NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Winnipeg - 5. března 2021   01:00

Montreal
Montreal
29:53' Gallagher (Tatar, Perry) • 36:53' Toffoli (Suzuki, Drouin) • 58:36' Perry (Drouin, Petry)
3:4
(0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Winnipeg
Winnipeg
10:39' Stastny  (Wheeler, Pionk) • 15:25' Perreault   • 43:39' Stastny  (Scheifele) • 64:29' Dubois  (Ehlers, Connor)
Montreal
Furlattm Pollock – Barton, Shewchyk
Bell Centre, Montreal
Winnipeg

Děkuji za pozornost a někdy se u NHL těším zase na počtenou!
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 36:27 (9:10, 13:5, 10:7 – 4:5)
Zblokované střely – 14:21
Vyhraná vhazování – 30:21
Trestné minuty – 4:2
Hity – 42:24
Skončilo dramatické utkání, v němž Winnipeg vedl po první třetině o dva góly, v prostřední části tento náskok ztratil, aby byl poté zase blíže k výhře, ovšem domácí poslali utkání do prodloužení 84 sekund před koncem díky teči Jonathana Drouina. Při hře 3 na 3 pak mohly strhnout vítězství na svou stranu oba týmy, šancí se urodilo dost. Štěstí se ale nakonec usmálo na hostující Tryskáče, kterým trefil prémiový bod z mezikruží Pierre-Luc Dubois.
64:29'
Winnipeg právě vstřelil branku!
V napínavém prodloužení se usmálo štěstí na hosty! Ti rozhodli půl minuty před jeho koncem. Puk zavezl do útočného pásma Nikolaj Ehlers. Ten s ním zajel napravo a poté ho předal mezi kruhy PIERREVI-LUCOVI DUBOISOVI, který se zápěstím trefil nad levé rameno klekajícího Allena. Asistence: Nikolaj Ehlers a Kyle Connor.
64:00'
Po přihrávce Toffoliho byl sám před Hellebuyckem Paul Byron. Ani teď neuspěl!
63:12'
Rozhodnout mohli domácí! Střelu Nicka Suzukiho vykopl Connor Hellebuyck k Paulovi Byronovi. Ten dorážel do odkryté poloviny branky, ovšem gólman Jets situaci zachránil fotbalovou robinzonádou!
62:14'
Následoval protiútok hostí. Střelu Wheelera vyrazil Allen do ochranné sítě.
62:07'
Joel Armia a Tyler Toffol v přečíslení 2 na 1. Armiovi vyšlo zakončení na bekhend a Hellebuyck jeho střelu vyrazil.
61:15'
Další šance Connora. Ten tentokrát nepřekonal Allena z mezikruží!
61:05'
Kyle Connor jel sám na Allena. Domácí brankář jeho zakončení pokryl!
60:01'
Začalo prodloužení.
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Ve 44. minutě sice nasměroval Jets zpátky do vedení Paul Stastny, ovšem 84 sekund před koncem srovnal pohotovou tečí Jonathan Drouin. Bude se tedy prodlužovat.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:49'
Hosté se ještě snažili zahrozit. Střela Dylana DeMela z pravé strany však byla nepřesná.
59:01'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:36'
Montreal právě vstřelil branku!
Domácí srovnávají 84 sekund před koncem třetí třetiny! Od modré čáry nahodil puk na branku Jeff Petry. Letící kotouč dokázal ze vzduchu tečovat Jonathan Drouin a Connor Hellebuyck už neměl šanci reagovat. Těsně před ním byl navíc zaparkovaný clonící COREY Perry, jenž se puku ještě rovněž dotkl a nakonec je označen za autora gólu – 3:3. Asistence: Jonathan Drouin a Jeff Petry.
58:10'
Branka Montrealu je už prázdná!
57:48'
Hosté se osvobodili chytrým vyhozením. Edmundson musel kotouč dojet, icing by to totiž nebyl.
56:25'
Někomu z hostujících hráčů byla odpískána vysoká hůl. Teprve teď jsme se dočkali první reklamní přestávky ve třetí třetině...
56:17'
Z levé strany vypálil Blake Wheeler, Allen vyráží ramenem.
55:40'
Zakázané uvolnění Jets. Hra se zase vrací před branku hostí.
55:32'
Až teď přikryl Hellebuyck puk po nahození Joela Armii. Reklamní přestávka ale zařazena nebyla.
55:10'
Už jen necelých pět minut mají domácí na vyrovnání. Hra stále nebyla přerušena.
54:29'
Shea Weber vypálil od modré, Hellebuyck kotouč vykopl do rohu hřiště.
53:53'
Čas nadále utíká. Domácí se zatím marně propracovávají k nějakému tlaku.
52:35'
V posledních minutách se téměř nepřerušuje. Ve třetí třetině ještě nepřišla na řadu ani žádná reklamní přestávka. Závěr duelu tak rozkouskují hned tři.
51:47'
Joel Edmundson to zkoušel od modré čáry. Jeho pokus se neujal.
50:46'
Tatar nahrál na modrou, kde byl Shea Weber. Jeho rána na hostující svatyni neprošla.
50:24'
Závar před hostující brankou. Puk se ale nakonec odráží do rohu kluziště.
50:02'
Zakázané uvolnění Montrealu. Závěrečná třetina se nám přehoupla do druhé desetiminutovky.
48:58'
Petry nabil na modré Brettovi Kulakovi. Jeho ránu z první vyrazil Hellebuyck.
48:01'
Domácí oslabení se štěstím přestáli. Winnipeg sehrál velmi dobrou druhou polovinu přesilovky.
47:41'
Střela Kylea Connora končí na tyčce Allenovy branky!
47:24'
Na modré měl napraženo Josh Morrissey, jeho rána byla zablokována.
47:02'
Nyní se osvobodili sami domácí.
46:43'
Hosté se vyhodili sami z útočného pásma. Pionk musí pospíchat pro kotouč.
46:00'
Shea Weber dostává dvě minuty za podrážení. Přesilovku budou hrát hosté.
45:26'
Od modré čáry vypálil Neal Pionk. Allen svým zákrokem přerušil hru.
44:10'
S domácími mohlo být ještě hůře! Nikolaj Ehlers totiž nastřelil z levé strany brankovou konstrukci!
43:39'
Hosté udeřili jako blesk z čistého nebe! Weberovu rozehrávku po mantinelu zachytil u modré čáry Mark Scheifele. Ten okamžitě posunul kotouč do rohu na PAULA STASTNYHO, který si z levé vyjel směrem k brance, před kterou mu najížděl také spoluhráč Wheeler. Stastny však situaci vyřešil sám, když překvapil klečícího Allena střelou na bližší tyčku, jež nasměroval nad pravé rameno gólmana Habs – 2:3. Asistence: Mark Scheifele.
43:18'
Derek Forbort zahrál kotouč do hlediště. Bylo to ale s tečí forčekujícího hráče, takže z toho nebude vyloučení za zdržování hry.
42:42'
Brett Kulak od modré minul hostující branku. Canadiens jsou zatím aktivnější i v úvodu třetí třetiny.
42:07'
Od modré čáry vystřelil Alexandr Romanov. Hellebuyck měl dobrý výhled a svým zákrokem přerušil hru.
41:27'
Dopředu se rozjel Kyle Connor, ovšem do cesty se mu stačil postavit Jeff Petry, který ho před sebe nepustil.
41:07'
Zakázané uvolnění Winnipegu. Hra se stěhuje před Hellebuyckovu branku.
Hity – 31:20
Ve druhé třetině Habs výrazně přidali a dokázali smazat dvougólovou ztrátu. Domácím pomohla v polovině utkání přesilovka, ve které využil zmatků v předbrankovém prostoru Brendan Gallagher. Vyrovnání pak přišlo ve 37. minutě, kdy Drouinovo nahození tečovali Suzuki a především bruslí Tyler Toffoli. Montreal teď bude moci těžit z psychické výhody.
40:00'
39:35'
Paul Byron se snažil dostat puk před branku na Jesperiho Kotkaniemiho. Přihrávku srazil vracející se hráč Jets.
39:00'
Je tu poslední minuta prostřední části utkání.
38:06'
Domácím se podařilo vymazat dvoubrankové manko a momentálně jsou na koni!
36:53'
Je srovnáno! Cestu za záda brankáře Hellebuycka si našlo nahození Jonathana Drouina od modré čáry, které bylo hned dvakrát tečované. Nejprve Nickem Suzukim a poté i levou bruslí TYLERA TOFFOLIHO. Asistence: Nick Suzuki a Jonathan Drouin.
36:28'
Teď už jsou Habs v plném počtu.
36:14'
Po předávce od Scheifeleho si vyjel před branku Blake Wheeler. Allen byl na tuto variantu připraven.
35:08'
Neal Pionk pálil od modré nepřesně a Shea Weber následně vyhodil.
34:33'
Hned po vhazování střílel Nikolaj Ehlers. Allen zasáhl úspěšně.
34:27'
Jonathan Drouin dostává trest za faul v útočném pásmu, konkrétně za hákování. Po reklamní pauze uvidíme početní výhodu Tryskáčů.
33:54'
A rána Alexandra Romanova pro změnu postrádala přesnost.
33:45'
Domácí zase v tlaku. Obrana Winnipegu ale stíhá blokovat jejich pokusy.
33:14'
Joel Armia vypálil od modré čáry nepřesně. Nic jiného ale dělat nemohl, spoluhráči mu totiž odcházeli střídat.
32:24'
Domácím se nepovedla rozehrávka. Dopustili se zakázaného uvolnění.
31:57'
Winnipeg je ve druhé třetině až zbytečně pasivní. Hosté si tímto přístupem koledují.
30:59'
Pionkovi na modré čáře vůbec nesedla střela. Jeho lehký pokus zpracoval na hůl Nick Suzuki, který může puk vyvézt dopředu.
29:53'
Domácí rozpoutali zmatek v předbrankovém prostoru a kotouč nakonec končí v síťce! Pokus Tomáše Tatara ještě hostující obrana zablokovala, ovšem BRENDAN GALLAGHER z mezikruží vrátil odražený kotouč za záda Connora Hellebuycka. Habs tedy přesilovku využili ke vstřelení kontaktního gólu – 1:2. Asistence: Tomáš Tatar a Corey Perry.
29:23'
Hosté nyní vyhodili.
29:01'
Nástřel Nicka Suzukiho byl nabídkou na teč. K té se ale, tuším, Joel Armia nedostal.
28:13'
Před brankou hostí číhal Joel Armia. Protihráč mu stačil zablokovat hůl.
28:04'
Montrealu možná pomůže přesilovka, která přijde na řadu po reklamní přestávce. Andrew Copp dostal dvě minuty za podrážení.
27:33'
Teď je hra taková rozháraná. Hosté se neženou dopředu a hráči Habs se trápí se založením útoků.
26:43'
Chiarot na útočné modré nezkrotil kotouč a domácí můžou být rádi, že se hosté nedostali do brejku.
25:34'
Hosté se konečně vymanili ze zámku soupeře a poslali puk daleko od své branky. Navíc tak, aby to nebyl icing.
25:00'
Od modré čáry vypálil Brett Kulak, Hellebuyck vyrazil jeho projektil.
24:13'
Brendan Gallagher napadal rozehrávku soupeře, přestože bylo domácím signalizováno postavení mimo hru. To se tedy proměnilo v realitu a rozhodčí museli hru přerušit.
24:02'
Nikolaj Ehlers vystřelil z pravého kruhu. Jake Allen jeho pokus pokryl a podržel kotouč ve výstroji.
23:19'
Corey Perry, který někdy umí být zákeřný, zezadu najel do brankáře Hellebuycka a ještě ho lehce udeřil hokejkou do helmy. Strážce hostující svatyně signalizuje, že si potřebuje ochranu hlavy upravit.
22:58'
Petry se nyní snažil vysunout Paula Byrona, ten ale nezpracoval a musel pro kotouč za branku.
22:25'
Jeff Petry na modré dlouho přemýšlel, co s kotoučem. Nakonec vystřelil, ovšem hosté puk srazili do ochranné sítě.
21:12'
Joel Armia vypálil z vrcholu pravého kruhu. Hellebuyck vyrazil jeho střelu.
20:40'
Nick Suzuki spadl po souboji s Appletonem, ale podle sudího si to domácí útočník způsobil zřejmě sám. Vylučovat se nebude.
Hity – 14:7
První třetina vyšla mnohem lépe Winnipegu, který ji vyhrál o dva góly. Hosty poslal do vedení v 11. minutě Paul Stastny, který bruslí usměrnil za brankovou čáru puk po nabídce Wheelera. V 16. minutě pak domácí fatálně chybovali v rozehrávce a nabídnutou možnost s poděkováním využil Mathieu Perreault.
20:00'
19:55'
V závěru třetiny to ještě zkoušel Joel Armia, který ale pálil jen do nohou obránce Winnipegu.
19:02'
Od modré minul hostující branku Ben Chiarot. Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:34'
Blake Wheeler vystřelil na domácí branku od pravého mantinelu. Allen vyráží svými betony.
17:53'
Tyler Toffoli nahodil kotouč do zadního mantinelu. Odrazu se snažil využít Alexandr Romanov, se kterým se ale vrátil Nikolaj Ehlers.
16:56'
Hosté nyní zahráli na zakázané uvolnění.
15:25'
Velká chyba domácích v rozehrávce! Tyler Toffoli nahrával v obranném pásmu Nickovi Suzukimu, který byl ale pod tlakem a kotouč ztratil. Z toho těžil MATHIEU PERREAULT, jenž se ocitl sám před Allenem a situaci zakončil kličkou do bekhendu – 0:2. Bez asistence.
15:03'
Jeff Petry se dostal s pukem na pravý kruh a vystřelil. Do jeho pokusu vložil hokejku bránící hráč a kotouč vylétl do ochranné sítě. Další z reklamních přestávek.
14:42'
Artturi Lehkonen vjel s kotoučem do útočného pásma a zkusil vypálit přes obránce. Zamířil však vedle branky Winnipegu.
14:22'
Weber odpálil kotouč na icing. Na ledě musí zůstat již unavená formace Canadiens.
13:53'
Od modré čáry vypálil Nathan Beaulieu. Hostující obránce netrefil branku.
13:03'
Hostům byla odpískána přihrávka rukou a budou tak vykázáni do středního pásma.
12:17'
Zakázané uvolnění Jets.
11:58'
Domácí odpověděli na inkasovaný gól velkým tlakem! Connor Hellebuyck musel čelit spršce střel. Krátce po sobě to zkoušeli konkrétně Tomáš Tatar a hned dvakrát Shea Weber. Gólman Winnipegu ale vše pochytal!
10:39'
Hosté se ujímají vedení! Neal Pionk poslal puk za branku, kde se k němu dostal Blake Wheeler. Ten ho z rohu nahodil do brankoviště a hrací předmět se od brusle PAULA STASTNYHO odrazil za záda brankáře Allena. Asistence: Blake Wheeler a Neal Pionk.
10:25'
Ehlers v rychlosti objel branku a poslal puk do ohně. Mezi kruhy si ho nakonec našel Kyle Connor, který střílel do vyrážečky brankáře Allena.
09:35'
Z pravé strany vypálil Tyler Toffoli, hostující svatyni minul.
09:12'
Nathan Beaulieu nahazoval puk za domácí branku, ten se ale dotkl ochranné sítě. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.
08:45'
Nyní se už domácí vymanili. Kotouč vyvezl Tomáš Tatar.
08:27'
Hosté na delší dobu zmáčkli soupeře v jeho obranné třetině. Montreal brání v pasivním boxu.
07:50'
Po střele Kylea Connora byl puk sražen do ochranné sítě za domácí brankou. Následuje reklamní přestávka.
07:33'
Pierre-Luc Dubois se rozjel dopředu na pravém křídle. Jeho střelu zablokoval domácí obránce.
07:01'
Jeff Petry nahrál do jízdy Joelovi Armiovi. Jeho střelu z levé strany Hellebuyck vyrazil.
06:10'
Střely na branku – 5:5
04:44'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Corey Perry vyzkoušel Connora Hellebuycka bekhendovým pokusem.
02:42'
Připomněli se i Habs. Zblízka nepřekonal Hellebuycka Tyler Toffoli. Po něm ještě pálil z levého kruhu Jonathan Drouin, ani on neprostřelil gólmana soupeře.
01:21'
Jets začali aktivněji. Nyní vyzkoušel Allena svým pokusem Pierre-Luc Dubois.
01:10'
Po ráně Dylana DeMela je puk ve výstroji Jakea Allena. Hra je tedy přerušena.
00:58'
Od modré čáry střílel Tucker Poolman. Ten domácí branku netrefil.
00:15'
Hosté se rychle dostali do první šance! V předbrankovém prostorů zůstal nepokrytý Paul Stastny, jehož zakončení zastavil brankář Allen.
00:01'

Montreal Canadiens: Allen (Price) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, A. Romanov, Kulak – Gallagher (A), Danault, Tatar – Toffoli, Suzuki, Drouin – Armia, Kotkaniemi, Lehkonen – Perry, Evans, Byron (A).

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Stastny – Ehlers, Dubois, Connor – Appleton, Lowry, Copp – Lewis, N. Thompson, Perreault.

Rozhodčí: Furlattm Pollock – Barton, Shewchyk.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
26.02. 21: Winnipeg – Montreal 3:3
28.02. 21: Winnipeg – Montreal 2:1 po prodl.
Montreal Canadiens:
Celek Montrealu dosud sehrál 21 utkání. Získal 25 bodů a v tabulce Severní divize je čtvrtý. Přes celkem dobré postavení se vedení klubu nedávno rozhodlo pro výměnu trenéra. Ta přišla po porážkách 2:3 po prodloužení a 4:5 po nájezdech na ledě Ottawy. Nástupcem Claudeho Juliena se stal Dominique Ducharme, který má zatím statut dočasného kouče. Nový lodivod začal prohrami 3:6 a 1:2 po prodloužení ve Winnipegu. Naposledy už ale jeho svěřenci doma zdolali 2:1 Ottawu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je paradoxně obránce Jeff Petry. Trochu tedy schází nějaký útočník, který by se pohyboval kolem získaného bodu na utkání.