NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Detroit - 14. února 2021   02:08

Nashville
Nashville
47:57' F. Forsberg (Duchene, Fabbro) • 59:13' Grimaldi (Fabbro, Ellis)
2:4
(0:2, 0:1, 2:1)
Detroit
Detroit
04:59' Fabbri  (Filppula, Hronek) • 12:24' Erne  (Glendening) • 37:22' Glendening  (Fabbri, Stecher) • 54:56' Mantha  (Glendening, Hronek)
Nashville
Rinne (40. Saros) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Kunin, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Haula, Cousins – Grimaldi, Sissons, Trenin.
Hanson, Brenk – Murray, Flemington
Bridgestone Arena, Nashville
Detroit
J. Bernier (Greiss) – Hronek, Merrill, Stecher, M. Staal, Nemeth, Djoos – Bromé, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Mantha – Gagner, Naměstnikov, Filppula – Erne, Nielsen (A), Glendening (A).

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost.
Juuse Saros (NSH) 5 zákroků, 1 OG, úspěšnost zákroků 83,3%, odchytal 19:32
Jonathan Bernier (DET) 21 zákroků, 2 OG, úspěšnost zákroků 91,3%, odchytal 59:52
Ale hra bez brankáře už nic Nashvillu nepřinesla a domácí tak musí překousnout hořkou porážku 2:4 s Detroitem, který vybojoval teprve čtvrté vítězství v sezoně. Pro Nashville se jedná rozhodně o ztrátu, je však pravdou, že zaslouženou. Hosté hráli v prvních dvou třetinách lépe, soupeře téměř k ničemu nepustili a v koncovce se jim povedlo třikrát své šance zužitkovat.

V poslední třetině se sice domácí herně zvedli, povedlo se jim i snížit, ale poté při dalším ze svých náporů přišli o puk a Manthovi se povedlo z protiútoku pojistit vedení Red Wings. V samém závěru sice ještě Grimaldi snížil na 2:4, ale jednalo se spíše o kosmetickou úpravu skóre.
59:30'
Saros rychle odbruslil na střídačku, domácí to zkouší bez brankáře!
59:13'
Nashville právě vstřelil branku!
ROCCO GRIMALDI ve velké rychlosti projel do levého kruhu, kličkou obešel Hronka a povedlo se mu i trochu se štěstím vystřelit nad lapačku Berniera! Tak ještě se Nashville nevzdává! Asistence: Dante Fabbro, Ryan Ellis.
58:59'
Nashville se musel vrátit pro puk do svého obranného pásma, a bude hledat cestu zpět do útoku.
58:17'
Před brankou Berniera je přetlak hráčů a hra je přerušena. Bude se vhazovat po pravici hostujícího brankáře.
58:03'
57:45'
Další vyhození Nashvillu, který v toto oslabení už nejspíš v poklidu zvládne.
57:06'
Sissons vyrazil v oslabení do útoku a trochu pošetřil čas. Do zakončení se nedostal.
56:25'
Detroit se musí po vyhození domácích vracet do útoku.
56:03'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Matt Benning – 2 min., hrubost).
56:03'
Nashville, který byl ve třetí třetině jasně aktivnější a nadechoval se i k možnému obratu či přinejmenším zdramatizování zápasu, trochu přišel o energii. A možná i z frustrace došlo k trochu zbytečnému faulu, za který půjdou domácí do oslabení. Komerční pauza.
54:56'
Detroit právě vstřelil branku!
Dá se říct, že je rozhodnuto. Nashville byl znovu v útoku, ale Detroitu se povedlo vyrazit v přečíslení do protiútoku. ANTHONY MANTHA, který zavezl puk do útoku po levé straně, se prosadil z levého kruhu střelou pod horní tyč a vrátil svému týmu pohodové tříbrankové vedení. Asistence: Luke Glendening, Filip Hronek.
53:55'
Ellisovu dělovku z pravé strany protečoval Nemeth do ochranné sítě. Komerční přestávka.
53:40'
Po vhazování se ale hostům povedlo vyvést puk ze svého pásma a prostřídat.
53:29'
Zakázané uvolnění Detroitu, jehož pětice na ledě je už pořádně unavená.
52:55'
Red Wings se ovšem stále jen brání. Nyní navíc jsou ve vlastním pásmu a čelí dalšímu tlaku soupeře.
52:13'
Jenže Detroit by potřeboval také trochu útočné aktivity. Při odvracení útoků došlo k menší chybě a domácí se dostali do velké šance před brankovištěm. Bernier svůj tým při střele Cousinse zachránil.
51:35'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Detroit svědomitě brání a soupeře nyní k ničemu nepouští. S ohledem na to, že se nepřerušuje, tak čas ubíhá velmi rychle, což hostům vyhovuje.
50:50'
Jeden útok za druhým, k němuž se Nashville dostává, nyní Detroit úspěšně odvrací.
50:12'
Jarnkrok v útoku nedokázal na zadním mantinelu vybojovat kotouč a Detroitu se povedlo dostat jej mimo nebezpečí. Nashville se ale k puku vrací a bude to zkoušet znovu.
49:33'
Rychlý přechod domácích do útoku po levém křídle. Bernier čelil tvrdé střele zpoza levého kruhu, kterou vytěsnil na zadní mantinel.
47:57'
Domácí snižují na 1:3, když měli teď při svém tlaku také trochu potřebného štěstíčka! Kotouč, který poslal FILIP FORSBERG kolem brankoviště, se odrazil od brusle bránícího hráče do branky. Asistence: Matt Duchene, Dante Fabbro.
47:30'
Nashville pomalu stahuje střelecký náskok Detroitu a dál se snaží tlačit do zakončení.
46:16'
Kunin z bezprostřední blízkosti předvedl otočku a rychlé zakončení, pouze však do betonu Berniera. Komerční pauza.
45:50'
Oba celky se nyní dopouští menších chyb, což s sebou přináší ztráty puku. Toho se ujímají domácí.
45:02'
Chybná rozehrávka Predators, kteří se snažili o návrat do útočného pásma. Kotouč opustil ledovou plochu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
44:32'
Zakázané uvolnění Detroitu, který se nyní snažil hlavně bránit. Aktivita Nashvillu totiž začíná růst.
43:19'
Ellis na modré čáře zachytil puk a ještě vybojoval šanci pro Kunina, jenž z levého kruhu marně zkoušel překonat Berniera. Ten nyní podržel svůj tým.
42:44'
Arvidssonova prudká rána od modré se stala kořistí Berniera, jenž po zákroku přerušil hru.
41:52'
Hosté, ač už po přesilovce, ještě vytvořili tlak na Sarose na levé straně brankoviště. Bromé zkoušel štěstí z bekhendu, ale ani nadvakrát se přes finského gólmana neprosadil.
41:41'
41:19'
Borowiecki zblokoval dělovku z pravého kruhu a domácím se následně povedlo znovu vyhodit puk.
40:44'
Nashville se zatím brání oslabení dobře. Dvakrát vytěsnil puk mimo své pásmo a soupeře ještě k ničemu nepustil.
40:00'
Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.
40:00'
Další třetina začne přibližně v 03:54.
Nejen, že Detroit ve druhé třetině navýšil své vedení na 3:0, ale byl velmi blízko i čtvrté brance. V poslední minutě ovšem domácí dvakrát zachránila branková konstrukce za Rinnem, která tak ještě zachovala Nashvillu teoretickou šanci na možný zvrat. Vzhledem k výkonu Predators v prvních dvou třetinách se to však zdá spíše jako utopie.
40:00'
39:41'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., krosček).
39:41'
To je tlak Detroitu! Další tyč, tentokrát po tečované střele! Nashville měl v těchto chvílích velké štěstí. Půjde však do čtyř.
39:22'
Za finským brankářem zazvonila tyč!
39:05'
Borowiecki dvakrát obětavě skočil do střel soupeře a nepustil puk až na Rinneho.
38:45'
Red Wings vytváří tlak na branku soupeře a chtějí ve druhé třetině ještě pojistit své vedení.
37:55'
A Detroit se dál tlačí do útoku. Nemeth se tentokrát bekhendovou střelou z levé strany neprosadil, Rinne přerušil hru.
37:22'
A už to neplatí, hosté už vedou dokonce 3:0! LUKE GLENDENING se s pukem probil až do levého kruhu, vyslal bekhendovou střelu pod lapačku Rinneho, a tomu i přes snahu o zákrok kotouč propadl pod rukou a proskákal do branky. Asistence: Robby Fabbri, Troy Stecher.
37:00'
Detroit vede na střely 21-9, co je ale ještě podstatnější, že stále drží vedení 2:0.
36:22'
Haula se dostal do zajímavé pozice v pravém kruhu, svou bekhendovou střelu však poslal přímo na hruď Berniera, který hru přerušil.
35:13'
Po dalším zákroku Rinneho přichází poslední komerční pauza ve druhé třetině.
35:00'
34:47'
Horké chvilky pro Rinneho, který neměl kotouč pod dohledem a bránil brankoviště i přes klubko hráčů před sebou. Zvládl to a Nashville vyhazuje přes všechny čáry.
34:07'
Ovšem už nedrží. Domácím se povedlo osvobodit a poslat puk přes všechny čáry.
33:56'
Začíná zkrácená přesilovka Detroitu, který se drží s pukem v útočném pásmu.
33:05'
Okamžitě po vhazování se od modré napřáhl jeden z hostujících hráčů. K Rinnemu střela nedoletěla.
33:00'
Hrubka střídačky Nashvillu, domácí hráli v šesti a jejich přesilová hra tím pádem končí.
32:26'
Red Wings se povedlo dostat puk ze svého pásma a trochu pošetřit čas. Predators zatím v tomto utkání vystřelili jen sedmkrát a ani v přesilovce to zatím nevypadá na žádnou kanonádu.
31:56'
Nemeth jde pykat na dvě minuty za podražení. Před přesilovkou domácích ještě komerční přestávka.
31:38'
Nashville vytváří tlak na branku soupeře. Bránící se tým se dopustil faulu a domácí hrají ve výhodě.
30:16'
Larkin zkoušel štěstí z hodně ostrého úhlu u pravého mantinelu. S jeho střelou neměl Rinne žádné obtíže.
29:54'
Hra se trochu kouskuje. Další přerušení po nepřesném nahození domácích, když kotouč vyletěl do ochranné sítě.
29:23'
29:12'
Postavení mimo hru zastavilo přechod hostů do útočného pásma.
29:04'
A ještě jedno vyhození. Detroit má čas ještě na jeden útok, přesilovka pomalu končí.
28:42'
Nashville znovu vyhazuje přes všechny čáry.
28:37'
Ze strany Detroitu to není špatná přesilovka. Rinne čelil dalším dvěma nebezpečným střelám, obě se mu však povedlo zlikvidovat. Po té druhé navíc přerušil hru a nepřipustil hrozbu dorážky.
27:55'
Predators se povedlo vyhodit puk ze svého pásma.
27:41'
Rinne se musel hodně vyklánět, aby viděl na hru před ním. Střelu z pravého kruhu však dokázal chytit a přerušil hru.
27:23'
Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dante Fabbro – 2 min., držení).
27:23'
Bude se vylučovat na straně Nashvillu a Detroit si zahraje první přesilovku v utkání
26:52'
Bernier musel na led, aby eliminoval hrozbu střely mezi betony. Puk ale nakonec jen prosvištěl kolem brankoviště k levému mantinelu.
26:08'
Po přerušení hry ve středním pásmu je na řadě komerční přestávka.
25:23'
Bernier nechtěl nic riskovat a puk, který mířil k zadnímu mantinelu, raději před blížícím se Arvidssonem překryl lapačkou a přerušil hru.
24:54'
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci Detroitu.
23:57'
Rinne po vhazování po jeho pravici čelil hned dvěma střelám, oba pokusy ale úspěšně vyrazil a Nashville se následně chopil puku a vyváží jej ze své třetiny.
23:45'
Další střela hostů. Rinne tentokrát podržel puk pod svou kontrolou a přerušil hru.
23:16'
Filpulla posunul kotouč Zadinovi, který si s ním sjel do pravého kruhu a zkusil štěstí střelou zápěstím. Rinne byl na jeho zakončení připraven a vyrazil kotouč svými betony.
21:58'
21:40'
A další vyhození hostů. Toto oslabení už nejspíš zvládnou.
21:30'
Detroitu se povedlo dvakrát za sebou vyhodit kotouč mimo nebezečí.
20:45'
Kotouč vyletěl do ochranné sítě, vhazuje se v obranném pásmu hostů.
20:30'
Pokračuje přesilovka domácích, zatím ovšem bez ohrožení branky Berniera.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:58.
Ač jsme viděli v první třetině hned dvě branky, a obě vsítili hokejisté Detroitu, dlouho mělo utkání k pohlednému daleko. V závěrečných minutách (byť už bez branek) se tempo přeci jen zvýšilo, oba celky si vytvářely šance, ale tu největší Duchene v samém závěru neproměnil po senzačním zákroku Jonathana Berniera. Po první třetině tak Red Wings vedou 2:0, na druhou stranu půjdou do druhé dvacetiminutovky oslabeni o jednoho hráče.
20:00'
19:58'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Patrik Nemeth – 2 min., vysoká hůl).
19:58'
Obrovská šance Duchena, který se uvolnil před brankou a už to vypadalo, že poslal kotouč do sítě, když si vymíchal Berniera, přehodil puk do bekhendu a vypálil nad beton brankáře. Bernier ovšem zázračně zachytil kotouč lapačkou!
19:47'
Ještě jedno přerušení hry před brankou Detroitu. Vhazuje se po pravici Berniera.
19:12'
Na druhé straně zkoušel štěstí z hodně ostrého úhlu od mantinelu Glendening, s čímž neměl Rinne vůbec žádné problémy.
18:44'
Bernier, ač byl v těžké pozici, vykryl střelu domácích zpoza levého kruhu a drží čisté konto. Byl to teprve jeho čtvrtý zákrok.
18:08'
Hra je přerušena kvůli vyhození kotouče mimo ledovou plochu. Více aktivní jsou v těchto minutách hosté, kteří mají puk více na hokejkách a brání dvoubrankové vedení nejlepším možným způsobem.
16:56'
Rinne musel znovu zasahovat, když čelil rychlému útoku po pravém křídle. Puk vyráží do bezpečí.
16:08'
Rána domácího Ellise od modré byla zblokována a kotouč vyletěl až do ochranné sítě. Komerční pauza.
15:20'
Detroit vede na střely 6-3. Byť zápas má k pohlednému utkání stále poměrně daleko, tempo se mírně navyšuje, Nashville se snaží útočit, ale zatím jsou jeho pokusy plné zejména nepřesností.
14:19'
Druhá komerční přestávka v první třetině.
13:55'
Rychlý útok domácích, kteří šli ve třech na jednoho. Forsberg místo přihrávky zkusil štěstí z levé strany a Bernierovi se podařilo jeho střelu vyrazit. Volný puk odehrál vracející se Josi.
13:26'
Zadinovu střelu musel Rinne vychytat svou vyrážečkou, což se mu ale povedlo. Český útočník pálil zpoza levého kruhu.
12:24'
Parádní individuální práce ADAMA ERNEHO, který s pukem projel skrz střední pásmo, prokličkoval se do pravého kruhu a střelou z bekhendu překonal Rinneho, jemuž poslal puk na bližší tyč pod lapačku a přinutil jej podruhé v utkání kapitulovat! Asistence: Luke Glendening.
11:19'
Hra je přerušena, na řadu přichází komerční přestávka.
10:35'
Bernier si připisuje první zákrok v utkání, nenechal se překvapit Forsbergovým přejezdem k brankovišti.
10:00'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Detroit vede na střely 3-0, oba týmy se střídají ve vedení puku.
09:17'
Zajímavý útok Detroitu po pravém křídle, finální přihrávka před branku ale neprošla, puk byl tečován a Rinne musel rychle reagovat. Poradil si.
07:42'
Josi zblokoval střelecký pokus Ryana z pravého kruhu pro vhazování.
06:30'
Stále byly k vidění jen dvě střely na branku, obě vyslal Detroit. Duel má skutečně hodně pomalé tempo, skoro by se dalo říct bez šťávy. A to i přes jednu vstřelenou branku.
04:59'
Hosté vyslali teprve druhou střelu na branku, ale náležitě si celou akci vychutnali. Filpulla objel s kotoučem branku soupeře, z levé strany poslal přihrávku ROBBYMU FABBRIMU, který rychle zakončil do horní poloviny branky a přehodil přesouvajícího se Rinneho, který byl bez šance. Asistence: Valtteri Filpulla, Filip Hronek.
03:44'
Forsbergova rána od modré čáry prosvištěla jen na zadní mantinel.
03:23'
Kotouč ve středním pásmu opustil ledovou plochu a skončil mezi střídačkami.
03:10'
První zákrok zápasu si připsal domácí Rinne, který si pokryl prostor u levé tyče a srazil zakončení z pravého křdla na zadní mantinel.
02:02'
Jarnkrok si počíhal mezi kruhy na přihrávku, která skutečně přišla. Tísněn obráncem zakončil jen jednou rukou, navíc z bekhendu, a jeho pokus zblokoval Merrill.
01:29'
Začátek zápasu je z obou stran velmi vlažný, čemuž odpovídá velmi klidné tempo. Pokus o útok hostů byl zastaven postavením mimo hru a vhazuje se ve středním pásmu.
00:29'
Hra je poprvé přerušena kvůli zakázanému uvolnění Nashvillu, jemuž nevyšla sehrávka skrz střední pásmo.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Arvidsson, Kunin, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Järnkrok – Tolvanen, Haula, Cousins – Grimaldi, Sissons, Trenin.

Detroit Red Wings: Greiss (Pickard) – Hronek, Merrill, Stecher, M. Staal, Nemeth, Djoos – Bromé, D. Larkin, Zadina – B. Ryan, Fabbri, Smith – Glendening, Naměstnikov, Mantha – Erne, Nielsen, Gagner.

Rozhodčí: Hanson, Brenk – Murray, Flemington.
Favoritem zápasu tak bude Nashville, kterému se, jak již bylo zmíněno, povedlo v prvním vzájemném klání sezony zvítězit.
Ještě hůře než Nashville jsou na tom Red Wings. Detroit, který prochází přestavbou kádru, z posledních 10 zápasů vyhrál jen jednou a po 15 odehraných utkáních má na kontě dokonce jen 8 bodů. V rámci celé ligy je horší už jen Ottawa, která v 15 duelech posbírala pouhoupouhých 5 bodíků.
Domácí Predators neprožívají dobrý vstup do sezony. Ze 14 zápasů vydolovali zatím jen 12 bodů a ve zkrácené sezoně poztráceli možná příliš bodů. Stále sice mají dostatek času svou bilanci vylepšit, ale musí začít co nejrychleji. A nejlépe už v soubojích s Detroitem, proti kterým se jim povedlo vyhrát 3:2 už v noci na pátek.
Nashville v noci na neděli přivítá na svém ledě hokejisty Detroitu v souboji dvou týmů, které jsou v Centrální divizi na posledních dvou místech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.