NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Edmonton - 23. ledna 2021   01:08

Toronto
Toronto
25:55' Brooks (Spezza, Brodie) • 31:16' Vesey (W. Nylander, Kerfoot) • 51:46' Tavares (Marner, W. Nylander) • 59:59' Marner
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Edmonton
Edmonton
25:12' Draisaitl  (Yamamoto) • 40:50' McDavid  (Bear, Nugent-Hopkins)
Toronto
Scotiabank Arena, Toronto
Edmonton

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Mikko Koskinen (EDM) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3%, odchytal 58:14
Toronto zvládlo odvetu proti Edmontonu na výbornou. Dva dny startou porážku napravilo tím nejlepším možným způsobem, Olejáře na domácím stadiónu porazili 4:2. Po bezbrankové první třetině se v prostředním dějství dostali do vedení hosté gólem Leona Draisaitla ve vlastním oslabení, avšak o necelou minutu později dokázal vyrovnat svým premiérovým gólem v NHL Adam Brooks. Obrat dokonali maple Leafs ve 32. minutě zásluhou Jimmyho Veseyho, avšak v úvodu třetí dvacetiminutovky vrátil stav do vyrovnané podoby Connor McDavid. Rozhodující byl až úder Johna Tavarese jenž tečoval nahození Marnera a na tento zásah již Edmonton odpověď nenašel, v poslední vteřině utkání navíc Mitchell Marner skóroval do odkryté klece.

Toronto právě vstřelilo branku!
MITCHELL MARNER v poslední vteřině zpečetil vítězství Toronta gólem do prázdné brány. Vystihl nahrávku Barrieho a během chvilky dokázal zacílit na cílový objekt. Bez asistence.
59:42'
Zpoza brány se pokusil vytočit James Neal. prostor měl, jenže si nechal ujet puk z čepele hole a Frederik Andersen volný kotouč přikryl lapačkou.
59:16'
Skvělou práci odvedl John Tavares. Centr první formace Maple Leafs po vyhození Bogosiana přebruslil Beara a rozhodčí tak neodpískali zakázané uvolnění.
59:00'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:45'
Hokejisté v bílých dresech se dokázali usadit v útočném pásmu a to je jasný signál pro kouče Tippetta, jenž odvolává Koskinena na střídačku. Powerplay!
58:09'
Nurse dlouho váhal, nakonec rozehrál do přehuštěného středu. McDavid přes veškerou snahu kotouč nevybojoval, Olejáři to musejí zkusit jinou cestou.
57:33'
Na modré čáře nedokázal udržet puk Morgan Rielly, což ho ovšem určitě netrápí. Bek ujel za vlastní bránu, čímž ušetřil deset vteřin, možná čtvrt minuty.
57:11'
William Nylander se stahovačkou zbavil Turrise a mezi kruhy hledal Dermotta. Bek se již napřahoval, když mu zezadu puk čistým způsobem vypíchl Neal. Skvělý obranný zákrok.
56:25'
Obránce Holl vyslal do úniku Jimmyho Veseyho. Ten měl před sebou posledního protivníka, stahovačka proti Barriemu nebyla úspěšná.
56:17'
Prostor na ledě dostal i talentovaný Jesse Puljujärvi. Fin dostal před branku zadovku od McDavida, z bezprostřední blízkosti kotouč neprotlačil za Andersenův beton.
55:17'
Důležité vhazování zvládl John Tavares, TJ Brodie vzápětí přesunul hru alespoň do středního pásma. Útočí opět Edmonton.
55:05'
Frederik Andersen přerušuje hru, čímž dopřává oddech spoluhráčům, kteří za sebou mají dlouhé střídání. Ve výstroji udržel pobídku na teč od Kahuna.
54:39'
McDavid zase na ledě. Tentokráte nabral rychlost po pravém mantinelu a zkoušel nalákat Andersena k vybruslení. Neuspěl, z velkého úhlu pak trefil pouze natažený beton.
54:16'
Ilja Michejev přebruslil Russella a vybojoval pár cenných vteřinek navíc. za brankou ho už úspěšně zbavil kotouče dvojice James Neal, Josh Archibald.
53:31'
Connor McDavid naznačil střelu, načež nabil do levého kruhu Kassianovi. Útočník pohlédl ke stopu haly poté, co se u puk nalepil na čepel hole a velmi nepovedená střela vůbec nedoletěla k bráně.
53:03'
Zach Hyman si zkusil obhodit Koekkoeka. Finský bek ovšem s podobnou variantou počítal a soka pověsil na záda. Pasem napříč pásmem posléze našel kolegu z obrany Larssona.
52:23'
Darnell Nurse ještě udržel kotouč na útočné modré a po ledě vystřelil. Andersen levým betonem zasáhl a poradil si i s dorážkou bruslí v podání Draisaitla.
52:15'
Olejáři musí vrhnout poslední zbytky sil do útoku. Do konce základní hrací doby zbývá necelých osm minut a lze očekávat, že soupeř se nyní zatáhne více do defenzivy.
51:46'
Přesilovka využita, Toronto znovu vede! Marner si počkal přesně na ten okamžik, až před brankou doplní Kerfoota JOHN TAVARES. Až poté kanadský útočník vystřelil a byl to právě krajan Tavares, jenž sklepl puk do protipohybu Koskinena. Asistence: Mitchell Marner a William Nylander.
51:02'
Hráči Maple Leafs se však dokázali rychle nastěhovat zpátky do útočného pásma. Po střele Riellyho od modré se strhla bitva o puk, kterou ovládl jeden z bránících hokejistů Edmonton se znovu osvobodil.
50:46'
Po vhazování se puku chopil Slater Koekkoek. P mantinelu vyhodit nedokázal, kotouč ještě zachytil Rielly. Úspěšný byl až Nurse.
50:30'
Devin Shore usedá na lavici hanby, Toronto si zahraje přesilovou hru. Centr čtvrté lajny mezi kruhy v obranném pásmu zahákoval Mitchella Marnera.
49:48'
Kris Russell pustil za záda Marnera. Kanadský útočník šel do bekhendové kličky, ale pravý natažený beton brankáře přehodit nedokázal!
49:10'
John Tavares si vyzkoušel odvážný průnik mezi dvěma protihráči. protáhl se mezi nimi, ale ocitl se až za bránou soupeře. Otočka zpoza ni nevyšla podle představ.
48:57'
Hokejisté Maple Leafs se probojovali do útočného pásma. Pierre Engvall mezi kruhy tečoval střelu Riellyho po zemi, zasáhl jen Koskinenův levý beton.
48:00'
Zakázané uvolnění, provinili se domácí. Jake Muzzin ještě zkusil vyhodit tak, aby puk mohl tečovat Simmonds, ten však na černou gumu nedosáhl.
47:46'
Hraje se ze strany na stranu, tento hokej fanoušky musí bavit! Za hosty pět zahrozil Connor McDavid, střela příklepem skončila na mantinelu za bránou.
47:14'
V plné rychlosti střílel z levého kruhu Ilja Michejev. Rána měla gólové parametry, ale Koskinen výborně vytrčil pravé rameno.
46:47'
Střelu Nylandera z vrcholku levého kruhu vykopl Koskinen pravým betonem jenom před sebe. O dorážku se hlásil Kerfoot, jehož Nurse včas zpacifikoval.
46:20'
Frederik Andersen vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Po mantinelu viděl volného Veseyho, jemuž poslal touš ideálně do hokejky.
45:59'
Justin Holl uklidnil hru za vlastní svatyní, kam ujel před forčekujícím Turrisem. Počkal si na prostřídání, nahrál Hymanovi a sám se vydal směr střídačka.
45:22'
Travis Dermott hrál vysokou holí a jako další hrál spoluhráč Alexander Kerfoot. Rozhodčí proto vykázal hru do středního pásma.
44:55'
Mitchell Marner si u mantinelu tělem odmítl Shoreho. Tentýž hráč ho ovšem nepustil před bránu, Marner musí hledat jiné cesty.
44:12'
Draisaitl bojoval, avšak černou gumu v útočné třetině neudržel. Barrie společně s Hollem nakonec přetavili více hokejek ve výhodu.
43:36'
Nejprve se zdálo, že Darnell Nurse zkusí zaútočit, ale nakonec si to rozmyslel. Jen nahodil na Andersena a šel střídat.
43:03'
Další icing se nepíská, protože Morgan Rielly vyhazoval za Koskinenan po přejeté středové lajny. Bear musel zabrat, protože gólman se k cestě z brány neměl.
42:47'
Zach Bogosian se ubránil tlaku McDavida jen za cenu zakázaného uvolnění. Za vysokým obloučkem vyskakoval Wayne Simmonds marně.
42:26'
Po delší odmlce o sobě dal výrazněji vědět německý křídelník Dominik Kahun, jenž dostal nahrávku do jízdy od krajana Draisaitla. Střelou z velkého úhlu trefil boční síť.
41:44'
Od modré zkoušel štěstí pro změnu Jake Muzzin. Mikko Koskinen na pokus dobře viděl s přehledem ho zachytil v lapačce, čímž přerušil hru.
41:31'
Hokejisté Maple Leafs vypadají, že s nimi inkasovaný gól nijak zvlášť nezamával. Ihned obsadili útočné pásmo a chtějí získat zpět ztracené vedení.
40:50'
Edmonton právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Nugent-Hopkins nabil na modrou Bearovi, jehož prudké zakončení ztečoval CONNOR MCDAVID mezi betony Andersena. Kanadská megastar opět ukázala své schopnosti. Asistence: Ethan Bear a Ryan Nugent-Hopkins.
40:10'
Ubíhají první vteřiny závěrečné dvacetiminutovky. Kerfoot byl na buly znovu úspěšnější než McDavid, puku se chopil Barrie.

Hity – 16:24
prostřední dějství bylo o poznání záživnější než to první. Padly tři góly, blíže vítězství má domácí Toronto. Do vedení přitom šli hosté, kteří ve 26. minutě udeřili zásluhou Leona Draisaitla a jeho zametení puku kolem Andersenova betonu. Maple Leafs ovšem dokázali odpovědět za necelou minutu, první zásah v nejlepší hokejové lize světa si připsal Adam Brooks. Obrat Keefeho družiny dokonal Jimmy Vesey, jenž ve 32. minutě střílel po nahrávce Nylandera do prázdné brány.
40:00'
39:53'
Hosté vybojovali ještě poslední buly v útočné třetině. Na něj se postavil Connor McDavid, jenže proti Kerfootovi neuspěl. Druhá třetina končí.
39:29'
Draisaitl nahrál na vrcholek levého kruhu Russellovi. Obránce prováhal ideální možnost k zakončení, mezitím se Andersen stihl zorientovat a střelu do horních pater svatyně vyrazil maskou.
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Devin Shore si vyměnil puk s Nealem a pokračoval v jízdě podél pravého mantinelu. Z velkého úhlu zkusil Andersena zaskočit střelou ze zápěstí, Kanaďan bez potíží máchl lapačkou a černou gumu v ní uschoval.
38:16'
Kerfoot se nevzdal a o pár vteřin později založil další útok. Tentokráte nahazoval za bránu soupeře, kam dojel Nurse rychleji než Spezza.
37:55'
Slater Koekkoek zabránil dalšímu nebezpečí před brankou hostů. Proti přečíslení si počínal na výbornou, nahrávku Kerfoota očekával a nataženou holí ji zblokoval.
37:23'
James Neal se marně natahoval za přihrávkou Marnera na modrou čáru. Morgan Rielly si počkal na ideální okamžik a vystřelil v okamžiku, kdy před Koskinenem projel Nylander. Fin přesto zasáhl lapačkou.
36:40'
Brejk Maple Leafs táhnul Zach Hyman. Obhodil si kotouč kolem Russella a za brankou dojel kotouč jako první. V tomto prostoru jej ovšem kanadský bek tvrdým, ale čistým způsobem odzbrojil.
36:14'
Ani druhou přesilovku hosté nedokázali využít. Jason Spezza naskočil na led a ihned se zapojil do plnění defenzivních povinností.
35:23'
Skórovat při vlastním oslabení mohlo i Toronto. Jenže Mitchell Marner v situaci dva na jednoho váhal příliš dlouho, pas na Veseyho přišel pozdě.
35:01'
James Neal se dokázal vytočit před brány a od vyrovnání jej dělily centimetry! Střílel nadvakrát do betonu gólmana, Andersen puk nedokázal přikrýt, ten následně projel těsně vedle pravé tyčky!
34:14'
Výhodu hosté nevyužili a tak dostanou příležitost druhé přesilovky. Na trestnou lavici usedá Jason Spezza, ale nikoli za faul na Draisaitla, ale za hákování Larssona, jehož se dopustil ještě před střetem s německým forwardem.
34:04'
Leon Draisaitl se prodral kolem Spezzy a získal pro Edmonton útočnou třetinu. Hlavní rozhodčí signalizující vyloučení, místo Koskinena na led naskočil McDavid.
33:40'
Zakázané uvolnění Olejářů vrací hru zpátky před Koskinena. Adam Larsson pod tlakem neriskoval, volil nejjistější řešení.
33:12'
Po přiťuknutí od Marnera vypálil od modré Travis Dermott. Křižnou střelu po ledě Koskinen včas zaregistroval a vykopl pravým betonem.
32:53'
Ryan Nugent-Hopkins dokázal i navzdory stínícímu Marnerovi projet přes útočnou modrou. Vzápětí zkusil najít přihrávkou napříč pásmem McDavida, před nímž zakročil Dermott.
32:16'
Hosté se pokusili okamžitě vyrovnat. James Neal nastartoval motory po pravé lajně, jenže pak zapomněl zabrzdit a vlastní vinou se tak dostal mimo palebnou pozici.
31:16'
Obrat dokonán, Maple Leafs se ujímají vedení! Nejméně polovinu gólu jde za Nylanderem, který dostal puk mezi kruhy do palebné pozice, ale neunáhlil se a přihrávkou po své pravé straně ještě přihrál JIMMYMU VESEYMU, čímž zmátl beky, ale hlavně i Koskinena. Sedmadvacetiletý Američan s přehledem uklidil kotouč do prázdné svatyně. Asistence: William Nylander a Alexander Kerfoot.
30:33'
Josh Archibald si vyměnil kotouč se Shorem a pokračoval v jízdě do útočné třetiny. Po přejetí útočné modré nahodil na Koskinenana a vybojoval buly po jeho pravici.
30:10'
Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. V Torontu panuje nerozhodné skóre 1:1, na gól Draisaitla dokázal bleskově odpovědět Brooks.
29:46'
John Tavares má střeleckou. Z vrcholku pravého kruhu mířil na přední tyč, zasáhl jenom boční oblouk brány. na puku zůstává Toronto.
29:11'
Zničehonic mohl udeřit Jesse Puljujärvi. Finský talent ujel protihráčům po pravém křídle, avšak střelou po ledě si na Andersena nepřišel.
28:59'
Spezza chtěl k asistenci přidat i vstřelený gól. Krásně se dostal za záda Nurse, jenže pak mu sjel puk z čepele hole.
28:20'
Mikko Koskinen přes chumel hráčů stojících před sebou neviděl vůbec nic. Fin měl obrovské štěstí, že nahození Simmondse ztečoval Slater Koekkoek nad.
27:47'
Další kontr Maple Leafs zahájil William Nylander. Švédský forward nahodil na bránu a Koskinen vyrážel jenom před sebe, druhá střela Nylandera skončila v jeho výstroji.
27:12'
Domácí vyrovnali a jsou při chuti. Tavares si od levého mantinelu najel před bránu, avšak zápěstím těsně přestřelil.
26:30'
Začínáme prakticky od nuly. Edmonton udeřil při vlastním oslabení, ale z vedení se radoval necelou minutu, tlak po přežitém oslabení ustát nedokázal.
25:55'
Skvělá odpověď domácího celku! Spezza mohl střílet, ale nakonec se ještě rozhodl přihrávat. Zkušený Kanaďan trefil brusli mladíka ADAMA BROOKSE, od níž se černá guma odrazila za Koskinenova záda. Čtyřiadvacetiletý hokejista slaví svůj první zásah v NHL! Asistence: Jason Spezza a TJ Brodie.
25:12'
Olejáři udeřili při vlastním oslabení! Andersen vyhazoval po mantinelu a puk zastavil Yamamoto. Před brankou našel LEONA DRAISAITLA, jenž v souboji jeden na jednoho přetlačil Muzzina a forhendem zasunul puk podél gólmanova pravého betonu do sítě. Asistence: Kailer Yamamoto.
24:30'
Ani domácím se zatím nedaří usadit v útočné třetině. Poté, co do bezpečí vyhodil Russell, domácí podnikli dva neúspěšné nájezdy do útočné třetiny.
24:07'
Kyle Turris byl před dvěma minutami faulovaný, nyní fauloval sám. V útočném pásmu byl až moc aktivní, rozhodčí jej nakonec vylučují za hákování Holla.
23:54'
Pokračujeme v plném počtu. Devin Shore si troufl proti početní přesile, centra čtvrté lajny dokázal puku zbavit Zach Bogosian.
23:45'
Edmonton první přesilovku střetnutí nevyužil. Hříšník Engvall je zpátky na ledové ploše a okamžitě míří na střídačku, aby do hry pustil Nylandera.
22:50'
Toronto málem udeřilo v oslabení! Velkou rychlost nabral Marner, který měl před sebou posledního beka. Dokázal se před Nurse natlačit, ale bekhendem nepřehodil Koskinenův beton.
22:00'
Úvod početní převahy Oilers určitě nevyšel podle představ. Leon Draisaitl totiž prohrál buly a přes všechny čáry následně odpálil kotouč Barrie.
21:45'
První přesilovou hru si zahraje Edmonton. Na trestnou lavici putuje útočník Pierre Engvall, který při snaze získat puk zahákoval Turrise.
21:29'
Znovu Connor McDavid a jeho neuvěřitelný rychlost. Kanadský centr se jako blesk protáhl kolem Muzzina, načež z poměrně velkého úhlu ztroskotal na Andersenově levém rameni.
21:13'
Morgan Rielly byl tím, kdo si dojel pro vysoký oblouček Yamamota. Následně měl dostatek času na obtočení čelem k bráně soupeře a k rozehrávce na Nylandera.
20:31'
Přesto patřil první útok druhé části Olejářům. Kris Russell podpořil ofenzivní složku týmu a forhendem od levého mantinelu provětral Andersenův pravý beton.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu! McDavid byl tentokrát v minisouboji přetlačen, Alexander Kerfoot puk dokázal poslat za sebe Hollovi.

Hity – 10:13
První třetina zápasu mezi Torontem a Edmontonem nám branku nenabídla. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří podnikli několik zajímavých útočných nájezdů před bránu soupeře, ale Andersen je za pomoci obránců dokázal zlikvidovat. Postupně se hra vyrovnala a mírně navrch začínalo mít Toronto, avšak ani svěřenci kouče Keefeho nedokázali vstřelit důležitou první branku a odskočit tak do vedení.
20:00'
19:44'
Ještě jedno přerušení před koncem úvodní dvacetiminutovky. Mikko Koskinen, ač nemusel, tak si sáhl pro sražené zakončení Spezzy, jež šlo vysoko nad.
19:12'
Leon Draisaitl sice byl u puku za vlastní brankou první, avšak rozhodčí zakázané uvolnění nepískají, protože vyhození Barrieho ještě cestou tečoval Michejev.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:30'
Mikko Koskinen si zasloužil od Draisaitla poklepání na betony. Finský gólman si skvěle povyjel proti Tavaresovi, ten vzápětí nedokázal najít mezeri v jeho postoji.
18:08'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Rána Muzzina od modré se od zadního mantinelu odrazil zpátky před bránu, ale překvapený Marner nedokázal touš uklidit do sítě.
17:46'
Connor McDavid dostává jako obvykle hodně prostoru na ledě. Kanadský kapitán Edmontonu zkusil štěstí z velkého úhlu, Andersen s drobnými obtížemi nakonec stihl vytasit levé rameno.
17:02'
Defenziva Oilers pracovala příkladně a soupeře ke střele na bránu nepustila. Pokus Veseyho zblokoval Nurse, zakončení Kerfoota přizvedl Russell do ochranné sítě.
16:26'
Odvážná rozehrávka Riellyho přinesla kýžené ovoce. Neal na puk nedosáhl, na rozdíl od rozjetého Nylandera, který pro Toronto získal pozici v útočné třetině.
16:00'
Velmi dobrou akcí se prezentoval Zack Kassian. Po pravém křídle se dostal až do kruhu pro zakončení, křižným projektilem otestoval tvrdost Andersenovy vyrážečky.
15:38'
Velké sousto na sebe vzal Mitchell Marner. Nabruslil si mezi tři protihráče a ještě zkoušel vystřelit, což se mu pole očekávání nepodařilo.
15:05'
Zakázané uvolnění vrátí hru před branku Koskinena. Adam Larsson dal vyhození přílišnou razanci a Alexander Kerfoot dokázal přebruslit Turrise.
14:57'
Adam Brooks si dlouho hrál v obranné třetině s pukem. Centr, který dnes dostal příležitost v týmu na úkor zraněného Matthewse, ve finále zkoušel vyslat do úniku Barabanova, jehož nepustil za svá záda Slater Koekkoek.
14:12'
Čtvrtá formace Oilers nakonec útočné pásmo nezískala. A to z důvodu výborného obranného hitu Holla, jenž zastavil Archibalda.
13:49'
Adam Larsson si odcouval do vlastní obranné třetiny, aby měl lepší rozsah pro rozehrávku. Nakonec si vybral středem Shoreho, který jedním dotekem předal do lajny Nealovi.
13:12'
Leon Draisaitl zvládl buly a hned se nastěhoval do před brankového prostoru. Zkoušel změnit směr letu nahození Barrieho, leč neuspěl.
12:56'
Stále však platí, že si defenziva Maple Leafs musí dát pozor na zrychlení McDavida. Kanaďan na sebe natáhl dva hráče, načež na modré uvolnil Russella. Dělovou ránu do teploměru Andersen pokryl!
12:08'
Hra se vyrovnala. Zatímco v úvodu měl navrch Edmonton, tak teď začínají čím dál tím více kousat domácí. Rána Brodieho proletěla těsně vedle pravé části brankové konstrukce.
11:23'
Travis Dermott střílel od modré a Alexander Kerfoot černou gumu dokázal ztečovat! Jenže puk paradoxně zpomalil, čímž umožnil obranný odpadl Nursemu.
11:02'
Z téměř nulového úhlu zkoušel finského gólmana ve službách Oilers překvapit Wayne Simmonds. Neuspěl, Koskinen měl rameno pevně přitisknutí k tyčce.
10:51'
Velmi pěkný průnik předvedl ruský křídelník Alexandr Barabanov. Z levého kruhu střílel na zadní tyč, Koskinen schoval kotouč v lapačce.
10:11'
Jesse Puljujärvi byl tím, kdo vrátil dění hry do útočného pásma Edmontonu. Ne na dlouho, Ennis v osobním souboji nestačil na Bogosiana.
09:39'
Josh Archibald naznačil obtočení kolem brány, aby nakonec pasem zpoza bránu vybídl ke skórování Neala. Andersen se stihl včas zorientovat a střelu krajana vytěsnil vyrážečkou.
09:23'
Mitchell Marner střílel z vrcholku levého kruhu, z otočky. Po ledě letící kotouč zřejmě mířil na bránu, mimo ji dobrým blokem srazil Larsson.
08:50'
Hru zastavil také Mikko Koskinen. Střelu zápěstím Brodieho nedokázal nikdo tečovat, o to měl finský gólman práci snazší.
08:13'
V první části jsme zatím svědky velkého množství přerušení a to především z důvodu pravidelných zákroků Andersena, jenž teď lapil v rukavici pokus Kahuna.
07:32'
Justin Holl otálel s rozehrávkou a hned se dostal pod tlak Yamamota. Americký bek nevymýšlel nic složitého, obloučkem poslal hru do střední třetiny.
07:05'
Tlak Oiles neutuchá. McDavid vyhrál buly na Barrieho, z jehož hokejky vystřelila další tvrdá rána. Gólman Maple Leafs reagoval pozdě, ale nemusel litovat, touš proletěl nad břevnem.
06:57'
Leon Draisaitl plánoval střílet, což mu znemožnil dobře blokující Barabanov. Následoval tedy pas na modrou čáru, odkud vypálil Larsson, Andersen znovu připraven.
06:19'
Jakeu Muzzinovi nepříjemně dýchal na záda Devin Shore. Člen druhé obranné dvojice zvládl situaci na jedničku, po lajně nahrál volnému Engvallovi.
05:54'
Frederek Andersen znovu přerušil hru a umožnil uvaneným spoluhráčům vystřídat. Od modré si našel kotouč po zakončení Turrise.
05:10'
Edmonton hraje lépe, hokejisté Toronta jako by myslí ještě zůstali v šatně. Zámek v útočném pásmu nyní spustila třetí útoční formace.
04:46'
Connor McDavid nabral velkou rychlost ve středném pásmu a pak ho marně kdokoliv zachytával do doby než dojel za branku protivníka. Odtud mu nedovolil vyjetí před ni Nylander.
04:26'
Russellovi na modré utekl puk od hokejky, ale poradil si na jedničku. Zády k bráně soupeře poslal puk o mantinel za bránu soupeře.
03:39'
O přerušení hry se zasloužil rovněž Andersen. Od pravého mantinelu střílel Barrie, kanadský strážce svatyně měl situaci pod kontrolou.
03:12'
Mikko Koskinen raději přerušil hru poté, co na něj nahodil touš zápěstím Muzzin. Brankář si netroufl rozehrát před na dorážku čekajícím HOllem.
02:58'
Leon Draisaitl naznačil střelu, načež ještě nahrával mezi kruhy Kahunovi. Německé levé křídlo ovšem neposedný kotouč nedokázalo trefit.
02:22'
Až ve třetí minutě měli první pořádný útok Maple Leafs. Mitch Marner nabil na modrou Spezzovi, který příklepem střílel těsně nad.
01:45'
Poprvé se do hry zapojil také hostující gólman Koskinen. Finský obr se vydal za soupeřovu svatyni vypomoci s rozehrávkou, po mantinelu nahrál Nursemu.
01:34'
Edmonton zahájil utkání zostra! T. J. Brodie byl pod velkým tlakem forčekujícího Draisaitla, přes všechny čáry vyhodil jen na zakázané uvolnění.
00:56'
Avšak byl to Kailer Yamamoto, jenž se postaral o první vzrušení. Zach Kassian ho našel pěknou žabičkou a kanadský útočník mířil do betonu Andersena.
00:10'
Zápas začal! na úvodním buly byl úspěšnější kapitán Olejářů Connor McDavid, který by dnes měl opět patřit k hlavním zbraním hostů.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – W. Nylander, Tavares (C), Hyman – Marner (A), Kerfoot, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Vesey – Engvall, Brooks, Barabanov.

Edmonton Oilers: Koskinen (Skinner) – Bear, Nurse, Barrie, K. Russell, A. Larsson (A), Koekkoek – Kassian, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Puljujärvi, Turris, Ennis – J. Archibald, D. Shore, Neal.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson (USA), Marc Joannette (CAN) – Derek Nansen (CAN), Bevan Mills (CAN).
Edmonton Oilers

Olejáři z Edmontonu v týmu rozhodně mají velký potenciál, který ovšem nedokáží prodat úplně na sto procent. V loňské sezóně se sice Tippettova družina dostala do play-off, kde však prohrála s Chicagem, které určitě je v silách Oiles porazit. Edmontonu vládnou dva hokejisté, a sice Connor McDavid a Leon Draisaitl. První jmenovaný byl v základní části zraněný a tudíž pár zápasů vynechal. V konečném součtu bodů přesto skončil druhý, o 13 bodů za svým německým kolegou.

V letošní sezóně mají Olejáři zatím negativní bilanci dvou vítězství a tří porážek. Ve dvojzápase s Vancouverem si připsali výhru i prohru, naopak s Montrealem prohráli oba duely. Náladu si spravili v prvním ze dvou zápasů na ledě Toronta, ve Scotiabank Areně zvítězila 3:1.
Toronto Maple Leafs

Hokejisté Toronta určitě budou chtít dál, než jak tomu bylo v minulém ročníku. Do vyřazovací fáze sice postoupili z osmého místa Východní konference, ale jejich působení v play-off nemělo dlouhého trvání. S Columbusem sehráli velmi dramatickou sérii, ale v rozhodujícím pátém střetnutí Maple Leafs na domácím ledě prohráli 0:3.

Letošní sezónu zahájili svěřenci kouče Keefeho vítězstvím nad posilněným Montrealem 5:4 po prodloužení. Následovala porážka z Ottawou, stejného soka ovšem Toronto o den později porazilo. Po vítězství 3:1 nad Winnipegem se Maple Leafs poprvé v rámci dvojzápasu postavili Edmontonu, jemuž podlehli 1:3.
Letošní ročník NHL je velmi specifický. Hlavním důvodem je koronavirus, kvůli kterému se sezóna dlouho odkládala. Vedení soutěže zrušilo konference a vytvořilo úplně nové čtyři divize, z nichž jedna je čistě kanadská. Zápasy se budou hrát pouze v rámci jedné divize, dojde tedy k výrazně častějšímu opakování vzájemných zápasů mezi jednotlivými týmy. Hlavním cílem je v těchto těžkých dobách omezit cestování v co největší míře. Nejen z důvodu pozdějšího startu nové sezóny, ale i pozdějšímu dohrání loňského play-off, sehraje každý z týmů v základní části 56 zápasů. Do vyřazovací části postoupí čtyři nejlepší celky z každé divize.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc! Vítám vás při sledování nejlepší hokejové ligy světa, u zápasu mezi Torontem a Edmontonem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.