NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Vancouver - 2. května 2021   01:10

Toronto
Toronto
15:24' Matthews (Marner, N. Foligno) • 23:50' Matthews (Marner) • 44:55' Brooks (Holl, Spezza) • 51:39' Galchenyuk (W. Nylander, Tavares) • 58:00' J. Thornton (Dermott, Rielly)
Vancouver

To je z mé strany již vše, přeji hezkou neděli!

3. Jack Campbell (TOR) 26 zákroků, 1 gól, úsp. 96,3%
Je dobojováno. Torontští hokejisté potvrdili, proč jsou už 99. den po sobě na čele Severní divize. Vancouver se sice v úvodu dostal do vedení zásluhou Pearsona, Auston Matthews ale poté dvěma góly strhl vedení na torontskou stranu a ve třetí třetině už Maple Leafs dominovali. Vancouveru se tak opět o něco snížila už tak minimální šance na postup do play-off.
59:37'
Svěřenci Sheldona Keefea si vyměňují puk ve vlastním pásmu.
58:51'
Minutu před koncem hráči bojují o puk v rohu kluziště, vše již spěje k závěrečné siréně.
58:00'
Toronto právě vstřelilo branku!
Pátá právě odbila. Definitivní pojistku na výhru Maple Leafs přidal do prázdné branky JOE THORNTON! Asistence: Travis Dermott a Morgan Rielly.
57:58'
Tentokrát to vzal Miller na sebe, jeho ránu z pravého kruhu ale zblokoval Kerfoot.
57:15'
J. T. Miller našel parádním křižným pasem na levém kruhu Brocka Boesera, jeho ránu z první ale Demko skvěle zneškodnil!
56:36'
Jake Muzzin vyhodil puk do středního pásma, v šesti hrající Canucks se pokoušejí o závěrečný tlak.
55:47'
Vancouverští riskují, Demko jde čtyři minuty před koncem na střídačku!
55:28'
Canucks hrají v plném počtu a okamžitě se vydali do protiútoku, Highmore ale na přihrávku od Pearsona v předbrankovém prostoru nedosáhl.
54:48'
Z levého kruhu to vzal na sebe Auston Matthews, ale tentokrát přestřelil a Canucks se následně osvobodili.
54:20'
Tavares, Nylander, Matthews a Marner sice neustále kombinují v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba.
53:23'
Maple Leafs si zahrají svou první dnešní přesilovku, Nate Schmidt (VAN) vyfasoval dvě minuty za hákování Spezzy.
52:37'
Jason Spezza se zjevil sám před Demkem, bekhendovým blafákem ale neuspěl!
51:39'
Zdá se, že je rozhodnuto – Maple Leafs přidávají další gól! John Tavares našel před brankou nehlídaného Nylandera, jenž si sice kličkou do forhendu na Demka nepřišel, dorážka ALEXE GALCHENYUKA už ale za zády vancouverského brankáře skončila! Asistence: William Nylander a John Tavares.
51:06'
Spezza se šikovným manévrem dostal do útočného pásma, jeho následná přihrávka naslepo ale zamýšleného adresáta Brookse nenašla.
50:34'
Folignovo nahození z vrcholu kruhu se pokusil v předbrankovém prostoru tečovat Auston Matthews, nicméně neúspěšně.
50:11'
Ve třetí třetině jsou Leafs zcela dominantní, na střely vedou už 9:0. Naposledy prověřil Demkovu pozornost Waynne Simmonds, který však z otočky neuspěl.
49:22'
Alexander Kerfoot to zkusil z levého kruhu, ani on si ale na pozorného Demka nepřišel.
48:30'
Holl už je na nohou a po svých odjel na střídačku, zdá se, že to naštěstí nebude nic vážného.
48:30'
Nepříjemnost pro Justina Holla. Domácí zadák špatně došlápl a uklouzl, načež se svezl obličejem napřed do hrazení.
47:35'
William Nylander vypálil z kruhu, Demko se ale stačil včas přilepit k tyčce a udržel puk před brankovou čarou.
46:43'
Michejev přesprintoval Quinna Hughese, čímž se mu podařilo odvolat zakázané uvolnění.
45:49'
Marnerem tečované Matthewsovo nahození proletělo těsně vedle vancouverské branky, Canucks už zakládají protiútok.
44:55'
A už je to o dva góly! Ve formě hrající Justin Holl napřáhl na modré a ADAM BROOKS šikovnou tečí dostal puk do sítě! Thatcher Demko nemohl nic vidět. Asistence: Justin Holl a Jason Spezza.
44:27'
Rielly od levého mantinelu nahodil kotouč na Demka, brankář Vancouveru pro jistotu přerušil hru.
43:38'
Tyler Myers si u hrazení počíhal na Matthewse, který mu to o chvilku později zase vrátil. Canucks poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
42:41'
Joe Thornton zkušeně nahodil puk na Demka, čímž vybojoval buly v útočném pásmu.
41:48'
Úvod třetí třetiny přináší poněkud kostrbatou hru, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
40:51'
Maple Leafs se usadili v útočném pásmu, ale Nylanderovu přihrávku vystihl Quinn Hughes a hosté se osvobodili.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:58.
I ve druhé třetině jsme sledovali vcelku vyrovnaný zápas. Vancouver měl střeleckou převahu, Toronto ale častěji kontrolovalo puk. Spokojenější odcházejí do kabiny domácí hráči, kteří po 40 minutách vedou 2:1. I o druhou branku Toronta se postaral nezastavitelný Auston Matthews.
40:00'
39:16'
O puk se svádí lítá bitva v rohu kluziště po Demkově levici, to už běží poslední minuta druhé třetiny.
38:26'
John Tavares vystihl rozehrávku Hamonice a vydal se kupředu, obránce Vancouveru ale svou chybu dokázal rychle napravit.
37:39'
Matthews s Marnerem tentokrát uvízli v ofsajdu, následovat bude komerční přestávka.
36:56'
Jayce Hawryluk dostal přesnou přihrávku na hůl v blízkosti Campbella, z ostrého úhlu ale nedokázal zasunout puk do sítě!
35:31'
Schmidt našel ve středním pásmu rozjetého Jimmyho Veseyho, před kterém byla dálnice volného prostoru, bývalý vítěz Hobey Baker Award pro nejlepšího hráče v univerzitní lize si ale nedokázal kotouč zpracovat.
34:38'
Brodie z pravé strany nahodil puk do předbrankového prostoru, nikdo v modrém dresu se ale k teči nedostal a Thatcher Demko bez potíží přerušil hru.
34:16'
Marnerovi byla odpískána hra vysokou holí, následovat bude komerční přestávka a po ní buly ve středním pásmu.
34:04'
Auston Matthews s Mitchem Marnerem se vydali do rychlého protiútoku, druhý jmenovaný si ale na Demka nepřišel.
33:51'
Horvat našel v předbrankovém prostoru MacEwena, na poslední chvíli se ale stačil vrátit Nick Foligno a znemožnil mu zakončit!
33:02'
Schmidt si opět udělal prostor na střelu od modré, tentokrát mu ji ale zblokoval William Nylander.
32:19'
Nate Schmidt a Tyler Myers krátce po sobě pálili těsně vedle, Spezza s Thorntonem následně vyvezli kotouč do bezpečí.
31:25'
O další střelu se pokusil rozšířit kolonku Vancouveru Matthew Highmore, ten byl ale tísněn hned dvěma hráči Maple Leafs, a tak nakonec vystřelil jen velmi nepřesně.
30:47'
Na střely je to 19:12 ve prospěch Canucks, v posledních minutách však mají jasnou převahu domácí a ženou se za dalším gólem.
30:15'
Marner a Sandin zariskovali při výměně kotouče na útočné modré, čehož hosté využili a puk uzmuli, daleko se ale Canucks nedostali.
29:16'
Alex Galchenyuk z vrcholu kruhů pálil nepřesně a na opačnou stranu může zamířit Nils Höglander.
28:30'
Svěřenci Sheldona Keefea uzamkli svého soka v jeho obranném pásmu a během toho stíhají i vystřídat.
27:35'
Ilja Michejev se zničehonic vyřítil sám na Demka, zakončením jednoruč ale vancouverského gólmana nepřekonal!
26:57'
Highmore se prokousal až na levý kruh, odkud vypálil, na Campbella si ale bývalý chicagský Černý jestřáb nepřišel.
26:03'
Ofsajd a v něm John Tavares, do Air Canada Center se společně vrátíme po komerční přestávce.
25:49'
Jack Campbell si připsal dva podobné zákroky během několika sekund, nyní přerušil hru po nahození Myerse od modré.
24:36'
Zack MacEwen podél pravého hrazení zavezl puk do útočného pásma, už se mu ale nepodařilo přihrát kotouč nikomu v bílém dresu.
23:50'
Maple Leafs se na začátku druhé třetiny ujímají vedení! Napadající Marner obral o puk rozehrávajícího Edlera a poté našel na pravém kruhu AUSTONA MATTHEWSE, který propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Mitchell Marner.
23:37'
Morgan Rielly po Tavaresově nabídce vypálil z pravého kruhu, ale na Thatchera Demka si nepřišel.
23:08'
Na opačném konci kluziště se odraženého puku zmocnil Tanner Pearson a z otočky vypálil, Campbellova lapačka ale byla ve správný čas na správném místě.
22:40'
Matthews s Marnerem se prokombinovali až před Demka, celou akci ale tak trochu překombinovali – nakonec z toho žádná střela nebyla.
22:12'
Jimmy Vesey se po krkolomné pasáži hry prokousal za útočnou modrou a vystřelil, Jack Campbell bez potíží zasáhl.
21:20'
Riellyho nahození od modré zadunělo jen o zadní hrazení a po nepřesném pasu Williama Nylandera se domácí sami vyhnali z útočné třetiny.
20:43'
Auston Matthews našel na levém kruhu Nicka Foligna, bývalý kapitán Columbusu ale netrefil puk ideálně a Demko tak měl snadnou práci.
20:14'
Toronto hraje v plném počtu, Jake Muzzin už je zpět na ledě.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:06.
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:1, který zcela odpovídá dění na ledové ploše. Nesledovali jsme hokej v kdovíjakém tempu, je znát, že ani jeden tým už v základní části o nic moc nehraje. Vancouver se ujal vedení po povedené ráně Pearsona z pravého kruhu, domácí ale chvilku nato kontrovali ostrostřelcem Matthewsem.
20:00'
19:42'
Kotouč letí až k Demkovi, hostům už mnoho času do první sirény nezbývá.
19:18'
Nyní ale Hughes zaváhal a ve středním pásmu prakticky daroval puk MIchejevovi.
18:53'
Quinn Hughes od modré poprvé vypálil mimo, s jeho druhou střelou si Jack Campbell poradil.
18:08'
O chviličku později Jake Muzzin (TOR) zbytečně fauloval ve středním pásmu – dvě minuty za nedovolené bránění.
18:05'
Joe Thornton měl na holi vedoucí gól, jeho ránu pod břevno ale Demko stačil vyrazit!
17:37'
Rasmus Sandin už je zpět na ledě a nyní za vlastní brankou s pukem na holi vyčkává na dostřídávající spoluhráče.
16:48'
Od modré to nyní zkusil Chatfield, i s touto střelou si však strážce torontské svatyně poradil.
16:09'
J. T. Miller se na pravém kruhu krásnou kličkou zbavil bránícího hráče a poté vypálil, na Campbella si ale nepřišel!
15:24'
Už jsem chtěl psát něco ve smyslu, že mi dnes Toronto připadá zcela bez jiskry a zápalu, když vtom domácí vyrovnali! Foligno u zadního hrazení vybojoval puk pro Marnera, který našel na levém kruhu AUSTONA MATTHEWSE a ten s naprostou jistotou vsítil svůj 37. gól v sezóně! Asistence: Mitchell Marner a Nick Foligno.
15:12'
Před Campbellem se zničehonic zjevil Brock Boeser, ale napálil puk přímo do hrudi torontského gólmana!
14:44'
Tanner Pearson je opět na ledě a opět bylo díky němu před Campbellem rušno, žádná střela z toho ale tentokrát nepramenila.
13:28'
Vancouver právě vstřelil branku!
Jednoduchá akce Canucks končí úvodním gólem! Horvat vyhrál buly pro Hughese, který posunul puk na pravou stranu, kde číhal připravený TANNER PEARSON a střelou ke vzdálenější tyči překonal Campbella. Asistence: Quinn Hughes a Bo Horvat.
13:22'
Zack MacEwen ujel po pravém křídle a z úrovně kruhů vystřelil, mezírku mezi Campbellovými betony ale netrefil.
12:40'
Maple Leafs teď hrají jen na pět obránců, Rasmus Sandin si přivodil krvavé zranění v obličeji a odebral se do útrob arény.
12:30'
Mitchell Marner vystihl vancouverskou rozehrávku a pokusil se z toho vytěžit střelu, celé to ale překombinoval a nechal se o kotouč obrat vracejícím se Boeserem.
11:46'
Jason Spezza nahodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.
10:57'
Lajna veteránů Maple Leafs se usadila v útočném pásmu, nakonec z jejich pobytu ale vzešla pouze zblokovaná střela Riellyho.
10:05'
Jalen Chatfield vypálil od modré, Jack Campbell si ale poradil a Simmonds s Thorntonem už zakládají rychlý protiútok.
09:16'
S Matthewsem a Marnerem je nyní na ledě Wayne Simmonds, který od modré nahazoval kotouč na vancouverskou branku, ale tento záměr mu nevyšel.
08:43'
Auston Matthews se po levé straně vyřítil na Demka, ten ale jeho první střelu zastavil a ta druhá proletěla vedle!
08:16'
Tyler Myers projel přes polovinu hřiště a od modré čáry vystřelil, Campbell spolehlivě zasáhl a přerušil hru.
07:27'
Na opačnou stranu kluziště zavezl puk domácí kapitán Tavares, který v předbrankovém prostoru hledal Jasona Spezzu, ke kterému ale puk nedoletěl.
06:34'
Travis Hamonic vypálil od modré, jeho rána ale byla zblokována a Nils Höglander už se k dorážce nedostal.
05:42'
Pearson s Horvatem zavezli kotouč do útočné třetiny, kde se ale svěřenci Travise Greenea dlouho neudrželi.
04:57'
Rielly ale pod tlakem nerozehrál dobře a ke kotouči se dostal Jimmy Vesey, vystřelit se mu ale nepodařilo.
04:10'
Lind vyhodil puk až za Campbellovu svatyni a odjel vystřídat, spoustu času na založení protiútoku má nyní Morgan Rielly.
03:19'
Auston Matthews se dostal přes svého strážce Hughese a natlačil se až do zakončení, jeho střelu z ostrého úhlu ale Thatcher Demko snadno zneškodnil.
02:25'
O chvilku později to od modré zkusil Tyler Myers, jeho nahození ale bylo zblokováno.
01:38'
Brandon Sutter se po nešťastném odrazu kotouče od Veseyho dostal ke střele z vrcholu kruhů, ale minul.
00:47'
V úvodu první třetiny se puk neustále stěhuje ze strany na stranu, ani jednomu z týmů se nedaří pořádně rozehrát.
00:01'
V sestavě Canucks dnes chybí Jake Virtanen. Čtyřiadvacetiletý útočník ale není mimo hru vinou zranění či špatné výkonnosti, nýbrž byl před pár hodinami obviněn ze znásilnění!

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Rittich) – Rielly (A), Brodie, Muzzin, Holl, Sandin, Dermott – Galchenyuk, Tavares (C), W. Nylander – N. Foligno, Matthews, Marner (A) – I. Michejev, Kerfoot, Simmonds – J. Thornton, Brooks, Spezza.

Vancouver Canucks: Demko (Holtby) – Edler (A), Chatfield, Q. Hughes, Hamonic, Schmidt, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Lind – Höglander, J. T. Miller, Boeser – Highmore, B. Sutter (A), Hawryluk – Vesey, Boyd, MacEwen.

Rozhodčí: Furlatt, Nicholson – Shewchyk, Cherrey.
VANCOUVER CANUCKS

Canucks se po téměř měsíční pauze zaviněné covidem vrátili do akce dvěma výhrami nad Torontem, čímž ještě vzkřísili své šance na postup do play-off, ty jsou ale nyní v prachu. Od té doby jde Vancouver od porážky k porážce a postupně se propadl až za Ottawu na poslední místo v divizi. Svěřenci Travise Greenea tak dohrávají sezónu už jen z povinnosti, což se některým hráčům Vancouveru vůbec nelíbí. J.T. Miller se například podivoval nad tím, jak jim mohlo vedení ligy nachystat tak nahuštěný program poté, co tým několik týdnů ani netrénoval a pár hráčů mělo dokonce závažnější průběh nákazy.