NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Pittsburgh - 2. května 2021   01:00

Washington
Washington
0:3
(0:1, 0:2, 0:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
02:56' Rust   • 20:26' Rust   • 30:43' J. Carter  (Letang)
Washington
Samsonov (Vaněček) – J. Schultz, Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson (A), Kuzněcov, Sprong – Mantha, Bäckström (A), Sheary – Oshie (A), Eller, M. Raffl – Hathaway, Dowd, Hagelin.
St. Laurent, Morton – Marquis, Racicot
Capital One Arena, Washington
2 133 diváků
Pittsburgh
Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Zucker, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, F. Gaudreau, Sceviour.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!

3. Jeff Carter (PIT) – 1+0
Skončilo nám utkání mezi Washingtonem a Pittsburghem, které od začátku až do konce patřilo Tučňákům. Ti se dostali do vedení už ve 3. minutě díky trefě Bryana Rusta. Stejný hráč skóroval i v první minutě druhé třetiny a o deset minut později vedení Pittsburghu navýšil Jeff Carter. V závěru druhé periody Washington měl tlak, ale v části třetí si už hosté s přehledem strážili své vedení.
59:44'
Nicklas Bäckström ještě pár sekund před koncem třetí třetiny přihrával před bránu, ale tam mu přihrávku zastavil obětavý Kris Letang.
59:07'
Tom Wilson se vrátil na led. Domácí míří vpřed.
58:57'
Už nám pomalu ale jistě začíná probíhat poslední minuta tohoto utkání. Přesilovka Pittsburghu za okamžik skončí.
58:27'
Přihrávka Kasperiho Kapanena sice mířila na levý kruh, ale tam v danou chvíli nikdo nestál.
57:58'
Garnet Hathaway teď napadá rozehrávku Penguins zpoza jejich brány.
57:27'
Crosby dlouho manévroval na pravé straně útočného pásma, avšak celkem rychle byl defenzivními hráči Washingtonu dobruslen.
57:07'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., krosček).
56:52'
Jevgenij Kuzněcov hledal před bránou Toma Wilsona, jenž byl ale poctivě strážen bránícím hráčem.
56:17'
Jared McCann startoval Kapanena, který si ale jeho poměrně skákavou přihrávku nedokázal zkrotit.
55:47'
Hosté si poté situaci nekomplikovali a kotouč poslali na zakázané uvolnění.
55:22'
Čas už celkem rychle utíká do svého úplného naplnění. Pittsburgh momentálně drží puk co nejdále od své svatyně.
54:32'
T. J. Oshie si odskočil až k modré čáře, ze které ostře vystřelil. Tristan Jarry ale kotouč viděl a vyrážečkou jej posunul do rohu kluziště.
53:56'
Teď mají oba celky čas k vystřídání. Hra je ale stále pod kontrolou hostů, kteří si s přehledem kráčí za ziskem dvou bodů.
53:22'
Pittsburgh už operuje na útočné polovině a zároveň drží černou gumu ve své moci.
52:52'
Carl Hagelin nezpracoval přesně prudkou přihrávku z hloubi obranného pásma.
52:20'
52:09'
Tato přesilovka domácích brankou neskončí. Hosté znovu vyhazují.
51:33'
Jensen nahodil puk pouze za Jarryho klec. Pittsburgh následně díky Brianu Dumoulinovi poslal touš přes všechny čáry.
50:59'
Se střelou od modré čáry si Tristan Jarry bez větších potíží dokázal poradit. Společně se zákrokem hru i přerušil.
50:49'
K Tomu Wilsonovi se celkem zajímavě odrazil puk těsně před brankoviště, ale bránící hráči hostů byli rychlejší.
50:20'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jason Zucker – 2 min., držení).
50:20'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brenden Dillon – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Teddy Blueger – 5 min., bitka).
50:20'
Teddy Blueger se dostal do pěstního souboje s Brendenem Dillonem. Obránce Washingtonu povalil forvarda Penguins celkem rychle na zem.
49:58'
S bekhendovým zakončením Frédéricka Gaudreaua si brankář Samsonov poradil. Nicméně za námi je téměř polovina třetí třetiny a Washington toho v ní směrem dopředu moc nevymyslel.
49:16'
Kris Letang na poslední chvíli zamezil pokusu Kuzněcova o střelu. Velezkušený bek také nyní potvrdil, že Pittsburgh je směrem dozadu pevný.
48:42'
Tristan Jarry zasáhl znovu velmi přesvědčivě. Pokryl si střelu Anthonyho Manthy z levého kruhu, která mířila do růžku.
48:30'
Washington se už přemístil do útočného pásma, kde se nyní snaží kombinovat.
48:08'
Marcus Pettersson vyslal s koncem přesilovky opravdu tvrdou střelu od modré čáry. Samsonov ale vyrážečkou zapracoval dokonale.
47:21'
Teď se už domácí osvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry. Penguins tak musí podnikat další útočnou akci.
46:56'
Ani Sidney Crosby nebyl daleko ke gólu. Málem se mu povedlo zastrčit puk za dezorientovaného Ilju Samsonova.
46:28'
Jake Guentzel tečoval těsně před Samsonovem nahození od modré čáry. Chyběl mu kousek.
46:07'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Trevor van Riemsdyk – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
45:47'
Nyní se hraje převážně ve střední třetině. Nic nenasvědčuje tomu, že by měli domácí síly tento duel ještě zvrátit.
45:13'
Brian Dumoulin zvládl sprintérský souboj s Garnetem Hathawayem. Zneutralizoval tak snažení domácího týmu.
44:38'
Střelu Jasona Zuckera z celkem znatelného úhlu si dokázal brankář Samsonov s přehledem pokrýt.
44:22'
Conor Sheary se rychle vracel za odraženým kotoučem. Penguins ale měli prostor k vystřídání.
43:42'
Pittsburgh ale ve třetí třetině velice dobře zachycuje veškerou snahu domácích. Tlak Washingtonu se zatím rozhodně nekoná.
43:01'
Střela Johna Marina byla sražena do sítě nad domácí bránou. Hra je přerušena a následně nás čeká vhazování v pásmu Capitals.
42:44'
Colton Sceviour podržel kotouč za bránou soupeře. Pro své barvy tak pošetřil několik cenných sekund.
42:04'
Jeden z hostujících hráčů rychle pálil z otočky. Ilja Samsonov si ale spodní část brány pokryl.
41:23'
Ztráta Nicklase Bäckströma zapříčinila útočný výpad Kasperiho Kapanena, který ale útočník Pens nevyřešil zrovna nejlépe.
40:48'
Vyhozený puk si dojel jako první Trevor van Riemsdyk. Je pískán icing hostujícího celku.
40:22'
Eller ztratil v útočném pásmu rovnováhu, když zaškobrtnutím přišel o výhodnou střeleckou pozici.
40:01'
Washington sice je střelecky aktivnější, ale zatím výtečný Tristan Jarry pochytal všechny pokusy domácích. Naopak Pittsburgh je dnes maximálně efektivní. Ve 21. minutě se znovu prosadil po rychlém úniku Bryan Rust a o deset minut později se do střelecké listiny zapsal i Jeff Carter. Tučňáci tak před třetí periodou drží tříbrankové vedení.
Střely na bránu po 2. třetině: 18 – 15
40:00'
39:43'
Frédérick Gaudreau získal puk v mezikruží, odkud šikovně vypálil zápěstím. Ilja Samsonov byl včas na ledě a mezírku mezi betony si pokryl.
38:59'
Jarry si připsal další skvělý zákrok. Dokázal zastavit tečované nahození Michaela Raffla.
38:15'
Washington je v posledních střídáních jednoznačně aktivnější. Zakončení vzal na sebe i Dmitrij Orlov. Také on ale nechal vyniknout dnes výborného Jarryho.
37:35'
Po přihrávce Kuzněcova měl před sebou Wilson poloprázdnou bránu, avšak kotouč mu nakonec přeskočil přes čepel.
36:43'
Anthony Mantha ve velké rychlosti pronikl až před bránu Pittsburghu. Zvolil kličku do bekhendu, ale Tristan Jarry levým betonem utěsnil veškerý volný prostor u tyče.
36:11'
Tak nakonec Mathesona zasáhl kotouč, když jej Jarry zrovna odhazoval. Obránce Pens zamířil do šaten a z ledu se musí uklidit krev.
36:11'
Problémy pro Pittsburgh. Po střetu s protihráčem zůstal na ledě ležet Michael Matheson. Vypadá to na vážnější zdravotní problém.
35:57'
Oshieho žabička zaplula k holi Ellera, který se postaral o jemnou teč. Tristan Jarry se ale výtečně přemístil.
35:44'
Rána Larse Ellera byla sražena do ochranné sítě. Také tentokrát se předvedli skvěle blokující hráči Pittsburghu.
35:02'
Brendenu Dillonovi kotouč po přihrávce Toma Wilsona přeskočil čepel. Zadák Capitals tak musel hrát ve střední třetině.
34:41'
Sam Lafferty se objevil v ofsajdu. Hra tak byla potřetí v rychlém sledu přerušena.
34:14'
Už už to vypadalo, že by i Conor Sheary mohl zamířit do samostatného úniku. Na poslední chvíli jej ale zakřižoval Kasperi Kapanen. Finský útočník se opravdu rychle vrátil.
33:57'
Kotouč opustil hrací plochu. Na konci 34. minuty tak přichází druhá reklamní přestávka v této třetině.
33:29'
Sheary sice zachytil puk na modré čáře, ale poté s ním už nic kloudného vymyslet nedokázal.
32:47'
Daniel Sprong šikovně tečoval nabídku od modré čáry. Měl i smůlu, neboť horní růžek Jarryho brány o kousek minul.
32:15'
Colton Sceviour vyslal před bránu domácích střílenou přihrávku, ale ta se od brusle Dillona odrazila do rohu hrací plochy.
31:37'
Garnet Hathaway si nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku z vlastní třetiny. Domácí potřebují co nejrychleji odpovědět.
30:43'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté jsou dnes maximálně produktivní. Třetí branku přidávají hned po vhazování. JEFF CARTER vyhrál buly na Krise Letanga, který touš na levé straně podržel a následně jej přihrál na brankoviště. Tam se prosadil Carter celkem šťastně, když se mu touš odrazil od brusle. 0:3. Asistence: Kris Letang.
30:38'
Blueger manévroval za bránou Washingtonu. Následně puk dostal před ni, ale Ilja Samsonov si i bez hole poradil. Na řadu přichází první komerční přestávka této třetiny.
29:58'
Jevgenij Kuzněcov čekal mezi kruhy na přihrávku zpoza brány, přihrávající jej ale nenašel přesně.
29:13'
Po mírném tlaku domácích už jsou v útočných pozicích zase hosté. Crosbymu se přihrávka před bránu příliš nepovedla.
28:42'
Michael Raffl tlačil kotouč do horních pater brány, ale rameno brankáře Jarryho bylo velmi rychlé.
28:10'
Hagelin posunul na Nica Dowda, jehož střela minula brankový prostor.
27:44'
Brian Dumoulin čeká na nabídku svých spoluhráčů po stranách. Je evidentní, že s rozehrávkou nespěchá.
27:03'
Frédérick Gaudreau jen o kousek nedokázal najít prostor u přední tyče brankáře Samsonova. Po delší době se také Tučňáci vydali vpřed.
26:03'
Anthony Mantha vybídl před bránou Conora Shearyho, jenž zakončoval velice pohotově. Tristan Jarry ale v danou chvíli předvedl svůj zřejmě nejlepší zákrok tohoto zápasu, rychle zakročil pravým betonem.
25:33'
Po zisku kotouče vyrazila třetí formace domácího celku rychle dopředu, jenže při předávce na útočné modré čáře byla zastavena kvůli ofsajdu.
24:56'
Jeff Carter přihrával do strany s dobrým záměrem, jenže u puku byli nakonec rychleji hráči Washingtonu.
24:15'
Kapanen byl čistým způsobem zastaven Zdenem Chárou. Slovenský veterán odvedl výbornou defenzivní práci.
23:34'
Na domácích jde vidět, že v těchto vteřinách chtějí být aktivnější. Je nutné ale říct, že obrana Pens funguje velmi dobře.
22:57'
Crosby hledal na levém křídle varianty, avšak přihrávku nakonec nenamířil zrovna nejlépe. Puk se odrazil za washingtonskou svatyni.
22:31'
Orlov bekhendem našel Spronga, který se jen o pár centimetrů k zakončení nedostal.
21:59'
Hosté odhodili černou gumu tak, aby z toho zakázané uvolnění nebylo.
21:22'
Carl Hagelin si hledal místo mezi kruhy, ale přihrávku na něj zablokoval obránce Marino.
21:03'
Hathaway byl u kotouče až jako druhý. Washington se provinil zakázaným uvolněním.
20:26'
Dmitrij Orlov napálil na modré čáře BRYANA RUSTA, od kterého se puk odrazil a útočník Pittsburghu poté pádil vpřed ve velké rychlosti. Právě před Orlova se natlačil a tváří v tvář Samsonovovi zvolil dlouhou forehandovou kličku. 0:2. Bez asistence.
20:16'
Nahození T. J. Oshieho se odrazilo velmi příhodně k holi Raffla, jehož pumelice skončila na betonu Tristana Jarryho. Gólman Pittsburghu musel řešit těžký zákrok.
20:01'
První třetina dnešního utkání plynula celkem rychle. Pittsburgh se ujal vedení už na konci 3. minuty, kdy Bryan Rust využil chyby domácí obrany a proměnil rychlou střelou svůj samostatný únik. Washington se poté hledal a do větších šancí se po dobu celé třetiny nedostával.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 7
20:00'
19:39'
Proti bekhendové střele z pravého kruhu dokázal Tristan Jarry zasáhnout. Závěr třetiny se nám blíží.
19:22'
Signalizován byl ofsajd, hostující hokejisté tedy museli vyjet z útočného pásma.
18:56'
Zdeno Chára z vlastního pásma zakládá další útočnou akci domácího celku.
18:17'
Anthony Mantha patří mezi nejaktivnější hráče domácích. Nyní si velmi dobře všiml kolegy pod sebou, kterému naservíroval přihrávku. Jensen ale zařízení minul.
17:42'
Oshie si jen o kousek nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, která mířila na střed kluziště.
16:48'
Napadání Jasona Zuckera vyšlo vniveč. Útočník hostů se k odraženému puku nedostal, obrana Washingtonu si poradila.
16:17'
Hagelin už neměl dostatek sil, a proto puk pouze posunul za bránu Penguins.
15:39'
Justin Schultz si najel na střed mezi kruhy, odkud také nebezpečně vypálil. Jarryho vyrážečka ale zapracovala výborně.
15:06'
Je pískán icing. Těžiště hry se stěhuje do obranného pásma Washingtonu Capitals.
14:26'
Jeden z hostujících hráčů zlomil hůl. Toho využil Sheary, jenž ještě vybídl Manthu. Posledně jmenovanému ale nevyšla klička.
13:47'
Dělovka Kapanena zaplula do výstroje Samsonova. Ruský brankář musel předvést důležitý zákrok.
13:31'
Přihrávka do tandemu na Letanga nebyla zrovna ideální. Pittsburgh se ale do lepší pozice nedostal.
13:06'
Jake Guentzel zvládl dobře své defenzivní povinnosti. Dokázal zachytit přihrávku domácích a následně puk odhodil.
12:28'
Ilja Samsonov se musel mít opět na pozoru, tentokrát jej prozkoušel prudkou střelou od modré čáry Michael Matheson.
12:05'
Trevor van Riemsdyk si s přehledem poradil v celkem obtížné pozici za svou svatyní. Pittsburgh o chvíli později sice vystřelil, ale nebyl to nikterak nebezpečný pokus.
11:39'
Manthovo nahození skončilo na hrudi Tristana Jarryho. Brankář Pens neměl čas a prostor k rozehrávce, a proto touš raději přikryl.
11:16'
Nick Jensen si sjel na vrchol kruhu, odkud tlačil puk k bližší tyči. Jeho pokus ale ramenem Jarry vyrazil.
11:04'
Penguins poté museli vyhodit na zakázané uvolnění. Hra je tak na moment zastavena.
10:49'
Také po další reklamní přestávce zůstávají aktivnější hosté. Nicméně nyní už míří vpřed Lars Eller.
10:26'
Kasperi Kapanen našel u modré čáry Jareda McCanna. Druhý jmenovaný zamířil zápěstím těsně nad horní tyč.
09:47'
Skrytá střela Nicka Jensena prolétla těsně vedle vzdálenější tyče. Jarry zasahovat nemusel.
09:01'
Teddy Blueger se tlačil ke střele těsně před brankovištěm, jenže jeho záměr nyní přečetli hokejisté v modrých dresech. Rozhodně častěji se ale zatím hraje před Samsonovem.
08:14'
Hosté i nadále pokračují v aktivitě a málem znovu dokázali vydolovat puk z rohu kluziště.
07:46'
Sidney Crosby připravil velmi dobrou palebnou pozici pro Krise Letanga, jehož pohotový pokus skončil na pravém betonu domácího brankáře.
06:52'
Michael Matheson neměl jiné možnosti, a proto touš poslal na zadní mantinel. Za klec Capitals vyjel Samsonov.
06:25'
Kapanenův průnik zastavil ofsajd. Hra je přerušena a na řadu přichází první komerční pauza.
05:49'
Garnet Hathaway nemohl pokračovat v útočné akci, neboť by se jinak pískal ofsajd. Na druhou stranu tak vyrazil Colton Sceviour, jehož rána byla sražena.
05:10'
Jake Guentzel se na chvíli zjevil úplně sám před Samsonovem. Jen o chlup nedokázal přesně najít prostor u pravé tyče.
04:46'
Pittsburgh se už opět nastěhoval do útočného pásma a znovu je nebezpečný. Tentokrát ale Samsonov odolal.
04:06'
Daniel Sprong vyprodukoval báječnou přihrávku na Wilsona. Rychlá souhra domácích ale skončila úspěšným zákrokem brankáře Jarryho.
02:56'
Po zpětné přihrávce Jensena k modré čáře ztratil jeden z domácích hráčů balanc. Hned dva hokejisté Penguins se tak hnali do samostatného úniku. Zakončení vzal na sebe BRYAN RUST, který přesně zamířil pod lapačku gólmana Samsonova. 0:1. Bez asistence.
02:20'
Po hře vysokou holí v podání Anthonyho Manthy se musela hra přerušit. Buly bude provedeno po Jarryho levici.
01:39'
John Marino nepříjemně nahazoval od modré čáry. Kotouč po teči zapadl jen těsně vedle Samsonovovy brány.
01:09'
Po odrazu od Manthy se touš odrazil na kruh k Shearymu, jehož rána skončila v připravené lapačce Tristana Jarryho.
00:46'
Po prvním zákroku Jarryho se bude vhazovat v obranném pásmu Tučňáků.
00:32'
Poprvé zatlačil Pittsburgh, ale teď už s kotoučem na hokejkách vyjeli domácí. Lars Eller si ale přihrávku spoluhráče nezpracoval v mezikruží úplně nejlépe.
00:01'
Washington dnes nastupuje v modrých dresech, Pittsburgh bude hrát tradičně v hostujícím prostředí v bílém.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – J. Schultz, Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Sprong – Mantha, Bäckström, Sheary – Oshie, Eller, M. Raffl – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang, Dumoulin, Ceci, Matheson, Marino, M. Pettersson – Rust, Crosby, Guentzel – Kapanen, J. Carter, McCann – Zucker, Blueger, Aston-Reese – Lafferty, F. Gaudreau, Sceviour.

Rozhodčí: St. Laurent, Morton – Marquis, Racicot.
Česká a slovenská stopa v utkání

Vítek Vaněček (Washington) – 33 zápasů, 90,76% úspěšnost zákroků
Zdeno Chára (Washington) – 49 zápasů, 9 bodů (2+7)
Radim Zohorna (Pittsburgh) – 8 zápasů, 4 body (2+2)

PITTSBURGH PENGUINS

Tučňákům se druhá polovina základní části daří na výbornou. Tým kouče Mikea Sullivana pravidelně vyhrává a už je v bezprostředním kontaktu s čelem divize. Společně s Washingtonem je na 69 bodech, takže má velmi blízko k prvenství v této divizi po základní části. Od 9. dubna Pittsburgh padl pouze dvakrát v základní hrací době, což svědčí o jeho velmi kvalitní formě. Z posledních šesti zápasů navíc ztratil body pouze na ledě bostonských Medvědů. Produktivitě týmu vládne hvězdný Sidney Crosby, jenž v této sezoně vstřelil 20 branek a na dalších 36 asistoval.

WASHINGTON CAPITALS

Hokejisté Washingtonu mají už jistý postup do play-off a v těchto dnech bojují právě s Pittsburghem o první příčku ve Východní divizi. Capitals mají celkem dobrou formu, zvítězili totiž sedmkrát z posledních deseti zápasů. Naposledy ale až po prodloužení nestačili na svého dnešního soupeře. Celkově nasbírali 69 bodů v padesáti zápasech s kladným skóre 175:149. Trenér Peter Laviolette ještě neví, zda bude moct v tomto duelu počítat se službami Alexandra Ovečkina a Johna Carlsona, kteří v minulých zápasech absentovali. Určitě však nastoupí nejproduktivnější hráč Washingtonu, kterým je Nicklas Bäckström s 51 kanadskými body.
Přeji příjemné nedělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Washingtonem Capitals a Pittsburghem Penguins. Start duelu je naplánován na 1:00, tak se hezky bavte!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.