NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Devils - 13. dubna 2022   04:00

Arizona
Arizona
01:13' T. Boyd (N. Schmaltz, N. Ritchie) • 38:36' N. Schmaltz (Gostisbehere, Maccelli)
2:6
(1:1, 1:3, 0:2)
Devils
Devils
10:51' Zetterlund  (N. Hischier, Šarangovič) • 25:24' Bahl  (Bastian, Greer) • 39:15' Tatar  (Bratt) • 39:37' J. Boqvist  (Kuokkanen, P. K. Subban) • 55:36' Šarangovič  (Zetterlund, N. Hischier) • 57:05' Šarangovič  (Bahl, N. Hischier)
Arizona
Hanson, Beach – Fournier, Knorr
Gila River Arena, Glendale
8 679 diváků
Devils
Daws (A. Hammond) – Severson (A), Graves, D. Hamilton (A), Bahl, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, N. Hischier (C), Šarangovič – Mercer, Zacha, Tatar – Zetterlund, J. Boqvist, Kuokkanen – Bastian, M. McLeod, Greer.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké středeční ráno.

Hity: 23:30
Zápas je u konce, Arizona na domácím ledě podlehla New Jersey 2:6. První třetina ukázala docela pěkný hokej, na to že se utkávají jedny z nejhorších týmů v NHL. Domácí měli výborný vstup do utkání, prosadili se hned v první střely na branku, když se z levého kruhu střelou přesně k tyči trefil Travis Boyd. Hosté byli i nadále pod tlakem, ale pak jim pomohla první přesilová hra. Od té doby už byli vyrovnaným soupeřem a povedlo se jim i vyrovnat, z brejku se prosadil Fabian Zetterlund a vstřelil svůj první gól v NHL v kariéře. I druhá třetina nabídla zajímavý ofenzivní hokej z obou stran, bylo vidět, že ani jeden z týmů už není svázán bojem o play-off a hráči bojují o své budoucí smlouvy v NHL, takže do toho dávají opravdu vše. Ve 26. minutě dokázal vstřelit svůj první gól v kariéře v NHL obránce Kevin Bahl a hosté vedli 2:1. Poté přišla bláznivá závěrečná dvouminutovka druhé třetiny. Nejprve vyrovnal z přesilové hry Nick Schmaltz, ale ve 40. minutě se během 22 sekund prosadili Tomáš Tatar a Jesper Boqvist a Devils tak vedli 4:2. Ve třetí třetině hosté už jasně dominovali a ještě si dvěma brankami pojistili své vítězství. Autorem obou branek byl běloruský útočník Jegor Šarangovič, který byl pokaždé před brankou nehlídaný a vždy mířil do horní části Vejmelkovy branky.
Střely na branku ve 3. třetině: 7:13.
59:53'
Ještě jedna střela z hokejky Seversona, a ta se otřela dokonce o břevno branky Arizony!
59:46'
Jegor Šarangovič se ještě dostal ke střele, ale trefil jen boční síť.
59:31'
Domácí vyhodili kotouč v době, kdy už se blíží závěr zápasu.
58:55'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nick Ritchie – 2 min., hrubost).
58:55'
A. J. Greer se zjevil úplně sám před brankou, ale Vejmelku překonat nedokázal.
58:03'
Oba týmy v plném počtu.
57:54'
Vejmelka nyní předvedl možná svůj nejlepší zákrok večera, když se stihl včas přesunout ke své pravé tyči a vychytal svého krajana Pavla Zachu!
57:05'
Devils právě vstřelili branku!
Teď už je o vítězi tohoto zápasu definitivně jasno, hosté už vedou 6:2. Bahl poslal puk před branku a tam byl postavený JEGOR ŠARANGOVIČ, který překonal Vejmelku střelou do horní části branky. Asistence: Kevin Bahl, Nico Hischier.
56:03'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Carcone – 2 min., podrážení).
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).
55:36'
New Jersey se výrazně přibližuje k vítězství, dostává se do vedení 5:2. Střela Zetterlunda byla sražená, ale kotouč se odrazil příhodně pro JEGOR ŠARANGOVIČ, který puk dorazil pod horní tyč Vejmelkovy branky. Asistence: Fabian Zetterlund, Nico Hischier.
54:26'
Z levé strany vypálil nebezpečně zápěstím Nathan Smith, Nico Daws ale na ten kotouč dosáhl a vyrazil ho.
53:12'
Domácí byli i po skončení svého oslabení pod tlakem, tak raději vyhodili puk na zakázané uvolnění.
52:51'
52:37'
Proti střele Smithe od modré čáry Vejmelka vytrčil svou vyrážečku.
52:33'
Vejmelka má kotouč ve své moci a poté se ještě strhla menší potyčka mezi hráči obou týmů.
51:23'
Také Hamiltonu nebezpečnou ránu od modré čáry dokázal český brankář vyrazit.
50:56'
Zacha hned po vyhraném vhazování střílel od modré čáry, Vejmelka byl ovšem pozorný.
50:51'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Kyle Capobianco – 2 min., podrážení).
49:39'
Nyní už byla Erikssonovo zakončení přesné, ale skončilo jen na výstroji Dawse.
49:10'
Domácí byli v útočném pásmu, ale několikrát po sobě stříleli nepřesně a poté už o pásmo přišli.
48:40'
Michael McLeod se dostal ke střele z mezikruží a Vejmelka musel po delší době předvést docela náročný zákrok.
48:02'
Arizoně se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.
47:05'
Zacha se na chvíli dostal v nebezpečném prostoru mezi kruhy k puku, ani on se ale ke střele nedostal.
46:27'
Hosté předvedli rychlý přechod do útočného pásma, kde to poté chtěl vzít Jasper Bratt na sebe, vypálit ale nedokázal.
45:58'
Po nepřesné rozehrávce New Jersey se píská icing.
45:33'
Vejmelka zastavil střelu Greera z pravého kruhu a kotouč mu nevypadl, takže nenabídl žádný prostor pro dorážku.
45:19'
44:56'
Ani další kombinace Coyotes ke střele nevedla a poté se Devils znovu osvobodili.
44:20'
Tato přesilovka se zatím Arizoně vůbec nedaří. New Jersey opět odpálilo puk do bezpečí.
43:25'
Devils vyhráli vhazování a hned dokázali vyhodit kotouč.
43:19'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., vysoká hůl).
43:11'
Na druhé straně střílel Shayne Gostisbehere a Nico Daws dokázal zasáhnout betonem.
42:50'
Po střele z levé strany je kotouč ve Vejmelkově moci, vhazovat se bude po levici českého brankáře.
41:10'
Nyní už si Tatar prostor na zakončení našel, ale Vejmelku jeho střela z ostrého úhlu nepřekvapila.
40:40'
New Jersey začalo třetí třetinu aktivně, ale zatím se ke střele nedostalo.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 5:57.
Střely na branku ve 2. třetině: 6:17.
Druhá třetina je za námi, New Jersey vede na ledě Arizony 4:2. I druhá třetina nabídla zajímavý ofenzivní hokej z obou stran, bylo vidět, že ani jeden z týmů už není svázán bojem o play-off a hráči bojují o své budoucí smlouvy v NHL, takže do toho dávají opravdu vše. Ve 26. minutě dokázal vstřelit svůj první gól v kariéře v NHL obránce Kevin Bahl a hosté vedli 2:1. Poté přišla bláznivá závěrečná dvouminutovka druhé třetiny. Nejprve vyrovnal z přesilové hry Nick Schmaltz, ale ve 40. minutě se během 22 sekund prosadili Tomáš Tatar a Jesper Boqvist a Devils tak vedou 4:2.
40:00'
39:37'
Uběhlo jen dalších 22 sekund a hosté už vedou o dva góly 4:2! Subbanovu tečovanou střelu od modré čáry Vejmelka ještě vyrazil, ale na dorážku JESPERA BOQVISTA z bezprostřední blízkosti už byl krátký. Asistence: Janne Kuokkanen, P. K. Subban.
39:15'
Nerozhodný stav vydržel jen 38 sekund a hosté už zase vedou. Tato branka jde na vrub Vejmelky, jehož rozehrávka našla jen hokejku Bratta, který hned puk poslal před branku, odkud ho do sítě poslal TOMÁŠ TATAR. Asistence: Jesper Bratt.
38:36'
Arizona právě vstřelila branku!
Máme tu znovu vyrovnáno, domácí využívají přesilovou hru! A prosazuje se jejich hlavní ofenzivní tahoun NICK SCHMALTZ, který se prosadil přesnou střelou z pravého kruhu. Daws to měl ztížené tím, že mu ve výhledu bránil Ritchie. Asistence: Shayne Gostisbehere, Matias Maccelli.
38:01'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ty Smith – 2 min., sekání).
37:15'
Další úspěšný zákrok si připsal Karel Vejmelka, tentokrát vychytal Boqvistovu střelu z pravého kruhu zápěstím.
36:33'
Hamiltonova střela z pravé strany od modré čáry byla nepřesná, ale hosté ještě drží útočné pásmo.
35:57'
Subban dnes nehraje nejlepší utkání. Znovu neudržel puk v útočném pásmu a hosté tak musí kompletně vyklidit útočnou třetinu.
35:15'
Jesper Bratt se hodně jednoduše dostal do útočného pásma a vypálil z prostoru mezi kruhy. Další dobrý zákrok Karla Vejmelky.
34:05'
Hra se už zase přesunula před branku New Jersey. Daws předvedl dobrý zákrok a kotouč si ponechal u sebe.
33:16'
Zacha pálil z pravého kruhu, ale trefil jen do brusle blokujícího Camerona Dineena.
33:13'
32:47'
Hamilton od modré čáry poslal puk směrem na branku Arizony, kotouč na Vejmelku ale neprošel.
32:22'
Domácí se dokázali znovu osvobodit a zatím v tomto oslabení nejsou pod velkým tlakem.
31:51'
Puk skončil na střídačce Devils, pokračovat se bude vhazováním ve středním pásmu.
31:33'
Na Seversenovu střelu od modré čáry Veljmelka dobře viděl a dokázal vyrazit kotouč svou vyrážečkou.
31:13'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Nathan Smith – 2 min., nedovolené bránění).
29:33'
Kyle Capobianco tvrdě pálil od modré čáry a kotouč se odrazil od tyčky branky New Jersey! Tak teď měli hosté velké štěstí.
29:13'
A. J. Greer vypálil z pravého kruhu, Vejmelka předvedl bezchybný zákrok svou lapačkou.
28:25'
Po nepovedené rozehrávce Dawse se ke střele od levého hrazení dostal Barrett Hayton. Jeho ránu však do ochranné sítě přizvedl Hamilton.
27:37'
P. K. Subban se opřel do puku, místo tvrdé rány z toho ale byla jen zlomená hokejka, takže obránce Devils musel rychle spěchat na střídačku.
27:03'
Po další střele Arizony skončil puk v lapačce Dawse. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
26:52'
Cameron Dineen střílel od modré čáry, ale jeho pokus byl obranou Devils zablokovaný.
25:24'
Hosté otáčejí vývoj zápasu a dostávají se do vedení 2:1! Od modré čáry tvrdě vypálil obránce KEVIN BAHL a kotouč si našel cestu až do sítě. Vejmelka téměř nic neviděl a Bahl slaví svůj první gól v kariéře v NHL. Asistence: Nathan Bastian, A. J. Greer.
25:08'
Michael McLeod se dostal k zakončení bekhendem z levé strany, ale branku netrefil.
24:25'
24:07'
Hischier se ještě snažil vylepšit kombinaci přihrávkou na Zachu, ale tento úmysl hráči Arizony vystihli a poté vyhodili puk.
23:20'
Byla to nakonec velmi rychlá porada a jen se potvrdilo, že to byl skvělý Vejmelkův zákrok.
23:20'
Rozhodčí se raději podívají na video, jestli kotouč přeci jen nepřešel brankovou čáru.
23:20'
Karel Vejmelka předvedl vynikající zákrok, když chytil další Hamiltonovu střelu a pak hlavně zázračně zastavil také Mercerovu dorážku.
23:03'
Po Zachově přihrávce střílel od modré čáry Dougie Hamilton, ale trefil jen boční síť branky.
22:29'
Arizoně se povedlo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.
22:25'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Andrew Ladd – 2 min., hákování).
21:41'
Kotouč na modrou čáru dostal Kyle Capobianco a ihned vypálil, netrefil však Dawsovu branku.
20:31'
Ryan Graves se nikterak nerozpakoval a hned po přejezdu modré čáry otestoval Vejmelkovu pozornost. Ten kotouč bez problému chyitl.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:00.
Střely na branku v 1. třetině: 8:8.
První třetina je za námi, Arizona hraje na domácím ledě s New Jersey nerozhodně 1:1. První třetina ukázala docela pěkný hokej, na to že se utkávají jedny z nejhorších týmů v NHL. Domácí měli výborný vstup do utkání, prosadili se hned v první střely na branku, když se z levého kruhu střelou přesně k tyči trefil Travis Boyd. Hosté byli i nadále pod tlakem, ale pak jim pomohla první přesilová hra. Od té doby už byli vyrovnaným soupeřem a povedlo se jim i vyrovnat, z brejku se prosadil Fabian Zetterlund a vstřelil svůj první gól v NHL v kariéře.
20:00'
19:50'
Střela Ty Smithe byla hodně nepřesná a dokonce skončila až v ochranné síti.
19:30'
Ještě jednou musel Vejmelka v první třetině zasahovat. Hosté na něj znovu vyvíjeli velký tlak, ale český brankář to ustál a udržel puk pod sebou.
18:34'
18:23'
Závěr přesilovky se už domácím vůbec nedaří, kotouč je na hokejkách hráčů New Jersey.
17:50'
Hostům se povedlo vyhodit kotouč a více než polovinu oslabení už mají za sebou.
16:59'
Obrovskou šanci na skórování měl Travis Boyd. Stačilo mu okolo betonu dorazit kotouč do branky, ale odkrytý prostor netrefil!
16:45'
Daws dokázal zasáhnout proti střele Nicka Schmaltze z pravého kruhu.
16:34'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Tomáš Tatar – 2 min., nedovolené bránění).
15:04'
Tentokrát už Vejmelka zasahovat musel. Kotouč mu nevypadl a pokračovat se bude po komerční pauze.
13:46'
Bastian nebezpečně vypálil z blízka, ale střelou po ledě nakonec Vejmelkovu branku netrefil.
12:17'
Domácí získali ve svém pásmu kotouč a hned vyrazili dopředu, ale Jack McBain se nakonec k zakončení neodhodlal, už potřeboval střídat.
10:51'
Je vyrovnáno! Hosté se dostali do situace dva na jednoho, kterou perfektně využili. Hishcier nabídl kotouč FABIANU ZETTERLUNDOVI, a ten i s trochou štěstí dostal puk do branky, protože kotouč se odrážel od betonu Vejmelky, který se přesouval ke své levé tyči. Pro 22letého Švéda se jedná v šestém zápase o první gól v kariéře v NHL. Asistence: Nico Hischier, Jegor Šarangovič.
10:24'
Hosté byli i po skončení přesilovky aktivní, ale jejich pobyt v útočném pásmu skončil, když P.K. Subban neudržel puk na modré čáře.
09:11'
09:05'
Po Seversenově přihrávce střílel Tatar, ale branku slovenský útočník netrefil.
08:29'
Další vyhození domácího týmu a hosté na led posílají svou druhou přesilovkovou formaci.
08:01'
Coyotes se povedlo vyhodit kotouč, zařídil to Loui Eriksson.
07:41'
Devils vytvořili po další střele od modré čáry velký tlak do branky, ale Vejmelka, který už ležel na ledě, dokázal i za velké pomoci svých obránců kotouč udržet před brankovou čárou.
07:30'
Od modré čáry pálil nebezpečně Hamilton. Vejmelka byl ale připraven a kotouč, který byl možná i tečovaný, dokázal chytit.
07:11'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Dysin Mayo – 2 min., vysoká hůl).
07:10'
Konečně je tu premiérový zákrok Karla Vejmelky. Český brankář si poradil se střelou Boqvista z levého kruhu.
06:58'
Od modré čáry vypálil Jesper Boqvist, ale Vejmelka ani nyní nemusel zasahovat, protože kotouč před ním zastavil obránce Kyle Capobianco.
05:40'
New Jersey chvíli drželo kotouč v útočném pásmu, ale na první střelu na branku v tomto utkání stále čeká.
04:44'
03:50'
Domácí se poprvé v přesilovce dostali do zakončení. Střelec první branky zápasu Travis Boyd střílel z podobné pozice, tentokrát ale dokázal Daws betonem zasáhnout.
03:16'
Schmaltz na modré čáře ztratil kotouč a Devils se opět povedlo vyhodit puk.
02:52'
New Jersey se povedlo vyhrát vhazování a ihned vyhodit kotouč.
02:44'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Michael McLeod – 2 min., nedovolené bránění).
02:21'
Převaha Arizony pokračuje i nadále. Tentokrát střílel z pravého kruhu Alex Galchenyuk a Nico Daws si připsal první úspěšný zákrok.
01:13'
Skvělý vstup domácího týmu do zápasu! Arizona se prosazuje hned z první střely na branku, Dawse překonal střelou z levého kruhu TRAVIS BOYD. Asistence: Nick Schmaltz, Nick Ritchie.
00:14'
Ke střele od modré čáry se dostal Shayne Gostisbehere, jeho pokus byl ale zablokovaný.
00:01'
Centři zahajovacích formací už čekají, až rozhodčí poprvé vhodí puk do hry a utkání začne.
Domácí Arizona dnes bude hrát v červeno-černých dresech, New Jersey se představí v bílo-černé variantě dresů.
Gila River Areně už dozněla hymna Spojených států amerických, což znamená, že utkání co nevidět začne.

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Säteri) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Capobianco, Dineen – N. Schmaltz, T. Boyd, N. Ritchie – Kessel, Jack McBain, Carcone – L. Eriksson, Hayton, Ladd (A) – Maccelli, N. Smith, Galchenyuk.

New Jersey Devils: Daws (A. Hammond) – Severson (A), Graves, D. Hamilton (A), Bahl, P. K. Subban, Ty Smith – Bratt, N. Hischier (C), Šarangovič – Mercer, Zacha, Tatar – Zetterlund, J. Boqvist, Kuokkanen – A. Johnsson, M. McLeod, Greer..
Vzájemné zápasy

Jedná se o týmy z opačných konferencí, takže se neutkávají příliš často. První vzájemný zápas v této sezony vyhrála Arizona na ledě New Jersey 4:1.
New Jersey Devils

Ani New Jersey rozhodně nebude vzpomínat na tuto sezónu v dobrém. Také tento klub patří mezi nejslabší týmy tohoto ročníku NHL a na play-off už musel dávno přestat myslet. Po 72 odehraných zápasech mají Devils na kontě jen 56 bodů a jsou na posledním osmém místě Metropolitní divize. Na předposlední Philadelphii ale ztrácí jen jeden bod. Naposledy New Jersey vyhrálo 3:1 na ledě Dallasu a ukončilo tím sérii pěti porážek v řadě. Co se týče pouze zápasů venku, jednalo se dokonce o první vítězství po předchozích deseti porážkách.
Arizona Coyotes

Arizona patří i tuto sezonu tradičně mezi nejhorší týmy celé NHL. Stejně jako předchozí roky i letos Arizona už dlouho před koncem základní části věděla, že play-off se jí týkat nebude. Po 72 odehraných utkáních mají Coyotes na kontě pouhých 49 bodů a jsou na posledním osmém místě Centrální divize. Na předposlední Chicago ztrácí deset bodů. Z posledních pěti utkání Arizona čtyřikrát prohrála, naposledy vysoko 1:6 na ledě Vegas. Také doma Coyotes čtyři z posledních pěti zápasů nezvládli, naposledy podlehli jednoznačně 1:5 Vancouveru.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Arizona Coyotes a New Jersey Devils. Zápas se odehraje v Gila River Areně ve Phoenixu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.