NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Montreal - 1. ledna 2022   19:10

Florida
Florida
00:32' S. Bennett (Duclair, Huberdeau) • 35:02' Barkov (S. Reinhart, Huberdeau) • 37:30' Vatrano (S. Reinhart, Tippett) • 40:15' S. Bennett (Weegar, Huberdeau) • 53:04' Marchment (A. Lundell)
5:2
(1:1, 2:1, 2:0)
Montreal
Montreal
03:48' Drouin  (Niku, D. Savard) • 29:29' Suzuki  (J. Ylönen, Niku)
Florida
Luxmore, Syvret – Smith, Gibbons
FLA Live Arena, Sunrise
13 584 diváků
Montreal

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 11:15
Utkání je u konce a Florida jej dotáhla do vítězného konce. Ve třetí třetině už byla vidět převaha domácího celku, který přitlačil soupeře do obranného pásma a přidal ještě dvě branky. Ta první padla hned po úvodním buly a dnes podruhé se prosadil Sam Bennett. Poslední gól pak dal v úvodu 54. minuty Mason Marchment a uzavřel tak skóre na 5:2. Florida si tak připsala třetí výhru v řadě a na druhém místě Atlantické divize má 46 bodů. Montreal je ve stejné divizi poslední s 18 body.
59:58'
Ještě několik střel na hostující branku, spoluhráči se snaží Bennettovi připravit pozici pro případný hattrick.
59:26'
Zpoza branky si vyjížděl Bennett a snažil se zasunout za tyčku. Montembeault tam byl se svým betonem včas.
58:53'
Zápas se dohrává, o vítězi je už několik minut rozhodnuto.
57:54'
O malou chvíli později střílel Gudas, branku Montrealu ale minul.
57:38'
Bennett si středem najel mezi kruhy na přihrávku, útok na hattrick mu ale v tuto chvíli nevyšel, puk mu odskočil od hokejky.
56:33'
Přes obránce vystřelil domácí Vatrano, kousek nad ledem mířil ke vzdálenější tyčce, Montembeault tam ale zvládl sáhnout svou lapačkou.
55:50'
Suzuki a Drouin se dostali do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný si pak zpracoval pas na levé straně, jenže střelou po ledě na Bobrovského recept nenašel.
54:30'
Hraje se teď nahoru a dolů. Bobrovskij vyrazil další střelu a do protiútoku se už cpal Tippett. Jeho křížný bekhend z levé strany šel těsně vedle.
53:04'
Florida právě vstřelila branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto! Domácí se dostali z hloubi obranného pásma do přečíslení dva na jednoho, MASON MARCHMENT to v pravém kruhu vzal na sebe a střelou nad lapačku překonal gólmana Montrealu – 5:2. Asistence: Anton Lundell.
52:56'
Clague dokázal skrýt střelu od modré čáry, Bobrovskij měl s ní trochu potíže ale puk dokázal vyrazit.
52:25'
Z pravé strany vyslal švih Bennett, Montembeault si puk zvládl najít a úspěšným zákrokem přerušit hru.
51:50'
Florida drží puk na svých holích a snaží se hrát poklidný hokej, Hlavně nedělat chyby.
50:05'
Akce ještě chvíli pokračovala a k dorážce se cpal Huberdeau. I on ale gólmana Montrealu nepřekonal.
49:59'
Anthony Duclair se dostal do sóla, zvolil střelu, tou ale pouze trefil Montembeaultovu tyčku!
49:25'
Sledujeme teď lehce rozháranou pasáž zápasu, tohle více vyhovuje domácím. Ti se nemusí nikam zvlášť hnát.
48:05'
Kulakova střela od modré čáry byla zastavena dobře postaveným Lundellem, domácí pak dostali puk do středního pásma.
47:35'
Bobrovskij vyřešil nepříjemné nahození z dálky, které bylo navíc hned dvakrát tečované. Zakročil svým levým betonem a poté přerušil hru.
46:17'
Oslabení přečkala i Florida, Gudas naskočil zpět na ledovou plochu.
45:47'
Domácí vyhodili přes všechny čáry, bránící čtveřice může vystřídat.
45:20'
Hosté zatím pouze honí puk po mantinelu, Bobrovskij je v tomto oslabení bez práce.
44:17'
Hosté měli ponechanou výhodu, neboť Radko Gudas poté hrál vysokou holí a po odpískání zamířil na trestnou lavici.
43:31'
Gudas v obranném pásmu předvedl povedený hit a vysloužil si za to aplaus publika.
42:53'
Hosté oslabení zvládli, hraje se v pěti na obou stranách.
42:48'
Montembeault si připsal úspěšný zákrok proti střele z pravé strany, hosté poté opět vyhodili.
42:25'
Montreal se osvobodil, puk letěl přes všechny čáry až k Bobrovskému.
41:45'
Huberdeau a Barkov se cpali před branku, Montembeault si ale v tuto chvíli poradil a puk srazil k rohu kluziště.
40:53'
Navíc je tu přesilovka pro domácí tým, dvě minuty za sekání obdržel David Savard.
40:15'
Tak tohle je pro domácí skvělý vstup do třetí třetiny. Od modré čáry nahodil Weegar a jeho vysoký pas skvěle tečoval SAM BENNETT. Puk sklepl k ledu a gólman Montembeault byl proti tomuto bezmocný – 4:2. Asistence: MacKenzie Weegar, Jonathan Huberdeau.

Trestné minuty: 9:13
Čtyřicet minuty hry je za námi a domácí favorit má k výhře o jeden gól blíže. Druhá třetina přinesla opravdu zajímavý a svižný hokej a hostující Montreal dokázal Floridu hodněkrát zatlačit. A ve 30. minutě se hosté dokonce dostali do vedení, když Nick Suzuki dorážel Ylönenovu střelu. Až poté se domácí tým probral, přidal na tlaku a v úvodu 36. minuty využil přesilovku. To se trefil Aleksander Barkov. A nebyl posledním úspěšným střelcem, ve 38. minutě tečoval Reinhartovu přihrávku Frank Vatrano a zajistil tak současný stav 3:2.
40:00'
39:54'
Až nyní přišla slušná střela, z levého kruhu ale nebyla přesná. Tohle oslabení už hosté uhlídají.
39:27'
A zase neúspěch. Přes modrou se nedostal Reinhart, hosté vyhodili přes všechny čáry.
39:01'
Tahle přesilovka se zatím domácímu celku nedaří, Florida se nemůže usadit v útočném pásmu.
38:10'
Hned v úvodu oslabení se do sóla hnal Suzuki, šteloval si puk na střelu, na poslední chvíli jej ale rozhodil vracející se Barkov a střela pak šla vedle Bobrovského branky.
38:00'
Navíc je tu přesilovka pro domácí celek, dvě minuty za vysokou hůl dostal Kale Clague.
37:30'
Domácí zase vedou! Florida se dostala do útočného pásma po pravé straně, Reinhart si všiml najíždějícího FRANKA VATRANA a ten prudkou přihrávku proměnil v přesnou teč do horní části Montembeaultovy branky – 3:2. Asistence: Sam Reinhart, Owen Tippett.
36:54'
Po levé straně se do útočného pásma dostal Marchment, střela přes obránce mu ale vůbec nevyšla.
36:09'
Nepříjemné nahození od modré čáry, Montembeault toho moc neviděl a byl určitě rád, že puk skončil na zadním mantinelu.
35:45'
Další šance Floridy, nyní se do zakončení cpal Mamin, tentokrát si ale Samuel Montembeault poradil a přerušil hru.
35:02'
Teď je už ale přesilovka využitá a je zase srovnáno! Florida trpělivě kombinovala, Reinhart si všiml na pravé straně zcela volného ALEKSANDERA BARKOVA, poslal mu přesný pas a ruský útočník zakončil střelou z první – 2:2. Asistence: Sam Reinhart, Jonathan Huberdeau.
34:44'
Reinhart se pokoušel o dorážku nahození od modré čáry, gólman Montrealu puk vyrazil.
33:56'
Je tu další přesilovka pro Floridu, dvě minuty za hákování dostal Corey Schueneman.
33:25'
Florida své akce překombinovává, nyní se po dalším přečíslení dostal do zakončení Bennett, ale i jemu puk utekl a on promáchl naprázdno.
33:02'
Najednou tu ale bylo sólo, do kterého se dostal Marchment. I on zkusil stahovačku, puk mu ale v plné rychlosti utekl od hole!
32:50'
Střelecká převaha domácích jim zatím není nic platná...
31:18'
Máme tu strkanici před Montembeaultem, čároví rozhodčí tak měli dost práce s trháním rozparáděných kohoutů.
30:59'
Belzile kroužil s pukem v útočném pásmu, skončil však pouze v rohu kluziště.
29:29'
Montreal právě vstřelil branku!
Hosté otáčí skóre a jdou do vedení! Montreal předvedl v útočném pásmu pěkný tlak, Ylönenovu střelu Bobrovskij pouze vyrazil a NICK SUZUKI už mohl dorážet do odkryté branky – 1:2. Asistence: Jesse Ylönen, Sami Niku.
28:39'
Už je ale po přesilovce, neboť Aaron Ekblad zastavil akci hostů a dostal za to dvě minuty za nedovolené bránění. Síly na ledě se nám tak vyrovnaly.
28:24'
Hned po buly letěla na Montembeaulta střela Aleksandera Barkova a tu zastavila tyčka! Následoval faul hostů a David Savard dostal dvě minuty za podrážení.
28:17'
Montembeault si připisuje další úspěšný zákrok, nyní lapil střelu Gustava Forslinga z levého kruhu.
28:11'
Hráči Montrealu vyhazují přes všechny čáry, puk doklouzal na zakázané uvolnění.
27:41'
A už jsou oba celky zase v plném počtu. Florida přesto pokračuje v náporu.
27:25'
Branku netrefil ani Lundell, přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.
26:51'
Střela zpoza kruhů šla nad branku, hosté poté vyhodili přes všechny čáry.
26:01'
Huberdeau se nejprve trochu zasekl v rohu, poté ale rozehrál a Ekblad mohl zakončovat. Montembeault jeho ránu vyrazil.
25:41'
Dvě minuty za hákování dostal David Savard.
25:41'
Po nečekaném vzniku přečíslení přišla přihrávka na Huberdeaua, který zblízka gólmana nepřekonal, ale byl u toho faulován. Florida si tak zahraje přesilovku.
25:14'
Na opačné straně vystřelil z levého kruhu Belzile, Bobrovskij puk vyrazil.
24:47'
Z první to zkoušel Marchment, jeho jedovce ale scházela přesnost a i více razance.
24:11'
Menší závar před Montembeaultem, překonat se jej snažil Lundell. Puk byl sražen mimo brankoviště a do protiútoku už vyráží hostující tým.
23:10'
Reinhart za svou brankou předvedl nekompromisní hit, nicméně Montreal pokračuje v tlaku. Bobrovskij si musí dávat pozor na to, odkud přiletí puk.
22:18'
Do práce musel i Bobrovskij, ten vyrážel pokus z ostrého úhlu, dorážku pak zablokoval Mamin.
21:29'
Ten si poradil i se střelou z levé strany, předvedl zákrok ramenem.
20:45'
Svižný začátek druhé třetiny, domácí se hned pokusili překvapit gólmana Montembeaulta. Neúspěšně.

Trestné minuty: 7:5
Je za námi první třetina, do které měli domácí opravdu rychlý vstup a již v první minutě se dostali do vedení. To si na Duclairovu zadovku najel Sam Bennett a bleskově otevřel skóre. Jenže Montreal se poměrně rychle probral a ve čtvrté minutě srovnal po teči Jonathana Drouina. Hosté i nadále předváděli sympatický výkon, měli několik zajímavých příležitostí, ale žádnou již nevyužili. A jelikož i Samuel Montembeault už za svá záda nic nepustil, odešlo se do šaten za stavu 1:1.
20:00'
19:33'
Od modré čáry nenápadně nahazoval Forsling a Montembeault viděl puk až na poslední chvíli. Přesto zvládl nahození zachytit!
18:49'
Pohotový švih domácího Vatrana, jeho rána prolétla těsně vedle Montembeaultovy branky.
17:21'
Po přečíslení a přihrávce před branku se před Bobrovským zjevil Pezzetta a zkusil stahovačku mezi bruslemi. Gólman domácích se ale nachytat nenechal a puk zastavil svým dobrý postavením.
16:28'
Hosté se teď sami zbavili útočného pásma svou nepřesnou rozehrávkou. Dopředu jde už Florida.
15:53'
Montembeault vytáhl skvělý zákrok proti Verhaeghemu, tomu chytil střelu z bezprostřední blízkosti a udržel tak remízový stav.
15:26'
Cole Caufield se snažil probít do útočného pásma, byl ovšem vytlačen do rohu kluziště.
14:33'
Od modré čáry střílel Forsling a jeho pokus přes několik hráčů nadělal Montembeaultovi docela problémy!
13:39'
Bennett se mezi kruhy dokázal s pukem na holi otočit a najednou tu byla střela, kterou musel Montembeault urychleně řešit. A povedlo se mu to.
12:32'
Savard nahazoval od modré čáry, Bobrovskij vyrazil puk před sebe. Montreal i v hodně osekané sestavě začíná nepříjemně kousat.
12:13'
Přesilovka Montrealu je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.
11:32'
Následoval pak krátký závar před brankovištěm, Bobrovskij jej řešil levým betonem a nakonec i přerušil hru.
11:24'
Suzuki se už ke střele neodhodlal, raději z pravého kruhu ještě rozvíjel kombinaci. Chtělo to ale právě střelu...
10:35'
Drouin napřahoval k tvrdé střele, postrádalo to však přesnost – puk skončil na zadním mantinelu.
10:13'
Je tu první přesilovka, tu si zahraje Montreal. Dvě minuty za sekání dostal Brandon Montour.
09:40'
Středem neprošel ani Lundell, ten o puk přišel při sérii kliček.
08:52'
Snaha domácích projít do útočného pásma skončila kousek za modrou čárou, už se zase hraje na opačné straně.
07:09'
Brejk hostů dva na jednoho, střelu z levého kruhu ale Bobrovskij hravě pokryl.
06:49'
Montreal pouze vyhodil do středního pásma, ale tak šikovně, aby z toho případně nebylo zakázané uvolnění.
06:22'
Přes obránce vystřelil domácí Barkov, jeho švih byl zablokován. Florida ale pokračuje ve svém tlaku.
05:50'
Už se zase hrálo na opačné straně a Bobrovskij musel řešit závar před svým brankovištěm.
05:02'
Šance domácích na opětovné získání náskoku. Puk se dostal před brankoviště, kde byl osamocený Tippett, ale ani nadvakrát nedokázal Montembeaulta překonat. Ten zakročil svou lapačkou.
04:48'
Jak Radko Gudas, tak i Michael Pezzetta dostali pětiminutové tresty za bitku.
04:48'
Aby toho vzruchu nebylo málo, tak jsme tu měli krátkou šarvátku, do které se pustili domácí Radko Gudas a hostující Michael Pezzetta. Po krátké přetahované oba hráči padli k ledu a rozhodčí je roztrhl.
03:48'
No vida, je srovnáno, hosté se prosadili ze své vůbec první střely. Na levé straně si do kruhu najel Niku, nabídl přihrávku před brankoviště na teč a to dokonale zužitkoval JONATHAN DROUIN, když poslal puk pod horní tyčku Bobrovského branky – 1:1. Asistence: Sami Niku, David Savard.
03:13'
Akce pokračovala a Bennett tvrdým zákrokem srazil jednoho z protihráčů. O faul se ale dle sudích nejednalo, po krátké pauze se tak pokračuje v pěti na obou stranách.
02:59'
Huberdeau byl ve střelecké pozici, Montembeault jeho pokus zvládl vyrazit.
01:38'
Florida je při chuti, Montreal vypadá, že ještě nevyšel ze šatny...
00:32'
Hned první akce domácích skončila gólem! Po přechodu modré čáry přišla kombinace, přihrávka sice skončila za brankou, odkud ale Duclair vymyslel pěknou zadovku před brankoviště a SAM BENNETT ranou z první překonal Montembeaulta – 1:0. Asistence: Anthony Duclair, Jonathan Huberdeau.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (J. Johansson) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Lucas Carlsson – Mamin, Barkov (C), Verhaeghe – Duclair, S. Bennett, Huberdeau (A) – Tippett, S. Reinhart, Vatrano – Hörnqvist, A. Lundell, Marchment.
Trenér: Andrew Brunette

Montreal Canadiens: Montembeault (McNiven) – Clague, Kulak, Schueneman, Niku, D. Savard (A) – J. Ylönen, Suzuki (A), Drouin (A) – Caufield, Poehling, Harvey-Pinard – C. Paquette, Pezzetta, Belzile – Hillis, Vejdemo.
Trenér: Dominique Ducharme

Rozhodčí: Luxmore, Syvret – Smith, Gibbons.
Oba celky jsou již na ledové ploše, po hymnách začne samotný zápas.
Zápas ve FLA Live Areně začne v 19:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Radko Gudas (FLA) 8 (0+8)
Montreal Canadiens

Hosté jsou na tom zcela naopak a v Atlantické divizi jsou poslední s pouhými 18 body. I Montreal zažil čtyřzápasovou pauzu, po ní se ale vrátil dvěma venkovními porážkami. Nejprve na ledě Tampy Bay vybojoval alespoň bod za porážku 4:5 po prodloužení a poté prohrál v Carolině hladce 0:4. Kanadský celek se prostě letos trápí a ani dnes nebude favoritem.

Lídři kanadského bodování

Nick Suzuki 18 (6+12)
Tyler Toffoli 17 (5+12)
Jonathan Drouin 14 (4+10)
Florida Panthers

Domácí tým je v tuto chvíli na druhém místě Atlantické divize se ziskem 44 bodů, což znamená dvoubodovou ztrátu na vedoucí Tampu Bay. Florida se po čtyřech odložených zápasech pustila do soupeřů s velkou vervou a doma porazila nejprve NY Rangers 4:3 a poté Tampu Bay vysoko 9:3! Jak vidno, přestávka týmu pomohla...

Jonathan Huberdeau 37 (11+26)
Aaron Ekblad 25 (9+16)
Carter Verhaeghe 24 (8+16)
Dobrý večer u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.