NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Devils - 7. listopadu 2021   03:30

San Jose
San Jose
24:48' Balcers (M. Ferraro, B. Burns) • 44:21' Dahlén (B. Burns, N. Merkley)
2:3
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

1:2 (SN)

Devils
Devils
36:45' Graves  (N. Hischier, M. McLeod) • 57:04' Kuokkanen  (Vesey, Colton White) • ' Severson
San Jose
Rehman, South – Mills, MacPherson
SAP Center, San Jose
12 019 diváků
Devils

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou!

3. Jonathan Dahlén (SJS) – 1+0
Je za námi utkání mezi San Jose a New Jersey. Hosté dnes nevedli ani minutu, přesto ale berou dva body oni. Ve 25. minutě otevřel skóre utkání Rudolfs Balcers. O dvanáct minut později vyrovnal Ryan Graves, ale na začátku třetí třetiny se z přesilovky prosadil Jonathan Dahlén. Další branka padla až v 58. minutě, kdy se trefil Janne Kuokkanen. Prodloužení branku nenabídlo, a proto musela rozhodnout nájezdová loterie. V ní si počínali lépe Ďáblové, kterým vítězství přisoudil ve třetí sérii obránce Damon Severson.
V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
Autorem vítězné branky je DAMON SEVERSON.
Damon Severson si rozhýbal brankáře Reimera a poté poslal touš nad jeho lapačku. Je rozhodnuto, dnes vítězí New Jersey!
Tomáši Hertlovi se nájezd příliš nepovedl. Bernier jej dokázal vychytat.
Alexander Holtz zvolil tvrdou střelu, která ale zaduněla o beton Jamese Reimera.
Balcers zazvonil o tyč. Tentokrát tedy domácí svůj nájezd neproměňují.
Také Jesper Bratt odpovídá gólem. Svou kličku dotáhl do zdárného konce.
Logan Couture našel mezírku mezi betony hostujícího gólmana. Perfektně proměněný nájezd.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Teď mají domácí čas zřejmě na svou poslední akci v prodloužení.
64:22'
Málem se hosté dostali do přečíslení, ale Pavel Zacha nedokázal procedit svou přihrávku okolo hokejky bránícího hráče.
63:56'
Jako tank se prodral kupředu Brent Burns, který ale taktéž ztroskotal na pozorném Bernierovi.
63:42'
Těsně před Reimerem se pokoušel tečovat Dawson Mercer. Brankář San Jose ale brilantně utěsnil mezírku mezi betony.
63:25'
Obrovskou rychlost nabral Mario Ferraro, jehož bekhendové zakončení se ale s úspěchem nesetkalo.
62:55'
Do konce prodloužení už zbývají jen necelé dvě minuty. Hosté střídají.
62:23'
Do zajímavé střelecké pozice si najel Ty Smith, jehož rána prosvištěla jen pár centimetrů nad horní tyčí.
61:52'
Jonathan Bernier si připsal důležitý zákrok. Dokázal zastavit Rudolfse Balcerse, který se tlačil před bránu.
61:29'
V přečíslení dvou na jednoho Logan Couture jen těsně minul zadní tyč. Málem bylo rozhodnuto.
61:06'
Dawson Mercer se natlačil před bránu, ale kotouč za Jamese Reimera nezastrčil.
60:35'
Prodloužení zatím začalo z obou stran opatrně. Hraje se převážně ve středním pásmu.
60:01'
Ve třetí třetině se do střelecké listiny zapsali domácí Jonathan Dahlén a hostující Janne Kuokkanen. Za stavu 2:2 tedy uvidíme prodloužení. Bude se po něm někdo radovat nebo se dočkáme nájezdů?
Střely na branku po 3. třetině: 23 – 25
60:00'
59:31'
Po nahození Subbana kotouč opustil hrací plochu. Rozhodčí hru vykazují do střední třetiny.
59:05'
Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Oba týmy hrají v tuto chvíli velice urputně, k vidění je velké množství osobních soubojů.
58:24'
Siegenthaler nabízel puk na domácí brankoviště. Tam ale brankář Reimer výtečně zapracoval holí.
57:43'
Hokejisté domácího celku nyní drží puk ve svém pásmu. Teď už je vysoce pravděpodobné, že dnes uvidíme prodloužení.
57:04'
Devils právě vstřelili branku!
Hosté se nakonec dočkali! Podobně jako včera srovnávají na konci třetí třetiny. Na brankovišti byla k vidění nepřehledná situace. Ryan Merkley neodehrál kotouč, čímž jej daroval na hůl JANNEHO KUOKKANENA, který překonal ležícího Jamese Reimera. 2:2. Asistence: Jimmy Vesey a Colton White.
56:36'
Domácí sice už hrají v plném počtu, ale nápor New Jersey pokračuje.
56:23'
55:59'
Tomáš Tatar připravil střeleckou pozici pro Jespera Bratta, jemuž se ale rána vůbec nepovedla. Útočník New Jersey navíc zlomil hokejku.
55:01'
Dobrou defenzivní práci odvedl i Tomáš Hertl, který od kotouče odzbrojil hosty a posléze černou gumu taktéž vyhodil z pásma.
54:36'
Brent Burns zachytil puk, načež jej okamžitě poslal přes celé kluziště až k bráně Ďáblů.
54:23'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Andrew Cogliano – 2 min., podrážení).
54:18'
Andrew Cogliano střílel z pravého kruhu. Jeho projektil zapadl několik centimetrů vedle bližší tyče.
53:49'
Do rozehrávky hostujícího týmu se zapojil i brankář Jonathan Bernier.
53:24'
Michael McLeod přenechal kotouč do tandemu Smithovi, který pálil zápěstím. Reimer puk vykopl levým betonem.
52:51'
Sharks se teď logicky daleko více soustředí na defenzívu. New Jersey se snaží něco vymyslet.
52:20'
Svůj blafák na opačné straně kluziště nedotáhl Jonah Gadjovich. Teď už je hra přerušena, takže máme zde další komerční pauzu.
51:58'
Andreas Johnsson těsně před brankovištěm promáchl. Neprosadil se ani vzápětí střílející Ryan Graves.
51:21'
Domácí obloučkem vyhodili puk do středního pásma. Oba celky mezitím posílají na led čerstvé síly.
50:43'
Mario Ferraro lehce zatáhl Pavla Zachu, ale tentokrát se vylučovat nebude. Podle rozhodčích se nejednalo o zákrok, za který by měli posílat za katr.
50:12'
Už jen necelých deset minut zbývá do konce řádné hrací doby. San Jose je o krok napřed.
49:50'
White přistrčil mezi kruhy Andreasi Johnssonovi, jenž pohotově pálil. James Reimer si nadvakrát poradil.
49:11'
Na konci přesilové hry ještě Tomáš Hertl nabízel svou přihrávku k zadní tyči. Tam ale k teči nedošlo.
48:53'
John Leonard byl zahnán do rohu kluziště, přesto ale dokázal podržet kotouč na své hokejce.
48:17'
Vpřed vyrazil hostující Hischier, který ale branku netrefil. Alespoň tak pro svůj tým pošetřil cenné sekundy v oslabení.
47:34'
Jonathan Dahlén zůstal úplně zapomenut na pravém kruhu, ale ke střele ani přihrávce se nedostal. Zbytečně dlouho s pukem míchal.
47:06'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jesper Bratt – 2 min., podrážení).
46:39'
Do kvalitní pozice ke střele si najel i Severson, který bránu domácího celku o kousek minul.
45:59'
Do skvělé pozice mezi kruhy se dostal hostující obránce Colton White, jehož pokus ale parádně zastavil přesunující se James Reimer. Důležitý zákrok.
45:32'
Uvidíme, s čím teď hokejisté v bílých dresech přijdou. Stále však mají dostatek času na vyrovnání.
44:21'
San Jose právě vstřelilo branku!
Přesilovka San Jose je okamžitě využita! Brent Burns vybídl na pravém kruhu JONATHANA DAHLÉNA, který si zpracoval puk a následně parádně zavěsil do přední šibenice. Nesmíme však opomenout ani zásluhu Nicka Bonina, jenž stál ve výhledu Berniera opravdu precizně. 2:1. Asistence: Brent Burns a Nick Merkley.
44:04'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Janne Kuokkanen – 2 min., vysoká hůl).
43:49'
Také Žraloci si na začátku třetí třetiny zahrají přesilovku. Nyní mají k dispozici ponechanou výhodu.
43:22'
43:06'
Tvrdá střela Damona Seversona z kruhu byla sražená do rohu hrací plochy.
42:41'
Hosty tentokrát zastavil ofsajd, takže se po krátkém přerušení bude vhazovat ve středním pásmu.
42:19'
Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Nick Bonino, který zadní tyč branky Ďáblů těsně minul.
41:46'
Pavel Zacha chtěl projít mezi dvěma obránci, ale klička se mu nepovedla. San Jose vzápětí vyhodilo kotouč přes všechny čáry.
41:22'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Rudolfs Balcers – 2 min., podrážení).
41:20'
Jesper Bratt dobře zapracoval u mantinelu ve vlastním pásmu. Nyní už spěchá s kotoučem na holi směrem dopředu.
40:31'
Rána Nica Hischiera z levého kruhu nadělala brankáři Reimerovi mírné problémy. Gólman Sharks ale i s pomocí obránců vše zvládl.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli po gólu na obou stranách. Skóre otevřel ve 25. minutě po krásné přihrávce obránce Ferrara útočník Rudolfs Balcers, avšak o dvanáct minut později bylo srovnáno po neméně pěkné asistenci Nica Hischiera. Gólovou radost mohl prožít Ryan Graves. Sledujeme poměrně vyrovnaný zápas, takže dnes mohou rozhodnout opravdu maličkosti.
Střely na branku po 2. třetině: 18 – 17
40:00'
39:39'
Ještě zkoušel na útočné modré čáře něco vymyslet Tomáš Hertl, ale český útočník byl nakonec od puku odstaven.
39:09'
Ani další nabídka Nica Hischiera do předbrankového prostoru nebyla špatná. Teč před Reimerem ale nepřišla.
38:11'
Lane Pederson napadal rozehrávku New Jersey poměrně vysoko. Ke kotouči se ale nakonec nedostal.
37:47'
Hosté chtějí založit další útočnou akci. Nyní si přihrávají v obranném pásmu.
36:45'
Na konci prostřední třetiny New Jersey srovnává gólový účet! Nico Hischier dostal kotouč do tandemu a následnou parádní přihrávkou našel RYANA GRAVESE na levém kruhu. Obránce Devils už měl před sebou poloprázdnou klec, tudíž mu nedělalo větší problém ji trefit. 1:1. Asistence: Nico Hischier a Michael McLeod.
36:25'
Smith chyboval. Obránce New Jersey si mohl oddechnout, že Nick Bonino těsně před Bernierem zakončit nedokázal.
36:07'
Brent Burns je dnes na ledě každé druhé střídání. Teď si už kroutí svou sedmnáctou minutu ve hře.
35:19'
Při střele McLeoda toho brankář Reimer mnoho vidět nemohl. Měl štěstí, že skvěle před ním zapracovali obránci.
34:35'
Nicolas Meloche připravil střeleckou pozici pro Cogliana, jehož střela mířená do horních pater brány skončila v lapačce gólmana Berniera.
33:56'
Pěknou stahovačku předvedl Alexandr Barabanov. Ruský útočník následně i vypálil, ale přední tyč těsně minul.
33:31'
Jonas Siegenthaler zůstal nepokrytý na levém kruhu. S jeho střelou zápěstím ale Reimer větší starosti neměl, kotouč mu totiž zamířil přímo na hruď.
33:12'
James Reimer nechtěl rozehrávat, neboť na něj dotíral jeden z hráčů Devils. Raději tak přerušil hru.
32:56'
Alexander Holtz důrazně napadal v útočném pásmu, ale kotouč na svou hokejku dostat nedokázal.
32:01'
Michael McLeod to z prvního doteku zkusil rovnou po bráně Sharks, nicméně jeho projektil až k Reimerovi nedorazil.
31:26'
Je ale poznat, že domácí mají ve druhé třetině více ze hry. Vedou zaslouženě.
30:54'
Logan Couture posunul puk k modré čáře, odkud pálil Ryan Merkley. Zadák San Jose trefil před sebou stojícího hráče, od kterého se černá guma odrazila na střídačku Sharks.
30:26'
Jimmy Vesey nezachytil na útočné modré čáře nepříliš přesnou pobídku spoluhráče. Je pískán icing.
30:02'
Dvě sekundy po překonání poloviny základní hrací doby touš opustil hrací prostor.
29:43'
Domácí vyhodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Pro kotouč si už dojel Ryan Graves.
29:09'
Alexander Holtz potřeboval vystřídat, a proto hrací předmět jen nahodil k zadnímu mantinelu.
28:19'
Subbanovo nahození bylo bruslemi domácích bránících hráčů zastaveno. New Jersey si zatím na ofenzivní polovině nic moc kloudnějšího nevytvořilo.
27:44'
Tomáš Hertl si to namířil před brankoviště. Tam se dostal do střetu s gólmanem Bernierem, jenž si připsal další úspěšný zákrok.
27:05'
Jonah Gadjovich nabízel touš před bránu, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů. Chybělo jen pár centimetrů.
26:19'
Nahození Damona Seversona tečováno nebylo, proto brankář Reimer bez potíží zasáhl.
26:02'
Po sražené přihrávce Nicka Merkleyho skončil kotouč na střídačce domácího týmu. Na řadu přichází komerční přestávka.
25:42'
Žraloci pokračovali v aktivní hře i o chvíli později. Před Bernierem si vytvořili velký tlak.
24:48'
Skóre utkání otevírají ve 25. minutě domácí! RUDOLFS BALCERS zavezl puk do útočného pásma a poté přes celou jeho šíři uvolnil Maria Ferrara. Zadák San Jose na sebe natáhl hráče soupeřova celku, načež vybídl před bránou osamoceného Balcerse, který se nemýlil. 1:0. Asistence: Mario Ferraro a Brent Burns.
24:02'
Jonah Gadjovich byl čistým způsobem povalen na zem. Po tomto střetu se vylučovat nebude.
23:22'
Barabanov si cestičku mezi obránci New Jersey nenašel. Nicméně San Jose teď prožívá kvalitní pasáž.
22:36'
Vpřed vyrazil Rudolfs Balcers, který se snažil pohotovou střelou hostujícího brankáře překvapit. Kotouč však od bruslí bránících hráčů nezapadl do brankového prostoru.
22:14'
21:53'
Štěstí zkusil z kruhu i Bratt. Útočník hostů s číslem 63 na zádech ale zamířil na hruď gólmana Jamese Reimera.
21:24'
Tvrdá střela obránce Subbana zapadla kousek vedle zadní tyče. New Jersey ale tuto početní výhodu rozhodně špatně nehraje.
20:29'
Alexander Holtz se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho rána zamířila jen pár centimetrů nad horní tyč branky San Jose.
20:14'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Nick Bonino – 2 min., vysoká hůl).
20:01'
První třetina by se dala označit za opatrnou. Viděli jsme přesilovky na obou stranách, ale ty využity nebyly. Zřejmě největší šanci tak měl v 11. minutě na hokejce Tomáš Hertl, avšak český útočník zatím svou šestou branku v sezoně nepřidal. Jakým směrem se utkání posune ve druhé periodě, která odstartuje ve 4:31?
Střely na branku po 1. třetině: 8 – 10
20:00'
19:27'
Je pískáno zakázané uvolnění celku v bílých dresech. Třiatřicet sekund před první sirénou nás čeká buly před Bernierem.
19:03'
Hertl vysoko napadal Smithe, který ale situaci ve vlastní třetině nakonec zvládl.
18:39'
Colton White odvedl dobrou práci v obranném pásmu. Kotouč dostal po mantinelu do neutrální zóny.
17:54'
Na konci první třetiny San Jose celkem tlačí. Obrana New Jersey ale s vypjetím všech sil odolává.
17:03'
Pederson našel spoluhráče Leonarda v mezikruží. Přišla rychlá střela, proti které se ale Bernier stačil přemístit.
16:30'
Zákrok si na druhé straně zapsal i Jonathan Bernier. Po poslední komerční pauze této třetiny budeme pokračovat vhazováním ve třetině Devils.
16:08'
Pavel Zacha nastartoval Jimmyho Veseyho, jehož střela byla dobře mířená. Reimer zasáhl koncem lapačky.
15:36'
Jonas Siegenthaler měl co dělat, aby svého soupeře nepustil směrem dopředu po levém křídle. Nakonec situaci zvládl.
14:39'
Také Balcers se už vrátil na led, tudíž využita nebyla ani přesilovka hostujících Ďáblů.
14:02'
Oba celky střídají, neboť se už znovu nehraje v útočném pásmu hostujícího mužstva.
13:29'
New Jersey předvedlo velmi krkolomný přechod do útočné třetiny. Nyní však drží pásmo, bojuje se u mantinelu.
12:57'
Hosté se budou muset vracet do vlastního pásma, neboť Hatakka už vyhodil puk přes všechny čáry.
12:39'
Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Rudolfs Balcers – 2 min., hákování).
12:16'
San Jose pokračovalo v aktivní hře i při dalším nahození Burnse. Do zakončení se dostal Pederson, ale levý beton Jonathana Berniera byl v pohotovosti.
11:37'
11:22'
Utaženou střelu obránce Brenta Burnse dokázal hostující brankář posunout vyrážečkou do rohu kluziště.
10:39'
Jasper Weatherby našel ve výborné pozici Tomáše Hertla, který z levého kruhu v zatím největší šanci utkání neuspěl. Bernier si proti němu povyjel a skvěle zakročil.
10:06'
Začátek oslabení hrají Devils velmi dobře. Jimmy Vesey dvakrát po sobě odhodil puk přes všechny čáry.
09:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., hákování).
09:16'
Hosté teď jsou aktivnějším týmem, ale do žádné větší příležitosti se zatím nedostali.
08:43'
Ryan Merkley vyhodil obloučkem černou gumu na zakázané uvolnění. Co nevidět se bude vhazovat před Reimerem.
08:17'
James Reimer si na rozehrávku nevěřil. Kotouč tak raději přikryl ve své lapačce.
07:56'
Santeri Hatakka zkusil štěstí od modré čáry. Jeho přízemní rána zaplavala jen kousek vedle bližší tyče.
07:09'
Alexandr Barabanov před sebou neměl prostor, a tak puk jen nahodil do útočného pásma. Vzápětí na opačné straně pálil Siegenthaler, ale Reimer jeho pokus vyrazil pravým betonem.
06:40'
Chybnou přihrávku Devils zastavil Lane Pederson, který okamžitě střílel. Bernier ale dával pozor.
05:49'
Zacha s Tatarem kombinovali v útočném pásmu, ale přihrávali si jen okolo mantinelu. Tedy v pozicích, které rozhodně nejsou nikterak nebezpečné.
05:16'
Burns se pokusil o rychlou rozehrávku, ale Cogliano jeho ostrou přihrávku nezpracoval. Na řadu tak přišel icing domácích.
04:56'
Hosté si rychle vyměnili touš v útočném pásmu. Ránu příklepem z levého kruhu vyslal Bratt, nicméně jeho projektil byl sražen.
04:04'
Tomáš Hertl se dostal středem kluziště ke střele. Jeho pokus zamířil zhruba metr vedle zadní tyče Bernierovy brány.
03:34'
Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do přečíslení, ale Kuokkanen nepropasíroval přihrávku na levou stranu útočné třetiny.
02:38'
Po předávce Burnse chtěl John Leonard nastartovat kolegu na levém křídle, ale útočnou akci San Jose zastavil ofsajd. Hra je zastavena.
02:06'
Dawson Mercer se snažil napadat rozehrávku San Jose v útočném pásmu. Obránci Sharks ale situaci zvládají.
01:17'
Tomáš Tatar nahodil puk směrem dopředu, aby poté mohl absolvovat osobní souboj v rohu kluziště.
00:41'
Jasper Weatherby připravil střeleckou pozici pro Bonina, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě. Znovu máme přerušenou hru.
00:12'
New Jersey chtělo založit první útočnou akci, ale Žraloci odpalují kotouč na zakázané uvolnění.
00:01'

San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns, M. Ferraro (A), Hatakka, Meloche, R. Merkley, Jaycob Megna – Dahlén, Couture (C), Bonino – Barabanov, Hertl (A), Balcers – N. Merkley, Weatherby, Cogliano – Leonard, Pederson, Gadjovich.

New Jersey Devils: J. Bernier (Blackwood) – Severson (A), Graves, P. K. Subban (A), Siegenthaler, Ty Smith, Colton White – Bratt, N. Hischier (C), A. Johnsson – Vesey, Zacha, Tatar – Holtz, Mercer, Šarangovič – Kuokkanen, M. McLeod, F. Gauthier.

Rozhodčí: Rehman, South – Mills, MacPherson.
Hokejisté San Jose se nyní musí vyrovnávat s velmi početnou marodkou. Situaci ale zvládají poměrně dobře, po deseti zápasech mají na kontě 12 bodů a v tabulce konference jsou na sedmém místě. Z posledních pěti zápasů Žraloci dvakrát vyhráli, naposledy však v domácím prostředí nestačili na St. Louis poměrem 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně zraněný Timo Meier s jedenácti kanadskými body.

Po relativně dobrém startu ztrácí New Jersey dech. Momentálně má na kontě 10 bodů po devíti odehraných duelech. Ďáblové nezažívají dobré období, neboť prohráli ve třech zápasech v řadě. Minulou noc podlehli v prodloužení Los Angeles, přestože český útočník Pavel Zacha v poslední minutě vyrovnával. Právě Zacha je společně s Andreasem Johnssonem nejproduktivnějším hráčem týmu, oba se mohou pyšnit sedmi kanadskými body.
Česká a slovenská stopa

Tomáš Hertl (San Jose) – 10 zápasů, 8 bodů (5+3)
Christián Jaroš (New Jersey) – 2 zápasy, 0 bodů
Pavel Zacha (New Jersey) – 9 zápasů, 7 bodů (5+2)
Tomáš Tatar (New Jersey) – 9 zápasů, 3 body (0+3)
Marián Studenič (New Jersey) – 5 zápasů, 0 bodů
Hezké brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes změří síly hokejisté San Jose Sharks a New Jersey Devils. Začínáme ve 3:30. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.