NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Winnipeg - 31. října 2021   01:30

San Jose
San Jose
20:54' Hertl (T. Meier, Barabanov) • 61:07' T. Meier (Labanc, B. Burns)
Winnipeg

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 2:8
Je dobojováno. Prodloužení nemělo dlouhého trvání, neboť domácí dostali možnost přesilové hry, kterou dokázali využít a po gólu Timo Meiera berou druhý bod. Touto výhrou tak San Jose přerušilo třízápasovou sérii porážek a dnešní vítězství je pro tým obzvlášť cenné, neboť přišlo po velké obměně kádru těsně před zápasem pro pozitivní testy na COVID-19. San Jose má po výhře 2:1 deset bodů a je v Pacifické divizi na třetím místě, Winnipeg je s devíti body na třetím místě v Centrální divizi.
61:07'
San Jose právě vstřelilo branku!
Přesilovka je využitá a San Jose vítězí! Labanc skvěle podržel puk v útočném pásmu, neunáhlil se se střelou, naopak od modré čáry přihrál na pravý kruh, kde napřáhl TIMO MEIER a s pomocí teče hostujícího Stanleyho dostal puk nad Hellebuyckovo rameno – 2:1! Asistence: Kevin Labanc, Brent Burns.
60:30'
Přesilovka pro San Jose! Do brejku se už dral Burns, když jej ve středním pásmu atakoval Nikolaj Ehlers a dostal za to dvě minuty za nedovolené bránění.
60:14'
Hned v úvodu mohli rozhodnout domácí, když Burns střílel z první po přihrávce zpoza branky a vyražený puk chtěl dorážet Meier. Hellebuyck puk vytlačil k rohu.

Trestné minuty: 2:6
Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Winnipeg se ve třetí třetině pustil do snahy o vyrovnání, jasně přestřílel soupeře v poměru 15:6 a nakonec se těsně před koncem dočkal vyrovnání. O to se pohotovou dorážkou do odkryté části branky postaral Kyle Connor a my si tak dáme pětiminutové prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:30'
Nakonec se do šance nacpali domácí Hertl s Meierem, hostující obrana to ale zvládla odvrátit a dostat puk pryč od brankoviště.
58:54'
Hosté drží puk na svých holích, ještě se snaží připravit na poslední výpad základní hrací doby.
57:41'
Harkinsova tečovaná střela Reimera musela vystrašit, nakonec po teči skončila vedle jeho levé tyčky.
56:48'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Je srovnáno. Nápor hostů přinesl své ovoce po rychlé akci a průniku Duboise, který byl sice ještě zastaven, poté se ale ke střele dostal Ehlers, jeho pokus Reimer vykopl a KYLE CONNOR už mohl bekhendem dorážet do odkryté části branky – 1:1. Asistence: Nikolaj Ehlers, Pierre-Luc Dubois.
56:00'
Reimer má další čárku v kolonce úspěšných zákroků, nyní předvedl rychlou lapačku a náladu zkazil Pionkovi.
55:26'
Barabanov opět pouze posunul puk za modrou čáru, vypadá to, že San Jose už vsadilo vše na důslednou obranu.
54:54'
Burns měl v úmyslu vysunout do brejku Meiera, tomu ale puk utekl a skončil až u Hellebuycka.
53:58'
Bonino pouze vyvezl puk ven z pásma a poté jej posunul tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Okamžitě pak odjel střídat.
53:25'
Winnipeg pokračuje v tlaku, poslední okamžiky se hrají pouze před Reimerem.
52:26'
A další Reimerův zákrok, nyní proti Pionkově bombě od modré čáry. Gólman San Jose se teď rozhodně nenudí.
51:55'
Z pravého kruhu vystřelil Kyle Connor, tlačil puk na vzdálenější tyčku, Reimer ale zakročil svou vyrážečkou.
51:27'
Vysoký oblouček ven z pásma San Jose, domácí teď hlavně trpělivě brání svůj těsný náskok.
50:23'
Po rychlé kombinaci mohl zblízka sklepávat hostující Stastny, nesedlo mu to však na čepeli hole a Reimer tak nakonec ani nemusel zasahovat.
49:51'
Ferraro se neprosmýkl okolo obránce a skončil po hitu u mantinelu a bez puku.
48:59'
Megna nahazoval od modré čáry a o teč se snažil Gadjovich. Pěkná myšlenka, zakončení však skončilo zase vedle Hellebuyckovy branky.
48:14'
Neuspěl ani Balcers se svou střelou z dálky, jeho pokus byl sražen a puk se k brankáři Winnipegu nedostal.
47:20'
Na opačné straně se puk dostal zpoza branky k Leonardovi a ten se ihned snažil z úhlu překvapit Hellebuycka. Ten byl přilepen na svou tyčku a druhý puk za svými zády nepřipustil.
46:53'
Po vhazování v pásmu San Jose našel Pionk v pravém kruhu Ehlerse, tomu se ale střela z první svezla z hole a skončila vedle branky.
46:37'
Hellebuyck musel hlídat nepříjemné nahození z velké dálky, holí puk zastavil a poté hned rozehrál na Pionka.
45:43'
Winnipeg přečkal oslabení, zase se hraje v plném počtu.
45:11'
Labanc nabízel příklep na teč u brankoviště, puk skončil těsně vedle levé tyčky.
44:28'
Burns obětavě zablokoval prudkou střelu a okamžitě zamířil na střídačku. Tohle muselo zabolet.
43:43'
Před Reimerem se do sebe pustili domácí Santeri Hatakka a hostující Pierre-Luc Dubois a bude se vylučovat. Domácí hráč dostal dvě minuty za krosček, hostující zase 2+2 minuty za vysokou hůl.
43:34'
Od modré střílel Pionk, i Reimer ale dokázal prudký pokus zkrotit.
42:39'
Kousek za kruhy napřáhl ke švihu Ferraro, trefil však přesně prostor, kde číhal připravený Hellebuyck.
41:26'
Nepřesné nahození domácích do útočného pásma, Morrissey se už snaží o založení protiútoku.
40:01'
Incident z konce druhé třetiny skončil bez trestů, hraje se tak v pěti na obou stranách.

Trestné minuty: 0:2
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí tým zatím drží těsný náskok. O ten se hned v první minutě postaral Tomáš Hertl, když byl na konci akce, kterou potáhl Barabanov a on mohl zblízka sklepávat za Hellebuycka. Ve druhé třetině jsme zase mohli sledovat snahu obou týmů o časté zakončení, ale jak Reimer, tak i Hellebuyck zatím předvádí špičkové výkony a nepřipustili žádné další góly. San Jose tak vede 1:0.
40:00'
40:00'
Po skončení třetiny se u mantinelu odehrál ostrý střet, po kterém se ještě odehrála krátká strkanice, Rozhodčí vše rychle ukončili a teď oba celky čekají, zda se bude také vylučovat.
39:51'
Domácí dohrávají třetinu v útočném pásmu, Melocheho střelu musel Hellebuyck krotit a vyrážet do rohu.
39:10'
Po vyhození domácích hokejistů rozhodčí okamžitě rozpažili a ukázali, že po teči se zakázané uvolnění pískat nebude.
38:47'
Wheeler hledal spoluhráče na levé straně, poslal však pouze nepřesnou přihrávku do rohu kluziště.
37:57'
Hraje se nahoru a dolů, nyní levou stranou pospíchal hostující Dubois, jeho švih ale pouze lehce lízl Reimerovo břevno.
37:24'
Teď vyslal Burns dlouhý pas na Pedersona, ten sice puk nezachytil, ale nepískalo se zakázané uvolnění, Hellebuyck musel za branku.
36:45'
Od modré čáry střílel Burns, šlo to ale vedle a hlavně vysoko, tohle nešlo ani tečovat.
36:05'
Labanc nenašel v útočném pásmu prostor pro svůj švih, musel akci rozvinout do šířky, domácí jsou ale stále v útočném pásmu.
35:14'
Do sóla se hnal Ehlers, přebruslil Hatakku, ten ale na poslední chvíli zvládl zakročit a čistým způsobem akci zastavit.
34:14'
Hostující Svečnikov už startoval do protiakce, ale u mantinelu byl nekompromisně zastaven Ferrarem. San Jose jde zase do protiútoku.
33:24'
Závar před Hellebuyckem, ke střelám se dostali Bonino a Balcers, něco skončilo na brankáři Winnipegu, zbytek šel těsně vedle.
32:30'
Už jsme se přesunuli na opačnou stranu, po volném puku se natahoval Dubois, Reimer ale rychlým skokem na led puk přikryl a možnou šanci zmařil.
31:48'
Winnipeg pokazil rozehrávku ve vlastním pásmu a najednou tu byl Weatherby se svou okamžitou střelou. Minul!
31:37'
Další akce hostů ale povedená nebyla, dlouhá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.
31:04'
Lowryho bomba od modré čáry byla zablokována, Winnipeg se ale v posledních minutách dostává do alespoň nějakého náporu.
30:01'
Od levého mantinelu vyslal rychlý švih hostující Morrissey a málem se mu povedlo Reimera překvapit. Gólman San Jose ale nakonec zvládl puk zastavit a přerušit hru.
29:21'
Hellebuyck má další zákrok, a to po pěkné teči dotírajícího Balcerse.
29:01'
Weatherby byl v útoku domácích osamocen a tak musel po přejetí modré čáry vymyslet, co s pukem. Zkusil švih a donutil Hellebuycka k zákroku.
28:43'
Z ostrého úhlu to zkoušel Neal Pionk, Reimera u levé tyčky ale nepřekvapil. Domácí poté vyhodili na zakázané uvolnění.
27:42'
Morrissey musel před brankou blokovat Meiera, toho už pohotovým bekhendem hledal aktivní Tomáš Hertl. Je to teď najednou opravdu svižný hokej plný šancí.
26:24'
Rychlé akce na obou stranách, za hosty si před branku sjížděl Svečnikov, ale byl zablokován, za San Jose zase po Pedersonově příhře zakončoval golfákem Hatakka. Hellebuyck byl na místě a ránu zastavil.
25:20'
Lowry u mantinelu přitiskl Megnu, hosté se teď udrželi v pásmu, ale do zakončení se jim už dostávat nedaří.
24:45'
Krátka strkanice před Reimerem, rozhodčí hráče pouze roztrhli a uklidnili, ale nevylučovali.
24:07'
Střelu z první vyslal Burns, branku Winnipegu ale o kousek minul.
23:37'
Hertl se znova ochomýtal v útočném pásmu, tentokrát jej ale Hellebuyck dokázal vychytat.
22:30'
Sledujeme teď vyčkávací hokej, oba celky hlavně nahazují puky do útočného pásma.
21:45'
Hosté se samozřejmě hned pokusili o akci, která by vedla k vyrovnání, Reimer i jeho obránci si však na výpad dávali velký pozor a Winnipeg do šance nepustili.
20:54'
Domácí jdou do vedení! Pravou stranou unikl Barabanov, v útočném pásmu zahranil a poslal přihrávku před brankoviště, kde se puk dostal na hůl TOMÁŠE HERTLA a ten zblízka sklepával za Hellebuycka – 1:0! Asistence: Timo Meier, Alexandr Barabanov.
20:35'
Wheeler se snažil o přihrávku zpoza branky, tu mu zablokoval Burns, i když to bylo vysokou holí. Vhazuje se před Reimerem.

Hity: 3:4
Je za námi první třetina, která přinesla velmi aktivní a střelecky bohatý zápas. Domácí, kterým se před úvodním buly prakticky rozsypala obrana pro pozitivní testy na COVID-19, dokázali držet soupeře na uctivou vzdálenost a povolovali pouze střely z dálky. San Jose oproti tomu mělo hned několik slušných šancí, kdy se gólman Hellebuyck zapotil, jenže Hertl trefil tyčku a Meier neproměnil svůj brejk. A když nepadly góly ani z dalších střel, odešlo se do šaten za stavu 0:0.
20:00'
19:34'
Meier na obranné modré čáře ztratil puk, toho se zmocnil Connor a rozvinul ještě jednu akci Winnipegu. Zakončoval Dubois, Reimer pro jistotu přerušil svým zákrokem hru.
18:45'
Pederson pouze o mantinel vyhodil do středního pásma, spoluhráče ovšem nenašel. Puk zachytil Schmidt, dopředu jde zase Winnipeg.
17:11'
Po přenesení hry na opačnou stranu střílel Connor a i on zacinkal na brankovou konstrukci. Střelci jsou teď až moc přesní...
16:46'
Meier se nejprve nedostal do zakončení, puk se ale odrazil mezi kruhy a z otočky vystřelil Hertl. Hellebuycka překonal, jenže střela skončila na tyčce!
15:55'
Po delší době se v šanci zjevil i Winnipeg, po průniku levou stranou udělal kličku na střed Connor a vymyslel bekhendové zakončení. Reimer byl na místě a puk srazil na opačnou stranu.
14:28'
Hosté mají i docela štěstí, nyní po Pedersonově střele z levého křídla se puk vykutálel těsně vedle pravé Hellebuyckovy tyčky!
13:47'
Dobrá práce San Jose ve středním pásmu, kombinace hostujícího celku je tak narušována už v zárodku.
12:59'
Další obrovská šance San Jose, do sóla se hnal Meier, volil střelu, Hellebuyck dokázal puk vyrazit!
12:03'
Domácí se teď dostávají do opravdu slušných šancí, zakončení ale trošičku pokulhává. Po pěkné zadovce byl volný Balcers, ale i on minul branku.
11:35'
Je po přesilové hře Stastny naskočil zpět na led.
10:44'
Po závaru před Hellebuyckem byl u tyčky na chvíli volný Bonino, neproměnil však ani svou další šanci. Hosté pak vyhodili přes všechny čáry.
10:08'
V přesilovce se pěknou střelou prezentoval právě Bonino, prudký pokus prolétl těsně vedle pravé tyčky.
09:35'
Je tu první vyloučení na straně hostů. Před branku pronikajícího Bonina fauloval Paul Stastny a dostal dvě minuty za hákování.
09:17'
Už se zase hrálo na opačné straně, do zakončení se neúspěšně cpal Eklund.
08:53'
Reimer si připisuje těžký zákrok po teči Svečnikova, přerušil tak hru a po chvilce se bude vhazovat po jeho levé ruce.
08:06'
Barabanov vysunul Meiera, ten poté žabičkou hledal Hertla, tomu puk mezi kruhy přeskočil hokejku!
07:21'
Nepřesná rozehrávka San Jose, puk pozvolna doklouzal na zakázané uvolnění.
06:39'
Ehlers nepronikl do zakončení po sprintu pravou stranou, uhlídal jej dokázal Santeri Hatakka.
05:33'
Otáčet se musel také Reimer, ten čelil Lowrymu švihu z levého kruhu. Puk mu sice vypadl, dokázal jej ale udržet před brankovou čárou a definitivně pak celou situaci uklidnili obránci.
04:24'
V první vážnější šanci se objevil Meier, Hertl mu přihrál na pravý kruh a po střele z první se musel Hellebuyck rychle přemístit.
03:58'
Zatím sledujeme celkem opatrný úvod, oba celky zkouší nenápadné výpady.
02:42'
Neprošel ani Gadjovich, toho u mantinelu trefil hitem Logan Stanley.
02:04'
Barabanov se probíjel do útočného pásma pravou stranou, po kličce byl ovšem zastaven u mantinelu a puk doklouzal do rohu.
01:12'
Na druhé straně přes obránce nahazoval Morrissey, Reimer si musel u své pravé tyčky dávat obrovský pozor.
00:48'
Jako první se do útoku nahrnuli domácí hráči a Bonino i poprvé zakončoval. Hellebuyck má první zákrok a vhazuje se po jeho levici.
00:01'

San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns (A), M. Ferraro (A), R. Merkley, Jaycob Megna, Meloche, Hatakka – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Balcers, Bonino, W. Eklund – Labanc, Weatherby, Leonard – N. Merkley, Pederson, Gadjovich.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey (A), Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley, Beaulieu – Ehlers, Copp, P. Stastny (A) – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Wheeler (C), Lowry, Vesalainen – Toninato, Harkins.

Rozhodčí: Schrader, Walsh – Alphonso, Toomey.
Týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Mužstvo San Jose dnes povede John MacLean a už jsou známi také hráči, kteří neprošli testováním. Jsou to Andrew Cogliano, Jonathan Dahlen, Matt Nieto, Erik Karlsson, Jake Middleton, Radim Šimek a Marc-Edouard Vlasic.
Nový začátek zápasu by měl být okolo 1:30.
Začátek utkání se nám posouvá z důvodu protokolu pro COVID-19. V současné době probíhají další testy okolo domácího klubu, mimo jsou již trenér Bob Boughner a také pět, zatím nespecifikovaných hráčů. Z farmářského San Jose Barracuda byli každopádně povoláni Nick Merkley, Jaycob Megna, John Leonard, Nicolas Meloche a Ryan Merkley.
Zápas v SAP Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) 3 (2+1)
Radim Šimek (SJS) 0 (0+0)
San Jose Sharks

Domácí hokejisté měli skvělý start do ročníku, vyhráli první čtyři zápasy, ale poté se to lehce zadrhlo a poslední tři zápasy San Jose prohrálo. Výsledkem se současné třetí místo v Pacifické divizi s osmi body. Naposledy se San Jose utkalo doma s Montrealem, týmu se nepovedlo dát ani jeden gól a zápas tak skončil výsledkem 0:4.

Winnipeg Jets

Hostům patří třetí místo v Centrální divizi s devíti body a Winnipeg je pouze jediný bodík za vedoucím St. Louis. V posledním odehraném duelu jeli hráči Winnipegu na led Los Angelse a povedlo se jim získat oba body za výhru 3:2. Gólově se prosadili Dubois, Copp a znovu Dubois.
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy San Jose Sharks a Winnipeg Jets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.