NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : San Jose - 2. dubna 2023   04:00

Arizona
Arizona
17:07' Moser (Maccelli, Söderström) • 55:10' Kelemen (McBain, B. Ritchie)
2:7
(1:3, 0:1, 1:3)
San Jose
San Jose
01:30' Gregor  (Sturm) • 08:38' Peterson  (Couture, E. Karlsson) • 13:02' Criscuolo   • 21:41' Guščin  (E. Karlsson, MacDonald) • 48:00' Gregor  (Sturm) • 50:10' Couture  (Hertl, E. Karlsson) • 54:47' Gregor  (Labanc, E. Karlsson)
Arizona
Skilliter, Syvret – Suchánek, Murray
Mullet Arena, Tempe
4 600 diváků
San Jose

Utkání je u konce a hosté ze San Jose se mohou radovat. Ve třetí třetině se sice domácí pokoušeli s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenže když na konci 48. minuty skóroval Noah Gregor a v 51. minutě Logan Couture, byl odpor definitivně zlomen a hosté mohli duel v klidu dohrát. V 55. minutě navíc Noah Gregor zkompletoval hattrick a na vysoké výhře už nic nezměnila ani první branka Miloše Kelemena v NHL. Arizona tak prohrála 2:7 a je s 67 body na sedmém místě Centrální divize, zatímco San Jose je s 59 body na sedmém místě Pacifické divize.

Arizona se v dalším utkání představí v úterý od 4:00 na ledě Seattlu, San Jose bude hrát až ve středu od 4:30 doma proti Coloradu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:30'
Ve vlastním oslabení dostal prostor pro akci Keller, střelu z levé strany ovšem Kähkönen bez problémů vyrazil.
59:05'
Domácí vyhazují, hráče San Jose to ale mrzet nemusí, tohle si už v poklidu dohrají do vítězného konce.
58:23'
Po Karlssonově přihrávce střílel MacDonald, tentokrát dokázal Prosvetov prudkou ránu vyrazit.
58:00'
Nebylo to ale čisté a tak s dvouminutovým trestem za krosček zamířil na trestnou lavici Josh Brown.
57:55'
Kähkönen dlouhým pasem našel Viela, ten byl ale zastaven u mantinelu.
56:51'
Hosté vyhazují do středního pásma.
56:05'
Arizona se ještě pokouší o nemožné a na Kähkönena to zase létá, kudy jen může. Brankář San Jose nyní na svém brankovišti vytěsnil nepříjemnou dorážku střely od modré čáry.
55:10'
Arizona právě vstřelila branku!
Domácí alespoň mírně snižují ztrátu. Z levé strany si před branku najel MILOŠ KELEMEN, před Kähkönenem zabrzdil, osprchoval jej sněhovou tříští, ale u toho i propasíroval puk za brankovou čáru a připsal si tak svou první branku v NHL – 2:7. Asistence: Jack McBain, Brett Ritchie.
54:47'
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak ještě jeden úder hostů. U levého mantinelu přenechal Labanc puk NOAHU GREGOROVI, ten si najel ke kruhu a umístěnou ranou na Prosvetovovu vyrážečku zkompletoval hattrick – 1:7. Asistence: Kevin Labanc, Erik Karlsson.
53:39'
Keller se dokázal vymanit ze sevření obrany San Jose, naservíroval pas na levý kruh na Schmaltze, ten ale Kähkönena nepřekonal. Gólman hostů se stihl přemístit a puk vyrazit.
52:10'
Vypadá to, že utkání se už jen v poklidu dohraje, o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
50:10'
Další využitá přesilovka a hosté už vedou o pět branek. Hertlovi sice první pas sktr pásmo nevyšel, o malou chviličku později to ale zkusil znovu a tentokrát už byl úspěšný. Jeho pas zužitkoval LOGAN COUTURE a ránu z pravého kruhu dostal za Prosvetova – 1:6. Asistence: Tomáš Hertl, Erik Karlsson.
49:22'
No a Arizona to bude mít ještě těžší, neboť Matias Maccelli se dopustil podrážení a už je na trestné lavici.
48:49'
Teď už to budou mít domácí hodně těžké, rozhodně ale nic nevzdají.
48:00'
Hosté dávají další branku a mohou být zase o něco více v klidu. San Jose se dostalo do přečíslení dva na jednoho, vše na sebe vzal NOAH GREGOR, prudkou střelou zápěstím překonal Prosvetova a svou dnes druhou brankou upravil na 1:5. Asistence: Nico Sturm.
47:37'
Už to vypadalo, že Labanc zpracuje přihrávku vzduchem a dostane se do šance, jenže mu na poslední chvíli odskočil puk od hole.
46:56'
Po delší době se ke slovu dostali i hosté, Vlasicova střela ovšem letěla vedle Prosvetovovy branky.
46:15'
Zakázané uvolnění hostů, vše se vrací před Kähkönena.
45:35'
Tlak domácích se začíná stupňovat, přesnost však stále není silnou stránkou Arizony...
44:53'
Arizona se nevzdává, na Kähkönena to začíná létat ze všech možných pozic.
43:42'
Tempo se nám teď trochu uklidnilo, hlavně hosté se nikam nehrnou a poctivě si brání svůj náskok.
42:40'
Karlsson snadno projel do útočného pásma, pak mu ale nevyšla příhra na Lorentze. Akce San Jose tak skončila ještě před případnou střelou.
41:44'
Domácí tým se chvíli radoval ze snížení, když Barrett Hayton doslova dostrkal puk za brankovou čáru, jenže lavička San Jose si vzala trenérskou výzvu pro nedovolené bránění brankáři a kontrola u videa zjistila, že Kähkönen měl už puk pod kontrolou. Gól tak nebyl uznán a je to stále 1:4.
41:32'
Od modré čáry vystřelil Nemeth, Kähkönen měl ale dobrý výhled a v klidu zakročil.
40:45'
Domácí tým se v úvodu snaží o tlak, zatím je to bez střeleckého vyjádření.

Trestné minuty: 10:4
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají slušně našlápnuto k výhře. Druhá třetina už nepřinesla tak akční hokej, tak jako ta první, přesto může být San Jose s průběhem spokojeno, neboť se mu povedlo navýšit náskok. O to se hned ve 22. minutě postaral Daniil Guščin, když svou vůbec první brankou v NHL využil přesilovku. Pak jsme sledovali snahu obou celků o další branky, zejména San Jose mělo několik příležitostí v podobě dalších přesilovek, jenže bez úspěchu. Další góly nepřišly a tak se do kabin odešlo za stavu 1:4.
40:00'
39:50'
Ještě tu máme snahu Arizony snížit před přestávkou, střelám ale schází přesnost a razance.
38:54'
Oslabení Arizony je u konce, Brown se vrátil zpět do hry.
38:41'
Další ofsajd San Jose, přesilovky hostů teď nemají potřebný drajv.
38:04'
O odraženému puku se dostal Couture, jeho bekhendovou zadovku pak ale Prosvetov zvládl vytěsnit.
37:36'
Karlsson to přehnal s kličkami na modré čáře a nechal se nachytat v ofsajdovém postavení.
37:16'
Pískala se Crouseho hra vysokou holí, tohle bylo skutečně spíše do baseballu.
36:54'
Další vyloučení a další přesilovka pro San Jose. Tentokrát je na trestné lavici Josh Brown za podrážení.
35:58'
Pěknou střelou z pravé strany se prezentoval Šimek, mířil ovšem kousíček nad branku.
35:53'
Hosté oslabení přečkali bez úhony a sami jsou v útoku.
35:42'
Maccelliho střela byla zablokována, domácí jsou ale i nadále u puku.
35:01'
Po krátkém obléhání se hosté osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
33:53'
Už se pískalo a na trestné lavici je s dvouminutovým trestem za nedovolené bránění Jacob MacDonald.
33:51'
Málem na přesilovku dojít nemuselo, stačilo jen, aby Söderström trefil branku a ne spoluhráče do ruky. Crouse odjel s bolestivou grimasou na střídačku.
33:15'
Přesilovku si pro změnu zahrají domácí, ti mají pro tuto chvíli ponechanou výhodu a hrají tak v šesti.
32:54'
Domácí se ubránili, Nemeth je už na ledové ploše.
32:48'
Labanc sice vybojoval puk v rohu kluziště, nedokázal však poté přesně přihrát před branku.
32:10'
Domácí vyhazují přes všechny čáry.
31:48'
Po dlouhé rozehře střílel od modré Couture, trefil ale pouze Prosvetovův postoj. Předtím byl ve slušné pozici Karlsson, který dostal od domácích až moc prostoru.
30:54'
Před Prosvetovem se faulu dopustil Patrik Nemeth a má to za dvě minuty za krosček. Další přesilovka pro San Jose.
30:15'
A Kähkönen se musel činit po Kellerově střele a teči Välimäkiho.
29:48'
Přechod San Jose středem do útočného pásma skončil hned na modré čáře, hra se tak zase otáčí na opačnou stranu.
28:54'
Převaha San Jose je pryč, domácí celek se teď začíná probouzet a hrozí rychlými přechody.
28:18'
Jack McBain nezachytil prudkou přihrávku na svou osobu, puk mu ujel od hole až do rohu kluziště.
27:27'
Hosté se až příliš snadno dostali levou stranou do útočného pásma, odtud ještě střela nepřišla, ale po pasu na Hertla už ano. Tato rána ale byla sražena mimo Prosvetovovu branku.
26:38'
Krátká potyčka u střídačky Arizony, i tohle nechali sudí bez trestů.
26:16'
Domácí publikum si teď žádalo vyloučení na straně San Jose, v tuto chvíli však byli rozhodčí jiného názoru a nechali pokračovat ve hře.
25:52'
Je po přesilovce, domácí tým je zase v plném počtu.
25:24'
Tato přesilovka už hostům tak moc nejde, dokonce tu byla střela Arizony. Nemeth ale mířil nad branku.
24:36'
Karlsson zastavil možný kontr Arizony ve vlastním oslabení a pak sám rozehrál protiútok. Ten ovšem skončil ofsajdem.
23:52'
Další přesilovka pro San Jose, dvě minuty za podrážení jde odpykat Liam O'Brien.
23:10'
Hosté opět v útoku, nyní přes obránce zakončoval Bordeleau. Mířil kousek vedle Prosvetovovy branky.
22:45'
San Jose je dnes ve velké pohodě, zase se hraje v pásmu domácích.
21:41'
Další akce hostů už přináší gól a využitou přesilovku. Po přechodu do útočného pásma přišla Karlssonova přihrávka na levý kruh, kde měl nabito DANIIL GUŠČIN a ten svou okamžitou střelu pověsil pod horní tyčku Prosvetovovy branky. Dal svůj první gól v NHL a upravil na 1:4. Asistence: Erik Karlsson, Jacob MacDonald.
21:20'
Další vyhození domácích, San Jose přesto hraje docela dobrou přesilovku s častou střelbou.
20:39'
Petersen předvedl pohotové zakončení, Prosvetov puk vyrazil a jeho spoluhráči pak vyhodili přes všechny čáry.
20:08'
Hned v úvodu druhé části je tu přesilovka pro San Jose, dvouminutový trest za podrážení si odsedí Christian Fischer.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, do které měli hosté výborný vstup. Než se Arizona rozkoukala, tak tu byl úvodní gól, který po chybě domácích dal ve druhé minutě pohotový Noah Gregor. V deváté minutě to už bylo o dvě branky, přesilovku využil Jacob Peterson a když v úvodu 14. minuty navýšil na tříbrankový rozdíl po další chybě Arizony Kyle Criscuolo, mohl si trenér Arizony ukroutit hlavu... Alespoň trochu radosti mu jeho svěřenci udělali v 18. minutě, kdy přesilovku využil Janis Moser, přesto se do kabin odešlo za nepříznivého stavu pro domácí v podobě výsledku 1:3.
20:00'
19:15'
Criscuolo se dostával k puku, při pokusu o střelu byl poslán k ledu, dle sudích to ale bylo vše v rámci pravidel.
18:45'
Domácí tým se po vstřelené brance nadechl k dalšímu útoku, cítí, že by před přestávkou mohlo klapnout ještě jedno snížení.
17:07'
I domácí využili přesilovku a snížili. Povedla se jim kombinace v útočném pásmu, přes šíři kluziště přihrál Maccelli na pravý kruh, odkud vystřelil JANIS MOSER a trefil se pod horní tyčku Kähkönenovy branky – 1:3. Asistence: Matias Maccelli, Victor Söderström.
16:33'
Lorentz zcela v klidu vyvezl puk do středního pásma a poté jej nahodil za Prosvetovovu branku.
15:47'
V akci byl ale faul hostů a Kevin Labanc už sedí na trestné lavici s dvouminutovým trestem za sekání. Arizona si zahraje první přesilovku.
15:47'
Mackeymu ujel puk ve výborné pozici před brankou hostů, Kähkönen tak mohl zakročit svou lapačkou.
15:15'
Labanc pouze popíchl puk do středního pásma, Arizona už rozjíždí další pokus o útok.
14:30'
Hraje se v pásmu San Jose, domácí ale stále nejsou schopni vymyslet opravdu vyloženou šanci.
13:02'
Hosté opět udeřili! Arizona opět chybovala při rozehrávce, k puku se dostal KYLE CRISCUOLO, využil toho, že Nemeth zaškobrtl a upadl, dostal tak mnoho prostoru pro nájezd a ten zakončil prudkou střelou na Prosvetovovu lapačku – 0:3 Bez asistence.
12:50'
Na opačné straně střílel Schmaltz, tohle šlo ale vedle branky San Jose.
12:16'
Thrun pěkně skryl střelu za několik hráčů, Prosvetov měl docela potíž ji alespoň vytěsnit ze svého brankoviště.
11:36'
Domácí dělají v rozehře poměrně dost chyb, zejména ty u vlastní modré čáry jsou pro Arizonu hodně nebezpečné...
10:44'
Od pravého mantinelu se o překvapivou střelu pokusil domácí Söderström, Kaapo Kähkönen ji zvládl na poslední chvíli vyrazit.
09:55'
Na opačné straně se do zakončení dostal Bordeleau, jeho ránu Prosvetov srazil mimo ledovou plochu.
09:05'
Arizona se pokoušela o rychlou odpověď, Kähkönen ale střelu z levé strany dokázal lapit.
08:38'
Přesilovka je využitá a hosté vedou již o dvě branky. Po vyhraném buly posunul Karlsson od modré čáry na Coutureho, ten okamžitě přihrál mezi kruhy na JACOBA PETERSONA a jeho okamžitá prudká rána prošla za překvapeného Prosvetova – 0:2. Asistence: Logan Couture, Erik Karlsson.
08:30'
Karlsson přihrál na levý kruh na volného Hertla, jeho rána zacinkala o Prosvetovovu branku!
07:53'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji hosté. Dvě minuty za držení obdržel Laurent Dauphin.
07:38'
Maccelli připravil puk Crousemu, ten nebyl daleko od srovnání, Kähkönen si ale na brankové čáře poradil a puk vyrazil.
06:59'
Šance hostů na navýšení náskoku, když po zadovce zpoza branky zakončoval u jedné z tyček Guščin, Prosvetov byl ale připraven a skryl puk mezi svými chrániči.
06:23'
Zatím se hraje hokej nahoru a dolů, oba celky se snaží o důraz v útočném pásmu.
05:46'
Od modré čáry vystřelil Moser, Kähkönen jen tak tak vyrazil a musel pak ještě čelit pokusu Kelemena o dorážku.
04:56'
Thrunovi se nepovedlo zahájit akci hostů, musel pak rychle za vlastní branku pro puk a zkusit to znovu.
04:06'
Arizona se snaží udržet útočné pásmo, zatím ale domácí nejsou schopni na Kähkönena cokoliv vymyslet.
03:09'
Couture nyní dobře zakročil v obraně a vypíchnutím puku zabránil zakončení Arizony v náznaku přečíslení dva na jednoho.
02:32'
San Jose se opět hnalo do útoku, tentokrát je ale v rozletu zastavil hvizd čárového. Vhazuje se u útočného pásma hostů.
01:30'
Tak tohle je od hostů rychlý úvod. Sturm vypíchl puk Maccellimu, okamžitě jej servíroval na střed na najíždějícího NOAHA GREGORA a ten pohotovou střelou překonal Prosvetova – 0:1. Asistence: Nico Sturm.
00:13'
Pevní útok podnikali hosté, byli však zastaveni na modré čáře pro ofsajd.
00:01'

Arizona Coyotes: Prosvetov (Vejmelka) – J. Brown, Välimäki, Moser, Nemeth, Söderström, Mackey – Crouse (A), McBain, Maccelli – Fischer (A), Boyd, O'Brien – Schmaltz, Hayton, Keller (A) – B. Ritchie, Dauphin, Kelemen.
Trenér: André Tourigny

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson (A), M. Vlasic, MacDonald, Ferraro, Šimek, Thrun – Zetterlund, Couture (C), Bordeleau – Guščin, Hertl (A), Peterson – Labanc, Sturm, Gregor – Viel, Lorentz, Criscuolo.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Skilliter, Syvret – Suchánek, Murray.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Tomáš Hertl (SJS)
Radim Šimek (SJS)
Martin Kaut (SJS)

Karel Vejmelka (ARI)
Jan Jeník (ARI)
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba týmy utkaly dvakrát a pokaždé se z výhry radovali hráči San Jose. Bude tomu dnes i potřetí, nebo naopak poprvé proti Žralokům Kojoti uspějí?
San Jose Sharks

Žraloci ze San Jose jsou na tom v Pacifické divizi velmi podobně. Do konce regulérní sezóny jim zbývá odehrát sedm utkání a i oni už vědí, že vyřazovací boje se jich nebudou týkat. Tým okolo Tomáše Hertla prochází "obrodou" a do budoucna by ho chtěl stavit právě na českém útočníkovi, jenž si za svou kariéru v tomto týmu vybudoval velmi slušnou pozici. Ani letos si o vysněný Stanleyův pohár nezahrají, ale pevně věří, že se to budoucna změní. Sharks nyní zapsali dvě výhry za sebou. Nejprve porazili doma 3:0 Winnipeg, naposledy pak uspěli proti rivalovi z Vegas, kdy znovu ve svém teritoriu vyhráli, a sice 4:3 po prodloužení. Tuto sérii by chtěli prodloužit, už kvůli svým fanouškům, kteří ještě chtějí mít radost z úspěchů svého týmu, když už pro ně sezóna brzy skončí.

Nejproduktivnější hráči

Erik Karlsson 22+69
Logan Couture 26+36
Tomáš Hertl 21+38
Arizona Coyotes

Hokejisté domácí Arizony už mají jistotu toho, že se po konci základní části NHL nepodívají do vyřazovacích bojů a sezóna tak pro ně skončí. Do konce jim zbývá odehrát šest zápasů a bodově už se nemají šanci dotáhnout na elitní čtyřku v Centrální divizi. Jejich cílem tak bude ještě potěšit diváky a budou se snažit pro ně vyhrát nějaké zápasy. Coyotes mají nyní proherní šňůru, která čítá šest zápasů v řadě za sebou. Naposledy nestačili na Dallas, ten vyhrál 4:2. Proti San Jose dnes budou bojovat o přerušení této neúspěšné série. Postaví se celku, který je na tom velmi podobně, jako právě Arizona.

Clayton Keller 36+46
Nick Schmaltz 21+33
Matias Maccelli 10+33
Hezké časné nedělní ráno u nejlepší hokejové ligy na světě. NHL má na programu další porci zápasů a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Arizona Coyotes a San Jose Sharks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.