NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Washington - 11. února 2023   21:30

Washington

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji dobrou noc.

3. Charlie Coyle (BOS) 0+0
Zápas skončil, Washington se odváží z Bostonu velmi cenné vítězství 2:1, které se mu bude v boji o play-off hodně hodit.

Ve třetí třetině měl Boston převahu, ale vyrovnat se mu už nepovedlo. A to ani přesto, že v závěru to zkoušel bez brankáře a hrál navíc přesilovku.
59:50'
Boston má obrovský tlak, ale Washington se zatím s vypětím všech sil brání!
59:35'
Martin Fehérváry srazil Halla u mantinelu a je vyloučen za vražení na hrazení. Boston bude tedy hrát bez brankáře šest na čtyři!
59:27'
Ovečkin nebyl sobecký a předal puk Kuzněcovovi, ale ten trefil jen tyčku prázdné branky!
59:12'
Hra je přerušena pro hru vysokou holí, vhazovat se bude před Kuemperem.
58:30'
Boston odvolal Swaymana a zkouší to v šesti proti pěti!
58:13'
Pastrňák dostal puk do útočného pásma, ale pak přihrál jen na Ellera, takže se Washington rychle osvobidil.
57:14'
Garnet Hathaway se na chvíli dostal za obranu Bostonu, ale byl v tísni a zakončit mohl jen bekhendem. Jeremy Swayman to zvládl a puk za svá záda nepustil.
56:23'
Charlie McAvoy vystřelil od modré čáry, ale i na jeho pokus našel Kuemper odpověď, puk vyrazil vyrážečkou.
55:41'
Trent Frederic byl na pravém kruhu úplně sám a měl tak dostatek času zamířit, Darcy Kuemper ale jeho střelu do horní části branky skvěle vyrazil.
54:45'
Garnet Hathaway byl sice ze svého týmu v útočném pásmu sám, ale skvěle i proti přesile udržel puk, než stihli jeho spoluhráči dostřídat.
53:33'
Ovečkin se dostal do zajímavé šance, ale Washingtonu dvoubrankové vedení nevrátil a jen se potvrdilo, že dnes nehraje úplně nejlepší utkání.
52:28'
Oba týmy v plném počtu.
52:06'
Dmitrij Orlov vystihl rozehrávku Bostonu, ale jeho střela z levé strany si to namířila jen přesně do lapačky Swaymana.
51:29'
Charlie McAvoy našel krásnou přihrávkou na ose kluziště Grzelcyka, tomu ale zakončení nesedlo.
50:37'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Alexandr Ovečkin – 2 min., vysoká hůl.
50:19'
Orlov naskočil do hry z trestné lavice a hned dostal ideální puk do jízdy. V samostatném úniku ale Swaymana nepřekonal.
50:10'
49:43'
Washington dokázal opět vyhodit puk a jeho oslabení už se chýlí ke konci.
49:08'
Marchand se snažil dotlačit za Kuempera puk po Pastrňákově střele, ale brankář Washingtonu všechno ustál.
48:48'
Zatím se ale Bostonu přesilovka moc nedaří, hosté už podruhé vyhodili puk.
48:14'
Boston nevyužil šestnáct posledních přesilových her, nyní by mu přišlo vhod, kdyby konečně tuhle sérii přerušil.
48:10'
Dmitrij Orlov – 2 min., podrážení.
47:24'
Dvakrát po sobě střílel Trent Frederic. Nejprve byl nepřesný a jeho dorážku poté pokryl Kuemper.
46:52'
Conor Sheary chtěl projet středním pásmem, ale proti přesile tří hráčů Bostonu neměl šanci a přišel o puk.
45:17'
Zachovu přihrávku vystihl Ovečkin, ale ani jeho následný pas nebyl přesný, takže hrát budou znovu domácí.
44:45'
44:32'
44:15'
Charlie McAvoy ani přes svou veškerou snahu neudržel puk v útočném pásmu, Boston to tedy bude muset zkoušet znovu.
43:41'
Na druhé straně si střeleckou příležitost vytvořil T. J. Oshie, ale také Jeremy Swayman předvedl povedený zákrok.
43:05'
Taylor Hall dostal výbornou přihrávku před branku a měl na hokejce vyrovnání. Svou velkou šanci však nevyužil, a to i proto, že Kuemer předvedl skvělý zákrok.
42:45'
Počet hráčů na ledě se vyrovná, vyloučen je za nedovolené bránění Alex Ovečkin.
42:32'
Hampus Lindholm je naprosto zbytečně vyloučený, poté co skončila jeho rukavice v obličeji Aubea-Kubela.
41:37'
Boston má opravdu působivý nástup do třetí třetiny a Washington je nyní pod velkým tlakem.
40:58'
Pavel Zacha dobře vystřelil bekhendem z mezikruží, Darcy Kuemper ale dokázal jeho pokus po ledě vyrazit betonem.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 23:34.
Střely na branku ve druhé třetině: 11:4.
Druhá třetina skončila, Washington stále vede na ledě Bostonu o gól, ale skóre se už posunulo, stav je z pohledu hostů 2:1. V jedenácté minutě druhé třetiny se dostal Washington do dvoubrankového vedení, když se krásnou střelou z mezikruží přesně k tyči prosadil Garnet Hathaway. Tři a půl minuty před koncem druhé části dokázali přeci jen domácí odpovědět, když se po úchvatné zadovce z hokejky Cliftona prosadil Nick Foligno.
40:00'
39:17'
Martin Fehérváry našel perfektní přihrávkou před brankou Sonnyho Milana, ale ten velkou šanci pohrdl a v závěru druhé třetiny nevrátil Washingtonu dvoubrankové vedení.
38:58'
Zacha byl ve středním pásmu zezadu postrčen a skončil na ledě, ale vylučovat se tentokrát nebude.
37:27'
Mohlo být dokonce vyrovnáno! Po dobré práci obránce Grzelcyka se dostal do šance David Pastrňák, ten však Kuempera nepřekonal.
36:34'
Boston právě vstřelil branku!
Máme tu zápletku, Boston snižuje na rozdíl jediné branky! Clifton si to namířil za branku Washingtonu, ale ještě než ji objel, tak úžasnou zadovkou našel před brankou úplně volného NICKA FOLIGNA, který dostal přes beton Kuempera puk do branky. Asistence: Connor Clifton, Taylor Hall.
36:19'
Washington měl náznak přečíslení tři na dva, ale přihrávka na Orlova byla nepřesná, takže z toho nakonec nic nebylo.
34:20'
33:10'
Boston se zatím brání velmi dobře, znovu se mu povedlo osvobodit se z obranného pásma.
32:20'
I v oslabení se dostal ke střele Brad Marchand, ale důležitý kontaktní gól se mu vstřelit nepovedlo.
32:04'
David Krejčí – 2 min., podrážení.
31:40'
Washington právě vstřelil branku!
Hosté zdvojnásobují své vedení na 2:0 a vypadá to, že se nám možná na ledě Bostonu rodí překvapení! Kotouč si vzal člen čtvrtého útoku GARNET HATHAWAY a rychlou střelou zápěstím se trefil přesně k tyči. Je to pro něj gól ve druhém zápase v řadě. Bez asistence.
30:57'
David Pastrňák obešel dva hráče, ale na tom třetím už ztroskotal, takže se mu puk do útočného pásma dostat nepovedlo.
29:49'
Washington vyhodil puk, ale zakázané uvolnění se nepíská, takže obě mužstva střídají a pokračuje se ve hře.
28:48'
T. J. Oshie už se chystal ke střele a byla to velmi slibná příležitost. Skvěle se ale vrátil Derek Forbort a kotouč mu na poslední chvíli sebral.
26:25'
Zacha zkusil vystřelit překvapivě z otočky, ale kotouč byl sražen jen do rohu kluziště.
25:57'
Nahození Bostonu se stalo jen kořistí hráčů Washingtonu. Bruins zatím ani ve druhé třetině moc svému soupeři nezatápějí.
24:55'
Patrice Bergeron střílel zápěstím z pravého kruhu, i jeho střelu však dokázal zatím bezchybný Kuemper zneškodnit.
23:26'
Bergeron našel na pravém kruhu obránce Brandona Carla, na jeho střelu však Darcy Kuemper dobře viděl a puk bez problému chytil.
23:13'
V útočném pásmu Bostonu došlo k menší rozmíšce. Rozhodčí ji ale nakonec rozehnali a vylučovat se nebude.
22:19'
Swayman ztlumil nahozený Shearyho puk a poté ho rozehrál spoluhráčům.
21:47'
Obránce Washingtonu Trevor van Riemsdyk střílel od modré čáry, ale trefil jen Davida Krejčího do brusle.
20:56'
Boston nutně potřebuje odehrát lepší třetinu než tu první, pokud chce dnešní pomýšlet na vítězství.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 22:42.
Střely na branku v první třetině: 7:10.
První třetina je minulostí, Boston zatím doma prohrává s Washingtonem 0:1. Bruins nevstoupili do utkání s Washingtonem příliš dobře. Na začátku první třetiny hráli přesilovku, ale během ní se sami dopustili dvou faulů a brzy hráli naopak v dvojnásobném oslabení. Washington okamžitě trestal, z dorážky se prosadil Nicklas Bäckström. Hosté byli v první třetině celkově lepším a aktivnějším týmem a měli více šancí.
20:00'
19:31'
Po chybě Bostonu v rozehrávce se dostal k puku v útočném pásmu Anthony Mantha, ale dobrou šanci nevyužil a netrefil branku.
18:55'
Marchand chtěl ve středním pásmu obejít Fehérváryho, ale ten se nedal a nasadil mu čistý hit a poslal Kanaďana k ledu.
18:04'
Capitals se povedlo hladce proniknout do útočného pásma. Na konci jejich akce byla střela Matta Irwina, kterou však Swayman v pohodě kryl.
16:32'
Nahození Washingtonu ze středního pásma mířilo přímo na Swaymana, a ten poté raději přikryl puk.
15:57'
Martin Fehérváry vystřelil z levého kruhu, trefil však pouze blokujícího McAvoye.
14:27'
Vyhození Washingtonu bylo tečované, takže se nepíská zakázané uvolnění.
13:37'
Brandon Carlo dobře vystřelil od modré čáry, ale Darcy Kuemper i přesto, že toho moc vidět nemohl, dokázal kotouč chytit a přikrýt pod lapačku.
12:45'
Pastrňákovu rychlou střelu z otočky tečoval Pavel Zacha, ale branku netrefil.
12:16'
Proti Krejčího střele zasáhl Kuemper dobře levým betonem. Český útočník se dostal ještě k dorážce, ta ovšem byla nepřesná.
10:54'
Washington dlouho váhal z rozehrávkou a nakonec se mu nepovedla a je z toho zakázané uvolnění.
10:16'
Na druhé straně se dostal do brejku nedávný vítěz Stanley Cupu s Coloradem Nicolas Aube-Kubel, ten však netrefil branku.
09:49'
Boston předvedl rychlý přechod do útočného pásma, ale nezakončil ho střelou, McAvoy nakonec na puk nedosáhl.
08:50'
Marchand zkusil vystřelit po Pastrňnákově přihrávce bekhendem, Kuempera ale tímto zakončením nepřekvapil.
08:06'
Vystřelil Conor Sheary a jeho ránu vyrazil Swayman do ochranné sítě. Je tady první komerční pauza.
07:49'
06:28'
Hosté rychle využívají přesilovku pět na tři a ujímají se vedení! Střelu Johanssona ještě dokázal Swayman vyrazit, ale pouze před sebe, kde už byl připravený NICKLAS BÄCKSTRÖM a z blízka kotouč dorazil do sítě. Asistence: Marcus Johansson, Dmitrij Orlov.
05:48'
Hampus Lindholm je vyloučen za to, že volně ležící hokejku na ledě posunul směrem ke kotouči, který poté hokejka trefila.
05:24'
Charlie Coyle je vyloučen za hákování Larse Ellera.
05:20'
Marchand sekl při dorážce brankáře Kuempera do betonů a spolu s ním je vyloučen i Kuzněcov, který ho poté krosčekoval zezadu. Tresty se krátí, pokračuje přesilovka Bostonu pět na čtyči.
05:20'
Pastrňák rychle střílel z pravé strany. Kuemper sice puk chytil, ale nebyl si jistý, zda ho má pod kontrolou. Následovaly dorážky, ale puk v brance neskončil.
04:50'
Na druhý pokus už se hostům povedlo vyhodit puk a Boston to bude muset zkoušet znovu.
04:39'
Marchand v rohu ztratil puk, ale Krejčí poté zastavil vyhození Washingtonu.
04:04'
Erik Gustafsson podrazil Pastrňáka a půjde si sednout na trestnou lavici.
03:58'
Zacha dostal výbornou přihrávku na pravý kruh, ale svou střelou z první rozvlnil jen boční síť.
03:44'
Boston bude hrát první přesilovku v zápase, zatím má ponechanou výhodu a komninuje v útočném pásmu.
03:06'
Erik Gustafsson se dostal netypicky do úniku po levém křídle, ale Swaymana nepřekonal, ten si jeho střelu na vyrážečku pohlídal.
02:15'
Dylan Strome nahazoval z rohu kluziště puk před branku, jeho přihrávka na slepo ale nidoho nenašla.
01:55'
Connor Clifton nahodil kotouč za branku Washingtonu a obě mužstva budou střídat.
00:57'
Pastrňák nabil kotouč na modrou pro obránce Matta Grzelcyka, ale jeho střelu dokázal Kuemper zneškodnit.
00:40'
Utkání zahájila za Boston formace Patrica Bergerona, ale teď už je na ledě ryze české útočné trio David Pastrňák, David Krejčí a Pavel Zacha.
00:01'
Domácí Boston dnes bude hrát ve svých klasických černo-žlutých dresech, Washington se představí ve své světlé bílo-modré variantě dresů.
Na stadionu TD Garden ji zní hymna Spojených států amerických, utkání za malou chvíli začne.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Clifton, Forbort – Cr. Smith, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák, Krejčí, Zacha – N. Foligno, Coyle, Hall – Lauko, Frederic, Greer.
Trenér: Montgomery

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – T. van Riemsdyk, E. Gustafsson, Jensen, Orlov, Fehérváry, Irwin – Aube-Kubel, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström (A), M. Johansson – Hathaway, Eller, Mantha.
Trenér: Laviolette

Rozhodčí: McIsaac, Lee – Berg, Alphonso.
Vzájemné zápasy

Tato dvě mužstva se v této sezóně zatím utkala jen jednou, už v říjnu se radoval Boston z vítězství 5:2 na ledě Washingtonu. Hvězdou zápasu byl tehdy David Pastrňák, který si připsal gól a tři asistence. David Krejčí měl gól a dvě asistence.
Washington Capitals

Washington má podobně jako jeho dnešní soupeř k dispozici velmi zkušený tým, který je stále postaven okolo Rusa Alexandra Ovečkina. Washington sice na rozdíl od Bostonu nepatří mezi nejlepší týmy základní části, také on by ale neměl v play-off chybět. Po 53 odehraných zápasech mají Capitals na kontě slušných 60 bodů a nachází se na čtvrtém místě Metropolitní divize. V celé Východní konferenci jsou sedmí. Na nepostupové příčky do play-off má však Washington náskok pouhého jednoho bodu. Z posledních pěti utkání vyhráli Caps jen dvě, naposledy vyhráli 4:3 v prodloužení na ledě Columbusu. Washington tím ukončil šňůru tří venkovních porážek za sebou.
Boston Bruins

Boston má k dispozici velmi zkušený tým, který už je delší dobu pohromadě a v letošní sezóně šlape opravdu na výbornou. Před sezónou jen málokdo tipoval, že budou Bruins patřit mezi úplnou špičku NHL, ale oni zatím dokazují, že rozhodně ještě nepatří do starého železa. Po 51 odehraných zápasech má Boston na kontě 83 bodů a je nejlepším týmem Atlantické divize, Východní konference i celé NHL. Momentálně ale Bruins neprochází nejlepším obdobím, když z posledních čtyř zápasů vyhráli jediné, to zatím poslední na ledě Toronta 5:2. Doma má Boston velmi dobrou bilanci, z posledních pěti zápasů vyhrál hned čtyři, naposledy porazil 4:0 San Jose.
Zdravím a vítám příznivce toho nejlepšího ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Boston Bruins a Washington Capitals. Zápas se odehraje na stadionu TD Garden v Bostonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.