NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Edmonton - 7. března 2023   01:30

Buffalo
Buffalo
09:45' J. Skinner (Ta. Thompson) • 40:41' Cozens (Bryson, Mittelstadt)
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Edmonton
Edmonton
07:21' McDavid  (R. McLeod, Ceci) • 38:45' Ryan  (Shore, Nurse) • 43:23' McDavid  (Foegele, Ekholm)
Buffalo
Lambert, McCauley – Deschamps, Kelly
KeyBank Center, Buffalo
17 634 diváků
Edmonton

Utkání je u konce a hosté jej dotáhli k výhře a dvěma bodům. Vstup do třetí třetiny měli ale hráči Buffala a hned v úvodní minutě srovnali krok po střele Dylana Cozense. Jenže vyrovnaný stav trval jen do 44. minuty, kdy se dnes podruhé prosadil Connor McDavid a Edmonton už toto těsné vedení udržel až do závěrečné sirény. Buffalo marně dotíralo na Stuarta Skinnera, ten dnes předvedl opravdu povedený výkon a velkou měrou se podílel na konečném výsledku. Zápas skončil 2:3 a Buffalo je po této porážce na čtvrtém místě Atlantické divize s 68 body. Edmontonu naopak patří čtvrté místo v Pacifické divizi se 78 body.

Buffalo se v dalším utkání představí už zítra od 1:30 na ledě NY Islanders, Edmonton bude hrát až v pátek od 1:30 v Bostonu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 634 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nenastoupil žádný český, ani slovenský hráč.

59:51'
Hyman sice dokázal poslat puk do prázdné branky, gól však nebyl uznán, neboť Draisaitl se při akci na modré čáře dostal do útočného pásma a pískal se ofsajd.
59:41'
Draisaitl vyhodil tak šikovně, že tohle nebude ani zakázané uvolnění.
59:29'
Po vyhození hostů se bude vhazovat před Skinnerem.
59:14'
Jokiharju střílel z ostrého úhlu, gólman Edmontonu byl u své pravé tyčky doslova přilepený a tohle si pohlídal.
58:42'
Hinostrozovu střelu z levé strany Skinner vyrazil, domácí zůstávají v útočném pásmu.
58:15'
Anderson je na střídačce, je tu power-play Buffala!
57:42'
Domácí se nemohou vymanit z vlastního pásma, nemohou tak zatím uvažovat o odvolání gólmana.
56:59'
Vyhozený puk se doklouzal k zadnímu mantinelu v pásmu Buffala, zakázané uvolnění hostů se ale nepískalo.
56:24'
Thompsonově střele od pravého mantinelu scházela razance, tohle nemohlo Skinnera vůbec ohrozit.
55:47'
O malou chvíli později dostal puk k modré čáře Ljubuškin, sjel si blíže k brance, ale rána zápěstím skončila ve Skinnerově lapačce.
55:07'
Blýskl se i na opačné straně Skinner, když po rychlém přemístění vyrazil prudkou střelu od kruhů.
54:48'
Nahození od levého mantinelu, Anderson sice neměl ideální výhled, ale tuto situaci si s přehledem pohlídal.
53:42'
Velká šance hostů na navýšení náskoku, když se při brejku dostal před branku Hyman, zkusil rychlou kličku, Anderson ji ale holí dokázal vyrazit!
53:26'
Vyhození hostů bylo dle čárových tečované a tak se zakázané uvolnění nepískalo.
52:36'
Domácí v akci, od pravého mantinelu letěla přihrávka na Greenwaye, ten ji ale nedokázal zpracovat.
51:47'
Z první to zkoušel Nugent-Hopkins, jeho rána z první šla vedle Andersonovy branky.
51:06'
Prostor si hledal McDavid, nakonec jej neměl dost na střelu a tak pouze přihrával na modrou čáru. Bouchardovi ovšem rána vůbec nesedla.
50:04'
Od levého mantinelu prošla přihrávka skrz na Jeffa Skinnera, ten ale z úhlu Stuarta Skinnera neprostřelil.
49:48'
Od levého mantinelu vystřelil John Peterka, tohle ale nebylo pro Skinnera těžké, připsal si pohotový zákrok lapačkou.
49:06'
Nepovedená rozehra domácích, nahozený puk skončil na zakázaném uvolnění.
48:27'
Mittelstadt neprošel mezi dvěma obránci, puk mu odskočil od hokejky.
47:51'
Buffalo se na malou chvíli snažilo o nápor v útočném pásmu, byly z toho ale pouze akce okolo mantinelu.
46:51'
Anderson drží svůj tým nad vodou. Nyní dokázal vleže udržet levým betonem puk před brankovou čárou, za kterou jej chtěl došťouchat Yamamoto.
46:16'
Přišla ale ztráta puku a Edmonton se dostal do přečíslení dva na jednoho. Draisaitl chtěl přihrávat na Kostina, tento pas ale osamělý obránce domácích zvládl zastavit.
45:56'
Buffalo opět u puku, zpoza vlastní branky rozjíždí další postupný útok.
45:01'
Pravou stranou vjel do útočného pásma Jokiharju, hosty byl ale vytlačen do rohu kluziště.
44:13'
Navýšit náskok hostujícího celku mohl Yamamoto, jenže to by nesměl minout v šanci, kdy na něj zívala z velké části odkrytá branka. Útočník Edmontonu to měl ale na bekhend a nedokázal volný puk ideálně trefit.
43:23'
Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté jdou už dnes potřetí do vedení. Po rychle vedené akci přihrál Foegele na CONNORA MCDAVIDA, toho neuhlídalo ani duo obránců a elitní střelec toho využil pro pohotové zakončení do horní části Andersonovy branky – 2:3. Asistence: Warren Foegele, Mattias Ekholm.
42:42'
Od modré čáry nahodil Nurse, puk prošel vším, co mu stálo v cestě a lehce zacinkal na Andersonovu tyčku!
41:44'
Několik pokusů o výpad z obou stran, tentokrát ale bez prověření brankářů.
40:41'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Zase je srovnáno! Domácí se sice do pásma dostali lehce kostrbatým způsobem, puk doslova doskákal na levou stranou na hůl DYLANA COZENSE a ten střelou z otočky překonal Skinnera – 2:2! Asistence: Jacob Bryson, Casey Mittelstadt.
40:28'
První útok podnikli hosté, McDavid však na Andersona nevyzrál.

Trestné minuty: 2:4
Čtyřicet minut hry je za námi a blíže k výhře mají hosté. Ve druhé třetině jsme už neviděli takovou přehlídku střeleckých možností jako tomu bylo před pauzou, nicméně i tak se hrál zajímavý hokej. Edmonton se ve 26. minutě dokonce radoval z gólu, jenže střídačka Buffala si vzala challenge a uspěla s reklamací předcházejícího ofsajdu.Už to vypadalo, že se ve druhé třetině gólu nedočkáme, když hosté v předposlední minutě přitlačili domácí k brance a z mezikruží se trefil Derek Ryan. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:2.
40:00'
39:47'
Od modré nahazoval Kulak, puk byl sražen a skončil vedle Andersonovy branky.
38:45'
Hosté však i nadále zůstali v útočném pásmu, před brankovištěm vznikl slušný závar, ve kterém se puk dostal na hůl DEREKA RYANA a zen z mezikruží prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Asistence: Devin Shore, Darnell Nurse.
38:34'
Ceci neviděl prostor pro střelu z pravé strany a tak ještě přihrával na Shorea. Pas ale skončil u mantinelu.
37:21'
Girgensons dostal přihrávku k modré čáře a možná to chtělo zkusit z první. Jenže útočník Buffala si ještě šteloval puk na holi a to Skinnerovi stačilo k tomu, aby se zvládl připravit.
36:35'
Zase se začalo hrát ve vyšším tempu, Draisaitl se snažil objet branku a zakončit, obrana Buffala mu ale v rozhodujícím okamžiku záměr přerušila.
36:05'
Ke střele se nedostal ani Thompson, kterému nevyšel záměr zmást clonící protivníky několika kličkami.
35:39'
Rychlý kontr Buffala skončil už ve středním pásmu a to po nepřesné příhře od pravého mantinelu.
34:57'
Na opačné straně si zpoza branky vyjel Foegele a bekhendem se snažil překvapit Andersona. Ten byl ovšem připraven a okamžitě se vrhl po puku.
34:35'
Od zadního mantinelu šla přihrávka na Olofssona, jeho střela z první však šla z nevýhodného úhlu a Skinner tak měl o něco ulehčenou práci.
33:40'
Ryan z pravé strany hledal najíždějícího spoluhráče, křížná přihrávka na Shorea však byla až moc prudká.
33:04'
Ekholmovo nahození od modré čáry pouze prolétlo vedle Andersonovy branky, hosté jsou i nadále u puku v útočném pásmu.
32:24'
Hosté jen vyhodili vysokým obloučkem puk z vlastního pásma a dobrovolně tak pustili Buffalo do další postupné akce.
31:35'
Jestliže jsme v první třetině sledovali přestřelku z obou stran, tak v této části je to hodně o obraně, které si hlídají soupeře.
30:42'
A už je po přesilovce, Edmonton je v plném počtu.
30:07'
Až nyní musel Skinner zasahovat, obrana mu ale velice dobře pomáhá a puk letí ven z pásma.
29:30'
Tahle přesilovka zatím Buffalu nevychází, chybí tomu překvapivá střelba.
28:42'
Už se pískalo a dvě minuty za krosček dostal Evan Bouchard.
28:39'
Domácí měli ponechanou výhodu a v šesti lidech na ledě nedali další z šancí. Skinner se v brance Edmontonu překonává, nyní skokem k pravé tyčce srazil puk k mantinelu.
28:12'
Podobný nápor nyní předvádí i hosté, Buffalo si musí dávat pozor, neboť na ledě je i McDavid.
27:17'
Domácí kroužili v útočném pásmu, najednou tu byla přihrávka na levý kruh na Cozense, jeho okamžitý pokus ale Skinner dokázal po přemístění se vyrazit!
26:47'
Po krátké pauze nám lehce opadlo tempo, hraje se teď převážně ve středním pásmu.
25:04'
Hosté se chvíli radovali z gólu, když po krátkém tlaku, střele a zadovce zpoza branky skoroval před brankovištěm číhající Nugent-Hopkins, jenže domácí střídačka si vzala challenge, nechala zkontrolovat ofsajdovou situaci při zrodu celé akce a tato výzva byla úspěšná! Gól tak byl odvolán a stále tak platí stav 1:1.
24:50'
Thompson si zpracoval na pravém křídle, kličkou si udělal prostor na střed a z mezikruží vyslal prudký pokus zápěstím. Skinner si připsal zákrok vyrážečkou.
24:31'
Snaha hostů se udržet v útočném pásmu se minula účinkem, přihrávka zpoza branky vyjela až před modrou čáru.
23:35'
Střela od modré čáry v podání Evana Boucharda šla mimo branku, oba týmy se v úvodu druhé části potýkají s přesností.
22:39'
Peterka skončil u pravého mantinelu, puk mu po těsné obraně ujel od hole, do protiakce už míří Bjugstad.
21:22'
První vážnější okamžik druhé třetiny si připsal po akci levou stranou Mittelstadt, Skinner jeho ránu vytěsnil.
20:41'
Úvod se nese v opatrnějším duchu, oba celky vyčkávají.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi velice akční první třetina, ve které se oba celky předháněly v útočení a střeleckých pokusech. Na gól se čekalo do osmé minuty, kdy se hosté usadili v útočném pásmu a po objetí branky otevřel skóre Connor McDavid. Buffalo srovnalo v přesilové hře a úspěšným střelcem byl Jeff SKinner. Dalších branek jsme se už nedočkali, neboť jak Craig Anderson, tak i na druhé straně Stuart Skinner vytáhli několik těžkých zákroků a skóre je tak 1:1.
20:00'
19:03'
J. Skinner se dokázal uvolnit ze sevření obránců, prokličkovat se až před branku a zakončit z bekhendové strany. Puk prolétl těsně vedle pravé tyčky S. Skinnera.
18:42'
Tu trefil až Shore, který mezi kruhy tečoval Ryanovo nahození. Anderson zakročil lapačkou.
18:20'
Edmonton v rychlém brejku dva na jednoho, vše na sebe vzal na pravé straně Hyman, jeho střela se na branku ale nevešla.
17:49'
Nyní si nebyl Anderson jistý, kde je puk po střele od modré čáry, opět ale skončil mimo led. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
17:27'
Za hosty z podobné pozice neuspěl Desharnais, ten Andersonovu branku netrefil.
16:40'
Už se zase hrálo na opačné straně a Skinner musel v brance řešit několik nepříjemných okamžiků, kdy to na něj létalo ze všech možných pozic. Nejblíže úspěchu byl mezi kruhy volný Cozens. Gólman Edmontonu ale zvládl jeho střelu vykopnout.
15:47'
Přihrávku do jízdy dostal hostující McLeod, už to vypadalo, že vystřelí, nebo aspoň přihraje na najíždějícího spoluhráče, když mu v rozhodujícím okamžiku odskočil puk od hole.
14:37'
Je po přesilovce, Buffalo je opět v plném počtu.
14:16'
Bouchard dostal tentokrát nabito na golfák, Anderson prudkou ránu vyrazil mmo ledovou plochu.
13:39'
Od modré čáry vystřelil Evan Bouchard, rána zápěstím skončila mezi Andersonovými chrániči.
13:10'
Puk letí ven z pásma Buffala, úvod oslabení se domácím povedl.
12:37'
Další vyloučení, nyní ale na straně Buffala. Dvě minuty za zákrok na McDavida dostal Tage Thompson. Verdikt zní na dvě minuty za podrážení.
11:46'
Z pravého kruhu vyslal nepříjemný pokus Kailer Yamamoto, Anderson byl u své levé tyčky připraven.
10:48'
Pokračuje hokej ve vysokém tempu, útoky se hrnou na oba gólmany.
09:45'
Přesilovka je využitá a skóre je srovnáno. Domácí zatlačili soupeře před brankoviště, první akce sice skončila pouze na tyčce, nicméně pokračování bylo úspěšnější. Kombinace skončila přihrávkou na pravý kruh na JEFFA SKINNERA a na jeho okamžitou ránu se Stuart Skinner nestačil včas přemístit – 1:1. Asistence: Tage Thompson.
09:25'
Hned tu byl Olofssonův pokus, tohle ale letělo vedle.
09:02'
Nyní je ovšem nápor Edmontonu otupen, neboť v útočném pásmu se faulu dopustil Zachy Hyman a dostal dvě minuty za držení.
08:49'
Hosté jsou povzbuzeni úspěchem a opět se cpou do útočného pásma.
07:21'
Teď už jdou ale hosté do vedení. Edmonton se usadil v útočném pásmu, Anderson ještě zvládl vyrazit střelu z kruhu, puk si pak ale vzal CONNOR MCDAVID a po bleskovém objetí branky zasunul za domácího gólmana – 0:1. Asistence: Ryan McLeod, Cody Ceci.
06:51'
Z rohu kluziště přihrával Shore na Ryana a ten z pravého kruhu vyslal okamžitou ránu, Anderson má zatím svůj nejtěžší zákrok.
05:40'
Za hosty zahrozil Yamamoto, který si z levého křídla najel před branku a snažil se o forhendovou kličku. Anderson jej vybruslil a skryl puk pod sebou.
05:10'
Skinner zklamal i Hinostrozu, který na hostující branku vyslal prudkou ránu od kruhů.
04:34'
Teď už ale musel gólman Edmontonu vytáhnout ostrý zákrok, neboť před ním stál Thompson a Skinner se musel bleskově přemisťovat a o malou chvíli čelit i dorážce u levé tyčky.
03:48'
Domácí v tlaku, stále to jsou ale otevřené střely, na které má Skinner dobrý výhled a nemá problém se zákroky.
02:58'
Zatím se hraje ve velkém tempu. Buffalo se dostalo levou stranou do pásma a Jokiharju měl docela slušnou pozici na střelu. Skinner měl ale dobrý výhled a poradil si.
02:38'
Nepovedená rozehrávka Edmontonu, puk doklouzal na zakázané uvolnění.
01:52'
Zpoza branky hledal spoluhráče Bjugstad, jeho zadovka skončila u obránců Buffala.
01:40'
Na opačné straně potáhl akci Nugent-Hopkins, v útočném pásmu přihrál na střed na Boucharda, jeho zakončení skončilo u Andersona.
00:52'
Domácí tým v prvním útoku, usazení se v pásmu ale nepřineslo žádnou střelu na Skinnerovu branku.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Anderson (Comrie) – Clague, Dahlin (A), Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Quinn, Ta. Thompson, J. Skinner – Hinostroza, Cozens, Mittelstadt – V. Olofsson, Krebs, Peterka – Okposo (C), Girgensons (A), Greenway.
Trenér: Don Granato

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), R. McLeod – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Janmark, Bjugstad, Foegele – Ryan, Shore, Kostin.
Trenér: Jay Woodcroft

Rozhodčí: Lambert, McCauley – Deschamps, Kelly.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas začne za pár okamžiků.
Zápas v KeyBank Center začne v 1:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Connor McDavid 122 (52+70)
Leon Draisaitl 96 (41+55)
Ryan Nugent-Hopkins 78 (30+48)
Edmonton Oilers

I hosté jsou na čtvrtém místě své divize, která je v tomto případě ta Pacifická. I Edmonton tak nahání své soupeře, na třetí Seattle ztrácí jediný bod a na druhé Los Angeles tři. Kanadskému celku se poslední duel nevyvedl, neboť sice na ledě Winnipegu dal pět branek, ale ještě o dvě více inkasoval a divoká přestřelka skončila výsledkem 7:5 pro domácí.

Buffalo Sabres

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Atlantické divize se ziskem 68 bodů, což znamená už jedenáctibodovou ztrátu na třetí Tampu Bay a čtrnáctibodovou na druhé Toronto. V posledním odehraném duelu dalo Buffalo zapomenout na předcházející debakl z Bostonu a na svém ledě po gólech Thompsona, Hinostrozy, Josta, Quinna a Skinnera porazila Tampu Bay 5:3.

Florida – Buffalo 1:3
Buffalo – Washington 7:4
Buffalo – Columbus 3:5
Boston – Buffalo 7:1
Buffalo – Tampa Bay 5:3
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Buffalo Sabres a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.