NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Ottawa - 25. února 2023   01:00

Carolina
Carolina
03:48' Burns  • 06:29' Jarvis (S. Aho II, A. Svečnikov) • 52:34' Nečas (A. Svečnikov) • 56:30' Skjei (S. Aho II)

Utkání přihlíželo 18 788 diváků.
Carolina potvrdila roli velkého favorita, na domácím ledě porazila ottawské Senátory přesvědčivým výsledkem 4:0.

Domácí vstřelili v úvodní desetiminutovce dva góly a stav 2:0 bojovným výkonem drželi i po druhé třetině. Ve třetím dějství hosté museli riskovat a otevírat obranu, nicméně štěstím jim nepřálo, hned třikrát zachránila Raantu branková konstrukce. Rozhodující úder Senátorům zasadil v 53. minutě Martin Nečas, gólem do prázdné brány ještě vylepšil konečné vítězství Canes Brady Skjei.

Svěřenci kouče Brind'Amoura zvítězili popáté v řadě a z druhého místa tabulky Východní konference se přiblížili suverénnímu Bostonu na rozdíl sedmi bodů. Ottawa zůstává třináctá, ztráta na pozice zajišťující play-off nadále čítá tři body.
59:45'
Senátoři vyzkoušeli ještě jeden poslední útok. Julien Gauthier přihrával napříč kruhy Dericku Brassardovi, Slavinem těsně bráněný Kanaďan si neporadil se zpracováním.
59:24'
U obranné modré čáry získal puk do vlastní moci Brent Burns. Pochopitelně nikam nespěchal, s kotoučem odjel až za vlastní bránu.
58:49'
Po pravém mantinelu pokusil štěstí Mathieu Joseph. Jeho cesta skončila ještě ve středném pásmu, Calvin de Haan zastavil protihráče hitem.
58:20'
Moc dobře Arťom Zub věděl o blížícím se Sebastianu Ahovi. Nevymýšlel žádné složitosti a po pravém mantinelu vyhodil do střední třetiny.
57:57'
Martin Nečas středem navštívil útočnou třetinu, načež nahrávkou k levému mantinelu hledal Kotkaniemiho, mimo jeho dosah puk zvedl Nick Holden.
57:22'
Před bránou domácího celku číhal Brady Tkachuk. Alex DeBrincat našel kapitána, ten z první vystřelil do Raantova levého betonu.
56:30'
Carolina právě vstřelila branku!
Hurikáni využili powerplay soupeře ke čtvrtému gólu. Po Ahem vyhraném buly se v levém kruhu obranného pásma chopil puku BRADY SKJEI a vysokým obloučkem jej neomylně usměrnil do cílového zařízení. Asistence: Sebastian Aho.
56:25'
Nahození Stutzlëho pokryl Antti Raanta. Finský gólman si na rozehrávku netroufl a touš podržel, kouč Senators Smith si bere oddechový čas.
56:01'
Ještě z vlastní obranné třetiny zkusil trefit prázdnou bránu Jordan Martinook. Moc nechybělo, puk skončil na pravém oblouku.
55:38'
Senátoři vybojovali buly v útočném pásmu a Cam Talbot odjel na střídačku. Ottawa ještě zápas viditelně nezabalila a v powerplay jej zkusí minimálně zdramatizovat.
55:26'
Postavení mimo hru i na hostující straně. Kapitán Brady Tkachuk si ještě nedorozumění vyříkává s Austinem Watsonem.
54:45'
Nick Holden hledal svým obloučkem Ridlyho Greiga. Útočník zvládl zpracování, ale kličkou nevyzrál na dobře bránícího Bretta Pesceho.
54:19'
Postavení mimo hru domácího celku. Poměrně dlouho trvalo Teuvu Teräväinenovi získat kontrolu nad poskakujícím pukem, mezitím do útočného pásma nabruslil Martin Nečas.
53:47'
Stříleným pasem se prezentoval Derick Brassard. Hledal nejspíše Mathieua Josepha, ten na touš nedosáhl.
53:25'
Alex DeBrincat přenesl hru na levou stranu k Thomasi Chabotovi, jenž najel do útočné třetiny a zápěstím vystřelil do bližšího horního rohu, Antti Raanta udržel čisté konto pravým ramenem.
52:54'
Rychlou odpověď chtěl zaznamenat Drake Batherson. Vystřelil forhendem od pravého mantinelu, Antti Raanta udržel puk ve výstroji.
52:34'
S největší pravděpodobností je rozhodnuto! Svečnikov od pravého mantinelu přihrál na osu kluziště MARTINU NEČASOVI, který při pohybu směrem vzad vypálil forhendem z první a trefil se náramně nad Talbotovo pravé rameno. Asistence: Andrej Svečnikov.
51:55'
Carolina v plném počtu! Calvin de Haan pobyl na trestné lavici celých 120 sekund a mohl v klidu odjet na střídačku, protože hra v době jeho návratu probíhala ve středním pásmu.
51:28'
Domácí gólman dnes předvádí výborný výkon. Opět musel být v permanenci po zakončení Mathieua Josepha, to pokryl pravým betonem.
50:57'
Jako další zahrozil Brady Tkachuk. Jeho pokus Antti Raanta vykopl pravým betonem, do bezpečí potom puk odpálil Jaccob Slavin.
50:29'
Alex DeBrincat vymyslel nahrávku napříč kruhy na Drakea Bathersona, forhendový projektil z ostrého úhlu skončil jenom v boční síti.
49:53'
Komplikace pro domácí mužstvo. Na trestnou lavici usedl obránce Calvin de Haan, u pravého mantinelu zcela evidentně podrazil Shanea Pinta.
49:02'
Tentokráte už Claude Giroux zakončoval a spálil stoprocentní příležitost. Odražený puk měl v plánu nasměrovat do zcela prázdné brány, místo toho kotouč poslal do pravé tyče, od níž se odrazil do rohu.
48:35'
Brady Tkachuk vymýšlel pěknou žabičku před bránu na Claudea Girouxa. Už to vypadalo, že kanadský forvard zkusí usměrnit puk do odkryté levé části brány, v posledním okamžiku ovšem nahrávku zpomalil Slavin a překvapenému forvardovi puk projel mezi bruslemi.
48:11'
Nahození Jaccoba Slavina se pokusil tečovat Andrej Svečnikov. Ruský útočník skutečně pozměnil směr letu kotouče, ale takovým způsobem, že ho nasměroval mimo tři tyče.
47:50'
Potlesk fanoušků patřil Anttimu Raantovi. Finský brankář zmenšil střelecký úhel Timovi Stützlemu a forhendovou střelu skryl do lapačky.
47:22'
Andrej Svečnikov si v poslední chvíli rozmyslel zakončení a přihrával doleva Sethu Jarvisovi, ten z první vystřelil vedle pravé tyče.
46:51'
Situaci dvou proti dvěma řešil Sebastian Aho individuálně. Z pravého kruhu mířil na zadní tyč, kde byla lapačka Cama Talbota.
46:19'
Za obloučkem Arťoma Zuba sprintoval Shane Pinto. Poskakující puk nezpracoval, věnoval ho Paulovi Stastnymu.
45:40'
Útočný výlet Mathieua Josepha neměl dlouhého trvání. Hostuící útočník zkusil štěstí středem, tomuto prostoru kraloval Jaccob Slavin.
45:24'
Před vysoko forčekujícím Martinem Nečasem odjel Jake Sanderson až k vlastní bráně, odtud nahrál k pravému mantinelu osamocenému Bradymu Tkachukovi.
44:44'
Domácí pokračují ve výborné práci hlavně směrem do defenzivy. Kličkovanou Watsona ukončil Brent Burns bez respektu, ukázkovým hitem.
44:20'
Jalen Chatfield dlouhou přihrávkou našel Stefana Noesena, který do útočné třetiny nenabruslil, stopku mu vystavil Alex DeBrincat.
43:55'
Do úniku spěchal Sebastian Aho. V klíčový okamžik si ale dal kotouč daleko před hokejku, na dlouhou ruku zakončoval jenom do Talbotových betonů.
43:18'
Za nahozením Bretta Pesceho vystartoval Jordan Staal. Za bránou soupeře byl jako první, avšak jeho kličku Arťom Zub úspěšně přečetl.
42:59'
Icing Hurricanes. Jesper Fast ještě zabojoval, ovšem ztráta na Erika Brännströma zkrátka byla příliš velká.
42:27'
Nadvakrát zahrozil Derek Stepan. První pokus vyrazil Cam Talbot pravým ramenem, dorážku poslal americký forvard nad břevno.
41:55'
Postavení mimo hru způsobil Jalen Chatfield. Kotouč zpracovával až za útočnou modrou čárou, což pozornosti rozhodčího neuniklo.
41:23'
Antti Raanta vypomohl spoluhráčům v rozehrávce. Zkontroloval jejich postavení a vybral si Brenta Burnse.
40:47'
Seth Jarvis napřáhl, ovšem nestřílel a nechal hrát Sebastiana Aha. Sám Fin byl ale viditelně překvapený řešením spoluhráče a nic převratného nevymyslel.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Hosté bleskově vjeli do útočného pásma a Tim Stützle prověřil Raantovu lapačku.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:01.
Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 20.
Prostřední dvacetiminutovka změnu ve skóre nepřinesla, domácí udržují dvoubrankový náskok. Senátoři přidali na aktivitě a dvakrát byli velmi blízko gólu, ovšem zakončení Thomase Chabota v přesilovce skončilo na pravé tyčce, načež pokus unikajícího Alexe DeBrincata vyrazil Raanta ramenem do tyčky levé. Před námi je ještě dvacet minut, pokud hosté budou hrát podobně jak ve druhé třetině, klidně by koncovka mohla být pořádně dramatická.
40:00'
39:42'
Na kontaktní gól měl políčeno Jake Sanderson. Volnějším středem dojel až do mezikruží, odkud vypálil příklepem nad horní tyč.
39:14'
Teuvo Teräväinen přišel o puk a Tim Stützle vyzkoušel dlouhý pas na Bradyho Tkachuka, jemuž nevyšel průnik skrze dvojici obránců.
38:39'
Na vrcholek pravého kruhu obdržel pobídku Derek Stepan. Americký útočník neváhal a vystřelil z první, Cam Talbot podržel hrací předmět ve výstroji.
38:06'
Přečíslení dvou na jednoho navýšením náskoku neskončilo. Sebastian Aho vyslal příliš prudkou nahrávku na Andreje Svečnikova, který pravou bruslí kopl puk za bránu.
37:57'
S nahozením Brannströma od modré čáry si Antti Raanta věděl rady. Po zákroku betonem touš bleskově přikryl lapačkou.
37:25'
Obránce Thomas Chabot je dnes směrem dopředu hodně vidět. Od levého mantinelu se proháčkoval až před bránu, aby následně zvedl puk až příliš.
36:54'
Mathieu Joseph inkasoval nepříjemný úder hokejkou do obličeje od Brenta Burnse, na led dokonce museli zdravotníci. Rozhodčí domácího zadáka překvapivě nevylučují.
36:28'
Dnes podruhé Antti Raantu zachránila branková konstrukce! Do úniku ujel a forhendem mířil pod břevno Alex DeBrincat, finský gólman skvělým zákrokem levým ramenem vytěsnil touš do tyče.
35:44'
Po přejetí půlicí čáry nahodil Erik Brännström puk po levém mantinelu do útočného pásma. Rychlostní souboj ovládl Brent Burns, jenž podržel na zádech Austina Watsona.
35:14'
Z velkého úhlu chtěl gólmana zaskočit Jordan Martinook. Neuspěl i z toho důvodu, že vypálil poměrně výrazně vedle pravé tyče.
34:45'
Dlouho na modré čekal Brady Skjei, ale nakonec se nahrávky od Sebastiana Aha dočkal. Pokus ze zápěstí Drake Batherson zblokoval do ochranné sítě.
34:06'
Jesperi Kotkaniemi si přes Zuba vytvořil v pravém kruhu prostor pro bekhendovou přihrávku, ta skončila na bruslích jiného obránce.
33:33'
Na druhou stranu vystartoval Shane Pinto. Osobního strážce ze hry vyřadil, jenže cestu mu zkřížil Brett Pesce a na něj už byl hostující forvard krátký.
33:07'
Z pravého kruhu napřáhl ke křižnému projektilu Paul Stastny. Cam Talbot zasahovat nemusel, kus černé gumy se vznesl nad břevno.
32:55'
Jake Sanderson viděl rozjetého Bradyho Tkachuka. Kapitán Senátorů zvládl nelehké zpracování, ale vzápětí kličkou nevyzrál na pozičně dobře stojícího Slavina.
32:20'
Postavení mimo hru hostů. Dylan Gambrell si pohybem řekl o dlouhou nahrávku za obranu, kterou dostal, jenže kotouč převzal až za útočnou modrou.
31:48'
Útočné pásmo navštívil Julien Gauthier. Když zjistil, že nemá komu nahrát, tak bekhendem nahodil za soupeřovu bránu a odjel vystřídat.
31:15'
Jalen Chatfield ukázal, že umí i zaútočit. Dvojici soupeřů dokonale zmátl stahovačkou ze středu do pravého kruhu, načež vystřelil forhendem do výstroje připraveného Talbota.
30:57'
Zpoza pravého kruhu vyslal ostrý forhendový projektil Drake Batherson. Domácí brankář měl velké štěstí, že touš prosvištěl těsně vedle pravé tyče.
30:06'
Od modré nahazoval Thomas Chabot. O teč se postaral Brady Tkachuk a Antti Raanta měl obrovské štěstí, že ho puk trefil do pravého betonu.
29:47'
Za vlastní bránou získal kotouč Ridly Greig. Vyzkoušel dlouhý pas za obranu na Mathieua Josepha, jehož zradilo zpracování.
29:14'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Brent Burns. Dojel až do pravého kruhu, odkud střílel na zadní tyč, Cam Talbot zaznamenal zákrok vyrážečkou.
28:42'
Síly na ledě se vyrovnávají. Při vlastní početní převaze fauloval Martin Nečas, Stützlemu zabránil ve vyhození za použití drobného háčku.
28:03'
Sebastian Aho pro změnu v roli nahrávače, když zprava cpal puk bekhendem před bránu, kde Nick Holden úspěšně přetlačil Teuva Teräväinena.
27:40'
Do pravého kruhu dostal nabito Sebastian Aho. Rána z první síť nerozvlnila, kus černé gumy skončil na zadním mantinelu.
27:08'
Přesilovka pro Carolinu. Thomas Chabot je hodně nespokojen s výrokem rozhodčího, který jej poslal na trestnou lavici, kanadský zadák podrazil o únik se pokoušejícího Setha Jarvise.
26:42'
Tim Stützle nahazoval na teč od levého mantinelu. Před bránou číhal Alex DeBrincat, Brent Burns mu v poslední chvíli zablokoval hokejku.
26:27'
Rozehrávku pod tlakem zvládl Travis Hamonic velmi slušně. O mantinel nahrál Austinu Watsonovi, jenže ten byl zdvojen a z neřešitelné situace nenašel východisko.
25:55'
Hurikáni ubránili i třetí dvouminutový trest. Na útočný výlet se posléze vydal Jaccob Slavin, jeden na jednoho proti Arťomu Zubovi pohořel.
25:17'
V pravém kruhu Drake Batherson pěknou kličkou obelstil Dereka Stepana, jenže pak vystřelil přímo do středu brány, kde byl připravený Antti Raanta.
24:46'
Senátoři mají obrovský problém se získáním útočného pásma. Nahodil do něj puk Tim Stützle, ale okamžitě ho vyhodil zpátky přes všechny čáry Brent Burns.
24:16'
Domácí se opět neostýchali zaútočit v oslabení. Jordan Staal si rozmyslel zakončení z úhlu, místo toho pošetřil cenné vteřiny zpětným pasem na Bradyho Skjeie.
23:32'
Podruhé během pár minut zamířil na trestnou lavici Andrej Svečnikov. Smolně vložil hokejku do jízdy Julenu Gauthierovi, jenž přes ni přepadl.
23:20'
Snadný zákrok pro domácího gólmana ve službách Canes. Na nahození od modré čáry od počátku viděl, puk schoval do výstroje.
22:47'
Příkladně do defenzivy zabojoval Jalen Chatfield. Zachytil rychlost Austina Watsona a tělem konkurenta přišpendlil na mantinel.
22:22'
Ke snížení chyběly centimetry! V pravém kruhu si kotouč zpracoval Thomas Chabot a ze zápěstí mířil na zadní tyč, právě ta zachránila Raantu od inkasování.
21:49'
Mohlo udeřit v oslabení. Jmenovitě Jordan Martinook, který nabral rychlost po levé straně, křižný pokus po ledě Talbot vykopl levým betonem.
21:20'
Carolina je ve čtyřech! Hosté si nedokázali vytvořit žádnou zajímavou pozici, těsně před návratem ruského útočníka navíc po nedorozumění Tim Stützle přihrál za brusle Chabotovi.
20:35'
Domácí se budou bránit ve třech! Svečnikova doplnil na trestné lavici kapitán Jordan Staal, který sekl přes hokejku Tkachuka. Přesilovka 5 na 3 může trvat až 43 vteřin.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Vhazování ovládl Derek Stepan, ovšem Jalenu Chatfieldovi vůbec nevyšla rozehrávka.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:06.
Střely na bránu po 1. třetině: 18 – 7.
Úvodní dějství zápasu mezi Carolinou a Ottawou přineslo dvě branky, o obě se postaralo favorizované domácí mužstvo. Skóre střetnutí otevřel ve 4. minutě Brent Burns, na kanadského beka navázal o tři minuty později člen elitní útočné formace Seth Jarvis. Lze konstatovat, že aktuální stav odpovídá průběhu na ledové ploše. Senátoři potřebují hru zlepšit, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk.
20:00'
19:37'
Na střelu Alexe DeBrincata od modré čáry Antti Raanta perfektně viděl. Střelci zmenšil střelecký úhel a zakončení lapil do lapačky.
19:16'
Carolina míří v závěru úvodního dějství do čtyř. Za katr odjel Andrej Svečnikov, který dohrál Hamonica, přičemž jej smolně trefil vysokou holí do helmy.
19:04'
Seth Jarvis naznačil zakončení, aby nakonec ještě přihrával napříč kruhy Andreji Svečnikovovi, Rus střílel jenom do obětavě zakleknuvšího Erika Brännströma.
18:38'
Gól do šatny chtěl vstřelit Paul Stastny. Stáhl si puk mezi kruhy a vyslal tvrdou střelu ze zápěstí jen o kousek vedle levé tyče.
18:16'
Práci už měl zase Antti Raanta. Finský brankář udržuje čisté konto i po střele Mathieua Josepha, na níž si smlsnul lapačkou.
17:45'
Hosté pokračují v plném počtu. Arťm Zub strávil na lavici hanby kompletní dvě minuty a vydal se spoluhráčům pomoci do defenzivy, nátlaku třetí útočné lajny soupeře společnými silami odolali.
17:11'
Na útočné modré čáře nezvládl zpracování Martin Nečas. Zaváhání okamžitě napravil, když jako obránce dokázal odzbrojit Juliena Gauthiera.
16:46'
Pravou stranou chtěl útočné pásmo pro Carolinu získat Teuvo Teräväinen, ovšem ze souboje jeden na jednoho proti Travisi Hamonicovi vzešel jako poražený.
16:25'
Minuta z přesilové hry je pryč a Cam Talbot ještě nemusel zasahovat. Sebastian Aho vymýšlel zajímavou křižnou nahrávku na Andreje Svečnikova, Holden ji však skvěle přečetl.
15:23'
První přesilovou hru si zahraje domácí Carolina. Vybojoval ji Martin Nečas, kličkujícího českého útočníka Arťom Zub poslal k ledu krosčekem.
15:12'
Podél levého mantinelu projel do útočné třetiny Derick Brassard. Zbavil se osobního strážce a v situaci dvou proti dvěma volil přihrávku na Drakea Bathersona, avšak vystihl ji Brent Burns.
14:13'
Tim Stützle vyhrál buly za sebe na Erika Brännströma. Zadák vypálil bez přípravy, domácí brankář proti puku bez problémů nastavil lapačku.
14:03'
Zničehonic mohlo udeřit na opačné straně! Julien Gauthier ujel Chatfieldovi a v novém dresu se mohl uvést gólem, avšak střelu po ledě Antti Raanta schoval pod levým betonem.
13:50'
Elitní útočná lajna způsobuje soupeři obrovské potíže. Cam Talbot toho přes Sebastiana Aho moc neviděl, proti ráně Jarvise zvedl levé rameno na poslední chvíli.
13:16'
Postavení mimo hru domácího mužstva. Levou stranou přejel útočnou modrou čáru Seth Jarvis, mezitím už byl v pásmu netrpělivý Andrej Svečnikov.
12:36'
Brady Tkachuk při osobním souboji s Jordanem Staalem na okamžik ztratil stabilitu, ale zůstal na puku a rychle se vrátil na nohy, obtočení brány a zasunutí puku k levé tyčce mu ovšem nevyšlo.
12:12'
Ottawa pokračuje v aktivitě. Na teč nahazoval Erik Brännström a byl to bránící Calvin de Haan, kdo hrací předmět odkopl do rohu kluziště.
11:57'
Tim Stützle hrál s hlavou nahoře. V pravý okamžik přihrál od levého mantinelu na modrou čáru Travisi Hamonicovi, zkušený obránce vypálil z voleje příliš vysoko.
11:11'
Také čtvrtý útok Canes umí zahrozit. Stefan Noesen zadovkou uvolnil Dereka Stepana, který ve slibné příležitosti selhal, pozdě reagujícího brankáře trefil do pravého betonu.
10:55'
Vyrážečkou si zahrál Antti Raanta. Zastavil obranné vyhození Zuba a na levou stranu nahrál volnému Chatfieldovi.
10:30'
Protože neměl komu nahrát, tak Nick Holden vystřelil od modré od pravého mantinelu. Křižná střela prosvištěla o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
09:50'
Brett Pesce vyslal dlouhou přihrávku na Martina Nečase. Českému útočníkovi nevyšlo zpracování, tělo před něj pak natlačil Arťom Zub.
09:26'
Ke dvěma asistencím chtěl Sebastian Aho přidat i vstřelený gól. Zatím neuspěl, bekhendovou střelu Tabot vyrazil nad břevno pravým ramenem.
08:45'
Vysoko vysunul presink Seth Javis. Thomas Chabot před ním odcouval za vlastní bránu, odkud volil oblouček do střední třetiny.
08:07'
S nahozením od modré čáry v podání Brenta Burnse neměl brankář ve službách Senátorů výraznější potíže, na rozehrávku si však přes Teräväinena netroufl.
07:41'
Domácí hrají s velkou chutí. Do pravého kruhu povyjel Jalen Chatfield a střílel na zadní tyč, Cam Talbot nepřipustil další změnu skóre zákrokem vyrážečkou.
06:29'
Hurikáni odskakují do dvoubrankového náskoku a opět důležitou roli sehrála první útočná lajna! Aho přihrál před bránu SETHU JARVISOVI, jenž napoprvé tváří v tvář Talbotovi ztroskotal na jeho pravé ruce, ovšem dostal možnost dorážky a tu již nasměroval za brankovou čáru podél levého betonu dezorientovaného gólmana. Asistence: Sebastian Aho a Andrej Svečnikov.
06:17'
Po levém mantinelu najel do útočné třetiny Drake Batherson. V kruhu nechal touš za sebou pro Travise Hamonica, štiplavý projektil z první se mezi tři tyče nevešel.
05:58'
Jako další se o pozornost přihlásil Brady Skjei. Povyjel do levého kruhu, kam mu nabil Sebastian Aho, ránu doprostřed brány Talbot podržel ve výstroji.
05:29'
Kapitán Jordan Sraal už mohl střílet, ale ještě hledal v lepší pozici stojícímu Jordanu Martinookovi, jenž na dlouhou hokejku vystřelil nepřesně.
04:47'
Po přejetí červené čáry Brett Pesce nahodil po levém mantinelu. Spoluhráčům vypomohl Cam Talbot, vyjel za bránu a kus černé gumy zastavil pro Nicka Holdena.
04:13'
O navýšení náskoku se bleskově pokusil Jalen Chatfield. Od pravého mantinelu mířil na zadní tyčku, Cam Talbot předvedl výborný zákrok vyrážečkou.
03:48'
Domácí se ujímají vedení! Po střetu s DeBrincatem ztratil stabilitu Jarvis a skončil v brankovišti pod brankářem Talbotem. Mezitím dostal nahrávku mezi kruhy BRENT BURNS a limitovaného gólmana propálil forhendovou ránou k levé tyčce. Kouč Ottawy coach challenge po chvilce rozmýšlení nevzal, vědom si faktu, že Jarvis nenavštívil brankoviště vlastní vinou. Bez asistence.
03:13'
Levou stranou chtěl získat útočnou třetinu Ridly Greig. Jeho útočný výlet nyl ukončen těsně před ní, ukázkovým hitem se blýskl Jalen Chatfield.
02:49'
Situace dvou proti dvěma úspěchem neskončila. Claude Giroux svým pasem hledal Dericka Brassarda, bránící Brent Burns kopl puk pod Raantův beton.
02:20'
Pod tlakem si Brett Pesce poradil na jedničku. Zacouval do obranného pásma a přes Austina Watsona volil křižnou rozehrávku na Calvina de Haana.
01:45'
Seth Jarvis na sebe natáhl osobního strážce, načež přenesl hru doprava na Andreje Svečnikova, jehož křižný projektil Cam Talbot pokryl vyrážečkou.
01:06'
Zakázané uvolnění domácího celku. Martin Nečas přecenil rychlostní schopnosti Jesperiho Kotkaniemiho, finský forvard za pukem natahoval hokejku bez úspěchu.
00:41'
Jordan Martinook zpoza brány nabízel puk mezi kruhy Jordanu Staalovi, který vypálil forhendem z první, pokus kapitána minul prostor tří tyčí.
00:10'
Zápas mezi Carolinou a Ottawou odstartoval! Favorit je jasný. Jsou jimi domácí, jejich domácí neúspěch by se rovnal překvapení.
00:01'

Carolina Hurricanes: Raanta (Andersen) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Jarvis, S. Aho II (A), A. Svečnikov – Nečas, Kotkaniemi, Teräväinen – Fast, J. Staal (C), Martinook – Stepan, Stastny, Noesen.
Trenér: Rod Brind'Amour

Ottawa Senators: Talbot (Sögaard) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Greig, Brassard – Watson, Gambrell, M. Joseph.
Trenér: D. J. Smith

Rozhodčí: Blandina, Dwyer – Gawryletz, Smith.
Ottawa Senators

Přestože se nachází ve Východní konferenci až na třinácté příčce, tak i Ottawa má nadále šanci proniknout do vyřazovací fáze, neboť za osmým Detroitem zaostávají rozdílem šesti bodů, navíc odehráli o jedno utkání méně. Smithova družina odehrála poslední zápas před čtyřmi dny, s nejlepším týmem sezóny Bostonem prohráli v jeho aréně 1:3. Týmové produktivitě celku vévodí šedesátibodový kapitán Brady Tkachuk.
Carolina Hurricanes

Hokejisté Caroliny letos předvádí výborné výkony. V dosavadním ročníku posbírali 84 bodů, lépe na tom je jenom suverénní Boston. Hurikáni mají i v současné době parádní formu, když v předešlých dvanácti utkáních prohráli pouze s New Yorkem Rangers. Momentálně táhnou sérii čtyř vítězství v řadě, v doposud posledním klání doma porazili výsledkem 4:1 St. Louis. Nejproduktivnějším hráčem týmu je český útočník Martin Nečas s 51 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Carolinou a Ottawou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.