NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Colorado - 5. listopadu 2022   19:00

Colorado
00:33' Lehkonen  (MacKinnon, Rantanen) • 21:22' Kaut  (Makar, MacKinnon) • 24:13' L. O'Connor  (Makar, D. Toews) • 24:50' D. Toews  (MacKinnon, Makar) • 41:36' Newhook  (Rodrigues, Kaut)
Columbus
Rooney, Luxmore – Shewchyk, Pancich.
Tampere Deck Arena, Tampere
12 897 diváků
Colorado

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Skvělý výkon dnes podal mimo jiné i český forvard Martin Kaut, který si ve svém osmém startu v nové sezóně připsal první dva body: gól a asistenci!
Letošní Global Series je definitivně minulostí, Colorado vítězí i ve druhém utkání a bere si na své konto další dva body! Tentokrát to bylo výrazně jednoznačnější než včera – Avalanche se po vyrovnané první části chopily iniciativy, rychle si vybudovaly propastný náskok a po celý zbytek utkání Columbus nepustily do jediné větší střelecké šance. Svěřenci Brada Larsena jsou v krizi, kterou budou muset začít co nejdřív řešit.

59:49'
O možná poslední střelu dnešního utkání se postaral Erik Johnson, jehož rána z prostoru mezi kruhem a modrou skončila v Korpisalově výstroji.
59:25'
Tým z Denveru složitou situaci před svou klecí vyřešil dalším icingem. Columbus to nevzdává, Georgijev musí být ve střehu i v samotném závěru.
59:11'
Johnson vyhodil puk na zakázané uvolnění, v Tampere tak uvidíme ještě minimálně jedno vhazování.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:57'
Jackets ještě kombinují v útočném pásmu a snaží se nějak pokořit pevnou coloradskou obranu.
57:49'
Laineovi druhé utkání v jeho domovském Tampere vůbec nevyšlo, dnes byl takřka neviditelný. Teď se zkusil zapsat na listinu střelců ranou z voleje, ta se ale ke Georgijevovi nedostala. Někdo jí totiž zblokoval.
57:44'
Jake Bean se uvolnil na pravém kruhu, odkud nastřelil jen hbitého Georgijeva. Znovu se přerušuje.
57:20'
Finský gólman si trochu vylepšuje svou procentuální úspěšnost, MacDermidovo zakončení od mantinelu zachytil do své výstroje.
56:49'
Odpískán icing proti Modrokabátníkům z Ohia, po krátké pauze uvidíme buly po Korpisalově levici.
Dnešní utkání sleduje 12 897 diváků.
56:21'
Bitva se už jen dohrává, oba celky jsou zřejmě s výsledkem smířeny. Tempo dost výrazně opadlo.
55:36'
Nyquist našel krátkou přihrávkou na pravé straně Beana, který puk zavezl na branku. Tam ale neustál souboj s jedním z hráčů Avalanche.
54:54'
V ochozech se rozjíždí mexická vlna, hra na ledě se momentálně přesouvá ze strany na stranu.
54:16'
Newhook hledal Johnsona, místo něj ale přihrávku zachytil připravený protihráč. Columbus vyváží kotouč ven ze své obranné zóny.
53:50'
Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Compher byl protihráči zastaven ve středním pásmu, protiútok Avalanche tak tentokrát vyhořel už v zárodku.
52:36'
Blankenburg nahazuje puk za hostující svatyni. Columbus chce ještě aspoň kosmeticky upravit skóre, ale vůbec se mu nedaří pořádně ohrozit Georgijeva.
51:58'
Pár sekund po vyhraném vhazování se ke střele dostal Bean, který ale trefil jen bránícího Cogliana. Ten bez váhání zamířil na střídačku a rovnou odešel do kabiny. Doufejme, že útočník Avs bude v pořádku.
Střely na branku: 21 – 39.
51:43'
Z hostujícího konce hrací plochy se ozvalo dunění betonu, Georgijev si připsal další úspěšný zákrok. Tentokrát zastavil ránu Činachova.
50:58'
Jenner chtěl od mantinelu poslat puk do mezikruží, kde ale číhal připravený Rodrigues. Avs míří dopředu.
50:47'
Columbus si do statistik zapisuje zakázané uvolnění. Krom občasného hitu či jednoduché střely toho momentálně v Tampere k vidění moc není.
49:51'
O'Connor nahodil puk do útoku, Colorado znovu operuje před Korpisalem. Uvidíme, co vymyslí.
48:58'
Jackets se snaží rozjet sérii přihrávek v útočném pásmu, momentálně ale puk brání v rohu za Georgijevem.
48:29'
Lehkonen byl na pravém křídle rychle odzbrojen, Colorado si ale následně kotouč bleskově vzalo zpět a znovu se vrátilo před Korpisalovu klec.
47:39'
Z trestné lavice vysvobozeného MacDermida zradila hokejka. Důrazný bek chtěl vypálit z hranice pásma, v té nejhorší možné chvíli se mu ale hůl zlomila.
Střely na branku: 19 – 39.
46:58'
Korpisalo svůj tým znovu udržel aspoň částečně ve hře, čeká nás další krátká komerční přestávka.
46:22'
Nyquist zblokoval přihrávku protihráče od mantinelu na modrou čáru a pryž obratem vyšťouchl ven ze své obranné zóny. Hosté se tak musí stáhnout.
45:42'
Hra byla nyní přerušena pro přihrávku rukou, další buly proběhne před coloradskou modrou čarou.
44:59'
Z prostoru pro buly se ozval Makar, asi nejaktivnější hráč Avs v dnešním střetnutí. Pryž se pokusil nasměrovat pod víko, brankář byl ale ve střehu.
44:31'
Malcev nastřelil Korpisalovo rameno. K odraženému kotouči se jako první dostal další hráč Avalanche, branka Columbusu je tak stále pod tlakem.
43:54'
Gavrikov z levého kruhu přestřelil, Georgijev se za kotoučem jen ohlédl. Puk přistál v rohu kluziště.
43:07'
Colorado rychle přesunulo hru zpět do útočného pásma, kde se nyní bezúspěšně snaží rozjet kombinaci. Obrana Jackets se zpevnila, odvádí dobrou práci.
42:44'
Na opačném konci hrací plochy zkusil bekhendem štěstí Werenski, Georgijeva ale nepřekvapil.
41:36'
Colorado právě vstřelilo branku!
V Tampere je to o čtyři góly, Avalanche mají k druhému vítězství už velmi blízko! Rodrigues z prostoru pro vhazování poslal puk na vzdálenější kruh na ALEXE NEWHOOKA, na jehož zakončení z první Korpisalo nestačil adekvátně zareagovat – 1:5! Asistence: Evan Rodrigues, Martin Kaut.
41:22'
Obrana Jackets mohla znovu pykat za nedůslednost. Newhook posunul puk na kruh na volného Kauta, situaci musel řešit znovu až Korpisalo.
40:46'
Korpisalo si počíhal na Mansonovu ránu z modré čáry, kterou schoval do své rukavice.
40:25'
Máme tu první přerušení ve třetí třetině, Rantanen se při pokusu protáhnout puk za modrou dostal do postavení mimo hru. Buly před domácí modrou.
40:01'
Střely na branku: 17 – 29.
Colorado po vyrovnané první třetině po pauze převzalo iniciativu a hned zkraje se blýsklo brankovou smrští, díky které si nad Columbusem před startem poslední části drží třígólový náskok. Jackets se sice snažili na slepené zásahy nějak zareagovat, ale bezúspěšně. Po celých dvacet minut se jim nepodařilo Georgijeva pořádně ohrozit, a pokud tak dnes chtějí bodovat, budou muset ve třetím dějství pořádně zabrat.
Další třetina začne přibližně ve 21:07.
40:00'
39:53'
Girard vyhazuje puk ven ze své obranné zóny, ve druhé třetině toho už moc zajímavého neuvidíme.
39:30'
Půlminuta do konce. Columbus hledá cestu do útočného pásma, přes obranu Avs ale postupuje ztuha.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:53'
Kurtis MacDermid (COL) a Mathieu Olivier (CBJ) dostávají shodné pětiminutové tresty za bitku.
38:53'
Celkem klidný závěr prostřední části okořenila dlouhá bitka mezi Olivierem a MacDermidem, která skončila remízou! Po zhruba půlminutě se mezi borce vsunuli rozhodčí.
38:43'
Colorado má na konci druhé třetiny více ze hry, dění se momentálně drží v neutrální zóně.
37:58'
Korpisalo řešil další nepříjemnou situaci. Obrana Columbusu nezvládla zkrotit Lehkonena, který z hranice brankoviště poslal dorážku do gólmanova betonu.
37:30'
Střela jednoho z hostů z prostoru mezi modrou a kruhem se zasekla v hloučku hráčů před Korpisalem, puk si následně na hůl vzal Sillinger.
36:45'
Rodrigues se po parádní přihrávce dostal do úniku. Gavrikov ho sice rychle dojel a nalepil se na něj, forvard ale i tak zvládl zakončit do Korpisalovy výstroje.
36:12'
Korpisalo si k sobě stáhl volný kotouč a schoval ho pod svou rukavici, Malcev jej dojížděl zbytečně.
35:33'
Gaudreau se před Georgijevem zjevil jako blesk z čistého nebe, jeho zakončení z nebezpečné pozice ale nakonec šlo vedle pravé tyče.
Střely na branku: 16 – 23.
34:56'
Korpisalo zachoval chladnou hlavu a lapil MacKinnonovo zakončení z přečíslení dva na jednoho! Míříme do další komerční pauzy.
34:35'
Laine poslal puk za sebe Blankenburgovi, přihrávku ale vystihl protihráč. Georgijev mohl zůstat v klidu.
33:58'
Avalanche jsou zmáčknutí ve svém obranném pásmu, Columbusu se ale nedaří ohrozit hostující klec.
33:42'
Bitvu o kotouč za hostující svatyní vyhrál Foudy, Jackets se snaží rozjet kombinaci u Georgijeva.
32:53'
Mansonova rozehrávka ve středním pásmu přistála na hokejce jednoho z protihráčů, hru obou výběrů v posledních minutách doprovází nepřesnosti.
31:58'
Gaudreauova střela končí v ochranné síti po dalším úspěšném zákroku Aleksandara Georgijeva.
31:37'
Přihrávka zpoza branky na MacKinnona byla zachycena jedním z domácích, Columbus nyní vyváží puk ven ze svého obranného pásma.
Střely na branku: 14 – 21.
30:54'
Příliš pohlednou podívanou teď v Tampere nesledujeme. O něco málo více ze hry mají hokejisté Colorada.
29:58'
Robinson se po pravém křídle protáhl až před brankoviště, místo zakončení ale jen promáchl.
29:11'
Rodrigues z bezprostřední blízkosti brankoviště minul. Nutno podotknout, že celá situace před Korpisalem byla znovu nepřehledná.
28:40'
Gaudreau nahrál na kruh Lainemu, který přemýšlel o zakončení. Nemohl se ale zbavit dotěrného MacKinnona, a puk se tak nakonec rozhodl vrátit na modrou.
27:56'
Makarova střela z prostoru za kruhem vedla k velmi nepříjemné skrumáži před Korpisalem, obrana Jackets stále nefunguje tak jak by měla. Brankář Columbusu nakonec puk dostal pod kontrolu, přerušuje se.
27:21'
V Tampere se nyní hraje v klidném tempu. Lehkonen zkusil štěstí z kruhu, jeho rána ale svatyni minula.
26:37'
Rozehrávka Robinsona ze středního pásma nikoho nenašla, puk končí za Georgijevem – icing.
Střely na branku: 14 – 17.
26:04'
Odpískáno další postavení mimo hru, po brankové smršti Avs náš čeká krátká reklamní přestávka.
25:39'
Makar se vyznamenal parádním defenzivním zákrokem, když sám rozbil přečíslení Columbusu dva na jednoho a lehl si do přihrávky na Laineho.
25:14'
Odpískáno zakázané uvolnění Colorada, po krátké pauze uvidíme buly po Georgijevově pravici.
24:50'
Domácí defenzíva hoří, Colorado se prosazuje potřetí v prvních pěti minutách prostřední třetiny! MacKinnon se protáhl dopředu po pravé straně a poslal puk ke vzdálenější tyči, kam najížděl volný DEVON TOEWS. Korpisalo se následně nestihl včas přesunout na opačnou stranu svatyně – 1:4! Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.
24:13'
Rázem je to o dvě branky, situace se pro Columbus začíná komplikovat! V prostoru pro vhazování se uvolnil LOGAN O'CONNOR, který následně Korpisala překonal zakončením do dolní části branky. Strážce svatyně Jackets neprožívá úplně povedený sezónní debut – 1:3! Asistence: Cale Makar, Devon Toews.
23:55'
Colorado se snaží rozjet kombinaci v ofenzivní zóně, houževnatě bránící protihráči jim ale na ledě nenechávají moc prostoru pro manévrování.
23:26'
Blankenburg nyní trpělivě drží puk za Korpisalem a čeká, až se na led dostane nová lajna Jackets.
22:48'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se nedaří na delší dobu zkrotit neposedný kotouč.
21:22'
Avs se zkraje druhé třetiny vrací do vedení! Makarova střela se od zadního mantinelu odrazila k pravé tyči, kde na si na puk počíhal MARTIN KAUT a rychlým zakončením si připsal svůj první gól v sezóně! Puk se cestou do sítě odrazil od zad přesouvajícího se Korpisala – 1:2! Asistence: Cale Makar, Nathan MacKinnon.
21:12'
Toews byl dvojicí protihráčů připraven o puk na modré čáře, pryž následně doklouzala až ke Korpisalovi. Columbus si jí bere na své hokejky.
20:27'
Lehkonen se uvolnil na mezikruží a zkusil vystřelit, do dráhy letícího kotouče se ale položil Blankenburg. Touš končí v ochranné síti nad brankou.
20:05'
Už pět sekund po startu prostřední části se poprvé přerušuje, Colorado se dostalo do ofsajdu.
20:01'
Střely na branku: 13 – 12.
Prvních dvacet minut souboje mezi Columbusem a Coloradem je minulostí, oba celky se vrací do kabin za vyrovnaného stavu. Za Avalanche hned v úvodu otevřel skóre Lehkonen, na jehož trefu později v přesilovce odpověděl Jenner. Utkání je zatím vyrovnané, vše je otevřené a o ničem není rozhodnuto. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet dál.
Další třetina začne přibližně ve 20:09.
20:00'
19:58'
Úvodní dějství uzavírá kvalitní zákrok Aleksandara Georgijeva, v Tampere zazněla závěrečná siréna.
19:33'
Sillinger si u mantinelu počkal na Malceva, kterého bleskově obral o puk, a ukončil tak akci hostů.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:38'
První třetina pomalu ale jistě míří do finiše, do závěrečné sirény zbývá odehrát minutu a půl.
18:10'
Rantanen se z bezprostřední blízkosti branky neprosadil, následný bleskový protiútok zakončil Laine. Z kruhu trefil jen Georgijevův beton.
17:29'
Compher našel před brankou nikým nehlídaného MacDermida, jehož jedovaté zakončení skončilo ve výstroji výborného Korpisala!
16:59'
Laviny se vrátily zpět do útočného pásma, sledujeme dlouhou sérii hostujících přihrávek.
16:42'
Columbus rozebral akci Colorada. Jenner vyvezl puk ven z obranného pásma a nahodil ho na Georgijeva, který jej bez váhání přikryl svou rukavicí.
15:55'
Korpisalo vyrazil střelu z modré čáry před sebe. Volný Rantanen na něj následně poslal dorážku, kterou finský gólman zastavil betonem!
14:58'
Sean Kuraly se po ošklivém pádu odebral do kabin. Snad ho ještě dnes uvidíme zpátky na ledě.
Střely na branku: 10 – 7.
14:58'
Míříme do další reklamní pauzy, na ledě po souboji za brankou zůstal klečet jeden z hráčů Columbusu. Doufejme, že bude v pořádku.
14:42'
Domácí teď mají jednoznačně více ze hry, obrana Colorada má co dělat. Zatím se jí nedaří rozjeté hráče Columbusu ani na sekundu zbrzdit.
13:56'
MacKinnon nastřelil jen bránícího Peekeho, Jackets si berou kotouč a vyráží do protiútoku.
12:57'
Z ochozů v Tampere se ozývá skandování na podporu Columbusu, který se znovu snaží něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím je to ale bez střel.
12:27'
Columbus právě vstřelil branku!
Máme vyrovnáno, Modrokabátníci bleskově využili přesilovku! Werenski napřáhl z modré čáry a vyslal na Georgijeva prudkou ránu, kterou mimo dosah ruského gólmana z bezprostřední blízkosti brankoviště tečoval BOONE JENNER – 1:1! Asistence: Zach Werenski, Jack Roslovic.
Střely na branku: 7 – 6.
11:59'
Samuel Girard (COL) podržel Werenskiho a bude za to pykat. Po Georgijevově zákroku byla ještě před brankou Avs k vidění malá strkanice, další tresty se ale rozdávat nebudou.
11:58'
Jackets svou aktivitou donutili faulovat. Při nejbližším přerušení se bude vylučovat.
11:30'
Columbus se poprvé v zápase usadil v útoku a snaží se kombinovat, střely z toho ale zatím nejsou.
10:54'
Laine připravil zakončení pro Jennera, kterému ale přihrávka moc nesedla. Následná střela tak jen poskočila k bránícímu protihráči.
10:13'
Avalanche kontrolují hru, Malcev veze puk do útočného pásma po levém křídle. Uvidíme, co hosté vymyslí.
09:31'
Colorado drží kotouč na svých holích a snaží se zatlačit na Korpisalovu branku, obrana Columbusu se ale zpevnila a drží hru u mantinelu.
08:40'
Newhook skvělým forčekem vybojoval puk na kruhu a poslal ho na střed Kautovi, na jehož zakončení do horní části klece si Korpisalo počíhal.
08:03'
Laine vyhrál buly ve středovém kruhu. Následná rychlá akce Columbusu vedla k solidní šance Gaudreaua, kterou ale Georgijev vychytal.
Střely na branku: 3 – 6.
07:31'
Korpisalo vyrazil Malcevovu ránu z prostoru mezi kruhem a modrou do ochranné sítě, přichází čas na první komerční přestávku dnešního utkání.
07:12'
Toewsovu rozehrávku ve středním pásmu zachytil Werenski, domácím se ale následně nepodařilo se na delší dobu usadit před svatyní Colorada.
06:34'
Roslovic se dostal ke kotouči a okamžitě jej vyhodil až za Georgijeva, z oslabení Jackets zbývá posledních pár sekund. Tohle už Columbus zvládne.
05:57'
Korpisalo vyjel proti MacKinnonovi, který následně poslal puk přesně do nastražené rukavice finského brankáře. Hra je na malou chvíli přerušena.
05:35'
Hosté zachytili vyhozený kotouč už v neutrální zóně a velmi rychle se vrátili zpět do útočné třetiny. Columbus ani nestihl prostřídat formace.
04:58'
Colorado vyhrálo buly před Korpisalem a rozjelo krátkou kombinaci, kterou z kruhu uzavřel MacKinnon. Jeho střela z voleje se ale neujala, gólman zasáhl včas.
04:48'
Prvním trestaným hráčem dnešního večera je Gustav Nyquist (CBJ), jenž je vykázán za sekání.
03:41'
Po zblokované střele Colorada vznikla před Korpisalem chaotická situace, se kterou si ale domácí nakonec poradili. Avalanche mají ponechanou výhodu.
02:57'
Jennerova střela z kruhu Georgijeva nepřekvapila, ruský gólman jí bez větších obtíží vyrazil mimo nebezpečí. Jackets nadále působí v útočném pásmu.
02:29'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou, zatím sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Oba týmy mají po dvou střelách na branku.
01:48'
Avalanche znovu operovali před svatyní Columbusu, kterou se jim ale tentokrát nepodařilo ohrozit.
00:33'
Tak to je pro Laviny start jako hrom, Colorado se hned v první minutě utkání ujímá vedení! MacKinnon vyrazil do přečíslení s ARTTURIM LEHKONENEM, kterému naservíroval puk ke vzdálenější tyči a rozjetý Fin následně zakončil přesně za Korpisala – 0:1! Asistence: Nathan MacKinnon, Mikko Rantanen.
00:20'
Blankenburg našel krátkou přihrávkou na kruhu volného Gaudreaua, jehož zakončení se od ramene připraveného Georgijeva odrazilo za brankoviště.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!
Oba celky jsou nastoupeny na hrací ploše, za malou chvíli uvidíme slavnostní vhazování.
Začátek zápasu je oficiálně naplánován na sedmou. Dá se však očekávat, že úvodní buly bude vhozeno s deseti- až patnácti minutovým zpožděním, jak je ostatně u zápasu kanadsko-americké soutěže zvykem.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer! Bitva mezi Columbusem a Coloradem se pomalu blíží, níže si můžete prohlédnout úvodní sestavy.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Tarasov) – Werenski (A), Blankenburg, Gavrikov, Peeke, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Jenner (C), Laine – Činachov, Roslovic, Nyquist (A) – E. Robinson, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, Foudy.
Trenér: Brad Larsen.

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Manson, MacDermid, Girard, E. Johnson – Rodrigues, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Lehkonen, Compher, Kaut – Cogliano, Newhook, L. O'Connor – Hunt, Malcev, MacDonald.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Rooney, Luxmore – Shewchyk, Pancich.
DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Columbus Blue Jackets: Korpisalo – Werenski, Blankenburg, Gavrikov, Peeke, Bean, Gudbranson – Gaudreau, Jenner, Laine – Nyquist, Roslovic, Voráček – Činachov, Sillinger, K. Johnson – Robinson, Kuraly, Foudy.

Mimo sestavu: Olivier, Bayreuther, Jiříček.

Zranění: Danforth, Boqvist.

Colorado Avalanche: Francouz – Toews, Makar, Byram, Manson, Girard, E. Johnson – Rodrigues, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, Compher, Kaut – Cogliano, Newhook, O'Connor – Hunt, Malcev, MacDonald.

Mimo sestavu: MacDermid.

Zranění: Helm, Landeskog, Ničuškin.
SHRNUTÍ VČEREJŠÍHO UTKÁNÍ

Pod úvodní gól se už minutu a půl po startu podepsal O'Connor, na jehož zásah pak později v třetině navázal Compher. Avalanche poté na startu druhé části upravili na rozdíl tří branek zásluhou Rantanena.

Columbus ovšem odpověděl, a to nikoli jednou, ale hned třikrát v řadě. Svou první trefu v sezóně nejdříve vsítil Voráček, o kontaktní gól se postaral Laine a ve třetím dějství se po projektilu Kuralyho začínalo od začátku.

Colorado však nakonec přeci jen střetnutí s papírově slabším soupeřem ovládlo. Rantanen mu ve 49. minutě vrátil vedení, které obratem pojistil Makar. Jackets ještě zkusili hru bez brankáře, ale nebylo jim to nic platné. Úspěch Lavin jen těsně před koncem potvrdil a svůj hattrick uzavřel Rantanen.

4. 11. 2022: Colorado – Columbus 6:3
Třetiny: 2:0, 1:2, 3:1.

Branky a nahrávky: 2. O'Connor (Newhook, Johnson), 13. Compher (Toews, Girard), 21. Rantanen (Rodrigues, MacKinnon), 49. Rantanen (Makar, MacKinnon), 51. Makar (MacKinnon, Rantanen), 59. Rantanen (MacKinnon, Toews) – 22. Voráček (Laine, Werenski), 28. Laine (Gaudreau, Jenner), 43. Kuraly (Foudy, Robinson).

Střely na branku: 36 – 39.
Zblokované střely: 18 – 13.
Vhazování: 29 – 52.
Hity: 5 – 18.
Trestné minuty: 14 – 10.
Využití přesilovek: 2/5 – 1/7.

Colorado Avalanche: Georgijev – Makar, Toews, Manson, Byram, E. Johnson, Girard – Rantanen, MacKinnon, Rodrigues – Kaut, Compher, Lehkonen – O'Connor, Newhook, Cogliano – Malcev, Hunt, MacDonald.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins – Blankenburg, Werenski, Peeke, Gavrikov, Gudbranson, Bean – Laine, Jenner, Gaudreau – Voráček, Roslovic, Nyquist – K. Johnson, Sillinger, Činachov – Foudy, Kuraly, Robinson.

10 Z, 4–1–1–4, 35:30 (+5), 11 bodů

Aktuální držitelé Stanleyova poháru z Denveru v prvních týdnech ročníku zakotvili ve středu tabulky. Aktuálně je v Centrální divizi najdeme na čtvrtém místě, přičemž pátá Minnesota má stejný počet bodů a na třetí Chicago jeden ztrácí. Na základě výsledku dnešní odvety se tak takřka okamžitě může posunout jak nahoru, tak dolu.

Laviny měli před dvojutkání v rámci Global Series bilanci tří proher a dvou výher z posledních pěti odehraných utkání. Rangers (3:2sn.) a Vegas (3:2) porazili, zatímco duely s Islanders (4:5), Devils (0:1) a Seattlem (2:3) skončily neúspěchem. Včera naladili zpět na vítěznou vlnu, bude se tým Jareda Bendara radovat i dnes?

11 Z, 2–1–0–8, 29:50 (-21), 6 bodů

Modrokabátníci se v úvodu nové sezóny trápí, s pouhými šesti body na kontě se krčí na samotném dně své divize. Ročník je možná ještě mladý, ale mezi Columbusem a zbylými celky v tabulce se už pomalu ale jistě rozevírají nůžky, které bude čím dál tím těžší zavřít. Pokud se tak nechce později stresovat, bude muset zabrat.

Před výletem do Finska si svěřenci Brada Lamberta připsali tři porážky v řadě, když postupně nestačili na Arizonu (3:6), Boston (0:4), a New Jersey (1:7). To jsou skutečně ošklivé výsledky, které by pro tým z Ohia měly působit jako velké varování. Uvidíme, zdali se jim dnes podaří sérii, kterou včera Colorado prodloužilo, utnout.