NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Washington - 1. února 2023   01:00

Columbus
Columbus
14:40' Peeke (Laine) • 31:03' E. Robinson (Olivier) • 52:44' J. Gaudreau (Bayreuther)
3:4
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)
Washington
Washington
05:06' Hathaway  (Eller, Jensen) • 14:28' T. van Riemsdyk  (Aube-Kubel) • 28:26' T. van Riemsdyk  (Kuzněcov, E. Gustafsson) • 60:26' Kuzněcov  (M. Johansson, E. Gustafsson)
Columbus
Lambert, Rank – Galloway, Johnson
Nationwide Arena, Columbus
17 879 diváků
Washington

Columbus Blue Jackets dokázal tento zápas dostat do prodloužení, ale hned v úvodní minutě inkasoval branku a prohrává tento mač. Washington bere dva body, domácí jeden.
Statistika
Střely na bránu: 34 – 34 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Joonas Korpisalo (CBJ) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 60:26
Charlie Lindgren (WSH) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 60:26

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 20:46

Tři hvězdy utkání
1. Trevor van Riemsdyk (WSH) 2+0
2. Johnny Gaudreau (CBJ) 1+0
3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
60:26'
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, na nájezdy nedojde, hostující celek vyhraje v prodloužení, po rychlé akci se prosazuje dobře hrající JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: Marcus Johansson a Erik Gustafsson.
60:05'
Puk mají hosté a rozehrávají od své branky.
60:01'
Prodloužení začalo.
60:01'
60:00'
59:43'
Charlie Lindgren si poradil se střelou od modré čáry, bude se vhazovat.
59:30'
Domácí mají nyní převahu.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině, Patrik Laine minul branku.
58:26'
Charlie Lindgren nevěděl, kde má kotouč, ale ten končí vedle branky.
58:01'
Domácí hokejisté cítí šanci, že by mohli vstřelit rozhodující branku.
58:00'
Charlie Lindgren si dokázal poradit se zajímavě vypadající domácí akcí, vhazovat se tak bude před jeho brankou.
55:55'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího celku. Blue Jackets musí být pozorní.
55:10'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme taktický hokej, ani jeden celek nechce především chybovat.
54:47'
Sledujeme rychlou pasáž hry, dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
54:17'
Komerční přestávka.
54:00'
Střely mají mírnou převahu hosté, v tomto ohledu vedou 31:28, gólově je zápas vyrovnaný.
52:44'
Columbus právě vstřelil branku!
Z ničeho nic máme vyrovnáno, po rychlé individuální akci se prosazuje ránou ke vzdálenější tyči do horní části branky JOHNNY GAUDREAU. Asistence: Gavin Bayreuther.
52:26'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení a stabilněji do útočného pásma.
51:30'
51:17'
Domácí měli dobrou šanci, ale neuspěli. Následně měl obrovskou gólovku na hokejce Alexandr Ovečkin, ale senzačně ho vychytal brankář.
50:24'
Andrew Peeke rozehrává od své branky, čekáme nyní na výraznější šanci domácích.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, více ze hry mají hosté, kteří se pokouší navýšit své vedení.
49:28'
Joonas Korpisalo se vyznamenal proti střele soupeře, následně se před jeho brankou strhla potyčka.
48:48'
Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou hostů.
47:10'
Domácí hokejisté pokračují v dobré hře, další zajímavou příležitost měl Kuraly, ale dobře si před vlastní brankou počínal Alexandr Ovečkin.
46:34'
Eric Robinson se pokoušel vypracovat si výraznější šanci, ale trefil jen soupeře. Martin Fehérváry se položil do střely soupeře.
44:59'
Joonas Korpisalo neměl se zakončením soupeře výraznější problém. Následně se píská icing.
44:43'
Charlie Lindgren dokázal zlikvidovat pokus z bezprostřední blízkosti, neuspěl Jenner.
44:03'
Kirill Marčenko je autorem další domácí střely, s jeho pokusem si dobře poradil obránce Dmitrij Orlov.
43:46'
Alexandr Ovečkin dostal přihrávku do svého oblíbeného místa. Z kruhu však branku trefit nedokázal.
42:58'
Polovina přesilovky je pryč, nyní pálil T. J. Oshie. Jeho ránu kryje brankář domácích.
42:10'
Nejprve Erik Gustafsson, a pak ani T. J. Oshie nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit.
41:51'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Kirill Marčenko – 2 min., hákování.
40:44'
Mathieu Olivier pálil už o něco přesněji, ale i tak dokázal brankář zasáhnout, Charlie Lindgren krjye další střelu.
40:43'
Eric Robinson se dostal do zakončení, jeho ránu dokázal zblokovat před brankou Dmitrij Orlov.
40:01'
Utkání pokračuje dál.
40:01'
Po dvou třetinách vede aktivněji hrající hostující celek o jednu branku. Uvidíme, co přinese poslední třetina.
40:00'
39:50'
Ještě jedno buly v útočném pásmu domácích.
39:34'
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:13'
Johnny Gaudreau pálil z dobré pozice na kruhu, jeho ránu s vypětím všech sil dokázal Charlie Lindgren zastavit. Bude se vhazovat.
39:00'
Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.
38:43'
Nicklas Bäckström se dostal do pozice pro zakončení, ale branku minul.
38:21'
Marcus Johansson rozehrává od své branky, jeho tým se dostal do útočného pásma, ale pokus o střelu byl zblokovaný.
37:36'
Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení, mnoho šancí k vidění není.
37:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.
36:24'
Johnny Gaudreau nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo ze spoluhráčů jej nedokázal dobruslit.
36:01'
Joonas Korpisalo kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
35:44'
Delší dobu se nyní hraje bez přerušení a druhá třetina se blíží ke konci.
35:25'
Alexandr Ovečkin kombinuje na své polovině, rychle dostal hru před branku, ale vypálit nedokázal.
34:46'
Hostující celek pokračuje v dobré hře, usadil se v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.
33:47'
Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
33:23'
Lars Eller to zkoušel individuálně, dostal se do dobré střelecké pozice, ale s jeho pokusem si poradila obrana.
33:01'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
33:00'
32:53'
Kirill Marčenko hledal spoluhráče, ale přihrávka byla hodně nepovedená.
32:37'
Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma.
31:03'
Bleskové přenesení hry, situace dva na jednoho, šikovná přihrávka a rychlé zakončení, na rozdíl jediné branky snižuje k velké radosti domácího publika ERIC ROBINSON. Asistence: Mathieu Olivier.
30:38'
T. J. Oshie ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře soupeře. Komerční přestávka.
29:24'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
28:26'
Domácí celek špatně vyhodnotil situaci za vlastní brankou, následně se po rychlé přihrávce před brankou objevil neobsazený TREVOR VAN RIEMSDYK. Jeho snadné zakončení bylo přesné. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Erik Gustafsson.
28:00'
Vyloučení hráči se vrací do hry, sledujeme tedy hru pět na pět.
27:00'
Kirill Marčenko se prodral do zakončení, jeho projektil dokázal obránce zblokovat tak, aby brankář zasahovat nemusel.
26:30'
Johnny Gaudreau následně vedl rychlou akci domácích, do zakončení se propracovat nedokázal.
26:15'
Hostující celek se rychle dostal do útočného pásma, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

25:35'
Joonas Korpisalo si dokázal poradit s velkými šancemi soupeře. Nicklas Bäckström pálil z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal se prosadit.
25:00'
Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry.
24:13'
Eric Robinson se propracoval do zakončení, ale Charlie Lindgren poradil si s první střelou i dorážkou.
24:00'
12:12, střelecky je tento zápas vyrovnaný, oba kluby mají stejný počet střel na branku.
23:24'
Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře, Orlov měl dobrou pozici pro zakončení, ale minul branku.
22:44'
Cole Sillinger se z ničeho nic dostal do zakončení, jeho projektil se od brankové konstrukce odrazil zpět do hry, následně puk kryje brankář.
21:26'
Marcus Johansson hlídkoval před domácí brankou, ale kotouč se k němu nedostal.
21:10'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím mají převahu domácí hokejisté v úvodu druhé části.
20:50'
Erik Gudbranson měl dobrou střeleckou pozici, ale trefil jen brankáře.
20:17'
Utkání pokračuje druhou třetinou, hostující celek vede o jednu branku.
20:01'
20:00'
19:46'
Charlie Lindgren nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec si dokázal poradit se střelou soupeře. Bude se vhazovat. Velmi dobře chytá hostující brankář.
17:33'
Andrew Peeke se znovu dostal do zakončení, výborně zasáhl proti jeho střele brankář Washingtonu.
16:01'
Emil Bemström se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější šance se přes obránce soupeře dostat nedokázal.
15:40'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.
14:40'
Domácí celek rychle snižuje na rozdíl jediné branky, střelou od modré čáry se do protipohybu brankáře trefuje ANDREW PEEKE. Asistence: Patrik Laine.
14:28'
V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se střelou od modré čáry prosazuje TREVOR VAN RIEMSDYK. Asistence: Nicolas Aube-Kubel.
13:08'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, na nějakou výraznější šanci čekáme už několik minut.
12:47'
Boone Jenner se dostal do útočného pásma, následně pálil Vladislav Gavrikov. Jeho ránu dokázal zblokovat hostující Dmitrij Orlov.
11:39'
Charlie Lindgren si dokázal poradit s ojedinělou šancí soupeře, Kirill Marčenko se dostal do zakončení.
11:06'
Optickou převahu dál mají hostující hráči, kteří jsou střelecky aktivnější, na střely vedou 8:4.
10:16'
09:33'
Johnny Gaudreau hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.
09:11'
Martin Fehérváry se propracoval do výborné pozice, ale brankáře nepřekonal. Následně T. J. Oshie minul branku.
09:00'
Sledujeme aktivní hru hostujícího celku, na ledě je Ovečkin se svými kolegy.
08:20'
Vladislav Gavrikov – 2 min., nesportovní chování.

Conor Sheary – 2 min., hákování.
08:08'
Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři, hostující celek se usadil v útočném pásmu.
07:39'
Kent Johnson – 2 min., sekání.

Jevgenij Kuzněcov – 2 min., sekání.
06:54'
Joonas Korpisalo se štěstím si poradil se střelou soupeře, Sonny Milano se objevil v dobré střelecké pozice, ale neuspěl. Komerční přestávka.
06:04'
Oba kluby střídají, Matt Irwin rozehrává od své branky a čekal na dostřídání spoluhráčů.
05:06'
Hostující celek se z první výraznější šance dostává do vedení, střelu Ellera dokázal před brankou mimo dosah brankáře Columbusu tečovat GARNET HATHAWAY. Asistence: Lars Eller a Nick Jensen.
04:10'
Domácí sice vyhráli souboj o kotouč, ale do výraznější šance se dostat nedokázali.
04:02'
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před brankou Capitals.
03:45'
Erik Gudbranson pálil jako obránce od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
02:25'
Johnny Gaudreau měl dost času na zakončení, jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.
01:45'
Joonas Korpisalo se vyznamenal proti střele soupeře, hosté se při vlastním oslabení dostali do zakončení.
01:19'
Marcus Johansson – 2 min., držení.
01:06'
Zakázané uvolnění Capitals se nepíská, Erik Gudbranson hrál kotouč.
00:38'
Joonas Korpisalo musel zasahovat jako první, do šance se dostala hostující první formace.
00:22'
Utkání začalo, sledujeme klidnější pasáž hry.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Gavrikov, Peeke, Bayreuther, M. Bjork – J. Gaudreau, Jenner, Laine – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – L. Foudy, Roslovic, Bemström – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Irwin, Fehérváry – Ovečkin, D. Strome, Sheary – M. Johansson, Bäckström, Oshie – Milano, Kuzněcov, Mantha – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.
Poslední vzájemný zápas se odehrál na počátku ledna a domácí Washington vyhrál těsně 1:0. Jedinou branku zápasu zaznamenal už ve třetí minutě Gustafsson.
Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference. Jejich situace je ovšem zcela odlišná. Hostující Washington je v tabulce na sedmé pozici, na šesté Rangers ztrácí čtyři body. Z posledních pěti zápasů tým okolo Ovečkina vyhrál dva. Porazil Arizonu 4:0 a Pittsburgh 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Vegas 2:6, Colorado 2:3 a Toronto 1:5. Naopak Columbus je v tabulce konference na posledním místě a jeho ztráta na předposlední Montreal je už 11 bodů. Tým se trápí a příliš mu neprospělo ani zranění Jakuba Voráčka. Poslední dva zápasy Columbus prohrál. Nestačil na Vancouver 2:5 a na Seattle 1:3.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Columbus Blues Jackets a Washington Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.