NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Anaheim - 7. února 2023   02:30

Dallas
Dallas
08:08' Lundkvist (Faksa, Marchment) • 27:35' Hintz (Gurjanov, J. Robertson) • ' Seguin
3:2
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

2:1 (SN)

Anaheim
Anaheim
51:04' Silfverberg  (Shattenkirk, Vatrano) • 52:30' Henrique  (Zegras)
Dallas
Schlenker, Lee – Mills, Tobias
American Airlines Center, Dallas
18 145 diváků
Anaheim

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

3. John Gibson (ANA) 39 zákroků
Hokejisté Dallasu tedy nakonec dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce, když v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Stars Seguin.

Texaský tým tedy ukončil šnůru tří porážek za sebou a naopak Anaheim přišel o svou třízápasovou vítěznou sérii.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
Autorem vítězné branky je TYLER SEGUIN.
Adam Henrique tedy musel dát, jenže se mu kotouč trochu zasekl, a tak už následně nedokázal nic vymyslet.
Tyler Seguin se rozjel ve velké rychlosti a přímou střelou prostřelil Gibsona.
Mason McTavish srovnává stav nájezdů. Už to vypadalo, že půjde do bekhendové kličky, ale nakonec se hostujícímu útočníkovi podařilo dostat touš do brány pod tělem Oettingera.
Pavelski se rozhodl pro přímou střelu pod lapačku, ale právě lapačkou se Gibsonovi podařilo touš vyrazit.
Na druhé straně se rozjel Trevor Zegras, který opět zvolil svou pomalou jízdu, ale Oettinger skvěle reagoval a nedovolil žádný prostor ke kličce.
Jako první se k nájezdu rozjel domácí Jason Robertson, který si najel z levé strany a poslal touš pod břevno hostující klece.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme se rozhodující branky nedočkali, ikdyž v něm Anaheim hrál přesilovou hru, ve které však paradoxně měl největší šanci Dallas, ale Gibson svůj tým podržel.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:49'
Kačeři ještě poslali kotouč na zakázané uvolnění a čeká nás tedy poslední vhazování před Gibsonem.
64:30'
Robertsonova střela byla zblokována hostující obranou za bránu Anaheimu.
63:50'
Benn vystřelil ze středu útočného pásma a Gibson vůbec nic neviděl, ale měl velké štěstí, protože jej kotouč zasáhl.
63:20'
V závěru přesilové hry ještě vystřelil Klingberg, ale Oettinger jeho střelu vyrazil.
63:10'
Vatrano se dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti, ale ani nadvakrát proti Oettingerovi neuspěl.
62:42'
Domácí jeli ve dvou na jednoho, kde nakonec Glendening nahrál Lindellovi, ale jeho okamžitou střelu skvěle vyrazil Gibson.
62:10'
Po nepřesné přihrávce Zegrase se k puku dostal Lindell, který ho podél mantinelu vyhodil z obranného pásma Dallasu.
61:43'
Fowlerova střela od modré čáry byla zblokována a domácím se následně podařilo dostat puk do středního pásma.
61:20'
Jamie Benn (DAL) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za vysokou hůl, když zasáhl právě svého bývalého spoluhráče Klingberga.
61:15'
Klingberg obkroužil domácí klec a následně se pokusil o střelu po ledě, kterou Oettinger vyrazil.
60:41'
Kačeři se poté hnali do rychlého protiútoku, kde však byl Stroma zahnán až za bránu Dallasu, odkud poslal touš na Oettingera, který udržel pod svým betonem.
60:28'
Robertson se snažil překonat GIbsona zakončením z velkého úhlu, ale ten byl u své tyče připravený.
60:01'
Začalo prodloužení.
Anaheim ve třetí třetině skvěle potrestal domácí tým, který za stavu 2:0 nedokázal využít dvojnásobnou přesilovou hru a odskočit na rozdíl tří branek.

Ducks totiž nejprve využili přesilovou hru, ve které díky teči překonal Oettingera Silfverberg a za další minutu a půl už bylo vyrovnáno, protože se růžek domácí klece trefil Henrique.

Za stavu 2:2 nás tedy čeká prodloužení, které je noční můrou pro domácí tým a naopak velmi úspěšnou disciplínou pro Anaheim.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:42'
Hintz dostal hodně těžkou přihrávku na pravou stranu útočného pásma, kterou sice zpracoval, ale už následně nedokázal vystřelit.
59:01'
Kulikov dostal přihrávku na pravou stranu, odkud nakonec i vystřelil a Oettinger jeho pokus jen vyrazil před sebe.
58:33'
Hostující hokejisté jen nahodili puk směrem na domácí bránu, kde ho nakonec Oettinger raději schoval do své lapačky.
58:03'
Jones se snažil prodrat s pukem do útočného pásma, jenže jeho snahu zastavil Hakanpää.
57:36'
Robertson se snažil přihrát přes brankoviště na Hintze, jenže tento pas neprošel přes několik hokejek.
57:16'
Další ofenzivní akce Anaheimu byla zastavena hvizdem čárového rozhodčího, když se hosté ocitli v ofsajdu.
57:07'
Ze středního pásma je kotouč tečován až do hlediště. Po poslední komerční přestávce nás čeká závěr tohoto zápasu.
56:45'
Ducks ustáli další útok Dallasu a Anaheim poté jen vyhodil kotouč přes všechny čáry, ale bylo to s tečí, takže se icing nepíská.
56:04'
Marchment nahrával na střed útočného pásma Suterovi, který však kotouč nezpracoval a hosté jej poslali do středního pásma.
55:37'
Hakanpää vystřelil z modré čáry a jeho pokus byl ještě tečován těsně mimo bránu Anaheimu.
54:43'
Kulikov už nedokázal udržet puk v útočném pásmu Anaheimu, a tak jej hostující hokejisté musejí opustit.
54:11'
Hned po vhazování vystřelil od modré Miller, avšak jeho pokus zaletěl přesně do lapačky Gibsona.
54:07'
Robertson ze středního pásma jen nahodil obloukem puk směrem na Gibsona, který ho schoval do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
53:27'
Comtois vypálil z levého kruhu a jeho střela letěla příliš nad bránu Dallasu.
52:30'
Anaheim právě vstřelil branku!
Rázem máme vyrovnáno! Dellandrea nedokázal vyvést puk z obranného pásma Dalllasu, kde ho na modré čáře sebral Zegras, který poté potáhl puk podél mantinelu, odkud přihrál mezi kruhy zcela volnému ADAMU HENRIQUOVI, jehož střela zaletěla přesně do šibenice domácí klece. Asistence: Trevor Zegras.
51:48'
Robertson se z levé strany pokoušel vystřelit zpoza hostujícího obránce, ale jeho střela letěla hodně mimo bránu Anaheimu.
51:04'
Ducks využívají přesilovou hru! Klingberg zavezl puk do útočného pásma, kde se nakonec kotouč dostal na modrou čáru k Shattenkirkovi, jehož následné nahození skvěle tečoval JAKOB SILFVERBERG a Oettinger už byl proti změně směru bezmocný. Asistence: Kevin Shattenkirk, Frank Vatrano.
50:41'
Další pokus o přechod do útoku končí ofsajdem Kačerů.
50:36'
Anaheim se zatím nemůže dostat zpět do svého útočného pásma.
50:12'
Dallasu se podařilo zastavit rozehrávku Fowlera, a tak domácí hokejisté posílají puk přes všechny čáry.
49:43'
Fowler vystřelil z modré čáry a Oettinger jeho pokus vyrazil vedle sebe, kde se k dorážce snažil dostat Strome, ale neúspěšně.
49:28'
Kačeři si zahrají přesilovou hru, jelikož Mason Marchment (DAL) podrazil Klingberga, a tak za své počínání dostává dvě minuty.
49:10'
John Klingberg se s pukem nacpal až před bránu Dallasu, kde se pokusil o bekhendové zakončení, které však Oettinger vyrazil.
48:49'
Seguin se pokoušel dostat puk před bránu Ducks, avšak jeho pas se podařilo zastavit Klingbergovi.
48:17'
Domácí drželi puk ve svém útočném pásmu, ale spíš si jen přihrávali kolem mantinelu až nakonec touš získali hokejisté z Anaheimu.
47:02'
Po vhazování se puk nakonec dostal mezi kruhy na hůl Comtoise, který jej však příliš nabral a poslal touš až do ochranné sítě.
46:50'
Shattenkirkovu střelu z modré čáry se podařilo zastavit Bennovi. Kotouč se poté dostal do rohu kluziště, odkud ho domácí poslali přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
46:05'
Glendening v rohu útočného pásma vystřelil z otočky a jeho pokus jen přeměřil brankoviště Anaheimu.
45:12'
Faksa chtěl nejprve přihrávat najíždějícímu Heiskanovi, avšak tento pas byl zastaven, a tak český útočník přihrál pod sebe Marchmentovi, jenž okamžitou střelou trefil tyč hostující klece!
44:37'
Kačeři si nahráli kotouč ve středním pásmu rukou, čehož si rozhodčí všimnuli, takže je hra přerušena.
44:15'
Kulikov vypálil z modré čáry a jeho pokus byl ještě lehce tečován přesně do tyče domácí brány.
43:48'
Max Jones si po levé straně najel až do útočného pásma, kde i vystřelil a Oettinger proti jeho střele hodně vyjel z brány.
43:15'
Benn zpoza hostující klece připravil střeleckou pozici pro Dellandreu, jehož následný pokus jen proletěl kolem brány Anaheimu.
42:55'
Hostující hokejisté nyní pouze podél mantinelu poslali kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich bránu.
41:45'
Comtois nahrával kotouč na pravou stranu, jenže jeho pas byl hodně nepřesný a navíc se odrazil do středního pásma.
40:40'
Ducks tedy zvládli ubránit dvě minuty ve třech aniž by inkasovali branku, a to by hostujícím hokejistům mohlo ještě hodně pomoct.
40:24'
Po nepřesné střele Heiskanena se Anaheimu podařilo dostat puk do středního pásma.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 31:20
Zblokované střely: 5:19
Hity: 11:7
Vyhraná vhazování: 24:11
Dallasu se ve druhé části podařilo navýšit své vedení o další branku, jelikož se prosadil Hintz. Stars však měli k dispozici ještě několik dalších velmi zajímavých příležitostí, ale Gibson v bráně Anaheimu předvádí skvělé zákroky.

V závěru druhé třetiny měli domácí k dispozici dvouminutovou přesilovku proti třem, kterou se jim zatím nepodařilo využít a osmadvacet vteřin z ní si ještě přenášejí do závěrečné třetiny.
40:00'
39:35'
Robertsonova střela skončila na betonech Gibsona a Anaheimu se poté podařilo vyhodit kotouč ze svého obranného pásma.
39:19'
Pavelskému se podařilo křižně nahrát Hintzovi, jehož okamžitou střelu zastavil Gibson. Kačeři poté s teči Hintze vyhodili touš ze svého obranného pásma do hlediště.
38:47'
Robertson se snažil překonat Gibsona zakončením z úhlu, ale trefil jen boční síť.
38:32'
Dallas bude hrát další přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Max Jones (ANA), kterému se však jeho trest absolutně nelíbí. Své emoce dal velmi najevo i Frank Vatrano (ANA), jenž nakonec za své slova vyfasoval dvě minuty a osobní desetiminutový trest, a tak nakonec jdou Kačeři do tří!
38:30'
Robertson nahrál kotouč do druhé vlny Millerovi, jenž však trefil hned prvního hráče Anaheimu.
37:41'
Lindellovo nahození od modré čáry se před Gibsonem snažil tečovat Seguin, ale touš nakonec míří mimo bránu Anaheimu a od mantinelu se navíc odrazil mimo hrací plochu.
37:01'
Marchment zvládl souboj u mantinelu a díky tomu se poté dostal k střeleckému zakončení, které však Gibson opět vyrazil mimo svou klec.
36:47'
Ani v této přesilové hře branka nakonec nepadla, ikdyž k ní měli mnohem blíž hokejisté z Anaheimu.
36:17'
Gibson si poradil se střelou Seguina a Anaheim poté poslal kotouč přes všechny čáry.
35:45'
Anaheim znova zahrozil ve svém oslabení, když byl Megna zcela volný na pravé straně a jeho střelu k vzdálenější tyči Oettinger lehce tečoval mimo svou klec.
35:31'
Anaheimu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
34:58'
Henrique ve vlastním oslabení vyvezl puk až od útočného pásma, kde i vyslal velmi nepříjemnou střelu, kterou Oettinger musel vyrazit mimo svou klec.
34:37'
Mason McTavish (ANA) po druhé v utkání míří na trestnou lavici, když si hostující útočník tentokrát odsedí dvě minuty za držení.
34:13'
Robertson jen z otočky poslal touš směrem na hostující klec, kde si ho Gibson schoval do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
33:52'
Ofenzivní akce Anaheimu byla zastavena na útočné modré, kde se Kačeři dostali do ofsajdového postavení.
33:00'
A další velká příležitost domácích! Tentokrát se jednalo o kapitána Benna, který se s pukem dostal až před Gibsona, kterého i objel, ale následně v pádu nedokázal zasunout touš do odkryté brány.
32:42'
Tak to byl neuvěřitelný zákrok Gibsona! Seguin z mezikruží nahrál kotouč před Gibsona Marchmentovi, který chtěl objet hostujícího brankáře, což se mu i podařilo, ale jeho následné zasunutí zastavil Gibson lapačkou na brankové čáře. K dorážce se poté ještě dostal Faksa, ale jeho pokus už jen doklouzal pod hostujícího brankáře.
32:12'
Stars jen ze středního pásma nahodili kotouč směrem na hostujícího brankáře, který si jej nechal pro sebe.
32:00'
Miller si ve středním pásmu přebral kotouč a ve velké rychlosti vletěl do útoku, kde jeho následnou střelu Gibson dokázal vyrazit za svou klec.
31:18'
Pavelski v útočném pásmu posunul puk na Hintze, který do něj hned práskl a touš směřoval nad bránu Anaheimu.
30:41'
Lundestrom poslal puk na pravou stranu Silfverbergovi, jehož následná střela však jen proletěla kolem brány Dallasu.
30:18'
Benoit si podél levého mantinelu najel až do zakončení, které však přizvedla jedna z domácích hokejek do ochranné sítě.
29:28'
Dellandrea ve středním pásmu posunul kotouč do jízdy Bennovi, který však následně nedokázal projít kolem Benoita.
28:37'
Vatrano se pokoušel překonat Oettingera střelou z hodně velkého úhlu, která se jen odrazila od připraveného brankáře Dallasu.
27:43'
A málem to bylo o tři branky. Robertson ve středním pásmu prošel kolem Shattenkirka a uháněl sám na Gibsona, jehož svou střelou sice překonal, ale kotouč skončil na břevně hostující klece.
27:35'
Dallas právě vstřelil branku!
Stars se hned po ubráněném oslabení dostali do útoku, kde odskakují na rozdíl dvou branek. Robertson u mantinelu nahrál kotouč Gurjanovi, který ho poté poslal před bránu Anaheimu na hůl ROOPE HINTZE, jenž usměrnil touš za záda Gibsona. Asistence: Denis Gurjanov, Jason Robertson.
26:48'
Klingbergova střela byla přizvednuta domácí obranou až do ochranné sítě, a tak už to vypadá, že Anaheim svou první plnohodnotnou přesilovou hru nevyužije.
26:29'
Comtois vystřelil z levého kruhu a Oettinger měl co dělat, aby jeho pokus zastavil.
25:55'
Zegras nahrával kotouč Klingbergovi, jenže hned za ním byl jeden z domácích, který mu puk sebral a opět vyhodil z obranného pásma Stars.
25:24'
Heiskanen dokázal zachytit rozehrávku Kačerů a domácí obránce s pukem nic nevymýšlel a hned ho poslal přes všechny čáry.
25:00'
Dallas vyhrál následné vhazování a kotouč poté letí přes celé kluziště.
24:50'
Anaheim si zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici usedá Esa Lindell (DAL), který si odsedí dvě minuty za hákování.
24:09'
Robertson se snažil překonat Gibsona zakončením z velkého úhlu, když chtěl dostat kotouč kolem jeho hlavy, ale brankář Ducks se natlačil na svou tyč, jak jen mohl a touš vyrazil.
23:43'
Heiskanenovu střelu vyrazil Gibson do rohu kluziště a kotouč se poté dostal znova na modrou, ale tentokrát k Millerovi, který se svou ránou trefil beton hostujícího brankáře.
23:01'
Seguin od levého mantinelu nahodil puk na Gibsona, který jej nejprve chtěl udržet ve své lapačce, ale jelikož jej nikdo nenapadal, tak ho v klidu přenechal svým obráncům.
22:38'
Silfverberg zkoušel střílet od modré čáry, avšak jeho pokus až k Oettingerovi nedoletěl.
21:52'
Lundkvist zavezl puk za bránu Anaheimu, odkud nahrával kotouč mezi kruhy, ale tento pas si pohlídala hostující obrana.
20:40'
McTavish velmi dobře podržel puk, aby následně nahrál Bealieuovi, jenž místo střely volil přihrávku na Jonese, který jí však vůbec nečekal. Jinak by hostující útočník zakončoval do zcela odkryté brány.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 13:11
Zblokované střely: 5:8
Hity: 5:4
Vyhraná vhazování: 12:7
Prvních dvacet minut tohoto utkání je už za námi, když jsme v první části mohli zatím vidět jedinou branku, kterou vstřelil obránce Dallasu Lundkvist, jenž si velmi dobře sjel před bránu Anaheimu pro přihrávku od Faksy.

Jinak však můžeme sledovat velmi vyrovnanou hru, která vůbec neodpovídá tabulkovému postavení obou mužstev.
20:00'
19:39'
Dellandrea se po svém návratu z trestné lavice hned zapojil do útoku, kde i vystřelil a jeho střelecký pokus Gibson sice neviděl, ale touš jej zasáhl do jeho ramena.
18:50'
Seguin si najel s pukem na střed útočného pásma, odkud i následně vystřelil a touš zaletěl do připraveného Gibsona.
18:24'
Po chybné rozehrávce Stroma se k puku za bránou Anaheimu dostal Hintz, který ihned přihrával mezi kruhy volnému Robertsonovi, ale Gibson skvěle přečetl hru a pas zastavil svou holí.
17:51'
Jenže přesilovka Ducks končí předčasně kvůli faulu Masona McTavishe (ANA), jenž putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
17:33'
Také Anaheim si ještě v první třetině zahraje přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří Ty Dellandrea (DAL), který dostává dvě minuty za držení.
17:11'
Kiviranta poslal puk na modrou čáru Millerovi, který se do kotouče pořádně opřel, ale jeho pokus až k Gibsonovi nedoletěl.
16:33'
Zegras velmi dobře nahrál do druhé vlny Shattenkirkovi, který však se svou následnou střelou trefil blokujícího Marchmenta.
15:43'
Ducks se hned pustili do útoku, kde nakonec z modré čáry vystřelil Kulikov a jeho rána zaletěla přesně do připraveného Oettingera.
15:27'
Carrick se po svém dvouminutovém pobytu na trestné lavici vrací zpět do hry, když jeho spoluhráči zvládli ubránit své první oslabení bez inkasované branky.
14:59'
Velký zámek Dallasu ukončuje až Robertson, který nakonec na hostující klec vyslal hodně neškodnou střelu, která skončila ve výstroji Gibsona, jenž tak mohl přerušit hru a dovolit svým spoluhráčům vystřídat.
14:26'
Hintz nahrával kotouč mezi kruhy Bennovi, avšak jeho pokus jen proletěl kolem vzdálenější tyče hostujíce klece.
13:48'
Heiskanenova střela skončila na některém z hráčů před Gibsonem a k puku se poté dostal Pavelski, jenže se svou okamžitou dorážkou trefil beton hostujícího brankáře.
13:24'
Dallas bude hrát první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici míří Sam Carrick (ANA), jenž si odsedí trest za hákování.
13:04'
Henrique ze středního pásma napálil kotouč směrem na Oettingera, který musel zasáhnout svou vyrážečkou.
11:41'
Lundkvist znova zkoušel své střelecké štěstí od modré čáry, ale jeho pokus trefil hned prvního bránícího hráče Anaheimu.
11:11'
Během druhé komerční přestávky byla pozornost opět upřená na kostku, protože zde tentokrát proběhlo děkovné video dlouholetému obránci Stars Johnu Klingbergovi, který je v American Airlanes Center poprvé, jako hostující hráč.
11:11'
Kačeři jen ze středního pásma nahodili touš směrem na domácí klec, kde jej Oettinger schoval do své lapačky. Následuje komerční přestávka.
10:52'
Bealieu udržel kotouč v útočném pásmu Ducks a následně ho nahrál Shattenkirkovi, jehož střela skončila hned na prvním bránícím hráči Dallasu.
09:58'
Robertson netrefil dlouhou přihrávku z vlastního obranného pásma a kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění.
09:15'
Oettinger si musel poradit se střelou Maxe Jonese ze středu útočného pásma, kterou vyrazil jen vedle sebe a k dorážce se zde málem dostal Carrick, ale tomu přeskočil kotouč přes jeho hůl.
08:26'
Stars vyhráli vhazování ve svém útočném pásmu a střelec první branky Lundkvist vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl ještě tečován, ale Gibson nakonec puk vytěsnil těsně vedle své klece.
08:08'
Domácí hokejisté otevírají stav tohoto utkání! Stars zvládli souboj v rohu útočného pásma, odkud nakonec vydoloval kotouč Faksa, jenž si poté všiml dobře najíždějícího NILSE LUNDKVISTA, který už jen trefil touš do odkryté brány Anaheimu. Asistence: Radek Faksa, Mason Marchment.
06:51'
Hintz dostal kotouč do jízdy a díky tomu se protáhl kolem posledního obránce Anaheimu, ale před Gibsonem už neměl dostatek času na nějakou kličku, takže jeho střela se jen odrazila od brankáře Anaheimu.
06:14'
Během první komerční přestávky probíhá na kostce vzpomínkové video věnované domácímu kapitánovi Jamie Bennovi, jenž v tomto utkání nastoupil do svého 1000. zápasu v NHL.
06:14'
Po odpískaném zakázaném uvolnění Dallasu Anaheim vyhrál následné vhazování a ke střele se hned dostal Terry, ale touš zaletěl přesně do lapačky Oettingera.
06:04'
Heiskanen zavezl po pravé straně kotouč do útočného pásma, kde následně přihrával před bránu najíždějícímu Bennovi, avšak tento pas si obrana Anaheimu pohlídala.
04:57'
Silfverberg vyzkoušel pozornost domácího brankáře se svou střelou od mantinelu a kotouč se jen odrazil od Oettingera, jenž byl u své tyče připravený.
04:11'
Od modré čáry vypálil Miller a Gibson si konečně připsal svůj první zákrok, jelikož kotouč vykopl svým betonem.
03:30'
Hintz dostal přihrávku na levé křídlo, odkud ho poté vracel pod sebe Pavelskému, avšak tento pas mířil hodně za brusle amerického útočníka, který tak kotouč nechal za sebou.
02:51'
Dallasu se nevydařila útočná rozehrávka z vlastního obranného pásma, když přihrávka na kapitána Benna byla příliš dlouhá a touš letí až na zakázané uvolnění.
01:55'
Heiskanen se s pukem dostal až za bránu Ducks, odkud ho nahrál svému kolegovi Millerovi, jehož následná střela byla ztečována mimo hostující klec.
00:54'
Pavelski poslal kotouč na modrou Lindellovi, jehož následnou střelu zblokoval Terry a puk se poté odrazil do středního pásma.
00:22'
Klingberg nahazoval kotouč do útočného pásma, ale zde trefil svého vracejícího spoluhráče, takže je Anaheimu odpískán ofsajd.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Heiskanen, C. Miller, Hakanpää, Lindell, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Faksa, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dellandrea – Kiviranta, Glendening, Gurjanov.
Trenér: Peter DeBoer

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Fowler, Kulikov, Beaulieu, Klingberg, Benoit, Shattenkirk – Henrique, Zegras, Terry – Vatrano, McTavish, Max Jones – R. Strome, Lundeström, Silfverberg – Comtois, Jays. Megna, Carrick.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Schlenker, Lee – Mills, Tobias.
Dallas Stars
(28-13-10)

To v Dallasu zatím mohou být s průběhem tohoto ročníku nadmíru spokojeni, když jim po jednapadesáti utkáních patří první příčka v Západní konferenci. Jedinou kaňkou na výkonech Stars je však jejich bilance v prodloužení, která je z jejich pohledu velmi negativní, a to 3-10.

Zatím je však tato bodová ztráta nijak mrzet nemusí, jako před dvěma sezónami, kdy si v prodloužení vedli podobně a play off jim následně uteklo jen o pár bodů. Dallas před pauzou právě velmi dokazoval, jak jim nastavený čas nesedí, když hned tři zápasy za sebou prohráli právě v prodloužení.

Poslední zápasy

Dallas Stars – New Jersey Devils 2:3 pp.
Dallas Stars – Carolina Hurricanes 2:3 pp.
Dallas Stars – Buffalo Sabres 2:3 pp.
Anaheim Ducks
(16-29-5)

Ročník 2022/2023 by hokejisté z Anaheimu určitě nejraději ukončili, jelikož ani v této sezóně se zatím nijak od dna neodlepili, a tak alespoň mohou doufat v šanci získání velkého talenta Connora Bedarda, jenž bude v následujícím draftu volen z prvního místa.

U Kačerů jsou i v této sezóně nejvíce vidět jejich velké naděje Troy Terry a Trevor Zegras, jenž společně s 42 body vedou produktivitu svého týmu. Před pauzou se Anaheimu vcelku dařilo, jelikož se tým z Kalifornie nyní veze na vlně tří vítězství za sebou, kterou budou chtít prodloužit i proti velkému favoritovi.

Anaheim Ducks – Arizona Coyotes 2:1 pp.
Colorado Avalanche – Anaheim Ducks 3:5
Arizona Coyotes – Anaheim Ducks 2:5
Vítám vás zpět u nejlepší hokejové ligy světa, která se po All-Star víkendu opět vrací do svého normálního režimu. Zde nás konkrétně čeká pohled do Texasu, kde vedoucí tým Západní konference Dallas Stars přivítají tým z opačného pólu tabulky, a to Anaheim Ducks.

Utkání startuje něco málo po půl třetí ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.