NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Washington - 27. listopadu 2022   01:00

Devils
Devils
09:04' Hischier (Mercer, Hamilton) • 25:59' J. Hughes  • 29:19' J. Hughes (Graves, Mercer) • 49:51' J. Hughes (Haula) • 54:47' Zetterlund (M. McLeod, Siegenthaler)
Washington

Utkání je u konce a byť byli domácí méně aktivní ve střelbě, soupeře dokázali porazit. Ve třetí třetině pokračoval boj hostujících střelců s brankářem Vaněčkem. Ten je i nadále deptal svými zákroky na brankovišti a dával tak svým spoluhráčům klid na vlastní hru. Ti toho využili v 50. minutě, kdy se po přečíslení trefil Jack Hughes a zkompletoval tak hattrick. Až poté se trefil i Washington a Vaněček přišel o vychytanou nulu, když jej v přesilovce překonal dělovkou nad rameno John Carlson. Na víc se už ale hosté nezmohli, naopak v 55. minutě se prosadil domácí Fabian Zetterlund a upravil na konečných 5:1. New Jersey má po této výhře na prvním místě Atlantické divize 36 bodů, Washington je ve stejné divizi na šestém místě s 21 body.

New Jersey se v dalším utkání v úterý od 1:00 na ledě NY Rangers, Washington bude hrát až ve středu od 4:00 na ledě Vancouveru.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 16 514 diváků.
Česká a slovenská stopa

Vítek Vaněček (NJD) – 38 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,4%, odchytal 59:57
Tomáš Tatar (NJD) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:27
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 20:52

59:30'
Domácí publikum už oslavuje vítězství, Fehérváry se ještě pokouší o jeden útočný výpad Washingtonu.
58:18'
Tatar přijal přihrávku do jízdy, poté ale nikam nepospíchal, pouze přidržel puk u pravého mantinelu.
57:44'
Graves měl trochu potíže s rozehrávkou z vlastního pásma, musel pospíchat za vlastní branku, aby získal trochu potřebného prostoru.
57:00'
Přesilovka New Jersey je u konce, hraje se v pěti na obou stranách.
56:25'
A další vyhození hostů až k Vaněčkovi.
55:59'
První minuta přesilovky se domácím nevydařila, puk nyní dokonce letěl přes všechny čáry.
55:00'
Vylučuje se na obou stranách. Domácí Fabian Zetterlund dostal dvě minuty za nesportovní chování, na opačné straně T. J. Oshie dvě minuty za sekání a Sonny Milano dvě minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka pro New Jersey.
54:47'
New Jersey právě vstřelilo branku!
Domácí tým se může zase více uklidnit, je tu totiž pátá trefa New Jersey. Za brankou Washingtonu předvedl důraz , vybojoval puk, okamžitě jej poslal ke kruhu, kde byl najetý FABIAN ZETTERLUND a ten ranou z první trefil prostor u Lindgrenovy lapačky – 5:1. Asistence: Michael McLeod, Jonas Siegenthaler.
54:37'
Až nyní vystřelil autor hattricku, Lindgren ale Hughesovu bombu zvládl zkrotit.
54:10'
Domácí jen vyvezli puk do útočného pásma, tam se vůbec nedostali ani k náznaku zakončení.
53:23'
Hischierovo nahození od mantinelu hledalo Tatara, tomu chyběl jen kousíček, aby dokázal puk sklepnout na Lindgrenovu branku.
52:57'
A tlak Washingtonu pokračuje, Vaněček se do konce třetí třetiny rozhodně nudit nebude.
51:38'
Washington právě vstřelil branku!
Tak se Vaněček vychytané nuly nedočká. Přesilovka Washingtonu pokračovala, na modré čáře dostal nabito JOHN CARLSON a ten se golfákem trefil nad rameno českého brankáře domácích – 4:1. Asistence: Dylan Strome, Marcus Johansson.
51:02'
Ovečkin se snažil sklepávat puk ze vzduchu, jenže jej netrefil.
50:32'
Strome se probíjel středem, našel si ale cestu, která byla zasekaná obránci a ti jej o puk obrali.
50:07'
Hosté budou moci skóre korigovat v přesilové hře, dvě minuty za držení totiž dostal Miles Wood.
49:51'
Domácím stačí málo. Nyní si počkali na rychlý protiútok, dostali se do přečíslení, ve kterém Haula našel bekhendovým pasem volného JACKA HUGHESE a ten střelou na Lindgrenovu lapačku zkompletoval hattrick – 4:0! Asistence: Erik Haula.
49:20'
Mantha posunul puk na modrou čáru, odkud z první vystřelil Carlson, puk skončil sražen v ochranné síti.
48:49'
Hosté přidávají na tempu, New Jersey je v posledních minutách prakticky jen v obraně.
47:54'
Po delší době se v útoku předvedli i domácí, po rychlé výměně puku zakončoval těsně vedle Jegor Šarangovič.
47:20'
Vaněček má i hromadu štěstí, nyní jednu ze střel hostů zastavila jeho levá tyčka.
47:08'
Vaněček si připsal další úspěšné zákroky, jeho spoluhráči poté vyhodili na zakázané uvolnění.
46:41'
Je po přesilovce, domácí jsou v plném počtu, Washington ale i nadále tlačí.
45:52'
Neuspěl ani Oshie, ten byl mezi kruhy a zakončoval hned po přihrávce. Vaněček jeho ránu vyrazil ramenem!
45:32'
Z první zakončoval Ovečkin, tenhle pokus prosvištěl vedle levé Vaněčkovy tyčky.
45:08'
První pokus hostů o přechod modré čáry skončil ofsajdem.
44:41'
Hosté si dají přesilovku, Jonas Siegenthaler totiž dostal dvě minuty za hákování.
44:09'
Mercer obral Irwina o puk, pak jej ale musel rukou sklepávat a netrefil jej podle svých představ.
43:27'
Od modré čáry nahazoval van Riemsdyk, hledal Ovečkina, puk ovšem skončil pouze v rohu kluziště.
42:07'
Po zakázaném uvolnění domácích odchází hráči Washingtonu střídat a právě Eller jen kroutí hlavou, co nedal.
41:57'
Vaněček se na opačné straně ocitl v ohni střel, v dobré pozici se ocitl hlavně Eller, český gólman ale stále drží čistý štít.
40:45'
Domácí jsou v úvodu třetí části usazeni v útočném pásmu a i když zatím na Lindgrena nic nevyslali, tohle jim bude v průběhu třetiny stačit.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí New Jersey má utkání rozehráno na výbornou. Nechávají sice soupeře hrát a ten se umí dostat k zakončení, vše ale zatím zastavuje skvěle chytající Vaněček. Washington na něj zatím stále nenašel recept, zatímco na opačné straně padly hned dva góly. O oba se postaral Jack Hughes a v obou případech to bylo nečekaným zakončením. Nejprve ze záporného úhlu skóroval odrazem puku o Lindgrenovu nohu, o pár minut později z nulového úhlu trefil brankáře do ramene, masky a poté se puk odrazil za brankovou čáru. Do kabin se tak odešlo za stavu 3:0.
40:00'
39:32'
Graves jen nahodil od červené čáry k Lindgrenovi, domácí chtějí závěr třetiny odehrát co nejdál od své branky.
39:04'
Ten ovšem dlouho netrval. Hosté se vrátili do útočného pásma, Ovečkin se prosmýkl mezi dvěma obránci, poté ale i on ztroskotal na výborném Vaněčkovi.
38:50'
Až nyní pomohl Schmidovi a puk posunul na levou stranu. New Jersey jde do protiútoku.
38:27'
Sheary vystřelil pouze do obránce, Vaněček v tuto chvíli zasahovat nemusel.
37:34'
New Jersey nyní pouze pečlivě brání a když je příležitost, jen se posune puk přes modrou čáru tak, aby z toho nebylo případné zakázané uvolnění.
36:59'
Trevor van Riemsdyk hledal spoluhráče poblíž brankoviště, jeho pas ovšem skončil pouze u zadního mantinelu.
35:59'
O malou chvíli později vystřelil Gustafsson, ale ani tohle nebylo z těch přesných pokusů...
35:44'
Takřka z rohu hledal spoluhráče Ovečkin, puk v tuto chvíli pouze prolétl prostorem.
35:09'
Je po přesilovce, hosté jsou opět v plném počtu.
34:34'
Hischier nenahodil tím nejlepším směrem, hosté se poté hravě osvobodili.
33:38'
Do další akce v oslabení se dostal van Riemsdyk, jeho střelu zápěstím našel Vaněček mezi svými chrániči.
33:21'
Sheary dojížděl vyhozený puk a povedlo se mu dokonce přes obránce ohrozit Vaněčka. Začátek přesilovky tak pro domácí nebyl nic moc...
33:09'
Přesilovka pro New Jersey, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Garnet Hathaway.
32:30'
Severson nahodil na Lindgrenovu branku, gólman Washingtonu puk neudržel a rázem musel čelit Haulově dorážce. Až poté se mu povedlo přerušit hru.
31:57'
Vaněček pokračuje ve skvělých výkonech a stále neúnavně brání své území.
31:07'
Milano hledal najetého spoluhráče před brankovištěm New Jersey, lehká teč však puk odrazila přesně k Vaněčkovi a ten jej přikryl lapačkou.
30:38'
Na pravé straně měl trochu prostoru na střelu Ovečkin, Vaněček měl ale výborný výhled a puk vytěsnil vyrážečkou.
29:19'
Domácí unikají do tříbrankového náskoku. Udrželi se v útočném pásmu a JACK HUGHES dnes podruhé vymyslel neskutečný gól. Tentokrát se dostal do nulového úhlu, přesto vystřelil, trefil Lindgrena do ramene, puk se poté odrazil do gólmanovy masky a za brankovou čáru – 3:0! Asistence: Ryan Graves, Dawson Mercer.
28:58'
Nyní to vypadalo, že byl Lindgren atakován ve svém brankovišti, rozhodčí to ale nechali bez povšimnutí a on tak musel zasahovat proti Marinovi.
28:23'
Lindgren zakročil i proti zakončení Jespera Bratta, hosté už vyráží do protiútoku.
27:57'
Rychlý protiútok New Jersey, zleva se do útočného pásma dostal Miles Wood, střela zápěstím ovšem skončila mezi chrániči Charlieho Lindgrena.
26:50'
Hosté samozřejmě nechtějí nechat nepříznivý stav jen tak a tlačí se před Vaněčka. Tomu ovšem výborně a hlavně obětavě pomáhá obrana.
25:59'
O mnoho úspěšnější byli domácí. V útočném pásmu si vybojovali puk, zleva se k brance dostal JACK HUGHES, položil si Lindgrena a když už to vypadalo, že se dostal mimo střelecký úhel, tak vymyslel odraz od nohy ležícího gólmana a puk poslal za brankovou čáru – 2:0. Bez asistence.
25:42'
Změnit to chtěl hostující Carlson, z pravé strany ovšem mířil vedle Vaněčkovy branky.
25:26'
Dlouhá pasáž bez přerušení, ale také bez nějakých šancí. Obrany nyní vládnou.
24:23'
Trevor van Riemsdyk se s Gustafssonem nedostali přes modrou čáru, byli pouze vytlačení ke středovému kruhu.
23:30'
Oba celky střídají během nepřerušené hry, dopředu se pozvolna dostává Washington.
22:31'
Náznak brejku Washingtonu, Eller ale nevystřelil, z bekhendu si nevěřil a jeho přihrávka přes obránce skončila pouze u mantinelu.
21:51'
Lindgren nyní vyrazil ramenem nahození od pravého mantinelu, o volný puk se pak postarala jeho obrana.
21:30'
Na opačné straně nevyšlo hráčům New Jersey přečíslení tři na dva, akce skončila hned na modré čáře.
20:34'
Jako první zahrozil hostující Oshie, snažil se z levého křídla nabízet prudkou přihrávku na teč, možná mohl rovnou sám zakončovat. Takhle si Vaněček ve svém území poradil.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která se odehrála ve velkém tempu a k vidění bylo několik zajímavých momentů. Hosté mohou žehrat na svou úspěšnost v přesilovkách, zatím neproměnili dvě a to i pro skvělé momenty gólmana Vaněčka v domácím dresu. Ten zatím vyřešil všechny rébusy, které mu útok Washingtonu připravil a drží svůj tým. New Jersey svou nabídku přesilové hry využilo a na začátku desáté minuty se z dorážky prosadil Nico Hischier. Byl zatím jediným úspěšným střelcem a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
20:00'
19:37'
Ke střele se nedostal Fehérváry, přihrávku na něj lehce tečoval Hischier.
19:05'
Trevor van Riemsdyk rozehrával akci hostů po levém křídle, tečovaný puk však skončil u obrany New Jersey.
18:22'
Vaněček v práci, vleže na brankovišti vyrazil střelu do chumlu hráčů.
17:46'
Hughesovi nevyšel pokus o průnik do pásma pravou stranou, stále ale platí, že New Jersey je teď směrem kupředu tím aktivnějším celkem.
16:34'
Lindgren se pustil do bruslařského souboje, a byl u puku jako první. Daleko od svého brankoviště tak rozehrál akci Washingtonu.
15:59'
Akce tři na tři, domácí Šarangovič byl u mantinelu obětí tvrdého hitu a o puk byl obrán.
15:18'
Teď už zase Washington, Jensen s Fehérvárym ovšem neudrželi puk na modré čáře a hosté museli ven.
14:17'
Tatar nepřešel přes van Riemsdyka, přesto zůstávají domácí u puku a snaží se o akci po levém křídle.
13:37'
New Jersey přečkalo druhé oslabení, hraje se v pěti na obou stranách.
13:16'
Mercer nekompromisně vyhodil přes všechny čáry, Lindgren pomáhá hostům s budováním další akce.
12:46'
K dělovce napřahoval Ovečkin, k radosti diváků mu to vůbec nesedlo a pouze naprázdno promáchl.
12:05'
U své pravé tyčky vychytal Vaněček možná stři pokusy o sklepnutí puk za jeho brankovou čáru, odměnou je mu hlasitý aplaus publika.
11:37'
Vylučuje se na straně New Jersey, dvě minuty za držení dostal Jonas Siegenthaler.
11:27'
McLeod prováhal při brejku dva na jednoho možnost vystřelit, při kličce na střed byl o puk obrán.
10:22'
Po rychlém přesunu do útočného pásma, dostal přihrávku Mercer, jeho bekhendovou střelu Lindgren vyrazil do rohu.
09:56'
Už to vypadalo na další přesilovku pro New Jersey, tentokrát za zdržování hry, při kontrole u videa se ale ukázalo, že posledním hráčem, kdo se dotkl puku byl jeden z domácích a tak se pouze vhazuje před Vaněčkem.
09:04'
Další akce domácích už vyšla na výbornou a je tu úvodní gól. Od modré čáry vystřelil Hamilton, Lundgren tuto ránu pouze vyrazil před sebe, aby poté ještě pokryl jednu Mercerovu dorážku, nicméně NICO HISCHIER už puk dostal přes brankovou čáru – 1:0. Asistence: Dawson Mercer, Dougie Hamilton.
08:35'
Přesilovka zatím New Jersey nejde podle představ, puk po mantinelu vylétl ven z pásma.
07:42'
Při rodící se akci New Jersey fauloval hostující Alexandr Ovečkin a dostal dvě minuty za sekání.
06:35'
Hraje se zatím ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu a po jednom výpadu Washingtonu měl Vaněček štěstí, neboť za ním zazvonilo břevno!
06:22'
Do práce teď musel i Lindgren, ránu na něj z mezikruží vyslal McLeod.
06:09'
A zase výborná práce českého gólmana! Nyní se roztáhl na brankovišti, aby zastavil střelu Oshieho z levého kruhu. Povedlo se a přerušil hru.
05:35'
Vaněček se na druhé straně musel činit a na brankovišti vytáhnout dva poměrně těžké zákroky proti zakončení zblízka.
04:58'
Lépe to už vypadalo po protečování na Haulu, ten měl na pravé straně trochu místa pro akci, následnou střelu ale poslal ale vedle Lindgrenovy branky.
04:05'
Dlouhou přihrávku dostával Tatar, byl ale dobře pokrytý a puk mu od hole odskočil až do rohu kluziště. Směrem kupředu to New Jersey zatím moc nejde.
03:02'
Přesilovka Washingtonu je pryč, McLeod se vrátil na ledovou plochu.
02:08'
Vaněček si připsal jeden zákrok, jeho spoluhráči poté opět vyhodili až k Lindgrenovi.
01:45'
Puk letí až před Lindgrena, hosté musí začít novou útočnou akci.
01:02'
Už se pískalo a na trestnou lavici odjel Michael McLeod. Dostal dvě minuty za hákování.
00:32'
Za hosty vytasil první střelu obránce Jensen, rána byla zblokována. Washington zároveň hraje v šesti, má ponechanou výhodu.
00:01'

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Bratt, Hischier (C), Tatar – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Zetterlund, J. Boqvist, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.
Trenér: Lindy Ruff

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Milano – Mantha, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: McIsaac, Nicholson – Smith, MacPherson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.