NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Nashville - 11. února 2023   18:30

Nashville
21:43' Niederreiter  (Duchene, Glass) • 60:34' Duchene  (R. Johansen, Josi)
Flyers
Sutherland, Samuels-Thomas – Kovachik, Daisy
Wells Fargo Center, Philadelphia
19 412 diváků
Nashville

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera!

3. Kevin Hayes (PHI) 1+0
Ve vyrovnaném utkání se tak z vítězství raduje Nashville, který získává bonusový bod. Dnešní zápas byl spíše boj s několika světlými momenty. Dělení bodů je zasloužené, o chlup šťastnější jsou hosté, ale mrzet je může zranění Filipa Forsberga, který utkání nedohrál.
60:34'
Nashville právě vstřelil branku!
Prodloužení končí velmi rychle, jelikož Johansen zavezl puk do pásma a pobídl ve středu hřiště MATTA DUCHENEA, jehož střela tahem míří k pravé tyčce. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.
60:10'
Nashville začíná nastavení s kotoučem na vlastních hokejkách a vydává se do útočného pásma.
60:01'
Začalo prodloužení.
A je tomu tak, utkání končí zaslouženou remízou a o zisku druhého bodu pro jeden tým musí rozhodnout nastavení.

Střely na branku po 3. třetině: 24 – 24
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:46'
Philadelphia se ubránila, vytlačila hru do středního pásma a zdá se, že se v něm třetí třetina dohraje.
59:24'
A můžou být rovnou dva, jelikož Flyers vyhazují jen na zakázané uvolnění. Vhazuje se v jejich pásmu.
58:49'
Philadelphia drží více kotouč a tlačí se do útoku, ale Predators si jdou za jasným cílem – ubránit bod.
58:20'
Nashville úspěšně odráží útoky domácího mužstva, zdá se, že zápas přece jen zamíří do nastavení a body se budou dělit.
57:51'
Iniciativu přebrala Philadelphia, která je tentokrát aktivnějším týmem, drží hru na útočné polovině, leč bez střeleckého zakončení.
57:16'
Vydařená pasáž v pásmu hostů skončila rychlou střelou z mezikruží, proti které se brankář Nashvillu přesunul včas.
56:59'
Už jsme ve fázi, kdy je každý útok nebezpečný, přesto oba brankář nemuseli řešit složitější situaci.
56:35'
Brejk domácích po levé straně zkoušel zakončit z levého kruhu Konecny, ale jeho pokus byl zablokován. Nebezpečí pokračuje na druhé straně.
56:15'
Nashville krátce po vhazování zaútočil, načež vznikl závar v brankovišti, ale hosté nedokázali usměrnit puk do sítě.
55:51'
Vydařenou pasáž Philadelphie korunuje povedený pokus Yorka od modré čáry, který si Saros dokázal najít – komerční přestávka.
55:21'
Saros se musel přesunout proti pokusu Hayese z mezikruží, s nímž si na štěstí pro hosty dokázal poradit.
55:12'
Flyers dokázali utlumit nátlak hostů, po delší době jsou více na kotouči a snaží se rozjet ofenzivní akci.
54:39'
Dvě střely Nashville v krátkém sledu obstarali Lauzon se Smithem, ale ani jeden si na Harta nepřišel.
54:11'
V posledních pěti minutách je Nashville hokejovější a aktivnější, zatímco domácí nemohou najít vhodné tempo.
53:26'
Okamžitě po vhazování dostal nabito Josi, jehož příklep od modré dokázal Hart najít a zachytit.
53:11'
Philadelphia rozehrála na zakázané uvolnění, načež se v útočném pásmu strhla velká strkanice. Tresty však nepadají.
52:26'
V posledních dvou třech minutách jsme neviděli téměř nic, oba týmy snadno ztrácí kotouče a nedaří se jim zahrozit.
51:51'
Nepřesnosti v rozehrávce a nepřesné přihrávky komplikují kombinaci oběma mužstvům.
51:24'
Ke střele z levého kruhu se dostal DeAngelo, jehož pokus srazila hokejka bránícího Lauzona.
50:49'
Na ledě sledujeme spíše boj, oba týmy se dohrávají, hraje se hodně fyzicky a do těla, ale trpí tím hokej. Utkání je nadále velmi otevřené, uvidíme, co nabídnou závěrečné minuty.
50:18'
Philadelphii se podařilo utlumit tlak Nashvillu, hraje se opět na obě strany, ale ani jeden tým nedovoluje soupeři nebezpečné zakončení.
49:39'
Do úniku se dostal Tippett, jenž se dvěma obránci na zádech nedokázal ideálně zakončit, přesto ohrozil Sarose střelou z otočky – ta však letí mimo.
49:26'
Philadelphia je pasivnějším týmem, musí se bránit, zatímco Predators se snaží strhnout zápas na svou stranu.
48:46'
Nashville je při chuti, v posledních minutách dominuje, ale výrazné šance kromě střely Josiho nepřichází. Jankowski pálí jen mimo.
47:57'
Následně kotouč opustil hrací plochu, načež se Nashville po vhazování usadil v pásmu a prudká střela Josiho končí v Hartově náruči!
47:22'
Nepříjemná střela Browna z velkého úhlu Sarose prověřila, ale finský gólman u své tyčky neselhal.
46:05'
Jankowski ani DeAngelo na druhé straně nedokázali usměrnit své střely od modré čáry. Vyrovnané utkání pokračuje a pokud půjde takhle dál, zřejmě uvidíme nastavení.
45:14'
Ke střele se dostal pro změnu DeAngelo, jehož pokus od mantinelu dokázal Saros vyrazit do strany.
45:01'
Velká šance Philadelphie! Nepříjemnou střelu z mezikruží nedokázal Saros udržet, ale nakonec si s dorážkou poradil.
44:21'
O minutu později se nebezpečně odrazil puk od zadního mantinelu, čehož mohl před brankou využít Pärssinen, jenže Hart sklepl betony včas!
43:21'
Kotouč opustil hrací plochu, jelikož sražené nahození končí v ochranné síti obranného pásma Philadelphie.
42:45'
Nepříjemný tlak Nashvillu musel krotit Hart, jenž si poradil se střelou Fabbra od modré čáry i s následným pokusem Jeannota od levého mantinelu.
42:13'
Philadelphia zkoušela zaútočit ze své třetiny, ale do zakončení se nedostala a musí se pro změnu bránit.
41:54'
Útočnou akci Philadelphie zastavuje ofsajdové postavení, po němž sudí pochopitelně přerušuje hru.
41:11'
Vzápětí si připisuje zákrok také Hart! Domácí vyhodili na zakázané uvolnění, načež se okamžitě po buly dostal puk na modrou a dělovka Trenina skončila v Hartově náruči.
40:47'
Za obranu Nashvillu si najel Provorov, ale jeho bekhendový pokus z velkého úhlu Sarose nezaskočil.
40:27'
Nashville vstoupil do třetí části aktivně a kombinoval v pásmu Philadelphie, leč bez střeleckého zakončení.
40:01'
Střely na branku po 2. třetině: 17 – 14
Velké šance pokryl zejména finský brankář ve službách Preds, načež přibylo osobních soubojů a druhá bitka pro změnu ve druhé polovině dějství naznačila, že nás čeká ještě zajímavá třetí část.
Máme za sebou relativně slušnou druhou třetinu, která nastartovala bitka hned zkraje prostřední části. Oba týmy se tlačí do ofenzivy, měly řadu zajímavých šancí, ale oba brankáři působí relativně jistě. Čekání na gól ukončila akce Nina Niederreitera, ale pak krásnou míchačkou uspěl tváří v tvář brankáři domácí Kevin Hayes a bylo vyrovnáno!
40:00'
39:39'
Trenin na zadní tyčce zkoušel usměrnit nastřelený puk ze strany, jenže už byl příliš blízko Hartovi a nedokázal za něj kotouč dotlačit.
39:20'
Závěrečný tlak pokračuje, Hart se přesouvá od tyčky k tyčce a musí se mít na pozoru! Uvidíme, zda Nashville ještě něco vymyslí.
38:39'
Nashville hraje v závěru třetiny velmi dobře, drží soupeře na jeho polovině, ale nedaří se mu vytvořit vyloženě gólovou pozici.
37:55'
Na druhé straně zkoušel vypálit Seeler, ale jeho pokus k Sarosovi ani nedoletěl – Granlund jeho střelu srazil mimo.
37:41'
A znovu jistý Hart zasahuje, když musel tentokrát pokrýt Fabbrovu střelu od modré čáry!
36:51'
Na druhé straně se hosté dostali do povedeného tlaku, který zužitkovali ve střelu od modré čáry – kotouč však končí v Hartově náruči.
36:05'
Nepříjemná střela Laughtona dokázala Sarose leda vystrašit, ale finský brankář zasahovat nemusel.
35:42'
Nashville se marně snaží zaútočit a vytvořit si tlak, Philadelphie se naopak dobře brání a soupeře k Hartovi nepouští.
34:57'
Philadelphia si dokázala vybojovat vhazování, po němž pálí nepříjemně Braun, ale Saros zasahuje.
34:16'
Velmi dobře si dneska počíná Konecny, jenž na svém kruhu blokuje další střelecký pokus soupeře!
33:23'
Nashville nepříjemně zatlačil na domácí defenzivu, držel kotouč na útočné polovině a několikrát nebezpečně pálil, jenže domácí hráči dokázali letící kotouče zastavit.
32:48'
Pětka pro Joela Farabeeho (PHI) a Juusa Pärssinena (NSH).
32:48'
A máme tu druhou bitku! Pärssinen dohrál u mantinelu zřejmě Catese, což se jednomu z domácích nelíbilo a vyřešil si to s ním pěstně.
32:20'
Philadelphia ožila, ve druhém dějství je lepším týmem, ale zatím využila jen jedinou šanci. Kotouč opustil hrací plochu – komerční přestávka.
31:40'
Od levého mantinelu zkoušel vypálit Hayes, jehož pokus Saros úspěšně kryje a přerušuje hru.
31:04'
Vzápětí měl velkou šanci také Frost, ale u levé tyčky na Sarose tentokrát nevyzrál! Moc nechybělo a domácí se radovali z obratu.
30:40'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tohle byla hokejová lahůdka! KEVIN HAYES dostal puk do jízdy, najel si sám až před Sarose, kterého téměř vestoje vymíchal a zasunul kotouč k levé tyčce. Asistence: Joel Farabee, Patrick Brown.
30:37'
Na ledě přibývá důrazných zákroků a soubojů, leč bez trestů. Šance naopak stále nepřibývají, přestože Flyers jsou aktuálně při chuti.
29:48'
Nashville úspěšně odráží domácí snahy o zakončení, Saros může být se svými obránci spokojený. Tlak Philadelphie však pokračuje.
29:00'
Philadelphia je při chuti, drží Nashville pod tlakem a hraje převážně na útočné polovině! Duchene však střelu Konecného zablokoval.
28:15'
Čekání na rozruch ukončil jeden z hostů, jenž se tlačil mezi kruhy, ale proti přesile soupeře kotouč ztratil.
27:26'
Početní výhoda Nashvillu gól ani výraznější šance nenabídla, znovu se vracíme k divokému hokeji bez šancí na obou stranách.
26:34'
Velmi dobře zvládnuté oslabení domácího mužstva, které se snaží odpovědět na vedoucí trefu soupeře.
25:51'
Oranžoví zvládají oslabení velmi dobře, Nashville se nedostává do nebezpečných šancí a domácí vyhazují jeden puk za druhým.
25:02'
Vzápětí putuje na trestnou lavici Cam York (PHI), jenž dostává menší trest za držení protihráče.
25:01'
Hart se znovu zapisuje do statistik jistým zákrokem, a to proti střela Gravela od modré čáry.
24:49'
Hlavní dění se trošku uklidnilo, kotouč často střídá majitele a hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.
23:40'
Rychlé přečíslení Philadelphie zakončil střelou z pravého kruhu van Riemsdyk, proti němuž Saros úspěšně zasáhl!
23:25'
Dvě střely Niederreitera v krátkém sledu neuspěly, na tahu jsou znovu hosté. Druhá třetina je ale zatím rozhodně atraktivnější!
22:50'
Atraktivní začátek druhé částí pokračuje! Zleva neuspěl Johansen, zatímco na druhé straně zkoušel z druhé strany pálit van Riemsdyk – neúspěšně.
22:13'
Philadelphia prožívá známou situaci. Není horší, ba naopak, jenže nedůslednost a chyby v defenzivě dávají soupeři šanci zahrozit.
21:43'
Tentokrát už se Nashvillu podařilo udeřit, když se v pásmu zjevil elitní útok a NINO NIEDERREITER zužitkoval přihrávku Matta Duchenea zakončením z levé strany. Asistence: Matt Duchene, Cody Glass.
21:13'
Glass zkoušel uspět od modré čáry, ale domácí brankář jeho pokus dobře viděl a zasáhl!
Oba týmy pokračují v rovnoměrném počtu hráčů, Konecneho střela však letí jen mimo hostující branku.
20:13'
Což pochopitelně přináší pětku pro Nica Deslaurierse (PHI) i Tannera Jeannota (NSH).
20:13'
Začínáme pěkně zostra! Tanner Jeannot dohrál u mantinelu Provorova, což se nenechal bez povšimnutí Nic Deslauriers a máme tu bitku!
20:01'
Střely na branku po 1. třetině: 7 – 5
Úvodní dějství končí bez gólů, přestože jsme zejména v jeho závěru viděli řadu zajímavých šancí! Tippettův ani Treninův samostatný únik góly neskončily, zatímco van Riemsdyk při svém sólo úniku orazítkoval jen pravou tyčku Sarosovy branky.
20:00'
19:59'
Nepříjemný okamžik pro Nashville! Ristolainen v rohu svého pásma dohrál Forsberga, který se nepříjemně skácel z ledu a za pomoci spoluhráčů musel odjet z hrací plochy. Vypadá to, že dneska dohrál.
19:41'
Vzápětí ještě dorážel Konecny, ale jeho pokus pro změnu vyrazil pohotový Saros, jenž skvěle zareagoval. Uf, to musí domácí mrzet.
19:35'
To je smůla jako hrom! Van Riemsdyk dostal puk na modré čáře, odkud jel sám na brankáře, ale svou střelou tahem trefil jen pravou tyčku!
18:48'
Na druhé straně se na modré čáře opřel do puku DeAngelo, ale bohužel pro hosty míří jen mimo domácí branku!
18:08'
Za defenzivu Philadelphie s tentokrát zajel Trenin, ale tváří v tvář Hartovi uspět nedokázal – skvělý zákrok domácího brankáře.
17:28'
Nashville je tentokrát pasivnější, v posledních desítkách vteřin odrážel několik pokusů domácího týmu. Saros však zasahovat nemusel.
16:29'
Bitva ve středním pásmu pokračuje bez jasného vítěze, oba týmy snadno ztrácí puky a souvislý tlak nemá ani jeden.
15:54'
Obrovská šance Philadelphie! Na levé straně se ocitl za obranou Nashvillu jeden z domácích borců, který se pokusil zaskočit Sarose bekhendovou kličkou, ale finský brankář u pravé tyčky úspěšně zasáhl.
15:39'
Nenápadný útok Philadelphie po levé straně nakonec vedl k zakončení, ale Laughtonovu střelu Saros dobře viděl – komerční přestávka.
15:06'
Od modré čáry znovu vypálil Ekholm, jenž je dneska při chuti, ale jeho rána letí hodně vysoko nad branku.
14:33'
Lauzon zkoušel od pravého mantinelu zaskočit Harta, ale kanadský gólman proti této střele zasahovat nemusel. Nashville je aktivnější.
14:21'
Ekholmova prudká střela od levého mantinelu posílá utkání do další komerční přestávky – pohotový Hart zasahuje!
13:26'
Na tahu je pro změnu Nashville, jenž nadvakrát neuspěl se svým útokem po stranách a je defenzivou domácích vrácen zpátky do středního pásma.
12:54'
Rozruch v domácí aréně způsobila velmi nepříjemná střela Farabeeho z hranice levého kruhu, kterou si Saros pohotově našel!
11:49'
Jeannot dostal nabito na hranici levého kruhu, ale jeho ránu dokázal zablokovat jeden z obránců.
11:11'
Takhle, rozhodně to není žádná loudaná, oba týmy se vážně snaží hrát a léta se ze strany na stranu, jenže ani jeden tým nemůže najít recept na soupeřovu defenzivu.
10:24'
Ke střele z levého kruhu se dostal van Riemsdyk, jehož prudkou ránu Saros raději kryje do své náruče – komerční přestávka.
09:21'
Vydařená pasáž Philadelphie na útočné polovině přinesla několik pokusů ze strany, jenže ani jeden nebyl přesný. Defenziva Preds před svou brankou pracuje velmi dobře.
08:37'
Nashville má v posledních minutách jasně navrch, hraje na útočné polovině a je nebezpečný – Johansenova střela z kruhu je však zablokovaná.
07:34'
K nepříjemné střele z kruhu se dostal pro změnu Jankowski, jehož pokus Hart jen kontroloval.
06:42'
Nashville je hokejovější a je znát, že je ve větší pohodě, jenže domácím se daří hra ve středním pásmu a dobře brání svou zónu.
05:56'
Domácí útočník se vydal na ofenzivní výlet za nastřeleným pukem, ale na hranici puntíků pro vhazování byl pomaleji – icing.
05:26'
Ojedinělá střela od modré čáry v podání Philadelphie nemohla Sarose zaskočit, brankář Preds úspěšně vyráží kotouč do strany.
04:17'
Nashville neuspěl se svým útokem po levé straně, jenž skončil nepřesnou přihrávkou v útočném pásmu.
03:49'
Ačkoliv se hraje ve vysokém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu, a když už některé mužstvo zakončí, pokusy letí převážně mimo. Zatím žádný hokejový zázrak.
03:11'
Nepřesná střela od modré čáry Sarose vyděsila, ale neprověřila. Vzápětí domácí zahrávají na zakázané uvolnění.
02:28'
Ani jedno mužstvo nedokáže trvale udržet útočnou polovinu a vytvořit si souvislý tlak. Oba týmy jsou rychle vyhnány ze své třetiny.
01:58'
Predators neudrželi útočné pásmo, načež dostali další šanci zaútočit, ale nepřesná přihrávka končí za brankovou čárou – icing.
01:25'
Carter Hart se musel mít na pozoru, když Preds ujeli po pravé straně, ale utažená střela Johansena letěla jen nad branku.
01:00'
Ačkoliv se dostali na útočnou polovinu a dokonce vybojovali pásmo, nepřesná přihrávka je vyhnala ven. Na štěstí pro Flyers hosté rozehráli na zakázané uvolnění.
00:46'
Domácí úspěšně odrazili úvodní akci Predators, aniž by musel Carter Hart výrazněji zasahovat. Na tahu jsou hráči Philadelphie.
00:01'
Za pár vteřin jdeme na věc! Domácí nastupují v tradiční oranžové, hosté jdou na věc v bílých dresech.

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Provorov, York, Sanheim, Ristolainen, Seeler, DeAngelo, Braun – Tippett, Laughton (A), Hayes – Konecny, J. Cates, J. van Riemsdyk – Allison, Frost, Farabee – P. Brown, Deslauriers.
Trenér: J. Tortorella

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Duchene, Glass, F. Forsberg – Granlund (A), R. Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Jankowski, Pärssinen, Co. Smith.
Trenér: J. Hynes

Rozhodčí: Sutherland, Samuels-Thomas – Kovachik, Daisy.
Vzájemná bilance však hovoří pro Philadelphii, která vyhrála tři z posledních pěti zápasů. V říjnu zvítězila na ledě Nashvillu trošku překvapivě 3:1, Preds naopak zvítězili na ledě soupeře naposledy v říjnu 2017. Fanoušci Philadelphie však příliš slavit nemusí, od té doby se na jejím ledě odehrály jen dva vzájemné zápasy.
Fanoušci Flyers si navíc v pátek vytrhali jedny z posledních vlasů, které jim na jejich plešatých hlavách zbyly. Umístění Kieffera Bellowse na waivers se nesešlo s pochopením ani mezi odborníky.
Philadelphia odpověděla na fórky ohledně touhy po Connoru Bedardovi skvělými výkony v první polovině ledna, jenže pak přišel náraz s realitou. Flyers prohráli šest z posledních deseti zápasů a jejich ambice na boje o Stanley Cup jsou spíše snem, na čemž nese vinu špatná koncovka i mizerná defenziva.

Nashville je na tom o poznání lépe, a přestože je mimo pozice pro play off, v Centrální divizi má Minnesotu s Coloradem na dostřel. Predators se navíc na východní pobřeží přesouvají v dobrém rozpoložení, když v domácí sérii vyhráli tři ze čtyř zápasů. A to proti New Jersey, Winnipegu i Los Angeles, což jsou týmy z horní poloviny soutěže.
Hezkou sobotu všem fanouškům NHL! Zámořská soutěž nám nabízí fantastickou sobotu, protože nás čeká velká várka zápasů v přívětivý čas. Už od 18:30 hodin se proti sobě mimo jiné postaví i Philadelphia a Nashville!