NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Pittsburgh - 12. února 2023   05:00

Kings
Kings
02:28' Anderson-Dolan (Edler, Kupari) • 17:47' Iafallo (Kupari, Fiala) • 21:58' Kempe (Kopitar, Byfield) • 25:18' Kempe (Kopitar, M. Anderson) • 34:27' Kempe (Kopitar, Doughty) • 55:09' Kempe (Fiala, Doughty)
6:0
(2:0, 3:0, 1:0)
Pittsburgh
Pittsburgh
Kings
Copley (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.
Rank, Nicholson – Murchison, Apperson
Crypto.com Arena, Los Angeles
18 230 diváků
Pittsburgh
DeSmith (22. Tokarski) – Petry, M. Pettersson, Friedman, Dumoulin, P. Joseph, Letang (A) – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný zbytek víkendu a někdy opět na počtenou.

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Adrian Kempe (LAK) 4+0
2. Anže Kopitar (LAK) 0+2
3. Phoenix Copley (LAK) 25 zákroků
Tak tohle byl doslova dokonalý zápas pro domácí Los Angeles Kings. Králové totiž před zápasem nejprve uctili svého bývalého dlouholetého kapitána Dustina Browna, kterému vyvěsili pod strop jeho číslo a následně i před stadionem odhalili jeho sochu.

Poté si slovo vzali domácí hokejisté, kteří se s Pittsburghem nijak nemazali a nakonec Tučnákům nadělili kanára. Velký večer prožil především útočník Adrian Kempe, který během dvou třetin nastřílel čtyři branky za sebou, což se v dlouhé historii Los Angeles Kings nepodařilo nikomu jinému, a to za LA hrával i legendární Wayne Gretzky.

Své druhé čisté konto v kariéře zaznamenal domácí brankář Phoenix Copley, jenž zastavil všech 25 pokusů hostujících hokejistů.
59:39'
Králové vyvezli puk do svého útočného pásma, kde už dohrávají tohle utkání.
59:08'
Petryho střela z modré čáry se až ke Copleymu nedostala, když kotouč zblokoval jeden z jeho spoluhráčů.
58:48'
Další přesilovka Pittsburghu je u svého konce, a tak to vypadá, že se hosté v tomto zápase nedočkají ani žádné čestné branky.
58:26'
Kotouč letí za bránu Pittsburghu, kam si pro něj jede brankář Tokarski.
58:01'
Malkinova střela ze středu útočného pásma byla sražena domácí obranou do rohu kluziště.
57:34'
Los Angeles se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
57:04'
Malkinova střela byla sražena za bránu Los Angeles, ale Rust ho rychle vracel zpět a touš jen projel domácím brankovištěm.
56:46'
A tak nás čeká ještě jedna přesilová hra, protože na trestnou lavici míří Alexander Edler (LAK), který dostává dvě minuty za sekání.
55:35'
Rakell nahrál na pravou stranu najíždějícímu Letangovi, jehož střelu Copley vytěsnil mimo svou klec.
55:09'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Los Angeles se prosazuje v poslední možné vteřině své dvojnásobné přesilovky, když nakonec ADRIAN KEMPE dostal přihrávku do pravého kruhu a jeho pohotová střela skončila mezi betony Tokarského. Kempe se stává vůbec prvním hráčem v historii Los Angeles Kings, kterému se podařilo v jendom utkání vstřelit čtyři branky za sebou. Asistence: Kevin Fiala, Drew Doughty.
54:41'
Kempe nahrál na pravou stranu Fialovi, který vyslal hodně nepřesnou střelu a touš se navíc odrazil do středního pásma.
54:12'
Marcus Pettersson (PIT) posílá svůj tým do tří, když krosčekoval Danaulta a domácí hokejisté mají k dispozici skoro minutovou dvojnásobnou přesilovku.
54:12'
Durziho nahození tečoval Danault přesně do připraveného Tokarského.
53:35'
Pittsburgh zvládl souboj v rohu obranného pásma a kotouč následně letí až ke Copleymu.
53:09'
Přesilovou hru si tentokrát zahrají domácí hokejisté, protože byl u mantinelu lehce podražen Fiala a na dvě minuty míří na trestnou lavici Pierre Joseph (PIT).
52:06'
Ani tato přesilová hra Pittsburghu tedy brankou neskončila a na skóre hostujících hráčů stále svítí nula.
51:42'
Malkin zpoza domácí klece nahrával Zuckerovi a jeho střelu z bezprostřední blízkosti Copley vyrazil před sebe.
51:20'
Až nyní se hostům konečně podařilo nějak dostat do útočného pásma, kde nakonec vystřelil z modré čáry Joseph, ale Copley s jeho střelou neměl žádný problém.
50:51'
Pens se nemohou usadit ve svém útočném pásmu. Jedna z jejich přihrávek nyní byla zblokována do hlediště.
50:22'
Los Angeles tedy musí bránit přesilovou hru Pittsburghu, když domácí hokejisté poslali kotouč přes všechny čáry.
49:46'
Mikey Anderson (LAK) u brány LA krosčekoval Crosbyho a za své počínání dostává dvě minuty. Mezi oběma hráči však následně pokračovala i menší slovní roztržka, která vedla až k hodně malému souboji, po kterém rozhodčí oběma hráčům udělili desetiminutové osobní tresty, což se naopak hodně nelíbilo Sidneymu Crosbymu (PIT), který si za své narážky směrem k rozhodčím vysloužil i osobní trest do konce utkání.
49:37'
Copley si musel poradit s další střelou, která mířila na jeho bránu, když domácí brankář kotouč trochu podivně vyrazil jen pod sebe, ale zde nebyl nikdo v bílém, který by se dostal k dorážce.
48:54'
Přesilová hra Los Angeles je u svého konce, když se Malkin po dvou minutách na trestné lavici vrací zpět do hry.
48:34'
Doughtyho přihrávku se podařilo zastavit Letangovi, který poté vyhodil touš přes všechny čáry.
48:12'
Fiala se po své stahovačce odhodlal ke střele, ale pokus domácího hráče nemířil mezi tři tyče.
47:46'
Pens získali kotouč za svou bránou a hosté jej následně vyhodili alespoň do středního pásma.
47:14'
Pittsburghu se podařilo vyvézt kotouč až do svého útočného pásma, kde i Archibald vyslal střelu směrem na domácího brankáře.
46:52'
Domácí hráče tedy čeká jejich třetí přesilová hra, protože na trestnou lavici usedá Jevgenij Malkin (PIT), jenž dostává dvě minuty za sekání.
46:41'
Byfield vyslal hodně těžkou přihrávku na Kempeho, který by jinak jel sám na Tokarského, ale kotouč musel zpracovávat a navíc byl i seknut a domácí mají ponechanou výhodu.
45:56'
McGinn otestoval pozornost domácího brankáře se svou střelou z levého kruhu a Copley touš jen vyrazil za svou klec.
45:16'
Následně však přišla rychlá přihrávka na modrou čáru, kam si najel Byfield, který poté i vystřelil z levého kruhu a Tokarski má touš ve své výstroji.
45:07'
Kaliyev nahrával kotouč na modrou čáru, jenže zde ho jeden z obránců Los Angeles nezpracoval, a tak musejí domácí vyklidit útočné pásmo.
43:39'
Crosby v rohu útočného pásma poslal čistě na mantinel Andersona a následně přihrával na modrou Dumoulinovi, jehož střela jen proletěla kolem brány LA.
42:53'
McGinn poslal z pravého kruhu kotouč směrem na domácí klec, kde puk zaletěl přesně do připravené lapačky Copleyho.
42:00'
Kempe byl zcela volný na pravé straně, kam i dostal přihrávku a Tokarskému se podařilo jeho střelu vyrazit nad svou klec.
41:35'
Penguins poslali puk přes všechny čáry a hostujícím hokejistům je odpískáno zakázané uvolnění.
41:10'
Až nyní střílel z modré čáry Letang a jeho pokus se jen odrazil od betonu Copleyho. Moore poté poslal touš do středního pásma.
40:40'
Pittsburgh se na začátku třetí třetiny usadil ve svém útočném pásmu, kde zatím nepřichází žádná střela směrem na domácí klec.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 23:16
Zblokované střely: 18:8
Hity: 14:23
Vyhraná vhazování: 14:23
Domácí hokejisté tedy zatím musejí svému bývalému kapitánovi Dustinu Brownovi dělat velkou radost, jelikož po dvou třetinách vedou nad Pittsburghem jasně 5:0.

Druhá třetina totiž doslova patřila jedinému střelci, a to Adrianu Kempemu, který během třinácti minut vstřelil hned tři branky a Los Angeles už s velkou pravděpodobností kráčí k další výhře.
40:00'
39:45'
Copley musí za svou bránu, kam hosté poslali touš po vyhraném vhazování a domácí už zřejmě svou druhou početní výhodu nevyužijí.
39:37'
Fiala si sjel na modrou čáru, odkud nakonec vystřelil a Tokarski jeho pokus nakonec udržel ve své výstroji.
39:08'
Kempe byl velmi blízko čtvrté brance, když z pravé strany prostřelil Tokarského, ale brankáře Pens tentokrát zachránila tyč!
38:45'
Fialovu nabídku se Kempemu nepodařilo tečovat do brány Pens, ale v rohu kluziště se k puku opět dostávají domácí.
38:07'
Blueger po vyhraném vhazování obloukem poslal puk až za bránu Los Angeles.
37:59'
Los Angeles čeká druhá přesilovou hra, jelikož na trestnou lavici míří Pierre Joseph (PIT), který si odsedí dvě minuty za krosček.
37:13'
Iafallo se zpoza klece snažil dostat puk před bránu Pens, kam si najížděl Fiala, avšak tento pas se hostující obraně podařilo zastavit.
36:29'
Pittsburgh pouze vyhodil touš na zakázané uvolnění, a tak se hra velmi rychle vrátí před bránu Penguins.
36:05'
Kaliyev jel zcela sám na Tokarského, když se snažil poslat puk pod vyrážečku hostujícího brankáře, ale střela domácího hráče ani nemířila mezi tři tyče.
35:28'
Copley si zapisuje další úspěšný zákrok, když si domácí brankář tentokrát poradil se střelou Rusta od levého mantinelu.
35:06'
Letang zavezl puk do útočného pásma, kde nakonec nahrál Dumoulinovi, jehož střela zaletěla přesně do lapačky Copleyho.
34:27'
Kings využívají přesilovou hru a čepice letí na led! Domácí hokejisté svému soupeři ukazují, jak se nakládá s početní výhodou. Králové si několikrát vyměnili touš na pravé straně útočného pásma, odkud nakonec Kopitar chtěl nahrát křižně na Fialu, ale tento pas se od brusle Petryho odrazil příhodně pro ADRIANA KEMPEHO, jenž už jen musel přehodit klečícího Tokarského. Švédský útočník tedy vstřeluje čistý hattrick, když všechny trefy zaznamenal ve druhé části. Asistence: Anže Kopitar, Drew Doughty.
34:01'
Přesilovou hru si konečně vyzkouší i domácí hokejisté, protože Ryan Poehling (PIT) zahákoval Fialu a dvě minuty si tedy odpočine na trestné lavici.
33:20'
Ani třetí přesilová hra Pittsburghu brankou neskončila, když si Copley během dvou minut musel poradit s jedinou střelou hostů.
32:48'
Kopitar zvládl souboj u levého mantinelu a domácí kapitán následně vyhodil touš přes všechny čáry.
32:28'
Los Angeles se podařilo vytlačit svého soupeře do středního pásma.
32:05'
Letang nahrál na pravou stranu Guentzelovi, avšak jeho pokus byl zblokován za bránu Kings.
31:27'
Letangova střela skončila na betonech Copleyho a Kings následně vyhodili kotouč ze svého obranného pásma.
31:17'
Pittsburgh si vynutil už svou třetí přesilovou hru v utkání, protože za bránou Kings trefil Sean Walker (LAK) Zuckera holí do obličeje, takže si půjde odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici.
30:28'
Letang dostal nabito na modrou čáru, ale zkušený obránce Pittsburghu nedokázal svou střelu vměstnat mezi tři tyče.
29:46'
Po krátké odmlce se k střeleckému zakončení dostali i hosté, ale střela Cartera skončila na bránícím Iafallovi.
29:22'
Králové si vytvořili další velkou příležitost, když Moore byl zcela volný mezi kruhy, kam i dostal přihrávku, ale Tokarsi si proti jeho střele povyjel a nakonec se mu podařilo udržet touš ve své výstroji.
28:18'
Kopitar měl nyní co dělat, aby neprohrál souboj s Malkinem, který by se v případě zisku kotouče hnal sám na Copleyho.
27:28'
Kings nahazovali touš do útočného pásma, jenže zde se puk odrazil od plexiskla mimo hrací plochu. Po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
26:50'
Iaffalo vyslal z pravé strany vcelku neškodnou střelu směrem na hostující klec, kde Tokarski nepředvedl vůbec jistý zákrok, protože touš zůstal ležet před ním a domácí málem z dorážky přidali pátou branku.
26:08'
Pittsburgh se po čtvrté inkasované brance opět nacpal do útočného pásma, ale hokejisté Los Angeles je odtud velmi rychle vyhnali.
25:18'
A tak se z další branky radují domácí hokejisté, když se Kings dostali do rychlého protiútoku, kde Kempe nahrál k levému mantinelu Kopitarovi, který mu poté poslal kotouč zpět a ADRIANA KEMPEHO si na pravé straně nepohlídal žádný z hostujících hráčů, takže domácí útočník poslal touš pod vyrážečku Tokarského, jenž tak své čisté konto příliš dlouho neudržel. Asistence: Anže Kopitar, Mikey Anderson.
24:48'
Ani další přesilová hra Pens nevedla k jejich první brance v utkání, a tak se Fiala po dvou minutách vrací zpět do hry.
24:23'
Domácí opět zvládli souboj za svou bránou a Moore mohl následně znova vyhodit touš z obranného pásma LA.
24:00'
Los Angeles vyhodilo kotouč přes všechny čáry.
23:47'
Hned po vhazování se ke střele dostal Zucker a Copley jeho pokus chytá do své lapačky.
23:43'
Durzi získal puk v obranném pásmu Los Angeles a následně poslal touš na střídačku Pittsburghu.
22:48'
Pittsburgh bude hrát druhou přesilovou hru v utkání, protože se v útočným faulem provinil Kevin Fiala (LAK), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.
21:58'
Pens po třetí brance mění své brankáře, když Caseyho DeSmitha nahradí Dustin Tokarski. Smith následně odešel hodně naštvaný do šatny, když na své cestě zlomil i hůl.
21:58'
Durzi dostal přihrávku na středu útočného pásma, odkud hned vystřelil a DeSmith jeho střelu jen vyrazil vedle sebe, kde touš sebral Kopitar, jenž ihned nahrál pod sebe ADRIANU KEMPEMU a domácí útočník následně vyslal nechytatelnou střelou pod břevno. Asistence: Anže Kopitar, Quinton Byfield.
21:28'
Petryho střela od pravého mantinelu byla domácí obranou přizvednuta až do ochranné sítě.
21:14'
Byfield vyslal z levého kruhu svou střelu, kterou musel DeSmith vyrazit za svou klec.
20:42'
Poehling se zpoza domácí klece dostal před Copleyho, kterého i objel, avšak následně nedokázal zasunout touš za záda domácího brankáře.
20:25'
Domácí hokejisté nahodili kotouč do útočného pásma, kde se o něj dlouho bojovalo v rohu kluziště až rozhodčím došla trpělivost a hru přerušili. Vhazovat se bude před DeSmithem.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12:10
Zblokované střely: 10:5
Hity: 10:8
Vyhraná vhazování: 6:12
Los Angeles si zatím po první třetině nemohou na průběh utkání nijak stěžovat, jelikož si v ní domácí hokejisté vytvořili dvoubrankové vedení, když se za Kings prosadili Anderson-Dolan a Iafallo.

Nutno však podotknout, že Pens byli v první části lehce aktivnějším týmem, ale jejich snaha zatím k žádné brance nevedla a proto také zatím hosté prohrávají o dvě branky.
20:00'
19:18'
Před bránou Pens bylo opět hodně horko, když se po střele Kempeho kotouč povaloval před DeSmithem, odkud ho nakonec před dotírajícími domácími hráči vyhodil Crosby.
18:50'
Guentzel zavezl puk do útočného pásma, kde poté vystřelil a Copley jeho střelu vyrazil za svou bránu.
17:47'
Kings odskakují na rozdíl dvou branek! Fiala dokázal z rohu kluziště nahrát křižně na Kupariho, jehož střelu DeSmith vyrazil, ale kotouč se dostal zpět k domácímu útočníkovi, jenž ho hned poslal před bránu, kde už ALEX IAFALLO svou střelou protlačil puk za záda hostujícího brankáře. Asistence: Rasmus Kupari, Kevin Fiala.
17:28'
Naopak na druhé straně vyslal hodně nepříjemnou střelu Fiala, kterou se DeSmithovi podařilo vyrazit za svou klec.
17:07'
Pittsburghu se podařilo vydolovat puk za bránou LA, ale hosté se následně nedostali do nějakého ohrožení domácí klece.
16:07'
Už poměrně dlouhou dobu se hraje bez přerušení. Aktivita zatím víc patří hostujícím hokejistům, kteří se stále snaží o vyrovnávají branku.
15:14'
Copley si musel poradit s nahozením od modré čáry, které na něj vyslal Petry a kotouč poté skončil za bránou LA.
14:31'
Rust velmi dobře připravil střeleckou pozici pro Zuckera, který se do kotouče pořádně opřel, jenže jeho rána letěla hodně mimo bránu LA.
13:40'
Fiala zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Lizottovi, jenž si nabruslil na střed a jeho následnou střelu musel DeSmith vyrazit za svou klec.
12:36'
Arvidsson obdržel přihrávku na útočnou modrou a vzhledem k tomu, že neměl v útočném pásmu žádnou podporu, tak raději aspoň vystřelil a DeSmith zapisuje další úspěšný zákrok.
11:50'
Anderson-Dolan získal puk v obranném pásmu LA a následně ho vyhodil až do útočného pásma, kde se ani nepíská icing, protože ses kotouč před brankovou čárou zastavil.
10:28'
Lizotte vjel s pukem do útočného pásma, jenže zde byl velmi rychle natlačen na mantinel a o touš následně i přišel.
09:39'
Guentzel připravil střeleckou pozici pro Letanga, ale do jeho rány se vložil střelec první branku utkání Anderson-Dolan, od kterého se touš odrazil do rohu kluziště.
09:11'
Domácí hokejisté odrazili další ofenzivní snahu Pittsburghu a následně poslali puk na zakázané uvolnění.
08:31'
Moore vyslal svou střeleckou navštívenku ze vcelku velké vzdálenosti, kterou DeSmith viděl a bez větších potíží chytá touš svou lapačkou.
08:02'
Rus obdržel přihrávku od Malkina na střed útočného pásma, jenže následná střela neprošla přes dva bránící hráče LA.
07:22'
Hra se poté přesunula na druhou stranu kluziště, kde z modré čáry střílel Kopitar a DeSmith jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde se o kotouč svedl velký souboj.
06:58'
Crosby vyhrál následné vhazování přímo na Letanga, který na nic nečekal a hned vypálil a Copley jeho pokus vykopl svým betonem.
06:53'
Pens jen nahodili kotouč ze středního pásma přímo na domácího brankáře, který jej raději schoval do své lapačky.
06:39'
Hostujícím hokejistům je odpískáno hodně přísné zakázané uvolnění, protože u nahozeného kotouč by dříve byl Kapanen než jeden z obránců LA. Rozhodčí se následně omluvili a nařídili vhazování ve středovém kruhu.
06:29'
Kompletní Los Angeles se hned vydalo do útoku, kde nakonec z pravé strany vystřelil právě před chvílí vyloučený Kempe a jeho pokus nakonec skončil pod lapačkou DeSmitha.
05:55'
Kings tedy mají za sebou první oslabení, které se jim díky několika zákrokům Copleyho podařilo ubránit bez inkasované branky.
05:26'
Carter poslal touš před bránu, kde se zřejmě od jedné z bruslí odrazil k tyči a Copley měl co dělat, aby touš neskončil za jeho zády.
04:57'
Los Angeles získali touš za svou bránou a následně jej domácí vyhodili přes všechny čáry.
04:32'
Pens byli vytlačení ze svého útočného pásma, kam se hosté nedokázali dostat zpět dle pravidel, jelikož je Pittsburghu odpískán ofsajd.
04:04'
Ruský útočník Pens tentokrát nahrával na pravou stranu Crosbymu, který následně vypálil z první, ale jeho pokus skvěle vyrazil Copley.
03:54'
Malkin vystřelil z pravého kruhu a Copley jeho střelu po ledě dokázal zastavit pod svým betonem.
03:46'
Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože Adrian Kempe (LAK) zasáhl loktem Malkina do obličeje a odsedí si tedy dvě minuty.
03:16'
Až nyní si DeSmith připisuje svůj první úspěšný zákrok v utkání, když si brankář Pittsburghu musel poradit s střelou z pravého kruhu.
02:28'
Domácí hokejisté se prosazují hned ze své první střely na bránu! Kupari na modré čáře nahrál Edlerovi, jehož následné nahození dokázal bruslí tečovat JARET ANDERSON-DOLAN a DeSmith byl na změnu směru letu už bezmocný. Asistence: Alexander Edler, Rasmus Kupari.
01:47'
Carter se snažil zpoza domácí klece dostat kotouč mezi kruhy na McGinna, avšak tento pas si obrana Los Angeles pohlídala.
00:31'
Danault dostal přihrávku do jízdy ve středním pásmu a domácí útočník poté vystřelil po přejezdu útočné modré, ale trefil jen bránícího hráče Penguins.
00:22'
Nyní už se hosté dostali do útočného pásma, kde nakonec z modré čáry střílel Letang, avšak jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
00:04'
Tučňáci vyhráli úvodní vhazování, ale Dumoulinovo nahození následně skončilo na domácí střídačce.
00:01'

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – Doughty, M. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar, Byfield – Arvidsson, Danault, Moore – Iafallo, Lizotte, Fiala – Kaliyev, Kupari, Anderson-Dolan.
Trenér: Todd McLellan

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Tokarski) – Petry, M. Pettersson, Friedman, Dumoulin, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby, Guentzel – Rust, Malkin, Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Rank, Nicholson – Murchison, Apperson.
Vítám vás u poslední utkání velmi bohatého sobotního programu, který uzavřou Los Angeles Kings, kteří na svém ledě přivítají Pittsburgh Penguins.

Utkání ze slunné Kalifornie začíná něco málo po půl páté ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.