NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Islanders - 11. února 2023   18:30

Montreal
Montreal
12:57' Suzuki (Harvey-Pinard, Jos. Anderson) • 44:02' J. Barron (Dadonov, Hoffman) • 56:44' Dach (Matheson, Hoffman) • 64:39' Matheson (Hoffman)
4:3
(1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Islanders
Islanders
15:01' Nelson  (Dobson, S. Aho I) • 39:56' Horvat  (Dobson, Nelson) • 50:54' M. Martin  (Romanov, Mayfield)
Montreal
Rehman, Markovic – Cormier, Kelly
Bell Centre, Montreal
21 105 diváků
Islanders

Střely na bránu 31:30 (14:7, 5:10, 9:8 – 3:5)
Vyloučení 2:2
Využití 0:1

Tři hvězdy:
1. Mick Matheson (MTL)
2. Rafaël Harvey-Pinard (MTL)
3. Josh Anderson (MTL)
Hokejisté Montrealu si mohou konečně naplno užít radost z vítězství po gólu v prodloužení, který se ještě téměř deset minut prověřoval na videozáznamu. V utkání platilo, že každý chvilku tahal pilku, oba celky se střídaly v převaze i ve vedení. Islanders pomohl ve druhé třetině k obratu chytrý Horvatův gól do šatny zpoza brány odrazem o brankářův beton, ve třetí části však Montreal dvakrát vyrovnal, v prodloužení přežil oslabení 3 na 4 a po návratu z trestné lavice Hoffman připravil rozhodující trefu.
Rozhodčí ještě na trenérskou výzvu Islanders prověřovali ofsajd, byla to opravdu nesmírně těsná situace, ale gól platí.
64:39'
Montreal právě vstřelil branku!
Po nevyužité přesilovce 4 na 3 hosté odevzdali kotouč v útočném pásmu, MICHAEL MATHESON vyslal kolmicí do samostatného nájezdu Hoffmana a když ten po zpracování oběma bruslemi nepřekonal Varlamova, dokončil za něj práci dorážkou sám. Asistence: Mike Hoffman.
64:29'
63:48'
Dobson to zkoušel dvakrát v rychlém sledu ze stejného místa, ale oba pokusy končí na mantinelu.
63:08'
Vzápětí kryje Samuel Montembeault celkem snadno slabou střelu Sebastiana Aha.
63:01'
Dobson mířil z kruhu na zadní tyč, domácí brankář hodil beton do rozkleku včas.
62:29'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Mike Hoffman – 2 min., sekání.
60:43'
Barzalův pokus přeposílá Montembeault vyrážečkou do ochranné sítě.
60:15'
Brzy po buly ujeli domácí dva na jednoho, Matheson dobře načasoval i umístil přihrávku bekhendem zprava, proti střele Harveyho-Pinarda se ovšem Varlamov stačil na čáře přemístit.
60:01'
Ani jeden ze soupeřů dnes neodjede z ledu s prázdnou. Montrealu se podařilo ve třetí části dvakrát vyrovnat a o druhý bod se v zajímavém a vyrovnaném duelu strhne boj v prodloužení.

Střely na bránu 28:25 (14:7, 5:10, 9:8)
Vyloučení 1:2
Využití 0:1
60:00'
59:49'
Mayfield střílel od modré jen do protihráče, vypadá to na remízu.
58:21'
Dvě minuty před koncem třetí třetiny se hosté osvobozují z tlaku a vyvážejí kotouč. Montreal přerušuje jejich akci jen icingem.
58:00'
Dnešní utkání sleduje 21 105 diváků.
57:16'
Semjon Varlamov zastavuje střelu Christiana Dvoraka a vhazuje se opět v pásmu Islanders.
56:44'
Z protiútoku se domácí hokejisté natlačili před Varlamova, jenž nic neviděl, a Mathesonovo nahození od modré chytře tečuje mezi jeho betony KIRBY DACH. Asistence: Michael Matheson a Mike Hoffman.
56:27'
Pobyt Ostrovanů v útočném pásmu vrcholí střelou Cizikase do plexi.
55:20'
Josh Bailey podnikl rychlý výpad po levé straně a pálil do hrudi Montembeaulta, který měl nezakrytý výhled.
54:27'
Tečovaná střela domácího Drouina letí do ochranné sítě. Před koncovkou si ještě hráči i diváci odpočinou u reklam.
53:25'
Hosté poněkud tahali čas a drželi kotouč na svých holích, což se jim po ztrátě ve středním pásmu málem nevyplatilo. Přečíslení 2 na 1 zakončil těsně vedle Suzuki.
51:41'
Zakázané uvolnění Montrealu.
50:54'
Islanders právě vstřelili branku!
V napínavém duelu mají opět navrch hosté. MATT MARTIN nejprve nastřelil boční konstrukci brány, ale jeho spoluhráči obehráli útočné pásmo a Martin skvěle tečoval Romanovovu střelu zády k bráně do sítě. Asistence: Alexandr Romanov a Scott Mayfield.
49:23'
Hra se rychle přelévá, nebezpečný byl až nyní kontr Suzukiho, který z pravého křídla neprostřelil Varlamova.
46:29'
Kotouč je v ochranné síti za bránou Montrealu, následuje reklamní přestávka.
46:00'
Závar před Varlamovem končí střelou Harveyho-Pinarda, který je po ošetření zpět na ledě a trefuje jen výstroj ruského brankáře Islanders.
45:08'
Canadiens mohli skóre vzápětí otočit, Varlamov se však vykoupil, když vystihl Ylonenovu kličku do forhendu ze samostatného nájezdu.
44:02'
Z poměrně nenápadné akce, započaté u mantinelu, prostřelil Varlamova švihem z uctivé vzdálenosti JUSTIN BARRON a začíná se odznova. Asistence: Jevgenij Dadonov a Mike Hoffman.
42:29'
Kotouč vyletěl mezi diváky, vhazovat se bude ve středním pásmu. Začátek třetí třetiny je dost opatrný.
41:23'
Scott Mayfield dostal bolestivou ránu do nohy, když byl zaklesnutý v souboji u tyčky a golfákem ho trefil Barron.
40:01'
Jestliže v první části byli aktivnější hokejisté Canadiens, druhá třetina se odehrávala až na pár úseků spíše před Montembeaultovou bránou. A skončila pro Canadiens velice smolně, gólem do šatny, který si brankář v oslabení navíc srazil sám.

Střely na bránu 19:17 (14:7, 5:10)
Využití 0:1
40:00'
39:56'
Už se zdálo, že hosté do sirény přesilovku nestihnou využít. Kotouč skončil v rohu kluziště, jenže hvězdná posila BO HORVAT nalezl řešení a odrazem o beton brankáře Montembeaulta dostal i z nemožného místa kotouč do brány. Asistence: Noah Dobson a Brock Nelson.
39:13'
Vcelku zbytečný zákrok za bránou na Faschinga zavinil první oslabení Canadiens.
39:13'
Jordan Harris – 2 min., držení.
38:11'
Barzal servíroval pod sebe Horvatovi, jeho střelu srazila Xhekajova hůl mimo nebezpečný prostor.
36:34'
Montreal sice ztratil pásmo, ale Matheson nastřeloval kotouč od červené čáry přímo na Varlamova, který ho raději podržel.
36:20'
Totéž se nezdařilo hostům, jejichž icing se píská a vhazuje se před Varlamovem.
35:46'
Hra se nějakou dobu jen tak přelévala, než vyprášil Montembeaultovu výstroj Martin a domácí vyhazují odražený kotouč šikovně, takže se nejedná o zakázané uvolnění.
33:42'
Montembeault schoval v lapačce Barzalovu střelu z rychlého protiútoku čerstvé první řady Islanders.
33:05'
Unavená formace hostů už byla jen sevřena před vlastní bránou, montrealské rány však mířily jen do zadního hrazení a nakonec se Islanders podařilo vyhodit a mohou odjet střídat.
31:43'
Varlamov si povyjel proti Harrisově střele, kotouč ale neměl ve své moci a musel rychle couvat. Z velké mely na brankovišti Islanders se domácím nepodařilo kotouč vydolovat do zakončení, dokud byla brána odkrytá.
30:41'
Nelson ohrozil Montembeaulta přes obránce z pravého kruhu, sám si dojel puk i na dorážku, kterou však umístil vedle.
30:15'
Canadiens teď měli velmi dobré střídání, sevřeli soupeře, jenže Savardovo nahození skrumáží neprošlo a hosté raději vyhazují na zakázané uvolnění.
28:56'
Pulock si vyměnil kotouč s Pelechem a znovu střílel od modré, kotouč byl sražen do rohu.
27:22'
Savard zůstal chvíli ležet v rohu kluziště po trvrdém hitu Palmieriho.
27:02'
26:30'
Islanders vyhazují kotouč za domácí bránu.
26:01'
Suzuki nabil Dadonovovi, který napřáhl ke golfáku až pod strop a bránu těsně minul.
25:02'
Do šatny odchází po jiném střetu, než za který se vylučovalo, zraněný domácí Harvey-Pinard.
25:02'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Sebastian Aho – 2 min., držení.
24:44'
Barzalův přílep Montembeault reflexivně vyráží před Horvata, který bekhendem nedokázal kotouč zvednout zblízka nad jeho beton.
24:17'
Montrealský brankář rozklekem vyráží Mayfieldův pokus z plné jízdy z vrcholu kruhu.
23:45'
Bo Horvat převzal kulečníkovou přihrávku do jízdy o mantinel, krásnou stahovačkou se dostal do šance, ale Samuel Montembeault jeho střelu z mezikruží vystihl.
21:52'
Montreal si z tlaku vypomohl icingem.
21:04'
Barzalova střela se o brusli jednoho z bránících hráčů odrazila do protipohybu montrealského brankáře, ale mimo bránu.
20:33'
Ryan Pulock pálil prudce od modré, Montembeault vyráží betonem do strany.
20:01'
Canadiens byli v první třetině aktivnější, vše podstatné se ovšem vešlo do úseku dvou a půl minuty, kdy na každé straně jednou zvonila tyč a jednou se vlnila síť. Hosté dokázali odpovědět a stav po první části je nerozhodný.

Střely na bránu 14:7
Vyloučení 0:1, bez využití.
20:00'
18:52'
Vhazovalo se před Varlamovem, newyorští hokejisté byli úspěšnější a otočili hru, ale ne nadlouho a museli se rychle vracet při nebezpečném kontru Jonathana Drouina. Tomu při pokusu sjel puk z čepele.
18:03'
Rychlou průnikovou přihrávku převzal na pravém křídle Brock Nelson a pohotově vyzkoušel švihem Montembeaulta.
17:52'
Semjon Varlamov pojistil a podržel pod tělem nahozený kotouč.
17:21'
Pageau mířil z kruhu mezi betony, Montembeault je ovšem secvakl včas. Pokračovat se bude po další reklamní přestávce.
15:28'
Komerční přestávka, kotouč přeskočil mantinel.
15:01'
Po vyhraném buly v útočném pásmu propálil vše, co mu stálo v cestě, golfákem od modré čáry BROCK NELSON. Asistence: Noah Dobson a Sebastian Aho.
13:43'
13:18'
Domácí mohli přidat vzápětí druhý gól a také Varlamova zachránila tyčka při střele Joshe Andersona z úhlu z podobného místa jako o 21 vteřin dříve padl gól.
12:57'
Nedáš-dostaneš platí i v Kanadě. Z protiútoku zavezl kotouč Anderson po pravé straně, Harvey-Pinard napříč brankovištěm našel NICKA SUZUKIHO a ten z úhlu překonává Varlamovův beton u poloodkryté tyčky.
Asistence: Rafaël Harvey-Pinard a Josh Anderson
12:36'
Obrovská šance Islanders! Domácí zachránilo břevno při střele Palmieriho zblízka do prakticky odkryté brány.
12:03'
Jonathan Drouin nabídl krásnou zadovkou příležitost Xhekajovi, který z mezikruží Varlamova nepropálil.
11:45'
11:17'
Při pokusu o návrat do útočného pásma je pískán ofsajd.
10:53'
Domácí dlouho drželi útočné pásmo, ale kombinovali jen podél mantinelů. Až ve druhé minutě sevřeli soupeře do zámku, který vrcholil jen Mathesonovou střelou od modré, kterou Varlamov vyráží rozklekem.
9:45'
Jean-Gabriel Pageau – 2 min., hákování.
9:40'
Arber Xhekaj nastřeloval kotouč na Varlamova zápěstím z rohu útočného pásma u modré čáry. V dorážce pak zabránili hosté jen faulem.
8:28'
Pulockovi padl do střely Anderson.
6:46'
Po vyhraném buly pálil nebezpečně z mezikruží Jevgenij Dadonov, svého krajana v bráně New Yorku Islanders neprostřelil.
6:38'
Icing je pískán hostům.
6:10'
Hraje se důrazný silový hokej bez zbytečných přerušování, vyložené šance se ale zatím diváci v Montrealu nedočkali.
4:56'
Suzuki se prosadil přes Dobsona a bekhendem naslepo zády k bráně trefuje jen betony Varlamova, jenž šel prozíravě do rozkleku.
4:00'
Casey Cizikas vypíchl kotouč Hofmanovi, do zakončení se však Islanders z nadějné pozice nedostali.
3:31'
Hodně nepříjemnou střelu vyslal z osy kluziště Romanov, domácí brankář neudržel kotouč v lapačce, ale poblíž nebyl nikdo připraven k dorážce.
3:08'
Hosté se zpočátku jen bránili, první jejich výpad zakončil z vrcholu kruhu příklepem Pulock a zapsaný zákrok betonem má i Montembeault. Domácí se v protiútoku vystavili do ofsajdu.
2:06'
Zakázané uvolnění Islanders.
1:34'
Po buly trefuje Varlamovovy betony zblízka zápěstím Matheson.
1:05'
Jako první musel zasahovat Semjon Varlamov, ovšem byl to vyloženě zahřívací zákrok proti nahození ze středního pásma. Ruský brankář poté raději podržel puk na ledě před dotírajícím Dachem.
00:01'

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Xhekaj, Savard, Matheson, J. Barron, Harris, Kovacevic – Harvey-Pinard, Suzuki, Jos. Anderson – Dadonov, Dach, Hoffman – R. Pitlick, Dvorak, Ylönen – Pezzetta, Drouin, Belzile.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Pulock, Romanov, Mayfield, S. Aho I, Dobson – Bailey, Horvat, Barzal – Lee, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Holmström – M. Martin, Cizikas, Fasching.
Vzájemné zápasy

Více se v poslední době daří hokejistům Islanders, kteří ze čtyř hraných zápasů minulých dvou let ztratili jen bod.
V posledních dvou utkáních dokonce od Montrealu inkasovali jen jediný gól. V Bell Centre zvítězili 3:0 a doma 2:1 brzkými góly z 3. a 7 minuty zápasu.
New York Islanders

Islanders hrají naopak druhý zápas ve dvou dnech, doma proti Vancouveru dopadli podobně jako jejich dnešní soupeř. Na rozdíl od něj však vedli 4:2, na přelomu druhé a třetí třetiny si ale nechali nasázet od Cannucks čtyři góly a v závěru při hře 6 na 4 už jen zkorigovali na jednobrankovou prohru. Té nezabránil ani příspěvek největší posily Bo Horvata, kterého získali Islanders krátce předtím právě z Vancouveru

Newyorský klub se pohybuje dost na vlnách, střídá série výher a porážek, tato byla první po čtyřech vítězstvích a znamenala komplikaci v boji o play-off. Islanders mají sice stejně bodů jako v konferenci osmý Pittsburgh, ale také odehráno o pět zápasů více.

Kanadské bodování:
Brock Nelson 20+29
Matthew Barzal 14+34
Anders Lee 19+17
Montreal Canadiens

Slavná značka se letos trápí a od Stanleyova poháru ji dělí 15 bodů. Šestrkát v řadě Montreal nevyhrál v základní hrací době, připsal si v nich jen tři body. Naposledy před All-Star Game dotahovali Canadiens celý zápas ztrátu v derby s Ottawou a když se jim konečně podařilo vyrovnat v závěru na 4:4, inkasovali rozhodující gól 78 vteřin před koncem.
Za špatné výsledky Montrealu může i dost rozsáhlá marodka, na které je i slovenský talent Juraj Slafkovský (39 / 4+6).