NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Seattle Kraken - 8. ledna 2023   01:00

Ottawa
Ottawa
10:21' B. Tkachuk (Stützle, Chabot) • 26:35' Stützle  • 28:34' Stützle (Chabot, Zub) • 45:20' Stützle (Batherson)
4:8
(1:3, 2:2, 1:3)
Seattle Kraken
09:19' Bjorkstrand  (Schultz) • 12:53' McCann  (Schwartz, Wennberg) • 15:13' Schultz  (Oleksiak, Sprong) • 28:56' Sprong  (Borgen) • 34:13' Beniers  (Eberle) • 41:19' Dunn  (Burakovsky, A. Larsson) • 44:55' Eberle  (Burakovsky, Beniers) • 49:59' Burakovsky  (Eberle, Dunn)
Ottawa
A. Forsberg (16. Talbot) – Chabot (A), Zub, Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – B. Tkachuk (C), Stützle, Giroux (A) – DeBrincat, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Lucchini – Brassard, Kastelic, Watson.
Kea, Rooney – Flemington, Shewchyk.
Canadian Tire Centre, Ottawa
19 347 diváků

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek noci. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 19 347 diváků.
Krakeni mají dále na programu utkání v Montrealu, které se odehraje v úterý ráno. Senators se pak budou ve stejný den snažit si spravit chuť proti Nashvillu.
Canadian Tire Centre hlásí dohráno, Seattle osmi brankami ovládl velmi zábavné střetnutí s Ottawou a odváží si domů plný počet bodů! Hosté si díky excelentní koncovce v první části vypracovali slibný dvoubrankový náskok, který se pak domácím sice podařilo smazat, ale svěřenci kouče Hakstola se pak rychle vrátili zpět do vedení a tentokrát jej až do sirény nepustili.

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Jordan Eberle (SEA) 1+2
2. André Burakovsky (SEA) 1+2
3. Tim Stützle (OTT) 3+0
59:48'
Tanev drží puk ve vlastní třetině, z ochozů se line tichý pískot. Je konec, Seattlu už výhru nic neodpáře.
59:27'
Brännström si bere puk na svou hůl za ottawskou klecí, domácí se ještě pokusí naposledy zaútočit.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:51'
Sprong chtěl ještě rychle proklepnout Talbotovy reflexy z modré čáry, jeho zakončení ale bylo zblokováno a puk následně zamířil do ochranné sítě.
58:17'
Běží poslední desítky sekund děního utkání, ochozy Canadian Tire Centre se pomalu vyprazdňují.
57:33'
Borgen chtěl přihrávkou vysunout do útoku Gourdeho, jeho nabídce ale chyběla drobná dávka přesnosti.
56:58'
Chabot poslal puk spoluhráči, který jej následně z neutrální zóny vyhodil za hostující brankoviště. Lajna Senators se pak rychle vydala na střídačku.
56:32'
Tři a půl minuty do konce. O vítězi je už celkem dlouho jasno, duel se tak už spíše jen dohrává.
55:58'
Tanev nahazuje puk za domácí svatyni, Krakeni se po delší době usazují u Cama Talbota.
55:10'
Dění se teď pár desítek sekund drží u svatyně Seattlu. Senators se ještě snaží aspoň jednou trefou kosmeticky upravit skóre, zatím ale bezúspěšně.
54:25'
Nahození jednoho z domácích z modré prolétlo nad skrčeným Jonesem a orazítkovalo hrazení za klecí.
Střely na branku: 21 – 24.
54:12'
Martin Jones si na své konto připisuje úspěšný zákrok, a to celkem rutinní. Brassard ho příliš nepotrápil, dění je teď opět na pár sekund přerušeno.
53:51'
Hosté vyhráli vhazování před vlastní brankou a obratem vyhodili kotouč do středního pásma.
53:09'
DeBrincat byl u hrazení odzbrojen dvojicí protihráčů, Jones už poměrně dlouhou dobu nebyl nucen zasáhnout. Seattle ovládá hru a drží se na puku.
52:38'
Hamonic chtěl podél hrazení poslat puk na Brassarda, jeho nahrávku ale zachytil protihráč. Seattle tak stále drží hru před brankovištěm Cama Talbota.
51:56'
Krakeni mají dění plně pod kontrolou. Oba týmy střídají, puk na kruhu před Jonesem hlídá Soucy.
51:15'
Hosté nepolevují a chtějí ještě navýšit svůj náskok, Ottawa odráží jeden výpad Seattlu za druhým.
Střely na branku: 19 – 24.
50:31'
Bjorkstrandovu střelu na kruhu zblokoval bránící Sanderson, přičemž kotouč se následně od zadáka odrazil do hledistě. Je tu komerční přestávka.
49:59'
Seattle právě vstřelil branku!
Hosté mají nakročeno k desítce a vzhledem k unavené a děravé ottawské defenzívě není vůbec vyloučeno, že tuto metu pokoří! Pod osmý zásah Seattlu se podepisuje ANDRÉ BURAKOVSKY, který u pravé tyče zachytil Eberleho přihrávku od mantinelu a nasměroval puk do sítě – 4:8! Asistence: Jordan Eberle, Vince Dunn.
49:20'
Sprong vyrazil za vyhozeným kotoučem. Talbot se tak pro jistotu vydal ven ze svého brankoviště a riskantně jej rozehrál dopředu, což se mu ale vyplatilo.
48:38'
Před chvílí si do statistik zapsali icing hostující hráči, teď rozherávka nevyšla pro změnu domácím.
47:58'
Za Jonesem zazvonila tyč, z mezikruží se teď málem prosadil Batherson! Místo toho ale jen zasáhl spojnici, to bylo těsné!
47:37'
Tanev krátkou přihrávkou připravil zakončení pro McCanna, jehož projektil Talbot vyrazil.
46:51'
Domácí prostřídali formace a následně se zkusili prorazit před Jonese, obrana Seattlu je ale rychle zastavila.
Střely na branku: 19 – 22.
46:25'
Série přihrávek Krakenu vedla k poměrně rutinnímu nahození z hranice pásma, které Talbot hravě lapil do rukavice a poslal nás do další reklamní pauzy.
45:40'
Seattle se usadil v útočném pásmu a znovu trápí domácí obranu, která se ho snaží co nejrychleji odzbrojit.
45:20'
Ottawa právě vstřelila branku!
Fanoušci Senátorů ale obratem dostávají důvod k radosti a někteří z nich na led hází čepice! Rychlou odpověď nyní zařídil TIM STÜTZLE, který se z křídla přesunul před brankoviště a zakončením k tyči uzavřel hattrick – 4:7! Asistence: Drake Batherson.
44:55'
Dovolím si říct, že v kanadské metropoli je o vítězi rozhodnuto! Zakončení Burakovskyho se od brusle bránícího Girouxe smolně odrazilo k JORDANU EBERLEMU, jehož dorážka zaplula přesně za přesouvajícího se Talbota – 3:7! Asistence: André Burakovsky, Matty Beniers.
44:25'
Dunn se zpoza vlastní klece protáhl až za domácí modrou čáru a na mezikruží, odkud ale Talbotovu svatyni přestřelil. Gólman Sens nemusel zasahovat.
43:57'
Hra se je teď hodně otevřená, obrany takřka neexistují. Dění se přelévá z jedné strany na druhou.
43:12'
Další zásah nepřinesla ani nepříjemná skrumáž před Talbotem, Ottawa nakonec situaci vyřešila.
42:28'
Holdenovu ránu z modré zblokoval Gourde, druhý pokus domácího zadáka pak šel mimo tři tyče.
42:03'
Pokračujeme! Do útočného pásma se teď rychle protáhl McCann, jehož projektil z pravé strany připravený Talbot vystihl vyrážečkou.
41:31'
V Canadian Tire Centre se stále nehraje, údržbáři upevňují plexisklo. Prodleva snad bude minimální.
41:31'
Dobré zprávy! Vše je v pořádku, malé fanynce nakonec díky bohu nic není. Ze zápasu si navíc odnese hůl, kterou jí skrz díru pro fotografy prostrčil domácí kapitán Tkachuk.
41:31'
Dění je zastaveno, nějakou dobu se hrát nebude. Po souboji v rohu za domácí klecí se uvolnilo plexisklo, které zřejmě následně zranilo fanouška v první řadě. Tohle nevidíme vůbec rádi...
41:19'
To byla dělovka! Burakovsky poslal puk na modrou čáru na připraveného VINCENTA DUNNA, který následně vyslal přímo hrozivou ránu přesně pod víko domácí svatyně! Senátoři to teď už budou mít hodně těžké, pokud chtějí stále pomýšlet na vítězství – 3:6! Asistence: André Burakovsky, Adam Larsson.
40:51'
Po dvou zákrocích Jonese se nyní musel blýsknout také Talbot, který zastavil ránu z pravé strany.
40:04'
Třetí třetina budiž zahájena. Senators mají přesilovku, Larsson bude ale z trestné propuštěn za pár vteřin.
40:01'
Uff, to byla ale třetina! Ottawa nejprve dvěma brankami Stützleho vymazala manko, se kterým do dějství vstupovala, ale Seattle poté vzal věci znovu do svých rukou a díky Sprongovi a Beniersovi se vrátil do vedení. Sledujeme divokou a poutavou podívanou, přičemž po čtyřiceti minutách mají k úspěchu nakročeno hosté. Zvládnou slibně rozehraný duel dotáhnout do vítězného konce, nebo jim Senators ještě znepříjemní život?
Statistické okénko
Střely na branku: 16 – 15. Zblokované střely: 7 – 14. Vhazování: 25 – 16. Hity: 32 – 19. Trestné minuty: 2 – 6. Využití přesilovek: 1/2* – 0/1.

(* Přesilovka Ottawy bude po pauze pokračovat.)
Další třetina začne přibližně ve 3:07.
40:00'
39:54'
Pryž znovu letí až za Talbota, před přestávkou toho nejspíš už moc v Ottawě neuvidíme.
39:35'
Dlouhou šňůru domácích přihrávek ukončil Gourde, který na pravé straně vybojoval puk a vyhodil ho.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:58'
Seattle oslabení zahájil dobře a takřka okamžitě vyhodil puk ven ze svého obranného pásma.
38:22'
Hosté prostřední část dokončí ve čtyřech. Rozhodčí přerušil hru a ukázal na Adama Larssona (SEA), kterého poslal ven ze kluziště za nedovolené bránění.
37:55'
Zub se blýskl hitem, na mantinel byl přišpendlen Zub. Dění se nicméně vrací před Talbota.
36:57'
Holden rozehrává puk ven ze své obranné třetiny, Senators se znovu snaží prorazit dopředu.
36:37'
Na Eberleho zívala prázdná branka, hostující útočník do ní ale nezvládl tečovat Beniersovu divokou přihrávku! Škoda pro Seattle!
35:53'
Senators jsou teď bezzubí, Krakeni mají dění plně pod kontrolou. Jones je už několik minut bez práce.
Střely na branku: 16 – 15.
34:55'
Sanderson startuje z vlastní třetiny, Senators to nevzdávají a chtějí se přesunout k Jonesovi.
34:13'
V ochozech je hrobové ticho, nepočítaje tedy hrstku příznivců Seattlu! Hosté přidávají další zásah a opět vedou o dva zásahy, a to díky MATTYMU BENIERSOVI, jenž se zničehonic zjevil sám na mezikruží a okamžitě po převzetí Eberleho přihrávky překonal bezmocného Talbota – 3:5! Asistence: Jordan Eberle.
33:44'
Tim Stützle bedlivě střeží kotouč za ottawskou klecí, zbytek jeho formace vyrazil na střídačku.
33:10'
Seattle překombinoval slibně se rozvíjející akci před brankovištěm a nakonec ani neprověřil Talbota, který odražený kotouč schoval pod svou rukavici.
32:35'
Rozehrávka zpoza branky tentokrát nikam nevedla, Larsson byl odzbrojen už v neutrální zóně.
Střely na branku: 15 – 13.
31:55'
Hosté znovu nastřelili brankovou konstrukci, tentokrát měl ke gólu extrémně blízko Dunn!
31:29'
Gambrell se u mantinelu neúspěšně snažil odzbrojit Burakovskyho, Kraken kombinuje v útočné třetině.
30:46'
Vracející se Schultz sbírá vyhozený puk zpoza vlastní klece, Senators dostali hru pod kontrolou a nepouští protihráče před Talbotovo brankoviště.
30:05'
Tolvanen z křídla mířil na blížší tyč, Talbot na jeho zakončení zareagoval ramenem. Seattle se dostává k odraženému puku a i nadále se drží vepředu.
29:39'
Situace jde pro domácí od desíti k pěti, Derrick Brassard (OTT) dostává dvě minuty za podrážení.
28:56'
Divočina v Ottawě dostává další zápletku, Seattle se po pouhých dvaadvaceti vteřinách vrací do vedení! DANIEL SPRONG prožívá životní sezónu, což teď potvrdil krásnou střelou z kruhu přesně pod víko, a připsal si na své konto už dvanáctý zásah v ročníku – 3:4! Asistence: Will Borgen.
28:34'
Canadian Tire Centre je na nohou, máme vyrovnáno! Chabot z prostoru pro vhazování poslal puk jen do Jonesova betonu, od kterého se pryž odrazila přímo na nedostatečně hlídaného TIMA STÜTZLEHO. Ten si následnou dorážkou z hranice brankoviště zadělal na hattrick – 3:3! Asistence: Thomas Chabot, Arťom Zub.
28:04'
Těsně po vyhraném vhazování v útočném pásmu zkusil štěstí Schultz, Talbot byl znovu ve střehu.
27:55'
Bjorkstrand se dostal přes celkem laxně bránícího Holdena a lehkým nahozením prověřil Talbota. Po přerušení pak byla před domácí klecí k vidění agresivní strkanice, trestat se ale zřejmě nebude.
27:07'
Od bleskové odpovědi nás dělily jen milimetry! Senátory teď zachránila horní tyč, kterou z pravé strany nastřelil André Burakovsky!
26:35'
Tak na tuhle minelu bude chtít Brandon Tanev velmi rychle zapomenout, Senators kuriózní trefou snižují na rozdíl jediné branky! Hostující útočník se pokusil z hranice brankoviště vyhodit puk ven z pásma, místo toho ho ale nasměroval jen do TIMA STÜTZLEHO a od německého forvarda se pryž následně odrazila za překvapeného brankáře – 2:3! Bez asistence.
Střely na branku: 12 – 10.
26:25'
Soupeřům přesilovku nedovoleným bráněním nadělil Will Borgen (SEA), teď nás čeká komerční pauza.
25:54'
Senators mají ponechanou výhodu a hrají s odkrytou svatyní, při nejbližším přerušení se bude trestat.
25:11'
Ottawa rozjela kombinaci před Jonesem, kterou ale Seattle rychle rozebral a vzal si puk na své hole.
24:42'
Zub teď na druhém konci ledu krátkou přihrávkou připravil ránu z voleje pro DeBrincata, který ovšem následně puk poslal jen nad hostující svatyni.
24:12'
Domácí se teď na ledě trápí, Seattle kontroluje hru a snaží se se na delší dobu usadit před Talbotem.
23:39'
Talbot bez větších obtíží lapil Oleksiakovo nahození z pravé strany, hosté mají od začátku třetí třetiny na kontě už tři střely. Ottawa zatím ani jednu.
23:12'
Sprong byl na hranici obranného pásma zastaven Brassardem, který na malý moment zpomalil postup Seattlu do ofenzívy. Hosté mají více ze hry.
22:25'
McCann poslal přihrávku do prostoru pro buly. Tam byl připravený Schwartz, který si ale nedokázal rychle zpracovat puk. Talbota tak nakonec neohrozil.
21:41'
Burakovsky chtěl z pravého kruhu poslat přihrávku na levý, v mezikruží ale kotouč zachytil Sanderson. Talbot si tak tentokrát mohl oddechnout.
21:12'
Senators vyhodili puk do soupeřova pásma a vyrazili střídat, Kraken nyní hledají cestu zpět k Talbotovi.
20:35'
Larsson se blýskl ranou z voleje z modré čáry, Talbot odpověděl betonem a puk vyrazil k mantinelu.
20:07'
Už sedm sekund po prvním vhazování se přerušuje, Seattle se zřejmě dostal do postavení mimo hru.
20:01'
Úvodní dějství v Canadian Tire Centre rozhodně nenudilo. Máme za sebou celkem vyrovnaných prvních dvacet minuty hry, po kterých se hosté těší z dvoubrankového náskoku. Na Bjorkstrandův úvodní gól sice bleskově zareagoval Tkachuk, na trefy McCanna a Schultze už ale odpověď nepřišla. Tedy aspoň zatím. Uvdíme, jak se duel bude vyvíjet dál.
Střely na branku: 11 – 7. Zblokované střely: 4 – 9. Vhazování: 9 – 9. Hity: 16 – 10. Trestné minuty: 0 – 2. Využití přesilovek: 0/1 – 0/0.
Další třetina začne přibližně ve 2:10.
20:00'
19:53'
Seattle aktivní Ottawu drží na uzdě a nepouští jí před Jonese, úvodní dějství se chýlí ke konci.
19:30'
Brännström vyváží puk ven ze své třetiny, domácí mají čas na ještě jednu poslední akci.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:53'
Jones byl opět ve střehu, puk po jeho dalším zákroku končí v ochranné síti nad brankovištěm.
18:41'
První část se pomalu ale jistě chýlí ke konci, více ze hry mají v posledních minutách hokejisté Ottawy.
17:56'
Prudká rána Bathersona z prostoru pro buly šla jen do pokrčeného Jonese. Senators nyní operují v útočném pásmu a snaží se stáhnout své manko.
17:18'
Seattle se ve vlastním oslabení dostal do přečíslení dva na jednoho. Gourde místo přihrávky na McCanna zvolil ránu, kterou Talbot hravě vyrazil.
16:36'
Polovina domácí přesilovky je pryč, střelu na branku jsme v ní zatím ještě neviděli. Blízko k ní měl Pinto, jehož projektil z kruhu byl ale zblokován.
16:21'
Odpískáno postavení mimo hru proti domácím, kterým se nyní nedaří se vrátit do útočného pásma.
15:27'
Senators dostávají šanci se vrátit zpět do hry, Jaden Schwartz (SEA) dostává menší trest za podrážení.
Střely na branku: 8 – 5.
15:13'
Anton Forsberg po patnácti minutách hází ručník do ringu, domácí brankoviště převezme Cam Talbot.
15:13'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! JUSTIN SCHULTZ Forsberga překvapil nahozením z modré, které domácímu gólmanovi propadlo skrz výstroj a následně se poněkud šťastně odrazilo až za brankovou čáru – 1:3! Asistence: Jamie Oleksiak, Daniel Sprong.
14:54'
Hamonic se vyznamenal a na pravé straně odzbrojil Spronga. K puku se ale následně dostal další hráč Seattlu, který se tak i nadále drží v útočné třetině.
14:12'
Tečované nahození končí za Jonesem, tentokrát to zakázané uvolnění nebude. Hosté budou muset založit další akci až z hloubi vlastního pásma.
13:32'
Senátoři se snaží na inkasovaný zásah znovu rychle odpovědět, obrana Seattlu ale teď plní plán na sto procent a nepouští soupeře do zakončení.
12:53'
Tak tohle byla hodně krásná akce z dílny Krakenů, kteří si berou zpět ztracený náskok! Schwartz se zpoza branky přesunul na kruh, odpoutal se od protihráče a parádní křižnou přihrávkou připravil ránu z voleje pro JAREDA McCANNA, jenž následně vymetl levý horní roh domácí klece – 1:2! Asistence: Jaden Schwartz, Alexander Wennberg.
12:10'
DeBrincatovi se nabízel volný spoluhráči na hranici brankoviště, domácí forvard se ale rozhodl vzít věci do svých rukou. Jeho zakončení bylo zblokováno.
11:48'
Ottawa si do statistik zapisuje zakázané uvolnění, dění se tak aspoň na chvíli přesune k Forsbergovi.
11:13'
Burakovsky byl připraven o kotouč na hranici útočného pásma. Pryž se ovšem následně odrazila k Dunnovi, a Seattle to tak hned může zkusit znovu.
Střely na branku: 7 – 2.
10:37'
Puk nyní vyletěl mimo hrací plochu, po kratší přestávce uvidíme vhazování v senátorském pásmu.
10:21'
Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat! Na střeleckou listinu se zapisuje BRADY TKACHUK, jenž ve středním pásmu zachytil Stützleho přihrávku, najel přesně mezi dva obránce a z pozice těsně za modrou bez milosti obral Jonese o čisté konto. Seattle si náskok užil minutu – 1:1! Asistence: Tim Stützle, Thomas Chabot.
09:19'
Máme tu první gól utkání, hosté se v polovině desáté minuty se ujímají vedení! Na pravém kruhu se uvolnil OLIVER BJORKSTRAND, který následně Forsberga zaskočil prudkou ranou. Ta se od brankové konstrukce odrazila přímo do sítě – 0:1! Asistence: Justin Schultz.
08:58'
Oleksiak se na malou chvíli protáhl do útočného pásma, Senátoři ho ale bleskově odzbrojili.
08:19'
DeBrincat prokličkoval skrz obranu až před Jonese a zkusil zakončit k tyči, gólman Krakenu zachoval chladnou hlavu a se složitou situací si poradil.
07:48'
Seattle prožívá zatím asi nejpovedenější pasáž hry. Dění se přelévá ze strany na stranu, přičemž hosté jsou momentálně častěji na kotouči.
07:11'
Sprong přihrávkou od mantinelu připravil zakončení pro spoluhráče na mezikruží, do dráhy potenciálně nepříjemné střely se ale obětavě postavil protihráč.
06:23'
Holdenovu střelu ze zadní hranice kruhu zblokoval Schwartz, Ottawa se i nadále drží v útoku.
Střely na branku: 3 – 1.
06:02'
Čárový rozhodčí teď Seattle nachytal v postavení mimo hru. Přichází první dnešní komerční přestávka.
05:29'
Vzápětí si na své konto připisuje úspěšný zákrok pro změnu Forsberg, který vyzrál na Dunnovu střelu z prostoru pro buly. Stále čekáme na úvodní trefu.
05:02'
Hamonic se zmocnil pryže u mantinelu, nehodlal ztrácet čas a okamžitě prověřil Jonese. Ten nahození vyrazil a puk následně schoval pod rukavici.
04:30'
Soucy nahodil puk z modré čáry za domácí brankoviště, kde se k němu jako první dostal Chabot. Hosté se tak tentokrát do útočného pásma neprobojovali.
03:58'
Gourde nyní hlídá kotouč za brankou Seattlu a čeká, až se na led dostane nová formace Krakenu.
03:15'
Tkachuk se obtočil kolem hostující klece a zkusil zakončit k bližší tyči, Jones se k ní ale přesunul včas a puk bez větších obtíží vytěsnil mimo nebezpečí.
02:28'
Sledujeme zárodek senátorské kombinace, dění se usazuje v útočném pásmu Ottawy. Uvidíme, co svěřenci D.J. Smitha vymyslí před Jonesem.
01:39'
Na druhém konci hrací plochy teď zkusil štěstí McCann, jeho rána ale Forsberga vůbec neohrozila. Kotouč šel jen do plexiskla za domácím brankovištěm.
01:15'
O první střelu utkání se postaral Kelly, jehož zakončení z kruhu připravený Jones vyrazil k mantinelu.
00:58'
Obrana Senátorů je ale zatím pevná a nenechává soupeře prorazit za modrou. Hosté to teď zkusili domů, přičemž tentokrát se dostali do ofsajdu.
00:14'
Tolvanen nahodil puk za Forsberga, Seattle začíná aktivně a hned se chce usadit před ottawskou klecí.
00:01'
Sudí svolává hráče do kruhu, jdeme na věc!
Oba celky jsou na ledě, v Canadian Tire Centre je vše připraveno. Za malou chvíli startujeme.
Úvodní buly je naplánováno na jednu hodinu ráno našeho času, dá se však očekávat, že se zhruba o pět až deset minut opozdí, jak je ostatně v NHL zvykem.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou noc, duel mezi Ottawou a Seattlem začíná zhruba za hodinu! Níže jsou pro vás připraveny dnešní sestavy.

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Chabot (A), Zub, Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – B. Tkachuk (C), Stützle, Giroux (A) – DeBrincat, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Lucchini – Brassard, Kastelic, Watson.
Trenér: D.J. Smith.

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz (A), Wennberg, McCann – Tolvanen, Gourde (A), Bjorkstrand – B. Tanev, Geekie, Sprong.
Trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Kea, Rooney – Flemington, Shewchyk.
DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

Ottawa Senators: Forsberg – Chabot, Zub, Sanderson, Hamonic, Holden, Brännström – Tkachuk, Stützle, Giroux – DeBrincat, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Lucchini – Brassard, Kastelic, Watson.

Mimo sestavu: nikdo.

Zranění: Norris, Joseph, Motte, Chartier, Zajcev.

Seattle Kraken: Jones – Dunn, Larsson, Oleksiak, Schultz, Soucy, Borgen – Burakovsky, Beniers, Eberle – Schwartz, Wennberg, McCann – Tolvanen, Gourde, Björkstrand – Tanev, Donato, Sprong.

Mimo sestavu: Fleury, Geekie.

Zranění: Donskoi, Driedger.
SEATTLE KRAKEN
3. místo v Pacifické divizi
37 Z, 17–4–4–12, 131:118 (+13), 46 bodů

Seattle se aktuálně nachází na třetím místě v Pacifické divizi, přičemž se musí ohlížet oběma směry – jak nahoru, tak dolu. Calgary s Edmontem na něj mají naprosto minimální ztrátu, náskok Los Angeles je pak podobně drobný. Navíc vzhledem k tomu, že Krakeni mají hned několik utkání k dobru, mohou výhledově pomýšlet i na vystřídání Vegas na čele tabulky.

Hosté dnes do Canadian Tire Centre přicestují se třemi výhrami v zádech. Od startu nového kalendářního roku postupně porazili Islanders, Oilers a dosud nejrecentněji Toronto, které v pátek ráno díky povedené druhé třetině zneškodnili jasně 5:1. Pod góly se tehdy podepsali Beniers, McCann, Tolvanen, Wennberg a Dunn.

Nejproduktivnější hráči
André BURAKOVSKY – 37 Z, 29 bodů (10+19)