NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Colorado - 8. února 2023   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
56:22' Rust (Malkin, Zucker) • 63:36' Letang (Crosby, Malkin)

Utkání přihlíželo 18 096 diváků.
Dramatické utkání mezi Pittsburghem a Coloradem dospělo do prodloužení, v němž tahali za pomyslný delší konec provazu domácí hokejisté.

Bezbrankový stav prolomil ve 31. minutě Nathan MacKinnon a hosté dlouho udržovali těsný jednobrankový náskok, ovšem Tučňáci byli za svou aktivitu ve třetí dvacetiminutovce nakonec po zásluze odměněni, šťastnou trefu zaznamenal v 57. minutě Bryan Rust. V prodloužení nejprve Francouz na brankové čáře zabránil ve vítězné radosti Guentzelovi, avšak na forhendové zakončení Krise Letanga ze 64. minuty už byl krátký.

Svěřenci kouče Sullivana přerušili sérii dvou porážek v řadě a z pátého místa Metropolitní divize se přiblížili čtvrtému Washingtonu na jediný bod. Colorado zásluhou prohry až v nastaveném čase poskočilo v Centrální divizi na třetí pozici před Minnesotu.
63:36'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je konec, bonusový bod berou Tučňáci! Snahy Crosbyho a Malkina ještě hostující defenziva přestála, ale v pokračujícím tlaku dostal od domácího kapitána přihrávku do levého kruhu KRIS LETANG, zkušený obránce nasměroval kus černé gumy nad pravou ruku ne úplně dobře srovnaného Francouze. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.
63:12'
Nyní byl Nathan MacKinnon rozhodnutí ještě blíže! Zase zakončoval v blízkosti modré čáry, Caseyho DeSmitha zachránila pravá tyč.
62:47'
Mikko Rantanen so rozmyslel střelu a na střed nabil Nathanu MacKinnonovi, jehož forhendové zakončení zamířilo vedle pravé tyčky.
62:05'
Do pravého kruhu dostal nabito Valerij Ničuškin. Dle očekávání se do puku opřel z první, brankáře DeSmitha napálil do masky.
61:38'
Kousek za levým kruhem vypálil Nathan MacKinnon. Obětavý blok předvedl Marcus Pettersson, načež vyhodil Jeff Petry.
61:21'
Oddechový čas pro tým Colorado Avalanche.
61:21'
Colorado bude hrát přesilovou hru. Jevgenij Malkin v předbrankovém prostoru neuspěl, načež zcela evidentně podrazil Calea Makara, který chtěl podpořit kolegu a přečíslit tak posledního protihráče.
60:47'
Domácí mužstvo pokračuje v útočení. Středem chtěl až před bránu projet Sidney Crosby, čistým způsobem ho zastavil Devon Toews.
60:23'
Je to tak, zápas pokračuje! Skutečně rozhodovaly centimetry, Pavel Francouz ale pohotovým zákrokem vyškrábl puk z brány ještě v momentě, kdy se kouskem dotýkal brankové čáry.
60:23'
Rozhodčí si ještě jedou prohlédnout celou situaci k videu. Opakované záběry však spíše nasvědčují tomu, že se o gól nejednalo.
60:23'
Skvělý Pavel Francouz! Po propadnutí Avalanche domácí postupovali do přečíslení. Sidney Crosby vybídl ke skórování Jakea Guentzela, jehož pokus udržel český gólman o centimetry na brankové čáře.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 34 – 39.
Základní hrací doby o vítězi nerozhodla, uvidíme prodloužení. Pittsburgh ve třetí dvacetiminutovce výrazně zabral a zasloužení odměna se dostavila v 57. minutě, kdy se šťastnou trefil zapsal mezi střelce Bryan Rust. Domácí nastoupí do prodloužení v lepším rozpoložení, ale jak známo, při hře tři na tře může rozhodovat drobná chyba, ať na jedné či druhé straně.
60:00'
59:54'
Poslední akci základní hrací doby vedl středem Ryan Poehling. Došlo ovšem jeho ztrojení, s nímž člen čtvrtého útoku nemohl nic dělat.
59:26'
Bryan Rust váhal příliš dlouho a Samuelem Girardem se nechal vytlačit z dobré pozice, bekhendový pas před bránu nasměroval jenom do brusle konkurenta.
58:57'
Ani hosté nezapomněli útočit. Mikko Rantanen na sebe natáhl dva konkurenty a křižným pasem oslovil Nathana MacKinnona, jenž mířil vedle pravé tyče.
58:24'
Tlak domácího celku pokračuje. Od levého mantinelu vypálil křižně těsně nad ledem Brian Dumoulin, brankář v poslední chvíli vykopl levý beton.
57:49'
Z pravé strany nahazoval od modré čáry Kris Letang. Pavel Francouz bez problémů vyhlavičkoval kotouč mimo bezprostřední nebezpečí.
57:13'
Tučňáci bezpochyby cítí, že psychická výhoda je na jejich straně. Marcus Pettersson vyslal oblouček na Jevgenije Malkina, ten ve snaze o zakončení promáchl.
56:22'
Domácí se dočkali, je vyrovnáno! Malkin ještě neuspěl, ovšem zpoza brány nezištně vrátil kotouč do předbrankového prostoru, kde se od pravé brusle BRYANA RUSTA odrazil touš do levého betonu Francouze, aby následně doputoval za brankovou čáru. Asistence: Jevgenij Malkin a Jason Zucker.
55:55'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Casey DeSmith. Zastavil hrací předmět za vlastní bránou, nikým neatakován jej posunul po pravé ruce na Chada Ruhwedela.
55:19'
Další zákrok si dvaatřicetiletý rodák z Plzně připravil pro střelu Sidneyho Crosbyho, nepovedený bekhendový pokus kryl levým betonem.
54:35'
Do pravého kruhu dostal nabito Jake Guentzel. Ještě si poklekl, aby dal kotouči větší razanci, ovšem na Pavla Francouze byl znovu krátký, český gólman podržel touš ve výstroji.
54:03'
Pavel Francouz dokonale ucpal místečko u pravé tyčky. Marně se Bryan Rust nadvakrát pokoušel o gólovou dorážku.
53:42'
Ani teď to nevyšlo! Do levého kruhu obdržel pobídku Jason Zucker, americký forvard vyslal kus černé gumy příliš vysoko.
53:26'
Přes bránícího Samuela Girarda střílel Jevgenij Malkin. Ruský forvard neskóroval, puk poslal přímo do Francouzovy výstroje.
52:57'
Tlak Penguins pokračuje. Kris Letang vyslal dělovou ránu od modré čáry, Jason Zucker ji ještě tečoval o pár čísel vedle levé části brankové konstrukce.
52:03'
Bryan Rust o sobě dal vědět hned při prvním střídání po vyloučení. Přes dva konkurenty vystřelil bekhendem, touš prosvištěl těsně nad břevnem.
51:50'
Domácí v plném počtu. Bryan Rust strávil na lavici hanby kompletní dvě minuty, Pittsburgh zůstává ve ztrátě jednoho gólu a nadále může zabojovat alespoň o remízový výsledek po šedesáti minutách.
51:22'
Přetrvávající tlak Colorada utnul Devon Toews. Nezvládl zpracování na útočné modré čáře, čárový rozhodčí správně odpískal ofsajd.
50:53'
Na druhý gól v utkání si dělal zálusk Nathan MacKinnon. Z levého kruhu mířil na zadní tyč, blokující Jeff Petry srazil puk těsně vedle levé tyče.
50:19'
Hodně volného prostoru dostal na modré čáře Cale Makar. Produktivní bek vyslal tvrdou forhendovou ránu, která rozvlnila pouze boční síť.
49:45'
Domácím výrazně komplikuje cestu za vyrovnáním Bryan Rust. Na červené čáře si vůči Alexi Newhookovi pomohl k puku hákováním.
49:14'
Skvěle zabral směrem dozadu Samuel Girard. Dostihl s pukem jedoucího Jeffa Cartera a tělem ho čistě přišpendlil na mantinel.
48:47'
Až do pravého kruhu dobruslil Valerij Ničuškin. V plné rychlosti vyprodukoval ránu ze zápěstí, Casey DeSmith skryl touš ve výstroji.
48:20'
Český gólman udržuje šance na čisté konto i po forhendovém zakončení Jevgenije Malkina, které pokryl pravým betonem.
47:54'
Nahození Joshe Archibalda se od zadního mantinelu odrazilo do předbrankového prostoru, v němž úřadoval Pavel Francouz a jeho lapačka.
47:13'
Casey DeSmith udržuje šance Tučňáků na bodový zisk. Parádně se přemístil ke své pravé tyči, aby ve výstroji uschoval nadějnou střelu J. T. Comphera z levého kruhu.
46:48'
Domáí kapitán Sidney Crosby vyslal středem Brocka McGinna, jenž získal útočné pásmo, přes bránícího Bowena Byrama ale vystřelil výrazně vedle levé tyče.
46:30'
Nathan MacKinnon si počkal na modré čáře, kam dostal pobídku od Calea Makara, ostrá rána z první se mezi tři tyče nevešla.
45:49'
Na vyrovnávací trefu zaútočil Kasperi Kapanen. Obtočil soupeřovu svatyni, jenže pak z otočky vystřelil jenom do Johnsonovy hokejky.
45:12'
Od modré čáry nahazoval Devon Toews a Logan O'Connor tentokráte skvěle tečoval. Casey DeSmith v poslední chvíli vykopl levý beton.
44:44'
Vysokou rychlost vyvinul po levém mantinelu Logan O'Connor. V pravý čas nahrál bekhendem před bránu, kde Matt Nieto z bezprostřední blízkosti na DeSmitha nevyzrál.
44:30'
Skvěle zabojoval Bryan Rust, jenž proti dvěma protihráčům zvládl posunout touš na modrou čáru k Jeffovi Petrymu, jehož dělovku skryl Pavel Francouz v lapačce.
43:56'
Jako další skvěle zafungoval do defenzivy Bowen Byram. Zadák vystihl kličku Joshe Archibalda a vyslal oblouček do střední třetiny.
43:15'
Švédský útočník Rickard Rakell párkrát zakvedlal s kotoučem, aby posléze nahrál za bránu Sidneymu Crosbymu, tomu čistým způsobem vypíchl puk Erik Johnson.
42:44'
Jeff Petry si nechal odrazit puk od pravého mantinelu, načež vypálil forhendem kousek za kruhem, napálil pouze clonícího soka.
42:03'
Za vlastní bránou úřadoval Chad Ruhwedel. Tělem přetlačil Evana Rodriguese, načež po levém mantinelu rozehrál na Bryana Rusta.
41:40'
Zpoza kruhů vyslal svižnou ránu zápěstím Kasperi Kapanen. Pavel Francouz šel včas do pokleku, předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
41:19'
Zakázané uvolnění Lavin. Způsobil jej J. T. Compher, jenž vyslal prudkou nahrávku mimo dosah teprve se rozjíždějícího Denise Malgina.
40:49'
Sám proti dvěma Jeff Carter neměl moc šancí na úspěch. Přesto srdnatě zabojoval, aby nakonec neuspěl kličkou proti Devonu Toewsovi.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Hosté do ní vstupují v těsném jednobrankovém náskoku, i domácí tedy zůstávají ve hře o bodový zisk.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:55.
Střely na bránu po 2. třetině: 16 – 29.
Prostřední část poprvé hnula stavem zápasu, po čtyřiceti minutách mají blíže k vítězství Laviny z Colorada. Ve 31. minutě se zapsal mezi střelce Nathan MacKinnon, jenž vyjel zpoza brány až do mezikruží, odkud kotouč pověsil k levé tyčce. Vedení obhájce Stanleyova poháru je zasloužené, neboť zůstal střelecky aktivnějším týmem a vytvořil si i více zajímavých příležitostí.
40:00'
39:47'
V posledních vteřinách druhé části si s pukem zahrál i Pavel Francouz, vyrážečkou rozehrál přes forčekujícího Rakella na osamoceného Byrama.
39:23'
Zakázané uvolnění domácího celku. Cale Makar celou situaci s přehledem pohlídal, Brock McGinn měl na konkurenta velkou ztrátu.
38:49'
Pěknou kličkou nejprve Mikko Rantanen zhatil Letangův pokus o hit, načež přihrál k levému mantinelu Alexi Newhookovi, toho zpacifikoval Chad Ruhwedel.
38:22'
Jeff Carter ukázal, že umí zahrát i směrem dozadu. Odhadl, kudy bude putovat Rantanenova prudká přihrávka, hrací předmět přizvedl do ochranné sítě.
37:57'
Těsně bráněný Valerij Ničuškin udržel na zádech Joshe Archibalda, jenže zepředu přijel Brian Dumoulin, na něj již ruský forvard nevyzrál.
37:20'
Jake Guentzel neváhal a po odrazu kotouče od zadního mantinelu napálil puk v levém kruhu z první, Pavel Francouz zakročil pravým ramenem.
36:56'
Na vyrovnání útočil Kris Letang. Z přehuštěného mezikruží si stáhl kotouč na pravou stranu, křižným zakončením trefil jenom Francouzův beton.
36:14'
Z trestné lavice se navrátivší Sidney Crosby se hned zapojil do hry. U pravého mantinelu se protáhl kolem Byrama, leč z úhlu mířil nepřesně.
35:57'
A další vyhození domácího celku. Tentokráte jej obstaral Jeff Petry, ten odpálil kus černé gumy až k Pavlu Franouzovi.
35:15'
Pittsburgh vysvobodil z pod tlaku Marcus Pettersson. Jeho vyhození nebylo z nejpřesvědčivějších, ovšem Devon Toews už puk v útočné třetině nestihl.
34:36'
Krásná kombinace na malém prostoru vyvrcholila v MacKinnonovu nahrávku před bránu na Valerije Ničuškina, Rus mířil do DeSmithovy vyrážečky.
34:05'
Zbytečný trest pro Sidneyho Crosbyho. Domácího kapitána frustroval hit na vlastní osobu, v útočném pásmu pak v pádu nesmyslně podrazil kolem jedoucího Samuela Girarda.
33:33'
U útočné modré čáry si Sidney Crosby neporadil se zpracováním, kus černé gumy nechal po mantinelu doputovat až k bránícímu Byramovi.
33:07'
Vysokou rychlost nabral Jason Zucker. Dobruslil až do levého kruhu, odkud těsně bráněný Samuelem Girardem vypálil nad břevno.
32:42'
Nathan MacKinnon si na malém prostoru našel prostor ke střele, tu vyslal z mezikruží poměrně výrazně vedle levé části brankové konstrukce.
32:11'
S koncem Guentzelova trestu měl dobrou šanci Evan Rodrigues. Jeho pokus lehce tečoval bránící Marcus Pettersson, překvapeného Caseyho DeSmitha trefil kotouč do masky.
31:44'
Do levého kruhu dostal nabito Nathan MacKinnon. Colorado zkrácenou přesilovku zatím nevyužilo, Casey DeSmith se včas přesunul a puk pokryl ve výstroji.
31:12'
Bleskově zkusil navýšit náskok Avalanche Mikko Rantanen. Kotouč zajímavě nabral na bekhend, z ostrého úhlu však nenašel volný prostor u bližší, levé tyče.
30:21'
Colorado právě vstřelilo branku!
Bezbrankový stav prolomil NATHAN MACKINNON! Využil skutečnosti, že je na ledě více prostoru, zpoza brány sjel do levého kruhu a následně si z něj puk posunul ještě více na střed, aby ve finále zavěsil ze zápěstí neomylně k levé tyčce. Asistence: Bowen Byram a Samuel Girard.
30:09'
Síly na ledě se vyrovnávají. Menší dvouminutový trest vyfasoval Jake Guentzel, Eriku Johnsonovi zabránil ve vyhození hákováním.
30:01'
Tvrdou ránou od modré čáry se prezentoval Kris Letang. Obětavě blokující Bowen Byram zvedl touš do ochranné sítě.
29:33'
Výborně zafungoval Pavel Francouz. Nejenže u pravé tyčky zpracoval puk na vyrážečku, ale středem dokázal i vyhodit do bezpečí.
29:11'
První přesilovou hru utkání si zahraje domácí Pittsburgh. Na trestnou lavici již usedl Artturi Lehkonen, jenž se po inkasování hitu a odchodu do útrob stadionu vrátil na led, před bránou zabránil Guentzelovi v dorážce pouze za cenu sekání.
28:44'
Kasperi Kapanen zkusil tečovat nahození Jeffa Petryho od modré čáry. Neuspěl, takže Pavel Francouz zasáhl bez problémů.
28:23'
Pod tlakem volil Valerij Ničuškin vysoký oblouček do útočného pásma. Chad Ruhwedel odjel za bránu, kde počkal na vystřídání, to provádí oba celky.
27:55'
Jason Zucker v přečíslení dvou na jednoho prováhal ideální příležitost k nahrávce, tu ve finále poslal jenom do hokejky bránícího Girarda.
27:28'
Soupeřovu svatyni chtěl obtočit a k levé tyčce touš zasunout Jevgenij Malkin. První část vyšla, při plnění druhé však narazil na Francouzův levý beton.
26:51'
Casey DeSmith zůstal v pozoru, správně totiž očekával, že by Evan Rodrigues mohl zakončovat z úhlu. Zapsal úspěšný zákrok levým betonem.
26:20'
Zdvojený Teddy Blueger bojoval, ovšem moc dobře věděl, že moc šancí nemá, nakonec o puk přišel na úkor Erika Johnsona.
25:54'
Andrew Cogliano si od mantinelu stáhl puk do kruhu a ze zápěstí mířil na zadní tyčku, cílové zařízení minul o pár decimetrů.
25:30'
Na modré čáře zvládl nelehké zpracování Marcus Pettersson, následovala střela na bránu. Bruslí touš zblokoval Andrew Cogliano, dorážející Brock McGinn minul.
24:59'
Do přehuštěného prostoru nahazoval Cale Makar. Casey DeSmith zasahovat nemusel, Kris Letang přispěchal s úspěšným blokem.
24:20'
Dlouho váhal s rozehrávkou Kris Letang a Brad Hunt soka potrestal čistým hitem, krátce před tím Kanaďan přeci jen zvládl posunout touš alespoň k Dumoulinovi.
23:53'
Evan Rodrigues nabral velkou rychlost ve střední třetině a po prvém mantinelu dojel do útočné, z ostrého úhlu minul cílové zařízení.
23:19'
Bryan Rust si byl moc dobře vědom, že sám proti třem nemá moc šancí na úspěch. Proto hru otočil a do vlastního pásma nahrál Chadu Ruhwedelovi.
22:44'
Se zpracováním vysokého obloučku si Ryan Poehling neporadil, následně ztratil přehled o kotouči. Čas na rozehrávku dostal Kurtis MacDermid.
22:29'
K modré čáře se stáhl Nathan MacKinnon, odkud vystřelil příklepem. Poměrně tvrdý pokus Casey DeSmith schoval v lapačce.
21:53'
Kličkovanou Logana O'Connora zastavil hostující útočník sám, neboť si ve finální fázi posunul kotouč daleko od hokejky a věnoval ho tak Brianu Dumoulinovi.
21:08'
Pokus Jeffa Petryho o rychlé založení útoku skončil zakázaným uvolněním, protože Brock McGinn za pukem natahoval hokejku marně.
20:47'
Do útrob stadiónu zamířil finský útočník Artturi Lehkonen, jenž schytal tvrdý, ale čistý hit od Krise Letanga. Pozitivní zprávou je, že odkráčel po svých, nepotřeboval výpomoc.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Na buly uspěl Sidney Crosby, Rickard Rakell vzápětí neuspěl kličkou proti Devonu Toewsovi.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:00.
Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 13.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Pittsburghem a Coloradem branku nepřinesla. Aktivnější jsou hosté, kteří si vytvořili i největší příležitost, v níž Nathan MacKinnon orazítkoval brankovou konstrukci. I domácí párkrát zahrozili a nejvíce v samotném závěru, kdy Guentzelův pokus skončil ve Francouzově výstroji. Oba celky se po pár denní přestávce postupně dostávají do tempa, ve druhé části můžeme očekávat ještě svižnější hokej.
20:00'
19:50'
Smutně pohlédl ke stropu haly Jake Guentzel, moc dobře totiž věděl, že spálil velkou příležitost. Mezi kruhy americkému ostrostřelci nabil Sidney Crosby, střelu z velmi dobré pozice však poslal přímo do Francouzovy výstroje.
19:21'
Opět v akci Josh Archibald. Počkal si na Alexe Newhooka, jehož poslal k ledu ukázkovým hitem, za což od diváků sklidil hlasitý potlesk.
18:47'
Ryan Poehling s hlavou nahoře posunul puk na vrcholek pravého kruhu, z tohoto prostoru Josh Archibald nasměroval puk nad horní tyčku.
18:22'
Dlouho domácí celek v ofenzivě nepobyl. Právě Jevgenij Malkin prudce nahrával na modrou, kde Kris Letang nezvládl zpracování.
17:55'
Do vlastní obranné třetiny najel Jevgenij Malkin. Protaženým obloukem vyřadil ze hry Alexe Newhooka a pro Pittsburgh získal útočnou třetinu.
17:29'
Tučňáci už se oklepali z nepovedeného úvodu a i oni jsou schopni nebezpečně zaútočit. K ráně natáhl Sidney Crosby, domácí kapitán přestřelil.
16:57'
Samuel Girarda ve výrazně příjemnější roli, když obdržel přihrávku na útočnou modrou čáru, forhendový projektil vypálený z první poslal vedle pravé tyče.
16:28'
Obranné vyhození Samuela Girarda protečoval do útočné třetiny J. T. Compher, takže o icingu nemohla být řeč. Z klidné pozice rozehrává Marcus Pettersson.
15:36'
Kris Letang podpořil ofenzivní složku mužstva. Dostal nabito mezi kruhy, odkud vypálil z první o pár čísel vedle pravé části brankové konstrukce.
15:00'
Povedené střídání domácí lajny. Brock McGinn tentokráte v roli nahrávače přenesl hru doleva na Kasperiho Kapanena, Fin z první střílel do brankového oblouku.
14:34'
Příliš zaměstnaný doposud nebyl, ale když už dojde k akci, je připraven! Řeč je o Pavlu Francouzovi, jenž povyjel proti v pravém kruhu osamocenému Broku MGinnovi a střelu na zadní tyčku skryl v lapačce.
14:01'
Nyní měl Casey DeSmith i notnou dávku štěstí. Tvrdou střelu Evana Rodriguese totiž neudržel, kotouč mu vypadl z výstroje a proskákal vedle pravé části brankové konstrukce.
13:44'
Jako další zahrozil z hostujících řad Mikko Rantanen. Finský forvard se od pravého mantinelu stáhl za kruhy, zápěstím mířil nepřesně.
13:18'
Parádní střílenou nahrávku před bránu vymyslel Nathan MacKinnon. Valerij Ničuškin nastavil hokejku a touš nasměroval těsně vedle levé tyče.
12:47'
Jake Guentzel z levého kruhu nabíjel na modrou čáru Jeffu Petrymu, jeho tvrdá dělovka se vznesla vysoko nad bránu.
12:15'
Ještě ze středního pásma natáhl k prudkému nástřelu Brad Hunt. Domácí brankář tentokráte mohl zůstat v klidu, touš zamířil o kus vedle pravé tyče.
11:44'
Po nahrávce na modrou čáru Samuel Girard rychle puk zpracoval a vyslal ho na bránu, Casey DeSmith zaznamenal poměrně jednoduchý zákrok.
11:11'
Středem kluziště měl v plánu projet až před bránu Andrew Cogliano. Hodil si kotouč z bekhendu na forhend, vzápětí ho Pierre-Olivier Joseph atakoval tělem, čímž konkurenta dokonale vyvedl z rytmu, aby nakonec puk získal.
10:58'
Pochvalu zaslouží Bowen Byram. Správně odhadl, kudy poletí zakončení Sidneyho Crosbyho, zblokoval ho pravou bruslí.
10:16'
Colorado bylo blízko! Jmenovitě Nathan MacKinnon, který si na malém prostoru připravil puk pro zakončení a ránou ze zápěstí orazítkoval brankovou konstrukci!
09:59'
Artturi Lehkonen udržel na zádech Jeffa Petryho a bekhendem propasíroval puk k Devonu Toewsovi, ten neseřídil mířidla dobře.
09:18'
Vysokou rychlost nabral Valerij Ničuškin. Po přejezdu do útočného pásma ho v rozletu zastavila píšťalka čárového, Rusa vystavil do ofsajdu netrpělivý Logan O'Connor
08:59'
Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončilo až zakázané uvolnění domácího celku, způsobil ho zadák Marcus Pettersson.
08:20'
Individuálně pokusil štěstí Andrew Cogliano. Jednoho soupeře se zbavil, jenže ztratil rychlost a na Chada Ruhwedela už recept nenašel.
07:53'
Pavel Francouz zatím hraje pouze se svou vyrážečkou. Znovu za bránou zastavil kotouč a rozehrál na samoceného MacDermida.
07:32'
Přečíslení dvou proti jednomu vedoucím gólem neskončilo! Nathan MacKinnon nabral vysokou rychlost a vzal zodpovědnost do vlastních rukou, DeSmtha trefil do pravého betonu.
06:50'
Domácí mužstvo stále čeká na první střelu na bránu, soupeř už jich má šest. Nedočkal se ani Jevgenij Malkin, ten mířil vedle pravé tyče.
06:25'
Alex Newhook naznačil zakončení, aby v poslední chvíli ještě přenesl hru doleva na Denise Malgina, Švýcar z první minul cílové zařízení.
05:57'
Sám vyrazil na zteč Rickard Rakell. Dostal se k útočné modré čáře, kde jej čistým způsobem zpacifikoval Erik Johnson.
05:30'
Evan Rodrigues je zatím nejnebezpečnějším hráčem. Přes pasivně hrajícího beka se od levého mantinelu natlačil před bránu, ale na gólmana nevyzrál, dorážející Alex Newhook posléze minul bránu.
04:55'
Ihned po buly vyslal tvrdou ránu Cale Makar. Casey DeSmith měl velké štěstí, že puk při jeho pozdní reakci prosvištěl vedle pravé tyče.
04:24'
Logan O'Connor na sebe navázal u levého mantinelu osobního strážce, načež nabil na modrou Devonu Toewsovi, Casey DeSmith udržel touš ve výstroji.
03:55'
Pod tlakem Jeff Petry nevymýšlel žádné složitosti a po přejetí červené čáry vyhodil po mantinelu. Oba celky střídají.
03:29'
Situace dvou proti třem nebezpečí nepřinesla. Evan Rodrigues si věřil jeden na jednoho proti Krisu Letangovi, leč neuspěl.
02:58'
Zmatky v předbrankovém prostoru Penguns vedoucím gólem Lavin neskončil. Valerij Ničuškin ve slibné pozici napálil brusle Ruhwedela.
02:20'
Defenzivní povinnosti si Bowen Byram splnil na jedničku. Odcouval společně s Ryanem Poehlingem, aby mu nakonec vypíchl touš z pod bruslí.
01:45'
Volnější levé strany chtěl využít Pierre-Olivier Joseph. Než se však rozel, tak ho zakřižoval Andrew Cogliano, domácí zadák proto pouze nahazoval.
01:21'
První zákrok má na kontě Casey DeSmith. Neměl moc práce, na zakončení Evana Rodriguese ze zápěstí z pravého kruhu měl totiž dobrý výhled.
00:42'
Po levém mantinelu nahazoval Josh Archibald. Za vlastní bránu vystartoval český gólman Pavel Francouz a touš sklepl pro Devona Toewse.
00:10'
Zápas mezi Pittsburghem a Coloradem odstartoval! Favorita hledat těžko, vzhledem k posledním výsledkům by mírným mohlo být hostující mužstvo.
00:01'

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Tokarski) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Kapanen, Carter, McGinn – Archibald, Blueger, Poehling.
Trenér: Mike Sullivan

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar (A), D. Toews, Girard, Byram, E. Johnson, B. Hunt – Lehkonen, MacKinnon (A), Ničuškin – Rodrigues, Compher, Rantanen (A) – Malgin, Newhook, Nieto – MacDermid, L. O'Connor, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sandlak, Dwyer – Nansen, Marquis.
Colorado Avalanche

Obhájce Stanleyova poháru v dosavadním ročníku nepředvádí vůbec jisté výkony. V Centrální divizi figuruje na čtvrté pozici, ovšem stále není třeba klesat na mysli, neboť třetí Minnesota má k dobru jediný bod. Laviny konečně chytily vítěznou vlnu, když v posledních osmi utkáních hned sedmkrát zvítězily, padly pouze doma s Anaheimem, naposledy vyhrály 4:2 nad St. Louis. Týmové produktivitě vévodí jednašedesátibodový Mikko Rantanen.
Pittsburgh Penguins

Hokejisté Pittsburghu ještě budou mít co dělat, aby postoupili do play-off. Momentálně v Metropolitní divizi okupují poslední postupovou pátou příčku, přičemž před šestými Islanders jsou pouze z důvodu lepšího skóre. Tučňákům pauza způsobená All-Star Game přišla vhod, protože v předešlých třech případech porazili pouze Floridu, v doposud posledním střetnutí doma překvapivě prohráli 4:6 se San Jose. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Sidney Crosby s 60 kanadskými body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Pittsburghem a Coloradem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.