NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Anaheim - 6. listopadu 2022   03:30

San Jose
San Jose
03:54' Labanc (Meier, Benning) • 28:09' Meier (E. Karlsson, Hertl) • 36:35' Kunin (Hertl, Labanc) • 49:33' Hertl (Meier)
4:5
(1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)

2:3 (SN)

Anaheim
Anaheim
12:06' Leason  (Klingberg, McTavish) • 17:20' Comtois  (Zegras, Leason) • 55:58' McTavish  (Kulikov) • 58:32' Henrique  (Terry, Zegras) • ' Henrique
San Jose
Hanson, Schrader – Gawryletz, Tobias
SAP Center, San Jose
17 562 diváků
Anaheim

Utkání je u konce a bylo dramatické až do posledního okamžiku. Už to sice vypadalo, že se domácí tým dočká svého letošního prvního vítězství nad celkem ze Západní konference, když v 50. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl Tomáš Hertl, jenže finiš patřil hostům, Mason McTavish a Adam Henrique srovnali a šlo se do prodloužení. V něm i přes několik šancí na obou stranách gól nepadl a tak o všem musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich padlo hned pět gólů, ten rozhodující dal v páté sérii Adam Henrique a rozhodl tak o extra bodu pro Anaheim.

San Jose je po této porážce na osmém místě Pacifické divize s devíti body, Anaheim je na sedmém místě se stejným počtem bodů.

Další zápas odehraje San Jose v pátek 11. listopadu od 2:00 na ledě St. Louis, Anaheim se představí už v pondělí doma od 3:00 proti Floridě.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Střely na bránu: 52 – 25 | Přesilová hra: 1/5 – 0/0 | Trestné minuty: 9 – 19
V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
Rozhodující nájezd zapisuje ADAM HENRIQUE, když rozhodl přesným bekhendem pod horní tyčku Reimerovy branky. Anaheim tak dokonal obrat a získal prémiový bod.
Je rozhodnuto. Adam Henrique si hodil puk na bekhend a poté jej pověsil pod horní tyčku. Anaheim vítězí.
Meier volil prudkou střelu, Stolarz ji vyrazil do rohu.
Comtoisovi ujel puk při pokusu o bekhendový blafák.
Karlsson neuspěl se střelou na lapačku.
McTavish srovnal, když si najel před branku a našel mezírku u pravé Reimerovy tyčky.
Nick Bonino dostává domácí do vedení, když gólmana vykoupal v rychlé práci holí a svižným zakončením.
Terryho střelu Reimer vyrazil.
Kevin Labanc se trefil prudkou střelou na Stolarzovu lapačku.
Zegras jel pomalu, ale vyplatilo se. Před brankářem zvolil
Couturemu nevyšel pokus o kličky.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Neuspěl ani Sturm, tohle vypadá na poslední kapitolu tohoto zápasu – samostatné nájezdy.
64:01'
San Jose se kombinací snažilo o uvolnění, Karlsson, Hertl a Meier si přihrávali na velkém prostoru a nakonec z toho byla akce se zakončením posledně jmenovaného. Stolarz puk zastavil u své pravé tyčky.
63:15'
Domácí tým si bere oddechový čas.
62:55'
Meier přihrál mezi kruhy, Couture ale golfákem neuspěl, puk se mu svezl po holi.
62:08'
Vatrano udělal dva okruhy kolem Reimerovy branky, domácí obrana se jej snažila držet od možnosti vystřelit.
61:32'
Hra ve třech nabízí mnoho šancí na střely, hra se teď přelévá ze strany na stranu.
60:30'
Domácí udělali v rozehrávce chybu, která vedla v šanci Anaheimu. Přes obránce se dostal Hentique a zkusil poměrně prudký bekhend. Reimer vytáhl skvělý zákrok lapačkou a ubránil nerozhodný stav.
60:16'
Hned dvakrát střílel Terry, první jeho pokus Reimer vyrazil, druhý šel nad branku.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:55'
Domácí už s pukem pouze čekají na klakson, tohle půjde do prodloužení.
59:22'
Mezi dvěma obránci se snažil prosmýknout Lundeström, hosté jsou teď ve velkém laufu.
58:32'
Anaheim právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Hosté se usadili v útočném pásmu, zpoza branky přišla přihrávka, kterou se na brankovišti snažil Reimer přikrýt, jenže ADAM HENRIQUE zvládl puk vyšťourat a srazit za brankovou čáru – 4:4! Asistence: Troy Terry, Trevor Zegras.
58:09'
Stolarz je na střídačce, je tu power-play hostů!
57:29'
To vše mohli zmařit Sturm s Boninem, prvně jmenovaný posílal přihrávku před branku, kde stačilo jen sklepnout puk, Boninovi na něj však o kousek nedosáhl.
56:56'
Hosté samozřejmě přidávají ještě víc na tempu, za pár chvil se dá očekávat odvolání Anthonyho Stolarze.
55:58'
Máme tu drama. Domácí si nepohlídali konec přesilovky, Kulikov našel z trestné lavice naskakujícího MASONA MCTAVISHE a ten své sólo zakončil zasunutím puku mezi Reimerovy betony – 4:3. Asistence: Dmitrij Kulikov.
55:47'
Karlsson vyslal prudkou střelu od modré čáry, Stolarz zakročil.
54:59'
Neuspěli ani Labanc se Sturmem, hosté poté vyvezli puk ze svého pásma.
54:18'
Středem si to do pásma namířil Barabanov, jednoho protivníka překonal, kousek za modrou už ale narazil.
53:51'
Hostům se situace zase o něco zhoršuje, neboť budou hrát další oslabení. Dvě minuty za podrážení dostal Mason McTavish.
52:48'
Od modré vystřelil Ferraro, jeho golfáku ovšem scházela přesnost.
51:48'
O individuální akci se pokoušel Barabanov, po pravé straně si najel do pásma, byl ovšem dobře zablokován a z bekhnedu nezakončil.
51:06'
Hra se teď přesunuje před Reimera, San Jose se totiž dopustilo zakázaného uvolnění.
50:53'
Teď už musí hosté hodně přidat na tempu, pokud dnes nechtějí odjet s prázdnou.
49:33'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí unikají do dvoubrankového trháku. Velký kus práce odvedl Meier, který zavezl puk do útočného pásma, už prakticky zpoza branky poslal bekhendovou zadovku a TOMÁŠ HERTL z kruhu vymetl horní růžek Stolarzovy branky. Český útočník tak ukončil dvanáctizápasové čekání na gól a upravil na 4:2. Asistence: Timo Meier.
48:09'
Barabanov posunul na Nieta, ten se dostal před brankáře, na kterého zkusil kličku, jenže Stolarz se roztáhl na brankovišti a puk dokázal vytěsnit!
47:27'
Leason se po pravé straně prohnal do útočného pásma, neměl ale podporu svých spoluhráčů a akce skončila u mantinelu.
46:13'
Po rychlém přechodu domácích do útočného pásma střílel přes obránce Kevin Labanc, jeho rána byla sražena mimo ledovou plochu.
45:16'
Z levého kruhu střílel zápěstím Kunin, Stolarz to zvládl vytěsnit, poradil si i s následnými pokusy o dorážku.
45:09'
Oba týmy jsou již v plném počtu.
44:48'
Hra ve čtyřech na obou stranách přináší sice více místa na ledě, ale zatím žádné vyložené příležitosti.
43:09'
Domácí Jonah Gadjovich dostal dvě minuty za sekání, hostující Simon Benoit zase dvě minuty za hrubost.
43:09'
Vzápětí se ale strhla u branky Anaheimu mela, kdy se Stolarz snažil odstrčit Gadjoviche, ten se po něm ohnal holí a svého gólmana pak přišel bránil Benoit. Bude se vylučovat.
43:03'
Před Stolarzem se odehrál závar, kdy se puk za brankovou čáru snažil dostrkat Lindblom, hosté ale své území uhájili.
42:58'
V úvodu třetí třetiny se hraje velmi aktivní hokej z obou stran.
41:56'
Domácí Meier nejprve prověřil Stolarze tvrdou ranou, aby se pak předvedli i hosté a Reimer musel hlavně řešit tečovanou střelu od modré čáry. Puk skryl u svých betonů, situaci mu pomáhal řešit i Radim Šimek.
40:49'
Hosté jdou hned od úvodu po vyrovnání a snaží se Reimera ohrožovat ze všech pozic.

Trestné minuty: 7:15
Čtyřicet minut hry je za námi a domácímu celku se povedlo výsledek otočit ve svůj prospěch. I nadále pokračovala střelecká převaha San Jose a ta byla korunována hned dvěma góly. O srovnání se postaral Timo Meier tvrdou ranou z první a zatím poslední gól padl v 37. minutě, kdy skóroval Luke Kunin. Anaheim při této brance neuspěli s trenérskou výzvou pro ofsajd, rozhodčí usoudili, že Barabanov z vlastního pásma skákal na střídačku a současný přechod jeho spoluhráčů přes modrou čáru nebyl posouzen jako ofsajd. Gól tedy platil a San Jose po dvou třetinách vede 3:2.
40:00'
39:15'
Tvrdou ránu od modré čáry vyslal hostující Zegras, Reimer sice po puku šel svou lapačkou, zákrokem si ale nemohl být vůbec jistý, moc toho totiž neviděl a nakonec si mohl oddechnout, když střela skončila těsně nad jeho brankou.
38:35'
Anaheim oslabení přečkal bez úhony, zase se hraje v pěti na obou stranách.
38:21'
Puk opět letí přes všechny čáry, přesilovka se blíží ke svému konci.
38:15'
Hostující Kulikov předvedl u mantinelu tvrdý, ale čistý hit, arénou to jen zahučelo.
37:44'
K odraženému puku se za kruhy dostal Hertl, z dobré pozice ovšem hostující branku minul.
37:06'
Hostům se daří vyhodit přes všechny čáry.
36:35'
Hostující lavička navíc dostává dvě minuty za neúspěšnou trenérskou výzvu a San Jose bude hrát přesilovku. Trest odsedí Trevor Zegras.
36:35'
Přesilovka je využitá, když po přechodu modré čáry přihrál Labanc na levou stranu, odkud Hertl posílal pas na brankoviště a sjíždějící LUKE KUNIN sklepl puk za Stolarze. Hosté pak zkusili challenge pro Barabanovův ofsajd, sudí však usoudili, že pravidla porušena nebyla a gól uznali – 3:2! Asistence: Tomáš Hertl, Kevin Labanc.
35:15'
Nakonec je z toho přesilovka pro San Jose, když domácí Timo Meier a hostující Simon Benoit dostali dvě minuty za hrubost, hostující Frank Vatrano navíc dvě minuty za sevření puku rukou.
35:15'
Po odpískání se před Stolarzem strhla slušná strkanice, do které se zapojilo hned několik hráčů a rozhodčí měli docela dost práce hráče odtrhnout. rozhodně se bude vylučovat.
35:10'
Nyní však hrozil domácí Hertl, když se z levého křídla proháčkoval před branku, s bekhendovým zakončením si však na Stolarze nepřišel.
34:30'
Sledujeme urputný souboj o puk poblíž střídačky Anaheimu, hosté se snaží o nějaký ten souvislejší tlak.
33:37'
Za kruhy měl trochu prostoru pro zakončení domácí Lorentz, ani on však nenašel cestu k brankáři, puk srazila pozorná obrana Anaheimu.
32:49'
Do chumlu před Reimerem nahazoval Strome, i tohle však hráči San Jose zastavili a usnadnili tak práci svému brankáři.
32:17'
Další Klingbergův pokus z dálky, tentokrát to k Reimerovi ani nedolétlo, puk zablokoval Mario Ferraro.
31:01'
Z modré čáry si sjel Klingberg a vyslal tvrdý golfák. Šlo to přesně doprostřed branky, kde byl připravený Reimer.
30:40'
Hraje se teď velice akční hokej, diváci se nemohou nudit, oba celky se snaží o co nejvíc ofenzivní hru.
29:39'
Hosté se dostali do protiakce, od modré čáry nahazoval Henrique a tečovaný puk nadělal Reimerovi trochu starostí. Situaci ale San Jose vyřešilo a zase se už hraje na opačnou stranu.
29:17'
Další výpad San Jose pokryl Stolarz, vhazuje se po jeho levici.
28:09'
Je srovnáno! Po vyhraném buly v útočném pásmu posunul Erik Karlsson na pravý kruh, kde napřáhl TIMO MEIER a dělovkou z první prostřelil Stolarze – 2:2. Asistence: Erik Karlsson, Tomáš Hertl.
27:58'
Kunin se snažil zpoza branky najít spoluhráče, Shattenkink jeho pas ale do lepší pozice nepustil.
27:05'
Hosté se sice teď dostali do útoku, střelu na Reimera ovšem nevymysleli. Už se zase hraje na opačnou stranu.
26:36'
Meier přihrál na levou stranu Hertlovi, ten střílel z kruhu, Stolarzovu branku ale minul.
25:50'
Teď už je hra přerušená, Stolarz přikryl puk po Gadjovichově pokusu.
25:43'
Tlak domácích u Stolarze, o zakončení se snažilo hned několik hráčů, gólman hostů se zapotil zejména při střele Erika Karlssona.
24:59'
Trocha zmatků u modré čáry, pískal se ofsajd San Jose.
23:43'
Na opačné straně vystřelil zápěstím Vatrano a Reimer pro jistotu přerušil hru.
22:52'
Labanc předvádí aktivní hru, nyní se zleva natlačil k brankovišti, aby našel Meiera. Stolarz to ale dobře přečetl a do přihrávky vložil hůl.
21:43'
Je po druhé přesilovce San Jose, hosté jsou v plném počtu.
21:21'
Stolarz vyrazil Labancovu střelu z pravé strany a poté se bleskově přemístil, aby čelil Boninově dorážce. Ta šla až moc nahoru.
20:54'
A znova. Hosté vyhodili, Karlsson za vlastní brankou čeká na střídající spoluhráče.
20:31'
Domácí pokračují v přesilové hře, musí ale založit akci zpoza vlastní branky.

Trestné minuty: 5:9
Je za námi první třetina, do které měli domácí velice dobrý vstup. Už ve čtvrté minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho a přihrávku Kevina Labanca si pak do vlastní branky nešťastně srazil couvající Klingberg. San Jose svého soupeře jasně přestřílelo, jenže to na udržení vedení nestačilo. Anaheim vytěžil z minima střel hned dva góly, když nejprve srovnal z bezprostřední blízkosti Brett Leason a o obrat ve skóre se pak v 18. minutě postaral Maxime Comtoise. v kalifornském derby si tak zatím lépe vedou hosté, do šaten se odešlo za stavu 1:2.
20:00'
19:43'
Před odchodem do kabin je tu ještě jedno vyloučení na straně hostů, dvě minuty za hákování dostal Kevin Shattenkirk.
19:27'
Z poměrně ostrého úhlu to zkusil Sturm, Stolarz byl přilepen u své pravé tyčky a nedělalo mu problém zakročit.
19:10'
Nepovedená rozehrávka Anaheimu, vzniklo z toho zakázané uvolnění a vše se stěhuje před Stolarze.
18:19'
Rázem je pryč pohoda domácího celku, moc jim nepomáhá ani publikum, ze kterého se začíná nést nespokojené bučení.
17:20'
Hosté umí vytěžit z minima maximum. Nyní u útočné modré čáry vybojovali puk, Zegras přihrál doprava na MAXIMEHO COMTOISE, ten pohotovou ranou na vyrážečku překonal Reimera a upravil na 1:2. Asistence: Trevor Zegras, Brett Leason.
17:05'
Šimek se snažil o přechod modré čáry, u té ale byla slušná zácpa a byl o puk obrán.
16:02'
Je po přesilovce, Jones je zase na ledě a hraje se v pěti na obou stranách.
15:37'
O malou chvíli byl u puku Kunin, zpoza kruhů ale branku přestřelil.
15:19'
Z levého kruhu zakončoval Sturm, Stolarz se stačil přemístit a tuto ránu pokrýt.
14:48'
Kombinace San Jose na modrou čáru nevyšla, puk vylétl z útočného pásma.
14:02'
Je tu první přesilovka utkání, zahrají si ji domácí. Max Jones vyhodil puk přes plexi a dostal dvě minuty za zdržování hry.
13:43'
Hertl se nechal ve středním pásmu obehrát, do útoku se pak dostal White, tomu ovšem scházela podpora spoluhráčů a u mantinelu o puk přišel.
13:25'
Další z rychlých akcí San Jose, ty teď ale končí na skvěle chytajícím Stolarzovi.
12:06'
Najednou je srovnáno! Hosté dokázali u modré čáry vyšťourat puk, rozvinuli akci na levou stranu, odkud Klingberg přihrál před brankoviště, kde byl BRETT LEASON a ten zblízka doklepl za Reimera – 1:1. Asistence: John Klingberg, Mason McTavish
11:05'
Od pravého mantinelu nahodil před brankoviště Couture, Nieto hbitě tečoval a opět tak zařídil pro Stolarze práci.
10:48'
Anaheim se nemůže udržet u puku, předvádí tak jen náznaky protiútoků. Pokud něco projde k brance, zasáhne připravený Reimer.
09:35'
Tlak domácích pokračoval, od modré to zkoušel Karlsson, před brankovištěm ještě operoval Hertl, Stolarz to má teď opravdu docela těžké.
08:46'
Šance domácích na navýšení náskoku. Přihrávku od pravého mantinelu dostal Nieto, byl v dobré pozici před Stolarzem, jenže gólman Anaheimu jej vychytal a puk srazil.
08:18'
Po dlouhé době se přerušovala hra, Reimer dobře pokryl volný puk u svého brankoviště a dal svým spoluhráčům klid na vystřídání.
07:32'
Hosté v útoku, přes obránce to zkoušel McTavish, puk byl sražen stínícím hráčem a Reimer zasahovat nemusel.
06:34'
A dokonce za ním po Labancově přihrávce na Hertla cinkala tyčka. Teď chyběly pouhé centimetry od druhého gólu San Jose.
05:40'
San Jose je v úvodu utkání jasně lepší, Stolarz měl nyní štěstí, při odrazu puku před brankovištěm.
04:49'
Jak Jonah Gadjovich, tak i Nathan Beaulieu dostali po pěti minutách za bitku.
04:49'
Měli jsme tu šarvátku, do které se pustili domácí Jonah Gadjovich a hostující Nathan Beaulieu. Po krátké, ale výživné pěstní výměně mezi hráče vstoupili rozhodčí a oba kohouty rozdělili.
03:54'
Domácí jdou do rychlého vedení! Po zisku puku u vlastní modré čáry vzniklo přečíslení dva na jednoho, zprava se KEVIN LABANC snažil najít najíždějícího spoluhráče, když couvající Klingberg snažil tento pas srazit, jenže puk nešťastně tečoval za Stolarzova záda – 1:0! Asistence: Timo Meier, Matt Benning.
03:05'
Přihrávku skrz pásmo dostal Barabanov, snažil se o rychlé zakončení zápěstím, Stolarz se ale stačil přemístit a jeho ránu vyrazit.
02:11'
První střela i na hostující straně, také přes obránce to zkoušel Jones. Reimer byl na místě.
01:59'
Přes obránce vystřelil Luke Kunin, puk trefil Stolarze do masky, od které se pak odrazil mimo led. Vhazuje se po levici hostujícího gólmana.
00:45'
Domácí se hned usadili v útočném pásmu, snažili se vířit před brankou, zakončení na Stolarze ale nešlo.
00:01'

San Jose Sharks: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson (A), Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro – Labanc, Hertl (A), Meier – Nieto, Couture (C), Barabanov – Kunin, Sturm, Bonino – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
Trenér: David Quinn

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Klingberg, Kulikov, Fowler (A), Benoit, Shattenkirk, Beaulieu, White – Terry, R. Strome, Comtois – Vatrano, Zegras, Henrique (A) – Leason, McTavish, Max Jones – Silfverberg (A), Lundeström.
Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Hanson, Schrader – Gawryletz, Tobias.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v SAP Center začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.