NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Calgary - 13. ledna 2023   02:00

Calgary
35:24' Duehr  (Kadri, Lewis) • 50:50' Dubé  (E. Lindholm, Toffoli) • 56:04' Coleman   • 56:39' Dubé  (E. Lindholm, Toffoli)
St. Louis
Syvret, Pochmara – Nansen, Alphonso
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Calgary

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!

3. Walker Duehr (CGY) 1+0
Je za námi utkání mezi St. Louis Blues a Calgary Flames, tedy mezi dvěma týmy bojujícími o play-off v Západní konferenci. Vyrovnané utkání bylo dlouho chudé na branky, vše se změnilo ve třetí části, kdy jsme viděli hned čtyři a z toho tři na straně Flames. Na branku Walkera Duehra z druhé periody sice dokázal reagovat hned na startu třetí dvacetiminutovky Jake Neighbours, to však bylo ze strany Blues vše. Rozhodující moment přišel v 51. minutě, kdy překlopil definitivně vedení na stranu hostů Dillon Dubé. Calgary ještě dokázalo svůj náskok navýšit díky brance Blakea Colemana a druhé trefě Dillona Dubého, který završil zápas trefou do prázdné branky. Dalším hrdinou zápasu byl brankář Daniel Vladař, který předvedl pětadvacet úspěšných zákroků a v klíčových momentech podržel svůj tým.

Pro St. Louis jde tak o těžkou prohru s týmem též bojujícím o vyřazovací boje. Šanci na reparát budou mít Blues v noci ze soboty na neděli, kdy hostí Tampu Bay Lightning. Calgary naopak vrátilo svému sokovi porážku ze středečního klání a poprvé v roce 2023 zvítězilo na ledě soupeře. Navázat na to budou chtít svěřenci Darryla Suttera hned následující noc, kdy je čeká Dallas.
59:40'
Po vyhraném buly v útočné třetině pálil od modré Mikkola, tvrdá bomba od domácího zadáka však pouze orazítkovala mantinel za brankou.
59:10'
Utkání se již pouze dohrává, oba celky jsou smířeni s dnešním rozuzlením.
59:00'
Je pískána přihrávkou rukou z hostující strany, vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:08'
Acciari se pokoušel protlačit do zakončení, své silové dispozice však ukázal Zadorov, který v osobním souboji svého protivníka přetlačil.
56:39'
Calgary právě vstřelilo branku! Je rozhodnuto! Po další ztrátě potvrzuje výhru hostů střelou do prázdné branky DILLON DUBÉ, pro kterého jde o druhou branku v zápase. Asistence: Elias Lindholm a Tyler Toffoli.
56:25'
Domácí to zkoušejí v šesti hráčích do pole!
56:04'
Calgary právě vstřelilo branku! Hosté navyšují vedení! Po další ztrátě za brankou od domácích se dostal ke kotouči BLAKE COLEMAN, který backhandem procedil kotouč mezi betony Greisse. Bez asistence.
55:00'
Pět minut do konce základní hrací doby. Domácí celek prohrává o gól, podaří se Blues utkání ještě dorovnat?
54:49'
Po přiťuknutí Lucice pálil od modré čáry Stone, tvrdá dělovka hostující obránce však končí pouze na mantinelu za brankou.
52:33'
Největší tlak dokáže před Vladařem rozpoutat třetí útočná formace domácích, opět aktivní byl Neighbours, který se pokoušel prostrčit kotouč na volného Acciariho, což se mu však nepovedlo. Je před námi další komerční přestávka.
51:26'
Barbašev poslal tvrdě k zemi protihráče, za svůj důraz si zasloužil aplaus domácího publika.
50:50'
Calgary právě vstřelilo branku! Hosté jdou opět do vedení! Po chybě v rozehrávce propadl kotouč před branku k DILLONU DUBÉMU, který mířil přesně do horního rohu branky. Asistence: Elias Lindholm a Tyler Toffoli.
50:16'
Po nepovedené rozehrávce hostů je pískáno zakázané uvolnění, hra se vrací před Vladaře.
49:26'
Po přihrávce z levého rohu zůstal sám před Greissem Lewis. Zkušený hostující útočník však nedokázal pohotovým zakončením překonat domácího brankáře.
49:09'
Lewis to zkoušel přes obránce, jeho ránu však Tucker srazil za branku. Flames však pokračují v náporu v útočné třetině.
48:32'
Faulk nezkrotil kotouč na modré čáře, domácí musí zmizet z útočné třetiny.
46:09'
Odražený kotouč okamžitě Acciari vyslal zpět do brankoviště, kde se snažil dorážet Neighbours. Domácí mladík byl však tentokrát odtlačen hostující defenzivou. Následuje komerční přestávka.
45:23'
Skvělá práce hokejkou od Daniela Vladaře. Hostující brankář nezpanikařil ani při napadání protihráčů a přesně rozjel útočnou akci Flames.
44:59'
Parayko uklidňuej hru za domácí brankou, oba týmy střídají.
44:39'
Dobrou defenzivní práci předvedl Hanifin, který dobruslil soupeře a čistým zákrokem mu odebral kotouč.
42:16'
Po další chybě hostů v rozehrávce hledal Bučněvič svého spoluhráče před brankou, vše však vyřešil obranným zákrokem Tanev.
40:54'
Atmosféra v Enterprise Center nabrala na obrátkách, divácí cítí, že se domácím vyvedl start do třetí části a rádi by viděli obrat skóre.
40:20'
St. Louis právě vstřelilo branku! Domácí hned zkraje třetí části vyrovnávají! Po střele Acciariho propadl kotouč až na hůl JAKEA NEIGHBOURSE, který pohotovou ranou překonal Vladaře. Noel Acciari a Ivan Barbašev.
40:01'
Vše je připraveno na start třetí části, jdeme na to!
Druhé dějství je minulostí. Během dalších dvaceti minut jsme se dočkali úvodní branky zápasu. O tu se postaral ve 36. minutě Walker Duehr, pro kterého šlo zároveň o první gól v NHL. Hosté byli aktivnějším celkem, což ukazuje i počet střel na branku. Svěřenci trenéra Suttera měli i více střeleckých příležitostí, oba brankáři však dnes excelují. Flames vedou před třetí peridou pouze o gól, další třetina tak slibuje zajímavou podívanou.

Počet střel na branku: 21:28.
40:00'
39:56'
Santini srazil přihrávku soupeře mimo led, druhá třetina nabídne ještě jedno vhazování v útočné třetině Flames.
39:29'
Po nabídce zpoza branky zůstal úplně volný před Greissem Lucic. Jeho pohotová střela ani další dvě dorážky z bezprostřední blízkosti však domácí strážce svatyně nepřekonaly!
39:00'
Stone je zpět, i třetí přesilová hra v podání Blues končí nevyužitá.
38:27'
Flames se opět osvobozují, domácí musí spěchat pro kotouč ke svému brankáři.
38:01'
Dobrou práci v oslabení odvádí Blake Coleman, který šetří drahocenné sekundy daleko od branky Daniela Vladaře.
37:32'
Nepřesná rozehrávka početní výhody v podání Faulka končí osvobozením hostů.
37:13'
Po rychlé kombinaci pálil bez přípravy Faulk. Tvrdá dělovka domácího obránce byla sražena mimo led.
37:00'
Možnost k vyrovnání mají domácí. Michael Stone zahrál vysokou holí do obličeje soupeře, a tak si Blues zahrají svojí třetí přesilovou hru v zápase.
37:00'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Michael Stone – 2 min., vysoká hůl.
36:25'
Těsně před Greissem se ocitl volný Mangiapane. Hostující šikula trefuje ve velké příležitosti pouze tyč domácí branky!
35:24'
Calgary právě vstřelilo branku! Hosté jdou do vedení! Rychlý protitútok dokázal přesnou ranou na zadní tyč zakončit WALKER DUEHR, pro kterého jde o první branku v nejslavnější hokejové soutěži! Asistence: Nazem Kadri a Trevor Lewis.
33:26'
Po vyhraném buly se zpoza branky dokázal rychle vytočit Kyrou, který hledal volného spoluhráče. Na poslední chvíli však přispěchal s parádním obranným zákrokem Stone, který zajímavou nabídku domácího hráče vypíchl.
33:16'
Nepříjemně skákavé nahození od Tuckera musel krotit Vladaře, s kotoučem si nakonec poradil a raději přerušuje hru.
32:34'
Do přečíslení dvou proti jednomu se hnali hosté. Duehr zvolil střelu, kterou Greiss dokázal vyrazit svojí vyrážečkou.
30:47'
Hosté teď mohou litovat, že Toffolimu nevyšel přechod přes modrou čáru, hostující útočník by se totiž hnal sám na Greisse. Je mu však pískán ofsajd.
30:19'
Kyrou obešel soupeře a zpoza branky hledal své spoluhráče, našel Thomase, který zakončoval bez přípravy. Vladař však ustál i tuto situaci a drží stále bezbrankový stav. Je před námi další komerční přestávka.
29:41'
Velký závar před Greissem. Ránu Colemana vyrazit Greiss pouze před sebe, k dorážce se tlačil Mangiapane a Backlund, ani jeden z hostů však za záda domácího brankáře kotouč nedostal.
28:43'
Domácí zvyšují v posledních minutách svoji střeleckou produkci. Jako další to zkusil Bučněvič, kterého dělovka však orazítkovala pouze mantinel za brankou.
28:26'
Po rychlém přechodu do útočné třetiny pálil pohotově Leivo. Rána domácího křídelníka končí v náruči Vladaře, který raději přerušuje hru.
27:49'
Tvrdým hitem počastoval protihráče Nazem Kadri, což pochopitelně domácí fanoušci nesou nelibě. Hra však pokračuje.
27:07'
Kyrou nabral rychlost ve středním pásmu, elegantně se zbavil protihráče a následně vypálil. Jeho přízemní rána těsně minula branku hostů, Vladař zasahovat nemusel.
26:05'
Rána od modré čáry byla před Greissem vytečována mimo led, hra je přerušena. Následuje komerční pauza.
25:40'
Sílu v osobních soubojích ukázal Parayko, který silově obral o kotouč Huberdeau, který neměl proti domácímu dlouhánovi nárok.
24:27'
Mikkola je zpět na ledě, ani hostům se početní výhoda využít nepodařila.
23:49'
Při rychlé kombinaci našel. Mangiapane Růžičku. Slovenský útočník pálil z mezikruží bez přípravy, Greiss však dokázal utěsnit všechny mezírky mezi betony a ránu pokrýt.
23:05'
Nedohoda hostů při přechodu do útočného pásma, je pískáno ofsajdové postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
22:27'
První přesilovou hru si zahrají hosté, Mikkola se provinil útočným faulem, a tak Flames mají možnost otevřít skóre.
22:27'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Niko Mikkola – 2 min., držení.
22:22'
Nahození Parayka nedokázal udržet Vladař v náručí, situaci za spoluhráče však vyřešili obránci, který vypadnutý kotouč zahráli do bezpečí.
21:31'
Vladař nám ukázal svoji hru s holí, zastavil nahození Roséna a následně i přesně rozehrál další útočnou akci.
20:40'
První vážnější ohrožení jedné z branek obstarali domácí, kotouč poskakoval kolem brank Vladaře, hostující však nebezpečně vypadající situaci dokázal s přehledem ustát.
20:01'
Oba celky jsou zpět na ledě Enterprise Center, jdeme na druhou část!
Máme za sebou první třetinu dnešní bitvy, ve které jsme branku neviděli. Oba celky si dokázaly vytvořit několik zajímavých příležitostí, ani jedna z nich se však neujala. Aktivnější střelecky byli hosté, avšak největší příležitost ke skórování měl domácí Brandon Saad, který se řítil sám na Vladaře, ale na českého brankáře nevyzrál. Uvidíme, co nám nabídnou další dvě periody.

Počet střel na branku: 12:16.
20:00'
19:29'
I druhá početní výhoda Blues zůstává nevyužita, Andersson je zpět na ledové ploše.
18:29'
První minuta z přesilovky je pryč, domácím se však zatím nedaří se ani dostat na delší čas do útočného pásma.
17:29'
Až za obránce hostí se dostal Brayden Schenn, který byl při zakončení faulován Anderssonem, čehož si nemohli nevšimnout sudí. Blues tak čeká druhá přesilová hra v zápase.
17:29'
Rasmus Andersson – 2 min., držení.
17:08'
Perfektní práci předvedl Toffoli, který se vymotal z hloučku těl před brankou domácích a pohotově vypálil. Greiss proti jeho pokusu vytáhl pohotový zákrok pravým betonem.
16:44'
Špatná rozehrávka Mikkoly kazí naděje Blues na rychlý protiútok, hra se vrací po zakázaném uvolnění zpět před branku domácích.
16:12'
Toropčenko ukázal svoji rychlost, když se natlačil před svého strážce až do zakončení. Na Vladaře to domácí útočník zkoušel pohotovou střelou pod horní tyč, český brankář ve službách Flames však opět odolal.
14:06'
Po buly nabral rychlost Tanev, který se prohnal kolem svého strážce a natlačil se až do střelecké pozice. Greiss však ucpal mezírky mezi betony, kam hostující obránce mířil, a tak z toho úvodní branka zápasu nebyla.
13:57'
Po nahození Toffoliho raději Greiss podrží kotouč pod lapačkou a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
13:27'
Po špatné rozehrávce hostů je pískáno zakázané uvolnění, hra se vrátí před Vladaře.
12:42'
Velkou šanci k otevření stavu utkání měl Brandon Saad, který se zbavil protihráče a hnal se sám na Vladařem. Domácí křídelník to zkusil ranou mezi nohy, to mu však nevyšlo. Český brankář v bráně Flames rychle ucpal všechny mezírky a pokus domácího hráče úspěšně zneškodnil!
11:07'
Po zaváhání domácích při rozehrávce se dostal ke kotouči Růžička, slovenský útočník pálil z dobré pozice mezi kruhy. Jeho ránu zápěstím dokázal pohotově Greiss vyrazit do rohu.
10:02'
Diváci reagují na situaci u střídačky domácích, kde se začal Mikkola s Lucicem pošťuchovat. Ani jeden z hráčů však neudělal první krok k potyčce, a tak celá situace zůstala pouze u drobné výměny názorů.
09:12'
Po ráně Coleman se odrazil kotouč zpoza branky do jízdy Hanifinovi, který pálil bez přípravy. Jeho dělovka končí pouze v náruči dobře postaveného Greisse.
08:56'
Blízko brance byl teď Alexandrov. Po střele Leiva totiž zůstal chvilku kotouč nehlídaný za dezorientovaným Vladařem, hostující brankář však nakonec dokázal vše ustát. Domácí útočník totiž nedokázal kotouč zasunout za jeho záda.
08:35'
Dostatek prostoru dostal ke střele od modré čáry Zadorov, který si urovnal kotouč a vyslal následně tvrdou dělovku, která však minula branku domácích.
07:24'
Andersson hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče až na útočné modré čáře, do jeho nabídky však ještě sáhl Kyrou, a tak vystavil Toffoliho do ofsajdového postavení.
06:14'
Nazem Kadri je zpět na ledové ploše, hosté první oslabení dokázali ustát.
05:08'
Kyrou se elegantně vyhnul protihráči a našel mezi kruhy volného Faulka. Domácí obránce si kotouč urovnal na čepeli a vypálil, svojí ranou však našel pouze náruč brankáře hostí.
04:55'
Po rychlém přechodu nedokázal udržet útočné pásmo Bučněvič, a tak musí začínat domácí opět od své branky.
04:34'
Kyrou pálil zápěstím od modré, Vladař měl však volný výhled, a tak neměl problém jeho pokus pokrýt.
04:14'
První přesilová hra zápasu, kterou mají k dispozic domácí. Při napadání se provinil faulem Nazem Kadri, který zahákoval Faulka.
04:14'
Nazem Kadri – 2 min., hákování.
03:55'
Mangiapane ukázal svoji rychlost v útočném pásmu, když se rychle otočil zpoza branky. Jeho pohotová střela končí nad brankou domácích.
03:07'
Tanev zaváhal při rozehrávce, našel pouze hůl soupeře. Acciari dostal prostor ke střele, než však dokázal zamířit, tak přispěchal Tanev s parádním blokem a odčinil své zaváhání.
01:50'
Po ztrátě domácích ve středním pásmu se řítili hosté do protiútoku. Andersson našel dobrouž křižnou přihrávkou přes šířku hřiště Hanifin, který okamžitě pálil. Jeho pokus skončil v lapačce Greisse.
00:51'
Po úvodní pasáži plné nepřesností z obou stran uklidňuje Thomas hru za svojí brankou, oba týmy střídají.
00:01'
Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí, kteří se okamžtě vrhají kupředu.
00:01'
Všichni aktéři zápasu jsou již připraveni na ledové ploše. Nic nebrání tomu, aby dnešní duel odstartoval!

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Rosén, Santini, Tucker – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Barbašev, B. Schenn (A), Saad – Leivo, Acciari, Neighbours – T. Pitlick, Alexandrov, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Calgary Flames: Vladař (Markström) – R. Andersson, Hanifin, C. Tanev (A), Weegar, Mi. Stone, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Dubé – Huberdeau, Kadri, Lucic – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Duehr, Ružička, Lewis.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Syvret, Pochmara – Nansen, Alphonso.
CALGARY FLAMES
Velkými změnami prošel před novým ročníkem kádr Calgary. Flames opustily dvě velké opory ofenzivy Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau. Do kádru trenéra Sutera naopak přibyla jména typu Jonathan Huberdeau, MacKenzie Weegar či Nazem Kadri. Změny v kádru si zatím sedají, a tak se Flames oproti minulému ročníku v tabulce propadli. Calgary má po dvaačtyřiceti odehraných duelech na svém kontě sedmačtyřiceti duelech a okupuje sedmou příčku Západní konference. Flames trápí především ofenziva, která patří mezi svými rivaly v boji o play-off mezi nejhorší. Plamenům se nedaří ani v posledn době, když prohrály tři z posledních pěti duelů, naposledy právě na ledě St. Louis. Vrátí Calgary Blues porážku ze vzajemného z klání před dvěma dny?

ST. LOUIS BLUES
Výsledky jako na houpačce má v dosavadním průběhu sezony St. Louis. Blues dokáží zvítězit několik zápasů v řadě, naopak poté stený počet utkání v řadě i prohrát. I díky tomu je vítěz Stanley Cupu z roku 2019 zatím v tabulce Západní konference na deváté pozici, tedy mimo pozice zaručující vyřazovací boje. S tím se v ambiciozním celku určitě nepočítalo. Blues však mají pouhé dva body ztrátu na kanadskou dvojici Edmonton a Calgary, tudíž jsou vyřazovacím bojům na kontakt. St. Louis se v posledních duelech velmi daří, z pěti posledních duelů se radovali hned čtyřikrát. Oba celky se spolu utkaly již v noci z úterý na středu, kdy se radovali právě Blues. Bude tomu i tentokrát?

Pavel Buchnevich – 36 bodů, 14+22
Krásné ráno všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě NHL. Tentokráte mezi sebou svedou důležitou bitvu St. Louis Blues a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.