NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Toronto - 28. prosince 2022   02:00

St. Louis
St. Louis
07:34' Rosén (L. Brown, Toropčenko) • 27:39' O'Reilly (B. Schenn) • 29:30' Faulk (Bučněvič, Tarasenko) • 45:13' Kyrou (Parayko, Thomas)
4:5
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Toronto
Toronto
03:08' Holl  (Giordano, Nylander) • 19:04' Tavares  (Marner, Järnkrok) • 25:26' Kerfoot  (Matthews, Giordano) • 35:16' Järnkrok  (Holmberg, Engvall) • 64:03' Nylander
St. Louis
MacCauley, Pochmara – Baker, Pancich
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Toronto

Děkuji všem za pozornost a přeji hezký den.
Máme za sebou úchvatnou přestřelku o devíti gólech, která našla své rozuzlení až v prodloužení, ve kterém měli dvě velké šance hosté a díky jedné proměněné berou bonusový bod do tabulky. Opět se ukázalo, že venkovní zápasy v letošní sezóně jsou Torontu šité na míru, proto dnes vyhrálo za 2 body a upevnilo si svou pozici v Atlantické divizi. Naopak St. Louis si připsalo třetí porážku v řadě a vzdaluje se kýženému čtvrtému místu v tabulce Centrální divize.
64:03'
Toronto právě vstřelilo branku!
WILLIAM NYLANDER využil chyby domácího Tarasenka útočné modré čáry, kde se nechal obrat o kotouč. Švéd už jel neohroženě sám na Greisse, kterému kotouč zasunul do brány a zařídil pro hosty bonusový bod.
62:46'
John Tavares po střele z levého kruhu nechal vyniknout opět jen gólmana domácích.
61:53'
Skoro přišel trest za neproměněný nájezd, ale štiplavou střelu Samsonov vytěsnil.
61:24'
TJ Brodie se postavil sám k nájezdu, jenže ho neprovedl vůbec dobře. Pro Greisse tento nájezd byl jednoduše zastavitelný.
61:24'
K vidění bude samostatný nájezd, když byl faulován hostující TJ Brodie.
60:01'
Začalo prodloužení.
Je za námi základní hrací doba stav je 4:4, bude tedy k vidění prodloužení. Ve třetí třetině se o jediný gól postaral domácí hráč, a tak svému celku vystřelil minimálně bod. Ve třetí třetině měli více ze hry hosté, měli i více střel, ale všechny skončily buď mimo, nebo je vychytal domácí gólman. Zajímavost: Poslední prodloužení ve vzájemném zápase vyhrálo St. Louis, jak to dopadne dnes?
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:00'
Další neskutečně tvrdý projektil od modré, postaral se o něj Parayko, ale Samsonov drží kotouč.
58:19'
Trenérovi hostů teď doslova bouchly saze, neboť rozhodčí přehlédli faul vysokou holí, po kterém zasažený hráč musel odejít na ošetřovnu.
57:53'
Tvrdá rána domácích od modré čáry skončila v hromadě tělech, které stály před brankou Samsonova, a tento pokus zblokovaly.
57:16'
Nahozením ze středního pásma získal Auston Matthews útočné pásmo pro své barvy.
55:37'
Nádherná akce, kterou nedokázal gólově zakončit Brayden Schenn, který dostal od kolegy z pravé strany útočného pásma skvělou přihrávku do jízdy, nechal ale vyniknout hostujícího brankáře.
54:36'
Zajímavá a chytrá "prostrkávačka" před branku Greisse ale nenašla podporu.
53:50'
Zajímavé nahození od modré čáry, ale nemělo další navazující akci.
53:20'
Domácí v útočném pásmu.
52:28'
A teď Matthews orazítkoval zadní hrazení.
51:51'
Domácí jsou pod velkým tlakem hostů, z čehož vyústila nepřesná rozehrávka přímo na hokejku Pavla Bučněviče, ten ale minul.
51:07'
Přišlo druhé přečíslení 3 na 2 v krátkém časovém intervalu pro hosty. Teď z toho byla povedená střela, kterou Greiss musel vyrážet pravým betonem.
49:54'
Teď ale přišel únik jednoho z domácích prakticky samotného před Samsonova, ale tak, jak už dnes po několikáté přišlo nepřesné zakončení, které skončilo za brankou.
49:45'
a další icing pro St Louis.
49:38'
Tlak Toronta za vedoucím gólem vyústil v zakázané uvolnění domácích.
48:43'
John Tavares a jeho parádní nahození od modré čáry dost vylekalo domácí obranu, která ale nakonec vše zvládla ustát.
47:50'
Tentokrát Toronto přečísleni nevyřešilo vůbec dobře, a dokonce nepřišel ani střelecký pokus.
47:22'
Opět velký závar, tentokrát před brankou Greisse, který nebezpečnou situaci vyřešil a vhazovat se bude v útočném pásmu Toronta.
45:13'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Tak tohle bylo od JORDANA KYROUA doslova na milimetry přesné, když si sjel k pravému kruhu, kde byl absolutně osamocen, a následně vymetl levou šibenici, střelou, které se sotva vešla mezi tyčku a tělo Samsonova. Máme opět srovnáno! Asistence: Colton Parayko, Robert Thomas.
44:28'
Vladimir Tarasenko dostal vynikající přihrávku na levý kruh, ale tvrdá rána nebyla pro Samsonova problémová.
40:15'
Hned po patnácti sekundách přišla obří šance z domácích hokejek, když se ocitli v mezikruží před Samsonovem, ale opět šanci zhatilo nepřesné zakončení.
40:01'
Je za námi 40 minut hry a skóre se posunulo o čtyři góly kupředu, po dvou na každé straně. Když v čase 25:26 Calle Järnkrok dokázal vsítit třetí gól svého celku, a navíc ještě v početní nevýhodě, tak se mohlo zdát, že je po zápase. Jenže po 2 minutách přišel nejdříve snižující gól, a poté o další necelé 2 minuty gól vyrovnávací. Toronto sice ještě nevyužilo početní výhodu, ale zhruba minutu po té druhé přesilovce, kterou mělo k dispozici, vstřelilo opět gól, který zaručuje Torontu vstup do třetí třetiny s tím, že o jeden gól vede.

Střely: 11 – 17
40:00'
39:40'
Toronto v útočném pásmu.
39:20'
Domácí vyhazují kotouč do středního pásma.
38:50'
38:10'
Conor Timmins dostal parádní puk na levý kruh odkud jako pravák měl vynikající pozici, ale vše Greiss pokryl.
37:18'
Velká šance hned v počátku přesilovky, ale obří závar před Greissovou brankou dokázali beci odvrátit.
36:49'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Robert Bortuzzo – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
35:59'
Nahození od hostů do útočného pásma skončilo v ochranné síti.
35:16'
Přečíslení hráčů Toronta 4 na 2 dopadlo skvěle, i když se zpočátku zdálo, že je po akci, tak CALLE JARNKROK dokázal celou situaci vrátit zpět a o tyčku odrazit už čtvrtý kotouč do branky Greisse. Asistence: Pontus Holmberg, Pierre Engvall.
34:19'
33:11'
Teprve teď se Toronto dostalo do první větší šance, a byl z toho velký závar před domácím brankářem, který ale skončil opět vyhození domácích.
32:23'
St Louis se na úvod oslabení osvobozuje.
32:19'
Nick Leddy – 2 min., držení.
31:39'
Robert Thomas tentokrát pálil z otočky z pravého kruhu a donutil Samsonova k zákroku.
29:30'
JUSTIN FAULK napřáhl od modré čáry a vyslal projektil, který byl opravdu razantní a proletěl až do Samsonovy klece. St Louis díky tomuto gólu se opět vrací do hry o body. Asistence: Pavel Buchnevich, Vladimir Tarasenko.
28:57'
Kombinace na jeden dotek a opět u toho byl O'Reilly, který zakončil pouze do Samsonova.
27:59'
Alexander Kerfoot – 2 min., držení.
27:39'
Kapitán domácího celku RYAN O'REILLY z prostoru mezi kruhy vypálil a zavěsil kotouč do levé šibenice a snížil skóre. Asistence: Brayden Schenn.
26:52'
Hráči St Louis teď nevěřícně koukají a nejvíc Noel Acciari, protože teď měl před sebou zcela odkrytou klec, jenže nechal vyniknout Samsonova, který mu jeho střelu vychytal.
25:59'
25:26'
Před brankou zapomenutý ALEXANDER KERFOOT, který dostal naservírovaný skvělý kotouč od Callea Järnkroka a dokázal klidně zasunout za domácího gólmana. Asistence: Auston Matthews, Mark Giordano.
24:53'
Toronto se osvobodilo, a nejen to, mohlo dokonce ujet samo na gólmana, ale domácí beci vše zajistili.
23:59'
Justin Holl – 2 min., vražení na hrazení.
23:33'
Icing Toronta, i přestio, že Marner se kotouč pokusil jakkoliv zasáhnout, tak tomu nezabránil.
22:58'
Nylander ukázal velký přehled ve hře a pokusil vyslat kolegu, který mu najížděl zleva před branku, jenže přihrávka byla příliš rychlá, a nakonec z této akce nic nebylo.
21:16'
A první šance také českého útočníka, který si najel na pravý kruh a vybojoval maximum – útočné pásmo.
20:22'
Velká šance na úvod třetiny, ale nebyla využita, protože Tarasenko na přihrávku svého kolegy nedosáhl, jinak by zakončoval do prázdné branky.
20:01'
Máme za sebou úvodní třetinu duelu, která nám nabídla 3 góly. Domácí tým měl dokonce jednu přesilovou hru, ze které toho moc nevytěžil. Naopak hosté dokázali z minima vytěžit maximum a proměnit své velké šance. Díky tomu se do druhé třetiny bude vstupovat za stavu 2:1 pro hosty.

Střely: 11 – 5
20:00'
19:04'
JOHN TAVARES dostal přihrávku zpoza branky na pravý kruh odkud zamířil přesně a vrací hostů opět vedení. Asistence: Mitchell Marner, Calle Jarnkrok.
18:29'
Domácí opět díky nahození získávají pásmo.
17:41'
Robert Bortuzzo vypálil od modré čáry a nadělal velké zmatky hostujícímu brankáři, který do polsedních chvil vůbec netušil, kde je puk.
17:31'
Domácí nahazují do útočného pásma.
15:24'
další tvrdá rána z ostrého úhlu, o kterou se postarali hosté, jenže opět mimo tři tyče.
14:57'
Mark Giordano se ocitl v mezikruží a z otočky vypálil, kotouč končí v ochranné síti.
14:12'
Toronto se snaží prokombinovat až do útočného pásma, jenže to se modrobílým javorovým listům nedaří.
13:06'
Nepovedená průniková přihrávka znamená icing Toronta.
12:00'
Robert Bortuzzo se teď postaral o prověření Samsonova, ale ten si poradil.
11:27'
Nebezpečné najetí a následná střela od domácích z mezikruží, ale ta opět končí jen na zadním hrazení.
10:40'
09:34'
09:06'
První střela přesilovky z prostoru nad kruhy, byla sice ostrá, ale nepřesná.
08:40'
Pontus Holmberg – 2 min., hákování.
07:34'
Nejdříve šance z otočky, a pak bomba z levého kruhu od CALLENA ROSÉNA. A díky této bombě je srovnáno. Asistence: Logan Brown, Alexej Toropčenko.
06:33'
Další velká šance, tentokrát na druhé straně se nepovedlo přesně zamířit hostujícímu hráči z mezikruží.
05:40'
Parádní rána domácích! Bek vypálil od modré čáry a před bránou bylo několik hráčů, ti ale kotouč vyblokovali mimo nebezpečný prostor.
05:00'
Další pokus o střelu od modré čáry, ale beci domácích vše zblokovali.
03:08'
Nejprve přišlo nahození od modré čáry, kotouč se následně odrazil od zadního hrazení přímo k JUSTINU HOLLOVI, a ten se nemýlil. Asistence: Mark Giordano, William Nylander.
02:13'
01:10'
Další příležitost domácích, ale Samsonov zasáhl.
00:29'
St Louis po pravé straně útočného pásma vyslalo první střelu zápasu, hostující gólman však zasáhl.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Rosén, Faulk, Mikkola, Bortuzzo – Kyrou, O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Acciari, B. Schenn, Barbašev – Leivo, L. Brown, Toropčenko.
Trenér: Craig Berube

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Giordano, Holl, Brodie, Timmins, Liljegren, Jo. Benn – Bunting, Matthews (A), Nylander – Järnkrok, Tavares (C), Marner (A) – Kerfoot, Kämpf, Engvall – Aston-Reese, Holmberg, Joe. Anderson.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: MacCauley, Pochmara – Baker, Pancich.
Hraje se o hodně! Toronto bojuje o vylepšení své dobré pozice v Atlantické divizi. Naopak St. Louis bojuje o každý bod, který jej posune na play offové pozice. Kdo z koho? Prodlouží Toronto nadvládu hostí ve vzájemných zápasech, nebo to bude opět St. Louis, které se po třech letech bude radovat z vítězství jako domácí celek?
Vše podstatné bude k vidění ve středu od 2:00 hodin
St Louis Blues
34 zápasů, 34 získaných bodů, skóre: 105:124, umístění: 5. v Centrální divizi

St. Louis je hodně na hraně, co se týká pozic play off. Má je na dosah šesti bodů, ale s tím, že Minnesota, která okupuje poslední pozici, která zaručuje účast v play off má ještě jeden zápas k dobru, proto je pro St, Louis každý zápas důležitý.

Tým Blues se v domácím prostředí dost trápí, když ve čtrnácti domácích klání dokázal vybojovat pouhých 13 bodů, což je méně než jeden bod na utkání. Navíc doma dostává vcelku dost gólů – třetí nejvyšší počet v Centrální divizi.

Bilance domácího celku ve vzájemných zápasech
Poslední domácím celkem, který ve vzájemném souboji uspěl bylo právě St Louis. Byl to zápas 20.2. v roce 2019, když St. Louis přetlačilo rivaly z Toronta po prodloužení v poměru 3:2. Přeruší tedy domácí hráči nadvládu venkovních týmů ve vzájemných soubojích a opět být právě ti, co vyhrají doma?

Nejproduktivnější hráči
Jordan Kyrou 31 Z, 32 bodů (16+16)
Robert Thomas 33 Z, 31 bodů (8+23)
Vladimir Tarasenko 32 Z, 28 bodů (10+28)
Toronto Maple Leafts
34 zápasů, 48 získaných bodů, skóre: 111:82, umístění: 2. v Atlantické divizi

Toronto si v letošním ročníku slavné NHL vede skvěle, neboť zatím okupuje druhou příčku Atlantické divize. Má bodový polštář směrem ke třetímu místu, ale také znatelné manko na první Boston. V této sezóně si bezpodmínečně říká o místenku v play off.

I přesto, že Toronto z posledních pěti venkovních zápasů vyhrálo pouze dvakrát, tak ve statistice získaných bodů venku si drží prvenství ve své divizi. Má ale o 3 zápasy venku více než Boston, a mezi těmito celky je rozdíl jediného bodu. Zlepší parta kolem Austona Matthewse poslední venkovní výsledky a na ledě Scotiabank Areny zvítězit?

Bilance hostujícího celku ve vzájemných zápasech
V posledních čtyřech vzájemných utkáních vždy zvítězil hostující výběr – dvakrát Toronto a dvakrát St Louis. Průměr branek ze všech čtyř duelů je 8 gólů za zápas. Dočkáme se tedy podobné gólové nálože i v následujícím mači a potvrdí se hostující nadvláda ve vzájemných zápasech z poslední doby?

Česká stopa v zápase

David Kämpf – český centr ve službách Toronta v letošním ročníku nastoupil do čtyřiatřiceti zápasů, ve kterých zaznamenal 4 branky a 9 asistencí. Poslední kanadský bod zaknihoval v zápase na domácím ledě proti Tampě, kdy díky jeho asistenci Toronto zvítězilo 4:1.

Filip Král – český bek v letošní sezóně odehrál zatím dohromady 9 zápasů, z čehož 7 z nich bylo v AHL za farmářský celek a pouhé dva duely si připsal v NHL, ve kterých ale nedokázal bodovat.