NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Nashville - 9. prosince 2022   01:00

Tampa
01:16' Point (Cole, Černák) • 02:53' Perry (Stamkos, Hedman) • 42:14' Point (Cirelli, Kučerov) • 47:10' Paul (Stamkos) • 55:40' Hagel (Sergačjov, Elliott)
5:2
(2:1, 0:1, 3:0)
Nashville
Nashville
10:51' Jankowski   • 32:36' A. Carrier  (F. Forsberg, Niederreiter)

3. Steven Stamkos (TBL) – 0+2
Duel je u konce! Tampa zvládla třetí třetinu naprosto skvěle, když přidala tři branky, a utkání tak jednoznačně ovládla. Obrana Predators byla místy katastrofální, vždyť čtyři z pěti branek do jejich klece padly po samostatných únicích. Domácí tak po výhře 5:2 mají na kontě již 33 bodů a jsou pátí. Nashville je z 26 body až jedenáctý.
59:02'
U branky Tampy se strhla větší šarvátka, do které se zapojili skoro všichni hráči, kteří aktuálně figurovali na ledě.
58:30'
Tampa vyvezla kotouč do středního pásma, a následně ho po mantinelu vyhodila. Predators tak musejí až ke své brance.
58:19'
Další zákrok brankáře Tampy opět přerušil hru. Vhazuje se zase před ním.
58:07'
Nashville to ještě zkouší v šesti hráčích bez gólmana. Nyní po zákroku Elliotta ještě získal buly v útočném pásmu.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty zápasu.
56:08'
55:40'
Tampa právě vstřelila branku! Tak to jsou další neskutečné hrubky v obraně hostů! BRANDON HAGEL jel na branku taky v podstatě sám, z úniku, a střelou do protipohybu gólmana se prosadil i v oslabení. Přihrávku si připíše i brankář Tampy. Asistence: Michail Segačjov a Brian Elliott.
55:28'
Elliott vyjel z branky a rozehrával. Sjeli se k němu dva soupeři, ale zvládl to.
55:10'
Bellemarovi se podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště.
54:08'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Ian Cole – 2 min., krosček.
53:21'
Další únik na branku hostů! Tentokrát ho sice hokejista Naměstnikov neproměnil, ovšem bylo to dnes již po několikáté a je nutno si uvědomit, že tři branky domácích padly po takovýchto únicích.
52:58'
Preds se snaží zamykat soupeře v útočném pásmu a zasypávat ho střelami.
52:26'
Jankowsi za brankou Sarose schytal od Stamkose pořádný hit! I přes takovou ránu se ale rychle oklepal a pokračuje.
51:52'
Hostům se podařilo po chvíli převzít kotouč. Následně prověřili Elliotta, který raději pozastavil hru.
51:40'
Tampa riskantně rozehrála před vlastní brankou, rozehrávku ale zvládla.
48:04'
Na ledě se strhla velká šarvátka. Jedněmi z hlavních aktérů byli Victor Hedman a Michael McCarron.
47:10'
Tampa právě vstřelila branku! Blesky vedou již o dva góly! Tampa znovu navýšila po propadnutí Predators v obraně. K brance si to tentokrát zprava namířil NICK PAUL, který proměnil pěknou střelou na vzdálenější tyčku. Asistence: Steven Stamkos.
45:39'
Ani střela Nina Niederreitera do branky domácího gólmana neprošla.
45:01'
Carrier vypálil z levé strany, kde byla volná ulice až k brance. Elliott se ale rychle přesunul.
44:16'
Coleova rána z dálky nebyla přesná. Kotouč ale ještě přebral za bránou Sergačjov.
44:01'
Hagel napadla v útočném pásmu, kde se málem dostal s kotoučem osamocen před branku.
42:14'
Tampa právě vstřelila branku! Domácí jsou znovu ve vedení, znovu za to může BRAYDEN POINT který znovu skóroval ze samostatného úniku. Tentokrát z levé strany zamířil na bližší tyč nad nohu Sarose. Asistence: Anthony Cirelli a Nikita Kučerov.
40:01'
40:00'
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:43'
Nebezpečná střela Nicka Paula byla následována ještě Hagelovou dorážkou. Úspěšný nebyl ani jeden z pokusů.
38:25'
Josi vyvezl puk do útočné třetiny, kde ho ale rychle obrana Tampy zpacifikovala.
37:22'
Po delší době si zákrok připsal taky Saros, a to proti pokusu Kučerova.
36:34'
Brutální rána jednoho z hostů z pravého kruhu skončila na hrudi připraveného Elliotta.
36:06'
V posledních minutách Nashville přebral otěže hry a je jasně lepším týmem. Tampu už dokonce přestřílel.
35:36'
Šanci tři na dva zakončoval Josi. Jeho rána ale nebyla ránou, spíš takovým přistrčením, které Elliott v pohodě vykryl.
35:01'
Elliott má další zákrok, tentokrát proti pokusu kapitána Romana Josiho.
34:16'
Kučerov převezl kotouč do útočného pásma, skvělou přihrávku ale jeho spoluhráči nevyužili.
32:36'
Nashville právě vstřelil branku! A je srovnáno! ALEXANDRE CARRIER nejprve dostal kotouč přenechaný od spoluhráče, následně si sjel o pár kroků dál a vypálil. Jeho rána Elliottovi vyjela z lapačky a odrazila se ven, kde si znovu Carrier sjel a jednoduše kotouč nasměroval do branky. Asistence: Filip Forsberg a Nino Niederreiter.
32:09'
Perbix pálil tak silně, že málem zlomil hokejku. Saros ale i tuhle ránu pokryl.
30:16'
Hedman nabídl kotouč Hagelovi, který pálil nebezpečně. I jeho ránu ale Saros vychytal.
29:10'
Současné vyloučení:
Cal Foote – 2 min., bitka.

Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Cole Smith – 2 min., bitka.
29:07'
Rychlý přejezd Tampy zastavil dobrým zákrokem Smith.
28:19'
Maroon se nacházel v ofsajdu při přechodu přes modrou lajnu. Píská se ofsajd.
27:52'
Za brankou domácího celku se strhl souboj o kotouč, který vyústil nakonec v přihrávku před svatyni Elliotta. Tam už se o touš ale postarali hráči Tampy.
27:15'
Dva hráči Tampy se srazili na modré čáře. Jejich tým tak kotouč ztratil.
26:39'
Foote vyhodil kotouč přes všechny čáry. Následuje zakázané uvolnění.
26:03'
Stamkosova střela z levého kruhu tentokrát branku nenašla a mířila až k fanoučkům.
25:46'
Tentokrát pálil Fabbro, ani jeho dělovka se ale nesetkala s úspěchem.
25:18'
Rychle po vyhraném vhazování predátoři prověřili pozornost Elliotta, který byla ale hodně dobrá.
24:43'
Lightning ještě zůstali v pásmu, po chvíli už ho museli také opustit a umožnit i domácím vystřídat.
24:26'
Hedman dostal kotouč na bekhend a nemohl hned střílet. Místo toho ho nahodil za branku, ale tam ho již Tampa ztratila.
23:47'
Nyní se po dlouhé době podařilo hostujícímu týmu dostat kotouč mimo pásmo, následně ho vypíchnout a vystřídat.
23:22'
Už to trochu vypadá, jako by Tampa hrála přesilovku. V útočném pásmu zůstává již celé minuty a střídá hráče.
22:56'
Sergačjovova rána z nezvyklé blízkosti byla nakonec pokryta Sarosem také.
22:06'
Killorn si sjel do mezikruží, kam se odrazil kotouč z rohu, ale jeho střelu jednoduše vykryl Saros vyrážečkou.
21:01'
Smith se krásně protáhl kolem dvou hráčů a pak pálil. Jeho střelu ale dobře pokryl Elliott.
20:19'
Domácí se dopustili zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před jejich brankou
20:01'
Úvodní buly druhé třetiny vyhrála Tampa Bay.
20:01'
První třetina utkání přinesla zajímavé momenty. Tampa Nejdříve dvakrát v průběhu úvodních tří minut vsítila, ale následně inkasovala v oslabení. Do druhé třetiny si tedy vnesla náskok 2:1.
20:00'
19:14'
Hagel dostal dobrý kotouč před branku, bekhendem ho ale nedokázal usměrnit až za gólmana.
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:36'
Preds vyhráli buly u své branky, následně ale místo založení pořádné akce pouze kotouč vyhodili.
18:04'
Domácí stále bojují v útočné fázi. Jejich kombinaci ale chybí střelba.
17:31'
Tampě se podařilo vyhodit až ke střídačkám soupeře. Ten si vzal kotouč právě až tam.
17:13'
Černák musel při kombinaci soupeře výrazně zasáhnout.
16:33'
Hosté několikrát objeli obranné pásmo, než se z něho dokázali dostat.
15:22'
Hagel se proháčkoval až k brance, tam ho ale s kotoučem na holi ke střele nepusitli.
14:39'
14:33'
Naměstnikov zachránil situaci, když si dokázal skvěle kleknout do rány soupeře.
13:35'
Černák vybojoval puk a vyhodil ho až za branku soupeře. Tampě Bay se tak ukousl další kus času.
12:42'
Tampa prohrála buly v obranném pásmu. Rychle ale vyhrála kotouč na své hole a vyhodila ho.
12:39'
Patrick Maroon – 2 min., vysoká hůl.
11:25'
10:51'
Nashville právě vstřelil branku! Hosté se prosazují poprvé, a to dokonce ve vlastním oslabení. MARK JANKOWSKI ujel se spoluhráčem do akce dva na jednoho, ovšem šanci řešil zakončením na bližší tyčku.
09:25'
Jérémy Lauzon – 2 min., podrážení.
08:18'
Tampa se provinila zakázaným uvolněním.
07:21'
Maroon krásně čistě odzbrojil Cola Smitha. Nashville tak kotouč ztratil.
06:40'
Sergačjov odzbrojil protivníka ve své obranné třetině a rychle založil protiútok.
05:51'
Další útočný výpad Tampy nakonec neskončil ani střelou. Blesky ale kotouč sebraly znovu ve středním pásmu.
05:22'
Tampa je v pásmu stále velice aktivní, zatímco Nashville se do útoku moc nedsotává.
02:53'
Tampa právě vstřelila branku! Neskutečný vstup blesků do zápasu! Lightning přidávají druhý gól. Po Stamkosově ráně z kruhu se kotouč odrazil před brankáře, kde ho pohotově dojel COREY PERRY a poslal ho do branky. Asistence: Steven Stamkos a Victor Hedman.
02:26'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Nino Niederreiter.
01:16'
Tampa právě vstřelila branku! Tak to je začátek! K BRAYDENU POINTOVI se dostal dlouhý puk lobem. Útočník Tampy si sjel k brance, proti brankáři už jel sám a kličkou do forehandu ho překonal. Asistence: Ian Cole a Erik Černák.