NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Nashville - 7. března 2023   04:30

Vancouver
Vancouver
04:32' E. Pettersson (Kuzmenko, Beauvillier) • 10:56' Podkolzin (Burroughs, Wolanin) • 45:43' Joshua (Aman, Q. Hughes) • 65:00' E. Pettersson
4:3
(2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

1:0 (SN)

Nashville
Nashville
04:55' Sissons  (Co. Smith, Lauzon) • 48:31' Evangelista  (Sherwood, Lauzon) • 56:55' Evangelista  (Barrie)

Utkání přihlíželo 18 525 diváků.
Dramatické střetnutí mezi Vancouverem a Nashvillem dospělo až do nájezdů, v němž získal bonusový bod domácí celek.

Kosatky disponovaly ve 46. minutě dvoubrankovým vedením a dramatu nic nenasvědčovalo, ovšem Luke Evangelista se svými premiérovými góly v nejlepší lize světa postaral o posunutí zápasu do prodloužení a následně i samostatných nájezdů. V dovednostní soutěži uspěl jediný muž, ve třetí sérii Elias Pettersson uspěl střelou mezi betony. Za Nashville musel skórovat Novak, ale neuspěl, Šilovs uzavřel střetnutí zákrokem pravým betonem.
65:00'
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vancouver Canucks.
Autorem vítězné branky je ELIAS PETTERSSON.
Je konec! Také Thomas Novak vyzkoušel forhendovou střelu mezi betony. Šilovs si nebyl jistý, kde kotouč zůstal, ale po chvíli se mohl začít radovat, protože ho spatřil před pravým betonem.
Vancouver je blízko vítězství! Elias Pettersson dojel do těsné blízkosti k brankáři, jemuž následně nasměroval kus černé gumy mezi betony.
Kličku do bekhendu vyzkoušel dvougólový Luke Evangelista. Potřetí síť nerozvlnil, z pod bruslí mu puk vypíchl Šilovs.
J. T. Miller se rozjížděl z levé strany. Gólman ztlumil puk levým betonem, ten však stále mířil za brankovou čáru, čehož si Saros byl vědom a odpálil ho do bezpečí lapačkou.
Za Nashville zkusil štěstí Matt Duchene. Bekhendovým blafákem si položil Šilovse, ovšem střelu poslal přímo do jeho lapačky.
Jako první se rozjel Andrej Kuzmenko. Párkrát před gólmanem zakvedlal a vystřelil forhendem, Saros předvedl úspěšný zákrok lapačkou.
Samostatné nájezdy začínají.
Nastavená pětiminutovka o vítězi nerozhodla, uvidíme samostatné nájezdy. Velkou příležitost hned v úvodu prodloužení měl J. T. Miller, avšak jeho pokus skončil na levé tyči.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:47'
Matt Duchene odjel za soupeřovu svatyni, kde už nic zajímavého nevymyslel. Zápas přinese rozuzlení v nájezdech.
64:15'
Jeden na jednoho postupoval Roman Josi. Nakonec se rozhodl pro střelu, tou trefil do bruslí dobře pozičně stojícího Conora Garlanda.
63:49'
Andrej Kuzmenko obtočil bránu a před ni puk nabízel zpět Eliasu Petterssonovi, jehož ukázkově pokryl Jérémy Lauzon.
63:17'
Švédský forvard Elias Pettersson se pěknou kličkou zbavil Josiho, ale byl pod velkým úhlem, Sarose zasáhl pouze do vyrážečky.
62:48'
J. T. Miller naznačil střelu, aby nakonec nápřah zrušil a vypálil až napodruhé, přičemž cílové zařízení výrazně minul.
62:26'
Postavení mimo hru v podání Predators. Luke Evangelista udělal před modrou čárou ještě jednu kličku navíc, čímž překvapil spoluhráče Duchenea.
61:57'
Dobrou práci odvedl Kyle Burroughs. Vyhodil takovým způsobem, aby nemohla být řeč o zakázaném uvolnění, Jérémy Lauzon musel hrát.
61:24'
Poprvé zaútočili i hosté. Roman Josi nahrával do levého kruhu, odkud Kiefer Sherwood pálil nepřesně na zadní tyč.
60:45'
Tlak domácího celku ještě pokračoval a od vítězství dělily Vancouver centimetry, neboť rána J. T. Millera skončila na levé tyči!
60:16'
Dlouho v levém kruhu kvedlal s kotoučem Quinn Hughes. Nakonec si vyměnil puk s Millerem a střílel z mezikruží, Saros zasáhl vyrážečkou.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 25 – 32.
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, uvidíme prodloužení! Ve 46. minutě poslal Dakota Joshua domácí do dvoubrankového vedení, ovšem hosté se nevzdali a Luke Evangelista si svými prvními dvěma góly v NHL vynutil prodloužení.
60:00'
59:51'
Poslední příležitost k rozhodnutí v základní hrací době měl Nashville, jenže Rasmus Asplund nezvládl zpracování prudké Lauzonovy nahrávky.
59:23'
Pod tlakem dvou protihráčů Anthony Beauvillier neudržel stabilitu. Dožadoval se vyloučení, všem rozhodčí vyhodnotil, že si Mark Jankowski počínal povoleným způsobem.
58:44'
Tyler Myers po pravém mantinelu nahodil puk za bránu soupeře, kde byl Sheldon Dries, toho však okamžitě zpacifikoval Roman Josi.
58:16'
Pod tlakem Petterssona zvládl Josi rozehrát na Johna Leonarda, jemuž nevyšla klička proti dobře postavenému Conoru Garlandovi.
57:57'
Obrat chtěl dokonat Colton Sissons. Prezentoval se tvrdou ránou z pravého kruhu, Arturs Šilovs schoval puk do výstroje.
56:55'
Nashville právě vstřelil branku!
LUKE EVANGELISTA je při chuti! Po premiérovém gólu v NHL přidává druhý kousek, jímž se postaral o vyrovnání. Za pravým kruhem napřáhl k ráně Barrie a útočník ji zvedl mimo dosah brankářovy levé ruky. Asistence: Tyson Barrie.
56:32'
Po vhazování v obranném pásmu vystartoval do protiútoku Andrej Kuzmenko. Zakončoval bekhendem z velkého úhlu a mimo tři tyče.
55:48'
Od levého mantinelu nahazoval v blízkosti modré čáry Guillaume Brisebois. Přímo do Sarosovy výstroje, na rozehrávku si gólman nevěřil.
55:26'
Pozdě vyrazil Juuse Saros za bránu, vyrážečkou na puk nedosáhl. Měl velké štěstí, že Phillip Di Giuseppe zachytil kotouč příliš brzy a pod minusovým úhlem neměl šanci trefit prázdnou bránu.
54:52'
Výborně zapracoval směrem do defenzivy Elias Pettersson. Do poslední chvilky vystál Thomase Novaka, jemuž nakonec úspěšně vypíchl puk.
54:20'
Predátoři se ubránili a pokračují v plném počtu. Luke Evangelista se okamžitě zapojil do hry, když nástřel McDonagha tečoval do útočného pásma, čímž zabránil icingu.
53:55'
Kosatkám se nedaří vrátit zpět do útočné třetiny. Výpad po levém mantinelu předvedl Vitalij Kravcov, jehož ukázkovým hitem zastavil Dante Fabbro.
53:18'
Pěknou křižnou nahrávku do levého kruhu vymyslel Elias Pettersson na Brocka Boesera, ten však při zakončení zlomil hokejku na dvě části.
52:47'
Andrej Kuzmenko po pravém mantinelu rozjel Anthonyho Beauvilliera, jenž si věřil na Romana Josiho, švýcarský bek však protihráče úspěšně obral.
52:16'
Hosté si sami komplikují honbu za vyrovnáním. V jednu chvíli bylo na ledové ploše šest hokejisté v bílo-žlutých dresech, což rozhodčím neuniklo, týmový trest odjíždí odpykat Luke Evangelista.
51:54'
Na modré čáře natáhl k tvrdému projektilu Tyler Myers. Juuse Saros měl velké štěstí, že hrací předmět zamířil o kousek vedle pravé tyčky.
51:15'
Ofsajd hostujícího týmu. Michael McCarron dává Coltonu Sissinsovi jasně najevo, že přihrávku očekával podstatně dříve.
50:48'
Cody Glass chyboval a trest mohl J. T. Miller. Puk ještě přisunul k Sheldonu Driesovi, ten z první mířil vedle pravé části brankové konstrukce.
50:29'
Tlak hostujícího celku pokračuje. Od modré napřáhl k tvrdému projektilu Mark Jankowski, puk zamířil těsně vedle levé tyčky.
49:47'
Matt Duchene hledal svým obloučkem rozjetého Colea Smitha. Nenašel, protihráče totiž výborně odclonil tělem Kyle Burroughs.
49:13'
Predátoři jsou pochopitelně nabuzení a útočí na srovnání. Dante Fabbro vystřelil tvrdou střelu jen těsně vedle pravé tyčky.
48:31'
Máme zaděláno na drama! Do pravého kruhu obdržel výbornou nahrávku od Lauzona Sherwood, jenž ještě křižným pokusem na Šilovse nevyzrál, avšak kus černé gumy si následně našel LUKE EVANGELISTA, potažením do bekhendu vyřadil ze hry gólmana a bekhendem puk nasměroval do prázdné brány, načež se mohl začít radovat z prvního kariérního gólu v nejlepší hokejové lize světa. Asistence: Kiefer Sherwood a Jérémy Lauzon.
47:55'
Až do útočné třetiny Cole Smith s kotoučem nedojel. Přes dva protihráče jej do něj alespoň nahodil, jenže nejrychleji k puku dojel protihráč Hughes.
47:22'
Tyler Myers si na zakončení nevěřil, místo toho nahrával za bránu. Phillip Di Giuseppe v tomto prostoru neměl proti dvojici soupeřů moc šancí na úspěch.
46:57'
O pozornost si řekl J. T. Miller. Zbavil se osobního strážce a z pravého kruhu vypálil na zadní tyč, Saros zvedl puk vyrážečkou do ochranné sítě.
46:28'
S bleskovou odpovědí chtěl přispěchat Roman Josi, jenž svým nahozením způsobil zmatky před domácí svatyní, ty vyřešil odpalem do středního pásma Sheldon Dries.
45:43'
Vancouver právě vstřelil branku!
Tocchetova družina dělá další důležitý krok směrem k vítězství! Nils Aman potáhl touš po pravém mantinelu, aby ve finále akce přihrál na střed DAKOTU JOSHUOVI a člen čtvrtého útoku vyzrál na Sarose střelou ze zápěstí k levé tyči. Asistence: Nils Aman a Quinn Hughes.
45:16'
Rozhodčí rozpažil, protože bylo zřejmé, že Christian Wolanin hrát puk opravdu nechce a zpomalil příliš, obránce tedy musel hrát před Duchenem.
44:59'
Od pravého mantinelu nahazoval Cody Glass. Arturs Šilovs zasahovat nemusel, práci za něj odvedl Tyler Myers.
44:07'
Na útočný výlet se vydal Elias Pettersson. Zbavil se dvou konkurentů, ale ten třetí, Tyson Barrie, už byl nad jeho síly.
43:45'
Tyler Myers nahazoval kotouč o útočného pásma v momentě, kdy už Vitalij Kravcov byl za modrou čárou, proto rozhodčí odpískal ofsajd.
43:16'
Průnik po levém mantinelu Dakotu Joshuovi nevyšel. Jérémy Lauzon přečetl, co chce protihráč udělat a natlačil před něj tělo.
42:53'
Spíše v nouzi Roman Josi nahazoval od modré čáry. Vybojoval buly v útočné třetině, protože do ochranné sítě puk přizvedl tečující Christian Wolanin.
42:20'
Zakázané uvolnění Nashvillu. Kiefer Sherwood ještě zabojoval, avšak velkou ztrátu na Burroughse stáhnout nedokázal.
41:48'
S koncem Barrieho trestu vystartoval po pravém mantinelu Mark Jankowski. Až před bránu se neprodral, na mantinel soka přitlačil Brock Boeser.
41:29'
Z pravého kruhu vyslal tvrdou ránu J. T. Miller. Sarose výborně srovnal a vyrážečkou odpálil touš mimo bezprostřední nebezpečí.
40:47'
Vancouver se usadil v útočné třetině, ale nic zajímavého nevymyslel, naopak po nahrávce k modré čáře Quinn Hughes nezvládl zpracování a musel z útočné třetiny vycouvat.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Domácí celek do ní vstupuje v početní převaze, v závěru druhé části byl totiž vyloučen Barrie.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:25.
Střely na bránu po 2. třetině: 17 – 22.
Druhá třetina se stavem utkání mezi Vancouverem a Nashvillem nepohnula, domácí zůstávají o gól napřed. Predátoři byli výrazně aktivnější, ovšem žádnou gólovou šanci si nevytvořili, na rozdíl od soupeře, kdy Joshua bekhendovým blafákem nepotrestal chybu rozehrávajícího beka a tvrdou ránu Kuzmenka zase Saros v poslední chvíli vykopl pravým betonem. Hosté potřebují udržet aktivitu, zároveň však výrazně zlepšit efektivitu.
40:00'
39:52'
V závěru prostřední části přichází ještě vyloučení do hostujících řad, Tyson Barrie inkasoval dvouminutový trest za hákování Petterssona.
39:46'
Zpoza pravého kruhu střílel na zadní tyč Quinn Hughes. Juuse Saros ránu, která zamířila výrazně nad břevno, pohlídal vyrážečkou.
39:05'
Icing hostujícího mužstva. Tyson Barrie vyzkoušel vysoký oblouček na Johna Leonarda, ten však neměl šanci k puku dojet před Wolaninem.
38:46'
Tlak Tocchetovy družiny ještě chvíli pokračoval. Anthony Beauvillier přenesl puk do levého kruhu na Andreje Kuzmenka, ruský forvard vypálil do brankového oblouku.
38:29'
Netypicky na modrou čáru dostal nabito J. T. Miller. Ostrou ránu z první si Juuse Saros pohlídal, touš odrazil do rohu kluziště.
37:57'
Phillip Di Giuseppe už neměl dostatek sil, aby rozvíjel útočnou akci. Po přejetí červené čáry nahodil do útočné třetiny a odjel střídat.
37:30'
Icing se nepískal, Guillaume Brisebois musel hrát. Poradil si velmi dobře, před dotírajícím Glassem poslal puk do střední třetiny.
36:54'
Skvělý Saros drží Predátory ve ztrátě jednoho gólu! Finský gólman předvedl parádní přesun k pravé tyčce, kde betonem zastavil tvrdou ránu Anthonyho Beauvilliera.
36:23'
Nebezpečí v blízkosti vlastní brány řešil Roman Josi, nicméně tělem zvládl odstavit Di Giuseppeho, aby následně poslal oblouček do středního pásma.
35:47'
Noah Juulsen si rozmyslel zakončení, do levého kruhu posunul puk na Quinna Hughese, jehož pokus ze zápěstí úspěšně zblokoval Cal Foote.
35:30'
Zničehonic mohly Kosatky odskočit do dvoubrankového náskoku! Váhajícího beka obral Dakota Joshua, jenže touš si posunul příliš blízko bráně, bekhendovým blafákem na Sarose nevyzrál.
34:48'
Pokus o rychlé založení útoku Vancouveru nevyšel. Anthony Beauvillier protečoval puk do útočného pásma do prostoru, kam nejrychleji dojel obránce Tyson Barrie.
34:29'
Nashville má ve druhé třetině navrch, ale není mu to nic platné. Nedokáže si vytvořit gólové příležitosti, s dobře viditelnými střelami si zatím Šilovs vždy poradil.
33:52'
Arturs Šilovs odjel za vlastní bránu, aby ztlumil ostrý nástřel Coltona Sissonse, což se mu podařilo, puk zpomalil ideálně pro Noaha Juulsena.
33:21'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Jérémy Lauzon přecenil rychlostní schopnosti Rasmuse Asplunda, dlouhý pas poslal mimo jeho dosah.
32:59'
Od modré čáry si sjel blíže bráně Roman Josi. Dostal nabito a vypálil z první, ovšem příliš vysoko, takže Šilovs zasahovat nemusel.
32:24'
Jakov Trenin vyzval k rychlostnímu souboji Christiana Wolanina, na nějž ztrátu nestáhl, obránce si posléze pomohl přihrávkou dozadu na Briseboise.
31:45'
Za bránu odjel před forčekujícím Duchenem Quinn Hughes. Po vystřídání formace zapojil do hry u pravého mantinelu číhajícího Andreje Kuzmenka.
31:09'
Vzápětí si Kyle Burroughs výborně poradil v obranné třetině, když natlačil tělo před Codyho Glasse a zvládl i rozehrávku po mantinelu na Eliase Petterssona.
30:48'
Bez přípravy vypálil Kyle Burroughs. Juuse Saros zasahovat nemusel, protože kus černé gumy vyletěl vysoko nad břevno.
30:20'
Dlouho Dante Fabbra hledal prostor pro zakončení, ale přes Garlanda jej nenašel. Proto nakonec posunul puk po modré na Josiho, který vypálil vedle pravé tyče.
29:47'
Ještě ze středního pásma Ryan McDonagh nahazoval na bránu. Arturs Šilovs nezaváhal a puk udržel před dotírajícím Jankowskim.
29:11'
Quinn Hughes místo nahození na bránu vymýšlel zbytečnou přihrávku na Wolanina, který si neporadil se zpracováním, ovšem alespoň podržel u mantinelu Trenina, čímž zamezil hrozícímu protiútoku.
28:50'
Postavení mimo hru domácího celku. Guillaume Brisebois viděl rozjetého Phillipa Di Giuseppeho, ten však převzal kotouč až za modrou čárou.
28:12'
Tlak Predators pokračoval a na jeho konci byl znovu Matt Duchene, jenž dostal křižný pas na pravou stranu, zakončení pod břevno Šilovs stáhl do lapačky.
27:59'
Z vrcholku pravého kruhu vystřelil Matt Duchene. Kanaďan mířil do bližší šibenice, kam Šilovs včas nastavil vyrážečku.
27:17'
Po přerušení hry došlo k další potyčce, při níž se do bitky pustili J. T. Miller s Colem Smithem a k radosti fanoušků v aréně to byl domácí forvard, jenž soka položil k zemi. Oba hráči si jedou na pět minut od hokeje odpočinout.
27:17'
Opět se potvrdilo, že Roman Josi rád podporuje ofenzivu. V situaci tří proti dvěma dojel do levého kruhu, křižnou střelu podržel Šilovs pod betonem.
26:55'
Zmatky v předbrankovém prostoru Nashville vyřešil Juuse Saros, jenž si našel volný kotouč a přikryl ho lapačkou. Následně došlo k menší rozmíšce, rozhodčí vylučovat nebudou.
26:29'
Protože Jakov Trenin lehce tečoval Barrieho vyhození, nemohla být o zakázaném uvolnění řeč. Christian Wolanin na zádech udržel Glasse.
25:58'
Ještě v útočné třetině po sebe získal kotouč Colton Sissons. Vystřelil od levého mantinelu, lotyšského brankáře Arturse Šilovse nepřekvapil.
25:17'
Andrej Kuzmenko si vyměnil puk s Anthonym Beauvillierem, načež si puk srovnal pro zakončení z mezikruží, v něm mu v poslední chvíli zamezil Jérémy Lauzon.
24:49'
Dante Fabbro cíleně nastřeloval touš po ledě na teč. Mark Jankowski se chopil pobídky, ovšem puk nezvládl zvednout dostatečně nad beton brankáře.
24:16'
Z levého kruhu Kiefer Sherwood zkusil zaskočit gólmana ránou na přední tyčku, tu naštěstí pro Šilovce o pár čísel minul.
23:41'
J. T. Miller na dlouhou hokejku posunul puk na modrou čáru ke Christianu Wolaninovi, jehož dělovku do středu brány Saros v klidu udržel ve výstroji.
23:23'
Za levý kruh dostal nabito Tyler Myers. Neváhal a vyslal tvrdou ránu z první, kterou bránící Dante Fabbro ztečoval do ochranné sítě.
22:49'
Na vrcholek pravého kruhu dostal pobídku Vasilij Podkolzin. Na druhý úspěch v utkání si ještě musí počkat, vypálil pouze do boční sítě.
22:22'
Švédský útočník Rasmus Asplund rozjel po pravém mantinelu Jérémyho Lauzona, který až do útočné třetiny nezavítal, stopku mu čistým hitem vystavil Kyle Burroughs.
21:45'
Cody Glass si neporadil se zpracováním dlouhého pasu Romana Josiho, ztratil hrací předmět na úkor Quinna Hughese.
21:16'
Při pohybu směrem vzad pálil od modré čáry Ryan McDonagh. Arturs Šilovs se stihl přesunout k pravé tyčce, aby zasáhl koncem pravého betonu.
20:43'
Útočné pásmo navštívil Andrej Kuzmenko. Ruský forvard střílel přes protihráče Josiho, Juuse Saros jistým zákrokem schoval touš do výstroje.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Její součástí už je i Cal Foote, jenž si odseděl na trestné lavici poslední čtyři vteřiny.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:30.
Střely na bránu po 1. třetině: 8 – 10.
Úvodní dějství zápasu mezi Vancouverem a Nashvillem rozhodně nenudilo. K vidění byly tři branky, přičemž o jednu více vstřelilo domácí mužstvo. Na vedoucí gól Eliase Petterssona z 5. minuty odpověděl ještě v téže minutě Colton Sissons. Současnou podobu dal na sklonku 11. minuty Vasilij Podkolzin, když k pravé tyči úspěšně ztečoval nahození od modré čáry.
20:00'
19:54'
Poslední rychlý útok Canucks v první části zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, netrpělivý Phillip Di Giuseppe vystavil do ofsajdu J. T. Millera.
19:25'
Od modré měl v plánu vypálit tvrdou ránu Quinn Hughes, jenže zlomil hokejku, takže naopak hosté vyrazili do přečíslení, ale Trenin nedosáhl na bekhendový pas Sissonse.
18:40'
Hokejisté v modrých dresech neúspěšně bojují o získání útočné třetiny. Petterssona obral Lauzon, Kuzmenka zase Josi.
18:04'
Premiérovou početní převahu si zahraje i Vancouver. Na lavici hanby usedl Cal Foote, když za vlastní bránou krosčekem poslal k ledu Anthonyho Beauvilliera.
17:50'
Do levého kruhu povyjel Quinn Hughes, před nímž se otevřel volný prostor, Křižnou dělovku z první usměrnil nad břevno.
17:27'
Ruský útočník Andrej Kuzmenko sjel k modré čáře, odkud forhendem vypálil z první, kotouč prosvištěl o kousek vedle pravé části brankové konstrukce.
16:44'
Tentokráte finský gólman ve službách Nashvillu do akce nemusel, neboť Noah Juulsen po pobídce vypálil od modré čáry z první o kus vedle levé tyčky.
16:27'
Andrej Kuzmenko měl v plánu tečovat nahození Hughese od pravého mantinelu, ovšem neuspěl, takže Juuse Saros poměrně snadno zakročil.
15:58'
Za dlouhým pasem Wolanina sprintoval Conor Garland. Natlačil se před Lauzona, takže zrušil hrozbu icingu, sám ale pak neuspěl proti Glassovi.
15:30'
Za vlastní bránou se postaral o zklidnění hry Kyle Burroughs. Počkal na vystřídání spoluhráčů, načež rozehrál na Driese a sám si odjel odpočinout.
14:55'
Potlesk fanoušků si vysloužil Arturs Šilovs. Skvěle se přesunul k pravé tyčce, aby betonem zastavil nebezpečné zakončení Leonarda.
14:23'
Quinn Hughes vyzkoušel rychlé založení útoku dlouhým pasem na Eliase Petterssona, ten jenom protečoval do útočného pásma do země nikoho.
13:49'
Individuálně zaútočil Vitalij Kravcov. Po levém mantinelu dojel až do kruhu, odkud střílel na zadní tyč, Saros zakročil levým betonem.
13:14'
Na druhou stranu vyrazil Jakov Trenin. Nedostalo se mu však podpory od spoluhráčů, kličkou proti Brocku Boesereovi neuspěl.
12:49'
Situaci dvou proti dvěma řešil Phillip Di Giuseppe nahrávkou na Sheldona Driese, který ve snaze o ránu z první promáchl.
12:13'
V levém kruhu dostal příliš mnoho volného prostoru Andrej Kuzmenko. Podobně jako Pettersson mířil do protější šibenice, ale trefil jenom tělo bránícího Josiho.
11:30'
S rychlou odpovědí chtěl přispěchat Cole Smith. Natlačil tělo před bránu, ovšem těsně bráněný hned dvojicí soupeřů zakončoval vedle pravé tyčky.
10:56'
Domácí si berou zpět těsný jednobrankový náskok. Wolanin přihrál po modré čáře Burroughsovi, který nahazoval a byl to VASILIJ PODKOLZIN, kdo puk ztečoval do pravé šibenice mimo Sarosův dosah. Asistence: Kyle Burroughs a Christian Wolanin.
10:28'
Quinn Hughes hledal dlouhým pasem na modré čáře J. T. Millera, jehož zradilo zpracování, kus černé gumy nechal za sebou pro konkurenta Sissonse.
09:55'
Spoluhráčům vypomohl s rozehrávkou Juuse Saros. Moc dobře věděl o blížícím se Petterssonovi, proto rozehrál druhou stranou na osamoceného Lauzona.
09:20'
Roman Josi naznačil zakončení, aby nakonec ještě přenesl hru do pravého kruhu na Duchenea, od nějž následoval sklepnutí na Myerse, kanadský zadák vypálil do Šilovsovy výstroje.
08:57'
Další ofenzivní akci hostujícího celku zastavil Quinn Hughes, který správně očekával Sissonsův úmysl nahrávat Leonardovi, žabičku sklepl hokejku pro sebe.
08:23'
Cal Foote odjel v pozici obránce za bránu, odkud přihrál do pravého kruhu Lukemu Evangelistovi, střelu do středu brány kryl gólman.
07:49'
Kyle Burroughs vyslal dlouhou přihrávku na Conora Garlanda, který zvládl zpracování, leč kličkou od pravého mantinelu do středu na Trenina nevyzrál.
07:20'
Vancouver v plném počtu. Navrátilec J. T. Miller zkusil počkat za obranou, vysoký oblouček směřující na jeho osobu Jérémy Lauzon stáhl do rukavice.
06:46'
A právě Roman Josi dostal na druhé straně nabito na modrou čáru, tvrdý projektil z první Arturs Šilovs vyrazil vyrážečkou.
06:23'
Hráči ve žluto-bílých dresech si jsou určitě moc dobře vědomi, že Elias Pettersson skóroval v minulém utkání dvakrát v oslabení. Nyní se s ním výborně stáhl Roman Josi.
05:50'
Hostům se zatím vůbec nedaří držet útočnou třetinu. Kosatky v krátkém časovém sledu vyhodily hned třikrát.
05:16'
Domácí navíc míří do oslabení. Na trestnou lavici zamířil J. T. Miller, když si při krytí puku pomohl přidržením Glassovy hokejky.
04:55'
Predátoři bleskově srovnávají! Od modré čáry nahazoval Lauzon, jehož pokus Smith tečoval do pravé tyče, od níž se kotouč odrazil zpátky před bránu, kde k hracímu předmětu nejrychleji dojel COLTON SISSONS a bekhendem jej s přehledem zametl za brankovou čáru. Asistence: Cole Smith a Jérémy Lauzon.
04:32'
Tak to se povedlo! Kuzmenko přihrál do levého kruhu ELIASI PETTERSSONOVI, jenž potvrdil svou výbornou formu, po rychlém zpracování bleskově zamířil a dokonale vymetl protější růžek, Saros byl bez šance. Asistence: Andrej Kuzmenko a Anthony Beauvillier.
04:07'
Brejk Predators neměl dlouhého trvání. John Leonard se vydal do dvojice protihráčů, kličkou k mantinelu na Cala Footeho nevyzrál.
03:49'
Za bránu soupeře dojel Sheldon Dries. S hlavou nahoře nahrával před ni Conoru Garlandovi, těsně před ním puk píchl mimo jeho dosah Mark Jankowski.
03:20'
Dobrou práci odvedl Quinn Hughes. Vyjel zpoza vlastní brány, vykličkoval dva protihráče a do střední třetiny rozehrál na Burroughse.
02:43'
Roman Josi ještě zachytil puk v útočné třetině a bez přípravy nahazoval. Přímo do středu brány, takže domácí gólman zasáhl bez problémů.
02:09'
Od modré čáry nahazoval Jérémy Lauzon. Arturs Šilovs měl celou situaci pod kontrolou, touš nechal prosvištět vedle levé tyčky.
01:55'
Do mezikruží dostal zajímavou pobídku J. T. Miller. Po rychlém zpracování vyslal svižnou ránu ze zápěstí, tu Juuse Saros schytal do masky.
01:21'
Za obranu najížděl Sheldon Dries, jenže neodhadl dobře odraz kotouče od mantinelu, umožnil tedy v klidu rozehrávat Tysonu Barriemu.
00:42'
A právě Predátorům patřil první útok. Mark Jankowski nahrával před bránu, John Leonard přiložil hokejku k ledu příliš pozdě.
00:10'
Utkání mezi Vancouverem a Nashvillem odstartovalo! Mírným favoritem jsou domácí hokejisté, ovšem hosté mají výbornou formu, navíc bojují o play-off, takže není radno je podceňovat.
00:01'

Vancouver Canucks: Šilovs (Demko) – Juulsen, Q. Hughes (A), T. Myers, Brisebois, Burroughs, Wolanin – Beauvillier, E. Pettersson (A), Kuzmenko – Boeser, J. Miller (A), Di Giuseppe – Podkolzin, Dries, Kravcov – Garland, Aman, Joshua.
Trenér: Rick Tocchet

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, McDonagh (A), C. Foote, Lauzon – Duchene, Glass, Leonard – Evangelista, Novak, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – McCarron, Jankowski, Asplund.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Kozari, Schrader – Brisebois, Murray.
Nashville Predators

Nashville nabral skvělou formu a dává jasně najevo, že bitvu o účast ve vyřazovací fázi ještě ani zdaleka nezabalil. Aktuálně figuruje na deváté příčce Západu, za osmým Winnipegem zaostává šestibodovým rozdílem. Predátoři v předešlých šesti utkáních prohráli jedinkrát, doma nestačili na Pittsburgh. Aktuálně disponují dvěma výhrami v řadě, 2:1 porazili Floridu a 3:1 přestavbou procházející Chicago. Týmové produktivitě vévodí šestapadesátibodový kapitán Roman Josi.
Vancouver Canucks

Hokejisté Vancouveru se v letošním ročníku play-off nepředstaví. V Západní konferenci se nachází na dvanáctém místě, přičemž manko na osmý Winnipeg čítá propastných devatenáct bodů, což sice matematicky dohnat lze, ale reálně je tato pravděpodobnost mizivá. Kosatky už po osm střetnutí střídají porážku s vítězstvím, přičemž dnes se pokusí tuto pravidelnost porušit, neboť naposledy doma zdolaly 4:1 Toronto. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Elias Pettersson se 78 body.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásné brzké ráno. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi Vancouverem a Nashvillem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.