NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Rangers - 16. února 2023   04:00

Vancouver
Vancouver
04:52' Lazar (Joshua, Aman) • 12:45' J. Miller (E. Pettersson, Q. Hughes) • 29:26' Garland (Kuzmenko, Dries) • 48:51' Kuzmenko (E. Pettersson, Beauvillier)
4:6
(2:3, 1:2, 1:1)
Rangers
Rangers
05:51' Zibanejad  (Fox) • 07:03' Panarin  (Vesey) • 15:36' Panarin  (Mikkola, B. Schneider) • 20:50' Kreider  (Zibanejad, Tarasenko) • 33:28' K. Miller   • 58:26' Zibanejad  (Panarin)
Vancouver
Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, L. Schenn, Ekman-Larsson, Stillman, T. Myers – E. Pettersson (A), Podkolzin, Beauvillier – Di Giuseppe, Garland, J. Miller (A) – Kuzmenko, Boeser, Dries – Lazar, Aman, Joshua.
Skilliter, Syvret – Baker, Toomey
Rogers Arena, Vancouver
18404 diváků
Rangers
Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, K. Miller, Trouba (C), B. Schneider, Mikkola – Tarasenko, Zibanejad, Kreider (A) – Vesey, Trocheck, Panarin (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Goodrow, Leschyshyn, Gauthier.

3. Mika Zibanejad (NYR) 2+1
New York Rangers dokázali uspět v přestřelce na ledě Vancouveru a vyhráli svůj šestý zápas v řadě. Vítězstvím 6:4 si ještě více pojistili své třetí místo v Metropolitní divizi a naopak se přiblížili na rozdíl jen tří bodů k druhému New Jersey. Vancouver pod vedením nového trenéra Ricka Toccheta naopak pokračuje v matných výkonech a potvrzuje, že tato sezona je ze strany Canucks tragická. Filipovi Chytilovi byla nakonec asistence odebrána, K. Miller totiž střílel poté, co se puku dotkl domácí hráč.
59:54'
Přesto ještě jedno přerušení kvůli postavení mimo hru Canucks.
59:28'
Utkání se už jen dohrává. Vancouver se do útoku nijak bezhlavě nežene a Rangers to vyhovuje.
58:26'
Rangers právě vstřelili branku!
A je rozhodnuto! Trefou do prázdné branky se prosadil MIKA ZIBANEJAD od pravého mantinelu útočného pásma. Asistence: Artěmij Panarin.
58:09'
Teď už ano, ale střela ze středního pásma šla vedle! Puk byl tečován a nejedná se o zakázané uvolnění.
57:46'
Rangers dva útoky soupeře odvrátili, zatím ale nedostali příležitost zakončovat.
57:10'
Vancouver pokračuje v utkání bez brankáře a v šesti hráčích v poli!
57:10'
Komerční přestávka. Střelu domácích Šesťorkin likviduje.
57:06'
Další zakázané uvolnění, které přerušuje hru. Dopouští se jej Rangers.
56:40'
To se ale Canucks stále nedaří.
55:45'
Oba celky se střídají ve vedení puku. Vypadá to jako klid před bouří. Vancouver se potřebuje usadit v útočném pásmu a vytvořit na soupeře tlak.
55:05'
Dlouze oba celky zápolily u mantinelu o kotouč. Už to vypadalo, že se bude přerušovat, až nakonec domácí vydolovali kotouč a přesunuli se do útoku. Střela však byla nepřesná a hosté posléze odpálili na icing.
54:06'
Od modré čáry vyslal dělový projektil Myers, ale Šesťorkin mohl zůstat v klidu. Kotouč zalétl jen na zadní hrazení.
52:45'
Rodilo se velmi zajímavé přečíslení hostů tří proti dvěma. Nakonec ale celá akce skončila bez zakončení, protože Rangers kazí přihrávku.
52:14'
Útok Vancouveru zastavilo postavení mimo hru. Hra se nyní dost kouskuje. Vhazuje se ve středním pásmu.
51:49'
Hra byla opětovně přerušena před brankou Vancouveru, kde se bude vhazovat. Utkání mezitím dospělo do závěrečné části normální hrací doby.
51:08'
Šilovs svým dalším zákrokem přerušuje hru a nechává své spoluhráče prostřídat.
50:40'
Hughes, který dnes zatím pouze nahrává, zkoušel prudkou ránu zpoza levého kruhu, puk ale proletěl jen na zadní mantinel.
50:17'
Podkolzin se snažil napodobit Kuzmenka a uvolnil se do střelecké pozice na levé straně útočného pásma. Šesťorkin tentokrát nezaváhal a podržel svůj tým. Další komerční pauza.
48:51'
Vancouver právě vstřelil branku!
A ještě bude o co hrát! ANDREJ KUZMENKO se prezentoval zpoza kruhů přesně mířenou střelou, která propadla Šesťorkinovi pod rukou za záda! Canucks snižují na 3:4. Asistence: Elias Pettersson, Anthony Beauvillier.
48:20'
Vhazování v útočném pásmu využili hosté k rychlé střele. Šilovs má puk pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční brejk.
48:14'
A pro změnu zakázané uvolnění Vancouveru. Nejen, že se nestřílí na branky a útoky jsou bez nápadu, ale přerušení začíná být až příliš stereotypní.
47:53'
Tarasenko nezachytil přihrávku z vlastního pásma, což ústí v další icing Rangers.
47:20'
Další zakázané uvolnění hostů.
46:40'
Sledujeme především úporný souboj o postavení v útočném pásmu. Oba týmy zatím ve třetí třetině jen marně zkouší navázat na své výkony z předchozích dvou period.
46:01'
Icing Rangers. Vhazovat se tedy bude před Šesťorkinem.
45:05'
Panarin byl osamocen v pravém kruhu a dostal také přihrávku, puk mu ale ujel na zadní mantinel. Stále však hodlá usilovat o hattrick.
44:04'
Svou holí přibrzdil prudký pas kolem brankoviště brankář Šesťorkin. A to byl vlastně začátek konce postavení Canucks v útočném pásmu, tedy pro tento okamžik.
43:19'
Kuzmenkovo nahození před branku bylo tečováno, puk vyletěl vysoko do vzduchu a Šesťorkin si puk stáhl k sobě lapačkou.
43:02'
Icing Rangers.
42:29'
Gauthier se dostal k puku na vlastní modré čáře, předvedl přechod středního pásma s nabruslením až do levého kruhu... ale zakončení bylo nepřesné a zadunělo o zadní hrazení.
42:00'
Kakkovu střelu po přejezdu do pravého kruhu sice zblokoval Schenn, ale následná dorážka Lafreniera už na Šilovse prošla. Domácí brankář úspěšně přerušil hru.
40:46'
Šesťorkin nehodlal nic riskovat a nahozený kotouč podržel pod svou lapačkou.
40:12'
Zblokovaná střela domácího Millera byla bránícím Troubou sražena až do hlediště.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:56.
New York Rangers zvýšili ve druhé třetině své vedení na 5:3 a míří za dalším vítězstvím. Jednou asistencí se prosadil také český útočník Filip Chytil, který přihrával K'Andremu Millerovi ve 34. minutě na gól právě na 5:3.
40:00'
39:42'
Panarin si zpracoval kotouč v levém kruhu, ale nedokázal usměrnit střelu na branku. Jeho pokus zblokoval Schenn.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:14'
Pro změnu se hosté dopustili nepřesnou rozehrávkou zakázaného uvolnění.
37:50'
Postavení mimo hru zastavilo další útočnou akci Rangers.
37:16'
Lafrenierova prudká střela zápěstím zpoza pravého kruhu se stala kořistí brankáře Šilovse. Na kontě má už svůj osmnáctý zákrok.
37:04'
36:28'
Canucks vyhazují puk pryč ze svého pásma.
35:58'
Bleskový průnik Panarina obranou, Šilovs ale dokázal po puku skočit a sebrat soupeři šanci z jeho hole.
35:39'
Domácí vyrazili v oslabení do útoku. Lazar si najel až před pravý kruh a prověřil připravenost Šesťorkina.
35:09'
Zibanejad se po buly dostal ke střele zpoza levého kruhu, ale branku Vancouveru přestřelil.
35:04'
Komerční přestávka po přerušení hry.
35:04'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Nils Aman – 2 min., hákování.
34:52'
Bude se vylučovat na straně Vancouveru. Rangers mají výhodu.
33:55'
Zajímavý přechod domácích do útoku. Křižná přihrávka před brankovištěm ale svého adresáta nenašla.
33:28'
A nakonec se v této útočné akci Rangers střelecky prosadili! K'ANDRE MILLER udělal pár kroků od modré čáry a vypálil z dálky k pravé tyči Šilovsovy klece. Domácí brankář popáté v utkání kapituluje. Bez asistence.
33:17'
Lafreniere zkoušel střelu zápěstím, Šilovs vyráží kotouč do levé strany.
33:01'
Šilovs si musel dávat pozor na další útočnou akci Rangers, kterou ale vyřešil k všeobecné spokojenosti svého týmu – přerušením hry.
32:07'
Šesťorkin má kotouč ve své lapačce, díky čemuž přerušuje hru. A přichází komerční přestávka.
30:44'
Kreider cílil na svůj druhý gól v utkání, ale Šilovs byl proti. Dalekonosná střela se od něj odráží zpět do hřiště.
29:50'
Následně už Šilovs přerušuje hru, a to po střele Mikkoly od modré čáry.
29:41'
Tarasenko se prodral ke své první střele v utkání. Z prostoru mezi kruhy napálil jen brankáře Šilovse.
29:26'
Ač Rangers přežili oslabení, v pokračující akci se domácí přeci jen prosadili! Napřed sice horní tyč zastavila zakončení Kuzmenka, ale puk se odrazil ke CONOROVI GARLANDOVI, který jej dorazil za Šesťorkinova záda! Asistence: Andrej Kuzmenko, Sheldon Dries.
29:22'
28:38'
Hosté znovu vyhodili puk ze svého pásma. Zatím jim toto oslabení vychází na jedničku.
28:15'
Kotouč doklouzal až k Šilovsovi, který rozehrává.
27:35'
Rangers vyhodili puk ze svého pásma.
27:25'
Hned po buly přišla prudká rána domácích, kterou ale Šesťorkin úspěšně vyráží mimo brankoviště.
27:22'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Niko Mikkola – 2 min., držení.
26:15'
Komerční přestávka.
25:34'
Hughesova střela od modré neprošla až k Šesťorkinovi. Srazil ji bránící Kreider.
23:58'
Také domácí J.T. Miller se snažil vyzvat štěstěnu, jeho střela však šla pouze do zadního mantinelu.
23:39'
A další zákrok Šilovse, tentokrát po ráně Millera. Tentokrát se povedlo domácímu brankáři přerušit hru.
22:26'
Rangers zatím ve druhé třetině vládnou kluzišti. Šilovs musel řešit další obtíže, se střelou Schneidera od modré čáry si ale poradil.
21:46'
Trocheck se snažil popíchnout puk mezi betony Šilovse, jemuž se povedlo kotouč zachytit a přerušit hru.
21:29'
Panarin měl na hokejce další gól v síti Canucks, ale minul branku Vancouveru.
20:50'
Výborný vstup hostů do druhé třetiny! Přechod Zibanejada s Kreiderem končí trefou CHRISE KREIDERA, jenž překonal přesouvajícího se Šilovse. Asistence: Mika Zibanejad, Viktor Tarasenko.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:03.
Úvodní třetina zápasu mezi Canucks a Rangers nabídla hned pět branek. Přestože se domácí ujali vedení zásluhou Joshuy, Rangers otočili góly Zibanejada a Panarina. Ve 13. minutě sice vyrovnal J.T. Miller, ale už o tři minuty později kapituloval potřetí Artur Šilovs, jenž dnes debutuje v NHL ve svých 21 letech. Tečovanou střelou jej překonal obránce Niko Mikkola, který přišel spolu s Tarasenkem ze St. Louis.
20:00'
19:35'
Dobrý forčeking Rangers, kterým se ale nedaří zmocnit puku. Ten si přivlastnili domácí a stále jej mají v držení. Byť ve vlastním pásmu.
19:01'
Začíná poslední minuta první třetiny. U puku jsou domácí, kteří hledají cestu do útočného pásma. Ale neúspěšně.
18:00'
O postavení v pásmu ale záhy přichází.
17:40'
Hughesova dělovka proletěla těsně vedle branky Rangers. Domácí pokračují v útočné akci.
16:43'
Šilovs sice už třikrát inkasoval, ale ukazuje, proč byl vytažen z farmy, kde prožívá velmi dobrou sezonu. Předvedl další těžký zákrok, tentokrát proti střele Millera.
15:58'
Zakázané uvolnění Vancouveru.
15:36'
Hosté se vrací do vedení! Střílená přihrávka Mikkoly byla tečována ARTĚMIJEM PANARINEM a záhy i bránícím protihráčem, puk změnil směr a propadl nešťastnému Šilovsovi za záda. Asistence: Niko Mikkola, Braden Schneider.
15:17'
Boeser si výborně najel do pravého kruhu a zkusil prudkou střelou překvapit Šesťorkina. Ten ale sklapl betony a kotouč zachytil. Ještě jedna komerční pauza.
14:36'
Postavení mimo hru přerušilo útočné snahy Vancouveru.
14:12'
Šilovs zlikvidoval střelu soupeře zákrokem lapačkou. Komerční pauza.
13:40'
Vancouver vede na střely 8-6.
12:45'
Pettersson našel svou přihrávkou od modré čáry v pravém kruhu J.T. MILLERA, který se opřel do střely z voleje, využívá přesilovou hru a vyrovnává na 2:2! Asistence: Elias Pettersson, Quinn Hughes.
12:34'
Petterssonova střela sice neprošla, ale ještě měl šanci dorážet Beauvillier. K jeho smůle se mu ale puk zamotal mezi brusle.
12:09'
Canucks znovu přišli o útočné pásmo a musí hledat cestu zpět před branku soupeře.
12:00'
Dělovka Petterssona byla sražena obranou Rangers až do ochranné sítě.
11:44'
Rangers vyhazují kotouč přes všechny čáry do bezpečí.
11:21'
Alexis Lafreniere – 2 min., hákování.
11:21'
Bude se vylučovat. Předtím ale nastává komerční přestávka.
10:45'
tempo hry se v posledních minutách výrazně zklidnilo. Pro oba týmy není nyní jednoduché najít střeleckou pozici, což ještě před pár minutami vypadalo jako jednoduchá práce.
10:09'
Icing také na druhé straně. Hra se tedy přesune před branku Vancouveru.
09:53'
Icing Rangers po nepřesné rozehrávce. Vhazovat se bude v jejich obranném pásmu.
08:31'
Boeser zkusil své štěstí zpoza levého kruhu, Šesťorkin si připisuje pátý zásah na konto.
07:45'
V dobré šanci se zjevil Kakko, Šilovs ale povedeným zákrokem odrazil puk mimo nebezpečný prostor.
07:03'
Rangers otáčí skóre zápasu! Vesey našel ARTĚMIJE PANARINA křižným pasem v levém kruhu a ruský forvard prostřelil přesouvajícího se Šilovse, který neměl šanci jeho přesně zakončení zlikvidovat. Asistence: Jimmy Vesey.
06:29'
Šesťorkinovi nenadělal průnik Beauvilliera žádné problémy. Betonem odvrátil střelu na zadní mantinel.
05:51'
Jezdci odpovídají vlastním úderem! Bleskový útok MIKY ZIBANEJADA, který nabral rychlost, prošel až do pravého kruhu a poslal svou střelu mezi betony Šilovse. Asistence: Adam Fox.
04:52'
A Canucks úspěšně otevírají skóre zápasu! Střelcem gólu je CURTIS LAZAR, který bojoval o puk v brankovišti a nakonec tečoval střelu Dakoty Joshuy, k němuž se puk odrazil do levého kruhu! Asistence: Dakota Joshua, Nils Aman.
04:30'
Hodně tvrdý střet Trouby s Joshuou ve středním pásmu, po kterém mantinel jen zaduněl.
03:04'
Šilovs se roztáhl po celé délce brankoviště a zastavil nadvakrát zakončujícího Leschyshyna. Úspěšně přerušil hru.
01:52'
Rychlý útok Vancouveru, který vyřešil brankář Šesťorkin. Střelu Amana z levého kruhu úspěšně vyrazil do bezpečí.
01:41'
Chytil se prodral obranou až mezi kruhy, branku Šilovse ovšem na první pokus minul. Kotouč se mu od zadního mantinelu odrazil zpět a na druhý pokus už mířil lépe. Jednadvacetiletý Šilovs si připisuje první zákrok v NHL v kariéře.
00:55'
Oba týmy si vyzkoušely v úvodu útoky, ale bez střelby. Došlo k poměrně rychlým ztrátám puku.
00:01'

Vancouver Canucks: Šilovs (Delia) – Q. Hughes, Bear, L. Schenn, Ekman-Larsson, Stillman, T. Myers – E. Pettersson, Podkolzin, Beauvillier – Di Giuseppe, Garland, J. Miller – Kuzmenko, Boeser, Dries – Lazar, Aman, Joshua.

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Fox, R. Lindgren, K. Miller, Trouba, B. Schneider, Mikkola – Tarasenko, Zibanejad, Kreider – Vesey, Trocheck, Panarin – Lafreniere, Chytil, Kakko – Goodrow, Leschyshyn, Gauthier.

Rozhodčí: Skilliter, Syvret – Baker, Toomey.
Široká marodka naopak poměrně dost sužuje Vancouver, který navíc už dal najevo, že v této sezoně cílit na žádný úspěch nebude. Po odvolání trenéra Boudreaua se Canucks zbavili také kapitána Bo Horvata, kterým byl vyměněn do Islanders za Anthonyho Beauvilliera a Aatu Ratyho. Vancouver z posledních deseti zápasů hned sedmkrát prohrál a momentálně je se ziskem 46 bodů pátým nejhorším týmem Západní konference se ztrátou 15 bodů na postupové pozice do play-off.
New York Rangers drží šňůru pěti výher v řadě a pomalu si pojišťují pozici pro postup do play-off. V této sezoně se pyšní solidní defenzivou, díky čemuž za sebou v tuto chvíli na třetím místě Metropolitní divize nechávají s náskokem sedmi bodů Pittsburgh a s náskokem osmi bodů Washington. Rangers navíc významně posílili, když získali ze St.Louis Vladimira Tarasenka, který se už na soupisce zabydlel a dokonce vstřelil svůj první gól v novém dresu. Za Rangers navíc řádí i český útočník Filip Chytil, který v této sezoně pookřál a ve 23 letech prožívá nejlepší sezonu v NHL. Ve 45 zápasech dal 19 branek, přidal k nim 14 asistencí a ve všech těchto statistikách si stanovil svá osobní maxima. Jezdcům se navíc v této chvíli vyhýbají zranění, hrajou v plné palbě a to jim výrazně pomáhá k výkonům, které poslední dobou předvádí.
Kanadsko-americkou NHL čeká v noci na čtvrtek pořádná dávka hokeje. Celkem se uprostřed týdne bude hrát šest zápasů a jedním z nich bude souboj mezi Vancouverem Canucks a New Yorkem Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.