NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Toronto - 5. března 2023   01:00

Vancouver
Vancouver
37:51' Kuzmenko (Q. Hughes, Boeser) • 46:49' E. Pettersson (J. Miller, T. Myers) • 47:33' J. Miller (E. Pettersson, Q. Hughes) • 52:34' Aman (Boeser, Di Giuseppe)
4:1
(0:0, 1:0, 3:1)
Toronto
Toronto
41:32' Tavares  (Nylander, Rielly)
Vancouver
Demko (Delia) – Q. Hughes (A), Juulsen, T. Myers, Brisebois, Wolanin, Burroughs – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Di Giuseppe, Podkolzin, Dries – Aman, Kravcov, Joshua.
Hebert, Pollock – Apperson, Marquis
Rogers Arena, Vancouver
18 905 diváků
Toronto
M. Murray I (Samsonov) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Rielly (A), L. Schenn, E. Gustafsson – Bunting, Marner, Matthews (A) – Nylander, Tavares (C), Järnkrok – Kerfoot, O'Reilly, Lafferty – Acciari, Kämpf.

3. J. T. Miller (VAN) 1+1
Vancouver dokázal na svém ledě porazit velmi silné Toronto 4:1 a znovu ukázal, že umí hrát kvalitní hokej, přestože toho v této sezoně tolikrát nedocílil. Rozhodující bylo oslabení Canucks v polovině třetí třetiny. Domácí totiž ve 47. a 48. minutě dokázali během jednoho oslabení dát dva góly, strhnout vedení v utkání na svou stranu a vybudovat si dvoubrankový náskok. A ten už Canucks nepustili, naopak ještě jedním gólem navýšili.
59:10'
To už se ale také do branky vrátil Murray, který prostřídal za jednoho hráče z pole.
59:10'
O postavení v útoku nyní přichází, Vancouver se ale k puku nedostává.
59:01'
Začíná poslední minuta utkání. Toronto drží útočné pásmo.
57:58'
Už 36. zákrok zapisuje na konto Demko, který betonem odvrátil střelu Matthewse z mezikruží.
57:06'
Domácí mohli přidat do prázdné branky pátý gól, ale proti byla tyč! Ta si teď zahrála na brankáře a rozesmutnila zakončujícího Petterssona.
56:50'
Tavares pronikl do útoku ze středního pásma, probruslil si před kruhy, ale Demko jeho střelu čapl do lapačky.
56:25'
Toronto to přeci jen zkouší bez brankáře!
56:02'
Vhazuje se ve středním pásmu.
55:13'
Další zákrok domácího brankáře, po němž následuje komerční brejk.
54:55'
Rielly se snažil prosadit z mezikruží, ale puk se od Demka odráží mimo nebezpečný prostor.
54:15'
Toronto má hodně kostrbatý přechod do útoku. Ne, tady už se žádný zázračný obrat čekat nedá. Vancouver si vedení svědomitě hlídá.
53:30'
Toronto pokračuje v utkání tak trochu bez šťávy. Průběh třetí třetiny je pro tento tým jako ledová sprcha, po které jsou hráči Maple Leafs jako paralyzováni.
52:34'
Vancouver právě vstřelil branku!
Výborný forčeking domácích, kteří narušovali rozehrávku Toronta tak dlouho a usilovně, až se dostali ke kotouči a přidávají další gól! Boeser křižnou přihrávkou našel na levé straně brankoviště NILSE AMANA, jenž střelou z voleje překonal přesouvajícího se Murrayho. Asistence: Brock Boeser, Phillip Di Giuseppe.
51:30'
Hraje se delší úsek bez přerušení, během něhož se ani jeden z týmů nedokáže usadit v útočném pásmu.
50:20'
Po dalším zákroku Thatchera Demka přichází na řadu komerční pauza.
49:22'
Nylander se pokusil o kontaktní gól, jeho projektil však byl zastaven vyrážečkou brankáře Demka. Ten už má na kontě 29 zákroků.
48:31'
Končí oslabení Vancouveru, který tuto jinak neoblíbenou pasáž využil ke dvěma vstřeleným brankám. To je něco unikátního!
48:12'
Bunting se snažil dosáhnout na dorážku, Demko ale měl kotouč pevně pod kontrolou po střele Jarnkroka. Torontu zbývá 20 sekund z přesilové hry.
47:33'
Tak to je tragédie Toronta! Během této přesilovky inkasuje i podruhé! Tentokrát si celou akci vzal na triko J.T. MILLER, který v samostatném nájezdu na Murrayho nezaváhal a posílá svůj tým do vedení 3:1! Asistence: Elias Pettersson, Quinn Hughes.
46:49'
Domácí výborně narušili kombinaci Toronta a vyrazili v oslabení do útoku. Miller před pravým kruhem poslal přihrávku doleva na rozjetého ELIASE PETTERSSONA, který prakticky dovezl puk až do kuchyně a dostal ho za záda Murrayho! Asistence: J.T. Miller, Tyler Myers.
46:31'
Komerční pauza.
46:31'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Phillip Di Giuseppe – 2 min., vysoká hůl.
45:27'
Domácí Kuzmenko předvedl bleskový přechod do útočného pásma po levém křídle se střelou na vzdálenější tyč. A právě tu tyč také Kuzmenko trefuje!
45:13'
Hra se zase přesunula před branku Vancouveru, kde se bude vhazovat.
44:59'
Hra se přesunula před branku Toronta. Miller zpoza kruhů vypálil z nápřahu, Murray dokázal střelecký pokus zlikvidovat.
44:05'
Kerfootovu střelu z pravé strany zastavila tyč! Kerfoot už se chtěl radovat z gólu, ale rozhodčí rozpažil, když se ozvalo třísknutí puku o tyč.
43:04'
Maple Leafs cítí šanci na obrat ve skóre. Hostujícímu Kerfootovi sice nevyšlo obkroužení branky zakončené střelou, ale nakonec se v pravém kruhu uvolnil Jarnkrok, jehož prudkou ránu už musel brankář Demko řešit.
41:59'
Toronto se znovu vydalo do útočného pásma. Jarnkrok ale nestřílel z dobré pozice. Od pravého mantinelu trefil pouze Demka.
41:32'
Toronto právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Maple Leafs využívají přesilovku, když Nylander z pravého kruhu prudkým křižným pasem našel na levé straně brankoviště JOHNA TAVARESE, jenž protečoval puk za záda v tu chvíli bezmocného Thatchera Demka. Asistence: William Nylander, Morgan Rielly.
41:02'
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.
40:45'
Tyler Myers – 2 min., hákování.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:06.
Vancouver se ve druhé třetině dokázal ujmout vedení, když přesilovou hru ve 38. minutě díky teči střely spoluhráče využil Andrej Kuzmenko.
40:00'
39:19'
Z náporu Toronta málem přišel úder Vancouveru, když do úniku z vlastního pásma vyrazil Di Giuseppe, ale v koncovce nedokázal prostřelit Murrayho, který zachoval dostatečně dlouho klid.
38:44'
Hosté mohli odpovědět nejlepším možným způsobem, ale obětavá obrana Canucks skákala do střel, a co prošlo, to pochytal Demko!
38:25'
Icing Vancouveru.
37:51'
Domácí využívají početní výhodu a otevírají skóre zápasu! ANDREJ KUZMENKO protečoval střelu Hughese od modré čáry, puk ještě tečoval bránící hráč Toronta a těch odrazů bylo zkrátka až příliš na to, aby mohl Murray zareagovat. Asistence: Quinn Hughes, Brock Boeser.
37:12'
Boeser hledal v pravém kruhu Kuzmenka, tomu ale kotouč utekl až k mantinelu.
36:52'
Canucks musí pro puk do středního pásma.
36:32'
Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs:
Morgan Rielly – 2 min., držení.
35:47'
Demko má kotouč pod lapačkou. Komerční pauza.
35:37'
Pro změnu na icing zahráli domácí, kteří se snažili o návrat do útočného pásma.
35:05'
Hostům se povedlo dostat puk ze svého pásma a prostřídat. Vancouver ze svého tlaku nic nevytěžil. Vlastně ani jednu střelu na branku. To je trestuhodně zahození velké příležitosti.
34:55'
Zakázané uvolnění Toronta. Pětka Maple Leafs je na ledě 2 minuty a 16 sekund.
34:05'
Už minutu a půl je na ledě pětice Toronta, která začíná být hodně unavená. Canucks se snaží soupeře utavit.
33:30'
Domácí uzamkli soupeře v jejich pásmu. Hughes neusměrnil střelu na branku, útok Vancouveru pokračuje.
32:42'
A další přerušení, tentokrát kvůli tomu, že puk skončil mezi střídačkami.
32:10'
Hra je přerušena ve středním pásmu kvůli zahrání puku vysokou holí.
31:43'
Jak Murray zachránil svůj tým?! Vancouver předvedl dokonalou akci, vybruslil defenzivu Toronta a získal výhodu přečíslení. Před brankovištěm přišla narážečka pro Wolanina, který měl už brankáře Toronta položeného, ale nedokázal přehodit jeho beton! Murray zastavil největší šanci Vancouveru v utkání.
30:57'
Dlouhý pas Torontu úspěch nepřinesl. Je z toho jen icing.
30:40'
Útočný pokus hostů byl zastaven ofsajdem. Marně se snažil útočící hráč udržet nohu na modré čáře.
30:19'
Kotouč je na střídačce Vancouveru. Komerční pauza.
29:01'
Ale jedna chyba takové defenzivy nyní pustila do šance Vancouver. Dries obral soupeře o puk a vypálil z mezikruží, k dorážce se prodral ještě Podkolzin, ale v obou případech dokázal Murray zasáhnout.
28:05'
Úporná bitva mezi oběma týmy o útočná pásma. V této části hrají prim defenzivy.
26:35'
Dobrou zprávou pro příznivce Toronta je, že Matthews je zpátky na ledě a může pokračovat v utkání.
26:19'
Velká šance Vancouveru, která ale nakonec kýžený úspěch nepřináší. Petterssonovu střelu z mezikruží zastavil Murray na hrudi, načež mu kotouč spadl pod nohy. Toho se snažili domácí využit a vrhli se směrem do brankoviště, kde se rázem shluklo vedle brankáře dalších šest hokejistů. Nepřehledná situace byla nakonec ukončena rozhodčím, když Murray ležící puk zasedl.
26:04'
Přihrávka rukou ve středním pásmu znamená nutnost přerušení hry. Komerční přestávka.
25:44'
Di Giuseppe zkoušel štěstí od levého mantinelu, na Murrayho ale recept nenašel.
24:18'
Dvě šance Maple Leafs. Napřed z levé strany střílel Nylander, po chvilce protečovával kotouč směrem na branku Acciari. V obou případech ale zasáhl Demko, jehož počet zákroků narůstá. Už jich má osmnáct.
23:45'
Hra se přesunula přes branku domácích, kde Demko přerušuje po zachycení nahozeného kotouče.
23:23'
Domácí Wolanin se snažil od modré čáry nahodit na branku Murrayho, prostor brankoviště ale nakonec vůbec netrefil.
22:32'
21:58'
Canucks se osvobodili. Celkově toto oslabení brání svědomitě, nepouští soupeře do nějakých vyložených příležitostí.
21:31'
Tavares vypálil zpoza kruhů. Jedná se už o patnáctou střelu Toronta v tomto utkání, nicméně Demka nadále drží čisté konto.
20:32'
Noah Juulsen – 2 min., sekání.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:09.
V samém závěru ještě hosté vytvořili závar před brankou Vancouveru, střelecky se však neprosadili. A po první třetině je tak skóre zápasu 0:0.
20:00'
19:34'
Myers cílil z levého kruhu na bližší tyč, puk ale orazítkoval pouze zadní hrazení.
18:48'
Po buly v útočném pásmu vypálil Quinn Hughes od modré čáry. Murray likviduje tento projektil.
18:42'
Hvězdný útočník Toronta odkulhává do kabiny, to není příjemný pohled pro fanoušky Maple Leafs.
18:42'
Z ledu se jen velmi těžce zvedá Auston Matthews, k němuž spěchá člen realizačního týmu. Matthews schytal dělovku pukem do kolene.
17:30'
Až po buly dokázali Canucks najít střeleckou pozici. Vyslaný pozdrav však Murray likviduje. komerční pauza.
17:19'
Jenže Vancouver zcela postrádá střelbu. Toronto vyhazuje na zakázané uvolnění.
16:35'
Maple Leafs vedou na střely 14-3. Navzdory tomu, že Vancouver je nyní podruhé v krátkém čase poměrně dlouze usazen v útočném pásmu.
15:47'
Toronto se ve snaze o návrat do útočného pásma dopouští zakázaného uvolnění.
15:28'
14:46'
Tavares, jenž operuje před brankovištěm, dostal přihrávku a musel si trochu poodjet od brankoviště. Z bezprostřední blízkosti na Demka nevyzrál.
13:53'
Matthewsova střela zpoza kruhů se odrazila od brankáře Demka a domácí úspěšně vyhazují puk přes všechny čáry.
13:28'
Nils Aman – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
13:20'
Bude se vylučovat na straně Vancouveru. Toronto má výhodu.
12:16'
Trochu si zachytal i hostující Murray. Napřed vyrazil střelu Di Giuseppeho od modré čáry mimo brankoviště, po pár sekundách likviduje další pokus Vancouveru.
11:30'
Toronto díky ohromně silné pasáži v posledních minutách rázem vede na střely 10-1. Má velkou převahu.
11:06'
10:50'
Brankář Demko má teď plné ruce práce. Střely létají buď na něj nebo těsně vedle, takže nemá vůbec čas na oddych, neustále musí být plně koncentrován.
10:02'
První třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Toronto, přestože hrálo dvakrát v oslabení, je mnohem aktivnější a nebezpečnější.
08:49'
Tavares to zkusil z dálky z nápřahu, Demko si s pukem poradil a přerušuje hru.
08:07'
Nylander dostal přihrávku za obranu a řítil se směrem na brankáře Demka. Tomu se povedlo dlouho udržet postoj a nejít k ledu, takže nakonec dokázal na zakončení hostujícího forvarda reagovat a vychytat ho.
08:01'
07:15'
Schenn, který nastupuje již v dresu Toronta a dočkal se děkovného videa během poslední komerční pauzy, vyhazuje puk mimo pásmo Maple Leafs.
06:59'
Domácí přišli o útočné pásmo a musí hledat cestu zpátky.
06:13'
Petterssonova střela z okraje mezikruží byla sražena do ochranné sítě.
06:01'
Komerční brejk.
06:01'
Noel Acciari – 2 min., držení.
04:37'
Změnil to až hostující Bunting, jehož pokus zpoza pravého kruhu Thatcher Demko likviduje a přerušuje hru.
03:45'
Čas plyne a oba týmy zatím úporně, ale neúspěšně, bojují o nějaký náznak herní převahy. Stále nebyla k vidění žádná střela na bránu.
02:59'
02:30'
Tato přesilovka domácím vůbec nevychází. Ještě se vůbec nedostali ke střele na branku.
01:40'
Maple Leafs úspěšně vyhání soupeře ze svého pásma.
00:59'
A jde se na to hodně zostra. Po minutě hry a několika tvrdých hitech shazují rukavice Myers a McCabe. Oba dostávají pětiminutové tresty za bitku. Nicméně Vancouver si zahraje přesilovku. McCabe dostává ještě dvě minuty za vyvolání bitky.
00:01'

Vancouver Canucks: Demko (Delia) – Q. Hughes, Juulsen, T. Myers, Brisebois, Wolanin, Burroughs – Kuzmenko, E. Pettersson, Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller – Di Giuseppe, Podkolzin, Dries – Aman, Kravcov, Joshua.

Toronto Maple Leafs: M. Murray I (Samsonov) – McCabe, Brodie, Holl, Giordano, Liljegren, Rielly – Bunting, Marner, Matthews – Nylander, Tavares, Järnkrok – Kerfoot, O'Reilly, Lafferty – Acciari, Kämpf, Aston-Reese.
Toronto se nachází na druhém místě Atlantické divize a pomalu se dostává do situace, kdy bude mít prakticky jistotu postupu do play-off. Ačkoliv, při současném náskoku 18 bodů na deváté Buffalo se dá říct, že tu jistotu už má skoro nyní. Naopak Vancouver už sezonu zabalil, teoretickou naději na postup do play-off by sice měl, ale to by se jednalo o hodně divoké fantazie. Realita hovoří tak, že Canucks ztrácí na play-off 19 bodů, což ve zbytku sezony už dohnat nemohou, s ohledem na velkou nevyrovnanost výkonů a výsledků.
Bude se jednat o druhý vzájemný zápas těchto soupeřů v sezoně. V prvním duelu, který se hrál v Torontu v polovině listopadu, zvítězili Maple Leafs 3:2. Od té doby prošly oba kádry mnoha změnami, a zatímco Toronto posilovalo, Vancouver byl spíš v roli prodejce, i když také přivedl zajímavé tváře. Například Anthonyho Beauvilliera či Filipa Hronka.
Hokejisté Vancouveru přivítají na svém ledě v noci na neděli Toronta. To bude v utkání proti Canucks mírně favorizované, navzdory faktu, že ve venkovních zápasech nebývá tak silné jako před vlastním publikem. Rozhodující roli však hraje kvalita kádru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.