NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Minnesota - 28. prosince 2022   02:07

Minnesota
05:29' Spurgeon  (Hartman, Steel) • 06:33' Zuccarello  (Kaprizov, Steel) • 28:55' F. Gaudreau  (Zuccarello, Spurgeon) • 57:55' Sa. Walker  (Boldy, F. Gaudreau)

Statistiky
Střely na bránu: 32 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 6.
Winnipeg Jets tak na svém stadionu nakonec prohrává 1:4 proti Minnesota Wild.
59:45'
Vhazování v obraně Wild.
58:49'
Hellebuyck si ještě připisuje další zákrok.
58:00'
Ohlášeny poslední dvě minuty 3. třetiny.
57:55'
Minnesota právě vstřelila branku! Hostující celek upravuje ještě dnešní skóre do prázdné klece, kdy tuto výhodu využívá SAMUEL WALKER. Asistence: Matthew Boldy, Frederick Gaudreau.
57:32'
Domácí zkoušejí hru v šesti.
56:27'
Kaprizov z pravého kruhu dostal možnost, Hellebuyck zasahuje.
55:48'
Nahození od modré končí jen na zadním mantinelu Wild.
55:15'
Winnipeg zkusil další dva pokusy, ani jeden branku nakonec neohrozil.
54:30'
Následuje další krátká pauza.
53:52'
Hráči v modro-bílém se dostali do pásma, ale nic nevymysleli a hru tak získali Wild.
48:34'
Špatná rozehrávka od Wild, nahození mohl využít Scheifele, který se zjevil před klecí, ale Gustavsson ho vychytal.
47:58'
Domácí nahodili a dostali se do pásma, brankář přerušuje hru.
46:38'
Teď kombinují Wild a zkouší něco vymyslet, následuje krátká pauza.
44:43'
V držení hry domácí.
42:57'
Scheifele dostal nabídku mezi kruhy, vypálil lehčí střelu, s kterou neměl Gustavsson problém.
42:15'
Walker se dostal ke hře, zamířil nepřesně.
41:55'
Hosté se znovu ubránili a zakládají proti-útok.

40:01'
Winnipeg po 40. minutách prohrává 1:3 proti Minnesotě.
Další třetina začne přibližně v 3:58.
40:00'
39:47'
Minnesota si už hru pohlídala u svého mantinelu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhého dějství.
38:05'
Stenlund se dostal až před branku, kde ho vychytal gólman Wild.
37:19'
Winnipeg se dostal do útoku, ale nakonec nevymyslel nic, co by ohrozilo branku soupeře.
36:15'
Hosté se na chvíli dostali ke hře, ale obrana Jets jim puk sebrala.
34:55'
Ofsajd hokejistů v tmavě-zelených dresech.
34:45'
Brankář domácích si připsal další zákrok, poté rozehrál hokejkou na své spoluhráče.
33:43'
Minnesota se znovu snaží kombinovat v pásmu.
32:41'
Hellebuyck si pohlídal hru u tyčky.
32:12'
Na druhé straně kluziště raději přikryl hru gólman domácích.
30:54'
Scheifele poslal puk na brankáře Wild, ten raději zastavuje hru a následuje vhazování v jejich obraně.
29:45'
28:55'
Minnesota právě vstřelila branku! Wild po dobré kombinaci znovu navyšují náskok, Zuccarello z levého kruhu našel před klecí FREDERICKA GAUDREAUA, který do spodní části klece zakončil přesně. Asistence: Mats Zuccarello, Jared Spurgeon.
28:02'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
26:44'
Mats Zuccarello – 2 min., hákování.
26:40'
Hráči v modro-bílém měli další střelu, ta končí na zadním mantinelu.
26:05'
Pionk u modré vybojoval hru, nahrál, ale jeho spoluhráč se do zakončení nedostal.
25:34'
Icing Jets.
23:47'
Hosté byli na chvíli v útočné třetině, ale nevymysleli nic, co by ohrozilo klec soupeře.
23:00'
Winnipeg si vytvořil další pokus, ale nezamířil přesně.
22:15'
Další vhazování v obraně Wild.
22:00'
Domácí v držení puku.
20:51'
U nahození je dříve Barron, který zkouší něco vymyslet.
20:01'
Úvodní část skončila a domácí prohrávají 1:2, uvidíme, co nám přinese 2. třetina.
Další třetina začne přibližně v 3:04.
20:00'
19:00'
Rozběhla se poslední minuta úvodní části.
18:49'
Vhazování ve středovém kruhu.
18:05'
Icing Wild, hra se vrací do jejich obrany.
16:49'
Domácí od své svatyně zkouší něco vymyslet.
15:58'
Hostující celek se dostal do útočného pásma od modré nahodil a Hellebuyck raději přikryl hru.
14:46'
Puk byl před brankou hostů, kde Barron se štěstím odrazil bruslí hru do bezpečí.
13:36'
Zuccarello z pravého kruhu vystřelil mimo.
12:58'
Fleury za svou klecí rozehrává.
12:30'
Jets rozehrává ze své třetiny.
12:25'
Další přerušení hry díky domácímu brankáři, vhazování v útočném pásmu Minnesoty.
11:24'
Hellebuyck si připisuje další zákrok po akci Wild.
10:03'
Winnipeg právě vstřelil branku! Domácí dávají kontaktní gól, po přesné přihrávce Connora se k zakončení dostal PIERRE LUC DUBOIS a přesnou střelou snižuje na 1:2. Asistence: Kyle Connor, Josh Morrissey.
07:53'
Ryan Hartman – 2 min., sekání.
06:33'
Minnesota právě vstřelila branku! Wild se rychle ujímají vedení 0:2, po Kaprizově přesné přihrávce zvyšuje MATS ZUCCARELLO. Asistence: Kirill Kaprizov, Sam Steel.
05:29'
Minnesota právě vstřelila branku! Hosté využívají přesilovku 5 na 4, kdy Hartman našel JAREDA SPURGEONA a ten přesnou střelou otevírá skóre. Asistence: Ryan Hartman, Sam Steel.
03:38'
Dylan Samberg – 2 min., vysoká hůl.
01:30'
Gaudreau zamířil mimo klec.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Capobianco, Samberg – Scheifele (A), Dubois, Connor – Harkins, Lowry (A), Barron – Kuhlman, Stenlund, Jonsson Fjällby – Eyssimont, D. Gustafsson, Gagner.
Trenér: Rick Bowness.

Minnesota Wild:Gustavsson (M. Fleury) – Dumba (A), Brodin, Spurgeon (C), Goligoski, Merrill, Addison – Zuccarello, Steel, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, Hartman – Reaves, J. Eriksson Ek (A), Greenway – Dewar, Sa. Walker, Beckman.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Lee C. (Can) – Blandina B. (Usa).
Ve středečním souboji na sebe narazí dva celky v Západní konferenci. Domácí Winnipeg, který je na 4. místě vyzve Minnesotu ze 7.příčky.

Winnipeg Jets

Z několika posledních kol hráli na ledě Seattlu, tam těsně padli 3:2. Poté ve své aréně přivítali Ottawu a vyhráli 5:1. V dalším utkání zavítali na led do Bostonu, ten je porazil nejtěsnějším rozdílem 3:2. Poslední souboj je čekal 24.12. na ledě Washingtonu, který vyhrál 4:1.

Z dosavadních 34 odehraných zápasů mají 14 výher, 7 výher v prodloužení, 1 prohru v prodloužení a 12 proher v základním čase. Celkově nasbírali 43 bodů.

Nebudou hrát: Appleton, Ehlers, Maenalanen, Schmidt, Stanley, Wheeler, Perfetti.

Minnesota Wild

Hostující tým z posledních 7 klání dokázal zvítězit v 6. Nejprve je vyzval Vancouver, který ani neskóroval a zrodila se jasná výhra 0:3. Po té se Wild přesunuli na svůj stadion, kde těsně porazili 2:1 Edmonton, 4:1 Detroit, stejným výsledkem i Chicago a 4:2 Ottawu. V druhé polovině měsíce je čekal domácí Anaheim 1:4. Jedinou prohru zaznamenali v aréně Žraloků 5:2.

V sezóně mají odehráno 33 kol, z nich 14 vyhráli, 5 výher připsali v prodloužení, 2 prohry v prodloužení a 12 proher v základní hrací době, bodů mají 40.

Nebudou hrát: Duhaime, Foligno,