NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Minnesota - 11. listopadu 2023   01:00

Buffalo
Buffalo
18:02' Jokiharju (Power) • 39:02' J. Skinner (Peterka) • 43:33' Peterka (T. Thompson, J. Skinner)
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Minnesota
Minnesota
19:30' Kaprizov  (Boldy, Zuccarello) • 52:27' Eriksson Ek  (Kaprizov, Zuccarello)
Buffalo
Levi (Luukkonen) – Dahlin (A), Ry. Johnson, Power, Jokiharju, Clifton, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Cozens – Greenway, Mittelstadt, Peterka – Savoie, Krebs, Rousek – Girgensons (A), Jost, Okposo (C).
McIsaac, McCauley – Tobias, Grillo
KeyBank Center, Buffalo
17031 diváků
Minnesota
Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Mermis, Spurgeon (C), Middleton, Bogosian – Kaprizov (A), Rossi, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – M. Foligno (A), Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.

3. Jeff Skinner (BUF) 1+1
Minnesotě se nakonec nepovedlo dlouhou hru bez brankáře využít a Buffalo vítězí na svém ledě 3:2! Hostům nebyla nic platná střelecká převaha (33-25). Klíčovým okamžikem se ukazuje gól domácích na 3:1 ve 44. minutě, který zaznamenal JJ Peterka. Minnesotě, konkrétně Joelovi Erikssonovi Ekovi, se sice povedlo v 53. minutě vsítit kontaktní gól, ale kýženou vyrovnávací branku už Wild nezaznamenali.
59:47'
Kaprizovova střela od modré čáry proletěla kolem snad pěti hráčů a trefila Leviho. Ten měl nyní velké štěstí.
59:35'
Levi přes tolik hráčů před sebou vůbec nic nevidí, je v předklonu a snaží se najít puk, který je u modré čáry.
59:05'
Minnesota drží útočné pásmo a snaží se vykombinovat gólovou pozici.
58:54'
Zakázané uvolnění Buffala. Greenway tentokrát čistě vyhazoval, nemířil.
58:37'
Oddechový čas pro tým Minnesota Wild.
58:37'
Po několika nebezpečných střeleckých pokusech hostů se Greenway pokusil přes celé kluziště trefit prázdnou branku, ale je z toho jen zakázané uvolnění.
58:17'
Gustavsson zamířil na střídačku!
57:55'
Sabres se nyní snaží hlavně bránit své pásmo. Minnesota se chystá na závěrečný nápor.
57:17'
Hodně důležitý zásah Leviho, jenž zastavil betonem průnik Kaprizova středem až k brankovišti a vytěsnil puk za svou branku! Velká, avšak nevyužitá šance Minnesoty.
56:49'
Komerční pauza, kotouč vyletěl do ochranné sítě za brankou domácích.
56:28'
Vskutku se Wild dokázali zmocnit puku a usadit se v útočném pásmu.
56:03'
Jedovatá rána Greenwaye od modré čáry prosvištěla kolem brankoviště do zadního mantinelu. Minnesota nutně potřebuje podržet puk, Buffalo je v posledních minutách velmi nebezpečné.
55:46'
Mittelstadt byl dostatečně důrazný a pronikl od pravého mantinelu až před brankoviště. Gustavsson však kotouč odvrací.
55:18'
Tlak Buffala nakonec řeší vyhození Wild na zakázané uvolnění. Minnesota ale má štěstí, Mermis totiž v obraně podrazil svou hokejkou Okposa, rozhodčí si nezaznamenali hokejku obránce hostů mezi nohama domácího kapitána.
54:31'
Skinner z pravé strany přestřelil bránu Minnesoty. Puk se odráží mimo pásmo Minnesoty, v držení jsou ale stále hráči Buffala.
53:40'
Zblokovaná dělovka Brodina od modré čáry. Domácí se vydávají s pukem do útoku.
52:27'
Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté podruhé v utkání využívají přesilovou hru. Znovu došlo ke křižnému pasu, jako v první třetině, v pravém kruhu byl tentokrát připraven JOEL ERIKSSON EK, který okamžitou střelou z první prostřelil přesouvajícího se Leviho. Asistence: Kirill Kaprizov, Mats Zuccarello.
52:06'
Zuccarellova prudká střela z levého kruhu končí v lapačce Leviho.
51:55'
Boldyho protečování z levé strany brankoviště nemělo rychlost. Levi snadno ukryl puk pod lapačku.
51:27'
Začíná zkrácená přesilovka Minnesoty.
50:50'
Greenway po střetu s Bogosianem zalehnul soupeře a rozhodčí to ocenili dvěma minutami za nedovolené bránění.
50:27'
Hostům se povedlo ubránit a dostat puk znovu do středního pásma.
50:03'
Dahlin místo střely posunul vedle sebe k Thompsonovi, jehož rána se odráží od zadního mantinelu až do středního pásma.
49:48'
Minnesota se vydala v oslabení do útoku a trochu pošetřila čas.
49:27'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Brock Faber – 2 min., držení.
49:07'
Mittelstadt zkusil obdobnou fintu jako před pár minutami Thompson. Po zajetí mimo střelecký úhel však nedokázal procpat přihrávku před brankoviště. Prostor byl příliš zhuštěný.
48:31'
Middleton zkoušel střílet od modré čáry, ale puk neprošel skrz mezikruží.
47:40'
Oba celky se střídají ve vedení puku. Herní převahu v tuto chvíli nemá žádný z nich.
46:45'
Zuccarello byl ve výborné střelecké pozici, zpoza levého kruhu ale minul branku Buffala.
46:27'
R. Johnson vypálil z dálky na Gustavssona, který přerušuje hru. Komerční pauza.
46:02'
Na ledě se začíná poměrně přiostřovat, rozhodčí to ale zatím pouští. Zatímco se domácí snažili v útoku vymyslet kombinaci, před brankou Minnesoty docházelo znovu k divočejšímu konfliktu dvou kohoutů. Nakonec se ale oba uklidnili a hra ani nebyla přerušena.
45:08'
Kotouč vyletěl do hlediště při přechodu domácích skrz střední pásmo. Vhazuje se v neutrální zóně.
44:35'
Zatímco u střídaček docházelo k divoké strkanici, hra pokračovala. Útok Minnesoty ale tentokrát střelu nepřinesl.
44:08'
Poměrně rychle ale mohli hosté docílit zase kontaktního gólu! Eriksson Ek byl vykryt Levim, který si betony pohlídal brankoviště.
43:33'
Buffalo právě vstřelilo branku!
Domácí odskakují do dvougólového vedení! Skinner poslal puk do pravého kruhu na Thompsona, který sice vyjel ze střeleckého úhlu, ale rychle přihrál před brankoviště na rozjetého JOHNA PETERKU, jenž rychlou střelou překonal rozhozeného brankáře Gustavssona! Asistence: Tage Thompson, Jeff Skinner.
41:53'
Gustavsson krotí střelu od modré čáry a přerušuje dění na hřišti. Power se marně snažil zacílit svůj projektil k levé tyči.
41:24'
41:17'
Gustavsson přerušuje hru, když se k němu dostává sražený puk po střele Thompsona z levého křídla. Oslabení Minnesoty pomalu končí.
40:38'
Skinner se procpal s pukem až takřka za pravý kruh a chtěl střílet mezi beton Gustavssona a jeho tyč. Foligno však do střely vložil svou nohu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:06.
Vyrovnaný průběh druhé třetiny mezi Buffalem a Minnesotou dlouho naznačoval, že se půjde za smírného stavu i do třetí třetiny. Ale 58 sekund před koncem dokázal využít brejk za obranu Jeff Skinner a poslal Buffalo do vedení 2:1.
40:00'
39:49'
Eriksson Ek v oslabení předvedl nejen povedenou útočnou akci, ale ještě pak napadal rozehrávku soupeře a dostal se k další šanci před brankovištěm. Levi svůj tým nyní zachránil dvěma zákroky betonem.
39:24'
Kirill Kaprizov – 2 min., nedovolené bránění.
39:02'
Domácí skvěle napadali kombinaci Minnesoty u modré čáry a povedlo se jim nejen vybojovat puk, ale ještě dostat JEFFA SKINNERA do úniku. Útočník Buffala se dostal až před brankoviště Gustavssona a překonal jeho pravý beton! Asistence: John Peterka.
38:52'
Hosté vytvořili tlak na defenzivu Sabres, po několika střelách domácí vyhazují na zakázané uvolnění.
37:51'
Kotouč ve středním pásmu vyletěl mezi střídačky, vhazuje se ve středovém kruhu.
36:57'
Icing Minnesoty po nepovedené rozehrávce. Vhazovat se bude před Gustavssonem.
36:29'
Skinner si počíhal na přihrávku na pravé straně brankoviště, ale pak při zakončení zcela selhal a vypálil do zadního mantinelu.
35:06'
Pasáž, při které se hrálo převážně ve středním pásmu, nebo se zblokovanými střelami od modré čáry, ukončuje postavení mimo hru hostů. Komerční pauza.
33:26'
Hartman sice procpal svůj střelecký pokus až na branku, ale Levi úspěšně zasahuje a odráží puk do ochranné sítě.
33:09'
Domácí Thompson dnes nemá v koncovce štěstí. Další z řady jeho střel byla sražena obranou ještě před brankovištěm
32:15'
Minnesota vede na střely 20-14. K této převaze Wild pomohla zejména dlouhá přesilovka. Jinak je ovšem dění na hřišti vyrovnané.
31:26'
Okposova formace rozjela před brankou Minnesoty pořádný kolotoč. Gustavssonovi se z toho ovšem hlava nezamotala a střelu kapitána Buffala dokázal zachytit. Komerční přestávka.
29:59'
Gustavsson likviduje svou lapačkou dalekonosnou střelu R. Johnsona.
29:44'
Domácí se při přechodu do útoku dopustili zahráním puku vysokou holí. Vhazuje se ve středním pásmu.
29:21'
Bogosianův pokus z pravé strany zaletěl až do ochranné sítě za brankou Buffala. Komerční brejk.
28:57'
28:44'
Domácím se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry. Dlouhé oslabení už ustojí.
28:23'
Brodinova dělovka od modré čáry na Leviho nestačila. Hra je opět přerušena.
28:17'
Domácí se dostali do útoku ve dvou, ale Greenway prováhal možnost přihrát spoluhráči zpoza branky do mezikruží. Při následném útoku hostů se pro změnu Levi vrhnul za poodjetým pukem a obětavým skokem přerušuje hru.
27:47'
Až nyní se dokázali domácí hokejisté osvobodit vyhozením a pospíchají prostřídat.
27:25'
Eriksson Ek se snažil před brankovištěm tečovat střelu od modré, Levi ale betonem sráží puk do strany.
27:02'
Levi ramenem vyráží střelu Boldyho mimo brankoviště. Minnesota drží útočné pásmo.
26:12'
Začíná dlouhá přesilovka Minnesoty, ta bude trvat dvě minuty a 44 sekund.
25:42'
Jost se před pravým kruhem stočil na střed a trefil Gustavssonovo rameno, od kterého se puk odráží do ochranné sítě.
24:57'
Minutu a 16 sekund se bude hrát ve čtyřech.
24:57'
Je po přesilovce. Spurgeon dostal hokejkou od Mittelstadta do obličeje, navíc má krvavý šrám. To je trest na 2+2 minuty.
24:29'
Hosté dvakrát dostali puk do středního pásma.
24:12'
Zach Bogosian – 2 min., faul kolenem.
23:09'
Brodin sráží střelu domácího Thompsona do ochranné sítě. Vhazuje se v pásmu Minnesoty.
22:13'
Levi se neskutečně rychle přesunul brankovištěm a doslova zachránil svůj tým, když natáhl svůj k tyči a nepropustil bekhendovou střelu Rossiho, jenž si brankáře Buffala položil, ale přesto ho nedokázal překonat!
21:55'
R. Johnson zkoušel štěstí od modré čáry, Gustavsson si také připisuje úspěšný zásah.
21:24'
Zuccarello s Hartmanem svými střelami pořádně protáhli Leviho brankovištěm.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:08.
Buffalo se sice v 19. minutě ujalo vedení po parádní ráně Henriho Jokiharja od modré čáry, ale v poslední minutě dokázal v přesilovce na 1:1 vyrovnat Kirill Kaprizov. Do kabin se tak odchází za smírného skóre.
20:00'
19:30'
Hosté využívají přesilovku! Boldy křižným pasem našel KIRILLA KAPRIZOVA v pravém kruhu a útočník Minnesoty střelou z voleje podstřelil přesouvajícího se Leviho. Asistence: Matt Boldy, Mats Zuccarello.
19:22'
Zuccarellovu střelu z levého kruhu vyráží Levi do ochranné sítě.
19:10'
Levi si pohlídal prostor u pravé tyče, nedovolil Zuccarellovi v souhře s Erikssonem Ekem protlačit puk do branky.
18:42'
Domácí poslali puk do středního pásma.
18:34'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Ryan Johnson – 2 min., krosček.
18:02'
Aktivita se nakonec domácím vyplácí! HENRI JOKIHARJU vypálil od modré čáry z voleje a trefil se k levé tyči Gustavssonovy klece! Asistence: Owen Power.
17:40'
Greenwayovu střelu z levého kruhu si brankář Minnesoty pohlídal svými betony. Buffalo ale dál tvoří tlak na soupeře.
17:26'
Minnesota se dostala pod velký tlak, Gustavsson si připsal ještě další těžký zákrok proti Greenwayovi. A tak Wild vyhazují na zakázané uvolnění.
16:40'
Mittelstadt kouzlil s pukem v útočném pásmu, proklouzal až mezi kruhy a prudce vypálil, avšak jen do nohy protihráče. Akce se pak pokusil využít ještě Dahlin, ale Gustavsson jeho střelu vytěsnil.
15:12'
Postavení mimo hru Minnesoty. Komerční pauza.
15:05'
14:41'
Minnesota ztratila v neutrální zóně puk a Girgensons toho využil k úniku za obranu. Jeho kličku do bekhendu však Gustavsson dokázal vychytat!
14:24'
Domácí si zaútočili v oslabení. E. Johnson vypálil kousek za modrou čárou a Gustavsson byl přinucen přerušit hru.
14:05'
Kaprizov z mezikruží orazítkoval pouze zadní mantinel.
13:47'
Zuccarellovu střelu z levého kruhu se snažil důrazně dorážet Eriksson Ek, ale Levi udržel puk pod kontrolou.
13:39'
Další vyhození končí na domácí střídačce. Vhazovat se bude před Levim.
13:20'
Domácí vyhazují puk až k brankáři Gustavssonovi.
13:05'
John Peterka – 2 min., držení.
12:21'
Hartman a Zuccarello stříleli prakticky z bezprostřední blízkosti v rozmezí dvou sekund, Levi však oba pokusy vyráží svými betony! Obrovské šance Minnesoty.
11:31'
Rána Spurgeona zpoza kruhů byla těsně před brankovištěm sražena bránícím Dahlinem.
11:05'
Přihrávka rukou hostů přerušuje dění na hřišti. Komerční pauza.
10:30'
Matthew Savoie, jenž dnes debutuje v NHL, se chtěl zapsat do statistik, ale jeho střela zpoza pravého kruhu šla mimo. Devítka draftu 2022 se snaží být aktivní.
09:58'
Buffalo útok odvrací, avšak samotná útočná akce domácích je hodně kostrbatá. Sabres zatím postrádají tempo.
09:40'
Hosté mají puk ve vlastním pásmu a chystají další útočnou akci.
09:23'
Spurgeon se napřáhl zpoza pravého kruhu, ale taktéž míjí branku Buffala.
08:54'
Mění to hosté. Mermis se dokonce dostal ke střele od modré čáry, ale minul Leviho klec.
08:30'
Nyní se hraje především v neutrální zóně. Útoky obou týmů přináší jen ztráty puku.
07:44'
Byla z toho jen dvě nepřesná zakončení, než se Buffalu povedlo dostat puk do středního pásma.
07:10'
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu a hledají střeleckou pozici.
06:14'
Levi po střele hostů od pravého mantinelu přerušuje hru. Pokus Duhaimeho končí v jeho lapačce. Komerční pauza.
06:00'
E. Johnson vypálil prudkou ránu z nápřahu od modré čáry. Gustavsson toho sice moc neviděl, ale puk ho trefil, a tak po něm rychle skočil, aby přerušil hru.
05:35'
Faber se na střelu zpoza kruhů nadřel. Napoprvé mu pokus překazil protihráč, a když se mu dokázal vyhnout, trefil jen lapačku Leviho.
04:58'
Nezachycená rozehrávka domácích ústí v zakázané uvolnění.
04:13'
Hra se přesunula před branku Buffala. Hartman poprvé v utkání vyzkoušel pozornost brankáře Leviho.
03:52'
Domácí ovšem ve středním pásmu vybojovali puk a Thompson se dostal ke střele z pravého kruhu. Byl zblokovaný.
03:28'
Greenwayovo nahození ze středního pásma sbírá hostující obrana. Sabres totiž pelášili střídat.
02:25'
02:21'
V samém závěru přesilovky se ještě povedlo Buffalu proniknout poblíž brankoviště soupeře, ale Peterku dokázal Gustavsson vychytat.
01:40'
Minnesota se úspěšně brání, vyhazuje puk do bezpečí.
01:20'
Dahlinova střela od modré se odráží od Gustavssona zpět do hřiště. Domácí drží útočné pásmo.
00:51'
Hosté vyhodili kotouč přes všechny čáry, Buffalo hledá cestu zpět do útoku.
00:25'
Joel Eriksson Ek – 2 min., podrážení.
00:01'
Do sestavy Minnesoty se vrací kapitán Jared Spurgeon, jenž se zranil během přípravného kempu a od té doby figuroval na listině dlouhodobě zraněných hráčů.

Buffalo Sabres: Levi (Luukkonen) – Dahlin, Ry. Johnson, Power, Jokiharju, Clifton, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Cozens – Greenway, Mittelstadt, Peterka – Savoie, Krebs, Rousek – Girgensons, Jost, Okposo.
Trenér: Don Granato

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Brodin, Faber, Mermis, Spurgeon, Middleton, Bogosian – Kaprizov, Rossi, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: McIsaac, McCauley – Tobias, Grillo.
Buffalo přivítá v noci na sobotu na svém ledě Minnesotu a pokusí se vybojovat sedmé vítězství v této sezoně. Papírové předpoklady hovoří o tom, že by se mohlo jednat o vyrovnaný duel, v němž se štěstěna může přiklonit na jakoukoliv stranu. Sabres mají po 13 odehraných zápasech na kontě 13 bodů, Minnesota ve stejném počtu zápasů získala bodů 12.

Obrovskou nevýhodou Wild je slabá defenziva, která inkasovala už 53 branek, přičemž hůř je na tom pouze San Jose s 58 inkasovanými góly. Takovou nálož pak nedokáže nahradit ani vcelku solidní útok, kterým Minnesota oplývá.

Buffalo má oproti číslům Minnesoty o něco lepší defenzivu, ale pravdou je, že také o něco slabší útok. Proto jsou na tom oba celky po 13 zápasech v podstatě stejně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.