To je prozatím ze Stockholmu vše. Za chvíli se vám přihlásíme z duelu Bělorusko – Kanada.
Český tým si připsal do tabulky skupiny A veledůležité tři body a posunul se na čtvrté místo. Páté Norsko má však zápas k dobru a šesté Bělorusko dokonce dva. Slovinci jsou po prohře stále blíže k sestupu z elitní skupiny. V dalším utkání čeká na svěřence trenéra Hadamczika hvězdami disponující Kanada.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Žiga Jeglič (Slovinsko) a naprosto po zásluze brankář Ondřej Pavelec (ČR).
Favorit nakonec další překvapení nedopustil a dvěma přesilovkovými brankami přihrál vítězství na svoji stranu. Úspěšnými střelci byli Zbyněk Michálek a kapitán Jiří Novotný. Výborný výkon předvedl v zápase Ondřej Pavelec, který zvláště v první třetině český tým hodně podržel.
60:00
59:37
Zřejmě poslední ošemetnou situaci nyní musel řešit Pavelec, ale poradil si na jedničku. Slovincům ubíhá čas velmi rychle a dnes na body nedosáhnou.
58:49
Češi už hrají v plném počtu a jsou tak velmi blízko třetí výhry na turnaji, ovšem teprve druhé za plný počet bodů.
58:08
Teď ale přišla šance Slovinců. Z pravého kruhu pálil na bránu David Rodman. Ondřej Pavelec jeho střelu vyrazil betonem. Před brankou však číhal Jan Urbas, uzmul odražený puk a snažil se ho dostat do brány. Pavelec mu to ale nedovolil.
57:37
Další vyhození českého týmu. Tentokrát v obraně dobře zapracoval Petr Hubáček.
57:09
Češi se zatím v oslabení úspěšně brání. Už dvakrát vyhodili puk až za bránu Kristana a tím Slovincům samozřejmě značně znesnadňují pozici.
56:33
Šance Slovinců na snížení. Vyloučen je totiž Ladislav Šmíd (CZE) na dvě minuty za vražení na hrazení.
55:55
Česko právě vstřelilo branku!
Vypadá to, že je rozhodnuto. Česko využívá další přesilovou hru. JIŘÍ NOVOTNÝ (1+0) si nabruslil z levé strany před bránu. Nejprve pálil do betonu brankáře Kristana. Vyraženou střelu ale poté bleskově dorazil do brány. Asistence: Petr Hubáček, Petr Čáslava.
55:32
Zbyněk Michálek pálil z vrcholu kruhů a pak svoji tvrdou střelu opřel do masky brankáře Roberta Kristana, od níž se puk odrazil do ochranné sítě.
55:04
Jiří Hudler se v mezikruží dostával ke střele, jeho pokus ale byl zblokovaný.
54:40
Český tým si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Žiga Pance (SLO) za hákování.
54:18
Slovinci zvýšili svoji aktivitu směrem do útoku a také dohrávají naprosto veškeré souboje. S tímto důrazem má český tým velké problémy.
53:31
Jan Urbas se tlačil před bránu. V brankovišti mu však cestu přehradil Jakub Nakládal a o zbytek už se postaral brankář Ondřej Pavelec.
53:05
Dnešní utkání sleduje 1949 diváků.
52:33
Český tým zamkl Slovince ve vlastním pásmu, ale vytěžil z toho pouze dvě střely mimo bránu. Naposled střílel od modré čáry Nakládal.
51:41
Jakub Voráček našel u tyče Tomáše Hertla. Ten si natáhl Kristana na svoji stranu, ale pak pálil pouze do něj. Kristan teď Slovince zachránil.
50:33
Český tým se v oslabení zatím dobře brání. Teď však pálil z pravého kruhu nebezpečně Robert Sabolič. Jeho pokus však skončil pouze na Pavelcově hrudi.
49:50
Slovinci jsou v přesilovce aktivní, ale narážejí na připraveného Pavelce. Českému týmu se navíc podařilo osvobodit. Slovinci začínají hru od Kristanovy brány.
49:17
Slovinsko bude hrát přesilovou hru. Jiří Hudler (CZE) byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
48:22
Atmosféra v hale se výrazně vylepšila. Kristan teď měl problémy s krocením skákajícího puku, který šel na jeho bránu ze středního pásma. Dorážet chtěl ještě Jiří Tlustý, to mu ale Kristan nedovolil.
47:35
Slovinci jen těžko přechází do útoku. Aktivita je teď jasně na straně českého výběru. Jen připomenu, že poslední vzájemný zápas se Slovinskem na MS 2006 také skončil těsným výsledkem 5:4 pro Česko.
46:56
Češi tedy využili přesilovou hru, která je podruhé v utkání posunula do vedení.. Mohlo by to reprezentační výběr uklidnit.
45:58
Oddechový čas se ale vyplatil českému týmu. Od modré nahazoval puk na bránu ZBYNĚK MICHÁLEK (2+1) a jeho střela prošla až za záda brankáře Kristana. Puk se snažili před bránou tečovat dva čeští hráči, ale nakonec puk nezasáhli. Každopádně Kristan nic neviděl a hráči v červeném stojící před ním ho pořádně zmátli. Asistence: Jakub Voráček.
45:45
Česko si zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Sabahudin Kovačevič (SLO), který si odsedí dvě minuty za podražení. Slovinský tým si zároveň bere oddechový čas.
45:28
Mitja Robar pálil z levého kruhu. Jeho střela však minula Pavelcovu bránu. Český gólman tak vůbec nemusel zasahovat.
45:11
Pavelec teď musel likvidovat střelu Blaže Gregorce od modré čáry. Neměl s ní však žádné větší problémy, pokus šel totiž přímo doprostřed brány.
44:44
Český tým se osvobozuje. Vypadá do, že už by se mohl ubránit.
44:07
Petr Hubáček si nyní málem dal vlastence poté, co tečoval Slovinskou střelu od modré. Puk naštěstí trefil Ondřeje Pavelce do betonu, takže se pohroma nekonala.
43:27
Nepříjemnost pro český tým. Vyloučen byl Jakub Nakládal (CZE) na dvě minuty za zdržování hry. Poté co vyhodil puk za mantinel.
43:11
Stále se toho na ledě příliš neděje. Žádný z týmů se nemůže dostat do nějakého většího tlaku. Je to hodně opatrné.
42:10
Zatím je třetí třetina hodně nezáživná. Vidíme minimum střel. Nic, co by potěšilo oko hokejového fanouška.
41:13
My chceme gól! Ozývá se z ochozů haly Globen. Češi však k němu mají zatím zatraceně daleko.
40:36
Slovinci vyhodili puk na zakázané uvolnění. Následné vhazování ve středním pásmu ale český tým prohrál.
40:06
Třetí třetina zahájena. Čeká nás v ní rozuzlení? Uvidíme.
40:01
Na střely byl český tým opět lepší než jeho soupeř. V druhé třetině svěřenci trenéra Hadamczika přestříleli Slovince 13:6. Celkově je to na střely 27:17 pro Česko.
Druhá třetina žádné branky nepřinesla. Český tým sice nějaké šance měl, ale všechno pochytal Kristan. Výkon Česka stále není ideální, při stavu 2:2 proti Slovinsku se to ani nemůže říct. Dobrou šanci měl v 34. minutě Hudler, ale Kristan ho vychytal.
40:00
39:21
Irgl, Novotný a Hubáček zamkli Slovince ve vlastní obranné třetině a Kristan musel čelit několika střelám. Nakonec situaci uklidnil až po nahození od modré čáry. V brankovišti byl ještě důrazný Hubáček, ale ihned pocítil tvrdost slovinských obránců.
38:25
Puk se teď dostal shodou náhod k Jiřímu Novotnému, který se ke kotouči dostal jako slepý k houslím. Už se chystal z bezprostřední blízkosti zakončovat bekhendem, ale puk mu sjel z hole.
37:40
Aleš Krajnc pálil od modré čáry, ale jeho střela si cestičku do brány nenašla. Střílel totiž mimo tři tyče.
37:13
Slovinci se snažili puk udržet v obranném pásmu Česka. Nakonec z toho bylo zakázané uvolnění českého týmu. Bude se tak vhazovat před Pavelcem.
36:49
Teď byli v útoku i čeští hokejisté. Kristan však nemusel zasahovat. Bude se vhazovat v obranném pásmu Slovinska.
35:46
Žiga Jeglič číhal na pravém kruhu, kam dostal přihrávku zpoza brány. Slovinský útočník ihned pálil, Ondřej Pavelec však jeho přízemní střelu dobře vyrazil.
35:14
Druhá třetina nenabídla zdaleka tolik šancí jako třetina první. My bychom si představovali hlavně více šancí na české straně.
34:15
Již v první třetině bohužel dohrál Petr Vrána, který má údajně otřes mozku a nyní je nejspíše na vyšetření v nemocnici. Přejme mu hodně štěstí, ať je v pořádku.
33:37
Jakub Voráček to chtěl vzít na sebe a individuálně projel až do útočné třetiny. Po chvíli se k puku dostal najetý Jiří Hudler, ale z bezprostřední blízkosti Kristana nepřekonal. Slovinský strážce svatyně zasáhl pravým betonem a vykopl puk do rohu kluziště.
32:54
Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Vyloučen je totiž Robert Sabolič (SLO) na dvě minuty za nedovolené bránění. Necelou minutu se bude hrát čtyři na čtyři, pak začne přesilovka českého týmu.
32:40
Žiga Jeglič se dostal do útočného pásma a chtěl přihrávat před bránu. Jeho přihrávka však byla zblokována a slovinský útočník zlostně bouchl hokejkou o led.
32:13
Českému týmu se podařilo na začátku přesilové hry vyhodit puk z obranného pásma. Slovinci se pak horko těžko propracovávali zpět do útočné třetiny.
31:50
Slovinsko si zahraje přesilovou hru. Vyloučen je na dvě minuty Radim Vrbata (CZE) za vražení na hrazení.
31:31
Aleš Krajnc si sjel do mezikruží, kam dostal přihrávku z levého kruhu. Z výborné pozice však pálil pouze vedle pravé tyče.
30:31
Tomáš Fleischmann mohl zlomit svoji smůlu na turnaji. Střelu na bránu totiž tečoval před brankářem Kristanem do tyče!
30:06
Bostjan Goličič se dostal k puku na levé straně, ale pálil z nevýhodného úhlu, takže Pavelec neměl žádný problém. Na druhé straně pálil vedle Novotný.
29:18
Česku chybí i štěstí. Hudler dobrusloval nahozený puk do útočného pásma a těsně před mantinelem uklouzl a sesunul se k ledu.
28:28
Naproti tomu Slovinci nic nevymýšlí a pokud to jde, ihned pálí na branku. Takhle by měl hrát i český tým. Vše posílat na bránu, chybí střelba.
27:52
Obehraná písnička. Pokud se Česko dostane do útočného pásma, je donuceno Slovinskem hrát po mantinelech a po rozích. Je to opravdu zoufalé.
27:20
Českému týmu se stále nedaří kombinace. Teď měl velké problémy s rozehrávkou ve střením pásmu a puk nakonec skončil na zakázaném uvolnění.
26:36
Žiga Jeglič přešel střední pásmo a z vrcholů kruhů pak poslal nepříjemnou střelu pod břevno, kterou musel krýt Ondřej Pavelec ramenem.
26:10
Stále platí vyrovnaný stav. Sabahudin Kovačevič si před malou chvíli počíhal v obranném pásmu Slovinska na Tomáše Hertla a uštědřil mu tvrdý hit. Sám však přišel o helmu.
25:13
Jakub Voráček se snažil uvolnit v útočném pásmu ke střele, nebo alespoň k přihrávce. Ani jedno se mu však nepovedlo a přilepili se něj hned tři Slovinci.
24:18
Slovinci v plném počtu a hned se vydali ohrožovat Pavelcovu bránu. Sabahudin Kovačevič pálil z levého kruhu, ale bránu netrefil.
23:50
Nepříjemný protiútok Slovinců. Jeden ze Slovinců chtěl přihrávat před bránu Roku Tičarovi, ještě před ním však zasáhl jeden z českých hráčů.
23:09
Přesilovka zatím od českého týmu hodně nepovedená. Na Kristana ještě nešla ni jedna střela. Z hlediště jsem dokonce zaslechl výzvu českého fanouška k našemu týmu, ale nedá se tu publikovat.
22:21
Český tým se neudržel v útočném pásmu a musí začínat od znovu od Pavelcovy branky. Ani další útok se však našemu týmu příliš nevydařil.
21:53
Slovinci byli ve velkých problémech a před Kristanem se vytvořil obrovský závar. Proto raději Sabahudin Kovačevič (SLO) vyhodil bránu ze svoji pozice a dostává dvě minuty za zdržování hry.
21:26
Český tým v útočné třetině, ale opět honí puk pouze po rozích, kde Slovinci české hráče stačí dostupovat.
20:48
Pretnar pouze nahodil puk do útočného pásma, ale Slovinci se tam ještě chvíli dokázali udržet. Začátek druhé třetiny je opatrný z obou stran.
20:27
Akce českého týmu nyní skončila u Jiřího Hudlera, který však pálil mimo bránu.
20:15
O přestávce hráli v hale Globen Kabáty, asi aby se zvedla nálada českého týmu. Doufejme, že to pomůže.
20:01
Česko v první třetině Slovinsko přestřílelo 14:11 a soupeř byl ale jasně lepším týmem. Na svěřencích Aloise Hadamczika je vidět obrovská nervozita. Hráči v dobrých střeleckých pozicích nechtějí vzít odpovědnost na sebe a ještě přihrávají.
Pojďme si to přiznat. Výsledek 2:2 je pro český tým po první třetině ještě velmi dobrý. Česko sice dostal v oslabení do vedení Koukal, ale hned vzápětí Slovinci z přesilové hry vyrovnali. Národní tým pak musel zachraňovat několikrát Ondřej Pavelec, jenž předvedl famózní zákroky a nestačil pouze na dorážku Tičara. Češi pak přežili ještě obrovskou šanci soupeře v samotném závěru třetiny, aby pak mohli vyrovnat z přesilové hry brankou Hudlera.
20:00
19:17
Nedáš, dostaneš. Tohle přísloví se teď jasně potvrdilo. Po obrovské šanci Slovinců totiž český tým využívá přesilovou hru. Z levé strany prostřelil Roberta Kristana JIŘÍ HUDLER (4+0). Asistence: Jakub Nakládal, Jakub Voráček.
19:04
Český tým měl obrovské štěstí. Prázdnou bránu teď netrefil z rychlého protiútoku Rok Tičar. Slovinci jeli dva na jednoho, Razingar předložil Tičarovi přihrávku před prázdnou bránu, ale Tičar nedokázal pořádně zpracovat puk. Při českém týmu stojí všichni svatí. Pak měl ještě šanci Jeglič, ale opět zasahoval fantastický Pavelec.
18:31
Tak alespoň přesilovka pro český tým. Vyloučen je na dvě minuty Luka Tošič (SLO) na dvě minuty za držení.
17:46
Jan Kovář teď názorně ukázal, jak je na tom český tým se sebevědomím. V mezikruží měl připravenou dobrou palebnou pozici, ale nepochopitelně ještě nahrával na pravý kruh, jeho přihrávka pak ani nebyla přesná.
16:49
Slovinci si naopak na střelecké pokusy stěžovat nemohou. Teď opět Pavelce prověřil Žiga Pance. Pavelce ale dobře zasáhl betonem. Jediný Pavelec zatím snese přísnější měřítko z českého týmu.
16:06
Další útočná akce Česka, ale opět žádná střela. Kristan však raději volný puk skryl do své lapačky a přerušil hru.
15:55
V hale je hrobové ticho. Čeští fanoušci jsou výkonem svého týmu opravdu velmi zaraženi. Sem tam se ozve z hlediště jenom pokřik podporující slovinský tým.
15:18
Další z rychlých úniků Slovinska. Tentokrát mířil po levé straně na bránu Jan Urbas. Jeho střela z levého kruhu šla však přímo na brankáře Ondřeje Pavelce.
14:34
Je sice pěkné, že český tým drží Slovince zamknuté v obranném pásmu, ale národní tým hraje pouze po mantinelech a nemůže se dostat do střelecké pozice. Pohyb nemá potřebný elán.
13:26
Zásadní problém českého týmu už je samotný přechod přes střední pásmo, kde Češi z nervozity dělají školácké chyby, kterých pak Slovinci využívají.
12:56
Režie se snaží rozveselit české fanoušky tzv. Kiss Cam, ale těm vůbec není do nějakého líbaní. Zatím je to herně z české strany obrovské zklamání, a to jsme si včera mysleli, že horší už to být nemůže.
12:37
Zatím jde to jako zlý sen pro český tým. Připomínám, že Slovinci doposud na turnaji získali pouhý bod.
11:47
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinsko jde do vedení! To je neuvěřitelné! Ondřej Pavelec už tentokrát český tým nespasil. Po závaru před bránou se puk odrazil k ROKU TIČAROVI (3+3), který zametl puk do brány. Asistence: Robert Sabolič.
10:44
Kdo by čekal, že nás ve hře proti Slovinsku bude držet brankář Ondřej Pavelec. Slovinci jsou na vyložené šanci překvapivě lepší. Češi si v útoku dávají přednost, působí nervózně a nikdo na sebe nechce vzít odpovědnost.
10:08
Fantastický Ondřej Pavelec. Slovinci se po chybě Česka v útočném pásmu dostali do přečíslení dva na jednoho. Pajič zadovkou nahrával před bránu úplně volnému Tomaži Razingarovi, který ihned pálil. Pavelec však předvedl famózní zákrok lapačkou.
09:39
Český tým působí v útočné kombinaci jakoby hrál společně poprvé, vůbec se nedaří.
08:49
Dobrá šance Slovinců a důležitý zákrok Pavelce. Jan Urbas se dostal až před bránu a jeho slabší pokus musel vykopávat Pavelec levým betonem.
07:50
Česko bojovalo o puk v útočném pásmu Slovinska, ale dostalo se k mantinelu, kde chyběl českému týmu větší důraz a Slovinci tak získali puk. Právě na tohle si stěžoval po Dánsku trenér Alois Hadamczik.
07:21
Zdálo se, že po brance z oslabení dostane český tým potřebný klid. Bohužel vedení vydrželo opravdu krátkou chvíli.
06:29
Slovinsko ale dokázalo rychle odpovědět a využívá zbytek přesilové hry. Tičar vypálil od modré čáry. Jeho střelu Pavelec pouze vyrazil a pro ROBERTA SABOLIČE (2+1) bylo jednoduché vrátit u tyče puk do prázdné brány. Asistence: Rok Tičar, Blaž Gregorc.
05:39
Český tým se dostává do vedení. PETR KOUKAL (1+0) vypíchl na modré čáře puk jednomu ze slovinských hráčů a dostal se do samostatného nájezdu. Jel na brankáře Kristana z levé strany a předvedl pěkný bekhendový blafák a puk poslal pod tělem Kristana do branky. Bez asistence.
05:10
Slovinci velmi dobře kombinovali. Obránce Mitja Robar si sjel na přihrávku do mezikruží a zamířil do horního rohu Pavelcovi branky. Český brankář však vytáhl famózní zásah a vytěsnil puk lapačkou do bezpečí.
04:41
Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za držení si odsedí Jiří Novotný (CZE). Slovinsko si zahraje přesilovou hru.
04:09
Jiří Hudler dostal přihrávku na levý kruh, kde byl úplně volný. Napřáhl se, ale pak trefil Kristana přímo do hrudi. Škoda.
03:30
Slovinci zatím hrají s Českem vyrovnanou partii. Naši se příliš nedostávají ke střelbě a vůbec do nějakého většího tlaku.
02:26
Skoro všichni čeští fanoušci se v hale shromáždili na jedno místo, aby je bylo více slyšet. Dobrý nápad, snad to českému výběru na ledě pomůže.
01:59
Jan Kovář dorážel z bezprostřední blízkosti před Kristanem, trefil ho však pouze do levého betonu. Byla to ale dobrá šance na otevření skóre.
01:37
Slovinci kroužili v českém obranném pásmu, ale Luka Bašič přišel za Pavelcovou brankou o puk a Češi mohli jít do rychlého protiútoku, který se ale nepovedl.
01:20
Druhý český útok na ledě, ale nepovedla se mu kombinace, takže se pískalo zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Ondřeje Pavelce.
00:47
Do první střelecké příležitosti se dostal Petr Vrána, který zkoušel z pravého kruhu pozornost brankáře Kristana. Na druhé straně pak zahrozili i Slovinci.
00:11
Úvodní vhazování vyhrál český tým a může jít tak do první útočné akce.
00:01
Slovinští i čeští hráči na ledové ploše. Čekají nás obě národní hymny. Poté už se půjde na samotné utkání, které nás samozřejmě zajímá nejvíce.
Trenér českého výběru Alois Hadamczik nahnal svůj výběr povinně na dnešní trénink. Netrénoval pouze Zbyněk Michálek, který má nastřelenou nohu, do utkání však nastoupí.
Pěkný den ze Stockholmu, kde i dnes panuje pěkné počasí. Ve švédské metropoli je zhruba 18 stupňů, ideální počasí na procházku. Nás však bude zajímat hokejové klání Slovinska s Českem. Český tým musí bezpodmínečně zvítězit, pokud chce postoupit do čtvrtfinále.
ROZHODČÍ: Matt Kirk (CAN), Konstantin Olenin (RUS) – Sakari Suominen (FIN), Miroslav Valach (SVK).
SESTAVA ČESKO: Pavelec (Francouz) – Z. Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Voráček, Vrána, Hudler – Irgl, Novotný (C), Hubáček – Kovář, Tlustý, Fleischmann – Koukal, Hanzal, Vrbata.
Trenér: Alois Hadamczik.
SESTAVA SLOVINSKO: Kristan (Gračnar) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovačevič, Tavželj, Tošič – Sabolič, Tičar, Jeglič – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Razingar (C), Pajič, Bašič – Goličič, Pance, Mušič.
Trenér: Matjaž Kopitar.
ZMĚNY V SESTAVĚ ČR:

Ani po Dánsku nemohl být reprezentační kouč české republiky spokojen s útočnou fází, a tak pro utkání se Slovinskem opět přeskupil útoky. Ty by měly nastoupit v následujícím složení – Voráček, Vrána, Hudler – Kovář, Tlustý, Fleischmann – Irgl, Novotný, Hubáček – Koukal, Hanzal, Vrbata. Tenkrát s Hertlem zůstanou připraveni na střídačce.
HLASY PŘED ZÁPASEM:

ALOIS HADAMCZIK (TRENÉR ČR) – Hodně se natrápíme na to, abychom si vytvářeli šance a pak je proměnili. Na jeden gól se těžko vyhrává. Chybí nám lehkost, dynamika, emoce a srdce ve hře, (zdroj: čtk)

PETR HUBÁČEK (ÚTOČNÍK ČR) – Je to stejné jako ve čtvrtek před Dánskem, taky jsme věděli, že musíme za každou cenu vyhrát. A nevyhráli jsme. Je těžký mluvit bezprostředně po utkání o celkové situaci, o maličkostech. Nemá cenu se zabývat jedním odpolednem, jedním zápasem, ale celkově skupinou sedmi zápasů. Teď potřebujeme tři body. Jak nebudou, tak už to bude vypadat blbě, (zdroj: čtk)

TOMAŽ RAZINGAR (ÚTOČNÍK SLOVINSKA) – Ještě před turnajem jsme měli skrytou touhou překvapit spoustu týmu. Teď už jen abychom přežili v elitní divizi. Udělám vše, co je v našich silách, aby se to stalo. Samozřejmě ale, že to bude těžké. (zdroj: slovenskenovice.sk)

ANDREJ TAVŽELJ (OBRÁNCE SLOVINSKA) – Nyní může být čas pro překvapení. Možná je to klišé, ale každý zápas začíná 0:0 a tak i proti Čechům může jít vyhrát. Proti kvalitnímu týmu jako je český národní tým musíme hrát disciplinovaně a soustředěně po celých 60 minut. (zdroj: slovenskenovice.sk)
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Pouze jeden vzájemný zápas odehrálo Česko proti Slovinsku a vývoj tohoto utkání by nerado v pátek opakovalo. Na MS 2006 v Lotyšsku totiž vyhrál český tým těsně 5:4. Utkání si pamatují z české strany Zbyněk Michálek, který v utkání vstřelil dva góly a také Petr Tenkrát, Zdeněk Kutlák, Petr Hubáček a Jan Hejda. U těsného vítězství byl i současný reprezentační trenér Alois Hadamczik. Mužstvo se ale poté odrazilo ke stříbrným medailím, když ve čtvrtfinále přešlo přes favorizované Rusy, v semifinále zdolalo Finy a pouze ve finále nestačilo na Švédy.
ČESKÁ REPUBLIKA zatím prožívá svízelný utrápený turnaj. Zatímco by měl jít výkon českých hráčů nahoru, neděje se vůbec nic. Česko sice začalo šampionát výhrou nad Běloruskem. Pak se ale pohoda českého týmu začala bortit jako domeček z karet. Nejprve přišla prohra se Švédskem, která by se dala ještě přejít. Pak však svěřenci trenéra Aloise Hadamczika podlehli i Švýcarsku, a to už začalo být vážné. S Dánskem se vše mělo vrátit na správnou kolej, jenže opět přišel zádrhel. Národní tým se strachoval o vítězství a nakonec jej vybojoval až po samostatných nájezdech díky Zbyňku Irglovi. Čtvrtfinále tak zdaleka není pro bronzový tým z loňského šampionátu jistotou a ještě to bude tuhý boj. Jako klíčový se pak jeví souboj s Norskem. Ještě předtím ale musí Česko porazit nováčka elitní skupiny Slovince.

Trenér Alois Hadamczik zkouší v sestavě všechno možné, ale stále se mu nedaří probudit útočníky. Právě produktivita a zakončení je největší útrapou českého týmu na turnaji. Nejlepším střelcem stále zůstává Jiří Hudler se třemi brankami, nikdo se však k němu nedokázal připojit. Jediný gól ze hry proti Dánsku dal obránce Zbyněk Michálek. Kouče českého týmu tak mohl potěšit alespoň fakt, že Ondřej Pavelec odchytal utkání s Dánskem bez zdravotních problémů.
Pokud se český tým bojí o postup do čtvrtfinále a musí sbírat každý bod, SLOVINSKO musí doufat v zázrak. Od sestupu ho totiž již moc nedělí. Slovinci mají před sebou pouze tři zápasy, a to s hokejovými velmocemi Českem, Švédskem a Kanadou. Na turnaji jsme už sice byli svědky velkých senzací, ale papírové předpoklady jdou tvrdě proti svěřencům Matjaže Kopitara. Slovinci přitom neodehráli na úvod turnaje špatné zápasy. Proti Norsku, Bělorusku i Dánsku předvedli dobrý výkon. Brali však pouze bod v utkání s Dánskem. Jediné klání, které Slovinci vůbec nezvládli, bylo proti suverénním Švýcarům. Ti uštědřili poslednímu týmu skupiny A tvrdý debakl 7:1

Slovinci by moc potřebovali na turnaji velkou osobnost v podobě Anže Kopitara. Takhle celek "táhne" dvougólový střelec Rok Tičar. Dohromady je to pak za čtyři zápasy chudá sbírka sedmi gólů. Doslova na popravu pak chodí brankáři Hočevar s Kristanem, kteří si za děravou obranou užili především utkání se Švýcarskem.
Pěkný páteční den ze Stockholmu. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu základní skupiny A MS v ledním hokeji mezi Slovinskem a Českem. Utkání začíná v 16:15.