To je pro dnešek z Tipsport Areny vše. U dalšího zápasu pro onlajny.com se budu těšit na shledanou!
Dramatický zápas se spoustou šancí a malým počtem gólů má šťastný konec pro domácí šelmy. Branky za Lev Praha stříleli Jakub Klepiš na konci druhé třetiny a Michal Řepík v polovině třetiny závěrečné. Bezchybný výkon předvedl v bráně domácích Petri Vehanen, který tak nejlepším možným způsobem oslavil dnešní šestatřicáté narozeniny. Radost mu zpříjemnil určitě také malý dort a ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.
60:00
59:42
Lev úspěšně brání modrou čáru.
59:14
Zakázané uvolnění Lva. Sudnicin stále zůstává v bráně.
59:01
Azevedo pobavil diváky perfektním bodyčekem na Milovzorova.
58:36
Šulakova rána byla nepřesná, Poljgalov pak neprotlačil puk skrz výstroj domácího gólmana.
58:01
Kulikov přestřelil bránu Vehanena.
57:50
Klepiš nestihl prudký pas a píská se zakázané uvolnění.
56:54
Vrána si nabruslil před Sudnicina a vystřelil, gólman hostů vyrazil kotouč holí do ochranné sítě.
55:46
Něftěchimik potřetí vyhazuje přes všechny čáry a hraje v kompletní sestavě.
54:58
Další dělovku Ondřeje Němce vyrazil a zalehl Sudnicin.
54:21
Topi Jaakola nikam nespěchá, rozehrává za vlastní bránou.
53:48
Sergej Děmagin (NIZ) – 2 minuty za hákování.
53:03
Do střely Mikuše obětavě padl obránce Běreziv.
52:45
Vehanen přikryl puk po střele Koukala.
52:19
Střelu Milovzorova vyrazil brankář domácích pravým ramenem.
51:27
Klepiš přihrával rychlý puk na modrou čáru, Mikuš ho ale nezkrotil a Lev musí vyklidit pásmo.
51:08
Ondřej Němec poslal na bránu Nižněkamsku obrovskou ránu od modré, gólman hostů byl opět v pohotovosti.
51:03
Řepík je při chuti, jeho další střelu v krkolomné pozici chytil Sudnicin.
50:24
Na Sekáče si počíhal Nikola Bělov na daroval mu svůj pečlivý hit.
49:58
Ofsajd Neftěchimiku.
49:46
Gólman hostů chytil nahození a hra je přerušena.
49:35
Lev musí poněkolikáté z klidu rozehrát.
48:12
Lev Praha právě vstřelil branku!
Další střelu zápěstím už Sudnicin za svá záda pustil. Michal Birner vybojoval puk ve středním pásmu a předal ho MICHALU ŘEPÍKOVI, který vykroužil oblouk a vystřelil přesně do pravého horního rohu branky Sudnicina, který se za kotoučem jen bezmocně ohlédl. Asistence: Michal Birner, Petr Vrána.
48:05
Střela Vrány z mezikruží skončila na chráničích obrany Nižněkamsku.
47:42
Kotouč je na domácí střídačce, vhazuje se ve středním pásmu.
47:15
Nahození Romanova teď skončilo až v ochranné síti.
46:59
Romanov pálil z dálky velice nepříjemně, Vehanen měl s pukem veliké potíže.
Dnešní utkání sleduje 5054 diváků.
46:20
Na Ridderwallově střele si smlsnul Sudnicin, předvedl parádní semafor.
45:43
Christensen cpal puk před bránu Novotnému, ten byl ale dobře bráněn.
44:55
Kotouč šel z hole Oystricka na střídačku Lva, ale zřejmě byl tečován.
44:12
Děmagin se obtočil kolem Vehanena a snažil se zakončit, ale obrana Lva se dobře vrátila.
43:20
Ridderwall sice nabral obrovskou rychlost, v té ale nedokázal zakončit.
42:40
Klepiš mohl dorazit do prázdné brány Novotného střelu, ale skákavý kotouč nenasměroval mezi tři tyče.
41:49
Vrána vystřelil bekhendem mimo.
41:15
Zackrisson přihrál do dobré pozice Thörnbergovi, ten ale promáchl.
40:45
Chochrjakov vypálil od levého mantinelu, Vehanen puk chytil.
40:16
Milovzorovovu střelu tečoval do ochranné sítě Oystrick.
40:09
Zakázané uvolnění Lva.
40:01
Pražský Lev byl během druhé třetiny jednoznačně aktivnějším týmem, ale dlouhou dobu se nemohl gólově prosadit. Nestačily jim k tomu tři přesilové hry, ale nakonec se díky drtivému tlaku dokázal prosadit Jakub Klepiš, který svou střelu perfektně schoval za clonící val hráčů a neomylně skóroval. Všem hráčům jistě spadl obrovský balvan za srdce, protože neproměnit aspoň jednu z šancí byl obrovský nápor na psychiku každého z nich. Třetí třetina začne ve 20:46.
40:00
39:34
Sekáč z bezprostřední blízkosti golfákem míří nepřesně!
38:27
Lev se konečně může radovat! Po sérii obrovských šancí se svou střelou mazácky počkal JAKUB KLEPIŠ a přes změť těl poslal kotouč k pravé tyči bezmocného Sudnicina, který měl úplně zakrytý výhled. Asistence: Ondřej Němec,
38:07
Gragnaniho střelu vyrazil Sudnicin před sebe, následný pokus Vrány už gólman hostů lapil a nepustil.
37:09
Kotouč je opět ve středním pásmu a Lev je kompletní.
36:36
Azevedo odpálil puk přes všechny čáry.
36:06
Střela Koukala byla zblikována a rozhodčí mu pak pustili zjevné hákování.
35:37
Lev nadvakrát vyhazuje.
35:10
Juraj Mikuš (LEV) – 2 minuty za podražení.
34:33
Řepík objel bránu a tvrdě vypálil, Sudnicin si vůbec nebyl jistý, kam odrazil puk. Ten letěl naštěstí pro něj směrem do rohu.
34:02
Šulakov čekal se střelou moc dlouho, puk byl sražen do ochranné sítě.
33:15
Hráči Lva se sami vykázali z útočného pásma.
32:53
Ofsajd Lva.
32:32
Mikušovi střela vůbec nesedla a byla velice nepřesná. Nižněkamsk bude brzy v plném počtu.
31:59
Koukal poslal lehké nahození na Vehanena, ten se s ním moc nemazal a hned rozehrál.
31:14
Nižněkamsk vyhodil a hráči spěchají střídat.
31:07
Sudnicin se štěstím podržel i puk po tvrdé střele Němce.
30:43
Denis Tolpěko (NIZ) – 2 minuty za hákování.
30:26
Vrána neproměnil v gól ani střelu na prázdnou bránu po přihrávce Thörnberga! Za Sudnicinem zazvonila tyč!
29:32
Zackrisson ani z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Sudnicina!
29:21
A sražená pumelice Mikuše skončila dokonce až nad ní.
29:18
Střela Danielssona skončila v ochranné síti.
29:08
Azevedo napřáhl z kruhu po pravici Sudnicina, který kotouč skryl v klíně.
28:54
Tolpeko osvobodil svůj tým.
28:36
Klepiše na druhé straně vychytal Sudnicin.
28:19
Vehanen musel řešit střelu Radivojeviče.
27:30
Další vyloučení z řad hostů. Igor Poljgalov (NIZ) – 2 minuty za hákování.
27:30
Jiří Novotný byl ve slibné šanci, ale jeho střela byla přizvednuta do ochrané sítě.
26:14
Radivojevič získal puk v útočném pásmu a posbíral drahocenné vteřiny. Následně jsou vyloučeni Martin Thörnberg (LEV) a Fedor Beljakov (NIZ) – oba na 2 minuty za sekání.
25:23
Calle Ridderwall rozvlnil boční síť Sudnicinovy brány.
24:58
Postavení mimo hru v podání hráčů Lva.
24:41
Dmitrij Kosmačov (NIZ) – 2 minuty za sekání.
24:32
Azevedo to měl nejblíže k dorážce po střele Jaakoly, ale skvělým zákrokem se blýskl Sundnicin.
24:25
Radivojevič se ve vlastním obranném pásmu zbavil puku a skončilo to zakázaným uvolněním.
23:55
Milovzorov udělal stahovačku a pálil nepřesně.
23:45
Ščitovova střela byla sražena do ochranné sítě.
23:22
Po Cibákově střele Vehanen raději drží puk.
22:52
Stanislav Alševskij pálil těsně nad.
22:15
Sudnicin opět kryje kotouč a hra je přerušena.
21:53
Azevedo tečoval Danielssonovu střelu z ostrého úhlu, puk ale letěl mimo bránu.
21:26
Sudnicin přikryl puk a bude se vhazovat po jeho levici.
21:09
Lev se vymanil z krátkého tlaku Nižněkamsku a spěchal do útoku. Klepiš trefil svou střelou pouze clonícího obránce.
20:14
Lev v ofsajdu.
20:01
Domácí borci už spěchají na ledovou plochu, za několik málo okamžiků nám tedy začne druhé dějství.
První třetina zápasu mezi Lvem a Nižněkamskem v Tipsport Areně tedy branku nepřinesla, ale vzrušujícího hokeje bylo k vidění dostatek. Utkání je velice ostré z obou stran, což ztvrdila i bitka Osaly s O'Brynem. Něftěchimik měl díky 40 sekundám dvojnásobné přesilové hry velkou šanci otevřít skóre, ale obrana Lva fungovala perfektně a v zádech má bezchybný výkon Petriho Vehanena. Druhá třetina začne zhruba v 19:56.
20:00
19:45
Novotný v brejku vystřelil golfákem, Sudnicin si prostor mezi betony pohlídal.
19:31
Kotouč po střele Romanova zůstal nebezpečně ležet v brankovišti, Vehanen si ho naštěstí včas všiml a skočil po něm.
19:14
Jaakola střelou od modré minul branku.
18:06
Střelu od modré Šulakova chytil domácí brankář a opět počkal s pukem na hvizd.
17:34
Koukalovi při pokusu o střelu sjel kotouč z čepele a bylo z toho pouze slabé nahození, které Vehanen přikryl.
17:32
Milovzorov poslal zadovkou kotouč Osalovi, který měl na střelu hodně času, ale trefil pouze brankáře Vehanena.
17:03
Sudnicin teď výborně vychytal střílejícího Novotného i dorážku Christensena.
16:57
A Sudnicin opět kryje puk.
16:44
Vrána vyslal dopředu Řepíka, který bekhendem vystřelil těsně mimo!
16:10
Sekáč vypálil od modré, Sudnicin sice měl s kotoučem problémy, ale nadvakrát ho zkrotil.
15:41
Němec zklidnil hru a začíná za Vehanenem.
14:48
Chochrjakov se řítil do brejku, ale puk nechal za sebou a pak ho srazil k zemi nádherným hitem Justin Azevedo.
14:09
Děmagin střílel od mantinelu, Vehanen puk chytil a opět přerušil hru.
13:39
Ščitov trefil pouze spoluhráče a Lev je kompletní.
13:13
Vehanen ztlumil nahození Radivojeviče a přerušil hru.
12:40
Další osvobození zásluhou Oystricka.
12:24
Lev vyhodil kotouč a je ve čtyřech.
12:17
Novotný zblokoval pádem střelu Běrezina, Vehanen následně přikryl kotouč. 2 sekundy do konce trestu Klepiše.
11:39
Něftěchimik bude hrát 40 sekund v pěti proti třem. Ondřej Němec (LEV) – 2 minuty za vysokou hůl.
11:17
Thörnberg také vyhazuje.
11:02
Gragnanimu se podařilo vyvézt kotouč.
10:49
Vehanen zkrotil tvrdou střelu Koukala a přikryl kotouč.
10:19
Jakub Klepiš (LEV) – 2 minuty za hákování.
10:08
Milovzorov vyslal na Vehanena nepříjemnou skrytou střelu, brankář domácích si poskočil a puk vyrazil.
09:23
Akce Lva zastavena hvizdem rozhodčího – ofsajd.
08:55
Děmagin střílel zpoza hráče, gólman Lva si kotouč pohlídal betonem.
08:09
Nikolaj Bělov nahodil puk na Vehanena, který chtěl rozehrát, ale nakonec si to rozmyslel a přikryl puk.
07:42
Ryan O'Bryne (LEV) nejdřív nahodil kotouč na Sudnicina, pak ale odjel pomstít spoluhráče, kterého fauloval Oskar Osala (NIZ). Oba aktéři šarvátky dostali pětiminutové tresty za hrubost.
07:04
Vylučuje se na obou stranách. Stanislav Romanov (NIZ) – 2 minuty za držení protihráče, na druhé straně Marc Gragnani (LEV ) – 2 minuty za sekání.
06:50
Azevedo v úniku přenechal kotouč Danielssonovi, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.
06:27
Lev hrál v ofsajdu. Ridderwall si to neuvědomil a vyslal prudkou ránu na Sudnicina, vzápětí se mu jel omluvit.
05:50
05:33
Nižněkamsk ale perfektním forčekingem znemožňuje domácím rozehrát.
05:04
Gragnani uklidnil hru za vlastní bránou.
04:39
Bělov pálil z ostrého úhlu, na Vehanena si nepřišel.
04:12
Poljgalovovu střelu vyrazil Vehanen pouze před sebe, odkud se ale obraně Lva podařilo kotouč dostat pryč.
03:56
Na druhé straně chytá Sudnicin nahození a přerušuje hru.
03:33
Milovzorov hledal křížnou přihrávkou volného Osalu, ale na toho kotouč neprošel.
02:23
Humphries selhal v obrovské šanci! Sám před gólmanem Sudnicinem dokázal trefit pouze jeho betony.
01:45
Němec byl vytlačen z útočného pásma, oba týmy vystřídají a Lev rozjede další akci.
01:10
O'Bryneho střela od modré byla zblokována a před Sudnicina se nedostala.
00:19
Něftěchimik se hned nacpal do útoku a Vehanen musel řešit nepříjemné nahození Kosmačova.
00:01
Už zazněly obě hymny a každou chvíli bude mezi Poljgalova a Christensena vhozeno úvodní buly.
Hostující hokejisté už se řítí na led a domácí publikum už netrpělivě vyhlíží své oblíbence v červeném.
Ještě jednou Vás vítám, teď už přímo z Tipsport Areny, kde už je všechno přichystáno k dnešnímu zápasu.

Lev Praha: Vehanen – Oystrick, Němec, Gragnani, Mikuš, Jaakola, O'Bryne, Cingel, Humphries – Novotný, Christensen, Klepiš – Ridderwall, Azevedo, Danielsson – Sekáš, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík.

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin – Ščitov, Romanov, Bělov, Šulakov, Běreziv, Kosmačov, Běljakov, Kulikov – Děmagin, Polygalov, Jakimov – Osala, Cibák, Milovzorov – Radivojevič, Koukal, Tolpeko – Alševskij, Chochrjakov, Alševskij.

Rozhodčí: Anatolij Zacharov, Deev Jacob – Michael Alex, Roman Šichanov.
Dobrý den z pražských Holešovic! Kontinentální hokejová liga má na programu své čtrnácté kolo, v jehož rámci se v Tipsport Areně utká domácí Lev s dalším soupeřem východní konference, kterým je Neftěchimik Nižněkamsk.

Nižněkamsk se v tabulce východní konference nachází na sedmé příčce, tedy o jediné místo níže, než Lev v západní konferenci. Svých devatenáct bodů získal tým Vladimira Krikunova pěti výhrami v základní hrací době a dvěma skalpy po prodloužení. V posledním zápase ale utržil Neftěchimik drtivou porážku 0:6 od Záhřebu, a tak je jeho aktuální forma malým otazníkem. Není ale sporu o tom, že po posledním zápase půjde Petru Koukalovi, Branko Radivojevičovi a spol. především o nápravu reputace a pošramoceného sebevědomí.

HC Lev Praha stále rozdýchává smolnou porážku se silným Magnitogorskem. V pondělním zápase ztratil vedení čtyři sekundy před koncem a v následném prodloužení Metallurg v čele s Janem Kovářem dokončil obrat a urval bonusový bod. Vedení klubu po druhé porážce v řadě sáhlo ke změně na postu asistenta trenéra. Dlouholetý asistent Václava Sýkory Jan Votruba s klubem rozvázal smlouvu a ve středečním utkání ho pravděpodobně nahradí jeden z dvojice asistentů Ivano Zanatta – Rostislav Haas, kteří s trenérem Sýkorou vedli úterní trénink.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.