Pro tuto chvíli je to ode mě vše. Děkuji za pozornost.
Vyprodaná hala oslavuje olomoucké hrdiny, kteří i nadále mohou snít o nejvyšší soutěži.
Na jedné straně radující se domácí hráči, na té druhé smutní Kladenští. Dnešní prohra totiž znamená, že Rytíři v příští sezóně budou hrát jen první ligu.
Nádherný hokejový zážitek přineslo utkání devátého kola mezi Olomoucí a Kladnem. Přestože hosté vedli už v páté minutě 3:0, domácí celek silnou vůlí a hladem po extralize neskutečným obratem ještě více přiblížil extraligový sen!
60:00
59:48
Fandové olomouckého týmu slaví na tribunách výhru 5:3 potleskem ve stoje!
59:28
58:43
Domácí si nyní počínali v obranné třetině trochu neobratně a málem přišel trest. Halász ale měl betony u sebe a soupeři šanci znemožnil.
58:03
Rytířům nezbývá nic jiného, než ve vlastním oslabení sami útočit. Mora ale brání své pásmo dobře.
57:47
Kohouti postupovali pomalu z obranné třetiny, ale i tak se dostali do zajímavé šance. Na levém křídle se ke střele dostal Rác, gólman soupeře musel být v pohotovosti.
57:19
Teprve třetí vyloučení hostů v zápase. U mantinelu v obranném pásmu Procházka (KLA) podrazil protihráče v bílém drese.
56:50
Miloslav Hořava mohl využít šance při domácím střídání. Jeho ránu švihem, která mířila ke vzdálenější tyči ale skončila v lapačce Halásze, který si vychutnává ovací publika.
56:05
Po vyhraném vhazování střílel od modré Kaberle, gólman Mory do rány strčil obětavě masku a puk poslal do ochranné sítě.
56:00
Dragoun našel puk mezi kruhy, ale neměl vůbec dobrou pozici pro zakončení, a tak poslal bekhendem kotouč z nouze na Halásze.
54:44
Majeský si na modré vyměnil kotouč s Kaberlem a na branku Mory poslal tvrdý projektil. Halász si ale udělal prostor a puk mezi hradbou těl před sebou našel.
53:38
Domácí mají kotouč na svých hokejkách a snaží se soupeře k němu vůbec nepouštět. V nejhorším pak Mora vyhazuje tak, aby se nepískalo.
53:14
Dragoun si udělal cestičku z obranné třetiny až do té útočné, kde z levého kruhu vystřelil. Halász byl ve střehu a kotouč chytil.
52:36
Nervozita na hokejkách Kladenských je znát. Jaroměřský vystihl rozehrávku soupeře, do ránu mu ale někdo z hostů strčil hůl.
52:15
Necelých osm minut před koncem domácí hokejisté vedou o dvě branky. Rytíři jsou tak velmi blízko první lize. Stále ale mají před sebou dostatek času.
51:48
Olomouc právě vstřelila branku!
Olomoučtí hokejisté jdou do dvoubrankového trháku a zimní stadion je na nohou! Nejprve Vodného nahození od mantinelu nikdo za Cikánka nedorazil, jen o několik vteřin později se ale do samostatného nájezdu dostal JAN KNOTEK, který střelou pod vyrážečku prostřelil brankáře. Asistence: Jan Jaroměřský.
50:54
Nejprve Selingr bekhendem minul hostující klec, následně se do zakončení dostal Ondrušek, jehož ránu vykopl Cikánek.
50:18
Hosté začínají zvyšovat obrátky, Kohouty tak čeká opravdové peklo na ledě.
49:40
Nahození Machače se od Eberleho odrazilo do boční sítě domácí klece.
49:07
Hanáci chvíli kombinovali v útočném pásmu, ale o kotouč vrzy přišli.
48:30
Marosz vyvezl puk do třetiny soupeře, kde se za ním ale příliš nehnal. Domácí se budou asi soustředit jen na obrannou činnost.
47:49
Zakázané uvolnění domácího celku, hra bude i nadále pokračovat u Halásze.
47:39
Skrumáž před domácí klecí končí hvizdem hlavního rozhodčího, který nevěděl, kde je kotouč. Puk byl v tu chvíli zřejmě někde pod tělem domácího brankáře.
47:24
Hosté propadli na útočné modré, dopředu se tak mohl vydat Ostřížek. V útočném pásmu ale hosté Moru k ničemu nepustili.
46:48
Kladenští nyní bojují opravdu o vše. Pokud by totiž utkání dopadlo takto, jejich dny v extralize by byly sečteny. Nahození Petra Hořavy sebral ze vzduchu domácí gólman.
46:23
Patera se hnal do kotouč ležícím vedle domácí svatyně, Halász k němu měl ale podstatně blíž a taky u něj byl jako první.
45:53
Švaňhal z pravé strany nahodil puk přímo do brankoviště, kde operovali dva jeho spoluhráči. Cikánek si ale puk našel a chytil jej.
45:27
Hosté mohli rychle odpovědět. Na pravé straně dostal kotouč do volné pozice Petr Hořava, kterému ještě do rány lehl Kucharczyk. Nicméně puk skončil u Halásze ve výstroji.
44:46
Olomoucký stadion se otřásá v základech, neboť domácí hokejisté dávají zapomenout na tříbrankové manko z prvních pěti minut a poprvé v zápase jdou do vedení! Pekr vybojoval v útočné třetině kotouč, který naservíroval před odkrytou branku ROMANU RÁCOVI, který střílel do prázdné. Asistence: Matěj Pekr.
44:10
Na druhé straně byli domácí lapeni do ofsajdové pasti. Přestože se fandové na tribuně zlobí, verdikt sudích nezmění.
43:58
Dalecký dostal až moc prostoru na levém křídle, obránci Mory se k němu stáhli příliš pozdě. Zasáhnout tak proti nebezpečné ráně musel Halász, který ramenem poslal kotouč do ochranné sítě.
42:47
Ostřížek přes Pateru dokázal puk propasírovat do útočného pásma, kde nakonec Kohouti hned dvakrát ohrozili klec Kladna. Ostřížek ale ani na dvakrát překonat Cikánka nedokázal.
42:20
Rytíři dělají v obranné třetině Mory průvan. Daleckého nahození gólmana raději ukryl v lapačce a hru nechal přerušit.
41:12
Tečovanou ránu Halász vytěsnil vyrážečkou mimo svou branku. Následně dorážel Kuchler, ale i proti němu dobře zasáhl slovenský brankář.
40:54
Kuchler byl v útočném pásmu dříve, než Dragoun s kotoučem. Postavení mimo hru z produkce hostí.
40:42
Oba celky prostřídali své zahajovací pětice, Kladno rozvíjí útočnou akci od své branky.
40:14
Halász si připisuje první zákrok, a to proti ráně ze středního pásma.
40:01
Druhá část nepřinesla tolik gólových okamžiků, jako ta první. Dlouhou dobu nepřicházely větší šance ani na jedné straně. Až necelých pět minut před druhou přestávkou stanovil nerozhodné skóre Herman. Třetí dějství začne v 18:44.
40:00
39:53
V posledních vteřinách druhé části domácí předvedli před brankou hostů kolotoč, na jehož konci mohl pálit Ostřížek. V poslední chvíli mu ale do rány vložil hůl někdo z kladenských obránců.
39:09
Kaberle dostal na levém křídle dostatek prostoru ke střele, Halász jeho tvrdý projektil vyrazil před sebe.
38:49
Miloslav Hořava měl puk za brankou Mory, ale vytěžit z toho nic nedokázal.
38:19
Pekr nabral ve středním pásmu rychlost a ihned po přejetí útočné modré střílel mezi dvěma obránci. Cikánek na dvakrát jeho ránu zneškodnil.
37:45
Za domácí brankou nebezpečně operoval Machač, o kotouč jej ale čistým způsobem obral Bartoň.
37:21
Maroszův střelecký pokus byl tečovaný do ochranné sítě nad brankou Kladna. Tribunami zimního stadionu mezitím probíhá mexická vlna.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků. Olomoucký stadion hlásí vyprodáno!
37:00
Ostřížek si převzal kotouč u pravého mantinelu, projel se s ním až mezi kruhy, odkud nechal vyniknout lapačku Cikánka.
36:11
Horké chvilky zažil ale i Halász, před kterým nebezpečně manévrovali hráči Kladna.
35:27
Diviš na modré obešel Procházku a nahodil puk do ohně před Cikánka, kde se po něm natahoval marně Jergl.
35:03
Olomouckým hokejistům se pět minut před druhou sirénou daří srovnat stav utkání. Obrovský kus práce odvedl Rác, který vybojoval kotouč v rohu kluziště, obkroužil hostující klec a zakončil. Přestože gól nedal, Cikánek puk vyrazil jen před sebe, kde byl připravený JAKUB HERMAN. Nehlídaná domácí útočník zakončil do prázdné. Asistence: Roman Rác.
34:46
Zagrapanův prudký pas z vlastní poloviny kluziště nikoho v kladenském dresu nenašel. Zakázané uvolnění hostů.
34:34
Marosz příliš dlouho držel kotouč v útočném pásmu. Sice na sebe dokázal natáhnout hned tři kladenské hráče, ovšem přihrát spoluhráčům do dobré pozice se mu nepovedlo.
33:25
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ve kterém zvolil Tenkrát střelu místo přihrávky. Rána byla ještě tečovaná obráncem Mory, puk tak skončil mimo.
33:00
Diviš si udělal výlet, z vlastního obranného pásma se projel až do toho útočného, kde vyzkoušel pozornost Cikánka. Gólman hostů puk vyrazil do bezpečí.
32:45
Momentálně se více nehraje než hraje. Další zakázané uvolnění v podání domácích. I když se kladenský Kolařík po kotouči ve středním pásmu natahoval, nedosáhl na něj. Vhazování v pásmu Mory.
32:15
Pekr předložil kotouč Janáčkovi, kterému střelecký pokus vůbec nevyšel. Nicméně letící kotouč dokázal tečovat Herman, bohužel pro něj ale ne mezi tyče.
31:28
Vodného propagační rána ze středního pásma skončil v lapačce Cikánka, který okamžitě rozehrál.
30:35
Střelecký pokus Houdka neměl gólové parametry, puk šel hodně vedle.
30:31
Během krátké chvíle se oba celky provinili zakázaným uvolnění. Nyní se bude vhazovat u branky Cikánka.
29:30
Tečovaný puk dojel až k brance domácích, kam se za ním hnal Eberle. Halász raději místo rozehrávky volil zalehnutí puku a přerušení hry.
29:01
Ani domácímu týmu se nedaří založit útok. Chyby jsou vidět na obou stranách.
28:31
Kladenským se nevyvedlo založení útočné akce. Kotouč ještě z vlastní poloviny poslal jen z Rytířů přímo za branku Halásze.
27:26
Rána Marosze z prostoru mezi kruhy ohrozila Cikánka, ovšem gólman Kladna zasáhl včas svým pravým betonem.
26:16
Jaroměřského střelecký pokus od modré ke gólmanovi nedoletěl, někdo z hráčů stojící před brankovištěm jej tečoval mimo dosah Cikánka.
26:06
Rytíři zbytečně poslali puk z obranné třetiny až za domácí klec, sudím tak nezbylo nic jiného, než odpískat zakázané uvolnění. Ještě před samotným vhazováním proběhne komerční přestávka.
25:40
Za střelou Havlíčka se Halász jen otáčel, puk na domácí klec vůbec nemířil.
24:54
Eberle obdržel pas přes dvě pásma, tváří v tvář domácímu kapitánovi ale neuspěl, přes Bartoně neprošel.
24:31
Hanáci špatnou rozehrávkou odevzdali kotouč svému soupeři, vzápětí ale i Středočeši stejně tak přenechávají puk domácímu celku.
23:41
Poté, co Kohouti vybojovali puk v rohu útočného pásma, se k nahození před brankoviště odhodlal Selingr. Tečovaný puk mířil na Ostřížka, ten ale neposedný kotouč nedokázal zkrotit.
22:20
Strnad zpoza domácí klece vybízel do zakončení Kuchlera, hostující hráč ale netrefil kotouč. Jeho tým zároveň přišel o pásmo.
21:50
Ale i Olomoučtí umí zahrozit. Rác hledala svého spoluhráče Hermana před brankovištěm, jako první byl ale u kotouče Cikánek.
21:15
Halász si připisuje další zákrok, domácí se v těchto chvilkách spíše brání tlaku soupeře.
20:51
Vodného ránu od modré zlikvidoval betony gólman Kladna, který částí své výstroje srazil kotouč do rohu kluziště.
20:26
Zpoza domácí klece putoval kotouč na hůl neobsazeného Patera, který gólmana Mory neprostřelil. Vyražený puk se snažil vrátit do klece Kaberle, ale ani on neuspěl.
20:08
Hosté se hned v úvodu třetiny provinili vyhozením přes všechny čáry, vhazovat se tak bude po pravici Cikánka.
20:01
V Olomouci je za námi úvodních dvacet minut, ve kterých se diváci rozhodně nenudili. Po pěti minutách sice vedli hosté už 3:0, domácí ale zbraně nesložili a po několika nevyužitých šancích snížili na 2:3. Druhá část startuje v 17:56.
20:00
19:55
Olomoucký stadion mohl v závěru třetiny slavit dokonce srovnání. Marosz z pravého křídla nahazoval kotouč na Knotka, který ale před brankovištěm nedokázal prudký centr usměrnit.
18:46
Jenže to teď už nevadí, protože Kohouti přeci jen střílí druhou branku a snižují na rozdíl jediné trefy. Kohouti využili dokonale domácího prostředí, neboť kotouč se od zadního mantinelu podivně odrazil mezi kruhy na hůl PAVLA SELINGRA, který zaskočil Cikánka a střelou nad lapačku skóroval. Bez asistence.
18:34
Snad největší šance dosavadního průběhu zápasu, která nebyla využita. Jergl postupoval od modré sám na Cikánka, kterého si položil, ale nad pravý beton gólmana puk neposlal. A ani jeho dorážky nebyly úspěšné.
17:30
Hostující Strnad pálil z kruhu pro vhazování přes jednoho z obránců Kohoutů, jeho rána ale neměla gólové parametry.
16:56
Vodný zpoza branky soupeře vybruslil až mezi kruhy, kde se s kotoučem otočil a vystřelil. Cikánkovi sice další z domácích hráčů bránil ve výhledu, střelu po ledě ale zneškodnil.
16:25
Po vyhraném buly v útočné třetině pálil z dobré pozice Ondrušek. Gólman hostů měl ale na střelu perfektní výhled a lapačkou jeho střelu zastavil.
16:20
Selingr se zmocnil kotouč, obkroužil z levého křídla až na pravé, odkud poslal puk na Cikánka, který byl pozorný a nenechal se překvapit.
15:42
Růžička se na útočné modré dostal k volnému kotouč, jen o centimetry se ale dostal do postavení mimo hru a pokračovat nemohl.
15:13
Halász si připisuje důležitý zákrok proti nahození od modré. Olomoucký gólman ale kotouč v náruči neudržel, pomoci mu tak museli spoluhráči.
14:40
Kohouti si zase říkají o problémy. Staněk zbytečně zkouší kotouč rozehrát mezi třemi hráči soupeře, není tedy divu, že o něj přichází. Naštěstí pro něj i jeho tým ale Kladno domácího zaváhání nevyužívá.
14:08
Hosté se přesilové hře svého soupeře ubránili a již hrají v pěti.
13:58
Houdek musel na modré rychle zareagovat na odražený puk, a tak jej vyslal na Cikánka. Gólman hostů neměl problém.
13:17
Olomoučtí kombinovali v útočné třetině, ještě před nějakým zakončením je ale Rytíři vyhnali.
12:34
Cartelli si vyměnil v rychlosti kotouč s Kucharczykem a vyslal na branku soupeře pořádný projektil. Někdo ze clonících hráčů kotouč ještě tečoval, rána skončila nad.
12:08
Mora ale bude hrát přesilovou hru. Procházka (KLA) ještě před domácí šancí podrazil jednoho z olomouckých útočníků.
12:08
A už to mohlo být jen o jednu branku! Po chybě v rozehrávce Kladna se do samostatné akce dostal Pekr, který zamíchal před gólmanem kotoučem, přes beton jej poslal ale jen do tyče.
11:51
Nahození z hokejky Bartoně skončilo v připravené lapačce Cikánka, který hru raději nechal přerušit.
11:46
Marosz pořádně motal hlavy soupeřovým obráncům, během svého počínání byl i několikrát možná nedovoleným způsoben přidržen. Vylučovat se ale nebude, přestože stadionem se nese pískot publika.
10:53
Dragoun zavezl puk za domácí klec, za jízdy jej ale poslal zadovkou před brankovištěm, kde se chystal zakončit Zagrapan. Bez úspěchu.
10:11
Jaroměřského nahození od modré proletělo hradbou těl a branku Cikánka těsně minulo.
09:26
Tak přeci jen se domácí tým dočkal a naplněný stadion se poprvé raduje, byť jen z branky na 1:3. Kohoutům se povedlo podobné přečíslení jako před malým momentem. Herman našel hůl připraveného MATĚJE PEKRA, který tentokrát nedal gólmanovi šanci. Asistence: Jakub Herman, Roman Rác.
08:50
Kohouti mohli alespoň částečně napravit dojem. Knotek z pravé strany předložil puk do jízdy Maroszovi, který jeho pas jen tečoval. Cikánek ale chytá!
08:27
Majeského rána od modré domácího brankáře nezaměstnala, kotouč letěl mimo branku.
07:37
Ze středního pásma někdo z hostujících hráčů nahodil kotouč přímo na domácí klec, jenže jeho spoluhráči byli stále v útočné třetině. Hosté se tak provinili úmyslným postavení mimo hru.
07:20
Po přerušení hry je na řadě komerční přestávka, domácí tak mohou alespoň popřemýšlet, co změnit.
06:54
Cartelli svou špatnou rozehrávkou zbytečně přidělává svému týmu problémy. Jeho nepřesný pas zachytil Miloslav Hořava, který následně prověřil Halásze.
06:14
Herman se dostal s kotoučem do dobré střelecké pozice z pravého kruhu pro vhazování. V poslední chvíli mu ale do rány vložil hůl někdo z Kladenských.
05:33
Domácí hokejisté jsou na tom velmi špatně, hráči s kohoutem ve znaku se těžko prosazují. Po špatném startu do utkání nestíhají.
04:28
Kladno právě vstřelilo branku!
Středočeši přijeli na Hanou s jediným cílem. Aby se udrželi v boji o udržení extraligy, musí dnes vyhrát. A po pěti minutách vedou v Olomouci už 3:0. V přesilové hře Halász sice zneškodnil ránu Tenkráta, ve skrumáži před brankou Mory ale vyšťoural puk MILOSLAV HOŘAVA, který vsítil již třetí branku Kladna. Asistence: Petr Tenkrát, Pavel Patera.
03:44
Hanáci se natlačili před branku Cikánka, který lapil puk po ráně Cartelliho. Bohužel pro domácí si jeden z hlavních sudích všiml nedovoleného počínání Kucharczyka (OLO), který bude muset pykat.
03:18
Mora svírala svého soupeře v útočné třetině, a dokonce se dostala do střelecké příležitosti. Zpoza branky Kladna hledal Ostřížek před brankovištěm Kucharczyka, který promáchl.
02:26
Hosté dobře brání své pásmo, domácí se nemohou prosadit a opět začínají za svou brankou.
01:59
Rytíři se okamžitě osvobozují, poprvé na kotouč si sáhne Halász.
01:55
Mora může na nepříznivý vývoj utkání zareagovat v přesilové hře. Majeský (KLA) za vlastní brankou podrazil protihráče.
01:33
Pro gólmana Vošvrdu skončil zápas již ve druhé minutě. Mezi třemi tyčemi jej nahradí Halász.
01:33
A Kladno se ujímá dvoubrankového vedení po minutě a půl. PATRIK MACHAČ obdržel kotouč do jízdy za domácí defenzivu. Jeho nájezd sice gólman Vošvrda zlikvidoval, na dorážku z hole stejného hokejisty už ale byl krátký. Asistence: David Růžička, Jan Eberle.
00:55
Takhle si olomoučtí hokejisté start zápasu asi nepředstavovali. Po nevyužité příležitosti vybruslil od mantinelu JIŘÍ KUCHLER, který se s kotoučem dostal až před Vošvrdu, kterému prostrčil puk mezi betony. Asistence: Michal Dragoun, Marek Zagrapan.
00:16
Uplynulo jen několik vteřin a domácí měli už obrovskou možnost otevřít skóre. Ostřížek našel mezi kruhy volného Kucharczyka, který z první nechal vyniknout pravý beton Cikánka.
00:01
Hlavní aktéři dnešního střetnutí jsou mezi mantinely. Kapitáni se seznamují s čtveřicí rozhodčích. Duel mezi Olomoucí a Kladnem začne za pár okamžiků.
Obě mužstva mají za sebou předzápasové rozbruslení, nyní už krouží po ledové ploše rolba. Tribuny olomouckého zimního stadionu se plní, letošní nejvyšší návštěvu extraligové skupiny o udržení drží právě souboj mezi Kohouty a Rytíři. Dnes však můžeme očekávat, že číslo 5427 staré dva týdny by mohlo být překonáno.

HC Olomouc: Vošvrda (Halász) – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal.

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) – Majeský, Kaberle, Kolařík, Hořava P., Procházka, Růžička, Gutwald – Tenkrát, Patera (C), Hořava M. – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Machač, Eberle – Strnad, Havlíček, Bílek – Šilhavý.

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan.
V předešlých dvou vzájemných střetnutích se vždy radovalo domácí mužstvo. Před dvěma týdny na Hané vedli Kohouti už 3:0, ovšem v závěru se o tři body museli strachovat. Soupeře nakonec udolali poměrem 4:2.

V odvětě minulou neděli měl zápas podobný průběh. Olomoučtí znovu vedli o tři branky, Rytíři se ale včas vzchopili a přes prodloužení dotáhli zápas až na nájezdy, ve kterých obrat dokonali (5:4 sn.).
HC Olomouc

Olomoučtí hokejisté jsou velkým překvapením letošních bojů o extraligu. Zatímco v předchozí sezóně byli Hanáci v baráži pouze do počtu, tentokrát je situace úplně jiná a nikdo by se nemohl divit, kdyby nakonec Kohouti skončili po dvanácti kolech na postupové příčce. Mora je aktuálně druhá a na třetí Chomutov má náskok pěti bodů. Před sebou mají svěřenci trenéra Fialy navíc sérii hned tří domácích utkání, tedy skvělou příležitost proměnit svůj velký sen do reality. Moravané se však musí zlepšit. V pátek změřila Mora síly s rivalem z Mladé Boleslavi, na jeho ledě nakonec po matném výkonu nebrala ani bod, teprve podruhé během celé baráže. V případě nedělního olomouckého vítězství za tři body by bylo jasné, že Kladno sestoupí.

Olomoučtí se v nejdůležitější fázi sezóny spoléhají především na výkony Davida Ostřížka. V tabulce produktivity je pouze jediný hráč lepší než olomoucký útočník, a to právě zmíněný kapitán kladenských Rytířů. Ostřížek (4+5) na rozdíl od něj střílí více branek, celkem skóroval čtyřikrát, což ve skupině o udržení dokázal pouze on a jeho spoluhráč Rostislav Marosz (4+1).

V brankovišti Olomouce se pravidelně střídají Tomášové Vošvrda a Halász. Po pátečním neúspěchu, kdy musel první jmenovaný přenechat v průběhu zápasu místo svému kolegovi, se zdá, že v neděli zamíří mezi tři tyče od začátku Tomáš Halász (92,73 %), kterému se dle úspěšnosti zákroků daří stejně jako kladenskému Cikánkovi. Olomoucký brankář má ale odchytány o dva zápasy více.
Rytíři Kladno

Kladenští hokejisté vstupovali do záchranné mise jako největší favorit na úspěch, ovšem situace je poněkud odlišná. Po osmi odehraných kolech mají svěřenci trenéra Čelanského na svém kontě stejný počet bodů, které navíc začali získávat až v posledních duelech. Zatímco na startu bojů o udržení Středočeši třikrát za sebou prohráli, od té doby sbírají body pravidelně. Po dvou výhrách a jedné porážky v nastaveném čase se Rytíři vůbec prvního tříbodového zisku dočkali v pátek proti Chomutovu (6:2). Čtyři kola před koncem ale mají Kladenští před sebou velmi těžkou misi. V případě, že všechny duely dotáhnout do vítězného konce v základní hrací době, v extralize se udrží. Každé jejich zaváhání ale bude znamenat snížení šancí, pokud navíc v neděli na Hané nezískají ani bod, jejich pád do první ligy bude zpečetěn.

Nejproduktivnějším hráčem Rytířů je Pavel Patera (2+9), který zároveň vévodí kanadskému bodování celé skupiny o udržení. Jeho spoluhráč z útoku Miloslav Hořava (3+3) má o pět bodů méně, zároveň je ale se třemi brankami nejlepší týmový střelec, stejně jako David Růžička (3+2).

Všichni čtyři účastnící baráže postavili mezi tři tyče již dva různé brankáře. V kladenském brankovišti strávil úvodní kola Jan Chábera (88,33 %), kterého ale v posledních duelech nahradil Lukáš Cikánek (92,73 %).
Extraligová baráž se rychlým tempem blíží do svého závěru. Čtyři kola před koncem je situace v tabulce stále velmi nejasná. Nápovědu, kdo bude hrát druhou nejvyšší soutěž a kdo příští rok změří síly s elitou, může dát již už deváté kolo skupiny o udržení, ve kterém Olomouc na svém ledě přivítá Kladno. Utkání začíná v 17:00.