SESTŘIH: 20. kolo, Hradec Králové - Plzeň 4:2

Z mojí strany to bude vše, u hokeje, ať už extraligového nebo třeba mládežnického, se s vámi budu těšit na další onlajnové textové setkání. Příjemný zbytek večera!
Do dnešního utkání sice vstoupila Plzeň lépe, pak už to ale byli hlavně Hradečtí, kteří úřadovali. Jiří Šimánek nejprve proměnil samostatný únik vteřinu před koncem první třetiny, posléze přidal 200. extraligovou branku. První letka Hradce Králové si tak může připsat na své konto dalšího soupeře, kterému uštědřila porážku – žádná jiná lajna dnes na straně domácích nebodovala. Po nepodařeném zápase v Litvínově je pro domácí vítězství určitě vzpruhou. Naopak hosté, kteří byli lepší v první třetině, po zbytek zápasu tahali za kratší konec provazu, a po překvapivém vítězství nad Třincem si body nepřipíšou.
Nejlepší hráči utkání jsou Nicholas Johnson za Plzeň a Jiří Šimánek za Mountfield HK.
60:00
59:46
Mela se teď strhla před brankovištěm Pavla Kantora, který byl v obložení hned několika hráčů, i tak ale nátlaku odolal a neinkasoval.
59:33
Tu ale opět okamžitě opouští.
59:28
Vhazovat se bude po ofsajdu hostí ve středním pásmu, Machovský zpátky v brance.
58:51
Plzeň se pohybuje v blízkosti Kantora, Hradec tak nemá šanci na završení zápasu gólem do prázdné branky.
58:46
Oddechový čas pro hosty.
58:46
Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 4817.
58:18
Hosté odvolávají brankáře, zkusí štěstí s power-play!
57:48
Hosté v plném počtu. Tato přesilovka se tedy domácím dvakrát nevyvedla. Trápit je to pravděpodobně už nemusí...
56:55
Spíše naopak. Kantor teď musel pozorně monitorovat pozici puku, do jeho bezprostřední blízkosti se ale nedostal.
56:28
Ten ale oproti hře v plném počtu zatím není schopen trvaleji se usadit v prostoru před Machovským.
55:46
Branislav Kubka navíc fauluje vysokou holí, Mountfieldu tak, byť nechtěně, daruje přesilovou hru.
55:14
Jaroslav Kudrna mocným nápřahem od modré čáry vyslal gumový projektil na Machovského, za něj zastoupil jeden z obránců Plzně, od nějž se puk odrazil do rohu hřiště.
54:53
A když už se dostane ke střele, skončí puk v té špatné ze dvou sítí za Pavlem Kantorem – v ochranné.
54:08
Plzeň sice dokáže obsadit obranné pásmo Mountfieldu, jenže vzápětí o puk pokaždé přijde.
53:22
Po komerční pauze už se zase hraje, obraz hry však zůstává stejný, jako byl před reklamní vložkou.
52:57
52:45
Šimánek vyvezl kotouč a hezky našel Kudrnu, jenž se mistrovsky vysmekl z držení soupeřova obránce. Jeho teč střílené Šimánkovy přihrávky skončila dvacet čísel od levé tyče Machovského!
51:38
Mozík zkusil prudkou ránou překonat Kantora, ani tentokrát netrefil bránu, pouze mantinel za hradeckou brankou.
50:57
Tomáš Mertl se provinil hákováním, tlak domácích teď pravděpodobně poleví.
50:48
Jaroslav Kudrna neproměňuje samostatný únik! Machovský odhadl jeho záměr a směr střely vystihl. K následné dorážce se už Jiří Šimánek, který uháněl za Kudrnou, nedostal.
50:12
Jenže první lajna domácích nemá na defenzívu ani pomyšlení a znovu kombinuje před Machovským.
49:16
Mikuš zachytil rozehrávku indiánů, vzápětí puk předal dozadu a jel střídat. Kotouč se tak dostává přesně tam, kde by jej hráči Mountieldu měli nejraději. Za vlastní bránou a na vlastních holích.
48:39
Ale Pavel Kantor byl pozorný a na svém místě, ránu srazil na zem a přikryl lapačkou.
48:03
Škodovka se trvaleji usadila na obranném území Hradce, její hráči si chystají ideální pozici ke střele.
47:08
Na Plzeň padla nechvalně proslulá a pověstná deka, přesto se její hráči snaží silou vůle se stavem utkání něco udělat. Mozíkova pecka od modré čáry jen prosvištěla kolem Kantorovy hlavy.
46:34
A další dva obdobné nálety dokázali vyprodukovat Hradečtí! Ani jeden neskončil úspěchem, Machovský si ale rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek práce ve svém brankovišti.
45:38
A Machovský znovu v permanenci, střelu z levého kruhu ale vyráží.
44:38
Mountfield právě vstřelil branku!
A Hradec využívá přesilovou hru! JIŘÍ ŠIMÁNEK vstřelil svoji 200. branku v extralize, když dokázal na dvakrát překonat Machovce, který první ránu vytěsnil betonem, na dorážku byl ale krátký. Asistence: Tomáš Mertl, Tomáš Slovák.
44:09
43:37
A tak ji rozhodčí ukončil. Za půl minuty a dvě vteřinky k tomu začne zkrácená početní výhoda domácích, protože plzeňský Mozík fauloval kolenem.
43:21
Hraje se víceméně na půli Plzně. Takto si hosté přesilovou hru určitě nepředstavovali.
42:45
Oproti tomu přízemní nahození Pletky nevyžadovalo od hradeckého brankáře zdaleka takový výkon, jaký musel předvést Machovský proti Šimánkově bombě.
42:30
Mountfield se ale i ve čtyřech dokázal prodrat až do útočného pásma. Šimánkovu bombu lapil Machovský do lapačky.
42:09
Peter Mikuš (MHK) se dle všeho provinil podražením.
41:33
Hradečtí se po skončení oslabení ihned vrhají do útoku, jenže dlouho jim to nevydrží. Rozhodčí má zdviženou pravici.
41:06
40:18
Mountfield se ale dokázal prakticky ihned osvobodit, Kantor tak zatím může zůstat v klidu.
40:01
Na led po sudích přicházejí i hráči. Ti s logem Škodovky na prsou budou mít ještě minutu a šest vteřin trvající početní výhodu, kterou si přenesli z druhé části.
Další třetina začne přibližně v 19:52.
Druhá třetina přinesla hned tři branky a optický tlak domácích, kteří byli prakticky po celou druhou periodu lepším týmem. Plzeň se ale přece jen dočkala minutu a šestadvaceti vteřin před koncem prostřední periody alespoň snížení. Do poslední části tak Mountfield vstoupí s jednobrankovým náskokem. Zda-li se Plzni podaří jej dotáhnout, nebo dokonce překonat, můžeme sledovat už za chvíli.
40:00
39:28
Nevypadá to ale, že by se něco mělo na skóre zápasu změnit.
39:06
Dávid Skokan následně fauluje – zahákováním tak nabízí soupeři přesilovou hru.
38:34
Plzeň právě vstřelila branku!
Z následného útoku plzeňských hráčů ale přichází snížení. ONDŘEJ KRATĚNA se zjevil jako blesk z čistého nebe až před Pavlem Kantorem, pod nějž zasunul kotouč, který nakonec skončil v brance. Asistence: Nicholas Johnson, Jakub Jeřábek.
38:21
Šimánek si krásně o mantinel za brankou obhodil Moravčíka. Přihrávka inkasovaná Mertlovi se taktéž povedla, ten puk napálil jen do výstroje brankáře Plzně.
37:29
37:29
Statičtější pojetí hradeckých hráčů se nevyplatilo, Plzeň se dokázala osvobodit.
37:01
Přesilovka Hradce Králové se sice zkrátila na dvě minuty, přesto pokračuje.
36:00
Kdo jiný než první lajna by měl využít přesilovou hru. TOMÁŠ MERTL si počkal na krásný pas od Šimánka, který putoval na hraně brankoviště, a zakončil v podstatě do prázdné branky! Asistence: Jiří Šimánek, Jaroslav Kudrna.
35:29
A rozhodčí obdarovává Jana Schleisse trestem 2+2.
35:29
Pláněk inkasoval hokejkou hit do obličeje, z ledu se sbírá až po přerušení hry.
35:09
Ti po nepřesné rozehrávce vyprodukovali zakázané uvolnění. Ani vhazování poblíž Kantora Plzni nepomohlo k vytvoření šance.
34:42
Puk je opět na hokejkách domácích hráčů...
33:53
Avšak domácí Mountfield ihned přechází do fáze útoku. Jank se tlačil do brány až moc vehementně, rozhodčí hru po jeho přestupku vykazují do středního pásma.
33:11
Slovenský rychlík a nedávný reprezentant Rastislav Dej se teď snažil dosprintovat puk vyhozený přes všechny čáry, jenže takový úkol byl nad jeho díly. Po icingu se vhazuje před Kantorem.
32:58
Moravčík při bránění Jaroslava Kudrny přišel – ke své obrovské nelibosti, jak dal následně najevo – o hůl. Hradec této výhody ale nikterak nevyužil.
32:15
Až teď se tým pod novým koučem Strakou na chvíli usadil kolem Pavla Kantora, jenže ani z tohoto snažení žádná střela nevzešla.
31:50
Má předchozí slova potvrdili indiáni tím, že přechod do útočného pásma pokazili ofsajdem.
31:28
Hradec se teď jeví jako aktivnější mužstvo, Kantor už notnou chvíli nemusel vůbec zasahovat.
30:47
Kubka odpálil kotouč z vlastního obranného pásma tak vehementně, že málem skončil na trestné lavici za zdržování. Puk se jen letmo dotkl plexiskla, načež zamířil mimo hřiště.
30:26
Oba týmy v plném počtu.
30:05
Domácí obránce odrazil puk tak nešťastně, že skončil až na betonu statického Machovského.
29:28
Kukumberg teď dělal vše možné pro to, aby se dostal k odraženému puku ležícím před Machovským, byl ale důrazně blokován obránci Škodovky. Machovský na poslední chvíli schoval touš do lapačky.
29:04
Hraje se čtyři na čtyři, hráčům však místo navíc moc nesvědčí – teď se například domácí poněkolikáté v krátkém časovém měřítku provinili postavením mimo hru.
28:26
Potyčka u střídačky vykrystalizovala v tresty za hrubost na obou stranách. Šimánek a Simon si jdou posedět na trestnou lavici.
27:58
První hradecká letka zase úřaduje. Kombinací se snaží vytočit zpoza branky Machovského, Plzeňským se nakonec podařilo Mertlovu formaci ale zmobilizovat a obrat o puk.
27:33
To se ale domácím nevydařilo, pásmo ztratili. Při dalším pokusu o zavezení puku byli příliš uspěchaní – čárovým rozhodčím jim byl odpískán ofsajd.
27:18
Indiáni se bezprostředně po skončení přesilové hry provinili vyhozením puku přes všechny čáry, následkem čehož se bude vhazovat po pravé ruce Machovského.
27:11
26:38
Teď se Plzni podařilo vyhodit, a to díky snaze Ryana Hollwega.
26:01
Machovský si střelu od modré čáry doprostřed brány ale pohlídal.
25:42
Hradec již kombinuje v obranném pásmu indiánů.
25:11
Vzápětí si domácí vyzkouší další přesilovou hru, kterou jim "zprostředkoval" Jozef Balej, jenž se provinil vysokou holí.
25:02
Další pokus domácích přerušuje zakázané uvolnění.
24:36
První lajna Hradce opět úřaduje. TOMÁŠ MERTL si chytře nabruslil na pas Petera Frühaufa a bekhendem jej zkušeně poslal do míst, na něž si nemohl Machovský nárokovat žádné právo. Asistence: Peter Frühauf, Jaroslav Kudrna.
24:22
Po vyhraném vhazování se ale dopředu probíjel Pletka, leč k řádnému zakončení se nedostal.
24:04
Plzeňskou Škodovku v dalším ohrožení Kantorovy branky zastavuje ofsajd.
23:16
Balej dorážel odražený puk, o jehož pozici Kantor neměl ponětí. I tak mu ale cestu do brány překazil.
22:07
Pláněk měl co dělat, aby na vlastní půli zkrotil skákavý kotouč. Nakonec jej dokázal zpracovat a následně rozehrát do středního pásma.
21:37
Skokan zpoza branky posílal pas na Tvrdíka, který se snažil uvolnit, ale pas zblokovala chytře vložená plzeňská hůl.
20:52
Po nahození Hradce, které Machovský raději pokryl, protože jej nebezpečně rychle dojížděl jeden z domácích hráčů, se vhazuje na půli Plzně.
20:23
Plzeň se ihned rozhodla prověřit Pavla Kantora, který měl co dělat, aby prostor u pravé tyče, kam směřovala střela a následné dorážky, utěsnil.
20:01
Tomáš Mertl i plzeňský Johnson už najíždějí do středového kruhu, druhá třetina je tak "na spadnutí".
Další třetina začne přibližně v 18:55.
V první třetině zápasu dvacátého kola extraligy byla k vidění vyrovnaná hra od obou celků. Byli to hosté, kteří se jako první dostali do vedení, když Johnson překonal snad až ze třetí dorážky Pavla Kantora. Hradec se nevzdal a v doslova poslední vteřině zásluhou proměnného samostatného úniku Jiřího Šimánka vyrovnal.
20:00
19:59
A branka platí! Hradec se tak zásluhou proměnného takřka samostatného nájezdu JIŘÍHO ŠIMÁNKA dočkává vyrovnání zápasu. Asistence: Jaroslav Kudrna, Peter Frühauf.
19:59
Všichni čtyři rozhodčí se teď radí mezi sebou.
19:59
Na verdikt rozhodčího se stále čeká.
19:59
Jiří Šimánek ujel do samostatného úniku a nádhernou kličkou si položil Machovského, za jehož záda zasunul kotouč. Rozhodčí se musí ujistit na videu, zda-li Šimánek stihl skórovat ještě před vypršením časového limitu.
19:14
Poslední minutu první třetiny se mohl blýsknout Kukumberg, který zachytil nahození Moravčíka. Jeho pokus byl ale zablokován.
18:40
Skrumáž před brankou Plzně znamenala eventuální šanci k vyrovnání zápasu, puk se ale zpod nohou hráčů odrazil směrem od Machovského.
18:18
Machovský nakonec raději střelu od modré čáry přidržuje ve svojí výstroji.
17:15
Hradci jako by obdržená branka vlila novou krev do žil. Zakládá již několikátý nájezd na půli Plzně.
16:01
Až na několikátý pokus dokázali plzeňští hráči dostat puk za Pavla Kantora. Ten odolal dorážce Pletky i Kratěny, na střelu NICHOLASE JOHNSONA byl ale krátký. Asistence: Václav Pletka, Ondřej Kratěna.
14:55
I v plném počtu se Plzeň drží na půli Hradce, jenže ve slušné vzdálenosti od Kantora.
14:15
14:06
Hradec se dokázal dvakrát po sobě osvobodit a vyhodit puk až do středního pásma.
12:25
Plzeň vhazování vyhrála, čehož využila a sevřela domácí v jejich vlastním pásmu. Mozík střílel od modré čáry, rána se od Kantora jen odrazila, ale nikdo ze Škodovky na dorážku nedosáhl.
12:15
Hradečtí fans využili druhé komerční přestávky k nádherné choreografii. Po skončení reklamní pauzy se bude vhazovat před Kantorem.
12:15
Mertl (MHK) se provinil držením protihráče, za což byl potrestán dvěma minutami.
11:35
Střelu Slováka, bývalého hráče Plzně, Machovský s vynaložením velkého úsilí vykopává do rohu hřiště.
10:33
Jenže i když jsou indiáni v pásmu Hradce častěji, než jsou domácí před Machovským, k výraznější šanci se ne a ne dostat.
09:54
Jank teď poslal tvrdým, ale čistým hitem na mantinel jednoho z Plzeňských.
09:12
Plzeň se teď zdá o něco nebezpečnějším týmem, přestože z počátku zápasu to byl Hradec Králové, kdo byl více na puku.
08:21
Kašpařík se, podobně jako jeho spoluhráč před chvílí, pokusil na Kantora vyzrát, ten se střelou víceméně doprostřed branky neměl výraznější práci.
07:58
O to samé se pokusili Hradečtí. Ti byli z hlediska přesnosti lepší, ale Machovského ani tak nepřekonali.
07:08
Plzeňský Kratěna vyslal střelu směrem ke Kantorovi, ten zasahovat nemusel – projektil prosvištěl asi tak dvacet čísel od pravé tyče hradeckého strážce svatyně.
06:51
Mountfield puk získal zpět na své hole, uháněl vstříc na branku Škodovky, jenže ho zastavilo postavení mimo hru.
06:11
Po komerční přestávce už se hráči zase připravují ke hře, vhazuje se po Machovského pravici. Jeho spoluhráči byli úspěšnější a vyvážejí puk na půli Hradce.
05:46
I po skončení početní výhody se domácí pokoušejí natlačit před branku hostí, což se jim daří. V šanci se ocitl Kovářů, s jeho přízemní střelou si Machovský bez problémů poradil.
04:49
04:39
Až teď Kudrna přihrával Mertlovi, který z bezprostřední blízkosti zkusil puk propasírovat za Machovského záda. Místa, kudy by kotouč prošel, ale k dispozici moc nebylo.
04:12
Mountfield se stále nemůže trvaleji usadit v obranném pásmu Škodovky.
03:02
Hradečtí hokejisté už rozjíždějí útok směrem k Machovského brance. První pokus se jim ale nevydařil, Plzeňští vyhazují z vlastního pásma přes všechny čáry.
02:49
Potrestaným hráčem je plzeňský Johnson, který se provinil krosčekem.
02:41
Poprvé v zápase se bude vylučovat.
01:54
Kovářů zkusil překvapit plzeňského brankáře střelou z levé strany, ten si prostor u tyče pohlídal dobře.
01:04
To samé platí o Pavlu Kantorovi, puk se pohybuje převážně ve středním pásmu.
00:42
Hraje se za brankou Machovského, ten zatím ale zasahovat nemusel.
00:06
Úvodní buly vyhrávají zásluhou Tomáše Mertla domácí hráči.
00:01
Hráči obou týmů už nastupují na led a utkání tak co nevidět začne.

Mountfield HK: Kantor (Pavelka) – Vydarený, Slovák, Mikuš, Frühauf, Jank, Pláněk, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Skokan, Tvrdík, Dej – Beránek, Kukumberg, Valcourt – Kovářů, Kopta, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Beran, Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna "C", Johnson, Lev, Kašpařík, Sýkora, Schleiss, Simon, Kubalík, Hollweg, Přikryl, Balej. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Turčan, Souček – Lučan, Kis.
Poslední vzájemné utkání: 7.kolo, neděle 28.9.2014, HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 1:2 (0:1, 1:0, 0:1).
Mountfield HK – 5. místo/34 bodů

To o Hradci Králové platí jen na půl. Tým Petera Draisaitla sice vyhrál utkání proti Karlovým Varům z kraje listopadu, jenže návrat na led po reprezentační pauze hokejistům z města pod Bílou věží značně zhořkl, když nevyzráli na Litvínov a prohráli 1:4.

I tam se ale dokázala prosadit elitní královéhradecká letka, budí pozornost napříč extraligou. Jiří Šimánek, Jaroslav Kudrna a Tomáš Mertl, takové je přesné složení zdaleka nejnebezpečnější formace z východu Čech, což jasně dokazuje i výskyt posledních dvou jmenovaných mezi pěti nejúspěšnějšími střelci extraligy.

Pikantní příchuť bude zápas určitě mít i pro jejich kolegu z obrany Tomáše Slováka, který v létě změnil působiště, když do Hradce Králové zamířil právě z Plzně. Slovák byl shodou okolností vyhlášen jako nejlepší hráč zápasu v prvním střetnutí Mountfieldu a Plzně sezóny 2014/15.
HC Škoda Plzeň – 9. místo/25 bodů

V Plzni se před středečním utkáním s Třincem rozhodli pro změnu na pozici trenéra. Milana Razýma nahradil Michal Straka, bratr generálního manažera Západočechů. Straka ve svojí premiéře na lavičce Plzeňských uspěl, když jeho mužstvo překvapivě vysokým poměrem (5:3) přehrálo lídry z Třince.

Straka by se spolu se svými svěřenci určitě taktéž rád vytáhl při prvním venkovním zápase. Jenže Plzeň dokázala zatím z devíti venkovních utkání přivézt jen tři výhry, a právě Hradec Králové je doma mužstvem dlouhodobě úspěšným, navíc Mountfield vyšel lépe z jediného letošního vzájemného střetnutí.

Strakův tým je tak v nezáviděníhodné situaci. V současné chvíli je pro něj naprosto nezbytné bodovat, vždyť se nachází na samé hranici play-off, od jehož ztráty ho dělí jeden jediný bod. Poslední dva zápasy ale zvládl na 100 %.
20. kolo extraligy nabídne divákům v metropoli východních Čech souboj domácího Mountfieldu HK, který vyzve – ještě předtím, než v neděli zavítá do Mladé Boleslavi – tým plzeňské Škodovky.