Video se připravuje ...

SESTŘIH: 32. kolo extraligy, Třinec - Plzeň 4:1

Přenos se aktualizuje automaticky

Třinečtí ukazují svou suverenitu, vítězí pošesté v řadě a ještě si upevňují vedení v Tipsport extralize. Plzeň bude po dnešní porážce čekat, jestli setrvá na páté pozici, anebo klesne až za Pardubice. Poslední kolo roku 2014 bude odehráno v úterý 30. prosince. Od 17:30 nastoupí Západočeši doma proti Hradci Králové, Oceláři se představí v 18:20 na ledě Mladé Boleslavi.

Z mé strany je to pro dnešek už všechno. Doufám, že jste se dobře bavili, a děkuji vám za pozornost. Přeji pěkný zbytek neděle a povedený závěr roku 2014. Na počtenou v novém roce!
Statistiky po třetí třetině:

Střely: 25 (11, 10, 4) – 26 (7, 10, 9),
střely mimo: 7 (5, 0, 2) – 14 (3, 6, 5),
hity: 19 (5, 6, 8) – 15 (8, 5, 2),
vyhraná vhazování: 38/73 (17, 12, 9) – 35/73 (9, 13, 13),
úspěšnost na vhazování: 52% – 48%,
trestné minuty: 22 (2, 4, 16) – 12 (4, 4, 4).
Nejlepší hráči utkání:

Martin Adamský – TRI (3+0),
Ján Sýkora – PLZ (0+1).

Nejlepším Ocelářem utkání byl vyhlášen autor hattricku Adamský, který si počínal ve všech třech případech jako správný střelec a naplno prodal svůj zabijácký instinkt. Na straně druhé je to J. Sýkora. Slovenský útočník hrál aktivně a stál u jediné branky svého týmu. K bodům však Západočechům nepomohl.
Je dobojováno a v jednom ze šlágrů dvaatřicátého kola Tipsport extraligy vítězí v souboji s Plzní Oceláři. Ti nastupovali do třetí části s dvoubrankovým náskokem, který rychle navýšili. Na začátku třetí periody se často vylučovalo, ve hře čtyř proti čtyřem se prosadili počtvrté právě Třinečtí. Johnsonovy chyby využil Adamský a ujížděl sám proti Polívkovi. Na mladého gólmana vyzrál bekhendovou kličkou a završil své třígólové představení. V dalších minutách se zápas spíše dohrával, Třinec poctivě bránil a nepouštěl indiány do šancí. V poslední minutě zahodil největší příležitost na snížení Johnson a rozhodl o konečné podobě skóre. Třinec vyhrál pošesté v řadě, úspěšná série pěti plzeňských vítězství za sebou je u konce.
60:00
Konec zápasu.
59:54
Tak v posledních sekundách Plzeň kombinačně přehrála obranu Třince, Mozík po přihrávce od Lva nabízel prázdnou branku Johnsonovi, tomu se však kotouč na hokejce a zakončoval mimo!
59:05
Třinec je v plném počtu a začíná poslední minuta utkání proti Plzni. Oceláři za aplausu vyprodané Werk Areny kráčejí za šestým vítězstvím v řadě.
58:25
A na Hamerlíka nevyzrál po přihrávce na osu kluziště od Lva ani Simon. Ten střílel z prostoru mezikruží, jenomže našel znovu jen výstroj slovenského gólmana.
58:04
Mozíkova tvrdá rána prolétla těsně vedle branky a odrazila se na druhou stranu na hůl Bližňákovi. Hamerlík se stihl rychle přemístit a vyrazit i další střelu.
57:34
Slezané se stihli jednou osvobodit, pak se Plzeň rychle vrátila do útočné třetiny. Kadlecovu přihrávku přizvedl až do ochranné sítě za brankou bránící Rufer.
57:04
Kadlec vyprášil pouze Hamerlíkovu vyrážečku, proti Schleissově střele zase slovenský strážce třinecké svatyně vystrčil pravý beton.
56:34
Boháčova střela byla tečována těsně vedle Hamerlíkovy branky. O chvilku později fauloval v útočném pásmu Třince Jiří Polanský (TRI) a za katr usedá na dvě minuty kvůli podražení.
56:05
Klesla vyhodil jen za cenu zakázaného uvolnění, na vhazování po levici Hamerlíka se sklánějí Polanský s Bližňákem.
55:48
Po dlouhém boji u hrazení v rohu za Hamerlíkem byla hra zastavena a vhazovat se bude v neutrální zóně. Mezitím obíhá třineckým stadionem populární mexická vlna.
55:33
Hrňa vystřelil pro Polívku hodně nepříjemně zpoza obránce, hostující mladík první pokus vyrazil vyrážečkou a pak už mu v nepřehledné situaci pomohli obránci.
54:40
Hamerlíka zaměstnal střelou od modré čáry Boháč, ale byla to rána z kategorie těch lehčích, hra tak plynule postupuje dál, Oceláři stále vedou o tři góly.
53:50
Skutečně je na dnešní utkání vyprodáno, alespoň to tak ve Werk Areně bylo zahlášeno. Několik míst zůstává volných, ale zhruba pět tisícovek fanoušků dnes vytvořilo skvělou atmosféru.
53:38
J. Sýkora přihrál Lvovi pouze do postavení mimo hru, hra je přerušena a následuje poslední komerční přestávka zápasu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:57
Lvův útok sice pobyl nějaké ty sekundy v útočné třetině, ale byla to spíše honěná po mantinelech, žádná větší hrozba pro branku Hamerlíka.
52:38
Bližňáka zastavil při útočné snaze Klesla, a tak musí Plzeňští znovu obracet dozadu. Třinec v pohodě brání a nepouští soupeře do velkých šancí.
51:45
Pletka manévroval s pukem, vystřelil, jenomže napálil pouze Draveckého, od jehož kalhot se kotouč odrazil vysoko nad branku. Spadl však znovu na led, a tak se bez přerušení pokračuje.
50:58
Ten skončil poklidným zákrokem Hamerlíka, který se ještě pokoušel rozehrát, ale nakonec puk podržel. Do konce třetí třetiny zbývá devět minut.
50:48
Hrňa zavezl puk dopředu a obešel Boháče. U jeho následné přihrávky byl však ještě před Krepsem další plzeňský obránce a indiáni mohou do útoku.
49:50
Poté chyboval pro změnu zase Kadlec, ale Rufer už neměl tolik sil, aby mohl naplno vyrazit do protiútoku se svými spoluhráči. Kotouč proto jen odevzdal.
49:32
Rufer ztratil puk v obranném pásmu, Kadlec pak připravil střeleckou pozici pro Lva, který ovšem nezacílil přesně a puk zaduněl jen na zadním hrazení.
48:46
Přestalo se vylučovat a hra se na pár minut trochu uklidnila. Na hráčích Plzně je vidět touha se zápasem ještě něco udělat, ale před Hamerlíka se probíjejí jen těžce.
48:08
Z Hamerlíka dnes vyzařuje jistota. Tu předvedl i proti střele Boháče, kterou zkrotil, přestože toho moc neviděl. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
47:42
Linhart viděl rozjetého Orsavu a adresoval mu přihrávku do jízdy. Třinecký útočník si však kotouč nepřebral a pak už byl u kotouče nejdříve Polívka.
47:21
Johnson přiťukl puk Pulpánovi, ten se protáhl po levé straně, ale Kindl mu nedovolil vystřelit na branku. Sražený kotouč zamířil do ochranné sítě, po komerční přestávce se bude vhazovat u Hamerlíka, oba týmy jsou v plném počtu.
46:42
Dravecký hledal před brankou Polanského, ten si ovšem nezpracoval a rozehrávat mohl Polívka. Třinecké fanoušky mezitím rozradostnil Zbyněk Irgl, který se objevil na kostce nad ledem a z hlediště zamával na pozdrav.
46:02
Velkou šanci při vlastním oslabení měla Plzeň. Puk zavezl až před Hamerlíka Kratěna, dorážet se chystal Bližňák, ale jeho krajan v brance Ocelářů dříve vyrazil kotouč hokejkou.
45:32
Hrňa vymýšlel křižnou přihrávku skrz útočné pásmo na Polanského, ale toho si brzy všiml Simon a Mozík poté mohl vyhodit až k Hamerlíkovi.
45:03
Domácí jsou v plném počtu, přesilovku však zahajují zakázaným uvolněním. Polívka tedy při svém prvním extraligovém utkání v kariéře inkasoval hned třikrát z hole jednoho hráče.
44:43
Třinec právě vstřelil branku!
Ve hře čtyř proti čtyřem se prosazují Oceláři! Johnson chyboval na modré čáře a do úniku mohl vyrazit třinecký expres MARTIN ADAMSKÝ! Adamský s přehledem ujel Johnsonovi, naznačil před Polívkou a bekhendovým blafákem dovršil hattrick – 4:1! Bez asistence.
44:19
Západočeši to ale bez faulu dlouho nevydrželi a znovu se připravují o možnost početní výhody. Vyloučen je Václav Pletka (PLZ) na dvě minuty za hákování.
43:55
Na začátku třetí třetiny se nám tak hra docela kouskuje a často se vylučuje. Plzeň bude za pár sekund v pěti a zahájí přesilovou hru.
43:18
Oba týmy jsou nyní ve čtyřech, poté začne přesilová hra indiánů. Polívku zaměstnal dvěma pokusy v rychlém sledu Orsava, ale plzeňský brankář si poradil.
42:59
Užuž to vypadalo, že se Jakub Klepiš (TRI) elegantně zbavil Pulpána, ale plzeňský útočník se do hry vrátil, kotouč ukořistil a stal se dokonce obětí nedovoleného zákroku. Klepiš dostal dvě minuty za podražení plus deset minut za nesportovní chování. Menší trest odpykává Denis Kindl.
42:28
Oceláři jsou již v pěti a začíná jim zkrácená přesilovka. Tu však musel zákrokem betonem proti střele Pulpána zahájit Hamerlík. Nyní už je hra před Polívkou.
42:04
Těsně vedle pak ještě vystřelil J. Sýkora, ale tím plzeňská přesilovka skončila. Pykat totiž bude Nicholas Johnson (PLZ) na dvě minuty za vysokou hůl. Hraje se ve čtyřech.
41:51
Až Schleiss pronikl do útočné třetiny a nabil najíždějícímu Kadlecovi. Jeho ránu však některý z hráčů před Hamerlíkem tečoval vedle.
41:05
Indiáni se nemohou nastálo usadit v útočném pásmu. Linhartovi se povedlo vyhodit až k Polívkovi a odjel střídat. Mezitím zpoza brány rozehrává Jeřábek.
40:25
Kratěna vyslal od modré čáry prudký pokus, ale Hamerlík si puk našel a podržel jej ve výstroji. Slovenský gólman ukazuje, že to není pouze Hrubec, kdo může Třinecké v brance držet nad vodou.
40:11
Až příliš důrazně vlétl do souboje s Kratěnou třinecký kapitán Rostislav Klesla (TRI) a je potrestán dvěma minutami za hrubost. Je tady přesilovka pro Západočechy.
40:01
Začala třetí třetina.
Po druhé dvacetiminutovce měli diváci na stadionu možnost vyslechnout si dojmy třineckého střelce Martina Adamského, autora dvou slepených zásahů Ocelářů v úvodních minutách zápasu.

„Tak ty dvě branky padly v rychlém sledu. Při první se mi to odrazilo před prázdnou, u té druhé bylo zaváhání beka a pak už jsem to zakončil. Při prvním gólu hrozilo vyloučení na dvě minuty, ale sevření puku tam nebylo, pouze jsem si to přihodil," popsal Adamský trochu kuriózní branku, která otevřela střelecký účet utkání.

„Plzeň dnes hraje dobře, mačkali nás na konci první třetiny a i ve druhé části byli lepší. Na naší straně stojí štěstí a třetí gól Hrni je velmi důležitý, protože se nám alespoň trochu podařilo utnout hru soupeře, který byl na koni," pozastavuje se nad hrou indiánů bývalý hráč Plzně.
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 21 (11, 10) – 17 (7, 10),
střely mimo: 5 (5, 0) – 9 (3, 6),
hity: 11 (5, 6) – 13 (8, 5),
vyhraná vhazování: 29/51 (17, 12) – 22/51 (9, 13),
úspěšnost na vhazování: 57% – 43%,
trestné minuty: 6 (2, 4) – 8 (4, 4).
Druhou třetinu začali Plzeňští velmi aktivně a po zásluze byli odměněni gólem. Přesilovku využil Johnson, když tečoval před bezmocným Hamerlíkem střelu J. Sýkory. Za minutu mohlo být vyrovnáno, ale právě Johnson nejspíše otřel svou střelu o tyčku Hamerlíkovy svatyně, pro Třinec to mělo být dostatečné varování. Indiáni pokračovali v tlaku, jenomže na vyrovnávací zásah stále marně čekali. Polívka na druhé straně vychytal Klepiše, Indrák byl zase před Hamerlíkem sám, ani on ale puk podruhé do sítě neprocpal. Minutu před druhou sirénou se Třinec vymanil z plzeňského tlaku, Kreps zakončil svou akci přihrávkou na Hrňu a ten vstřelil ranou do horního růžku velmi důležitý gól, jímž Slezanům vrátil dvoubrankový náskok.
Další třetina začne přibližně v 16:57.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:57
Druhá perioda se dohrává uprostřed kluziště. Linhart pouze odevzdal puk hostujícímu Kubkovi, ale ten už nejspíš nestihne nic vymyslet.
39:25
Třinec zahrál na zakázané uvolnění a na buly před Hamerlíkem pak Polanský zlomil hůl. Ale to Oceláře tolik nebolelo, Adamský dostal puk do středního pásma.
38:57
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři však na nápor Plzně odpověděli nejlépe, jak mohli, a to vstřeleným gólem! Kreps předvedl perfektní individuální akci, prošel přes Mozíka, přihrál na volného ERIKA HRŇU a nejobávanější extraligový kanonýr poslal kotouč do horního rohu Polívkovy brány – 3:1! Asistence: Kamil Kreps.
38:43
Hosté jsou v plném počtu a hned nastěhovaní před Hamerlíkem. Bližňák hledal možná mezírku mezi betony, nicméně našel pouze hlavní části výstroje slovenského gólmana.
37:56
Klepiš v rohu dlouho váhal, nakonec trefil jen Kadlece a indiáni se znovu bez problémů osvobodili. Čas v útočném pásmu navíc může ušetřit T. Sýkora.
37:33
Tak tohle určitě není přesilovka podle představ třineckého trenéra Kalouse. Adamského přihrávku Plzeňští vystihli, Simon vyrazil do útoku a Hamerlík musel kotouč po jeho střele podržet.
36:54
Slezanům se nedaří usadit v útočném pásmu, střelu z dálky zkoušel rozjetý Hrňa, ale Mozík ho stačil včas dostoupit a zablokovat mu hůl.
36:22
Také další plzeňská střela zaváněla vyrovnáním, ale kotouč šel o kousek vedle. Před branku Polívky se pak tlačil Polanský, fauloval ho Jakub Lev (PLZ) a odpyká si dvě minuty za sekání.
35:43
Diváci mají na co koukat v Třinci, protože se hraje oboustranně nádherný hokej. Ke střele z kruhu se procpal Indrák, ale Hamerlík byl opět pozorný.
35:23
Na opačné straně se protlačil po levé straně Žejdl, jeho svižný pokus vyrazil Polívka před sebe, ale Dravecký nestihl včas dorazit do odkryté branky.
34:57
Hosté už jsou kompletní a Pletka se ihned snažil zaměstnat Hamerlíka. Zabránil mu v tom ale Nosek, který schytal jeho ránu do ruky.
34:38
Narážečkou se Oceláři dostali přes útočnou modrou čáru, Kreps sklepl puk Hrňovi, tomu ale střela nesedla podle představ a Polívka kotouč vyrazil.
33:53
Třinec zůstal v útočné třetině, Polanský přihrál mezi kruhy Hrabalovi, toho ale při střele zablokoval T. Sýkora a pak už se Západočeši osvobodili.
33:33
Pulpánovi se nepovedlo vyhodit po mantinelu a u puku zůstal Klepiš. Předal Polanskému, jeho přihrávku před bránu však zablokoval Mozík.
32:55
Hned z trestné lavice vyrazil vpřed Adamský, Polívka jeho pokus vyrazil před sebe a pak kotouč sevřel Václav Pletka (PLZ). Za to se udělují dvě minuty a je tady tedy přesilovka pro domácí. Ta začne po komerční přestávce.
32:38
Orsava znovu ztratil puk při vyvážení a indiáni vyjeli do přečíslení! Pletka přihrál před branku Indrákovi, ten měl čas na zpracování, ale potom nezamířil přesně! Obrovská škoda pro Plzeň.
32:20
Kadlec nastřelil blokujícího Orsavu, ten pak trochu zbytečně vymýšlel a místo poklidného vyhození se dostal do potíží. Naštěstí pro něj zastavil Plzeňské ofsajd Kadlece.
31:34
Zatím to Plzni neklape, další volný puk v útočné třetině našel Klepiš a vyhodil směrem k Polívkovi. Ten rozehrává další útočnou snahu spolu s Kadlecem.
31:17
Dravecký obral o puk Lva a přihrál Linhartovi. Ten namísto bezhlavého vyhození poslal přihrávku na rozjetého Hrňu, jenž si kotouč ovšem nedokázal zpracovat. Potom už situaci pohlídal Polívka, rozehrát však nestihl.
30:39
Oceláři hráli v šesti a trest je samozřejmě nemine. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledové ploše si jede odpykat Denis Kindl (TRI). Indiáni poslední přesilovku zhodnotili, co teď?
30:21
Rufer připravil přesnou přihrávkou zpoza brány střeleckou pozici pro Klepiše, ten však pálil příklepem z mezikruží jen do připraveného Polívky!
29:40
Schleiss vyzrál svými kličkami na Galvase, ale střela se mu následně vůbec nepovedla. Je možné, že ještě přihrával na Kratěnu, který v tom případě na kotouč nedosáhl.
29:16
Dravecký přenechal v rámci rychlého protiútoku puk Polanskému, ale s ním se poctivě vrátil Bližňák a znemožnil mu jakékoliv zakončení.
28:45
Kreps předvedl po vzoru Nyquista sólo přes celou útočnou třetinu, potom ovšem nepřidal ani střelu ani přesnou přihrávku na Hrabala. Toho využil Indrák a upaloval dopředu. Hamerlík však po jeho střele zasahovat nemusel.
28:05
J. Sýkora dnes vyjel na led s velkým střeleckým apetitem a další jeho pokus prošel těsně kolem Hamerlíkovy tyče. Pak už hráli Oceláři, ale Rufer se Žejdlem vyrobili jen další ofsajd.
27:29
Kindl udělal několik obrátek okolo bránícího Jeřábka, vymotal se zpoza brány a vystřelil. Ale pokusu scházela větší razance a Polívka s přehledem zasáhl.
27:13
M. Doudera se sice dobře zorientoval a přesným obloučkem našel Matuše, ale ten do útočného pásma ještě nemohl, protože se teprve vracel Adamský. Odpískán ofsajd Třince.
26:57
Polanský obral o puk T. Sýkoru a konečně kotouč odvezl z obranného pásma Slezanů. Projel středním pásmem a dostal se až ke střele, kterou Pulpán přizvedl do ochranné sítě. Po komerční přestávce bude puk do hry vhozen před Polívkou.
25:56
Třinecká hra šla od prvních dvou branek výrazně dolu a nyní musí Oceláři čelit náporu hladových indiánů. Ti cítí velkou šanci na vyrovnání.
25:23
A mohlo být vyrovnáno! Druhá plzeňská formace dnes hraje skvěle, Lev se prodral po pravém křídle, přihrál před branku Johnsonovi, jehož střela nejspíše olízla konstrukci Hamerlíkovy svatyně!
24:47
Lev s Johnsonem připravili další dobrou palebnou pozici pro J. Sýkoru a Hamerlík musel přízemní pokus vykopávat levým betonem.
24:02
Třinec se po inkasovaném gólu do soupeře okamžitě naplno pustil a vytvořil si zajímavou šanci. Tvrdá rána Adamského však bránu těsně minula.
23:12
Plzeň právě vstřelila branku!
Indiáni hráli povedenou přesilovou hru a nakonec ji zakončili vstřelením kontaktní branky! Hamerlík toho přes klubko hráčů příliš neviděl, J. Sýkora vyslal střelu, kterou ještě tečoval NICHOLAS JOHNSON a pak už se kotouč vlnil v síti – 2:1! Asistence: Ján Sýkora, Petr Kadlec.
23:07
Hamerlíkova branka však není na svém místě a na led musí člen technické čety, aby kolík upevnil a posadil klec tam, kam patří. Čtyřka Ocelářů tak může diskutovat nad dalším průběhem oslabení.
23:07
Plzeň nehraje špatnou přesilovku a nepříjemnou ránu vyslal směrem na branku také zkušený Kadlec. Jenže Hamerlík je dnes zatím bezchybný.
22:46
S dalším pokusem Lva už si Hamerlík poradil a kotouč udržel. Proti ráně J. Sýkory ho zase zastoupil obětavý Galvas a srazil puk do rohu kluziště.
22:25
Lev se nadvakrát snažil procpat kotouč na Hamerlíka, nebo alespoň do jeho brankoviště. Nepovedlo se, puk se odrazil k Orsavovi a ten vyhodil.
21:45
Polívka přečetl přihrávku Matuše zpoza branky na Rufera a zasáhl hokejkou. Třinec zůstal u puku, ale Jakub Klepiš (TRI) si v souboji s Boháčem pomohl faulem a je vyloučen na dvě minuty za podražení.
21:24
Lev vybojoval puk v obranném pásmu a založil plzeňský útok. Škodě však nevyšel přechod přes modrou čáru, do ofsajdu se zapletli J. Sýkora a Johnson.
20:47
Západočeši se dostali do útočného pásma a nebezpečnou střelou z první se prezentoval Kratěna, ale minul. Pak hosté úplně nejlépe nevystřídali a připravili se o pobyt v útočné třetině.
20:15
Plzeň zahájila druhou třetinu zakázaným uvolněním a centři prvních formací si buly zopakovali před Polívkou. Tam byl úspěšnější Bližňák a indiáni mohou dopředu.
20:01
Začala druhá třetina.
V Třinci se fanoušci při odchodu hráčů do šaten tradičně mohou těšit na krátký rozhovor s některým z Ocelářů. Tentokráte byl zpovídán obránce Vladimír Roth, jenž asistoval u obou branek Adamského. V tom druhém případě pelášil po Rothově přihrávce Adamský sám na branku.

„Nebyla to zázračná přihrávka, tam to bylo spíše o štěstí. Plzeňský obránce se trochu zalekl, puk mu propadl a Áda jel sám na branku. Věděli jsme, že Plzeň hraje poslední zápasy ve skvělé formě a čekali jsme těžký zápas. Chtěli jsme na ně vlétnout a myslím, že se to opravdu povedlo. Vstřelili jsme dvě branky, uklidnili jsme se a dál můžeme pokračovat v naší hře," uvedl nejproduktivnější obránce soutěže Roth.
Statistiky po první třetině:

Střely: 11 – 7,
střely mimo: 5 – 3,
hity: 5 – 8,
vyhraná vhazování: 17/26 – 9/26,
úspěšnost na vhazování: 65% – 35%,
trestné minuty: 2 – 4.
V Třinci je za námi úvodní třetina ostře sledovaného střetnutí mezi Oceláři a plzeňskými indiány. Domácí mužstvo vlétlo na soupeře ze západu Čech, jak se na lídra tabulky sluší a patří. Už ve druhé minutě otevřel skóre Adamský, když na brankovišti při přesilovce doklepl do sítě odraženou střelu Klepiše. Třinečtí hráli nadále velmi aktivně, ve čtvrté minutě pak Rothova přihrávka prošla znovu až k Adamskému, ten jel zprava sám na branku a debutujícího Polívku podruhé prostřelil. Během své přesilové hry se konečně probrala i Plzeň, ale po Pletkově nabídce střílel Johnson pouze do boční sítě. Pak už se hostům povedlo hru plnohodnotně vyrovnat, avšak k další stoprocentní šanci se již nedostali a v dalších třetinách budou muset stahovat dvoubrankové manko. Třinec může hrát s větším klidem na holích.
Další třetina začne přibližně v 16:03.
20:00
První třetina skončila.
19:44
Moravčíkovi propadl kotouč na obranné modré čáře a vypadalo to na únik Klepiše. Hru však velmi dobře přečetl Polívka, vyjel daleko z brány a rozehrál.
19:06
Klesla si za asistence Adamského poradil s aktivním Simonem a Adamský pak alespoň vystrkal puk z obranného pásma, Rozběhla se poslední minuta první části.
18:29
Kreps nejdříve střílel nepřesně, ale nápor první třinecké pětky pokračoval. Hrňa pak přesnou žabičkou našel hůl Orsavy, který, ač tísněn Kadlecem, vystřelil na Polívku. Plzeňský brankář našel kotouč v lapačce.
18:04
Oceláři měli problémy s napadáním indiánů a nakonec je pustili do příležitosti. Žejdlovu přihrávku vystihl Kratěna a snažil se hned zpoza brány zasouvat za Hamerlíka, marně.
17:37
Rufer nevěděl, co má s pukem udělat, a ještě před červenou čarou jej nahodil dopředu. Pulpán pak byl u něj dříve než Kindl, a proto se píská zakázané uvolnění.
16:48
Hosté jsou již v plném počtu a druhé oslabení dokázali ubránit celkem bez větších potíží. Třinec zůstává na puku a rozehrává zezadu.
16:26
Roth střílel těsně vedle, ale pak musel obracet dozadu. Puk zavezl až za Hamerlíka Schleiss a neúspěšně se snažil vymodlit si faul.
15:39
Klepišovu rozehrávku vystihl Kratěna a snažil se založit plzeňský protiútok. Jenomže velmi rychle se stihl vrátit Adamský a Kratěnův pas na Lva zablokovat.
15:20
Třinečtí se drželi v útočném pásmu, ale dlouho se nemohli dostat ke střele. Pak si Kreps odstavil Jeřábka, nabil Noskovi a jeho dělovka doslova sestřelila obětavého Baleje. Slovenský útočník míří na střídačku v doprovodu spoluhráčů a s velmi bolestivou grimasou. Uvidíme, zda bude v zápase pokračovat.
14:30
Lukáš Pulpán (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za podražení. A byl to faul právě na osobu aktivního Polanského. Třinec si zahraje druhou přesilovku, první využil.
14:25
Polanský nadělal plzeňské obraně svým pohybem obrovské problémy, zbavil se Johnsona a přihrál na střelu Linhartova. Ten docela dlouho váhal a pak byl jeho pokus sražen vedle.
13:42
Bližňák s Jeřábkem na chvilku udrželi hru v třineckém obranném pásmu, ale pak se ke kotouči dostal Klesla, přihrál Orsavovi a ten bekhendem nahodil za Polívkovu klec.
13:07
Plzeň zahrála dvakrát v řadě za sebou pouze na zakázané uvolnění. Ve druhém případě nepřihrál přesně Kratěna a hra se znovu přesouvá před Polívku.
12:43
Rákos objel celou obrannou třetinu Plzně, ale ke střele se neprotlačil. To Matuš už byl úspěšnější a svou ránu schoval za obránce Kadlece. Polívka si lapačkou přesto poradil.
12:08
Po zakončení Lva zasáhl Hamerlík a přikryl puk svou lapačkou. Na brankovišti se strhla menší potyčka třineckých obránců právě se Lvem a Johnsonem. Situace se však brzy uklidnila a je tu druhá komerční pauza.
11:54
Třinec se po úvodních ofenzivních minutách trochu stáhl a častěji se hraje před Hamerlíkem. Mozíkův únik po levé straně musel zastavovat Galvas.
11:15
Už to vypadalo na vyloučení Kratěny, ale rozhodčí nakonec svůj verdikt po konzultaci s Hrabalem opravili a vhazuje se po pravé ruce Hamerlíka. Pěkné gesto fair play předvedl třinecký obránce.
10:38
Nebezpečí před Polívkovu bránu vezl Kreps, ale nakonec se puku zmocnili hostující beci a třinecký útok odjel střídat. Sledujeme svižná hokej ve stylu nahoru dolů.
09:59
Mnohem nebezpečněji pálil od modré čáry rozjetý Mozík, jenomže ani jeho pokus až na Hamerlíka neprošel. Třinecký gólman přerušil hru v další akci, kdy pro jistotu pokryl volný kotouč.
09:18
Simon si to namířil přímo mezi třinecké obránce a pokusil se o střelu. Střílel však z těžké pozice, puk mu sjel a branku nakonec vůbec netrefil.
08:47
Polívka střelu Polanského vyrazil ke svým spoluhráčům a ti už dostali puk do bezpečnější vzdálenosti od branky.
08:31
Druhá formace Třince pořádně zatápěla plzeňské defenzivě. Kadlec nejprve jen tak tak ubránil Polanského. Po přihrávce Draveckého už jeho zakončení zabránil až Polívka.
07:46
Moravčík pustil Orsavu do zakončení, ale třinecký útočník to měl z těžkého úhlu a Polívku nepřekonal. Schleiss pak táhl hostující protiútok, jenomže trefil pouze Rotha.
07:20
Západočechům přesilová hra pomohla a nyní už se dostávají do hry. Povedený zákrok však třinecký Hamerlík vytáhl i proti tvrdému projektilu Moravčíka.
07:07
M. Doudera vyslal přihrávkou po mantinelu do útoku Rákose, Polívka jeho pokus vyrazil. Na druhé straně zkrotil Hamerlík vysoký puk z hole Simona.
06:57
Třinečtí tedy přestáli jednu velkou plzeňskou šanci a celé oslabení bez inkasované branky. Po plzeňském ofsajdu následuje úvodní komerční přestávka.
06:42
Teď ovšem předvedli hosté pěknou kombinaci na jeden dotek! Pletka už mohl střílet, ale ještě vracel puk na Johnsona, americký útočník rozvlnil v dobré pozici jen boční síť!
05:49
V další situaci se před Hamerlíkem zjevil Pletka, ale nakonec na kotouč nedosáhl. Ocelářům se daří v pohodě bránit a vystřelovat puky dopředu.
05:24
Jeřábek připravil střeleckou pozici pro Lva, ale Hamerlík si pomocí betonu s jeho ranou poradil. Vyhození z obranné třetiny pak obstaral Orsava.
04:50
Třetí formace Plzně vedená Simonem teď dostala Slezany pod menší tlak a vykoledovala si první faul. Na trestnou lavici zamířil Josef Hrabal (TRI) na dvě minuty za hrubost.
04:07
První obtížnější zákrok si připsal Hamerlík, avšak povedlo se mu puk podržet. Oceláři zahráli po buly pouze přes všechny čáry, a tak se hra před jejich branku vrátí.
03:52
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři zatím zápasu jasně dominují a zaslouženě přidávají další branku! Zatím je to utkání MARTINA ADAMSKÉHO, který si tentokrát udělal prostor na pravém křídle, využil chyby plzeňského beka a ujížděl sám na Polívku! Nic velkého nevymýšlel, prostě hostujícího gólmana prostřelil ranou k tyči – 2:0! Asistence: Vladimír Roth.
03:17
Galvas se octl před Polívkovou brankou a ještě přihrával na Krepse, ten však na puk nedosáhl. Následná Linhartova rána od modré prosvištěla těsně nad bránou hostí.
02:48
Indiánům se nepovedla rozehrávka a vše skončilo zakázaným uvolněním. Na střídačku se spěchal schovat Mozík, ale rozhodčí si pro něj přijeli a vracejí ho do hry.
02:18
Hamerlíka se pokoušel zaměstnat Simon, ale kotouč před branku neprotlačil. O několik sekund později nesedla střela od modré čáry Pulpánovi.
01:41
Velmi nadějně pro domácí vypadala také další útočná akce. Do přečíslení se hnali Rákos s Matušem, ale nedokázali si přesně přihrát.
01:17
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři přesilovou hru bleskově využívají a v zápase jdou do vedení! Hned po buly zamkli Plzeň před Polívkou, na modré čáře dostal Klepiš a jeho střela se od zadního mantinelu odrazila přímo do brankoviště! Tam se nejrychleji zorientoval MARTIN ADAMSKÝ a doklepl do odkryté klece – 1:0! Asistence: Jakub Klepiš, Vladimír Roth.
00:58
Plzeň se hned v první minutě musí potýkat s nepříjemností. Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za držení třineckého Polanského.
00:42
Na opačné straně nahazoval puk před branku Kreps, jenomže nenalezl nikoho ze spoluhráčů. Cíl minula i tvrdá rána Slováka Draveckého.
00:13
Na prvním vhazování uspěli hostující indiáni, Schleiss se následně protáhl po levém křídle, ale za brankou ho o puk připravil domácí Klesla.
00:01
Utkání právě začalo.
Diváci shlédli nový videomapping, který se ohlédl za mistrovskými oslavami v roce 2011, výstavbou nové Werk Areny nebo dosavadním průběhem sezony. Nyní už by na led měli nastoupit rozhodčí, hostující hráči a pak domácí Oceláři.
Proběhla poslední úprava ledové plochy a za deset minut souboj Ocelářů s indiány začne. V sestavě Třince figuruje i obránce Lukáš Galvas, jenž nastoupí ke kulatému devítistému utkání v české nejvyšší soutěži.
Něco přes půl hodiny zbývá do úvodního buly a první diváci ve Werk Areně sledují závěrečná rozbruslení obou mužstev. Podle informací na třineckých webových stránkách by mělo být dnešní utkání vyprodáno. Fanoušci se dnes mimo jiné mohou těšit na nový videomapping na ledové ploše před zápasem.
Indiáni sáhli k velmi překvapivému kroku a do branky dnes nasadili dvacetiletého Patrika Polívku, který si odbude svou extraligovou premiéru. Obvyklá jednička Matěj Machovský by měla zůstat pouze na střídačce, Lukáš Mensator vůbec není připraven do zápasu naskočit. Jednotlivé formace Západočechů pak zůstávají nepozměněny, trenér Michal Straka se musel vypořádat pouze s absencí Ryana Hollwega, Američan nesmí kvůli trestu po dobu šesti duelů hrát. Jeho místo ve čtvrtém útoku zaujal Matěj Beran. Také Plzeňští mají svého zástupce v české juniorské reprezentaci a je jím Dominik Kubalík, ten dnes plzeňské ofenzivě nepomůže.
Oceláři neudělali změnu na postu brankáře oproti poslednímu duelu v Liberci a také dnes nastoupí od první minuty Slovák Peter Hamerlík. Záda mu bude krýt Šimon Hrubec. Obranné dvojice Třince zůstávají stejné, z té čtvrté akorát vypadl mladý Michael Foltýn, kterého dnes vůbec neuvidíme. V útočných řadách Slezanů velké změny rovněž nenalezneme. Pouze ve čtvrtém útoku vystřídal Davida Ciencialu o něco zkušenější Denis Kindl. Třinec stále nemůže počítat s útočníky Zbyňkem Irglem a Tomášem Plíhalem, nicméně druhý jmenovaný už začal s tréninkem na ledě. Proti Plzni nebude hrát ani Marek Růžička, jenž je na šampionátu juniorů v Kanadě.
STATISTIKY A ZAJÍMAVOSTI

V Třinci je nejproduktivnějším členem A mužstva útočník Erik Hrňa (18+12), který si svými výkony vysloužil premiérovou pozvánku do reprezentace a zahrál si na turnaji v Rusku. Hrňa je dokonce nejlepším střelcem celé soutěže a logický také nejlepším kanonýrem Ocelářů. V kanadském bodování je Hrňa pátý, elitní desítku uzavírá třinecký obránce Vladimír Roth (8+19), nejlepší třinecký nahrávač a nejproduktivnější bek celé extraligy. Pozadu nezůstávají ani tradiční opory Ocelářů, a to Jakub Orsava (15+11), Jiří Polanský (8+18) nebo Martin Adamský (15+10). V Radegast indexu má z Třineckých nejvíce bodů obránce Lukáš Galvas, celkově mu patří pátá pozice.

Indiáni sázejí především na týmovost a výraznou individualitu, která by byla v popředí kanadského bodování, nemají. Nejvíce bodů stihl nasbírat slovenský šikula Ján Sýkora (14+10), který právě v posledním vzájemném zápase proti Třinci zazářil hattrickem. Za J. Sýkorou najdeme zadáka Vojtěcha Mozíka (7+11), reprezentanta a pátého nejproduktivnějšího obránce soutěže. Nechybí příspěvky zkušeného Ondřeje Kratěny (7+10) nebo dalšího produktivního beka Jakuba Jeřábka (2+15), nejaktivnějšího plzeňského nahrávače. Asi uhodnete, že v Radegast indexu vládne mezi Západočechy americký útočník a bijec Ryan Hollweg, celkově v této statistice na šestém místě. Na Hollwegovy služby se ale Plzeň v Třinci nebude moci spolehnout.

Většinu třineckých zápasů odchytal Šimon Hrubec, který také kraluje extraligovým gólmanům ve většině statistik. Má na kontě nejvíce nul, a to šest, obdrží v průměru pouze 1,58 branky na utkání a chytá s 93,82% úspěšností svých zásahů. Díky skvělé formě už nakoukl do kabiny české reprezentace, naposled v Liberci ale dostal šanci jeho slovenský náhradník Hamerlík. V Plzni je nejvíce vytěžovaný mladý Matěj Machovský. Ten je v konkurenci ostatních extraligových brankářů čtvrtý a úspěšnost zákroků drží na 91,67 %. Machovský inkasuje v průměru 2,33 branky na utkání a zatím odchytal jeden zápas s čistým kontem. Jeho náhradníkem v brankovišti je mnohem zkušenější Mensator.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

Obě mužstva se doposud v aktuálním ročníku extraligy střetla dvakrát a v obou případech se z vítězství radovali domácí. Utkání to byla vždy zajímavá, v Třinci došlo k méně radostnému zranění a otřesu mozku útočníka Matuše, v Plzni pobavil diváky třemi brankami Slovák J. Sýkora.

6. kolo, pátek 26. září 2014:
HC Oceláři Třinec vs. HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a asistence: 29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) – 60. T. Sýkora (Jeřábek).
Diváci: 4551.

19. kolo, středa 12. listopadu 2014:
HC Škoda Plzeň vs. HC Oceláři Třinec 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Branky a asistence: 10. Kratěna (Mozík, Kadlec), 32. Kašpařík (Lev, J. Sýkora), 50. J. Sýkora, 52. J. Sýkora (Lev), 60. J. Sýkora – 20. Irgl (Adamský, Trončinský), 44. Plíhal (Hrňa).
Diváci: 4026.
HC ŠKODA PLZEŇ

Plzeňská Škoda nenastartovala novou sezonu zrovna ideálně, ale poslední dobou zařadila konečně vítězným způsobem a pořadím se vehementně škrábe směrem nahoru. Západočechy najdeme na 5. pozici s osmačtyřiceti body. Bodově jsou na tom stejně i šesté Pardubice, to na duo Sparta Praha – Kometa Brno ztrácejí indiáni již devět bodů. Stejně jako Třinec, tak i Škoda posledních pět zápasů vyhrála. Vše začalo nečekaným triumfem na ledě Sparty, v přestřelce udolala Plzeň doma Litvínov, zvítězila v Praze proti Slavii, v prodloužení přehrála Karlovy Vary a před dvěma dny doma rozstřílela Mladou Boleslav.

Poslední utkání Plzně:
HC Škoda Plzeň vs. BK Mladá Boleslav 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

Branky a asistence: 5. Lev (J. Sýkora), 25. Kratěna (Jeřábek), 33. Bližňák (Kratěna, Mozík), 53. Simon (Jeřábek, J. Sýkora), 55. Balej (Lev), 60. Schleiss (Johnson, Jeřábek) – 13. Mikulík.
Diváci: 6301.

Po odvolání kouče Razýma vede mužstvo trenér Michal Straka, bratr plzeňské legendy a majitele klubu Martina, a v současnosti si může pískat. Jeho mužstvo nejen, že stále vítězí, ale ani ho netrápí žádná zranění. Listina zraněných je v Plzni v tuto chvíli prázdná. Do mužstva se povedlo zapracovat slovenského útočníka Maria Bližňáka z bratislavského Slovanu a Škodě momentálně schází jen mladý útočník Dominik Kubalík, jenž reprezentuje český juniorský hokej na šampionátu v Kanadě. Proti Ocelářům nenastoupí ani Američan Ryan Hollweg, a to z disciplinárních důvodů. Hollweg to v zápase proti Mladé Boleslavi s důrazem znovu přehnal, fauloval Vrbatu nešetrně kolenem a indiánům bude opět chybět po dobu šesti utkání.
HC OCELÁŘI TŘINEC

Oceláři se již dlouhou dobu drží na samotném čele extraligové tabulky, v posledních kolech dokonce ještě navyšují svůj náskok na druhý Litvínov. Aktuálně tedy patří svěřencům kouče Kalouse 1. příčka se ziskem osmašedesáti bodů. Druhá Verva se drží o devět bodů zpět, o dva body za chemiky najdeme pražskou Spartu a brněnskou Kometu. Momentálně drží Třinečtí úspěšnou sérii pěti vyhraných zápasů v řadě. Uspěli v Pardubicích, doma proti Olomouci, v Litvínově, zvládli také domácí slezské derby proti Vítkovicím a po reprezentační přestávce zdolali na nájezdy i Liberec na jeho ledě.

Poslední utkání Třince:
Bílí Tygři Liberec vs. HC Oceláři Třinec 3:4 sn (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0)

Branky a asistence: 13. Filippi (Radivojevič, Lašák), 16. Krenželok (Bulík, Bartek), 36. Filippi (Vampola) – 29. Hrňa (Kreps), 52. Adamský (Polanský), 54. Orsava (Kreps, Hrňa), rozh. nájezd Orsava.
Diváci: 5964.

V Liberci udělali Třinečtí po delší době změnu na postu gólmana, branku hájil Slovák Peter Hamerlík a reprezentační brankář Šimon Hrubec zůstal pouze na střídačce. Po zranění se Ocelářům vrátili do hry obránci Vladimír Roth s Davidem Noskem, a na marodce třineckého mužstva tak zůstávají již pouze dva útočníci. Jedná se o Zbyňka Irgla a Tomáše Plíhala. Proti Plzni nenastoupí ani mladý útočník Marek Růžička, který hájí české barvy na juniorském mistrovství světa v Kanadě.
Příjemné nedělní odpoledne, vítejte při sledování textového online přenosu z dvaatřicátého kola hokejové Tipsport extraligy. Naše nejvyšší hokejová soutěž má dnes na programu kompletních sedm utkání předposledního kola v tomto kalendářním roce. Naposled v roce 2014 se před domácím publikem představí také lídr extraligy, HC Oceláři Třinec. Slezané budou bojovat proti týmu HC Škoda Plzeň. Obě mužstva hrají v současnosti ve skvělé formě a obě pětkrát v řadě zvítězila. Dnes bude vítězná šňůra některého ze soupeřů roztržena. Zajímavé utkání bude možno sledovat rovněž v televizi, a proto se začne o deset minut později, než tomu bývá v neděli v Třinci obvykle, tedy v 15:10. Pokud se nedostanete přímo do hlediště třinecké Werk Areny, sledujte náš online přenos! Jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.


Články odjinud