Z mé strany už je to pro dnešek definitivně vše. S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo ve vyprodaném First Niagara Center 19070 diváků se s vámi loučím a přeji hezké poslední úterý roku 2015!
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Braden Holtby (WSH) 31 zákroků, 0 gólů, úsp. 100 %
2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
3. Jay Beagle (WSH) 1+0
Je dobojováno, Capitals získali osmou výhru v řadě – podařilo se jim to i bez železného muže Johna Carlsona, jenž dnes nehrál poprvé po neuvěřitelných 412 zápasech! Ve třetí třetině už se utkání spíše dohrávalo, Sabres se však přeci jen zmohli na závěrečný tlak. Evander Kane měl minutu před koncem na hokejce kontaktní gól, ale Braden Holtby ho famózním způsobem vychytal. Washingtonský fantom tak udržel druhé čisté konto v sezóně a dovedl svůj tým k výhře, jejíž základy byly položeny dvěma góly v prostřední dvacetiminutovce.
59:43
Hosté drží kotouč ve středním pásmu a nikam už se neženou, ve třetí třetině se už nic nestane.
59:02
Tak to mě potěš koště! Jasný zákrok týdne – minimálně! Evander Kane měl na holi jednoznačný gól, když vtom se před ním zničehonic zjevila Holtbyho lapačka!
58:48
A mohlo být sníženo. Bogosian totiž našel v předbrankovém prostoru volného Jamieho McGinna, ten ale na Holtbyho nevyzrál!
58:19
Linus Ullmark peláší na střídačku, Sabres to zkoušejí v šesti!
57:38
Jack Eichel na útočné modré ztratil puk a na druhou stranu už míří Beagle, zdá se, že svěřenci Barryho Trotze už si dvougólový náskok zkušeně pohlídají.
56:53
Domácí už hrají vabank a nyní na to mohli doplatit. Caps měli k dispozici přečíslení tří proti dvěma, nicméně Johanssonův pokus z levého kruhu jeho krajan Linus Ullmark vytěsnil ramenem.
56:18
Ovečkinovo nahození se od Ristolainenovy brusle odrazilo do prostoru před Ullmarkem. Švédský strážce domácí svatyně dokázal vyhodit puk do bezpečí, vzápětí však vlétl do pásma Kuzněcov a donutil Ullmarka k dalšímu zákroku.
55:50
Sudí Dave Lewis své rozhodnutí nepřehodnotil ani po domluvě s videorozhodčím, gól nemůže být pro nedovolené bránění Holtbymu ve hře uznán.
55:50
Dan Bylsma si však vybral trenérskou výzvu, a tak ještě budeme telefonovat!
55:50
Buffalští už zvedali ruce nad hlavu! Evander Kane nahodil kotouč do prostoru před Holtbym, kde se nejrychleji zorientoval Ennis a dostrkal černou pryž do sítě, přitom ale poslal k ledu washingtonského brankáře, a proto gól nemůže být uznán!
55:22
Domácí ovládli vhazování ve vlastním pásmu a vydali se do protiútoku, Johana Larssona ale zastavila předpažená pravice čárového sudího – ofsajd.
55:02
No a před námi je další komerční přestávka, už s nejvyšší pravděpodobností poslední.
55:02
To byl pane ukázkový rozštěp! Linus Ullmark se ve svém brankovišti rozmázl s hbitostí profesionálního gymnasty a bleskurychlým máchnutím lapačkou zlikvidoval tvrdou ránu z hole Alexe Ovečkina!
54:36
McCabeův pas na rozjetého Deslaurierse byl příliš prudký a skákavý a hráč, který dnes knokautoval Michaela Lattu si kotouč nedokázal zpracovat.
53:48
Alexandr Ovečkin měl na holi rozhodnutí, z levého kruhu ale orazítkoval břevno Ullmarkovy svatyně a ani následný pokus Niskanena se neujal!
53:06
Celek z americké metropole vyhodil kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak necelých sedm minut před koncem vrátí zpět před Bradena Holtbyho.
52:20
No a málem z toho byl gól! Eichel mistrnou kličkou ztrapnil Connora Carrick a prokousal se až před Holtbyho, ten ale jeho pokus dokázal zastavit. Washingtonský gólman se poté ve svém brankovišti roztáhl jak dlouhý, tak široký a za jeho záda díky tomu neprošla ani jedna z následných dorážek!
52:04
Justin Williams znovu dostal puk až do útočného pásma, oba týmy nyní střídají a další akci Sabres zakládá Jack Eichel.
51:26
Justin Williams motá domácím zadákům hlavy v útočném pásmu a sbírá cenné vteřinky, domácím se čas na vyrovnání začíná povážlivě krátit.
50:57
Oshie našel přesným pasem v mezikruží volného Nicklase Bäckströma, jehož střelu švihem Ullmark sice vyrazil pouze před sebe, ale Alexandru Ovečkinovi se pokus o dorážku hrubě nepovedl.
50:13
Hlasatel ve First Niagara Center poté ohlásil další komerční přestávku, do buffalské arény se tak společně vrátíme za pár okamžiků.
50:13
Braden Holtby se musel mít opět na pozoru, ale pokus za údajný sexuální zločin vyšetřovaného Evandera Kanea z ostrého úhlu byl spíše propagačního charakteru.
49:50
Wilson už je na ledě, před námi je posledních deset minut základní hrací doby.
49:35
Schmidtem vyhozený kotouč byl ztečován až na tribunu, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.
49:01
Hosté se osvobodili a touš je až u Ullmarka, Wilsonův trest už se přechýlil do své druhé poloviny.
48:17
Sabres dnes poprvé vystřelili v početní výhodě, s Ennisovým projektilem od modré si však Holtby bez problémů poradil a o pár sekund později si připsal další zákrok proti pokusu O'Reillyho.
47:50
Tom Wilson (WSH) se provinil zbytečným faulem v útočném pásmu a jde si odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
47:26
Evander Kane si ukousl příliš velké a nestravitelné sousto, na dva bránící hráče Caps najednou vyzrát nemohl a o kotouč zákonitě přišel.
46:39
Nepovedená rozehrávka Šavlí skončila na zakázaném uvolnění, vracející se Alzner dostal hru zpět do útočného pásma Capitals.
46:11
Užuž to vypadalo, že Sabres konečně našli recept na vousáče Holtbyho a už se dokonce rozsvítilo červené světlo, ale Jamie McGinn podle všeho kotouč za čáru nedostal – kotouč totiž rozvlnil jen boční síť!
45:14
Na střely je to 23 ku 21 ve prospěch Buffala, Sabres už to však budou mít hodně těžké. Rozjetí Capitals se totiž brání s precizností raketového inženýra.
44:25
Sudí až teď foukli do píšťalky, Linus Ullmark totiž nenápadné nahození od mantinelu pro jistotu ukryl ve své výstroji a přerušil hru.
43:54
To platí i o necelou minutu později, hra se přelévá ze strany na stranu a čas běží rychle jako Usain Bolt na světovém šampionátu 2009.
43:09
Domácí hokejisté se nedokázali udržet v útočném pásmu a na Ullmarka už se valí další washingtonská lavina. Ve třetí třetině se hraje téměř bez přerušení.
42:20
Čeljabinský expres Kuzněcov po levém křídle jako nůž máslem pronikl do útočné třetiny a z vrcholu kruhů vypálil, Ullmark ale vytasil svou lapačku včas.
41:36
Jack Eichel se obtočil okolo hostující svatyně a poté zápěstím vypálil, Braden Holtby ale spolehlivě zasáhl a udržel svůj tým ve dvoubrankovém vedení.
40:43
Úvodní buly závěrečné dvacetiminutovky sice ovládl hostující Bäckström, do útoku se však poté vydali Sabres. Holtby ale nakonec zasahovat nemusel, pokus Gionty nebyl vůbec přesný.
40:01
Třetí třetina začne ve 2:59.
Za námi už je i druhá třetina. Caps se v ní dostali už po devatenácti sekundách do vedení zásluhou Ovečkina, poté však převzali iniciativu domácí hráči, kteří si dokázali vytvořit několik stoprocentních šancí. Ani jednu z nich však nevyužili a Capitals to dokázali potrestat gólem Beagla. Od té doby byli Washingtonští lepším týmem a zdá se, že mají velmi dobře nakročeno k osmé výhře v řadě.
40:00
39:56
V samém závěru prostřední části vypálil od modré Nate Schmidt a kotouč se od zadního mantinelu nečekaně odrazil do prostoru před Ullmarkem, tam ale nebyl nikdo v bílém dresu.
39:04
Sabres znovu chybovali v rozehrávce a volného kotouče se zmocnil napadající Bäckström, jenž intuitivně oslovil z druhé vlny si najíždějícího Alexandra Ovečkina, tomu ale střela nesedla podle jeho představ.
38:15
Schmidtův pokus od modré zblokoval obětavý Ennis, tlak hostů však nadále pokračuje. Ovečkinovi a spol. po Beaglově gólu narostla křídla, Caps jsou v těchto chvílích o třídu lepší.
37:38
Jevgenij Kuzněcov se vtipnou zadovkou pokusil oslovit Johanssona, švédský křídelník ale záměr čeljabinského odchovance nepochopil a Linus Ullmark mohl zůstat v klidu.
37:02
Zemgus Girgensons se vymotal z obklíčení u mantinelu a dovezl kotouč na útočnou modrou Bogosianovi, jehož nahození skončilo v Holtbyho náruči.
36:10
Taylor Chorney už je na ledě, Caps to zvládli s přehledem a grácií.
35:47
Capitals nyní osvobodil Karl Alzner, Chorneyho trest už se rychle chýlí ke svému konci a Holtby je stále bez zákroku v této početní nevýhodě.
35:12
Svěřenci Dana Bylsmy se ještě ani nepodívali do útočného pásma, Caps brání svou modrou čáru opravdu znamenitě.
34:37
Ve své první přesilovce Sabres ani jednou nevystřelili a ani tu druhou nezačali ideálně – hosté vyhodili kotouč až k Ullmarkovi.
34:10
Hosté půjdou po komerční přestávce do čtyř, dvě minuty za nedovolené bránění totiž vyfasoval Taylor Chorney (WSH).
33:38
Matt Niskanen zkusil štěstí od modré, jeho pokus ale postrádal přesnost a Ullmark byl tentokrát bez práce.
32:55
Washington právě vstřelil branku!
Domácí schytali tvrdý direkt – prakticky po celou druhou třetinu byli lepším týmem, už však stihli podruhé inkasovat. Wilson se zmocnil odraženého kotouče na modré čáře a bez váhání vypálil. Puk se o zadní hrazení odrazil do předbrankového prostoru k trestuhodně neobsazenému JAYI BEAGLOVI, jenž bez problémů překonal bezmocného Ullmarka! Asistence: Tom Wilson.
32:30
Domácí jsou ve druhé třetině jasně lepším týmem, zatím se jim ale nedaří najít recept na skvěle chytajícího Holtbyho.
31:41
Alznerovy nepovedené rozehrávky se zmocnil Jamie McGinn, hosté mají s aktivním napadáním Bylsmovy party velké problémy.
30:49
Oba kohouti samozřejmě vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.
30:49
Tak to byla parádní bitka! Michael Latta se rozhodl pomstít krvácejícího Williamse a vyzval k pěstnímu souboji Deslaurierse, ten mu však udělil několik pravých háků a tvrdým úderem pěstí ho nakonec knokautoval! Deslauriers poté zamával pěstmi ve vzduchu a dokonale dostal ztichlou arénu do varu!
30:20
Evander Kane si nepohlídal ofsajdovou linii a do pásma pronikl dříve než s pukem hrající Jack Eichel – ofsajd. A na řadě je další komerční přestávka.
29:32
To jsou šance, to jsou šance! Ullmark vykopl střelu od modré pouze před sebe, kde stál T.J. Oshie, tváří v tvář odkryté domácí svatyni ale přestřelil!
28:47
Zemgus Girgensons se od pravého hrazení natlačil až před Holtbyho, ale nedokázal vystřelit. Kdyby se mu to podařilo, puk by nejspíš skončil v síti, poněvadž Holtby se po kontaktu s clonícím Larssonem svalil k zemi.
28:09
Nic Deslauriers u hrazení poslal k zemi Justina Williamse, z jehož obličeje po zásahu holí od domácího pořízka vyzurčil potůček krve.
28:00
Před námi je komerční přestávka. Caps ve druhé třetině vystřelili na branku pouze dvakrát, jedna ze dvou střel však skončila v síti.
28:00
Hosté už hráli v pěti ve chvíli, kdy měl Brian Gionta na hokejce vyrovnání. Kapitán Šavlí ale nedokázal přetavit přesný Kaneův pas v gól, z bezprostřední blízkosti totiž pálil vysoko nad!
27:51
Franson trefil od modré pouze obětavého Toma Wilsona a následný pokus Gionty nebyl vůbec přesný. Beaglův trest už je téměř u konce.
27:04
Nyní se podařilo osvobodit Washingtonské Taylorovi Chorneymu, svěřenci Dana Bylsmy jsou v této početní převaze zatím bezradní.
26:42
Holtby vyklepal puk ze své lapačky pro Natea Schmidta, jenž vyhodil černou pryž přes všechny čáry.
26:06
Ihned po buly tvrdě vypálil od modré Rasmus Ristolainen, jeho projektil však orazítkoval pouze zadní mantinel.
25:57
Jay Beagle (WSH) ve středním pásmu přesekl Eichelovi hůl a půjde si za to odpykat dvouminutový trest. Sabres si poprvé zahrají v početní výhodě.
25:27
Důrazný Jamie McGinn se natlačil až před Holtbyho, jehož i kvůli tomu, že do něj zezadu strčil Bäckström srazil k ledu. Hra je tedy přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Šavlí.
25:05
Sledujeme parádní hokej nahoru-dolů. Nyní se vydal do útoku Marcus Johansson a prodral se až před Ullmarka, jenže švédský šikula pod tlakem nevystřelil podle svých představ.
24:31
Bogosianova zblokovaná střela doletěla k Johanu Larssonovi, jenž se ještě snažil najít svého kapitána Giontu, jenže úspěšný nebyl.
23:45
Teď Holtby Trotzovu partu pro změnu podržel, když ramenem eliminoval zajímavý pokus z hole Sama Reinharta.
22:58
Braden Holtby si teď hodně riskantní rozehrávkou pořádně zavařil, ale domácí to nedokázali potrestat a než stihl Bogosian o pár sekund později vypálit od modré, strážce washingtonské svatyně už byl zpět na nohou!
22:11
Z něj ale nic převratného nevzniklo a na druhou stranu se vydal Tyler Ennis, jenž nic nevymýšlel a od modré napálil puk do Holtbyho lapačky, čímž vybojoval buly v útočném pásmu.
21:43
Mladík Eichel v souboji u hrazení ztratil kontrolu nad kotoučem, hosté tak mohou založit další rychlý protiútok.
21:02
Poměrně rychle mohlo být zase srovnáno, ale Girgensonsův bekhend z mezikruží proletěl těsně vedle pravé tyče washingtonské svatyně. Dezorientovaný Holtby by byl bez šance!
20:19
Tak to je raketový vstup do druhé třetiny v podání Capitals! Nicklas Bäckström v rohu kluziště obral o kotouč zelenáče Reinharta a famózní zadovkou poté poslepu našel nikým nehlídaného ALEXANDRA OVEČKINA, jenž se tváří v tvář Ullmarkovi nemýlil! Asistence: Nicklas Bäckström, T.J. Oshie.
20:01
Druhá třetina začne ve 2:00.
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Příliš strhujících momentů nenabídla a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Na začátku utkání byli jednoznačně aktivnějším týmem Capitals, po jejich nevyužité přesilovce se ale karta obrátila a Buffalo bylo favoritovi minimálně vyrovnaným soupeřem.
20:00
19:53
Holtby si připsal svůj desátý zákrok a vyklepal kotouč ze své lapačky, první třetina už je definitivně téměř u konce.
19:06
Už se rozběhla poslední minuta první třetiny a ani jeden tým se už nikam nežene, vše nasvědčuje tomu, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu.
18:28
Josh Gorges už hrál ve středním pásmu, Sabres tak pro signalizovaný ofsajd musejí vyklidit vydobyté pozice za modrou čarou.
17:40
Letošní debutant Connor Carrick se vydal na exkurzi na útočnou polovinu a prokousal se až do palebné pozice, v klíčový moment mu však puk sjel z čepele hokejky.
16:57
Domácí kapitán Gionta nedokázal využít nepovedené rozehrávky Capitals, na útočné modré ho totiž odstavil od kotouče zodpovědný Nate Schmidt.
16:08
Caps se poté usadili v pásmu a právě Andre Burakovsky si všiml volného Niskanena a předložil mu ideální pas. Bývalý zadák Pittsburghu se s tím nepáral a tvrdě vypálil, mířil však jen do míst, kde stál připravený Linus Ullmark.
15:33
Jake McCabe odstavil od kotouče do pásma pronikajícího Burakovskyho, ale jeho následná rozehrávka už tak povedená nebyla.
14:45
Ihned po buly vypálil Jason Chimera, švédský čahoun Ullmark se ale ani tentokrát nenechal nachytat na hruškách.
14:26
Marcus Johansson jako velká voda vletěl do útočného pásma, které obkroužil a poté nahodil kotouč do prostoru před Ullmarkem, kde však nebyl nikdo v bílém.
14:08
Lotyšský hrdina Zemgus Girgensons se vydal na ojedinělý útočný výlet a po delší době zaměstnal nudícího se Holtbyho. Před námi je další komerční brejk.
13:31
Domácí zatím velmi pečlivě střeží střední pásmo a svého soka k ničemu nepouštějí, Schmidt se nyní zmohl pouze na nekonstruktivní vyhození puku.
12:50
Deslauriersův pokus nebyl vůbec přesný a touš skončil v rohu, kde se o něj v tuto chvíli svádí lítá bitka.
11:59
Ani vítězi ceny Hobeyho Bakera se nepodařilo kloudně rozehrát, podobně ale dopadl na druhé straně i Jay Beagle.
11:01
Jevgenij Kuzněcov se zodpovědně vrátil a ve vlastním pásmu vybojoval puk pro svůj tým, vzápětí se však dostal ke kotouči domácí mladík Eichel.
10:19
Hra je v úvodu zápasu hodně rozkouskovaná, po dalším přerušení navíc následuje už druhá komerční pauza.
09:44
Braden Holtby pro jistotu přerušil hru, následovat tak bude buly v útočném pásmu Sabres.
09:18
Po školácké chybě rozehrávajícího Fransona se k puku dostal Jason Chimera, jeho následná přihrávka ale zamýšleného adresáta Beagla nenašla.
08:50
Hra je kvůli ofsajdu Buffalských přerušena a k vhazování ve středním pásmu dojde až po komerční přestávce.
07:55
Capitals se opět usadili v pásmu, Andre Burakovsky ani Brooks Laich ale nedokázali seřídit svá mířidla a Ullmark byl bez práce.
07:17
Weber už je na ledě, domácí to zvládli bez ztráty kytičky a jsou v plném počtu.
07:01
Zach Bogosian vyšťoural puk z rohu kluziště a uvolnil Briana Giontu, jenž bez váhání poslal černou pryž do útočného pásma.
06:10
Bäckströmova odražená střela se odrazila na levý kruh k ostrostřelci Ovečkinovi, ten ale nedokázal vypálit a domácí opět vyhodili puk až k Holtbymu.
05:33
Svěřenci Dana Bylsmy se okamžitě po buly osvobodili, další akci hostů zakládá z vlastního pásma Marcus Johansson.
05:17
Mike Weber (BUF) si půjde odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.
04:46
Poprvé v zápase se na souvislejší dobu usadili v útočném pásmu hráči v modrozlatých dresech a Caps se zmohli pouze na další zakázané uvolnění.
04:00
Sabres poté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Linuse Ullmarka.
03:55
Justin Williams se ocitl ve skvělé šanci – s pukem na holi tváří v tvář ležícímu Ullmarkovi! Zkušený křídelník však trefil pouze obětavého McCabea!
03:20
Capitals se po buly po Ullmarkově levici usadili v útočném pásmu, ale z kraťoulinkého tlaku vytěžili jen nepříliš nebezpečnou střelu od modré v podání Taylora Chorneyho.
02:26
Kupředu se po nečekaném odrazu puku vydal Evander Kane, s jeho střelou zápěstím si však Holtby bez problémů poradil.
01:41
Dmitrij Orlov ve středním pásmu čistým hitem srovnal se zemí Jakea McCabea, hra plyne dál bez přerušení.
01:06
Svěřenci Barryho Trotze jsou v úvodu aktivnější, ale Ullmark zatím zasahovat nemusel, a to i proto, že Jay Beagle v rohu o puk přišel.
00:12
Capitals se dnes budou muset obejít bez klíčového zadáka Johna Carlsona, jehož v sestavě nečekaně zastoupil Connor Carrick.
00:01
Jak už je v zámoří tradicí, utkání začne s několikaminutovým zpožděním.

Buffalo Sabres: Ullmark (Johnson) – Gorges, Ristolainen, McCabe, Bogosian, Weber, Franson – McGinn, O'Reilly, Reinhart – Kane, Eichel, Ennis – Girgensons, Larsson, Gionta "C" – Moulson, Legwand, Deslauriers.

Washington Capitals: Holtby (Grübauer) – Schmidt, Carrick, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin "C", Bäckström, Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Wilson – Laich, Latta, Burakovsky.

Rozhodčí: Dave Lewis, Chris Rooney – Brad Kovachik, Scott Driscoll.
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
Do dnešního zápasu nenastoupí žádný český nebo slovenský hráč.
VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ

V probíhajícím ročníku se dnešní soupeři ještě neutkali. V tom loňském došlo na tři měření sil, dvakrát se radoval Washington a jednou Buffalo. Caps dokonce jeden ze vzájemných zápasů ovládli jednoznačně 6:1.
WASHINGTON CAPITALS

To celek z hlavního města Spojených států neohroženě vládne celé Východní konferenci s desetibodovým náskokem na nejbližší pronásledovatele – Floridu a Rangers. Caps drží těžko uvěřitelnou sérii sedmi výher v řadě, naposledy si poradili 3:1 s uvadajícím Montréalem.

Včerejší trénink vynechal klíčový bek John Carlson a předčasně ho opustil Braden Holtby, oba by však měli být podle trenéra Barryho Trotze v pořádku. Drobné zranění ruky vyléčil i Alex Ovečkin, jenž by dnes měl nastoupit.
BUFFALO SABRES

Šavle se po Vánoční přestávce vrátily triumfálním způsobem. Ačkoliv v noci na neděli v Bostonu prohrávali 1:3 ještě deset minut před koncem, nakonec zvítězili přesvědčivě 6:3. Na kanonádě se nejvýrazněji podílel Jack Eichel, jenž nasbíral hned čtyři kanadské body (2+2).

Většina sousedů Sabres v tabulce však v poslední době také pravidelně boduje, a tak jsou svěřenci Dana Bylsmy přikováni na čtrnácté příčce Východní konference s osmibodovou ztrátou na play-off.

Nejistý je start nemocného Matta Moulsona a Evandera Kanea, jenž je tamní městskou policií vyšetřován údajně za pohlavní zločin. Do tréninku už se vrátil gólman Robin Lehner, dnes však ještě chytat nebude.
Hezké brzké ráno! Vítám vás u sledování dalšího duelu kanadskoamerické NHL, která má dnes na programu šest utkání. My se zde společně zaměříme na zápas, v němž Buffalo Sabres přivítají rozjeté Washington Capitals, tak si nařiďte budíky a buďte u toho s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.