Třebíč sice dohrávala utkání ve 3, ale už to bylo pro Havířov pozdě. Domácí vyhrávají zcela zaslouženě. Naprosto ovládli dnešní utkání a nejvíc jim k tomu pomohl Roman Erat, který si připsal hned čtyři branky. Také rozhodly přesilové hry, které dnes Třebíčští dokázali proměnit dokonce 5. Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a čtvrtfinále pokračuje hned zítra, opět od 17:30.
Hezký večer.
60:00
59:36
Ještě jedno vyloučení pro Třebíč. 2 minuty pro Rostislava Malenu (TRE).
59:10
Třebíč se osvobozuje.
58:35
Třebíč mohla jít do brejku ale puk zastavil poslední z obránců Havířova.
58:00
Vyloučen Patrik Petruška (TRE) – 2 minuty za sekání.
57:11
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
A nakonec je z toho branka. Po nahrávce zpoza branky dostal puk do sítě ADAM RAŠKA. Další využitá přesilová hra. Asistence: Jiří Řípa, Patrik Petruška.
56:26
Tato přesilovka se domácím zatím nedaří. Ale už mají puk v pásmu tak uvidíme...
55:44
Do dobré šance se dostával Jakub Čuřík a pak jej fauloval Vojtěch Tomi (HAV) a půjde si na 2 minuty odsedět trest za hákování.
55:05
Po střele z úhlu podržel Daneček puk v lapačce.
54:33
Závar před Horčičkou, kotouč tam neposedně poskakoval což bylo nebezpečné, ale branka z toho nebyla.
53:46
Se střelou ze středního pásma neměl Daneček problém.
52:44
Buly před Horčičkou, Havířov nic nevypustí, ale za tohoto stavu se jim hraje velmi těžce.
52:01
Třebíč kontroluje závěr utkání. Brání střední pásmo a když je šance s chutí si zaútočí.
51:31
Ofsajd hostů. Buly ve středním pásmu.
51:16
Střela od modré končí vysoko nad brankou Danečka.
51:05
Buly před Danečkem.
50:42
Až teď, a bylo z toho šance jako hrom. Zcela prázdnou branku však po odrazu kotouče, hráč havířova netrefil.
50:00
Havířov opět v útočném pásmu. Ale střela nepřichází.
Dnešní utkání sleduje 2 130 diváků.
49:13
Havířov kombinuje v pásmu, až se puk dostal k Horčičkovi, který jej pokryl.
48:50
Vyloučení na 2 minuty pro Lukáše Havla (TRE) – podražení.
48:31
Na ledě teď leží Aleš Holík, je zjevně otřesen, ale bude snad v pořádku, hra je přerušena.
47:24
Havířov teď kombinuje v útočném pásmu. Třebíč je ale do nebezpečných prostor nepouští.
46:33
Odpískána hra vysokou holí, buly ve středním pásmu.
45:53
Pěkná střela z kruhů kterou Horčička vyrazil ramenem.
45:11
Havířov se sympaticky nevzdává a stále bojuje, ale Třebíč už si dnes vítězství asi vzít nenechá.
44:33
Po několika nepřesnostech se bude vhazovat před Horčičkou.
41:45
Havířov právě vstřelil branku!
Laciný gól. Havířov tak snižuje. Po nešťastné teči jednoho z obránců Třebíče propadl puk za Horčičkova záda. Gól byl připsán TOMÁŠI JIRÁNKOVI. Bez asistence.
40:22
40:14
Další branka Třebíče, která tak stihla využít přesilovku 5 na 3. A dnes už čtvrtou branku dává ROMAN ERAT. Asistence: Lukáš Havel, Aleš Holík.
40:01
Hráči už jsou na ledě, třetina začne co nevidět.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Druhá třetina je za námi. Obraz hry se moc nezměnil. Hned na úvod třetiny přidala Třebíč čtvrtý gól a bylo prakticky rozhodnuto. Třebíč je dnes lepší a především efektivnější. Dokáže využívat přesilové hry a být v nich nebezpečná. Havířov snižoval až na konci třetiny, ale Třebíč na to dokázala ještě nají odpověď a poslední třetina se bude tak asi už jen dohrávat.
40:00
39:35
Hosté vyhazují.
38:47
Matoušek je snad v pořádku, ale bude muset střídat. Do brány tak jde zpět Daneček.
38:47
Teď velmi ostrá střela trefila Matouška do masky. To nevypadá dobře, už je u něj lékař. Snad bude brankář hostí v pořádku.
38:23
Na ledě se přiostřuje. Hned dva hráči Havířova si půjdou odsedět 2 minuty: Jan Maruna – hrubost a Michael Foltýn – držení. Třebíč tak bude hrát přesilovku 5 na 3.
37:54
Rychlá odpověď domácích. Po milimetrově přesné nahrávce Petrušky před bránu skóroval ADAM RAŠKA. Asistence: Patrik Petruška, Michal Vodný.
36:08
Havířov snižuje. po zmatku před Horčičkou, která vznikla po střele z bezprostřední blízkosti, dorazil puk do brány ARON CHMIELEWSKI. Asistence: Marek Loskot, Tomáš Jiránek
34:18
Třebíč se snaží nekomplikovat si situaci a hraje ze zabezpečené obrany a občas vyrazí do nebezpečného protiútoku.
33:46
Zakázané uvolnění hostů.
33:27
Lehké nahození od modré ukryl do náruče Matoušek. Buly po jeho levici.
32:42
Několik nebezpečných šancí teď měl Havířov, ale domácí se ubránili a už jsou v plném počtu.
31:35
Jakůbek to teď dobře zkoušel, ale Horčička vyrazil betonem, poté se Třebíč osvobozuje.
30:53
Vyloučen Vlastimil Bilčík (TRE) – 2 min. držení.
29:55
Další využitá přesilovka. To co se Třebíči moc nevedlo v základní části, nyní funguje výborně. Po střele Holíka a lehké teči ROMANA ERAT je to už o pět. Erat si připisuje hattrick. Asistence: Aleš Holík, Vlastimil Bilčík.
29:15
Po nahození od modré má puk Matoušek v lapačce.
28:48
Vyloučení pro Petera Bezušku (HAV) – 2 min. nedovolené bránění.
28:31
Nyní vhazování před Horčičkou.
28:14
Čech nyní po dobré kombinaci střílel, Matoušek vyrazil do rohu.
27:01
Řípa si teď vybruslil zpoza branky, ale místo u pravé tyče Matouška nenašel.
26:28
Třebíč si musí dát pozor na rozehrávku ve vlastním pásmu, teď se Havířov málem dostal k nebezpečné střele.
26:10
Vhazování před Horčičkou.
25:08
Teď nebezpečně střílel jeden z útočníků Havířova, ale Horčička puk schoval do výstroje.
24:43
Havířov je zaskočený to asi nečekal, Třebíč kontroluje hru.
23:50
Daneček odjíždí na střídačku a do braky se postavil Petr Matoušek.
23:37
Další smrtící akce domácích, tentokráte si vzal puk JAN WASSERBAUER, ujel obránci a bekendem zavěsil. Asistence: Matěj Pekr.
22:21
A další jeho zákrok betonem. Ale střela nebyla zase tak nebezpečná.
22:16
Havířov se snaží zjednodušit hru a vše posílají na Horčičku, ten byl teď nucen ukrýt puk do lapačky.
21:27
Nahození na Horčičku bylo nepříjemně tečované, ale brankář domácích puk vyrazil.
20:32
U puku Havířov, ale Třebíč si hlídá modrou čáru, zatím bez střely na branku ani na jedné straně.
20:01
Ještě bych rád zmínil atmosféru, které odpovídá tomu, že už se hraje play-off, přijelo i hodně fanoušku z Havířova a dělají zápasu důstojnou kulisu.
Hráči obou mužstev už krouží po ledě, druhá třetina začne zhruba za minutku.
Je za námi první třetina dnešního zápasu. Po úvodu, kdy se hrálo z obou stran velmi opatrně, vzala otěže utkání do svých ruk Horácká Slavia. Pomohli ji k tomu hned 2 využité přesilovky a jeden z nejzkušenějších hráčů Roman Erat, který skóroval také hned dvakrát. Uvidíme s čím do dalšího průběhu utkání přijde Havířov. Další třetina začne přibližně v 18:20.
20:00
19:56
V dobré šanci byl teď Wasserbauer, ale Daneček vytáhl parádní zákrok.
18:46
Chyba v rozehrávce hostů kterou trestá ROMAN ERAT. Ukradl puk ve středním pásmu, ujel obráncům, natlačil se před Danečka a kličkou jej překonal. Asistence: Lukáš Havel.
18:22
Ofsajd hostů, buly ve středním pásmu.
17:39
Nebezpečné nahození teď musel řešit Horčička, ale poradil si, když puk vykopl betonem.
16:42
Nyní je Třebíč jednoznačně lepší, je rychlejší na bruslích a jsou z toho i náznaky šancí.
15:39
Velká tlačenice před Danečkovou brankou, ale branka z toho nepadla.
13:55
Druhá využitá přesilovka pro Třebíč. Krásnou tvrdou střelu přesně do růžku branky umístil ROMAN ERAT. Asistence: Jakub Bartoň.
13:12
Domácí v plném počtu. Bude tak pokračovat jejich přesilovka.
12:54
Hra ve čtyřech zatím více sedí domácím.
11:58
Řípa se snažil dostat před Danečka, ale obránce ho k němu nepustil.
11:09
Síly na ledě se vyrovnají. 2 minuty si odsedí Bilčík (TRE) za Hrubost.
10:41
Třebíč navíc bude v přesilovce pokračovat, 2 + 2 minuty dostal Chmielewski (HAV) za nebezpečnou hru vysokou holí.
10:41
Nebylo to lehké pro Třebíč, dostat se do pásma, ale tam pak předvedla krásnou kombinaci na jeden dotek, ze které krásně střílel JAN ZDRÁHAL a nedal Danečkovi šanci. Třebíč využívá přesilovku. Asistence: Jakub Čuřík, Jakub Bartoň.
09:54
Úmyslný ofsajd domácích, vhazování před Horčičkou.
09:19
Třebíč pálila hned po buly, ale střela byla mimo, nyní už musejí dobývat pásmo znovu, Havířov vyhodil.
08:54
Vyloučení pro Marka Loskota (HAV) – podražení.
08:31
Teď je u puku Havířov, snaží se kombinovat v útočném pásmu.
08:05
Icing hostů, vhazování před Danečkem.
07:50
Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.
07:27
Třebíč bojuje o puk za Dnečkovou brankou, ale bez výsledku.
06:44
Hra je velmi plynulá, skoro se nepřerušuje, ale také se hraje převážně ve středním pásmu. Další šance zatím ani na jedné straně.
05:38
Hosté se osmělují v útoku, ale chybí jím finální nahrávka, takže Horčička zatím zasahovat nemusel.
04:52
Aktivnější jsou zatím domácí, ale oba soupeři zatím hlavně nechtějí udělat zbytečnou chybu.
04:23
Čech to teď zkoušel z ostrého úhlu, Daneček schoval puk do lapačky.
04:03
Střela ze středního pásma skončí v síti za brankou.
03:34
Puk na střídačce hostů, buly ve středním pásmu.
03:09
Střela Bilčíka od modré minula pravou tyč Danečkovi branky.
02:54
Zblokovaná střela končí v ochranné síti, buly před Horčičkou.
01:54
První kombinace se hostům moc nevedou, snaží se bojovat o puk, ale Horčička přikryl odražený puk. Vhazování před Horčičkou.
00:49
Pekr se dostal k puku za brankou a nahrával na modrou, s následným nahozením si Daneček poradil.
00:24
Hned dobrá střela Holík od modré čáry, Daneček měl co dělat. Domácí do utkání vlétli jako vítr.
00:01
A hned vzápětí nastupují hosté.
A nyní už na led vcházejí hráči Horácké Slavie.
Dobrý podvečer z Třebíče, zhruba za 5 minut padne první buly dnešního zápasu. Vše je připraveno k utkání, hlediště je slušně zaplněno a mnoho diváků ještě přichází na poslední chvíli. Na ledě už krouží rozhodčí dnešního utkání.

SK Horácká Slavia Třebíč: Horčička (Dusík) – Holík, Malena "A", Bartoň, J. Zdráhal, Přibyl, Bilčík – Havel, Dolníček "C", Erat "A" – Pekr, Čuřík, Wasserbauer – Petruška, Raška, Řípa – Králík, Čech, Vodný

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Lenďák, Bezuška, Repe, Valenta, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Graca – Jakúbek, Šlahař, Maruna "A" – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Sztefek "C", Pechanec "A", Klimša – P. Zdráhal, Haas, Tomi

Rozhodčí: P. Úlehla, M. Talpa – Křivohlavý, Čížek.
Začíná nová soutěž, začíná čtvrtfinále play-off!! První 2 zápasy bude hostit SK Horácká Slavia Třebíč na svém ledě AZ Havířov. Vzájemná série obou soupeřů ze základní části je vyrovnaná 2:2. Každý tým dokázal jednou zvítězit na ledě soupeře. Celkové skóre ze vzájemných zápasů je 14:11 ve prospěch Třebíče.

1. kolo: Havířov – Třebíč 2:4 (0:2, 0:1, 2:1), branky: Foltýn. Haas – Erat, Králík, Holec, Havel.

14. kolo: Třebíč – Havířov 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), branka: Repe.

27. kolo: Havířov – Třebíč 5:3 (1:1, 3:0, 1:2), branky: 2 Šedivý, Fořt, Šenkeřík, Chmielevski – Bilčík, Pekr, Čuřík.

40. kolo: Třebíč – Havířov 7:3 (3:2, 1:0, 3:1), branky: Juráň, Zdráhal, Dolníček, Ostřížek, Bartoň, Pekr – Sztefek, Jiránek, Pechanec.

Z uvedeného je patrné, že série bude zřejmě vyrovnaná a ani vítězství na ledě soupeře nemusí být výjimkou.
Mírným favoritem na postup je Třebíč, na její postup si můžete vsadit s kurzem okolo 1,5:1.
Hokejový klub AZ Havířov prokázal v základní části tohoto prvoligového ročníku, že patří mezi nejlepší týmy v soutěži. Celkově šestá příčka po základní části a zisk 82 bodů znamená pro tým ze Slezska určitě velmi solidní výsledek, který je dílem poctivé koncepční práce celého realizačního týmu. Havířov je sice týmem bez velkých hvězd, ovšem tato skutečnost nemusí, jak vidno, představovat žádnou výraznou nevýhodu.
Horácká Slavia zvládla základní část tohoto ročníku na výbornou. Třebíčští sice také zakusili slabší chvilky, kdy se tolik výsledkově nedařilo, ale protože vydařených zápasů bylo výrazně více, tak konečná třetí příčka po 52 kolech a zisk 94 bodů je vizitkou velmi dobré práce celého týmu, který táhl za jeden provaz a byl hladový po úspěchu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.