Play-off 1. ligy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Kladno - 22. března 2019   17:30

09:31' Harkabus (Čachotský) • 40:22' Skořepa (Pekr)
(1:2, 0:1, 1:1)
Stav série: (1:4)
Kladno
Kladno
10:31' Melka  (Kubík, Vampola) • 17:52' J. Strnad  (J. Říha) • 30:47' Nash  (Plekanec, Vampola) • 46:09' Jágr  (Plekanec)
Jihlava
Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil
Horácký zimní stadion, Jihlava
5 644 diváků
Kladno

Dnešní utkání sledovalo 5 634 diváků.
Semifinálová série mezi Jihlavou a Kladnem je dokonána! Po předchozích dvou sériích play-off, které zvládla vždycky Dukla, se karta jednou obrátila a tentokrát slaví kladenští Rytíři. Dnešní zápas rozhodlo asi především to, že Dukla neudržela vedení 1:0 od desáté minuty delší dobu a za minutu bylo opět srovnáno. Kladno navíc ještě otočilo v téže třetině a od té doby již vedení nepustilo. Domácí byli nejblíže srovnání hned na začátku třetí třetiny, když se prosadil po 22 sekundách Josef Skořepa, z ohromného náporu ale Poldi vybruslilo ve 47. minutě po šťastném zásahu Jaromíra Jágra. Hosté už pak Jihlavské k ničemu nepustili a došli si pro čtvrtý a poslední bod v sérii po výhře 4:2 .

Z mé strany je to dnes vše. Věřím, že za uplynulou sezonu jsem vás odtud z Jihlavy bavil a bylo mi neskutečnou ctí vás drtivou většinou zápasů během ročníku provázet. Budu se na vás těšit opět v příští sezoně! Čtenářům přeji klidný víkend, domácím hokejistům klidné léto a příště napočtenou!
59:52'
Na kladenské střídačce se již slaví. Cikánek zachytil střelu Pekra z pravého kruhu lapačkou a dočkává se i gratulací od spoluhráčů.
59:17'
Holý dostal nahrávku na osu hřiště, puk ale netrefil ideálně. To samé prakticky platilo i o Suchákovi o chvíli později.
59:02'
58 sekund před koncem si bere trenér Vlk oddechový čas! Dá se očekávat hra bez gólmana.
58:50'
Domácí dohrávají zápas v obranném pásmu, teď už je mnohem více jasné, jak celá série, potažmo sezona pro Duklu dopadne.
57:20'
Skořepa tentokrát nedosáhl na puk od Matějíčka, současně s koncem přesilové hry je opět Dukla vyhoštěna z pásma a Rytíři dohrávají zápas maximálně koncentrovaně.
56:38'
Další vyhození kladenských hráčů. Už je trochu i na domácích vidět, že to dnes prostě nepůjde.
55:41'
Teď chybělo Dukle štěstí ke třetímu gólu! Po střele jednoho z domácích obránců se k odraženému puku před prázdnou kasou dostal Skořepa, jenže nepropálil tři hole kladenských hráčů ležící na zemi!
55:01'
Harkabus je ve hře a Jihlava má přesilovku přes dvě minuty dlouho. Asi již opravdu poslední možnost na velký návrat do utkání.
54:22'
Hraje se momentálně 4 na 4. Kladno opět vyhodilo na zakázané uvolnění. Za půl minuty se vrací Harkabus na led, pak začne přesilovka Jihlavy dlouhá 2:26 minuty.
53:36'
Plekanec obral Anděla se Skořepou o puk a vyhodil jej na druhou stranu. Z přesilovky 4 na 3 tak nemá Dukla nic.
53:27'
Machač zespodu klepl pronikajícího Čachotského holí do obličeje a inkasuje 2+2 minuty za vysokou hůl! Teď se bude hrát 36 sekund 4 na 3!
53:01'
Kehar inkasoval tvrdý hit před Cikánkovou brankou, původce hitu Tomáš Harkabus je vyloučen za napadení. 1:02 se bude hrát 4 na 4.
52:41'
Kladno zásluhou dvou nejzkušenějších hráčů vyhodilo kotouč do středního pásma a Jihlavě se krátí čas.
52:24'
Pekr opět zkusil pálit od modré a přineslo to částečný úspěch, Harkabusův blok ale Cikánek překonal a zachytil puk lapačkou.
52:03'
Po Matějíčkově střele měl možnost srovnat Čachotský, když si dělal před brankou zálusk na odražený puk. Jenže Kaut mu zahákoval hůl, což byla jediná akce, kterou mohla hostující #16 udělat. Taky je za to odměněna dvěma minutami a pokud Jihlava tuto přesilovku nepromění, tak to bude už pomalu jasné.
50:41'
Holý mohl opět toto utkání zdramatizovat! Přihrávka od Zemana z rohu ledové plochy mu přišla na modrou čáru a přímo proti holi. Jenže Cikánek natáhl až k levé tyči beton a puku zabránil v dalším pohybu přes čáru!
49:41'
Od Poldi přichází další zakázané uvolnění. To se začalo soustředit především na obrannou fázi. Do útoku se ale nyní dostane, neboť domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
49:19'
Dukle nejde upřít v žádném případě snaha. Okolo Cikánka nyní Jiránek se Zemanem udělali pořádný rozruch, jenže kotouč za brankovou čáru neprotlačili. To samé se dá říci i o další akci.
48:55'
Suchánek pověsil na mantinel Redlicha, až to pěkně zadunělo. Krásný a čistý hit.
48:08'
Po icingu Kladna operovali domácí delší dobu v útočném pásmu, ale vytěžili z toho pouze vhazování před Cikánkem, Anděl mu z pravého kruhu totiž trefil lapačku.
47:26'
Hosté jsou rázem klidnější a tolik nemusí hrát dopředu. Dukle to vzalo vítr z plachet. Teď přišel na řadu opět fyzický konflikt, Jelínek dohrál Harkabuse po odpískání ofsajdové pozice a Harkabus si to nenechal líbit. Během komerční přestávky se nevylučuje a vzhůru do závěrečných 12 a půl minut třetiny!
46:09'
Kladno právě vstřelilo branku!
Dost možná klíčový gól celé série a zápasu! Kladno sice nevyhrálo buly, jenže Čachotský neudržel puk na holi a aktivní Plekanec píchl kotouč přímo před branku. Tady už to měl JAROMÍR JÁGR jednoduché. Honzík sice napoprvé vypadal, že puk má, ale proskákal mu za brankovou čáru – 2:4! Asistence: Tomáš Plekanec.
46:04'
Ač byl Čachotský rychlostně v cestě za pukem podobně jako Kehar, sudí odpískali zakázané uvolnění a hra se přesunuje do útočného pásma Poldi.
45:48'
Jágr to zkusil, údajně byl na ledě během icingu, i když samozřejmě seděl na střídačce. Takže účinek zakázaného uvolnění se pro Duklu vyrušil...
45:33'
Kladno je mimo svoji hru a Dukla jasně vládne. Kajínek střílel od modré, nestřílel na Štefana Jandu, plzeňského podnikatele, nýbrž na Cikánka, který prostor na bližší tyči uzavřel. Ale puk neudržel a hosté vyhazují na icing.
44:39'
Zajíc o mantinel ukončuje velice povedenou pasáž Dukly v početní výhodě, která ale neskončila tolik kýženým gólem. Nash se může v klidu vrátit do hry.
44:13'
Anděl nezvládl nahrávku a Redlich s Plekancem odesílají Jihlavské z útočného pásma za vlastní branku.
43:31'
Anděl nahodil na Cikánka, který lapačkou raději přikryl a přerušil hru. Vhazuje se po jeho pravici a stadion je v totální extázi. Cítí, že by to mohlo být 3:3...
43:09'
Kladno neví, kam dříve skočit. Zeman si kličkou udělal Nashe, který ho pak nedovoleně zastavil v pohybu a Nash dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Dovolí hráči na ledě domácím fanouškům udělat domino na tribunách?
41:52'
Dukla přepla do jiného módu a rázem je Kladno pod ohromným tlakem! Jedna nebezpečná střela střídá druhou, teď se však hra přesunula do středního pásma. Nash totiž pověsil na mantinel Čachotského, což se nelíbilo Harkabusovi. Drobnou potyčku ale sudí hned rozehnali.
40:22'
Dukla právě vstřelila branku!
Domácí to rozhodně nebalí! JOSEF SKOŘEPA dostal 22 sekund po zahájení třetiny kotouč od Matěje Pekra z rohu kluziště a nechytatelnou bombou z první na hraně levého kruhu prostřelil Cikánka a posunul zápas do jiné roviny – 2:3! Asistence: Matěj Pekr, druhá bude doplněna.
40:01'
Dukla má dvacet minut na to, aby odmítla konec sezony! Druhá třetina byla narozdíl od té první o dost klidnější a nabídla jediný gól. Kladno se prosadilo tradičně z přesilové hry, kterou v 31. minutě zužitkoval Brandon Nash. Jihlavu to úplně shodilo na zem, navíc se přidala další vyloučení, a když domácí nevyužili ani dvě přesilovky, začal se z některých částí zimáku ozývat pískot. Třetí třetina začne za 9 minut.

Střely na branku: 26 – 21
40:00'
39:53'
Klíma nastoupil do hry, Honzík musel nicméně čelit ještě dvěma pokusům z úhlu, které ale vychytal a tím končí druhá třetina.
39:23'
Dukla se osvobozuje a alespoň toto oslabení dobře zvládá.
38:36'
Nash na vrcholku deštníku rozdává přihrávky a je poslední instance v tomto případě. Teď mu ale strukturu narušil Jágr, z jeho přihrávky ale Nash vytěžil střelu, která šla do Honzíka.
37:52'
Vyhrané buly pro domácí přináší alespoň nějakou útěchu na jihlavské straně. Díky tomu totiž mohli Jihlavští vyhodit puk na druhou stranu.
37:51'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Klíma – 2 min., nedovolené bránění).
37:39'
Kajínkova tečovaná střela proskákala vedle pravé tyče, ale nemá to pro domácí takový význam, neboť se bude vylučovat.
36:49'
Jihlava je v křeči. Nedokáže se prostřelit do finální akce a trest pro Říhu rychle ubíhá. Rytíři vypadají naprosto herně a psychicky v klidu.
36:05'
Strnad to provedl šikovně, pomocí kliček vytáhl kotouč až do útočného pásma a vystřelil na Honzíka. Kladno ušetřilo 20 sekund.
35:39'
Hosté ale vyhrávají buly a okamžitě vyhazují až za Honzíka.
35:35'
Ani tentokrát zde nebude Jiří Říha tolik oblíben. Za hostující brankou poslal na mantinel hlavou napřed Hrníčka a dostává 2+10 minut za vražení na hrazení. Menší trest odsedí Jelínek.
35:17'
Hosté v plném počtu a Kladno tuto početní výhodu bez problémů ubránilo.
34:37'
Čachotský předržel puk dlouho a nahrál na Harkabuse mezi kruhy, který ale pustil za sebe v domnění, že někdo stojí. Nestál a jejich vzájemný pohled s Pohlem hovořil za vše.
33:29'
Pohl nahodil pouze do útočného pásma, kde ale nebyl vůbec nikdo a Poldi zase vyhazuje. Na tribunách se začíná ozývat pískot, tohle rozhodně není přesilovka, kterou by Jihlava chtěla.
33:11'
Domácí mohou snížit a nakopnout se do dalších minut! Pekr po vyhraném buly vyhodnotil situaci na střelu, zezadu mu ale do hokejky sekl Melka a dostává dvě minuty za sekání.
33:00'
Pekr se toho opět nebál, tentokrát si podržel po vzoru návštěvníků mostecké Severky úhel a zkusil Cikánka prostřelit na bližší tyči, ten se ale nenechal.
32:54'
Pekr to zkusil vzít na sebe z levého kruhu, což i udělal. Avšak jeho pokus zablokoval prakticky ihned bránící Říha a kotouč poslal až do ochranné sítě. Komerční přestávka.
32:43'
Nash si chtěl celou situaci během třetího gólu zopakovat, jenže jeho střela už tentokrát nemířila pod víko a Honzík zasáhl včas.
32:03'
Harkabus se opět dostal do slušné pozice, jenže z mezikruží přes obránce trefil pouze Cikánka. Kladno opět okupuje útočné pásmo a dohrává početní výhodu.
30:47'
Teď to je pro Jihlavu už hodně těžká situace, ba přímo kritická! Plekanec si na levém kruhu dvakrát vyměnil kotouč s BRANDONEM NASHEM, který měl na modré čáře prostor a čas. Svým pokusem z nápřahu vymetl přesně vrchní část branky a Kladno se blíží postupu – 1:3! Asistence: Tomáš Plekanec, Petr Vampola.

Kladno má nicméně ještě dvě minuty přesilovky.
30:18'
Když Jihlava ubránila tuto početní výhodu, tak na ní přichází další pohroma. Bezúch v souboji u mantinelu trefil Zajíce holí do obličeje. V tváři syna legendárního Josefa Zajíce se navíc skvěla krev, a proto dostává domácí #93 čtyři minuty za vysokou hůl.
29:47'
21 sekund před koncem jihlavského oslabení se dočkáme i ofsajdového postavení od Kladna a dalšího přerušení hry.
29:29'
Staré dobré oslabení od Jihlavy! Momentálně měli domácí brejk 2 na 1 v podobě Čachotského s Harkabusem. Čachotský udělal zhruba 90 % práce a mezi kruhy nahrál na volného Harkabuse. Jenže střelci prvního gólu puk nesedl přesně na hůl a přesunující se Cikánek si připsal důležitý zákrok!
28:50'
Honzík to neměl asi nyní lehké proti střele Říhy, neboť kotouč levým betonem prakticky nezkrotil. Musela mu pomoci až obrana, která si připsala v dalších chvílích hned dva výhozy.
28:22'
Pekr se dostal na puk před Říhu a velice dobře za Cikánkovou brankou drží hrací předmět.
28:08'
Jiránek v souboji za domácí brankou trefil holí do obličeje skloněného Machače a dostává dvě minuty za vysokou hůl. Kladno má druhou přesilovku, využije ji?
26:56'
Suchánek po vyhraném buly střílel bez přípravy, puk šel na zadní plexi. Přesto se jednalo o zajímavou šanci. Hosté opět zvolili klidnější cestu přechodu do útočného pásma, čas je nyní jejich přítel.
26:12'
Pekr rozjel nadějnou situaci 3 na 2, u pravého mantinelu mu ale kotouč uskočil a Hořava si už zbytek pohlídal. Na branku Kladna se o pár sekund později valil další brejk, tentokrát střílel z pravého kruhu Čachotský, střelu Cikánek chytil a zahájil komerční přestávku.
25:47'
Puk se záhadným způsobem dostal na domácí střídačku, opět tedy máme přerušeno a bude se vhazovat ve středním pásmu, přesně v logu jihlavské Dukly.
25:00'
Kehar získal kotouč a okamžitě z pravého kruhu pálil, Honzík vyrazil levým betonem. Domácí následně vyhodili k hostující brance, icing se ale nepíská.
24:01'
Vampola nezvládl přihrávku Hořavovi na modré a Jihlavě se v jednu chvíli rýsovala zajímavá akce, ale domácí zvolili pomalý postup do útočného pásma.
23:14'
Pekr vzduchem křížně přehodil hru k Nashovi, který byl tu dobu pod tlakem, jenže si poradil. Jihlavě se nedaří usadit v pásmu na delší časový úsek, hosté hrají dobře z obrany.
22:30'
Pohl dal z otočky puk pod sebe, ale domácím to nepomohlo, spíše naopak, vyhozený kotouč za branku Cikánka je posouzen jako zakázané uvolnění, Hrníčko sprintoval zbytečně.
21:37'
Zemana narazil na mantinel Hořava, který hraje v Jihlavě během této série poprvé. A hned se dostal do útočné fáze, jenže Holý byl proti a přenesl hru až před Cikánka, který kryje.
21:02'
Anděl nahrával podél mantinelu na spoluhráče, ten však nabral směr střed ledové plochy a na puk neměl jakoukoliv šanci hrábnout. Ani Kladno to ale moc nevybralo a dopustilo se ofsajdu.
20:10'
Domácí se dostali do útočného pásma a za brankou přišel tvrdší souboj, který ale nepřinesl nutnost vylučovat. Hosté po zisku puku protečovali ven z pásma.
20:01'
„Bojujte za Duklu!“ Tento pokřik se ozývá po první třetině, která přitom začala pro Jihlavu skvěle. Aktivní vstup a hra v prvních deseti minutách přišla vhod přesně v čase 9:31, když se po buly prosadil přesnou střelou Tomáš Harkabus. Vedení ale Jihlavě vydrželo přímo minutu. Antonín Melka opravdu potvrzuje, že play-off mu neskutečně sedí a dorážkou Kubíkovy střely srovnal stav utkání. Domácí to možná psychicky položilo a ještě do konce první části se otočilo skóre po zásahu Jakuba Strnada. Hráči Jihlavy už nemají kam couvnout a musí hrát naplno. Jestli toto předvedou, to se dozvíme ve druhé třetině, která začne za 15 minut.

Střely na branku: 17 – 13
20:00'
19:32'
Puk šel z hrací plochy kamsi do sektoru A. Domácí se do závěrečných sekund snaží ještě dorovnat, Pekrovi ale přihrávka na Jiránka nesedla. Lépe na tom však byl Bezúch se svým pokusem, který musel Cikánek přikrýt a přerušit hru.
18:51'
Domácí fanoušci chtějí bojovnost za Duklu, jenže domácím se od srovnávacího gólu vůbec nedaří. Navíc domácí páchají další icing a Kladno se zadarmo dostává do útočného pásma.
17:52'
Průběh první třetiny je stejný jako během čtvrtého zápasu na Kladně. Jihlava stáhla svoji aktivitu a Kladno se dostalo na koně, v což přešel i druhý gól pro hosty! Prohraný souboj na mantinelu směrem k domácí kabině dopadl tak, že Říha se Strnadem byl v přečíslení. Říha posunul puk právě na JAKUBA STRNADA, který si zajel za obránce a střelou k pravé tyči otáčí náladu na zimáku – 1:2! Asistence: Jiří Říha.
16:47'
Další hrubice, za kterou mohla Dukla platit! Vysoký oblouk od modré chtěl vzít Honzík do lapačky, jenže se nedorozuměl se svým spoluhráčem v obraně, oba se srazili a Redlich mohl jednoduše dorazit do branky, ale trefil snad levou tyč!
15:39'
Tohle byla chyba, za kterou mohla Dukla krutě pykat. Pekr jako jeden z posledních hráčů na modré puk ztratil a Svedlund šel chvíli sám na branku, dobruslen byl ale hned dvojicí obránců. Svedlund proto nestřílel a nahrál na Jelínka, jehož střelu už Honzík chytil.
15:15'
Domácí se na chvíli dostali z útočného pásma, ale byla to jenom otázka chvil. Hosté před Honzíka totiž vlétli jako Napoleon do Ruska a gólman ve službách Dukly si musel připsat další zákrok.
14:38'
Říha po vyhraném vhazování přistrčil vedle sebe na Martina Kehara, jehož střelu Honzík ale velice dobře viděl a zasáhl včas. Poldi se nicméně od srovnávacího gólu dostalo opticky do pohody.
14:32'
Kladno předvedlo v poslední minutě velice dobrou hru v útočném pásmu, kdy tlačilo okolo brankoviště, všechno ale zastavila buď obrana nebo David Honzík, který je během komerční přestávky vyvoláván domácími fanoušky.
13:54'
Dvě střely od Nashe i Vampoly z druhé strany Honzík viděl a ustál. Domácí jsou sice v plném počtu, ale stále pod tlakem.
13:17'
Vampola střílel bez přípravy z vrcholku kruhu, Honzík ale viděl a posílá puk na zadní plexi. Kladno ale pokračuje v tlaku během přesilovky.
12:51'
Štebih zařídil pro domácí úlevu v podobě vhazování v domácím útočném pásmu a nějaký čas zase domácí ušetří během přesilové hry.
12:44'
Rozhodčí nyní opět vykázal Kladno z pásma, tentokrát to bylo kvůli postavení Melky v brankovišti. Za místo vhazování je určeno střední pásmo a přesilová hra to není od Kladna skvělá.
12:11'
Vykázání hry do středního pásma se nelíbí vůbec hostujícím hráčům, kteří reklamují domnělý faul na Jágra u mantinelu. Sudímu to ale vůbec nevadí a hraje se dále.
11:52'
Začínám silně pochybovat o inteligenci domácích fanoušků. V době, kdy musí Dukla platit 65.000 pokuty za pyrotechniku a vhazování předmětů, letí na led konfety a plastová flaška. Druhá jmenovaná věc letěla nyní, když byl domácí Anděl vyloučen za podrážení a Kladno má přesilovku.
10:31'
Jenže je to domácím tak trochu k ničemu, neboť jedeme znovu od nuly! Kajínek ve středním pásmu upadl a ledabylou nahrávkou poslal puk jenom do Vampoly na středovém kruhu. Ten tak vnikl do útočného pásma a odražená střela šla přímo pro Kubíka, který jenom trefil Honzíka. Domácí gólman ale puk neudržel a ANTONÍN MELKA se ukazuje jako dobrý semifinálový střelec, když doklepl puk do branky – 1:1! Asistence: Adam Kubík, Petr Vampola.
09:31'
Tohle Dukla přesně potřebovala, vsítit gól jako první! Stačilo poměrně málo k radosti. Po icingu vyhrál Čachotský buly v útočném pásmu a posunul ho mezi kruhy na TOMÁŠE HARKABUSE! Jeho aktivita je po zásluze odměněna gólem, když neomylně trefil levý vingl a odpálil radost na stadionu. Dokonce na led letěly i konfety... – 1:0! Asistence: Tomáš Čachotský.
09:24'
Dobrá práce Půži v souboji s Nashem otevřela na pravé straně střeleckou pozici pro Harkabuse, jeho pokus vytěsnil Cikánek ramenem do ochranné sítě a opět tak přerušil hru.
08:49'
Pekr za hostující kasou vybojoval puk, jenže mu šel do protipohybu a ani skok nedokázal posunout na Hrníčka, který dnes hraje první formaci. Jenže Rytíři to nevyužili nejlépe a vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
08:15'
Štebih vyhodil puk tak šikovně, že musel tečovat Strnad a icing se pro domácí nepíská. Píská se ale přihrávka rukou a komerční přestávka.
07:28'
Zeman z otočky neuspěl, nicméně druhou šanci měl Pohl, jenže jeho střelu na delší tyč nemusel ani Cikánek moc kontrolovat.
06:51'
Kružík odstavil u mantinelu Anděla a chvíli svěřil do péče kotouč pro hosty. Jenže ti o něj přestali mít zájem a rychlé rozvodové řízení přisuzuje puk domácím.
06:05'
První lajna Kladna dělá domácím asi největší problémy. Nyní Jágr projel do útoku jako nůž máslem, které nechybí opět v českých kuchyních a pustil okamžitě na Strnada, ten ale zase míří vedle.
05:11'
Osmík protáhl sice kotouč přes střední pásmo, dále už to ale prostě nešlo a Poldi drží útočnou sílu Jihlavy v uctivé vzdálenosti od kasy Cikánka.
04:53'
Holý pustil puk podél modré na Suchánka, který vyslyšel přání tribun a střílel z dálky, přestřelil blokujícího Melku, jenže Cikánka už ne. Hosté se osvobodili icingem a Dukla zažívá lepší vstup do zápasu.
04:03'
Na druhé straně zahrozil Strnad! Ten se dostal za obranu pohodlným pasem od Vampoly a jel sám na Honzíka, který ale betonem zachránil Duklu od kasírování!
03:29'
Čachotský šel 1 na 1 přes Zajíce a pálil z levého kruhu, pro Cikánka ale střela nepředstavovala žádný problém. Hosté pak vyvezli a ubránili se.
02:54'
Kehar vrátil puk do útočného pásma hostí a schytal pak dohrávku od Hrníčka. Každý hit se pro domácí v tomhle počítá.
02:31'
První šance dnešního utkání! Osmík využil rozestoupené kladenské obrany a postupně si najel až před Cikánka, na kterého zkusil bekhendovou kličku, hostující gólman ale puk před čárou udržel!
02:13'
Zeman u domácí branky lehce riskantně obehrál Jelínka a posunul hru na obrannou modrou, kde se opět Poldi dostalo ke kotouči, ale dopustilo se úmyslného ofsajdu.
01:33'
Zatímco domácí fans vytáhli choreo, hosté obrali domácí o puk v jejich pásmu a Strnad se dostával do zajímavé pozice, avšak si puk píchl až moc dopředu.
01:03'
Čachotský zvládl souboj s Nashem a šikovnou zadovkou zpoza branky našel Harkabuse mezi kruhy. Harkabus vypálil Cikánkovi na lapačku a přes lapačku přešel puk dále, nikoli však do branky.
00:43'
Kladno se osvobodilo na zakázané uvolnění a po 43 sekundách hry je tu první přerušení. Bude se vhazovat před Cikánkem.
00:08'
Kladno se po úvodním buly dostalo do útočného pásma, z levého kruhu střílel Redlich, ale jenom do boční sítě. Domácí přechází na druhou stranu.
00:01'
-22:30'
Ještě jednou vám přeji dobré odpoledne z Jihlavy! Za 22 minut započne páté semifinále a rozhodně se dá čekat bojovná podívaná! Stadion je v tuto dobu zaplněn velmi solidně, příjemnou zábavu!
-23:00'

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek (A), J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa (C), Hrníčko – Anděl, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Osmík, M. Hlinka, Klíma.

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, P. Hořava, Lakos, Hajný – Jágr (A), Plekanec, Redlich – Melka, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil.
ČTVRTÝ ZÁPAS SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

Středa 20. března, 17:30, RYTÍŘI KLADNO – HC DUKLA JIHLAVA 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Zikmund, Lakos), 28. Melka (Svedlund, Strnad), 41. Zikmund (Jágr, Říha), 44. Lakos (Machač, Strnad), 60. Vampola (Plekanec, Strnad) – 14. Zeman (Holý), 19. Pekr (Anděl, Pohl), 31. Pekr (Klíma). Rozhodčí: Souček, Veselý – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 34:22. Zblokované střely: 15:12. Vhazování: 38:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3.
TŘETÍ ZÁPAS SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

Úterý 19. března, 17:30, RYTÍŘI KLADNO – HC DUKLA JIHLAVA 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Melka (Vampola), 34. Melka (Strnad, Lakos), 35. Jágr (Plekanec, Nash), 45. Kehar (Machač, Zikmund), 48. Plekanec (TS) – 31. Bezúch (Jiránek). Rozhodčí: Šindel, Obadal – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 10:9, navíc Štebih (JIH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5200. Střely na branku: 43:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
DRUHÝ ZÁPAS SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

Sobota 17. března, 17:30, HC DUKLA JIHLAVA – RYTÍŘI KLADNO 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Anděl (Pekr), 26. Matějíček (Čachotský), 52. Skořepa (Jiránek) – 33. Plekanec (Redlich). Rozhodčí: Wagner, Dědek – Poruba, Bosák. Vyloučení: 7:9, navíc Zikmund (KLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6025. Střely na branku: 26:36. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 26:50. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
PRVNÍ ZÁPAS SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

Pátek 16. března, 17:30, HC DUKLA JIHLAVA – RYTÍŘI KLADNO 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Harkabus (Čachotský, Dostálek) – 1. Redlich, 6. Kaut (Kružík, Kubík), 20. Redlich, 29. Říha (Plekanec, Jágr). Rozhodčí: Zubzanda, Grech – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 6:7, navíc Harkabus (JIH) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6349. Střely na branku: 33:23. Zblokované střely: 10:4. Vhazování: 40:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Dobrý večer z Jihlavy! Teď už není kam couvnout, bereme-li to z pozice jihlavské Dukly. Ta nezvládla na Kladně ani jedno utkání a na Horácký zimní stadion se vrací série za stavu 3:1 pro Kladno. To má tedy dvě možnosti navíc, jak zarazit semifinálovou sérii a dostat se druhou sezonu za sebou do baráže. Jenže Dukla nemá rozhodně zájem doma končit, a proto páteční páté utkání semifinále slibuje velkou podívanou. Začínáme v tradičních 17:30, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.