Finále Stanley Cupu pokračuje čtvrtým zápasem v noci ze středy na čtvrtek, který na serveru onlajny.com opět přineseme v podrobné reportáži. Já Vám děkuji za pozornost a někdy se opět těším na počtenou!
3. Daniel Paille (BOS) 1+0
Ve třetím zápase finálové série vítězí tým Boston Bruins 2:0 a ujímá se vedení 2:1 na zápasy! Nutno říci, že je to zasloužený výsledek, jelikož Medvědi dnes byli lepší než jejich soupeř, který působil trochu unaveným a zakřiknutým dojmem. Oba góly padly ve druhé třetině. Hned v jejím úvodu otevřel skóre Daniel Paille a ve 35. minutě zvýšil po přihrávce Jaromíra Jágra v přesilovce Patrice Bergeron. Ve třetí části už hokejisté Bostonu vítězství uhájili a Tuukka Rask se tak může radovat ze třetí "nuly" v play off a první ve finálové sérii.

Střely na branku – 35:28

Stav série – 2:1
60:00
59:49
Takže pětiminutové tresty pro Marchanda a Shawa a po dvou minutách dostávají Chára s Bickellem.
59:49
Sudí ještě rozdali pár trestů, ale tak velká šarvátka, aby hrozily nějaké dodatečné disciplinární tresty, to určitě nebyla.
59:49
Bickell se pustil do křížku s obrem Chárou, který hráče Chicaga povalil jako kuželku.
59:49
Teď už je jasné, že Boston zvítězí. Hráči Chicaga alespoň vyvolali hromadnou šarvátku.
59:17
Střelu Bickella zastavila tyčka, Rask měl teď i štěstí!
59:01
Začala poslední minuta třetí třetiny.
58:51
Domácí vyhazují tak, že z toho není icing.
58:15
Černí jestřábi bez gólmana!
58:15
105 vteřin před koncem přerušuje Rask hru.
57:56
Krejčí na ledě a s hosty to již vypadá špatně.
57:46
Domácí se osvobodili po dobré práci Peverleyho s Kellym!
57:14
Rozsíval neudržel kotouč v útočném pásmu a je z toho postavení mimo hru.
56:41
Rask zasáhl vyrážečkou proti ráně Sharpa.
56:04
Sharp našel Shawa, který zblízka nepřetlačil betony Raska.
55:55
David Krejčí zatáhl za záchrannou brzdu proti ujíždějícímu Saadovi a přesilovku si zahrají Blackhawks! Asi poslední šance hostujícího mužstva na zdramatizování závěru.
55:36
Po střele Seidenberga ještě dvakrát dorážel Milan Lucic, Crawford drží hosty ve hře.
54:53
Kane byl chvíli sám před Raskem, ale nedostal přesnou přihrávku.
53:55
Další komplikace pro hosty! Bolland fauloval Krejčího a potřetí v utkání je vyloučen!
53:35
Po střele Cháry Crawford zachytil kotouč. To bylo důležité, protože před ním již čekali protihráči na dorážku.
53:09
Kruger nahazoval z rohu před branku, McQuaid však kotouč srazil do bezpečí.
51:43
Kane se natlačil přes Boychuka a měl před sebou už jen Raska. Netrefil ale branku!
51:16
Medvědi dělají to nejlepší, co mohou a drží kotouč v obranném pásmu soupeře.
50:48
Kotouč opustil hrací plochu. Domácí jsou stále blíže vedení v sérii 2:1 na zápasy. Ale za devět zbývajících minut se ještě může udát mnohé.
49:57
Bruins se naprosto v klidu ubránili, hosté ani nevystřelili na branku.
49:13
Hosté se teď nemohou dostat ani do pásma.
48:44
Chára odpálil kotouč přes všechny čáry.
48:19
Domácí se na úvod osvobozují.
47:56
Šance pro Chicago. Adam McQuaid fauluje Krugera a hosté budou hrát přesilovku.
47:38
Bergeron čekal na najíždějícího Marchanda, ale kotouč k jeho spoluhráči nakonec neprošel.
47:15
Nyní zaúřadovala lapačka Raska proti ráně Bickella. Následuje komerční pauza.
46:49
Od modré pálil Leddy, Rask asi mnoho neviděl, ale zasáhl.
45:55
Před branku nahazoval Peverley, nenašel žádného ze spoluhráčů.
44:51
Na druhé straně předvedla pěknou akci výborně hrající třetí lajna Bruins. Seguin našel zpoza branky Kellyho, který z pravého kruhu nepřekonal Crawforda.
43:46
A vše mohlo být jinak! Sharp oslovil krásnou přihrávkou najíždějícího Seabrooka, který z ideální střelecké pozice těsně minul!
43:25
Boston je v úvodu třetí třetiny aktivnější. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Chicago mělo s výsledkem něco udělat.
43:06
Ferencova střela od modré byla nepřesná.
41:53
Keithovu ránu srazil mimo Raskovy tyče Seidenberg.
41:01
Blackhawks jsou kompletní.
40:34
Po nahrávce Jágra střílel Marchand, Crawford vyrazil.
40:17
Úvodní střelu třetí části vyslal Krug.
40:01
Domácí budou v úvodu třetí třetiny dohrávat ještě minutu přesilové hry.
Tak po druhé třetině je stav mnohem příznivější pro Bruins. Domácí totiž dokázali ve druhé periodě vstřelit dva góly a ujali se vedení 2:0. Skóre utkání otevřel v čase 22:13 Daniel Paille, jehož gólové střele předcházelo také zaváhání českého obránce Blackhawks Michala Rozsívala. Na 2:0 pak zvýšil ve 35. minutě v přesilovce Patrice Bergeron, který zužitkoval krásnou přihrávku Jaromíra Jágra. Hokejisté Chicaga budou muset ve třetí třetině hodně přidat, aby mohli pomýšlet na obrat. Třetí část začne přibližně ve 4:13.

Střely na branku – 26:18
40:00
39:58
David Krejčí málem v samém závěru třetiny zvýšil! Pronikl až před Crawforda, který však hosty podržel.
39:43
Hosté vyhazují.
39:18
Jágrova klasická střela zápěstím z mezikruží. Crawford si připisuje úspěšný zákrok.
39:00
Přesně 60 sekund před koncem třetiny je na dvě minuty vyloučen Dave Bolland – příliš mnoho hráčů na ledě.
38:42
Nebezpečnou střelu Bena Smitha zlikvidoval Rask.
38:10
Peverley jen tak posunul kotouč na Crawforda, který vůbec netušil, kde černý kus gumy má. Naštěstí pro něho ho našel někde pod svým tělem.
37:42
Ranou z levého křídla prověřil Crawforda Daugavinš. Hostující brankář má puk v lapačce.
36:52
Zakázané uvolnění Bruins. Teď je řada na Chicagu, které potřebuje na nepříznivý stav nějak reagovat.
35:57
Crawford přerušuje hru po ráně Bergerona.
34:05
Bruins právě vstřelili branku!
Chicago už bylo ve čtyřech, ale tlak soupeře přesto neustálo! Jaromír Jágr poslal přesnou přihrávku na zadní tyč, kde byl najetý PATRICE BERGERON a ten napálil kotouč do poloodkryté klece. Crawford se nemohl stačit přesunout. Asistence: Jaromír Jágr, Zdeno Chára.
33:50
Podobná situace jako při vyloučení Bollanda. Paille, jenž se tlačil před branku, byl podražen Hjalmarssonem. Je tu 10 sekund trvající přesilovka 5 na 3 a poté bude pokračovat klasická početní výhoda Bruins.
33:16
Teď hostům pomohl gólman Crawford, který sám vyhodil přes modrou.
32:51
Chicago vyhodilo.
32:12
Crawford musel být pozorný po odrazu kotouče od bruslí Frolíka.
32:00
Kelly se tlačil před Crawforda, ale byl nedovolěně odstaven Bollandem, který je vykázán na trestnou lavici. Boston si tak zahraje první přesilovku v dnešním zápase.
31:04
Pěknou ránu Ference vytlačil ramenem do bezpečí Crawford.
30:29
Po přihrávce Frolíka pálil od modré hostující obránce, kotouč se od bránících hráčů odrazil někam do rohu kluziště.
29:39
Stalberg přebruslil protihráče, obkroužil kolem branky a ještě stačil i nebezpečně vypálit na Raska. Ten vyráží.
28:06
Jágr nahazoval kotouč před branku, žádný z jeho spoluhráčů nedokázal dorazit kotouč za Crawforda.
26:55
Po vhazování se dostal Toews k další střele, po objetí branky trefil jen dobře postaveného Raska.
26:49
Raska prověřil Jonathan Toews, domácí gólman pozorný.
26:38
Hra se po icingu stěhuje před branku Blackhawks.
26:31
Domácí akci zastavilo postavení mimo hru na útočné modré.
25:10
Jágr připravoval další šance svým spoluhráčům ve formaci. Bergeron i Marchand zkoušeli protlačit kotouč za Crawforda, který odolává.
24:49
Hodně dobré střídání od Jágra. Český útočník pálil nebezpečně z otočky a Crawford měl plné ruce práce.
23:57
Ranou od mantinelu se prezentoval Kruger, Rask kryje.
22:13
Domácí jdou do vedení! Crawford nejprve ještě zlikvidoval velkou šanci Seguina, ale Kelly pro svůj tým znovu vybojoval kotouč a posunul ho na DANIELA PAILLEHO, který z mezikruží zápěstím prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Chris Kelly, Tyler Seguin.
21:39
Dělovku Boychuka vyrazil Crawford.
20:01
Marián Hossa byl vyškrtnut ze soupisky Chicaga po předzápasové rozcvičce, kde si zřejmě přivodil nějaké zranění. V sestavě Blackhawks ho tak nahradil Ben Smith.
V první třetině jsme branku neviděli. Šancí se však urodilo poměrně dost a oba brankáři museli několikrát ukázat své kvality. Boston zahájil utkání náporem, který však dokázali Blackhawks otupit a poté jsme již sledovali vyrovnanou hru. Druhá třetina začne přibližně ve 3:17.

Střely na branku v 1. třetině – 11:10
20:00
19:12
Domácí příznivci se domáhali vyloučení po zákroku na Hortona, sudí však nepískají.
19:01
Poslední minuta první části.
18:50
Důležitý zákrok Tuukky Raska, který ukryl ve své výstroji Seabrookovu střelu od modré.
18:33
Zakázané uvolnění Medvědů.
17:52
Ostrá rána Hortona zdálky končí na vyrážečce Crawforda.
17:04
Kruger nahrál do druhé vlny najíždějícímu Oduyovi, jeho golfák končí v klíně Raska.
16:15
Domácí jsou v plném počtu.
15:13
Na druhé straně se protáhl až před Crawforda Peverley! Hostující gólman svůj tým hned dvakrát podržel.
14:40
Obránce hostí Keith si sjel až před Raska, ale ještě nahrával spoluhráči Toewsovi, který měl před sebou odkrytou klec. Kotouč se však od jeho hole odrazil mimo!
14:15
Již druhé oslabení pro Boston. Na trestnou lavici usedá Shawn Thornton za hrubost.
14:15
Střelou přes obránce se prezentoval Stalberg, jistý zákrok však předvedl Tuukka Rask, který přerušil hru.
13:28
Neujala se ani rána od modré z hole domácího beka Kruga.
12:47
Pohotová střela Keitha z voleje, která končí v lapačce Raska. Krásný zákrok!
12:23
Lucic ztratil na vlastní modré puk a Rask musel čelit střele Michaela Frolíka.
12:05
Daugavinš naskočil z trestné lavice a hned táhl kontr 3 na 1! Domácí ale špatně načasovali přechod útočné modré a vystavili se do ofsajdu.
11:32
Domácí se osvobozují.
10:53
Rozsíval nedokázal na modré zachytit skákavou přihrávku a dostal se až do středního pásma.
09:57
Daugavinš domácí oslabuje zbytečným faulem ve středním pásmu.
09:43
Teď se hraje především ve středním pásmu, oba gólmani odpočívají.
08:28
Z nějakého důvodu byl na poslední chvíli ze sestavy Blackhawks vyškrtnut Marián Hossa. Do hry dnes ještě nezasáhl a na střídačce není.
08:10
Chicagu odpískáno postavení mimo hru. Komerční přestávka. Poměr střel na branku je zatím 7:3 pro Bruins.
07:35
Oba týmy nasadily velké tempo.
07:19
Rask z Keithovy rány asi mnoho neviděl, nicméně kotouč za jeho záda neprošel.
06:12
Rychlý protiútok domácích zakončoval ranou z levé strany Seguin, trefil jen boční oblouk branky.
05:38
Dobré střídání druhého útoku Chicaga, ale nyní již Thornton vyhodil.
04:44
Jaromír Jágr poprvé v akci. Český veterán se pokusil zaskočit bekhendem Crawforda, který si svou první tyčku pohlídal.
03:49
Bergeron zůstal úplně sám před Crawfordem, ale nedokázal přehodit jeho beton. Velká šance domácích!
03:09
Boston zmáčkl svého soupeře. Obrana Blackhawks už byla řádně zatavena, svým spoluhráčům nakonec pomohl Stalberg, který dostal kotouč do bezpečí.
02:12
Zasahovat musel i Crawford. Nejprve na něho pálil od modré McQuaid a krátce poté také Kelly.
01:31
Střela Sharpa byla nepříjemně tečována, ale Rask si poradil.
01:22
Nahození Rozsívala bylo sraženo.
00:42
První zákrok Raska po střele Handzuše od levého mantinelu.
00:28
Po vyhození Cháry přichází icing Bruins.
00:01
A teď už opravdu můžeme přejít k finálovému dramatu číslo 3!
A nyní přichází čas pro americkou hymnu v podání operního pěvce Reneho Rancourta.
Hokejisté obou celků jsou již na ledové ploše.
V TD Garden stále probíhá předzápasový program.

Boston Bruins: Rask (Chudobin) – Seidenberg, Chára, Boychuk, Ference, McQuaid, Krug – Horton, Krejčí, Lucic – Jágr, Bergeron, Marchand – Seguin, Kelly, Paille – Thornton, Peverley, Daugavinš. Trenér: Claude Julien

Chicago Blackhawks: Crawford (Emery) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Smith, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Shaw, Bolland, Bickell – Frolík, Kruger, Stalberg. Trenér: Joel Quenneville

Rozhodčí: Rooney, Watson – Murphy, Heyer.
Kouč Blackhawks Joe Quenneville sáhl oproti zápasu číslo 2 k jedné změně v sestavě. Ve čtvrtém útoku nahradí Brandona Bolliga Švéd Viktor Stalberg. Bruins své složení nemění.
V této sérii můžeme vidět hned sedmičku hokejistů z bývalého Československa. Za Boston nastupují Češi David Krejčí s Jaromírem Jágrem a Slovák Zdeno Chára. V Chicagu zastupuje český hokej dvojice Michal Rozsíval a Michael Frolík a ten slovenský zase Marián Hossa s Michalem Handzušem. Všichni tito borci by se měli na ledě objevit i v utkání číslo 3.
Pohled do statistik play-off – Boston Bruins:

Kanadské bodování:
1. David Krejčí 23b (9+14) (1. v soutěži)
2. Nathan Horton 18b (7+11) (2.)
3. Milan Lucic 16b (5+11) (3.)

Brankáři:
Tuukka Rask 18z (2.) 1,73 (2.) 94,39% (1.)

Pohled do statistik play-off – Chicago Blackhawks:

1. Patrick Sharp 15b (9+6) (6.)
2. Marián Hossa 15b (7+8) (8.)
3. Patrick Kane 15b (6+9) (9.)

Brankáři:
Corey Crawford 19z (1.) 1,72 (1.) 93,53% (2.)
První zápas série:

První dva duely v United Centeru v Chicagu opravdu důkladně prověřily nervovou soustavu příznivců obou týmů. Úvodní utkání se stalo dokonce pátým nejdelším v historii finálových sérií. Rozhodnout ho muselo až třetí prodloužení, ve kterém se stal v čase 112:08 hrdinou domácí Andrew Shaw, jenž tečoval za Raskova záda střelu českého obránce Michala Rozsívala. Boston měl přitom dlouho blíže k vítězství. V základní hrací době totiž Medvědi vedli dvakrát o dva góly. Když ve 47. minutě zvyšoval na 1:3 Bergeron, zdálo se, že Chicago už nenajde sílu na zvrat. Jenže Černí jestřábi dokázali srovnat během šesti minut po trefách Bollanda a Oduyi a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Tam Bruins opět sahali po výhře, vypracovali si více gólových šancí, domácího gólmana Crawforda zachránila dokonce i branková konstrukce, ale rozhodnutí nakonec přišlo na druhé straně po zmiňovaném gólu Shawa ze 113. minuty.

Branky a nahrávky: 24. Saad (Hossa), 48. Bolland (Shaw), 53. Oduya (Kruger, Frolík), 113. Shaw (Rozsíval, Bolland) – 14. Lučič (Horton, Krejčí), 21. Lučič (Krejčí), 47. Bergeron (Seguin, Lučič)

Druhý zápas série:

Do druhého zápasu nastoupili Blackhawks nabuzeni prvním finálovým úspěchem a především v úvodní třetině soupeře mačkali jako citrón. O jejich převaze svědčí i poměr střel na branku z první dvacetiminutovky, který činil 19:4, ovšem výtečný Tuukka Rask v brance Bruins za svá záda propustil pouze jedinou z nich z hole Patricka Sharpa. Ve druhé části se hra postupně srovnala a ve 35. minutě domácí za všechny spálené příležitosti ztrestal vyrovnávací trefou Chris Kelly. Více puků již za záda obou brankářů v normální hrací době nepropadlo a tak se muselo jít opět do prodloužení. Hned v jeho úvodu nastřelil tyčku Jaromír Jágr, který v play-off stále hledá své střelecké štěstí, ale tentokrát to Bostonu tolik vadit nemuselo. V čase 73:48 se Daniel Paille dostal ke střele z levého kruhu a ta zapadla k pravé tyčce domácí branky. Medvědi tak zvítězili 1:2 a série se na jejich led přesouvá za stavu 1:1.

Branky a nahrávky: 12. Sharp (Kane, Handzuš) – 35. Kelly (Paille), 74. Paille (Seguin, McQuaid)
Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího světového hokeje! Finále Stanley Cupu mezi Bostonem Bruins a Chicagem Blackhawks pokračuje třetím zápasem série a poprvé se bude hrát na ledě bostonských Medvědů. Už první dva duely v Chicagu ukázaly, že to bude mimořádně kvalitní a vyrovnaná série. V obou případech se totiž rozhodovalo až v prodloužení, první utkání se hrálo dokonce 113 minut a do Bostonu se finálové dění stěhuje za stavu 1:1 na zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:15.