2. Tuukka Rask (BOS) 29 zák., 0 gólů, 100,0%

David Krejčí (BOS) 2+0, 7 střel, čas na ledě 19:39
Jaromír Jágr (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 16:35
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 26:32
Tomáš Vokoun (PIT) 60 minut, 27 zákroků, 3 góly, 90,0%

Boston dokázal pro některé nečekaně zvítězit v prvním utkání semifinále. Nutno dodat, že základem dnešního úspěchu byla kopa štěstí a skvělý Tuukka Rask. Tímto se s vámi loučím, někdy na přečtenou. Dobrou noc.
60:00
59:48
Ference napřáhl na modré čáře, ale trefil pouze tyč!
59:32
Ofsajd Bostonu.
59:10
Ani hráči Bostonu nikam nespěchají. Přesilovou hru si zkusí i 4. formace Medvědů.
58:10
Boston si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici míří Sidney Crosby (PIT) za sekání.
57:10
Chára drží touš na holi v obranném pásmu, nikdo jej nenapadá. Zápas se vyloženě dohrává.
56:10
Rask nyní zastavil tečovaný pokus a nechává tak klid hostům na hokejkách.
54:57
Tučňákům odpískaný ofsajd, následuje komerční přestávka.
53:40
Hráči Pittsburghu již srší odevzdaným dojmem, dnes se zdá být rozhodnuto. Hraje se kolem středového kruhu, ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat šanci k ohrožení soupeřovi branky.
49:49
Sidney Crosby měl před sebou při dorážce úplně prázdnou branku, ale trefil pouze ležícího Raska.
47:51
Bruins právě vstřelili branku!

Zdá se, jakoby hráči Pittsburghu už zápas vypouštěli. Před Vokounem byli dva hráči Bostonu nikým nehlídaní. Lucic vypálil, Vokoun jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde byl osamocený NATHAN HORTON a ten už bez problémů rozvlnil síť.
Asistence: Milan Lucic, Gregory Campbell.
47:21
Hosté nyní dvakrát za sebou vyhodili na zakázané uvolnění.
47:03
Kennedyho střela nenadělala Raskovi příliš mnoho problémů.
46:40
Od vstřelené branky se stále hra nepřerušila, hra je velmi rozháraná.
44:04

Horton vybojoval kotouč pro DAVIDA KREJČÍHO, který ihned vypálil. Vokoun touš vyrazil pouze před sebe, český forvard si puk dobruslil a dorazil jej do branky.
Asistence: Nathan Horton.
42:55
Campbell se snažil před brankou najít volného Jágra, ale touš zblokoval jeden z obránců.
42:26
Dupuis zpoza branky hledal svého spoluhráče, ale marně.
41:00
Morrow byl před brankářem úplně sám, ale jeho pokus o milimetry netrefil branku.
40:40
Iginlovi střela příliš nesedla, Chára vyhazuje přes všechny čáry.
40:01
Branka ve druhé části nepadla, Boston tedy stále v jednobrankovém vedení. Dokáží Tučňáci vyrovnat ve třetí části? Mohla by jim k tomu pomoci přesilová hra na začátku třetiny, která by měla tvat 91 vteřin.
Málem se schýlilo i k druhé bitce, Chára se pokusil vyprovokovat Crosbyho, ale marně, vše rozehnáno rozhodčími.
Ihned po ukončení třetiny se do sebe pustili Bergeron (BOS) a Malkin (PIT). Ruský klenot nedal v pěstním souboji svému soupeři nejmenší šanci.
40:00
39:55
Kunitz (PIT) a Peverley (BOS) vyloučeni za nesportovní chování.
39:55
Letangova střela skončila na tyčce! K puku se dostal Neal, ale trefil také pouze tyč! Štěstí na straně Bostonu je opravdu nepřiměřené.
39:31
Neal tvrdě sražen k zemi. Na trestnou lavici míří Brad Marchand (BOS) za vražení na hrazení.
38:24
Oddechový čas pro domácí.
38:17
Krug nahodil skákavou střelu před Vokouna, touš však odklidil Adams do bezpečí.
37:15
Dupuis vybruslil zpoza branky a pokusil se zakončit, ale Rask se nenechal zaskočit. Na druhé straně se do protiútoku dostal Jágr, ale Vokoun druhou branku nepustil.
36:30
Boychuk napřáhl na modré čáře, ale Vokoun pokus pokryl. Vhazovat se bude v obranném pásmu Pens.
35:38
Martin vyslal provizorní střelu od modré čáry, Rask s ní neměl žádné problémy.
35:02
Kelly se pokusil zakončit z otočky bekhendem, ale bez úspěchu.
32:30
Patrice Bergeron nyní ujel sám na Vokouna, předvedl krásnou kličku, ale ve finále mu sjel puk z hole.
31:18
Opět obrovské štěstí na straně Bruins. Rask byl téměř překonaný, ke střele se dostal Kunitz, ale trefil pouze tyč!
31:04
Nathan Horton (BOS) se provinil faulem na Malkina a míří na trestnou lavici – 2 minuty, sekání.
28:33
Niskanen vyslal tvrdou střelu, ale Rask ji za svá záda nepustil.
28:22
Neal se pokusil zakončit přes obránce, ale jeho střelu Rask našel v náruči. Vhazovat se bude v obranném pásmu Bruins.
27:26
Tlak bostonských pokračoval téměř minutu i po přesilové hře, ale druhou branku hosté nepřidali.
26:25
26:15
Krejčího střelu Vokoun za svá záda nepustil, domácím se podařilo vyhodit.
25:50
Lucicova střela byla velmi nepřesná a skončila pouze za brankou.
25:20
Seguin zahrál vysokou holí, hra se tedy stěhuje do pásma Bostonu.
23:25
Hosté v plném počtu. Následují 3 minuty přesilové hry pro Boston.
22:50
Domácí nyní dohrávají všechny souboje velmi tvrdě, domácí publikum je rozvášněno.
22:00
Malkin nepřesnou přihrávkou nenašel Orpika a domácí puk ztrácí.
21:25
První potyčka v dnešním utkání poté, co Matt Cooke (PIT) tvrdě atakoval McQuaida a byl vyloučen do konce utkání. Na druhé straně vyloučen Kelly (BOS) za hrubost.
20:32
Jágrovu střelu vyrazil Vokoun do rohu pásma.
20:01
Máme za sebou první část utkání, padla v ní jediná branka, o kterou se postaral David Krejčí. Aktivnějším týmem na ledové ploše jsou jednoznačně domácí Tučňáci, ale chybí jim přesnost a mírná dávka štěstí. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
20:00
19:57
NEUVĚŘITELNÉ! Hráči Pittsburghu si vytvořili obrovský tlak v závěru třetiny, gól měl na hokejce Malkin, ale touš se svezl po brankové čáře, Boston teď měl veliké štěstí.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny, domácí již v plném počtu.
18:35
Kotouč ve středním pásmu na holích hráčů Bostonu.
17:59
Sutter tečoval střelu od modré, ale Rask se blýskl skvělým zákrokem a nedovolil vyrovnání!
17:41
Krejčí v obrovské šanci nedokázal trefit branku!
16:57
Brooks Orpik (PIT) vyloučen za zbytečný zákrok ve středním pásmu – 2 minuty, nedovolené bránění.
16:10
Jaromír Jágr v úniku jeden na jednoho se pokusil zakončit střelou přes obránce, ale Vokoun jeho pokus vyrazil. Český forvard touš dobruslil a vystřelil znovu, ale i tentokrát český souboj vyhrál brankář.
14:40
Sutter se dostal ke střele, následně i k dorážce, ale Rask oba pokusy zneškodnil.
14:24
13:15
Hráčům Pittsburghu chybí přesnost ve finálních přihrávkách a střelách. Hosté vyhazují k Vokounovi.
12:24
Patrice Bergeron (BOS) zahákoval Malkina, který se řítil tváři v tvář Raskovi – 2 minuty, hákování.
11:57
Marchandovo zakončení nezpůsobilo Vokounovi příliš mnoho potíží, do rychlého protiútoku míří Pittsburgh.
11:22
11:19
A další vyhození... V této přesilovce už branka nepadne.
10:50
Další vyhození až za branku Bostonu. Hostům se vůbec nedaří vytvořit si přesilovkový tlak.
09:46
Nepřesnou přihrávku zachytil jeden z obránců a podařilo se mi vyhodit až k Raskovi.
09:22
Sidney Crosby (PIT) putuje na trestnou lavici za faul na Bergerona – 2 minuty, nedovolené bránění.
08:23

Jako bych to zakřikl, Ference našel mezi kruhy volného DAVIDA KREJČÍHO, který se napřáhl a vyslal tvrdou střelu, kterou chirurgicky tečoval jeden z obránců a touš tak skončil za zády Tomáše Vokouna.
Asistence: Andrew Ference, Nathan Horton.
08:12
Dnešní zápas je reklamou na hokej, lze vidět mnoho šancí a tvrdých střetů, stále však čekáme na úvodní branku.
07:08
Jokinen střílel ze slibné pozice, Rask jeho pokus vyrazil, ale finský veterán si touš opět dobruslil a udržel jej v pásmu...
06:23
Hortonova tvrdá střela byla velmi nepřesná a skončila za brankou českého brankáře.
05:54
05:46
Kapitán Pittsburghu se napřáhl mezi kruhy, ale trefil pouze Raskovu náruč.
05:05
Od modré pálil nejproduktivnější obránce letošního play-off Kris Letang, ale Rask jeho pokus pokryl. Vhazování v útočném pásmu Pens.
04:41
Chára opět vyhazuje přes všechny čáry.
04:15
Ke střele se dostal Chris Kunitz, ale Rask kotouč za svá záda nepustil, hosté ihned po pokusu forvarda Pittsburghu vyhodili až k Vokounovi.
03:54
David Krejčí (BOS) fauloval ve středním pásmu Malkina a míří na trestnou lavici – 2 minuty, podražení.
03:14
Hosté ujeli do úniku tři na jednoho, ale Jágrova finální přihrávka byla velmi nepřesná.
02:49
Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Bruins.
01:39
První střela i pro hosty, z křídla vyslal svižnou střelu Kelly, Vokoun s ní však neměl problém.
00:32
Kunitz dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale puk mu v poslední chvíli sjel z hole.
00:20
Crosby vybruslil zpoza branky a pokusil se z bezprostřední blízkosti zakončit, ale Raska neprostřelil.
00:01
Pittsburgh Penguins:
Prvním soupeřem Pittsburghu v letošním play-off byli hráči New Yorku Islanders. Tučňáci tento souboj zvládli a vyhráli v sérii 4:2 na zápasy. Čtvrtfinálový soupeř byl více než překvapivý, když Ottawa dokázala vyřadit Montreal a postavila se tak svěřencům Dana Bylsma. Avšak ani Senátoři nezastavili rozjetý Crosbyho Pittsburgh a prohráli na zápasy 4:1.

Sidney Crosby: (7+8)

Tomáš Vokoun odchytal 455 minut, obdržel 14 gólů a jeho úspěšnost zákroků je 94,14%.

Boston Bruins:
Hráči Bostonu již mohli mít dovolenou, když v sérii proti Torontu v sedmém zápase prohrávali 10 minut před koncem 1:4. Do konce utkání zbývalo jen 82 vteřin a stále byl stav nepříznivý pro domácí – 2:4. Avšak Medvědi dokázali zabojovat a skóre vyrovnali. Prodloužení domácí zvládli a postoupili do dalšího kola play-off, kde narazili na New York Rangers. Boston sérii jednoznačně ovládl a dokázal v ní zvítězit v poměru 4:1.

Zdeno Chára: (2+9)

Tuukka Rask odchytal 757 minut, obdržel 28 gólů a jeho úspěšnost zákroků je 92,84%.
Přeji Vám příjemné vstávání u nočního přenosu z NHL. V prvním semifinále na sebe narazí Pittsburgh Penguins a Boston Bruins. Zápasem Vás bude provázet Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.