Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:41
Marian HOSSA (CHI) 0+0, 6 střel, čas na ledě 25:48
Michal HANDZUŠ (CHI) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:30
Marian GÁBORÍK (LAK) 1+1, 5 střel, čas na ledě 24:19
Obhájce titulu z Chicaga nakonec vydřel důležité vítězství nad Los Angeles, díky čemuž odvrací konec série! Rozhodující gól zápasu vstřelil v 83. minutě slovenský forvard Handzuš!
82:04
Chicago právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! Brandon Saad na sebe navázal v útočném pásmu dva bránící hráče Kings a přesnou přihrávkou nachází v mezikruží MICHALA HANDZUŠE. Ten si dává puk na bekhend a blafákem překonává Quicka. Asistence: Brandon Saad a Patrick Kane.
81:45
Vhazování po pravici Quicks, Handzuš vyhrává vhazování.
81:45
Na druhé straně se ke střele dostává z levé strany Kane, ale ani jeho pokus nekončí rozhodujícím gólem.
81:20
Kings dostávají puk do útočného pásma, ale to je si tak všechno.
80:15
Vhazování po pravici Crawforda.
80:01
Začalo druhé prodloužení.
Ani první prodloužení rozuzlení nenabídlo, stav zápasu zůstává stále nerozhodný. Úvod prvního prodloužení vyšel domácím, kteří tlačili svého soupeře před jeho brankou, ale překonat Quicka se jim nepodařilo. Kings poté vyrovnali hru a i oni si vypracovali šance, ale ani ta největší Gáboríkova neskončila rozhodujícím gólem.
80:00
První prodloužení skončilo.
79:28
Hra přerušena, vhazování ve středním pásmu. Domácí úspěšní.
79:00
Poslední minuta prvního prodloužení.
78:27
Quick v bráně Kings "čaruje", závar na brankovišti, kde je puk? Mimo branku!
77:29
Hosté s pukem za vlastní brankou, v závěru prvního prodloužení je důležité neudělat zbytečnou chybu.
76:35
Po střele Bickella zasahuje na druhé straně Quick, hra přerušena.
76:15
Kings v posledních minutách vyrovnalo hru a sledujeme šance i před brankou Chicaga.
75:05
Na druhé straně v leže zakončuje Lewis, z pravé strany, Crawford vyráží.
74:29
Kane střílí z levé strany, ale tato střela nemohla ohrozit skvěle chytajícího Quicka.
72:50
Bollig bojuje o puk za brankou Kings, hosté úspěšnější.
72:10
Gáborík v obrovské šanci, ale z hranice brankoviště trefuje pouze masku Crawforda!
71:40
Toews se ale vzápětí dostává zpět před Quicka, ale v zakončení padá, není to faul, hosté mají puk.
71:22
Shaw nezachytil puk za brankou Kings a hosté se osvobozují, puk ve středním pásmu.
69:45
Naopak, Jeff Carter proniká po levé straně před Crawforda, který jeho střelu vyráží.
69:30
Chicago v útočném pásmu, ale hosté nepouští soupeře do zakončení.
68:35
Handzuš střílí z levé strany, střele zblokována, hra přerušena.
67:09
Icing Los Angeles, vhazování po levici Jonathana Quicka.
66:35
Až první řada Kings se dokázala vymanit z tlaku soupeře.
66:22
Handzuš pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.
65:58
Saad v kleče před Quickem nedokázal usměrnit puk za jeho záda.
65:41
Rozsíval nahazuje puk do třetiny Kings, Hossa ho dojíždí a domácí se usazují před Quickem.
65:16
Stále platí, že domácí mají v prodloužení zřetelnou převahu, hosté se pouze osvobozují vyhazováním puků ze třetiny.
64:09
Quick svírá v lapačce puk po střele Toewse, z levé strany, hra přerušena.
63:35
Vojnov bojuje s Bickellem o puk za vlastní brankou a povedlo se mu puk odehrát do bezpečí.
62:25
Kings se zatím v prodloužení příliš "ke slovu" nedostávají, domácí aktivnější.
61:32
Kane bekhendem nahazuje na branku Kings, ale tam není nikdo v červeném dresu, hosté získávají puk.
60:48
Saad s pukem na levé straně, v útočném pásmu, jeho střela míří vedle branky Kings.
60:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná přibližně v 5:00 hodin.

Marian GÁBORÍK (LAK) 1+1, 3 střely, čas na ledě 17:23
Po šedesáti minutách neznáme vítěze, utkání se tak bude prodlužovat. Ve třetí třetině padl pouze jediný gól, a to do sítě Los Angeles, když se ve 42. minutě trefil B. Smith.
60:00
59:27
Duncan Keith rozehrává, je to ale zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Crawforda.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny, utkání spěje do prodloužení.
58:49
Hosté v plném počtu, domácí nevyužili přesilovou hru ke vstřelení vedoucího gólu, což by bylo, vzhledem ke zbývajícímu času třetí třetiny, zřejmě rozhodující pro tento zápas.
58:10
Kings se osvobozují, puk za brankou Chicaga, hosté střídají.
57:53
Quick chytá střelu z pravé strany i dorážku Smitha, parádní zákrok!
57:38
Chicago v útočném pásmu, bránící čtveřice Kings odolává.
56:57
Vypadá to, že si za vše může sám, snažil se bodyčekem "sundat" Muzzina, který mu ale od mantinelu ujel a Shaw tak narazil sám od sebe na mantinel. Již je na nohou a "po svých" odjíždí na střídačku Blackhawks.
56:57
Shaw zůstává po nárazu na mantinel ve třetině Kings na ledě, je zjevně otřesen.
56:49
Zbytečný faul (podražení) forčekujícího Stolla za brankou Chicaga může přijít Kings hodně draho, domácí si zahrají v závěru třetí třetiny přesilovou hru!
56:02
Střelu Vojnova z pravé strany Crawford vyráží, domácí rozehrávají.
55:38
Trevor Lewis postupuje po levém křídle, ale hra je v posledních minutách hodně neurovnaná, spousta ztracených puků, nepřesných přihrávek.
55:00
Poslední pětiminutovka, Saad najíždí z levé strany před branku, jeho pokus ale tečuje mimo branku spoluhráč Kane.
54:28
Puk na střídačce Blackhawks, hra přerušena, následuje další komerční přestávka.
54:05
Hossa ztrácí puk ve středním pásmu, hrozí protiútok Kings. Ten ale končí neúspěšně, puk získává zpět Chicago.
52:09
Pearson spěchá za pukem do útočného pásma, kde ho ale za brankou Crawforda získává domácí Rozsíval.
51:45
Chicago s pukem ve vlastní třetině, oba týmy střídají.
51:25
51:08
Domácí vyhazují puk ze třetiny a zatím odolávají při vlastním oslabení.
51:05
Kings v útočném pásmu.
50:22
Hosté v plném počtu, začíná přesilová hra Kings.
50:13
Následuje komerční přestávka, po níž se bude vhazovat po pravici Crawforda.
50:13
Dougthy zaváží puk do útočného pásma, nachází na modré Cartera, který si ještě sjíždí blíže k brance, střílí, ale jeho pokus je zblokován do ochranné sítě, hra přerušena.
50:00
Posledních deset minut třetí třetiny, stav stále nerozhodný.
49:27
Téměř minutu se tak bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté budou mít hosté přesilovou hru.
49:25
Přesilová hra Chicaga končí, Brandon Saad atakuje Quicka v jeho brankovišti a je vyloučen za podražení gólmana.
48:50
První šanci při přesilové hře Chicaga mají ale hosté, Doughty dokázal z pravé strany zakončit, Crawford chytá a raději přerušuje hru.
48:22
Ale za brankou Kings "nabral" Mitchell puk na hůl a vyhodil ho do hlediště, dvě minuty za zdržování hry.
48:15
Vhazování ve třetině Kings vyhráli domácí.
48:00
Saad postupuje do útočného pásma, z levé strany nahazuje na branku Kings, Quick chytá a přerušuje hru.
47:01
Quick má puk po střele Keitha, z pravé strany, ve své lapačce, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
46:52
Kings se po delší době dostali do třetiny soupeře, ale domácí znovu "otáčí".
46:26
Tlak Chicaga pokračuje, Saad se však díky dobrému obrannému zákroku Greeneho ke střele před brankou Kings nedostal.
45:02
Velký závar před brankou Kings, domácí se tam snažili dostat puk do branky, ale Quick nakonec získal puk do své lapačky a přerušil hru.
44:44
Sharp s pukem na holi, z pravého rohu vybruslil před Quicka, který jeho střelu vyráží.
43:45
Stoll dostává puk ze třetiny Kings, Blackhawks poté nepřesně rozehrávají, odpískán icing, vhazování po levici Crawforda.
43:00
Kopitar bojuje s Hjalmarssonem o puk v rohu třetiny Chicaga, domácímu obránci se podařilo získat puk a dostat ho do středního pásma.
42:08
Kings v útočném pásmu, z levé stany pálí Muzzin, Crawford vyráží.
41:16
Domácím se podařilo v úvodu třetí třetiny vyrovnat, z levé strany nahodil puk na branku Saad, Quick vyráží, ovšem přímo před z pravé strany najíždějícího BENA SMITHA, který se prosazuje z bezprostřední blízkosti, i přes snahu bránícího Stolla. Asistence: Brandon Saad a Johny Oduya.
40:18
Chicago přechází do útočného pásma, ale na modré zaúřadovala defenziva Kings.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:04 hodin.

Marian GÁBORÍK (LAK) 1+1, 3 střely, čas na ledě 11:32
Ve druhé třetině se hostům podařilo otočit vývoj dnešního utkání! Vyrovnávací třetí gól vstřelil ve 32. minutě Brown a přesně o dvě minuty později dostal hosty poprvé v zápase do vedení Pearson. Chicago v této části doplatilo na neproměňování šancí v útočném pásmu a zároveň ne nedůslednost v defenzivě, kterou hosté dokáží potrestat.
40:00
39:00
Poslední minuta druhé třetiny.
37:46
Bekhendové nahození Hossy Quick v pohodě chytá a přerušuje hru, komerční přestávka.
37:13
Oduya střílí od modré, puk zblokován do rohu a hosté následně vyhazují ze třetiny.
36:45
Chicago útočí, puk za brankou Quicka.
35:47
35:27
Vojnov nezachytil přihrávku na útočné modré, Kings se sami připravují o třetinu.
35:06
Kings opět v útočném pásmu, bránící čtveřice Chicaga na svých místech.
34:38
Hjalmarssonovi se daří vyhodit puk ze třetiny.
34:18
Dougthy střílí od modré, trefuje pouze dobře postaveného Crawforda.
34:05
Kings v útočném pásmu, hosté hrají zatím velmi slušně svou přesilovou hru.
33:47
Na trestnou lavici míří Johnny Oduya za hákování.
33:38
Bude se navíc vylučovat, hosté si zahrají přesilovou hru.
33:08
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Prohrané vhazování Chicaga v útočném pásmu, rychlý protiútok, střela TANNERA PEARSONA z pravé strany končí za zády Crawforda, hosté otáčí zápas. Asistence: Jeff Carter a Michael Richards.
32:50
Chicago v útočném pásmu, před dotírajícím Saadem a Kanem raději Quick chytá puk a přerušuje hru.
31:45
Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
31:45
Velmi nepříjemná střela Martineze od modré, Crawford nakonec dokázal puk "zkrotit" ve své lapačce.
31:38
I nyní jsou hosté v útočném pásmu.
31:08
Nedůslednost defenzivy Chicaga, Crawford dokázal chytit těžkou střelu Gáboríka z pravé strany, na dorážku DUSTINA BROWNA z hranice brankoviště však již byl krátký a hosté srovnávají stav zápasu. Asistence: Marian Gáborík.
30:27
Vojnov střílí ve třetině Chicaga od modré, ale pokus je zablokován.
30:01
29:54
A Sharp znovu ve střelecké pozici, tentokrát na opačné straně, kdy si sjíždí blíže k bráně, Quick jeho pokus chytá.
29:35
Sharp střílí z pravé strany, i tento pokus je zablokován a puk končí ve středním pásmu.
29:20
Hossa nedokázal udržet puk v útočném pásmu.
29:07
Oduya rozehrává zpoza vlastní branky.
28:45
Blackhawks opět v útočném pásmu, ale všechny střelecké pokusy se zatím hostům daří blokovat.
28:15
Střela Seabrooka od modré končí na bránícím hráči Kings a poté puk opouští třetinu hostů.
28:01
Vylučuje se, na trestnou lavici zamíří Jake Muzzin za krošček na Patricka Kaneho, domácí si zahrají přesilovou hru.
27:39
Na druhé straně střelu Williamse chytá Crawford, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
27:38
Versteeg může zakončit v mezikruží, což také udělal, ale jeho pokus končí pouze vedle branky.
26:42
Bickell střílí z pravé strany, ale Doughty puk zachytil a odehrál do bezpečí.
25:27
Hjalmarsson se před vlastní brankou srazil s jedním z hráčů Kings a domácí se osvobozují, puk ve střední třetině.
25:03
Clifford nahazuje puk do útočného pásma, Kings jsou před Crawfordem.
24:23
Seabrook se nyní vrhl do střely před vlastní brankou, obětavý obranný zákrok.
22:50
Domácí v úvodu druhé třetiny jasně aktivnější, Hossa nyní zkoušel překonat Quicka z bezprostřední blízkosti, puk se nakonec odráží do rohu.
22:27
Kopitarova řada opět na ledě, ale musí se bránit, po pravé straně postupuje Toews.
21:15
Oduya pálí od modré a u branky se snaží dostat odražený puk za záda Quicka Brandon Saad, který ale na gólmana Kings z pravé strany nevyzrál.
20:42
Nyní dostávají hosté puk ze třetiny, ale Kopitar pouze bekhendem nahazuje do útočného pásma a první pětka odchází střídat.
20:32
Chicago od úvodních vteřin ve třetině Kings.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:10 hodin.
Československá stopa v utkání – po první třetině:
Michal ROZSÍVAL (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:08
Marian HOSSA (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:04
Marian GÁBORÍK (LAK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 5:58
V závěru třetiny spustili Kings zajímavou "střelnici", i po návratu vyloučeného Hjalmarssona, ale vyrovnat se jim nepodařilo. I tak mohou hosté odcházet do kabin poměrně spokojeni. V první dvacetiminutovce se jim totiž podařilo zastavit excelentní nástup soupeře, který po brankách Seabrooka a Oduyi z druhé a čtvrté minuty vedli 2:0. Kings zkorigovali v desáté minutě zásluhou Stolla, ale dvoubrankové vedení domácím vrátil ve dvanácté minutě Saad. Hned o necelé dvě minuty později pak ale znovu na rozdíl jediného gólu snížil Gáborík a tento stav pak již vydržel až do konce.
20:00
19:52
19:21
Nepřesnou přihrávkou Williamse se Kings sami připravují o útočné pásmo.
19:00
Poslední minuta první třetiny, domácím se opět daří vyhodit puk ze třetiny.
18:18
Chicago vyhrává vhazování a vyhazuje puk přes všechny čáry.
18:09
A nakonec sudí přerušuje hru ve třetině Blackhawks, bude se vhazovat po pravici Crawforda.
18:00
Kopitar si netroufl na střelu z pravé strany.
17:52
A na trestnou lavici usedne domácí Hjalmarsson za držení hole, hosté si zahrají přesilovou hru, to vše ale až po komerční přestávce.
17:50
Ale domácí nakonec jsou v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena.
17:35
Chicago drží útočné pásmo, Hjalmarsson vrací puk od modré za branku Kings.
16:45
Vojnov nahazuje puk, je z toho zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Quicka.
16:08
Handzuš bojuje o puk v rohu třetiny Kings, úspěšnější Lewis.
15:27
Stejně tak i na druhé straně pokus Kinga, který netrefuje branku z mezikruží.
15:10
Bickellova střela končí pouze na zadním mantinelu.
13:45
To čekal asi málokdo – ve čtrnácté minutě již diváci viděli pět gólů!
13:16
Po šanci Hossy před Quickem, kdy skvěle zasáhl gólman Kings, přichází rychlý brejk, na jehož konci je parádní kombinace prvního útoku Kings a přesná střela MARIANA GÁBORÍKA z pravé strany. Asistence: Anže Kopitar a Dustin Brown.
12:40
Williams se snaží udržet puk na útočné modré, daří se mu to, Kings zůstávají ve třetině soupeře.
11:40
Odpískán icing Chicaga, komerční přestávka.
11:06
Blesková odpověď doácích na gól Kings, z pravé strany se dostává před branku BRANDON SAAD, jehož nahozený puk ještě Quick vyráží levým betonem, ale na dorážku již byl krátký, rychlé ruce Saada a domácí opět vedou o dva góly. Asistence: Andrew Shaw a Patrick Kane.
10:46
Ovšem pouze do té doby, než Doughty vyhodil bekhendem puk ze třetiny.
10:27
B. Smith s pukem za brankou Kings, Chicago drží útočné pásmo.
09:49
Důraz na brankovišti nyní hostům přináší první gól, v nepřehledné situaci před brankou Chicaga se nejlépe zorientoval JARRET STOLL, který dokázal pohotovou střelou nad levé rameno Crawforda vstřelit první gól hostů. Asistence: Dwight King.
08:56
Rozsíval od modré nahazuje puk na branku Kings, ale puk neprošel až ke Quickovi.
08:40
Duncan Keith stihl rozehrát před najíždějícím Kopitarem.
08:14
Ofsajd Kings na útočné modré, Clifford přejel útočnou modrou dříve, než puk, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.
07:08
Před dotírajícím Pearsonem raději Crawford chytá odražený puk od zadního mantinelu a přerušuje hru.
06:48
Toffoli spěchá do útočného pásma za nahozeným pukem, je z toho souboj v rohu.
06:22
Komerční přestávka.
04:49
Vstup se tedy domácím velmi podařil, dva rychlé góly však stále nic neznamenají, máme před sebou ještě téměř celé utkání.
03:40
Nenápadná akce Chicaga, na jejímž konci je nenápadná střela z pravého kruhu pro vhazování, jejímž autorem je JOHNY ODUYA, který tam zakončoval v podstatě v pádu, ale Quickovi prošel puk do branky. Asistence: Patrick Kane a Andrew Shaw.
03:15
Pearson ztrácí puk v útočném pásmu.
02:38
Hosté s pukem ve středním pásmu, Kopitar se snaží dostat do pásma soupeře, daří se mu to, Crawford jeho bekhendový pokus vyráží.
01:58
Zakázané uvolnění Kings, hra se stěhuje před Quicka.
01:13
BRENT SEABROOK napřáhl na modré a puk prošel Quickovi mezi betony do branky, využitá přesilová hra, domácí vedou. Asistence: Jonathan Toews a Patrick Kane.
00:54
Chicago od úvodních vteřin ve třetině soupeře.
00:30
Prvním vyloučeným je hostující Doughty.
00:01

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy, Seabrook – Bickell, Toews, Hossa – Saad, Shaw, Kane – Sharp, Handzuš, Versteeg – Bollig, Kruger, B. Smith

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Vojnov, Martinez, Mitchell, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – Pearson, Carter, Toffoli – Clifford, Richards, Lewis – King, Stoll, Williams

Rozhodčí: Joanette, Pollock – Miller, Driscoll.
Vítejte u onlajn přenosu 5. utkání finále Západní konference mezi týmy Chicago Blackhawks a Los Angeles Kings.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Chicago Blackhawks – Los Angeles Kings
3 : 1 (1:0, 1:1, 1:0)
15. Saad (Leddy, Hossa), 32. Keith (Saad, Kruger), 57. Toews (Oduya, Hossa) – 25. Toffoli (Pearson, Carter)

2. utkání
2 : 6 (1:0, 1:1, 0:5)
15. Leddy (Keith), 22. B. Smith (Bollig, Oduya) – 39. Williams (Richards, King), 42. Doughty (Vojnov, Gáborík), 45. Carter (Muzzin, Martinez), 49. Toffoli (Pearson, Carter), 55. Carter (Pearson, Greene), 57. Carter

3. utkání
Los Angeles Kings – Chicago Blackhawks
4 : 3 (1:2, 2:0, 1:1)
7. Vojnov (Carter, Doughty), 29. Carter (Pearson), 35. Toffoli (Carter, Mitchell), 52. Doughty (Muzzin, Williams) – 6. Toews, 14. Toews (Rozsíval, Hossa), 60. Sharp (Leddy)

4. utkání
5 : 2 (3:0, 1:1, 1:1)
9. Muzzin (Doughty, Toffoli), 12. Gáborík (Kopitar), 16. Brown (Williams, Muzzin), 33. Doughty (Kopitar, Williams), 59. Pearson (Carter) – 35. Saad (Rozsíval), 50. Bickell (Kane, Toews)
CHICAGO BLACKHAWKS
Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks v play-off je Jonathan TOEWS, který nasbíral čtrnáct bodů za osm gólů a šest přihrávek. V pořadí bodování play-off je šestý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Chicaga je Marian HOSSA, který nasbíral čtrnáct bodů za dva góly a dvanáct přihrávek a v bodování play-off je jedenáctý.
LOS ANGELES KINGS
Nejproduktivnějším hráčem Kings v play-off je Anže KOPITAR, jenž má na svém kontě již dvaadvacet bodů za pět gólů a sedmnáct asistencí a aktuálně vede kanadské bodování play-off! Druhým nejproduktivnějším hráčem Los Angeles je Jeff CARTER, který stihl nasbírat zatím dvacet bodů za osm gólů a dvanáct přihrávek a v bodování play-off je druhý za svým klubovým spoluhráčem Kopitarem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:10.