2. Henrik LUNDQVIST (NYR) 40 zák., 1 gól, 97,6%

Montreal Canadiens: 19

New York Rangers: 10
Československá stopa v utkání:
Tomáš PLEKANEC (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:15
Ztichlé Bell Centre nyní sleduje radost hokejistů Rangers, kteří ovládli i druhé utkání na ledě Montrealu, tentokrát poměrem 3:1! Zklamaní domácí borci mizí v útrobách stadionu, ani tento finálový zápas Východní konference se nepovedl. Ve třetí třetině si již hosté pohlídali svůj náskok a po dvou zápasech na ledě soupeře tak Rangers vedou v sérii 2:0!
60:00
59:54
Ještě střela Subbana, z pravé strany, od modré, jako závora se tam nyní vytyčila levá ruka Lundqvista se zdviženou lapačkou, v níž končí puk.
59:38
Marná snaha domácích, hosté vyhrají i druhé utkání!
59:16
Výtečně zapracoval nyní v defenzivě Rick Nash, puk opouští třetinu Rangers.
59:00
Posledních šedesát vteřin třetí třetiny, hosté jsou blízko druhému vítězství na ledě Montrealu.
58:15
Prosadit se v šesti proti pěti je již o poznání těžší, než při přesilové hře šest na čtyři.
57:38
Hosté v plném počtu, domácí hrají stále bez brankáře.
57:35
Stepanovi se daří vyhodit puk ze třetiny, další cenné vteřiny pro Rangers.
57:20
Vhazování po pravici Lundqvista, domácí získávají puk a tím i útočné pásmo.
57:00
Ale překonat obranný val Rangers se zatím domácím vůbec nedaří, většina střel míří vedle branky, případně je zablokována a když už ani to ne, zasáhne výtečně chytající Lundqvist.
56:39
Branka Canadiens stále prázdná, přesilová hra šesti proti čtyřem stále pokračuje, domácí v útočném pásmu.
56:16
Střela Subbana nepřesná, puk míří vedle branky, hosté se osvobozují a bleskově střídají.
56:05
Subban udržel puk v útočném pásmu.
55:38
A domácí to zkouší bez gólmana!
55:38
Benoit Pouliot již sedí na trestné lavici, dostává dvouminutový trest, přesilová hra Canadiens.
55:38
Jemelin nyní inkasoval velmi tvrdý náraz od Pouliota, zezadu, hlavou proti mantinelu, to vše za brankou Canadiens.
55:22
Ale Beaulieuova střela od modré je zblokována, puk míří mimo branku Rangers.
55:13
Vhazování po levici Lundqvista. Puk získávají domácí.
54:20
Stepanovi střela z pravé strany příliš "nesedla", Tokarski v pohodně chytá a přerušuje hru.
53:40
Marně, hosté se osvobozují a bleskově střídají, v závěru zápasu je třeba zkracovat intervaly pobytu na ledě.
53:16
Markov může pálit od modré, to také udělal, ale netrefuje branku. Plekanec se ještě snaží vybojovat puk za brankou Lundqvista.
52:52
Puk opět míří ze třetiny Rangers, hosté jen tak "brousí" na útočné modré a zachytávají protiútoky soupeře.
51:38
Hraje se "nahoru – dolů", přes pozornou obranu Rangers se ale domácí těžko prosazují, alespoň k nějaké té střele.
51:08
Zuccarello vyváží puk z vlastního pásma, domácí se musí vracet.
50:12
Následuje komerční přestávka.
50:12
A Dorsett tam z pravé strany trefuje brankovou konstrukci, puk se od tyčky odráží do ochranné sítě, hra přerušena!
50:00
Poslední desetiminutovka třetí třetiny, místo domácích nyní útočí hosté.
49:38
Stepan bojuje o puk v rohu třetiny Canadiens, domácí úspěšnější a mohou zaútočit.
48:10
Tokarski má puk ve své výstroji a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
47:54
Subban jako by byl stále na ledě, má také jednoznačně nejvíce odehraných minut z týmu Canadiens.
47:27
Puk míří přes všechny čáry, za branku Canadiens, není to icing, domácí musí hrát.
46:55
Domácí by potřebovali co nejdříve vstřelit druhý gól, čím déle budou prohrávat o dvě branky, tím hůře se jim bude něco s výsledkem dělat.
46:25
Hosté se již do útoku nijak neženou, stačí jim vracet puky do třetiny Canadiens.
45:14
Pouliot se tam nachomýtl k Tokarskimu, kterého atakoval v brankovišti, nevylučuje se, hra pokračuje, důležité je, že puk je ve středním pásmu.
44:14
Puk opět ve třetině Canadiens, střelu Richardse, z pravé strany, Tokarski vyráží a Bourque může zaútočit po levé straně.
43:50
Boyle dostává puk do útočného pásma, Dorsett bojuje za brankou Canadiens.
43:08
Lundqvist má opět puk ve své lapačce a zatím v této sérii přivádí střelce Canadiens trochu k šílenství, chytá fantasticky!
41:58
Puk ve středním pásmu, Vanek zkouší proniknou po pravém křídle, pomáhá mu Galchenyuk. Celá akce Canadiens končí ale neúspěšně.
41:21
40:47
Subban střílí z mezikruží, fantastický zákrok Lundqvista, který chytá těžkou střelu do své lapačky!
40:35
Subban hledá ve středním pásmu Paciorettyho, Canadiens se dostávají do útočného pásma.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 4:05 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Montreal Canadiens: 8

New York Rangers: 11
A ve druhé třetině se již víc nestane, hosté přečkali těžké vteřiny v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy domácí zatlačili při přesilové hře. Rangers odchází do kabin opět s vedením, tentokrát již dvoubrankovým! Jediným střelcem této části zápasu byl totiž ve 29. minutě nestárnoucí St. Louis, který zvýšil na 3:1 pro Rangers a i ve druhém zápase finálové série Východní konference tak mají "Jezdci" nakročeno k jasnému vítězství!
40:00
39:48
A švédský gólman si poradil i s dorážkou Subban, byť ta zřejmě mířila mimo branku.
39:39
Subban pálí od modré, Lungqvist vyráží.
39:21
Nyní se již hra přerušuje, na trestnou lavici míří hostující Kreider za držení Subbana v útočném pásmu, zbytečný trest.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, při signalizovaném vyloučení Rangers.
38:40
V průběhu druhé třetiny hosté téměř vyrovnali počet střel na branku, v této sérii jsou zatím Rangers prostě lepší.
38:16
Hra přerušena, ofsajd Rangers na útočné modré.
37:55
Staal trochu zariskoval při rozehrávce zpoza vlastní branky, domácí se ale k puku i přesto nedostali, hosté rozehrávají.
36:40
Prodloužení puku do útočného pásma, napadání domácích, to je efektivní způsob Rangers, jak držet hru daleko od své branky.
35:46
Pacioretty padá v útočném pásmu, ale není to faul, pokračuje se ve hře, publikum v Bell Centre bučí.
35:19
Hosté hrají velmi dobře takticky, nepouští soupeře přes střední pásmo, tohle Rangers bude stačit!
34:30
Komerční přestávka.
33:51
Carcillo najíždí po pravém křídle před branku Tokarskiho, pálí, domácí gólman vyráží, Rangers zůstávají v útočném pásmu.
33:17
32:30
Hosté se osvobozují pouze vyhozením puku ze třetiny, dobré střídání elitní řady Montrealu.
32:08
Vanek střílí z pravé strany, ale netrefuje branku, Canadiens ale i tak zůstávají ve třetině Rangers.
31:50
Plekanec s Galchenyukem bojují o puk za brankou Rangers, jsou úspěšní.
31:10
Gallagher pálí z levé strany, uvnitř třetiny Rangers, ale jeho střela je zablokovaná, Lundqvist nemusí zasahovat.
30:44
Je to tak, Rangers přečkali oslabení a hrají již v plném počtu.
30:35
Vypadá to, že ani tuto přesilovou hru Montreal nezužitkuje.
29:23
Vše se obejde bez vyloučení, vhazování po levici Lundqvista.
29:20
Canadiens v útočném pásmu. Následuje střela z pravé strany, po které se před Lundqvistem strhla drobná potyčka.
28:44
Opět se vylučuje, na trestnou lavici míří hostující Pouliot za podražení a domácí si zahrají přesilovou hru.
28:03
Rangers právě vstřelili branku!
MARTIN ST. LOUIS se dokázal při přesilové hře prosadit střelou z mezikruží, pomohl mu i Kreider, který tam na brankovišti bránil Tokarskimu ve výhledu. Asistence: Derek Stepan a Ryan McDonagh.
27:29
Hra přerušena, Galchenyuk půjde za podražení na trestnou lavici, hosté si zahrají další přesilovou hru.
26:42
Vanek se dostává do dobré pozice, za obrannou dvojici Rangers, ale místo střely z levé strany ještě volí přihrávku před branku, tam ale odvedla dvojice obránců Rangers dobrou práci.
26:15
Nicméně zahrozili hosté, bekhendovou střelu Dorsetta Tokarski vyráží mimo branku.
25:52
Briere nyní bojoval doslova jako lev ve třetině Rangers, nakonec i vybojoval puk pro svůj tým.
25:17
Trochu zmatek v útočném pásmu Rangers, až Gallagher získal puk a vyvezl ho ze třetiny Canadiens.
24:41
24:32
Do návratu Subbana již zbývají poslední vteřiny, Canadiens toto oslabení přečkají bez inkasovaného gólu.
23:49
Pokračuje přesilová hra Rangers, tentokrát již pět na čtyři.
23:39
Důležité vhazování po levici Tokarskiho vyhrává Plekanec a domácí se osvobozují.
23:32
Po přihrávce Stepana střílí z pravé strany McDonagh, který ale trefuje pouze dobře postaveného Tokarskiho.
23:16
Rangers v útočném pásmu, stahují se blíže k brance.
22:41
Jasný faul, za hrubost dostává Subban, který tam ve vlastní třetině "sundal" Stepana, dvě minuty a hosté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři.
22:29
Subban tam ale fauluje ve vlastní třetině a půjde na dvě minuty.
22:09
Hosté s pukem ve vlastní třetině, rozehrávka do středního pásma.
21:49
Girardi dostává dvouminutový trest za krošček a domácí Eller za podražení, hraje se tak ve čtyřech na obou stranách.
21:38
Gionta se dostává ke střele z mezikruží, ale jeho střela pouze "orazítkovala" mantinel za brankou Lundqvista.
21:05
Canadiens se nakonec osvobozují vyhozením puku na zakázané uvolnění.
20:58
Puk ve třetině Canadiens, ale hosté se nedostávají ke střele.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:11 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Montreal Canadiens: 14

New York Rangers: 9
A v první třetině se již nic nestane, oba týmy míří do kabin a hlavně domácí mají o přestávce o čem přemýšlet! Do zápasu totiž vtrhli výtečně, hráli velmi útočně a v prvních minutách soupeře téměř k ničemu nepustili. Z tohoto tlaku také dokázali vytěžit vedoucí gól, který v sedmé minutě vsítil Pacioretty. Pak však přišlo zaváhání Canadiens, který potrestal vyrovnávacím gólem, ještě v téže minutě, McDonagh! Hra se poté "přelévala" z jedné strany na druhou a byť si více šancí vytvořili domácí, branku vstřelili opět hosté, v předposlední minutě se z rychlého brejku prosadil povedenou střelou z pravé strany Nash. Rangers tak dokonali obrat ve skóre a do kabin jdou s jednobrankovým náskokem!
20:00
19:27
Puk za brankou Canadiens, ale Markov má problémy s rozehrávkou, nakonec je z toho icing, hra se tak stěhuje před Tokarskiho.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:58
Canadiens sice vyhráli vhazování ve třetině Rangers, pak ale propadli na útočné modré, hosté vyrazili do útoku ve třech a celá akce končí povedenou střelou RICKA NASHE, který zakončuje z pravé strany, po přesném pasu Kreidera. Asistence: Chris Kreider a Derek Stepan.
18:37
Ofsajd Canadiens na útočné modré v okamžiku, kdy domácí útočili ve třech proti dvěma bránícím hráčm Rangers.
17:48
Až Gallagher zaváží puk do útočného pásma, přesným pasem nachází Subbana, ten pálí z mezikruží a Lundqvist pravým ramenem vytěsňuje puk nad branku.
17:21
Vhazování po levici Tokarskiho, hosté v posledních vteřinách dokázali Canadiens přehrát.
16:47
Zuccarellovu střelu dokázal Gallagher zblokovat mimo branku, Rangers ale zůstávají ve třetině Canadiens.
16:39
Tokarski chytá střelu Stepana od pravého mantinelu, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Montrealu.
16:22
15:48
15:48
Další skvělý zákrok Lundqvista proti střele Paciorettyho.
15:15
Plekanec pálí z pravé strany, jeho střelu ale bránící Girardi zblokoval a puk končí v ochranné síti, hra přerušena.
14:45
Stepan dostává puk po pravé straně do třetiny Canadiens, hosté ale okamžitě o puk přicházejí a hrají domácí.
14:22
Ale přesilová hra Canadiens končí, Vanek dostává za sekání dvě minuty a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.
13:48
Vylučuje se, na trestnou lavici míří Hagelin, domácí si zahrají přesilovou hru. To vše ale až po komerční přestávce.
13:35
Galchenyuk na druhé straně pálí z levé strany, Lundqvist vyráží nad branku Rangers.
13:05
Moore s pukem ve třetině Canadiens, ale domácí mu okamžitě berou puk a rozehrávají.
12:19
Úspěšnější domácí, Gionta se dostává v útočném pásmu ke střele z pravé strany, puk končí vedle branky Rangers.
12:02
Ale nepřesně, je z toho icing, hra se tak stěhuje před Tokarskiho, vhazování po jeho pravici.
11:51
Eller čeká s pukem za vlastní brankou, až spoluhráči dostřídají a rozehrává.
11:26
A další střela Paciorettyho, tentokrát z pravého kruhu pro vhazování, Lundqvist skvělý a puk končí za brankou Rangers.
10:52
Desharnais vybojoval puk a směřuje do třetiny Rangers, pálí z mezikruží, Lundqivst vyráží, stejně tak i bekhendovou dorážku Paciorettyho.
09:55
Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté, kteří jsou ale s pukem ve vlastním pásmu, domácí napadají.
09:45
Ve středním pásmu nyní padli k ledu dva hráči, jeden z Rangers, druhý z Canadiens, bez cizího zavinění, pokračuje se ve hře.
09:15
Puk ve třetině Rangers, ale domácí se zatím nedostávají do zakončení.
07:33
Lundqivst má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje první komerční přestávka.
06:48
Skóre zápasu se nám tak pohnulo, ovšem stále je to nerozhodně, Canadiens za brankou Lundqvista.
06:31
Blesková odpověď hostů, RYAN MCDONAGH spíše nahazuje puk od modré na branku, ale vypadá to, že těsně před Tokarskim puk ještě tečuje bránící Gorges a puk končí v brance! Bez asistence.
06:14
Montreal právě vstřelil branku!
Neskutečný závar před brankou Rangers, domácí tam doslova "uvařili" bránící pětici a nakonec se před brankou prosazuje MAX PACIORETTY, který vytěžil z nedorozumění Lundqvista s obráncem a puk dokázal přehodit do branky. Bez asistence.
05:28
První formace Rangers si dokázala vytvořit šanci a hlavně na okamžik přerušila tlak soupeře, který trvá od úvodních vteřin.
04:55
Nash dobrým forčekingem získává puk na útočné modré, ale ve třetině Canadiens se nedostává ke střele.
04:22
První střela hostů, z pravé strany pohotově zakončuje St. Louis, Tokarski vyráží.
03:29
Oba týmy jsou již v plném počtu.
03:08
Střelu Gallaghera z levé strany Lundqvist vyráží do rohu.
02:35
Plekanec bojuje o puk z pravého mantinelu, ve třetině hostů, marně, hrají Rangers.
01:55
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách.
01:29
A hned po odpískání icingu se tam do sebe hráči obou týmů pustili, vylučuje se. Za Canadiens Beaulieu (dvě minuty za hrubost) a za hosty Moore (dvě minuty za nesportovní chování).
01:29
Rangers se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
01:06
Canadiens začali tento zápas velmi aktivně, na svém kontě mají za zhruba minut hry již čtyři střely!
00:39
Domácí od úvodních vteřin v útočném pásmu.
00:01

Montreal Canadiens: Tokarski (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Weaver – Bournival, Plekanec, Vanek – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bourque, Eller, Gionta – Prust, Briere, Weise

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Stralman, Staal, Moore, Klein – Hagelin, Richards, St. Louis – Kreider, Stepan, Nash – Pouliot, Moore, Zuccarello – Dorsett, Boyle, Carcillo

Rozhodčí: McCauley, O'Halloran – Amell, Kovachik.
Vítejte u onlajn přenosu 2. utkání finále Východní konference mezi týmy Montreal Canadiens a New York Rangers.
Předpokládané sestavy:

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Vanek – Bournival, Plekanec, Gallagher – Bourque, Eller, Gionta – Moen, Briere, Weise

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh, Girardi, Stralman, Staal, Moore, Klein – Nash, Stepan, Kreider – Hagelin, Richards, St. Louis – Pouliot, Brassard, Zuccarello – Boyle, Moore, Dorsett.
Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
Montreal Canadiens – New York Rangers
2 : 7 (0:2, 1:2, 1:3)
33. Bourqe (Gionta, Eller), 56. Eller – 5. St. Louis (D. Moore, Klein), 7. Zuccarello (McDonagh, D. Moore), 39. Kreider (Nash), 40. Richards (Zuccarello, Staal), 42. McDonagh (Stepan), 45. Stepan (St. Louis, McDonagh), 45. Nash (Zuccarello, J. Moore)
MONTREAL CANADIENS
Nejproduktivnějším hráčem Canadiens v play-off je P.K. SUBBAN, který nasbíral dvanáct bodů za čtyři góly a osm přihrávek. V pořadí bodování play-off je sedmý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu je Lars ELLER, který nasbíral jedenáct bodů za pět gólů a šest přihrávek a v bodování play-off je jedenáctý.
NEW YORK RANGERS
Nejproduktivnějším hráčem Rangers v play-off je Mats ZUCCARELLO, jenž má jedenáct bodů za čtyři góly a sedm asistencí a aktuálně třináctý v kanadském bodování play-off. Druhým nejproduktivnějším hráčem Jezdců je Brad RICHARDS, který stihl nasbírat zatím deset bodů za pět gólů a pět přihrávek a v bodování play-off je sedmnáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:15.