Do utkání nezasáhl žádný hráč české nebo slovenské národnosti.
1. Henrik Lundqvist (NYR) 35 zák., 1 gól, 97,2%
2. Brad Richards (NYR) 1+0
3. Jussi Jokinen (PIT) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 18 635 diváků.
Pittsburghu se nepodařilo ve třetí třetině vstřelit vyrovnávající branku, i když měl spoustu šancí. Tučňáci ale opět ztroskotali na Lundqvistovi, který měl v této sérii vynikající formu. Jezdci ovšem šli vítězství hodně naproti, jelikož hráli velmi obětavě, což byl hlavní stavební kámen úspěchu. Pro Pittsburgh tedy letošní sezóna končí, zatímco Rangers si zahrají finále Východní konference. O jejich soupeři se rozhodne zítra, protože i Boston s Montrealem budou hrát sedmé utkání.

Střely na branku: 36 – 20.
Prvním finalistou Východní konference jsou hokejisté New Yorku Rangers.
60:00
59:58
Jezdci to už zvládnou. Kotouč je natisknutý na mantinelu.
59:54
Maattova střela z vrcholu levého kruhu byla sražena za branku.
59:34
Nash nedokázal z modré čáry trefit prázdnou branku.
59:25
Nahození Malkina z velkého úhlu bylo zablokováno. Kotouč je znovu ve středním pásmu.
59:06
Kotouč je ve středním pásmu.
58:45
Fleury putuje na střídačku! Tučňáci to zkouší v šesti!
58:20
Crosby se snažil dostat do útočného pásma, ale nakonec se sám dostal do postavení mimo hru.
58:12
Jezdci hrají velmi aktivně. Pittsburghu se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.
57:42
Hagelin střílel z velkého úhlu, ale Fleury kotouč vyrazil za branku.
57:30
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
57:00
Malkin nahazoval kotouč do brankoviště, ale ke kotouči se dostali hosté.
56:45
Hraje se znovu pět na pět.
56:13
Stepan se dostal s kotoučem do útočného pásma, kde jej chvíli podržel a ušetřil čas.
55:35
Pittsburgh se snaží využít prostoru na ledě, když se hraje ve čtyřech na obou stranách. Z pravého kruhu střílel přes obránce Neal, ale Lundqvist na střelu viděl a dokázal ji vyrazit.
54:45
Za následnou potyčku u branky jsou následně vyloučeni na dvě minuty Malkin a McDonagh.
54:45
Lundqvist podává i dnes v brankovišti Rangers další velmi výborný výkon. Během jednoho závaru zlikvidoval dvě velké šance Penguins. Nejprve vychytal střelu Malkina z otočky a následně i dorážku Letanga z levého kruhu.
54:20
Malkin se dostal z bezprostřední blízkosti ke dvěma dorážkám, ale obě dvě dokázal Lundqvist zlikvidovat.
54:13
Během krátké chvíle přichází na řadu další komerční přestávka.
54:13
Lundqvist musel opět zasahovat, když úspěšně zastavil střelu od modré čáry. Kotouč udržel na svém hrudi a přerušil hru.
54:02
Jezdci velmi pozorně brání. Pittsburgh si zatím nevytváří silný tlak.
53:15
Hned po komerční přestávce se hosté dopouštějí zakázaného uvolnění.
53:08
Komerční přestávka.
53:08
Sutter poslal od pravého mantinelu před branku Lundqvista prudkou přihrávku, ale ta byla sražena do ochranné sítě.
52:30
Na druhé straně se dostal ke slibné střele Dominic Moore, ale Fleury se rychle přesunul a kotouč vyrazil.
52:12
Kunitz nahodil kotouč na branku, ale Lundqvist bez problémů zasahuje.
51:39
Pittsburgh začíná všechny své síly směřovat do útoku. Z toho můžou pramenit přečíslení pro hokejisty Rangers.
50:32
Hagelin z levého kruhu nahodil kotouč na Fleuryho, ale ten kotouč zastavil.
50:00
Pittsburghu čas utíká velmi rychle. Na vyrovnání zbývá Tučňákům deset minut.
49:23
Přes obránce nahodil kotouč na Lundqvista Sutter. Brankář Rangers kotouč našel ve své lapačce.
48:13
Chvíli poté střílel z pravého kruhu po přečíslení dva na jednoho St. Louis, ale branku trefit nedokázal, když ji přestřelil.
47:50
Pittsburgh si málem dal vlastní branku. Maattovi utekl kotouč do brankoviště, kde si jej Fleury málem srazil do branky, když se mu motal pod nohami. Naštěstí pro Tučňáky vše dobře dopadlo.
47:07
Během krátké chvíle měli domácí dvě slibné šance. Nejprve střílel z mezikruží Neal, ale tento pokus dokázal zastavit jeden z bránicích hráčů. Následnou střelu od modré čáry z hole Martina zastavil Lundqvist.
46:40
Z mezikruží vystřelil hodně nebezpečně Sutter, ale Lundqvist byl se svojí lapačkou připraven.
45:53
Malkin je na začátku třetí třetiny hodně vidět. Tentokrát se snažil vystřelit z pravého kruhu, ale jeho pokus byl zablokován.
44:54
Letangova střela přes obránce byla sražena vedle branky.
44:32
Vitale se dostal podél pravého mantinelu do útočného pásma a snažil se najít před branku najíždějícího Goce, ale přihrávka byla nepřesná.
43:23
Od modré čáry vystřelil Bortuzzo a Lundqvist jeho pokus vyrazil pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Malkin, ale ani on na brankáře Jezdců nevyzrál.
42:46
Z levého kruhu nahodil kotouč na branku Pouliot, ale Fleury bez potíží kotouč vyráží.
42:02
Stempniak se snažil vyslat do útočného pásma Crosbyho, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.
41:19
Závar před brankou Lundqvista gólem nekončí. Malkin šikovně tečoval střelu od modré čáry, ale brankář Jezdců kotouč dokázal vyrazit.
41:01
Malkin se po levém křídle nedokázal dostat do zakončení. Domácí se i přesto nadále drží v útočném pásmu.
40:39
V této třetině se dá očekávat silný tlak Tučňáků.
40:01
I po druhé třetině jsou na tom lépe hokejisté New Yorku Rangers, kteří vedou na Pittsburghem Penguins 2:1. Tučňákům se sice podařilo ve 25. minutě vyrovnat, když se přesně trefil Jokinen, ale poté se nechal vyloučit Niskanen a Richards ve 28. minutě vrátil Jezdce zpátky do vedení. Pittsburgh je tedy na pokraji vyřazení. Třetí třetina začne přibližně ve 3:04.

Střely na branku: 23 – 13.
40:00
39:41
Hagelin našel na modré čáře Stralmana, kterému se nepovedlo ideálně vystřelit, když poslal kotouč pouze do Malkina.
39:09
Lundqvist se opět zapojuje do hry. Tentokrát zastavil skákající kotouč, který letěl na branku ze středního pásma.
38:24
Jezdci velmi aktivně napadají rozehrávku Tučňáků, kteří se těžko dostávají do útočného pásma.
37:58
37:58
V Consol Energy Center mohlo být znovu vyrovnáno! Jokinen našel z rohu před brankou úplně osamoceného Neala, který si kotouč zpracoval, ale poté vystřelil přímo do připraveného Lundqvista, jenž si připisuje další důležitý zákrok.
37:01
Crosby se dostal v útočném pásmu ke kotouči a snažil se přihrát před branku Gibbonsovi, ale ten se ke kotouči nedostal.
36:32
Z levého kruhu mohl střílet Hagelin, který tak také učinil, ale Fleury dokázal jeho pokus vyrazit betonem.
35:58
Na druhé straně se dostal před Fleuryho Boyle, ale ten bekhendem poslal kotouč vedle levé tyče.
35:38
Od modré čáry se pokoušel prosadit Letang, ale jeho pokus také branku netrefil.
34:19
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil velmi tvrdě Malkin, ale kotouč branku vůbec netrefil.
33:57
Přečíslení Jezdců dva na jednoho zakončoval střelou z pravého kruhu Stepan, jenž vystřelil těsně vedle pravé tyče.
33:15
Z levého kruhu to zkoušel Goc, ale jeden z bránicích hráčů přizvedl kotouč do ochranné sítě.
32:19
31:37
Maatta se dostal s kotoučem za branku Lundqvista a snažil se najít na brankovišti Crosbyho, ale k tomu se kus černé gumy nedostal.
31:08
Pittsburghu se v posledních střídáních vůbec nedaří. Na domácích se zřejmě začíná projevovat nervozita.
30:35
Stepan trefuje od levého mantinelu pouze boční konstrukci branky Fleuryho.
29:42
Chybu Jokinena v rozehrávce mohl potrestat St. Louis, ale tomu při zakončení kotouč ujel, takže Fleury nakonec zasahovat nemusel.
28:59
Lundqvista nepřekonala ani střela od modré čáry, o kterou se postaral Letang.
28:33
Z pravé strany nahodil kotouč na Lundqvista Crosby, ale brankář Jezdců bez problémů kotouč vyrazil.
27:56
Rangers právě vstřelili branku!
Jezdci přesilovou hru využívají a vrací se do vedení. Po velkém závaru před brankou Fleuryho se dostal mezi kruhy ke kotouči BRAD RICHARDS, který se střelou do odkryté klece se nemýlil. Asistence: Martin St. Louis, Derek Stepan.
27:26
Richards od modré čáry nahodil kotouč na branku a Fleury musel zasahovat. Kotouč ovšem vyrazil pouze před sebe, kde se k dorážce dostal Brassard, ale ten branku netrefil.
26:54
Po vhazování se dostal ke kotouči Scuderi, který se jej snažil vyhodit z pásma, ale trefil pouze Zuccarella, od kterého se kotouč odrazil do hlediště.
26:45
Následuje komerční přestávka.
26:45
Niskanen se provinil podražením a je vyloučen na dvě minuty. Jezdci budou hrát přesilovou hru.
26:29
Chyba v obraně Pittsburghu přinesla velmi dobrou šanci pro Girardiho, který obdržel přihrávku na pravý kruh a měl dostatek prostoru pro přesnou střelu. Nakonec mířil k pravé tyčce, ale Fleury dokázal vyrážečkou kotouč vyrazit.
26:12
Z pravého kruhu vystřelil přes obránce Stepan, ale branku trefit nedokázal.
25:21
Zuccarello nabral ve středním pásmu dobrou rychlost a dostal se do útočného pásma, kde mu kotouč sebral se štěstím Letang.
24:15
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Silný tlak Penguins vyústil ve vyrovnávací branku. K odražené střele od modré čáry se dostal na pravém kruhu JUSSI JOKINEN, jenž pohotově uklidil kotouč do branky. Asistence: Olli Maatta, Jevgenij Malkin.
23:32
Z otočky střílel z velké blízkosti Malkin, ale jeho pokus byl sražen za branku.
23:23
Střela Martina od modré čáry skončila v lapačce připraveného Lundqvista.
22:47
Tučňákům dnes v útočném pásmu chybí potřebné štěstí. Nealovi v dobré pozici kotouč přeskočil hůl.
22:07
Jezdci se dopouštějí zakázaného uvolnění.
21:57
Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Maatta, Lundqvist hru přerušuje.
21:12
Malkin zavezl kotouč do útočného pásma a následně vystřelil bekhendem. Lundqvistovi se podařilo jeho střelu vyrazit.
20:57
Mezi kruhy se dostal na druhé straně ke střele Pouliot a kotouč nasměroval do tyče!
20:18
Z velkého úhlu se pokoušel překvapit Lundqvista Kunitz, ale brankář Jezdců kotouč bez problémů zastavil a přikryl.
20:01
První třetina je minulostí. Do vedení se v ní dostali hokejisté New Yorku Rangers, za které se v 6. minutě dokázal prosadit Boyle. Pittsburgh poté výrazně přidal a usilovně se snažil vyrovnat, ale Lundqvist je v brance Jezdců výrazně proti. Po první třetině tedy Tučňáci prohrávají v sedmém utkání 0:1. Druhá třetina začne přibližně v 2:08.

Střely na branku: 10 – 7.
20:00
19:27
19:26
Kotouč je u branky Lundqvista. Domácí toto oslabení přečkají.
19:03
Na levém kruhu si udělal prostor pro střelu Zuccarello, který ale poslal kotouč přímo do připraveného Fleuryho.
18:38
Goc nahodil kotouč z velkého úhlu na Lundqvista, jenž hru raději přerušil. Přesilovka Jezdců začíná.
18:14
Tučňáci mají kotouč pod kontrolou, ale za chvíli začne jejich oslabení.
17:45
Na vrcholu levého kruhu se ke střele odhodlal Maatta, ale jeho pokus byl hostující obranou zablokován.
17:27
A přesilová hra Pittsburghu je u konce. Za držení je vyloučen Neal, jenž si na trestné lavici posedí dvě minuty. Bude se hrát ve čtyřech.
17:19
Kunitz se dostal do postavení mimo hru. Tučňákům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
17:02
Jezdci se osvobozují a posílají kotouč k brance Fleuryho.
16:37
Pittsburgh si zahraje první přesilovou hru utkání. Kreider přidržel Crosbyho a je vyloučen na dvě minuty.
15:59
Zuccarello vystřelil od modré čáry, ale branku se mu trefit nepodařilo. Ovšem střela to byla tvrdá.
15:21
Po postavení mimo hru ze strany Jezdců je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
14:42
Tučňáci mají v posledních střídáních silný tlak. Domácí se usilovně snaží vyrovnat.
13:55
Letangovu střelu od modré čáry dokázal Lundqvist vyrazit pouze na hůl Gibbonese, který ale nadvakrát nedokázal kotouč dorazit do branky.
13:38
Nepřesné založení útoku ze strany Pittsburghu končí zakázaným uvolněním.
12:36
Z neobvyklé pozice vystřelil Maatta, ale brankář Jezdců opět úspěšně zasahuje.
12:20
Od pravého mantinelu nahodil kotouč na branku Adams a Lundqvist musel zasahovat betonem.
11:35
Rychlé přečíslení Jezdců málem skončilo druhou brankou v síti Fleuryho. Mezi kruhy obdržel kotouč St. Louis, jehož střela po ledě se zastavila někde mezi betony brankáře Tučňáků. Toto rozhodně nebyl jistý zákrok Fleuryho.
10:41
Letangova sražená střela se dostal na hokejku Neala, který z mezikruží nedokázal překonat Lundqvista.
09:44
Od modré čáry se ke střele dostal Scuderi, ale kotouč se až k brance nedostal.
09:10
Z levého kruhu se pokoušel prosadit Sutter, ale jeho bekhendová střela skončila v náručí brankáře Rangers.
08:56
K velmi dobré teči se dostal před Lundqvistem Stempniak, ale kotouč nasměroval těsně vedle pravé tyče.
08:09
Obrovská šance Penguins! Od modré čáry vystřelil Niskanen, jenž branku sice netrefil, ale od zadního mantinelu se kus černé gumy dostal zpátky před branku, kde v dobré pozici kotouč netrefil Crosby.
07:15
Vitale zachytil v útočném pásmu kotouč, objel branku Lundqvista a našel na modré čáře Bortuzza, který se vystřelit neodvážil. Kotouč jen nahodil za branku.
06:14
Jezdci mají po vstřelené brance tlak. Z pravé strany střílel Brassard, ale kotouč skončil pouze na boční konstrukci branky.
05:25
Jezdci se dostávají do vedení. Dominic Moore v útočném pásmu uvolnil BRIANA BOYLA, který se dostal před Fleuryho, kterého střelou mezi betony překonal. V této sérii zatím platí, že kdo dá první gól, tak utkání vyhraje. Nechme se tedy překvapit, zda-li to bude platit i dnes. Asistence: Dominic Moore, Derek Dorsett.
05:14
Tentokrát vystřelil přes obránce Gibbons, ale i nyní Lundqvist úspěšně zasáhl.
05:03
Lundqvist musel poprvé vážněji zasahovat. Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Bortuzzo, ale kotouč skončil v lapačce švédského brankáře.
04:03
Podél pravého mantinelu si do útočného pásma nabruslil Zuccarello, jenž se poté do zakončení přes Scuderiho nedostal.
03:01
Velmi dobrou práci v útočném pásmu Tučňáků odvedl Goc, který se dokázal dostat ke kotouči, i nakonec vystřelil, ale branku se mu trefit nepodařilo.
02:25
02:00
Z levého kruhu vystřelil nebezpečně Stepan, ale jeho střela proletěla těsně vedle levé tyče.
01:39
Třetí lajna Jezdců se dokázala udržet v útočném pásmu, ale vytěžila z toho pouze nahození Brassarda z pravé strany, které skončilo v lapačce Fleuryho.
00:55
Malkin nabral ve středním pásmu rychlost, dostal se do útočného pásma, kde kotouč přenechal Maattovi, jenž se ale do zakončení natlačit nedokázal.
00:21
První útok utkání Pittsburghu nevyšel podle představ, když se dostal Crosby do postavení mimo hru.
00:01
V Consol Energy Center probíhá předzápasový program. Utkání začne o malou chvíli později.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Martin, Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo – Malkin, Crosby, Kunitz – Neal, Sutter, Jokinen – Stempniak, Goc, Glass – Adams, Vitale, Gibbons

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Staal, Stralman, Klein, J. Moore – Kreider, Stepan, Nash – St. Louis, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Dorsett, D. Moore, Boyle

Rozhodčí: Joannette, Pollock – Miller, Driscoll.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
6. zápas

New York Rangers – Pittsburgh Penguins
3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. St. Louis (Stepan, Stralman), 7. Hagelin, 36. Brassard (Pouliot, Klein) – 17. Sutter (Niskanen, Maatta).
5. zápas

Pittsburgh Penguins – New York Rangers
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Malkin (Letang) – 10. Kreider (McDonagh, Stepan), 16. Brassard (Zuccarello, Pouliot), 28. Brassard (Stralman, Zuccarello), 29. McDonagh (Zuccarello, Brassard), 58. Klein (Kreider, Nash).
4. zápas

2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Hagelin (McDonagh), 54. Zuccarello (Stralman, Staal) – 3. Malkin (Crosby), 39. Sutter (Gibbons, Letang), 48. Jokinen (Neal), 55. Kunitz (Malkin, Crosby).
3. zápas

0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Crosby (Bortuzzo, Kunitz), 36. J. Jokinen.
2. zápas

3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 31. Letang (Malkin, Kunitz), 57. Jokinen (Kunitz, Letang), 60. Malkin (Letang).
1. zápas

2:3pp. (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Stempniak (Bennett, Goc), 34. Neal (Jokinen, Malkin) – 6. Pouliot (Girardi), 18. Richards (Hagelin, Girardi), 64. Pouliot (Brassard).
Zdravím všechny fanoušky dobrého hokeje. Dnes máme na programu poslední sedmé utkání série Pittsburgh Penguins – New York Rangers, tudíž se dozvíme, kdo bude prvním finalistou Východní konference. Psychicky lépe na tom určitě budou hokejisté z New Yorku, protože v sérii prohrávali už 1:3, ale Tučňáci dvakrát možnost ukončit sérii prováhali a nyní se tedy bude hrát za stavu 3:3 sedmé utkání. To je naplánováno na 1:00 a provede Vás jím komentátor Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.