Přenos se aktualizuje automaticky

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den.
Československá stopa v utkání:
Roman Polák (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:08
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:16
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:26
Marián Hossa (CHI) 1+0, 7 střel, čas na ledě 21:03
Michal Handzuš (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:43
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Toews (CHI) 1+0
2. T. J. Oshie (STL) 1+0
3. Alex Pietrangelo (STL) 1+0
Dnešní utkání sledovalo 19 796 diváků.
Dnes jsme v prodloužení na branku dlouho čekat nemuseli, když vzal věci do svých rukou kapitán Chicaga Jonathan Toews a parádním blafákem přiblížil svůj tým k postupu do dalšího kola, když se Chicago ujímá v sérii vedení. St. Louis dnes pouze dotahovalo náskok svého soupeře, ale na branku v prodloužení již reagovat nelze. Bluesmanům nyní nezbývá nic jiného, než dvakrát za sebou Chicago porazit, protože případná porážka by pro St. Louis znamenala konec sezóny.

Střely na branku: 29 – 30

Stav série: 2 – 3.
Konec zápasu.
67:36
Chicago právě vstřelilo branku!
Velká radost na hostující střídačce, protože Chicago poprvé v této sérii vítězí na ledě svého soupeře a poprvé se v ní ujímá vedení. Keith našel dlouhým pasem přes střední pásmo za obranou St. Louis zapomenutého JONATHANA TOEWSE, který si kličkou do bekhendu položil Millera na led a poté podél jeho betonu poslal kotouč do branky. Asistence: Andrew Shaw, Duncan Keith.
67:29
Ke střele z pravého kruhu se dostal Backes, ale Crawford jeho pokus vyrazil před sebe a hosté mohou rozjet protiútok.
67:04
Kotouč se opět ocitl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
66:49
Jackman mohl být opět za hrdinu, když obdržel na levý kruh dobrou přihrávku a pohotově vystřelil. Ovšem poslal kotouč přímo do Crawforda, který jej udržel na svém těle.
66:00
Mezi kruhy se dostal ke střele přes obránce Versteeg, ale Miller ani zasahovat nemusel, protože kotouč byl sražen do ochranné sítě.
65:14
Hossa se dostal do útočného pásma, ale u mantinelu byl poslán k ledu Leopoldem. Vylučovat se rozhodně nebude, protože se jednalo o čistý zákrok.
64:23
Chicago se dopouští zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Bluesmanů.
63:48
Ze středního pásma nahodil kotouč na Ceawforda obloučkem Steen. Hostující brankář kotouč zastavil a hru raději přerušil.
63:00
Sobotka sice ve středním pásmu ztratil po souboji helmu, ale to mu nebránilo v tom, aby nadále pokračoval ve hře. Tudíž si najel do útočného pásma z vrcholu pravého kruhu vystřelil, ovšem k radosti domácího publika branku netrefil.
62:32
Toews a Bickell operovali za brankou Millera, ale kotouč se nakonec dostal do ochranné sítě.
61:32
Na druhé straně z levého kruhu střílel Cracknell, ale jeho pokus branku vůbec netrefil.
61:18
Ke střele přes obránce se dopracoval Shaw, jenž z pravého kruhu prověřil Millera.
60:43
Chicago v úvodu prodloužení kontroluje hru, když drží kotouč ve vlastním pásmu.
60:01
Začalo prodloužení.
Základní hrací doba končí výsledkem 2:2, takže se i dnes bude prodlužovat, což je v této sérii zvykem, když hned čtyři utkání z pěti muselo rozhodnout prodloužení. Nechme se ovšem překvapit, v jakém prodloužení to bude, protože úvodní duel této série trval 101 minut. První prodloužení začne přibližně v 4:51.

Střely na branku: 26 – 28.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
V poslední sekundě základní hrací doby se dostal ke střele ještě Hjalmarsson, ale Miller dokázal kotouč vyrazit. I dnešní utkání bude muset rozhodnout prodloužení.
59:39
Steen se pokoušel dostat před branku, ale Oduya mu kotouč odebral.
59:25
Na útočný výlet se vydal Bouwmeester, který se dostal s kotoučem na levý kruh a vystřelil. Crawford kotouč pohodlně chytil do lapačky.
58:44
Kotouč se dostal za branku Millera, kde zabojoval Hossa a získal kotouč, který poté nahodil do brankoviště, kde se od bruslí bránícího hráče dostal k Millerovi, jenž hru přerušil.
58:12
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil po ledě Sobotka, ale Crawford kotouč vykopl betonem.
58:07
Crawford chytá nahození od modré čáry a přerušuje hru.
58:00
Větší tempo už hra mít nemůže. Hraje se ze strany na stranu.
57:20
Steen podél levého mantinelu dostal kotouč do útočného pásma, aby se poté ke střele mezi kruhy dostal Oshie, jenž branku přestřelil.
56:05
Kvalitní práci odvedl v útočném pásmu Chicaga Toews s Bickellem, kteří vybojovali jasnou pozici pro Kanea, který z mezikruží střelou z první poslal kotouč do vyjetého Millera.
55:00
Oba celky velmi pozorně brání a nechtějí se dopustit chyby. Ovšem hraje se velmi útočně.
54:26
Leddy našel na modré čáře ke střele připraveného Brookbanka, který tvrdou střelou trefil pouze klubko hráčů před brankou.
53:28
Bickell posílal z levé strany kotouč před branku na Toewse, ale ten se k teči nedostal.
53:02
Komerční přestávka.
52:32
Shaw si sjel do útočného pásma, kde přebral kotouč mezi kruhy a snažil se dostat až k Millerovi, ale jeden z bránicích hráčů ho vytlačil do rohu.
51:26
Závěr základní hrací doby bude zcela jistě strhující. Oba týmy se snaží dostat do vedení.
50:10
Bluesmani se dostali do přečíslení tří na jednoho. Schwartz zavezl kotouč do útočného pásma a poté z levého kruhu hledal u protější tyče Oshieho, jenž vystřelil z první, ale poloprázdnou branku minul.
49:25
St. Louis posledními chvílemi působí dojmem, že se bojí o výsledek. Hosté toho využívají a hrají velmi aktivně, což dělá domácím značné problémy.
48:21
Oddechový čas pro domácí.
48:14
Nyní měl Miller na své straně hodně štěstí. Z levé strany si před brankou vybruslil Bickell, jemuž Miller kotouč vypíchl a ten se odrazil přímo na hůl Kanea, jenž se dostal ovšem do velkého úhlu a ani nevystřelil.
47:30
Hra je v posledních střídáních plná nepřesností. Postavení mimo hru ze strany St. Louis.
47:06
Na aktivitě výrazně přidalo také Chicago, které se snaží dostat do vedení. Tentokrát ho ale zastavilo postavení mimo hru.
46:43
Ihned po vhazování v útočném pásmu střílel z levého kruhu Kane, ale Miller tento slabý pokus bez problémů ukryl ve své lapačce.
46:07
Od pravého hrazení překvapivě nahodil kotouč na Crawforda Lapierre a brankář Chicaga musel zasahovat. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
45:32
Chicago se následně dopustilo postavení mimo hru.
45:23
Na modré čáře se dostal kotouč na hůl Rozsívala, který bez váhání velmi tvrdě vystřelil, ale kotouč poslal těsně vedle pravé tyče.
44:56
Hokejisté Chicaga se snaží přerušit tlak domácích a drží kotouč v útočném pásmu.
44:00
Velmi dobrou příležitost měl Sobotka, ale z pravého kruhu branku těsně přestřelil.
43:20
St. Louis je nadále velmi aktivní a drží se v útočném pásmu.
42:36
Utkání má v tuto chvíli obrovské tempo.
41:42
St. Louis právě vstřelilo branku!
Lepší vstup si St. Louis do třetí třetiny nemohlo přát. Po levé straně projel do útočného pásma Schwartz, jenž následně našel na pravé straně ALEXE PIETRANGELA, který si kotouč zpracoval a vystřelil přesně k levé tyči. Crawford přes velkou snahu nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Jaden Schwartz.
41:20
Po pravé straně se dostal do útočného pásma Shaw, který přenechal kotouč Hossovi, který objel branku a vystřelil bekhendem. Miller jeho pokus vyrazil.
40:01
Začala třetí třetina.
Druhá třetina končí výsledek 1:1 a to znamená, že po druhé třetině prohrává domácí St. Louis 1:2. Bluesmanům se sice podařilo ze zvýšené aktivity ve 32. minutě vyrovnat zásluhou Oshieho, ale vedení vrátil Chicagu ve 38. minutě Smith. Před třetí třetinou však ještě není nic jasného a dá se předpokládat, že St. Louis ve třetí třetině ještě přidá na útočné aktivitě. Třetí dějství začne přibližně ve 4:00.

Střely na branku: 19 – 20.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:43
Za vzájemnou hrubost jsou na dvě minuty vyloučeni Cracknell s Kanem. Bude se hrát ve čtyřech.
39:19
Tentokrát vystřelil z vrcholu pravého kruhu Shattenkirk, ale Crawford i s menšími problémy kotouč opět vyrazil.
38:54
Domácí inkasovaná branka nesložila a snaží se ještě před koncem třetiny vyrovnat. Šanci na to měl Backes, který z levého kruhu proti Crawfordovi neuspěl.
37:10
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago se vrací do vedení. BEN SMITH vybojoval kotouč za brankou, který poté přihrál na pravý kruh Kaneovi, jenž na sebe natáhl hráče a našel na modré čáře Brookbanka, který tvrdě vystřelil a Miller vyrazil kotouč před sebe, kde se ke kotouči dostal znovu Smith a doklepl jej do branky. Asistence: Sheldon Brookbank, Patrick Kane.
36:05
Z velkého úhlu se pokoušel překvapit na druhé straně Millera Hossa, ale brankář domácích byl připraven.
35:43
Backes vybojoval za brankou Chicaga kotouč, který se poté od něj odrazil před branku na úplně volného Oshieho, který pohotovou střelou branku přestřelil. Hosté se dopouštějí ve svém pásmu mnoha chyb.
35:00
Sobotka mohl poslat svůj tým do vedení. Tarasenko se na levém kruhu uvolnil a našel českého útočníka mezi kruhy, který měl před sebou úplně odkrytou branku, když Crawford byl zmaten a na kotouč neviděl. Sobotka ale branku vůbec netrefil.
34:22
Rychlá útočná akce St. Louis brankou nekončí, když Cracknell z pravého kruhu nezamířil přesně.
33:49
Z levého kruhu vystřelil přes obránce Toews, ale Miller chytil kotouč bez problémů do lapačky.
33:00
Nechybělo mnoho a Chicago mohlo znovu vést. Z rohu se před branku dostal Bickell, kterému se ale nepodařilo zasunout kotouč do branky.
32:32
Bluesmani jsou po vyrovnání velmi aktivní a snaží se dostat do vedení. Chicago má mírně problémy, ale zatím se zvládá ubránit.
31:49
Velký závar před brankou Chicaga druhou brankou v síti Crawforda nekončí, když hostující brankář dokázal kotouč s obtížemi zastavit před brankovou čárou.
31:04
St. Louis právě vstřelilo branku!
V St. Louis máme vyrovnáno. V útočném pásmu dokázal Steen vymyslet ideální přihrávku mezi kruhy, kde se kotouče ujal T. J. OSHIE a ačkoliv byl podražen, tak vleže dokázal překonat Crawforda. Asistence: Alexander Steen, Barret Jackman.
30:23
Hra se přelévá v tuto chvíli ze strany na stranu.
29:32
Chicago se ale dokázalo ubránit a dostalo se s kotoučem do útočného pásma, kde se drží kotouč za brankou Millera.
28:12
St. Louis se začalo více tlačit do zakončení. Od modré čáry vystřelil Bouwmeester, ale Crawford byl opět úspěšný.
26:55
Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Pietrangelo, ale Crawford svojí branku uhájil a kotouč holí vyrazil.
26:50
Komerční přestávka.
26:10
Shattenkirk hledal dlouhým pasem na útočné modré čáře rozjetého Tarasenka, který ale při zpracování kotouče podklouzl a přišel tak o slibnou šanci.
25:10
Po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma St. Louis Pietrangelo, který poté nahodil kotouč na branku a vybojoval vhazování, když Crawford kotouč přikryl.
24:40
Oduya ve vlastním pásmu špatně rozehrál a z toho mohl těžit Tarasenko, který okamžitě vystřelil z pravého kruhu. Hosty však podržel svým zákrokem Crawford.
24:12
Domácí v plném počtu.
23:32
Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma a velmi aktivně napadají rozehrávku Chicaga, které se nemůže dostat zpátky do útočného pásma.
22:42
Z pravého kruhu vystřelil zápěstím Kane, ale opět pouze do připraveného Millera.
22:28
Skvělým zákrokem se nyní prezentoval Miller, kterému propadla střela Keitha od modré čáry za záda a kotouč mířil do branky, ale brankář domácího celku se rychle zorientoval a dokázal kotouč na brankové čáře přikrýt lapačkou.
22:12
Kane odvedl v útočném pásmu velmi dobrou práci, když si pokryl kotouč a Jackman se na něj dopustil krosčeku, za který dostává dvě trestné minuty. Chicago bude hrát přesilovou hru.
21:14
Chicago má velmi dobrý vstup do druhého dějství. Od modré střílel Brookbank, ale Miller nakonec zasahovat nemusel.
20:29
Toews zavezl kotouč do útočného pásma a hledal mezi kruhy Hossu, jenž se ke kotouč nedostal.
20:10
Druhá třetina začala zakázaným uvolněním ze strany Chicaga.
20:01
Začala druhá třetina.
První třetina je minulostí. Do vedení se v ní dostali hokejisté Chicaga, když se v 17. minutě dokázal prosadit Hossa. Utkání je to jinak velmi vyrovnané, když oba týmy hrají velmi opatrně a nechtějí se dopustit chyby. Uvidíme, jaká bude druhá třetina, v níž budou muset domácí mírně přidat. Ta začne přibližně v 3:02.

Střely na branku: 6 – 9.
20:00
První třetina skončila.
19:50
První třetina se již pouze dohrává, když je kotouč ve středním pásmu.
19:12
Domácí v plném počtu.
19:06
V oslabení ujel hostující obraně Oshie, který ale střelou k levé tyčce nedokázal Crawforda překonat.
18:36
Tentokrát kotouč získal ve vlastním pásmu Oshie a také jej okamžitě vyhodil. St. Louis oslabení zvládá.
18:14
Sobotka dokázal u mantinelu vybojovat kotouč a poslal ho až za branku Crawforda.
17:43
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil velmi nepřesně Sharp.
17:30
Chicagu se podařilo usadit v útočném pásmu, kde kombinuje.
17:12
Chicago si zahraje přesilovou hru. Za držení hole je vyloučen na dvě minuty domácí Steen.
16:52
Hosté jsou po vstřelené brance velmi aktivní a drží se v útočném pásmu.
16:11
Chicago právě vstřelilo branku!
Chicago se dostává do vedení. Přečíslení dva na jednoho vyřešil velmi dobře Bickell, jenž našel na pravém kruhu MARIÁNA HOSSU, který nadvakrát dokázal dostat kotouč do branky, když jeho první pokus ještě Miller dokázal vyrazit. Asistence: Bryan Bickell, Niklas Hjalmarsson.
15:23
Z modré čáry nahodil kotouč na branku Bouwmeester, ale Crawford neměl problém zasáhnout.
14:22
Z velkého úhlu se pokusil překvapit Crawforda střelou k bližší tyči Tarasenko, ale hostující brankář dokázal zasáhnout, když kotouč vyrazil za branku, aby se mohlo pokračovat ve hře.
13:35
Dnešní utkání je z obou stran velmi opatrné a spíše se oba celky soustředí na bránění. To v této sérii nebylo zvykem.
12:56
Versteeg získal kotouč na levém kruhu, ale neměl prostor pro zakončení. Tak si vyjel do mezikruží, odkud vystřelil, ale trefil pouze stojícího hráče před sebou.
11:59
Crawford musel zasahovat lapačkou proti střele Steena z pravého kruhu. Byl z toho pěkný zákrok hostujícího brankáře.
11:10
Hra se v těchto okamžicích velmi zklidnila a hraje se bez šancí.
10:32
Komerční přestávka.
10:17
Podél levého mantinelu se dostal do útočného pásma Versteeg, který nahodil kotouč na branku a donutil Millera k zákroku.
09:35
Chicago má po ubráněném oslabení velmi silný tlak, ale domácím se daří úspěšně bránit.
08:49
Hossa se vrátil z trestné lavice a ihned se dostal do střelecké příležitosti, když z mezikruží střelou přes obránce poslal kotouč do Millera.
08:43
Hosté v plném počtu.
08:03
St. Louis se stále nemůže usadit v útočném pásmu. Chicago dnes velmi dobře brání a domácí to mají velmi těžké.
07:24
Před brankou Crawforda zachytil kotouč Keith a hned jej poslal na druhou stranu kluziště.
07:00
Kotouč je na úvod přesilové hry domácích ve středním pásmu. Hokejisté St. Louis se musí dostat do útočného pásma.
06:43
St. Louis si zahraje další přesilovou hru. V útočném pásmu se držením totiž provinil Hossa, který je vyloučen na dvě minuty.
06:17
To se pokoušel změnit Porter, který se dostal s kotoučem do útočného pásma a z pravého kruhu vystřelil nad branku.
05:49
Ze strany St. Louis je to dnes zatím velmi nepřesné, když se domácím nedaří přesně rozehrávat a dostávat se do zakončení.
04:53
Hosté v plném počtu.
04:41
Na modré čáře získal puk Pietrangelo a okamžitě vystřelil. Rána skončila na zadním mantinelu.
04:03
Domácím se zatím vůbec nedaří udržet s kotoučem v útočném pásmu. Hosté zvládají oslabení na výbornou.
03:35
V oslabení se do útočného pásma dostal po přihrávce Hossy kapitán Chicaga Toews, ale ten se v něm dostal pouze za branku Millera, kde o kotouč přišel.
03:10
Od modré čáry zkoušel vystřelit Shattenkirt, ale tomu se při střele kotouč postavil na hranu a nebyla z toho dobrá rána.
02:53
A Chicago bude hrát ve čtyřech. Keith za brankou přidržel Oshieho a je vyloučen na dvě minuty.
02:41
V úvodních minutách utkání jsou aktivnější hokejisté Chicaga, ale ti se nyní dopustili zakázaného uvolnění.
01:49
První velkou šanci utkání měl na své holi Kane, který obdržel pas na pravý kruh, ale pohotovou střelou se nedokázal přesně trefit.
01:32
Na druhé straně se ke kotouči dostal na modré čáře Pietrangelo, který kus černé gumy nahodil na branku a Crawford musel zasahovat.
00:50
Přečíslení hostí dva na jednoho střelu na branku nepřineslo, když Sharp nepřesně přihrával Hossovi.
00:22
První útočná formace Chicaga se okamžitě dostala do útočného pásma, ale přihrávka Bickella na modrou čáru byla sražena do hlediště.
00:01
Utkání právě začalo.
Arénou zní státní hymna USA. Utkání bude hned po ní zahájeno.
Úvodní sestavy:

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Polák, Leopold – Tarasenko, Sobotka, Steen – Oshie, Backes, Schwartz – Cracknell, Berglund, Ott – Reaves, Lapierre, Porter

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Brookbank, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Kane, Toews, Bickell – Hossa, Handzuš, Sharp – Saad, Shaw, Versteeg – Smith, Kruger, Bollig

Rozhodčí: Lee, St. Laurent – Devorski, Nansen.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
První zápas

Úvodní utkání série vyhrálo po krásné hokejové podívané domácí St. Louis, když vítěznou branku utkání vstřelil Alexander Steen ve 101. minutě. Utkání si můžete připomenout zde.

Druhý zápas

Druhé utkání bylo velmi podobné tomu prvními a dokonce skončilo stejným výsledkem, když Tarasenko vyrovnal šest sekund do konce a v prodloužení rozhodl Jackman. Utkání si můžete připomenout zde.

Třetí zápas

Chicago bylo ve třetím zápase pod tlakem, ale ten zvládlo na jedničku, když doma neinkasovalo a vyhrálo 2:0. Utkání si můžete připomenout zde.

Čtvrtý zápas

Čtvrtý duel muselo znovu rozhodnout až prodloužení, ve kterém se ale tentokrát radovali hokejisté Chicaga, kteří srovnali stav série na 2:2. Utkání si můžete připomenout zde.
Přeji krásnou hokejovou noc u sledování textového přenosu z play-off NHL. Dnešní páté utkání série St. Louis Blues – Chicago Blackhawks bude pro další vývoj velmi důležité, protože vítězný celek bude moct v příštím utkání tuto sérii ukončit. Dnešním utkáním Vás provede Jan Šlapáček.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.


Články odjinud