Play-off Hokejové Ligy mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Biel : Frölunda - 10. prosince 2019   19:45

Frölunda
03:08' Lasch   • 15:36' Lundquist   • 57:10' Carlsson   • 57:29' Lasu   • 65:53' Carlsson
Biel
trenér: Antti Tormanen
Pešina, Jeřábek (oba CZE) – Kovacs, Progin (oba SUI)
TISSOT Arena, Biel-Bienne, Švýcarsko
5 592 diváků
Frölunda
trenér: Roger Rönnberg

Stadion se v Bielu postupně vyprazdňuje, což je signál i pro mne, abych se s vámi rozloučil. Dnešní zápas ukázal, že ani celkově vedení o dvě branky čtyři minuty před koncem nemusí stačit. Jak by řekl Jeremy Clarkson: A s touto bombou se pro dnešek loučíme!

Mějte krásný zbytek týdne, ve zbytku sportovního úterý třeba sledujte fotbalovou Ligu mistrů a budu se někdy přiště u CHL těšit zase napočtenou!
Dnešní utkání sledovalo 5 592 diváků.
Česká republika nebude zřejmě chvíli v Bielu oblíbená. Vyloučení Rathgeba za podrážení totiž rozhodlo celý zápas. Nutno ale říci, že to byl jasný faul a rozhodčí odpískal jenom to, co viděl.

Do zápasu rozhodně lépe vstoupil švédský tým, který svého soupeře jasně přehrával. Také ze svého tlaku vytěžil dva góly, nejprve se ve 4. minutě prosadil nejlepší střelec týmu Ryan Lasch, povedený výkon Frölundy korunoval o 12 minut později Joel Lundquist, dvojče slavnějšího Henrika.

Druhá třetina nám nabídla to nejnudnější z celého zápasu. Kdyby Biel nesnížil na 1:2 zásluhou Stefana Ulmera, prakticky nic by za zmínku nestálo. Ani jeden tým si nevytvořil pořádné šance, hlavní bylo to, že švýcarský tým srovnal celkově skóre z obou zápasu na 4:4.

Zato v třetí to bylo vše plně vynahrazeno. První opatrnou desetiminutovku rozčísl v čase 52:08 gólové mlčení Marc-Antoine Pouliot. Tím posunul švýcarský celek do vedení o jednu branku, a když se o čtyři minuty později prosadil Peter Schneider, aréna byla v extázi, neboť věděla, že postup je pro Biel velice blízko. Jenže ani celkový polštář dvou branek EHC nestačil. Frölunda okamžitě přešla do stádia hry bez gólmana. Sice mohla hned záhy inkasovat, čímž by definitivně prohrála, ale štěstí při ní stálo a góly v časech 57:10 a 57:29 způsobily šok. Nejprve přiblížil hosty na dostřel Patrik Carlsson, hrdinou týmu se pak následně stal Nicklas Lasu. Švédové byli v posledních sekundách blízko senzaci ještě v základním čase, ale Hiller si proti nahození nakonec poradil a zápas šel do prodloužení.

V něm rozhodlo vyloučení Yannicka Rathgeba z konce 64. minuty. Biel sice obětavě bránil, ale proti střele Patrika Carlssona v čase 65:53 už neměl nárok – 3:5 OT.,

Frölunda v semifinále vyzve ve švédském derby Luleu, která si poradila celkem pohodlně s Lausanne. Do společnosti těchto dvou týmů se podívá i Hradec Králové, který svede bitvu o finále s Djurgardenem.
65:53'
Frölunda právě vstřelila branku!
V Bielu je hotovo a dobojováno! Šest sekund před koncem přesilové hry rozhoduje PATRIK CARLSSON povedenou a skrytou střelou přes bránící obránce. Na vrcholku postavení v přesilové hře si vyměnil puk dvakrát s Rakhshanim, využil toho, že Hiller nemohl vůbec nic vidět a prostřelil jej přes otevřený prostor bližší tyče – 3:5! Asistence: Rhett Rakhshani.
65:17'
Hiller opět raději zastavil hru, neboť puk skončil u levé tyče jeho branky. Frölunda si bere oddechový čas.
64:51'
Domácí navíc vyhazují a dočkali se potlesku od zaplněné haly. Ale mají za sebou teprve polovinu.
64:19'
Hosté tlačí soupeře v pásmu a po Lundquistově střele přišly dvě dorážky, Hiller obě vytěsnil a stále drží Švýcary ve hře!
63:59'
Nejkritičtější moment pro Biel přichází právě nyní! Yannich Rathgeb (BIE) podrazil jednoho ze soupeřů v obranném pásmu a míří na trestnou lavici. Frölunda má dvě minuty 4 na 3!
63:34'
Oba týmy se spíše v poslední minutě soustředily na málo chyb a prostřídání útočných trojek. Biel držel kotouč za brankou, Frölunda však neútočila.
62:44'
Mattsson kryje střelu Mosera z levého kruhu a opět přerušuje hru.
61:44'
Rajala vytáhl hru do útočného pásma a trojice Bielu zcela vyšachovala tu indiánskou ze hry, nedokázala však díky překombinované situaci trefit ani branku!
61:32'
Nahození na hostující branku od Ulmera zachytil Mattsson do lapačky a přerušil tím hru.
61:11'
Brunner zkusil zmást obránce Frölundy a i přes nevýhodnou pozici vystřelil, jeho pokus byl ale zblokován a šlo se na druhou stranu. Tam najíždějící Rakhshani ale zboural branku a bude trvat, než se postaví zpět do výchozí pozice.
60:50'
Lasch se projížděl u domácí branky, následně nahrál za sebe na Lundquista, který ale střelu usměrnil jenom do Hillera. Ten si tak připisuje zákrok a přerušuje hru.
60:15'
Pro připomenutí, prodloužení se hraje ve formátu 3 na 3, dlouhých 10 minut. Je tedy hodně malá šance, že uvidíme prodloužení.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:54'
Na druhé straně ale přišlo nepříjemné nahození na Hillera, který si vůbec nebyl jistý zákrokem a nechybělo mnoho k tomu, abychom tu měli švédskou senzaci!
59:26'
Zbývá hrubá půlminuta na dohrání. Nyní to jsou domácí, kteří hrají v útočném pásmu. Ale ti se moc nemají k rozhodujícímu zásahu ještě ve hře.
59:06'
Střela Fagama od modré čáry končí na hrudi Hillera, který rychle zavřel kotouč lapačkou. Zbývá 54 sekund, Švédové budou mít k dobru buly v útočném pásmu.
58:19'
Cunti dostal přihrávku od Künzleho zprava a zkusil prostřelit z první Mattssona mezi betony, ale nevyšlo mu to. Hosté rychle pospíchají zpět do útočného pásma.
58:06'
Budou to zřejmě ještě těžké dvě minuty hry pro Biel. Ten odpadl zcela a Frölunda hraje v ohromném laufu.
57:29'
Neskutečný závěr tohoto thrilleru! 19 sekund trvalo švédskému týmu na srovnání zápasu. Od modré vystřelil po přihrávce z oblouku Max Friberg, jeho střelu od modré ještě mezi kruhy srazil do ledu tečí NICKLAS LASU a puk propadl Hillerovi pod betony až do branky – 3:4! Asistence: Max Friberg.
57:10'
Ještě to ale bude těžká bitva až do konce! Lasch si zajel za domácí branku, odkud přišla přesná přihrávka do předbrankového prostoru na volného PATRIKA CARLSSONA. Švédský křídelník druhé formace po zemi prostřelil Hillera a dává Indiánům naději – 3:3! Asistence: Ryan Lasch.
56:52'
Frölunda jde do absolutního risku, už hraje bez gólmana! Mohla také definitivně inkasovat, zakončení bekhendem od jednoho z domácích ale těsně míjí branku!
56:02'
Biel právě vstřelil branku!
Tohle může být pro Frölundu game-set-match! Biel totiž využívá přesilovou hru a přibližuje se postupu do semifinále. Z rohu kluziště přišla přihrávka na Cuntiho, který si vybruslil na pravý kruh a mohl střílet, celou akci ale šperkoval nahrávkou na volného PETERA SCHNEIDERA u protější tyče, který následně rozjásal narvanou TISSOT Arenu – 3:2! Asistence: Luca Cunti.
55:13'
Biel mohl potvrdit svůj postup! Mike Künzle dostal přihrávku před branku, kde nikoho neměl na zádech, zblízka ale Mattsson nyní podržel svůj tým!
54:50'
Hosté ale zatlačili domácí při jejich vlastní početní výhodě do obrany, pokus o střelu ze strany Lundquista ale skončil v ochranné síti.
54:25'
Další komplikace pro Frölundu! Pět a půl minuty před koncem je vyloučen Samuel Fagano (FRO) na dvě minuty za zásah Rajaly holí do obličeje.
53:55'
Ofsajd Frölundy přerušuje hru a zahajuje poslední přestávku před zahájením závěru třetiny.
53:20'
Domácí jsou šest minut a 40 sekund k tomu od postupu. Byl by to svým způsobem šok, Frölunda byla opět považována za favorita na zisk titulu CHL.
52:08'
Jenže všechno je úplně jinak! Frölunda útok spíše nezaložila, Lennström puk ledabyle u své střídačky prošustroval a Rajala rychle postrčil puk na MARC-ANTOINE POULLIOTA. Ten si nabruslil do útočného pásma a vystřelil přes obránce, puk překvapivě skončil za Mattssonovými zády – 2:2! Asistence: Toni Rajala.
51:52'
Domácí vyhazují až k hostujícímu gólmanovi, Indiáni se tak budou muset snažit hrát znovu.
50:50'
Začíná být pomalu jasné, že následující gól, ať už padne od jakéhokoliv týmu, bude hodně klíčový. Na tahu byli v tento moment hosté, ti ale prostřednictvím Sundströma poslali puk do nastavené lapačky Hillera.
49:52'
Künzle šikovně prostrčil pod padajícím bekem puk na Cuntiho, který střílel v návaznosti na bližší tyč Mattssonovy klece, ale hostující gólman si tento prostor dokázal ohlídat.
48:53'
Střela od modré z dílny Ulmera letěla mimo branku, Mattsson však nemohl díky dvojbloku útočníků Bielu vůbec nic vidět. Svým způsobem to bylo štěstí pro hosty.
48:05'
Buly po ofsajdu vyhrál švédský tým a natlačil se před Hillera. Vlastní chybou se však vyhnal až k brance Mattssona, ve spěchu pak hosté předali puk na domácí hokejky.
47:21'
Domácí kotel nehledí na výsledek a čistě se fanděním baví. Zatímco hosté spáchali na ledě ofsajd, na „Tribune Süd“ probíhá nefalšovaný fanatismus.
46:15'
Brunner byl vytlačen do šíře ledové plochy, domácí reklamovali sekání ze strany obránce Indiánů, to však není rozhodčími potvrzeno. Hosté se následně přesunuli před branku Bielu, nahození raději skryl v lapačce Hiller a zahájil tím powerbreak.
45:17'
Künzle naskočil zpátky do hry a na trestné mu nemohlo být vůbec příjemně. Frölunda totiž sehrála přesilovku výborně, ale neskončilo to gólem, což je pro domácí to nejdůležitější.
45:04'
Petersonova střela z pravého kruhu končí v lapačce Hillera, který znovu zastavuje hru. Biel neopustil za celou přesilovou hru ani jednou své pásmo!
44:42'
Hjalmarsson dostal nahrávku na osu, jeho tvrdou střelu ale Hiller vyráží.
44:10'
Až střela z levého kruhu od Lasche končí v lapačce Hillera, který logicky zastavuje a přerušuje hru.
43:57'
Frölunda hraje přesilovku velmi aktivně a čtyřka Bielu je naprosto utavená. Ani se nesnaží napadat, jenom prakticky stínuje nahrávky svého soupeře.
43:14'
Mike Künzle (BIE) se stává vyloučeným hráčem, zcela mimo hru totiž podrazil rozjíždějícího se Carlssona. Proto stráví maximálně dvě minuty na trestné lavici.
42:45'
Friberg přesprintoval Forstera, ale domácí obránce zase natlačil švédského hráče k mantinelu. Celá akce tedy vyšla nulově, ale mimo hru se odehrál zřejmě nějaký zákrok, za který přijde trest.
41:48'
Buly u své branky vyhráli hosté a útočili, Söderblom vzal největší práci na sebe, nakonec si z toho udělal one man show. Nakonec jeho střela z otočky končí na levé tyči!
40:53'
Cunti s notnou dávkou štěstí udržel puk na holi, dostal se přes dva obránce a podél mantinelu nahrál na spoluhráče. Ti se dokázali dostat před branku a způsobit tady zmatky, Mattsson prokázal dobrou orientaci a hru přerušil.
40:06'
Frölunda našla vysoké vyhození Bielu a neúnavně postupuje vpřed. Nepřesná nahrávka na Friberga ale celý postup hodně zbrzdila.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:23.
Neskutečně nudná druhá třetina je za námi a jediné pozitivum na tom je, že to skončilo. Biel zlepšil hru a tlačil se více do zakončení, Frölundě naopak chyběla větši jistota na kotouči a lehkost z první třetiny, přesto byl švédský celek živější. Tak či tak, viděli jsme jenom jeden gól, šťastlivcem byl domácí Stefan Ulmer (čas 30:34). Tím se ustanovil průběžný celkový stav na výsledku 4:4 a pokud by to takto vydrželo i po třetí třetině, viděli bychom prodloužení.

Střely na branku:
13 – 20 (6 – 11)
40:00'
39:55'
Pět sekund před vypršením třetiny EHC spáchalo zakázané uvolnění a domácí tak budou ještě bránit jeden pokus Frölundy.
39:21'
Biel dohrává třetinu s pukem na hokejce a ještě zkouší srovnat stav zápasu. To by totiž bylo pro něj zlaté.
39:11'
Fagemo zkoušel střílet z otočky od modré, střela však byla přizvednuta a skončila v ochranné síti.
38:26'
Frölunda se po delší době dostala znovu zpět před branku Bielu, kde si vypracovala několik zajímavých střel. Ale ani jedna neskončila nějakým větším nebezpečím.
37:20'
Gormley vzduchem nahrával na Söderbloma, ale ten už byl na střídačce. Odevzdaný kotouč tak bral do své moci Biel a opět to zkouší po křídlech.
36:17'
Nepřesná nahrávka na sjíždějícího Kreise před branku byla zachycena Sundströmem a hosté z toho vytvořili brejk 2 na 1, ze střídačky naskakující Peterson ale po přihrávce ani neumístil kotouč nějakým směrem k brance.
35:16'
Po nepřesné střele Lennströma vznikla úrodná půda pro brejk EHC, který skončil nepřehlednou situací před brankou Frölundy. Ale obrana Indiánů si poradila a rozehrává v klidu.
34:01'
Mustonen urval celou situaci i s obránci na zádech, opět se však nedostal ke střele. Dokázal však alespoň dostat spoluhráče do pásma.
33:28'
Fuchs zajel z výhodné pozice až do oblouku, odkud vracel zpětnou nahrávkou kotouč mezi kruhy. Jenže jeho přihrávka naslepo byla nepřesná, puk šel až skoro k domácí brance. Ve snaze rychlého návratu pak domácí spáchali icing.
32:15'
Domácí se valili do dalšího útoku. Brunner v rychlosti překonal obranný val Frölundy, ale nedokázal vystřelit. Hosté proto vyhazují a posílají na led čerstvé síly.
30:34'
V Bielu probíhají momenty radosti, neboť máme opět srovnaný celkový stav dvojzápasu! Gustafsson vybojoval v neutrální zóně puk a po levém křídle jej zavezl do pásma. Švédský šikula nechal puk za sebe pro najíždějícího STEFANA ULMERA, který vymetl pravý vingl a střílí svůj první gól v CHL – 1:2! Asistence: Anton Gustafsson.
29:32'
Printz převezl kotouč před Hillera, ke střele se však přes dobře bránícího Mosera nedostal. Právě Moser pak dlouhým pasem vyzval ke hře Gustafssona, ten se nedokázal dostat ani ke střele.
28:41'
Rathgeb byl v rohu kluziště zapojen do souboje s Lasuem, který následně upadl. Hostující střídačka sice žádala trest, ale ten ani od jednoho hlavního rozhodčího nepřijde.
27:32'
Vyhození zachytil na prknech Carlsson a vrátil kotouč zpět před domácí branku. Tam však stál Forster a opět se bruslilo před branku Mattssona, ten ale nemusel vůbec zasahovat.
27:24'
Přihrávka rukou byla odpískána domácímu Moserovi, proto se opět přerušuje a nařízen je powerbreak.
26:58'
Lennström výborně navázal na sebe dva obránce a v pravou chvíli posunul puk pro Lundquista volného před brankou. Jenže hostující kapitán odmítl navýšit vedení a nechal vyniknout Hillera v brance, který se vyznamenal výborným zákrokem nohou!
25:44'
Biel je opět pod tlakem ve vlastním obranném pásmu. Dokázal z něj ale vybruslit, v útoku to stále žádná sláva není. Hra se alespoň opticky srovnala, Indiáni ale hrají s mnohem větším klidem.
24:55'
Schneider po pravé straně otevřel pásmo pro své spoluhráče, jenže nepřesně odehrál a puk se vrátil zpět do středního pásma. Po chvíli soubojů kotouč odskočil na domácí střídačku, proto je přerušena hra.
24:04'
Připomněla se ale i Frölunda. Fagemo, který byl mimojiné draftovaný loni Los Angeles Kings, si vyjel z úhlu přímo proti brance a vystřelil, Hiller však neumístěnou střelu do středu branky pohodlně lapil.
23:13'
Dlouhý pas na Ullströma byl přesný a domácí hráč jej přebíral již v jízdě, sám se ale zahnal do rohu kluziště, odkud již neměl moc šancí hrát dále. Přesto to domácí dopracovali až k tomu, aby Mattsson zasáhl a přerušil hru.
22:50'
Zakázané uvolnění Frölundy stěhuje hru zpátky před její vlastní branku.
22:06'
Mustonen hledal po návratu z trestné Hjalmarssona, ten byl ale o něco více nabruslený za ním, a proto byla nahrávka na něj nepřesná. Přesto Indiáni udrželi pásmo i nadále.
21:15'
Křížová přihrávka na Rajalu k levému kruhu byla přesná a Rajala mohl střílet z první, kotouč však poslal jenom do Mattssona. Švédský gólman si následně poradil i s dorážkou a Frölunda vyhazuje.
20:23'
Biel má k dispozici ještě přesilovou hru trvající minutu a 59 sekund po vyloučení Mustonena za hrubost. Hned se švýcarský tým usadil v útočném pásmu a kombinuje.
20:01'
Nesmírně zajímavá první třetina je za námi a v kabině Bielu bude co řešit. Domácí totiž prvních 16 minut hry nepředvedli dopředu absolutně vůbec nic, naopak Frölunda tvořila hru a byla aktivnějším týmem. Z toho také vzešly dva góly, jeden vstřelil Ryan Lasch (čas 3:08, GP 4/5), na první gól navázal kapitán Joel Lundquist (čas 15:36, 5/5). Až poté se dokázal Biel vyburcovat k větší aktivitě, gól z nadějných pozic to ale nebyl. Nutno také dodat, že i na druhé hokejové koleji má zápas náboj, tři ze čtyř vyloučení byly rozdány za hrubost. Zpět se do Švýcarska vracíme za 13 minut!

Střely na branku: 7 – 9
20:00'
19:59'
Joel Mustonen (FRO) jde podruhé ze dvou vyloučení na trestnou. V brankovišti totiž zachytil Rathgeba za hlavu, strhl mu helmu a je jako jediný hráč vyloučen za hrubost.
19:46'
Moserova střela od modré ani pořádně nedolétla k brance. Hra ale pokračovala dále, Kreis byl druhým střelcem a puk drží v moci Mattson. Opět však došlo v předbrankovém prostoru k potyčce, my čekáme na tresty.
18:52'
Künzle si otevřel prostor na levém křídle a z vrcholku levého kruhu střílel, Mattsson vyráží mimo tři tyče. Tlak Bielu se ale pomalu stupňuje do závěrečných sekund první třetiny.
18:05'
Nebezpečná přihrávka před branku přišla od Kreise, kotouč však proletěl brankovištěm, podpora ze středu nepřijela a Frölunda jednoduše tento puk pokryla.
17:19'
Ve středním pásmu se do dalšího konfliktu dostali Satarič s Moverarem, tvrdou hru však sudí dnes oboustranně pouští a vylučovat nehodlají ani v tomto případě.
16:33'
Atmosféra v TISSOT Areně rázem utichla. Domácí se za 16 minut hry nedostali prakticky k pořádnému ohrožení Mattssonovy branky a jejich dvougólová ztráta je logickým vyústěním.
15:36'
Velice skromný kotel Frölundy slaví a Biel hlásí nejvyšší stupeň ohrožení! Druhý gól Indiánů se urodil skutečně lehce, hosté zavezli puk do pásma a zpoza branky přišla Fribergova přihrávka v pádu na JOELA LUNDQUISTA, který se zorientoval v předbrankovém prostoru a napálil kotouč z první pod víko – 0:2! Asistence: Max Friberg.
14:47'
Rajala dostal hodně prostoru na pravém křídle, kde brousil hranu. Zkusil zvratnou kličku na osu a střílel z otočky, jeho pokus ale zblokoval vracející se obránce Ekbom.
14:14'
Domácí se dočkali a prostřednictvím svého kapitána zahrozili. Schneider založil rychlý přechod, v útočném pásmu již přehrál puk na rozjetého Neuenschwandera z druhé vlny, jeho střelu ale lapil Mattsson.
13:09'
Na modré dostal stopku hostující kapitán Lundquist, ale Frölunda znovu drží kotouč, kombinuje s ním. Bielu chybí lehkost z prvního zápasu, zatímco hosté do toho pořádně šlapou.
12:40'
To změnil Brunner, který si po levém křídle nabruslil do pásma a vystřelil z pravého kruhu, jeho pokus byl spíše propagačního charakteru.
12:10'
Salmela ze souboje o puk vyšel jako vítěz a bruslil bleskově do útočného pásma, ale svůj tým tam nedostal. Mattsson by si mohl prakticky vzít s sebou z kabiny nějakou knihu, nebo by mohl třeba sledovat fotbalovou Ligu mistrů. Na jeho branku nešla totiž pořádně ani jedna střela.
11:19'
Grönlund si vybruslil z pravého kruhu na osu a nahrával před branku na lépe postaveného spoluhráče, Forster si ale do dráhy přihrávky najel a holí ji srazil do země.
10:30'
Dlouhé vyhození Ulmera z hloubi vlastní třetiny dovolilo švýcarskému týmu prostřídat, navíc se ani nepíská očekávané zakázané uvolnění.
09:55'
Sundström v rychlosti nabruslil do pásma, překonal obránce, který se chystal do souboje, ale to už byl připraven Hiller, který zakročil včas a přerušil hru.
08:37'
Brunner zastavil rozjíždějící se útok švédského celku a dovolil Bielu přejít do útoku. Jenže domácí tam nic nevymysleli a museli se bránit kontrbrejku 2 na 1, nepříliš povedenou střelu Friberga ale uklízí do bezpečí Hiller.
08:04'
Další emoce na stadionu! Frölunda současně s koncem přesilové hry po střele Carlssona dostala puk do brankoviště a Hiller byl absolutně dezorientovaný. Nějakým způsobem se mu ale povedlo udržet kotouč před brankovou čárou. Hostující hráči však doráželi na gólmana, což se nelíbilo vůbec Neuenschwanderovi, který už startoval do další potyčky. Nakonec se ale uklidnil a následuje první powerbreak.
07:20'
Nepřesná střela Lennströma stojí Frölundu tlak, a také pásmo. Kotouč se od zadního plexi totiž odrazil až do středního.
06:49'
EHC však další oslabení brání o poznání lépe a odmítá pustit svého soupeře do většího tlaku v útočném pásmu. Přesto přes čtyřčlenný obdélník prošla střela Hjalmarssona, ale ta končí v lapačce Hillera.
05:47'
Máme tu první potyčku v zápase! Do sebe se pustili za domácí brankou Yannick Rathgeb (BIE) a Joel Mustonen (FRO). Zatímco Mustonen byl pasivnější v souboji a ani vyloženě nechtěl bitku, Rathgeb do něj bušil. Tresty byly českou dvojící sudích rozděleny takto: Mustonen dostává dvě minuty za hrubost, Rathgeb dostává rovnou 2+2 minuty za hrubost. Dvouminutový trest navíc odsedí za Rathgeba Jason Fuchs.
05:04'
Söderblom udržel puk za brankou a osmnáctiletý hráč švédského týmu vrátil hru na modrou čáru. Tam ale byli v přesile domácí, kteří vyváží do méně nebezpečné zóny z jejich pohledu.
04:16'
Frölunda po vstřelení gólu zvýšila aktivitu a Biel jenom bruslí za kotoučem. Domácí však svým forčekingem obrali Indiány o puk, při přechodu do pásma se ale dopustili ofsajdu.
03:08'
Frölunda využívá přesilovou hru a hosté rychle srovnávají ztrátu z prvního utkání! Kotouč se dostal na modrou, kde jej zastavil Gormley a posunul na levý kruh pro RYANA LASCHE. Hostující střelec dlouho držel kotouč, možná ani nevěděl co s ním, proto vystřelil. Z levého kruhu puk přesně zaplachtil k protější tyči a jedeme od nuly – 0:1! Asistence: Brandon Gormley.
02:43'
Máme tu však také první vyloučení zápasu. Samuel Kreis (BIE) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
02:25'
Mustonen se proháčkoval přes dva obránce Bielu středem kluziště, ale vybruslil si díky tomu až na levý kruh mimo střeleckou pozici. Proto jeho střela na Hillera nebyla ničím nebezpečná.
01:43'
Gustafsson si najel na pravý kruh a zkusil po přijmutí přihrávky střílet bekhendem, Mattsonovi ale tento pokus nedělal vůbec žádné problémy.
01:21'
Stalberg nahazoval puk do útočného pásma, jenže v době, kdy se nacházeli za brankou Hillera ještě dva spoluhráči, proto je pískán ofsajd.
01:04'
Ze středního pásma vyskočil puk přes mantinel do hlediště, proto je přerušena hra a vhazovat se bude po krátké chvilce v pásmu.
00:16'
Mustonen získal kotouč a jal se s ním přejet do útočného pásma, na modré mu však vystavil stopku Salmela a hra se tímto otáčí zpět.
00:01'
Odvetné čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, úvodní buly vyhrál Biel, který se hned pustil do útoku.
00:01'
-54:00'

EHC Biel: Hiller (Paupe) – Satarič, Salmela, Moser, Kreis (A), Forster, Rathgeb – Ullström, Pouliot, Rajala (A) – Brunner, Cunti, Künzle – Schneider, Fuchs, Neuenschwander (C) – Kohler, Gustafsson, Ulmer

Frölunda Indians: Mattsson (Rubin) – Moverare, Ekbom, Lennström, Stollery, Grönlund, Gormley, Printz, Stalberg – Mustonen, Lundquist (C), Friberg – Carlsson, Sundström, Fagemo – Peterson, Hjalmarsson (A), Lasch – Söderblom, Lasu (A), Rakhshani

Rozhodčí: Pešina, Jeřábek (oba CZE) – Kovacs, Progin (oba SUI).
Příjemný úterní večer přeji všem příznivcům hokejové Ligy mistrů! Kromě známější fotbalové odnože se budou hrát i odvety čtvrtfinále té hokejové a v tomto přenosu se zaměříme na odvetu mezi EHC Biel a Frölunda Indians. Švédský celek přijede do Švýcarska s jednogólovým ztrátou po prohře, pokud budou chtít hosté tak postoupit dále, musí jednoduše vyhrát o dva góly. Zápas začíná v bielské Tissot Areně od 19:45, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.