Z Mladé Boleslavi se tímto loučím a přeji hezky strávený zbytek večera.
Domácí své vedení ve třetí třetině udrželi. Hosté se několika nebezpečnými průniky snažili utkání zdramatizovat, jejich koncovka však dnes byla chabá. Domácí si užívají zaslouženě děkovačku a Jaroslav Hübl si připisuje na své konto další vychytanou nulu.
Zásahy brankařů: Jaroslav Hübl - 11 (celkem 35) Miroslav Kopřiva - 13 (celkem 44)
60:00
59:36
Vyloučen Martin Rýgl (MBL) na dvě minuty za hákování.
59:35
Tomica předložil Vondrkovi, jenž zkusil dát ještě čestného góla, ale nebylo mu přáno.
59:18
Vhazuje se po Kopřivově levici.
59:05
Na druhé straně to zkusil David Stieler. Mířil těsně vedle!
58:20
Slavia se tlačí dopředu, kde jí Boleslavští odebírají puk.
56:59
Mikulík v rohu kluziště dlouho bojoval o puk. Pak zakončil padáčkem z pravého úhlu a Kopřiva s ním měl problémy. Situaci nakonec vyřešil.
56:19
Domácí v plném počtu, zároveň ofsajd hostů.
55:43
Marek Tomica před brankovištěm. Hübl byl připraven a vyhodil rukavicí puk k mantinelu.
55:13
Růžičkovo nahození rozeznělo plexisklo daleko od Hüblovy branky.
54:51
Znovu vyhazují kotouč.
54:39
Domácí se osvobozují.
54:19
Tomáš Nouza (MBL) vyloučen na dvě minuty za podražení.
53:43
Puk skončil mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středovém kruhu.
52:51
Ofsajd Slavie.
52:30
Slavia se tlačí dopředu, vinou nepřesností nedokáže překonat modrou čáru.
Dnešní utkání sleduje 2715 diváků.
51:11
51:07
Vondrka se dostal ke střele, byla však zblokována.
50:30
Boris Žabka tvrdě nahodil na Kopřivu.
49:58
Pokračuje se ve hře vhazováním před Kopřivou.
49:57
Čeká se na úklid ledové plochy.
49:57
Nakonec vstal. Zůstala po něm však další krvavá stopa na ledě.
49:57
Tomáš Pospíšil dostal ošklivě do obličeje. Horko těžko se zvedá z ledu.
49:11
Na bránu jel hostující Pospíšil. Podtrhnutím holí ho před bránou zastavil Jakub Čutta (MBL), jenž si odpyká dvě minuty za sekání.
48:35
48:10
Vrbata pálil do Kopřivových betonů, hosté po vyražení kotouče míří vpřed i v oslabení.
47:33
Ofsajd domácích. Mozík se snažil dostat puk z modré, přejetí čáry však nezabránil.
46:54
Balaštíkův lehký lob Kopřiva likviduje lapačkou.
46:35
Tomáš Micka (SLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
46:13
Mikulík to zkoušel z otočky od kruhu.
46:02
Ofsajd domácích.
45:41
Jakub Čutta u mantinelu bodyčekem odstavil od puku Jakuba Sklenáře a zastavil slibně se rozvíjející akci Slavie.
44:52
Před Hüblem zůstal na ledě ležet Roman Tomas. Nakonec se zvedl. Ledaři však musí odstranit krvavou stopu na ledě.
44:43
Milan Mikulík ztratil rovnováhu a přepadl na Hübla, jenž posunul bránu.
44:02
Petr Jelínek teď prověřil Hübla, jenž kryl lapačkou. Po vhazování ujížděl Nouza s Mikulíkem, ale byli načapáni v ofsajdu.
43:51
Boleslav se dostala také k tlaku. Ale hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
43:15
Jakub Doležal to zkoušel také, zase z pravého kruhu. Hüblův zákrok betonem zrovna nepatřil k těm nejjistějším.
42:18
Vladimír Růžička ml. šel dopředu, avšak puk mu z hole utekl a brankář Hübl ho hokejkou poslal pryč od brány.
41:33
Michal Vondrka dostal od zadních řad přihrávku a z kruhu mířil vysoko nad. Vhazuje se před Hüblem.
40:41
Začátek poslední třetiny přinesl zatím jen rozbruslení a úmyslný ofsajd domácích.
40:01
Druhá třetina přinesla na začátku podobný herní marast jako první dějství. Publikum zvedl ze sedaček a rozjásal svými dvěma trefami Tomáš Nouza, jenž tak zvýšil boleslavské vedení na rozdíl tří branek. Brankář Miroslav Kopřiva pak ke konci třetiny několikrát vychytal tutové šance domácích, zejména Beňoviče, Bahenského a probudivšího se Goertzena. Další třetina začne ve 20:13.
Zásahy brankářů: Jaroslav Hübl (MBL) - 14 Miroslav Kopřiva (SLA) - 17
40:00
39:45
A zase!
39:00
Tomáš Beňovič to zkoušel mezi nohy! Kopřiva připraven, ale hned šla Bahenského dorážka! Neuvěřitelné! I tentokrát Kopřiva spoluhráče podržel.
38:37
Krenželok se snažil vystřelit, jeho pokus ovšem jeden z domácích beků zblokoval.
37:56
Jakub Čutta velmi prudkou ranou prověřil od červené čáry Kopřivu, aby mohl vystřídat.
37:17
Steven Goertzen podruhé poškádlil svým šibalským pokusem Miroslava Kopřivu. Ani tentokrát si na něj nepřišel.
36:38
Po chvilce se Jaroslav Hübl zvedl a může pokračovat ve hře.
36:38
Lukáš Krenželok vystřelil u levé tyče na Hübla, který neměl puk pod kontrolou. Jeden z jeho spoluhráčů mu pomáhal ho dostat pod kontrolu, ale brankář nereagoval a zůstal ležet na ledě.
35:56
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Opět TOMÁŠ NOUZA! Prokličkoval se od mantinelu do mezikruží a Miroslava Kopřivu překonal elegantními houslemi. Asistence: David Vrbata.
35:28
Goertzen se na kruhu obtočil s pukem a bekhendem nepříjemně zakončil! Kopřiva si tentokrát dal pozor.
34:13
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí znenadání zvyšují své vedení. Slávisté svůj tlak nedokázali vystupňovat a ztratili pásmo. TOMÁŠ NOUZA překonal Kopřivu, který se rukavicí snažil jeho nahození zastavit, ale vypadalo to, jako by si s ní puk poslal sám do branky. Asistence: Milan Mikulík, David Vrbata.
34:04
Hübl si teď v asistenci s jedním s domácích obránců musel poradit s nepříjemnou střelou.
33:33
Navíc se hosté vyhnali z pásma.
33:00
Jakub Krejčík zkoušel tvrdou střelu od modré, byla nepřesná.
32:06
Současně vyloučeni dva hráči Tomáš Micka (SLA) 2+2 minuty osobního trestu za hrubost, Jakub Čutta (MBL) 2+2 minuty osobního trestu za hrubost.
32:06
Jakub Doležal totiž nadvakrát dle názoru domácí obrany až příliš důrazně dorážel na brankáře Hübla a strhla se bitka, do níž se zapojili ještě Marek Micka a za domácí Čutta, Vrbata a Mikulík.
32:02
Máme tu melu před bránou Boleslavi!
30:55
Roman Tomas se ocitl také v dobré příležitosti.
30:17
Na velice aktivního Mikulíka šla mezi kruhy další chytrá přihrávka! Obrana Slavie si na něj dala pozor a hráč proto neměl možnost zakončit ideálně.
28:40
28:27
Do brejku unikl zase Jakub Sklenář. Hübl si levou tyčku pohlídal.
27:53
Domácí se prosmýkli do útoku. Mikulík před bránou netrefil prudkou přihrávku.
26:40
Petr Jelínek (SLA) si u modré čáry vyšlápl na Davida Vrbatu a dostal za nešetrný zákrok do oblasti hlavy a krku dvě minuty + 10 minut osobní trest.
26:24
Zakázané uvolnění domácích.
26:11
Martin Rýgl od modré prověřil Kopřivu, domácí pak o puk přišli.
25:23
Nepříjemné nahození Hübl sklepl holí a rozehrál.
24:56
Vhazuje se před Kopřivou.
24:30
Roman Tomas zachytil nepřesnou rozehrávku Miroslava Kopřivy a řítil se s dvěma spoluhráči vpřed! Od modré hostujícího brankáře prostřelil, ale čárový sudí odpískal ofsajd.
23:55
Obrana přesměrovala hru k mantinelům a akce hostí skončila zakázaným uvolněním domácích.
23:30
Jakub Doležal prorazil přes boleslavskou obranu a zakončil. Hübl hrudí vyrazil před sebe a ten samý hráč ještě dorážel.
23:15
Střelu od modré Kopřiva zachytil na hůl, pak puk raději přikryl lapačkou.
23:03
22:25
Tomáš Nouza obkroužil branku a nahrál do brankoviště na hole dvou slávistických obránců.
21:33
Tomáš Hertl si z růžku najel k levé tyči a snažil se silou puk propasírovat přes Hübla. Bez úspěchu.
20:22
Vhazování vyhráli Slávisté a Tomáš Pospíšil založil útočnou akci, která byla zazděna v rozích a za brankou.
20:01
V první třetině byl k vidění hokej, který nepřinesl mnoho krásy. Prořídlé tribuny ŠKO-ENERGO arény byly svědky jediné branky, kterou vsítil David Vrbata a zajistil tak domácím těsné vedení. Hosté však předvedli více nebezpečných akcí, domácí strážce svatyně Jaroslav Hübl je zatím bezchybný. Vychytal i samostatné trestné střílení, jež bylo nařízeno za faul. Další třetina začne přibližně v 19:21.
Zásahy brankářů: Jaroslav Hübl (MBL) - 10 Miroslav Kopřiva (SLA) - 14
20:00
19:50
Hosté po vhazování poslali puk do středního pásma.
19:46
Zakázané uvolnění Slavie.
19:22
18:41
Tomas stál v předbrankovém prostoru a netrefil kolmici, jež k němu šla přes bránící hráče. Při obranném zákroku jednoho z hostujících hráčů však Tomas upadl a domácí publikum se vehementně dožadovalo vylučování. Sudího píšťalka zůstala potichu.
17:50
Domácí mohli hned navýšit. Hostující obraně ujel jeden z hráčů, jenž natřikrát nepřehodil Kopřivovy betony.
17:25
Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Z nenápadné akce je tu první zásah do černého v tomto utkání. Od Kopřivovy levice nahrával před brankoviště Mikulík, a našel tam skvěle postaveného DAVIDA VRBATU, proti jehož dorážce nemohl hostující brankář nic udělat. Asistence: Milan Mikulík.
16:46
16:24
Zdeněk Bahenský ve středním pásmu získal puk a vystřelil na soupeřovu bránu. Miroslav Kopřiva jeho pokus do růžku chytá do lapačky a rozehrává.
15:48
Michal Vondrka to zkoušel z deseti metrů, nepřesně.
14:46
Na duhou stranu unikali tři hráči domácích a vystrašili Jaroslava Hübla. Jejich střela byla nepřesná. Nedovoleného zákroku se dopustil Jakub Čutta (MBL) a jde na trestnou na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
13:41
Před Kopřivou se objevil úplně sám jeden z domácích útočníků, ale trestuhodně příležitost zazdil zbytečným kličkováním!
12:56
Domácí se několirát dostali do dobrých příležitostí. Miroslav Kopřiva svou branku hájí dobře. Povyjel si při úniku dvou hráčů na jednoho a zneškodnil jejich pokus ramenem.
12:12
Vladimír Růžička ml. zkoušel obranu podobně jako jeho kolega předtím, neuspěl.
11:30
Tomáš Nouza v předbrankovém prostoru bekendem netrefil Kopřivovu bránu, když tam stál prakticky osamocen!
10:34
10:15
Domácí točí puk u mantinelu. Nakonec Mozík vystřelil, ale trefil pouze brusli jednoho z hráčů clonících před bránou.
09:41
Nedává! Faulovaný hráč zápěstím zkusil prostřelit Jaroslava Hübla mezi betony, domácí strážce svatyně betony včas sklapl.
09:41
Slavia pojede nájezd. Po ohromné chybě v obraně se Jakub Sklenář protlačil před bránu a byl zahákován!
09:22
Nynější přesilovka zatím připomíná tu předešlou.
08:40
Hosté ve čtyřech.
08:34
Hosté jdou znovu do oslabení. Šest vteřin před uplynutím předchozího trestu odjel na trestnou Tomáš Pospíšil (SLA) na dvě minuty za podražení.
08:19
Mikulík s Vrbatou točí puk za bránou.
07:56
Hostující obrana opět vyhazuje.
07:23
Jakub Sklenář zabrnkal domácímu publiku i hráčům na nervy, když vybojoval na dvojici bránících hráčů a dokonce vystřelil, ale nepřesně a neprudce.
07:08
Slavia se osvobozuje.
06:40
Juraj Valach (SLA) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry, když vyhodil kotouč.
06:31
Zakázané uvolnění Slavie. Zatím není k vidění mnoho hokejové krásy.
06:24
Goertzen s Balaštíkem byli nachytáni v ofsajdu.
06:15
Kotouč skončil mimo hrací plochu.
05:48
Zakázané uvolnění hostů.
04:36
Miroslav Kopřiva měl teď plné ruce práce. Gólu dokázal včasnými zákroky zabránit.
04:06
Hosté kličkovali před Hüblem, puk jim domácí sebrali.
03:33
Neudrželi však pásmo.
03:05
Výborný vypíchl soupeřům puk a domácí zakládají další útočnou akci.
02:20
Vrbata hledal v mezikruží Tomáše Nouzu, ale ten neměl šanci dorazit včas. Hra se přesouvá na druhou stranu.
01:18
Tomica ve středním pásmu bojuje o puk, obelstil i Borise Žabku, ale slávisté svou akci nedotáhli přes modrou.
00:56
Puk skočil v ochranné síti. Vhazuje se po Kopřivově pravici.
00:32
Boleslavští vystřelili jako první na branku. Z rohu kluziště Kopřivu nepřekvapili.
00:01
Hráči obou mužstev právě nastoupili na led, zápas za pár okamžiků začne.
Úvodní sestavy: BK Mladá Boleslav: Hübl (Příhoda) - Baldwin, Beňovič, Hay, Žabka, Čutta, Mozík, Chaloupka - Balaštík, Pabiška, Rýgl, Loskot, Stieler, Vrbata, Nouza, Mikulík, Goertzen, Podkonický, Tomas, Bahenský, Výborný (C). HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Kadlec (C), Valach, Kuboš, Šulc, Kolařík, Krejčík - Pospíšil, Dušek, Krenželok, Vondrka, Hertl, Tomica, Micka, Růžička, Sklenář, Jaškin, Jelínek, Doležal, Špelda. Rozhodčí: Hrubý, Homola - Bejček, Horinek.
Hezký jarní večer z Mladé Boleslavi. Dnes je na programu šesté kolo skupiny o udržení v hokejové extralize. Domácí se po páteční nešťastné prohře v Litvínově krčí na posledním místě tabulky s šestibodovým odstupem na předposledního a dnes bude chtít jeho náskok zmírnit. Zato Slavia je momentálně s desetibodovým náskokem lídrem skupiny play-out. Svěřenci Vladimíra Růžičky st. si toto vedení nebudou chtít vzít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.