Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ústí n. Labem : Kladno - 14. srpna 2018   18:00

Ústí n. Labem
05:02' Davídek  • 23:52' Chlouba  • 42:18' Chrpa  • 44:55' Zukal  • 56:17' Chlouba  • 59:31' Havel
Kladno

Domácí předvedli skvělý obrat ve třetí třetiny, kdy hostům z Kladna nastříleli 4 branky. V rozmezí dvou minut se prosadili Jakub ChrpaLukáš Zukal. V 57. minutě korunoval svůj nejlepší výkon v zápase dvougólový Roman Chlouba – 5:4. Trefu do prázdné branky si připsal v poslední minutě Jan Havel.
59:31'
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
JAN HAVEL měl v nohách dynamit! Přebrusil hostující obranu a trefil se do opuštěné branky Rytířů. Asistence: Jakub Březák.
59:07'
Icing Slovanu, přesto že se domácí fanoušci zlobí.
58:24'
Lukáš Volf si vybruslil do dobré příležitosti a těsně minul, následuje icing Kladna.
57:56'
Slovan je nadále v tlaku a snaží vstřelit další branku.
56:49'
Jan Dlouhý perfektně vychytal famózně Vampolu, který měl ihned po vhazování příležitost k vyrovnaní!
56:17'
ROMAN CHLOUBA si začíná říkat o místo v sestavě Jana Čalouna! Skvělé sólo středním pásmem zakončené gólem předvedla ex-chomutovská formace. Domácí vedou zásluhou druhé branky Romana Chlouby – 5:4. Asistence: Jakub Chrpa, Jan Havel.
55:25'
Jakub Březák na modré neotálel a vystřelil, Stahl jen tak tak jeho střelu pokryl betonem a následně kotouč schoval do lapačky.
54:20'
Rytíři přečíslení 3 na 2 zakončili Petrem Vampolou na kterého si však počíhal chytře Jan Dlouhý!
53:22'
Keharovo nahození netečoval žádný spoluhráč, tak skončilo v lapačce Dlouhého.
52:31'
Dlouhý si teď pohrál s nervy domácích fanoušků. Chtěl rozehrát odražený kotouč od Hajného, který málem skončil v brance.
Dnešní utkání sleduje 1 451 diváků.
51:40'
50:46'
Rytíři jsou dlouho usazeni v pásmu a krásnou teč si připsal Strnad avšak mířila pouze do přilby Jana Dlouhého.
49:41'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Hes – 2 min., podražení).
48:08'
Jan Havel nebezpečně tečoval těsně před Stahlem, který na jeho teč na poslední moment stihnul zareagovat!
47:14'
46:44'
Fanoušci se už radovali, ale teč Volfa skončila pouze na boční síti!
45:45'
Domácí musí začínat po nedorozumění od Dlouhého.
45:12'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Hajný – 2 min., sekání).
44:55'
Akce do Zlaté helmy!! Lukáš Volf nachystal krásnou pozici pro LUKÁŠE ZUKALA, který uklidil puk do poloprázdné branky. Asistence: Lukáš Volf.
44:45'
43:49'
Martin Zdvořáček teď si připsal krásnou samostatnou akci ke které však chyběla branka, ale i tak sklidil potlesk domácích fanoušků.
42:45'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Havel – 2 min., hákování).
42:18'
Tak to byl učebnicový námaz! Hostující špatnou rozehrávku vystihl JAKUB CHRPA, který se trefil přesně do levého růžku.
41:35'
O další vzrušení fanoušků se starají Rytíři, kteří dobývají Dlouhého branku.
40:18'
Domácí se pustili do třetí třetiny s chutí! Matěj Hes po zmatcích před Stahlem zasunul málem puk do branky a mohlo to být o gól!
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:30 .
Ve druhé třetině hosté obrátili vývoj zápasu. Nejdříve se však prosadili domácí. Krátce po skončení přesilové hry se prosadil Roman Chlouba. Vedení vydrželo domácím tři minuty, když se krásnou ránou prezentoval Tomáš Redlich – 2:2. Na další branku nečekali fanoušci o příliš déle. Ke smůle domácích se znovu ve 31. minutě prosadil Tomáš Redlich a po dvě minuty skóroval také Jakub Strnad – 2:4.
40:00'
39:52'
Jiří Severa zavezl kotouč do útočného pásma přichystal puk Melkovi, který puk neusměrnil za záda Stahla.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
37:36'
Icing Slovanu.
36:50'
36:11'
Nepovedenou střelu Kauta lapil do lapačky Dlouhý.
35:33'
Domácí vyhazují.
34:44'
Vrdlovec se vydal na útočný výlet, ale jeho pokus přizvedl do ochranné sítě hostující obránce. Slovan má výhodu vhazování v útočném pásmu.
34:32'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vágner – 2 min., držení).
34:00'
Domácí teď ostřelovali hostující branku, ale vytouženého gólu se nedočkali. Hosté pouze však vyhodili na zakázané uvolnění.
32:29'
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovou hru. Nejdříve slibnou pozici nevyužil Tomáš Kaut, který trefil boční síťku.O chvíli později se trefil do černého JAKUB STRNAD. Asistence: Tomáš Vildumetz, Tomáš Kaut.
31:52'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Melka – 2 min., držení).
31:35'
Ofsajd Slovanu.
30:25'
Daniel Kružík si teď s domácí obranou pohrál. Zavezl kotouč za branku předal ho Kautovi, který však branku nevstřelil, ale to se podařilo TOMÁŠOVI REDLICHOVI, který posílá hosty do vedení. Asistence: Tomáš Kaut, Daniel Kružík.
29:52'
Martin Weinhold se vydal na útočný výlet, ale jeho pokus byl na poslední zblokován hostujícím obráncem. Bude se vhazovat před Stahlem.
29:07'
Martin Vágner nepřestává ve své tradici ani další sezónu, nyní si připsal úspěšný blok hostující střely.
28:21'
Jágr našel napříč pásmem Zelingera, který si sjel mezi kruhy a prověřil Dlouhého, který si proti němu vyjel a šanci hostujících Rytířů zmařil.
26:45'
Výstavní trefu si také připisují Rytíři! Podobnou střelou jako Chlouba se prezentoval TOMÁŠ REDLICH, který mířil přesně do levého růžku Dlouhého branky. Asistence: Štěpán Bláha, Daniel Kružík.
25:56'
Nedorozumění na modré čáře mohli Rytíři doplatit, ale to by musel domácí útočník Jiří Severa lépe zakončit!
25:09'
Domácí příznivci oslavují druhou branku, zatím co hostující tým se snaží vyrovnat, ale dlouho v útočné třetině nepobyl a hra se přesunu před Stahla.
23:52'
Tak to byla výstavní branka! Po konci přesilové hry napřáhl na konci levého kruhu ROMAN CHLOUBA a puk zapadl těsně pod horní tyčku. Asistence: Radek Jeřábek, Jakub Chrpa.
23:47'
22:50'
Vrdlovec trefil z první prvního bránícího hráče a domácí jsou vyhnáni z útočného pásma.
21:57'
Rytíři se hned po vhazování osvobozují a domácí začínají od Dlouhého.
21:47'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vildumetz – 2 min., příliš mnoho hráčů).
21:07'
Louže v obraném pásmu skoro zavařila domácímu mužstvu. Nejdříve zapomenul za sebou kotouč Jaromír Jágr, který se k němu dostal záhy, když Martin Vágner promáchnul.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:43 .
20:00'
19:00'
17:01'
15:58'
Davídek vyslal do útoku Martina Tůmu, který zaměstnal Stahla, který hru raději přerušil.
14:42'
Chlouba vyslal do brejkové situace Chrpu, který se snažil vymíchat hostujícího brankáře, ale bohužel pro domácí fanoušky se to jen tak tak nepodvedlo.
13:30'
Odražený puk po několika odrazech se dostal ke Kautovi, který však branku minul. Celý tlak hostí v útočném pásmu ukončil pokusem z osy hřišti znovu stejný hráč Tomáš Kaut.
12:10'
Jágr našel z rohu útočného pásma v palebné pozici Kubíka, který však trefil pouze do výstroje Dlouhého.
11:40'
Nepřesná přihrávka vyhání domácí mimo útočné pásmo.
11:27'
11:12'
Hosté vyhazují.
10:20'
Roman Chlouba se proháčkoval celým hřištěm a neuspěl a z následující akce hostí přišel trest! TOMÁŠ KAUT vyrovnává ve vlastním oslabení na 1:1. Asistence: Tomáš Redlich.
09:25'
Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Vampola – 2 min., hákování).
08:40'
Petr Hořava vypustil od modré čáry nebezpečné nahození, které se snažili před brankou tečovat jeho spoluhráči, ale na poslední chvíli vše zneškodnil Dlouhý.
08:10'
07:35'
Až teď projel kolem levého mantinelu Jakub Strnad proti kterému však vytrčil svou lapačku Jan Dlouhý.
07:19'
Domácí napadají hostující rozehrávku, kteří se nemohou dostat ze svého pásma.
06:41'
David Merta obral o puk Jaromíra Jágra a i hned sklidil potlesk od domácích fanoušků.
06:09'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Volf – 2 min., příliš mnoho hráčů).
05:36'
Jiří Severa měl teď dvě výborné šance! Nejdříve ho vychytal neskutečným zákrokem David Stahl a poté domácí útočník trefil pravou tyčku hostující branky!
05:02'
MILAN DAVÍDEK dostal kotouč do mezikruží odkud se nemýlil a domácí vedou 1:0! Asistence: Václav Krliš, Martin Tůma.
04:12'
Strnad ujel s Vampolou do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný to zkusil samostatně, ale neuspěl!
03:29'
Volf nevěděl, co s pukem, tak ho nahodil na branku Stahla, které puk bezpečně podržel.
02:52'
Po zmatcích v obraném pásmu Slovanu přikryl kotouč pod lapačku Dlouhý, obě mužstva střídají.
02:41'
02:26'
Daniel Kružík nabídl puk Jaromíru Jágrovi, který však nevyzrál na dobře postaveného Jana Dlouhého.
01:21'
A další vyhození domácích, kteří vybojovali v útočném pásmu puk.
00:53'
Při oslabením zahrozil nebezpečnou střelou Daniel Vrdlovec, brankář hostí si proti jeho střele vyjel a pokryl jí.
00:40'
Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Severa – 2 min., držení).
00:01'
Obě mužstva jsou na ledové ploše a za chvíli začínáme.

HC Slovan Ústí nad Labem: Dlouhý (Groh) – Vágner "C", Hes, Zukal, Weinhold, Březák, Jeřábek, Mlčoch, Zdvořáček – Melka, Roubík, Severa – Merta, Vrdlovec "A", Volf – Chrpa, Chlouba, Havel – Krliš, Davídek, Tůma.

Rytíři Kladno: Stahl (Jiroušek) – Kehar, Volráb, Veber, Zelinger, Svedlund, Hořava, Zich – Jágr, Vampola "A", Kubík – Vildumetz, Zikmund, Strnad "C" – Redlich, Kaut, Kružík – O. Bláha, Š. Bláha, Hajný.

Rozhodčí: M. Novák, Luczków – Janíček, Biederman..

Branky: Matoušek, Petružálek, Lukeš, Trávníček, Mikúš

Žlutomodré čeká v přípravě první opravdová prověrka. Po druholigovém Sokolovu a Děčínu se hokejisté Slovanu představí poprvé doma. A čeká je velmi zajímavý soupeř. Do Ústí nad Labem přijede "Jágrovo Kladno". Ústečtí si hravě poradili v přípravě s druholigovými soupeři. Zejména si hosté budou muset dát na trojici MertaVrdlovecVolf, kteří hráli v dosavadních zápasech nejlépe. Uvidíme jakou sestavu připraví trenéři severočeského celku před dvojzápasem s Rytíři.

Statistické údaje v přípravě:
Odehrané zápasy: 2 zápasy
Výhry: 2 výhry
Prohry: 0 porážek
Skóre: 13:2
Nejproduktivnější hráč: David Merta (1+4)
Nejlepší střelci: Jiří Severa, Lukáš Volf (oba 3 branky)
Nejlepší nahrávač: David Merta (4 asistence)
Využité přesilové hry: 0 branek
Branky v oslabení: 0 branek
Průměrná domácí návštěvnost:

Poslední odehrané utkání:
HC Děčín 1:7 HC Slovan Ústí nad Labem (0:2, 0:4, 1:1)
Branky a nahrávky:
57. Bárdoš (Petráš) – 5. Merta (Vrdlovec), 11. Volf (Merta, Vrdlovec), 21. Tůma, 22. Severa (Zdvořáček), 33. Severa (Zdvořáček), 35. Volf (Volke), 50. Zdvořáček (Planý).

Sestava Ústí nad Labem: Volke (Groh) – Zukal, Weinhold, Hes, Látal, Zdvořáček, Mert, Vaněk, Mlčoch – Merta, Vrdlovec, Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Navarra, Severa, Planý – Gottfried, Costa, Svoboda.

Kladenští Rytíři v přípravě zkouší především mladé hráče a od toho se také odráží výsledky Středočechů. Z dosavadních čtyř utkáních zvítězili Rytíři pouze jednou. Hned v úvodním střetnutím porazili na vlastním ledě Arlan Kokšetau 2:1 po samostatných nájezdech. Fanoušci Rytířů vyhlíží zatím marně účast svých hvězdných hráčů v přípravném období. Za Kladno zatím nenastoupil hvězdný Jaromír Jágr, nebo další ofenzivní eso Petr Vampola. Volno v obraných řadách prozatím dostává také zkušený Petr Hořava. Ačkoliv přes prohry nelze hostující tým ze středních Čech podceňovat. Rytíři mají velmi šikovné mladé útočníky, mezi které se řadí: Daniel Kružík, Adam Kubík, Tomáš Vildumetz či Petr Patyk.

Odehrané zápasy: 4 zápasy
Výhry: 1 výhra
Prohry: 3 prohry
Skóre: 4:11
Nejproduktivnější hráč: Jakub Strnad (2+0)
Nejlepší střelec: Jakub Strnad (2 branky)
Nejlepší nahrávač: Adam Kubík (2 asistence)
Průměrná domácí návštěvnost: 685 diváků

HC Verva Litvínov 5:0 Rytíři Kladno (0:0, 2:0, 3:0)
27. Matoušek (Doudera, Válek), 39. Petružálek (Mikúš, Hanzl), 48. Lukeš (Hübl, Myšák), 49. Trávníček (Černý, Gerhát), 51 Mikúš (Hanzl, Petružálek).

Sestava Kladna: Brízgala – Zich, Kehar, Veber, Kvapil, Zelingr, Svedlund, Volráb – Filip, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – M. Bláha, Zikmund, Š. Bláha – Patyk.
Poslední vzájemné utkání:
WSM Liga, 29.1.2017, 18:00, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústí nad Labem 6:0 Rytíři Kladno (2:0, 4:0, 0:0)
1. Gengel (Vl. Brož, Davídek), 2. Kružík (Melka), 25. T. Jandus, 35. Vl. Brož (Vaněk, Gengel), 37. Davídek (Volke), 40. Kružík (Severa).
Rozhodčí: Jechoutek, Grech – Krátký, Kokrment. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 493. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 6:0.

Ústí n/L: Volke – M. Zdvořáček, Weinhold, Vaněk, Vl. Brož, Kurka – L. Volf, Gengel, T. Jandus – Smolka, Navarra, Macek – Krliš, Melka, Davídek – Najman, Pšenička, Markulinec – Severa, Kružík.

Kladno: Kopřiva – Kehar, P. Hořava, F. Matula, Zelingr, Štindl, Repe, Lenďák, Svedlund – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – D. Tůma, J. Kloz, Kubík – Pekr, J. Strnad.
Vítáme vás u onlajn přenosu přátelského utkání mezi HC Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno. Domácí celek z krajské metropole čeká teprve druhý přípravný zápas, Rytíře páté utkání. Naposledy se oba dva celky utkaly v rámci 44. kola WSM Ligy právě na ledě Ústí nad Labem, kde Rytíři překvapivě prohráli 6:0.