Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Vítkovice : Olomouc - 10. září 2020   17:30

Olomouc

V dnešním duelu nebylo k vidění mnoho branek, to nejpodstatnější se událo ve druhé třetině. Množství vyloučených kouskovalo hru, která dospěla až do prodloužení. V tom se díky proměněnému trestnému střílení dařilo více olomouckým, kteří si z posledního přípravného zápasu odvážejí výhru.
Z Ostravy je to pro dnešek už vše, budeme se na vás těšit u přenosů z extraligové soutěže.
61:46'
Olomouc právě vstřelila branku!
Hostující PETR KOLOUCH se rozjel na branku počkal si na Dolejšův pohyb a poslal puk nad jeho lapačku – 1:2.
61:46'
Za podražení domácího Schleisse je nařízeno trestné střílení.
61:39'
Domácí v situaci dva na jednoho, ale Dejova přihrávka byla na Schleisse příliš prudká.
61:08'
Hosté se drží v pásmu, ale jejich přihrávky nejsou svižné.
60:47'
Přetahovaná o puk končí olomouckým ofsajdem.
60:20'
Vítkovičtí nahodili puk do pásma a střídají.
60:01'
60:01'
Po krátké přestávce bude následovat prodloužení.
60:00'
59:42'
Hosté se drží na své útočné polovině, ale přímé ohrožení Dolejšovy klece zatím nehrozí.
59:18'
Domácí u Konrádovy klece, Mallet nastřeluje tyč!!
58:54'
Nepříliš povedený přesilovkový kolotoč předvedli hosté a musejí se stáhnout do středního pásma.
58:37'
Hosté musejí rozehrát znovu od své branky.
58:01'
Za napadení odjíždí za katr domácí Lakatoš.
57:28'
Vítkovickým je znovu odpískán ofsajd.
57:16'
Hraje se na opačné straně, nejprve to zkusil Šišovský zprava, poté u stejné tyče zkoušel štěstí Vojtěch Polák, puk se dostal znovu k Šišovskému, ale ten byl vytěsněn.
56:35'
Hosté si najeli do pásma, pokus Kucsery vytěsnil Dolejš betony.
56:21'
Dejova střela je tečovaná do ochranné sítě.
55:49'
Olomouc rozehrává ze svého obranného pásma.
55:36'
Bude se vhazovat po pravici Dolejše.
55:05'
Roman Polák rozdává puky od modré, ale olomoucký brankář je přesně tam, kde má být.
54:33'
Burian ve svém obranném pásmu obehrál Dočekala, ale zbrklost hostů nakonec končí na zakázaném uvolnění.
54:09'
Navrátilova střela potrápila Dolejše, ale skóre je stále nerozhodné.
53:33'
Hosté přenášejí hru do bezpečnějších vod středního pásma.
52:49'
Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale Konrád jejich snahám odolává.
51:32'
Hosté okupují prostor vítkovického brankoviště, ale Dolejš drží.
51:07'
Mallet dostal puk do pásma, ale v rohu jej nedokázal uhlídat.
50:58'
Lehkou střelu vyslal hostující Knotek přímo do lapačky Dolejše.
50:33'
Rychlou jízdu Olomouce do pásma brzdí ofsajd.
50:17'
Tečovanou střelu zachytil olomoucký gólman do lapačky.
50:00'
Ofsajd odpískán vítkovickým.
49:13'
Hráči obou týmů se shlukli kolem vítkovické klece, Rutarova střela od modré neměla kudy proniknout.
48:48'
Táhlá střela Schleisse končí se štěstím vedle olomouckého gólmana.
48:24'
Třetí vítkovická formace zamotala Konrádovi hlavu, ten si ale vyjel a kotouč schoval do bezpečí.
48:08'
Gřeš sprintoval za nahozeným pukem, ale Trška mu jej odpálil zpět.
47:49'
Byl odpískán úmyslný ofsajd, vhazovat se bude u domácího Dolejše.
47:06'
Přetahovaná o puk pro tuto chvíli končí v útočném pásmu Vítkovic a hosté se musejí bránit.
45:58'
Vojtěch Polák, Krenželok, ale ani Schleiss hostujícího gólmana na hruškách nenachytali. Kolouch se vrací do hry.
45:19'
Poměrně dlouho trvalo vítkovickým prosadit se a usadit v pásmu, ale Konrád teď už musí být ve střehu.
44:18'
Domácí v plném počtu, mají před sebou zkrácenou přesilovku.
43:58'
Ex-vítkovický Kolouch to přehnal s důrazem před brankou a bude pykat za hru vysokou holí. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
43:29'
Puk je ve středním pásmu.
43:06'
Hosté se pomalu usazují v pásmu, domácí se snaží bránit aktivně.
42:33'
Kubalík se protáhl až k brance, ale Konráda nakonec nepřekvapil.
42:18'
Za hru vysokou holí pyká domácí Koch.
41:49'
Domácí mají puk znovu pod kontrolou a ohrožují hostující branku.
41:30'
Schleiss mířil mezi Konrádovy betony, ale ten je sklapl včas, Vojtěch Polák při svém pokusu končí sám v brance.
41:12'
Hra se přesunuje zpět do útočného pásma Vítkovic.
40:43'
Olomoučtí si sebrali puk a ohrožují Dolejše.
40:16'
Domácí ihned po vhazování míří k brance, Lakatošovu střelu Konrád neudržel, ale ani Krenželok nedokázal následně umístit kotouč za jeho záda.
40:01'
Do druhé třetiny naskočili domácí rychle a po dvanácti vteřinách otevřeli skóre Romanem Polákem. Vítkovičtí začali být aktivnější, ale v polovině zápasu se při hře čtyři na čtyři trefil Rutar a bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav vydržel až do konce této třetiny. Nechme se překvapit, který z týmů nastoupí do třetí třetiny dravěji.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
40:00'
39:59'
Vojtěch Polák u mantinelu sestřelil protihráče zároveň se sirénou ukončující druhou část dnešního zápasu.
39:51'
Olomoučtí střílejí alespoň ze středního pásma.
39:05'
Kubalík s Dočekalem mířili do pásma, první jmenovaný jen nahodil kotouč k brance a urychleně vystřídal.
38:51'
Puky létají kolem vítkovické branky, ale v dostatečné vzdálenosti, aby Dolejš nemusel zasahovat.
38:16'
Mácha měl prostor, ale nemířil přesně, Navrátil byl už těsně za brankou.
37:52'
Navrátil s Nahodilem bojují za brankou o puk.
37:20'
Nepřesnou přihrávku v pásmu Werbik nezachytil a olomoučtí tak mohou kupředu.
36:33'
Vhazování u Konráda vyhrávají domácí a Roman Polák se okamžitě dere k brance.
36:05'
Šišovského střela z mezikruží ohrozila olomouckou klec, ale gól z toho není.
35:56'
Olomouci se nepodařilo rozehrát, puk mají pod kontrolou vítkovičtí.
35:42'
Zakázané uvolnění pro hosty.
35:28'
Vítkovičtí v pásmu, snaží se dostat ke kotouči.
35:03'
Krenželok s Lakatošem předvedli pěknou akci, které ale chybělo přesnější zakončení.
34:31'
Vítkovičtí hrají v plném počtu.
33:52'
Domácí se derou do pásma, ale je z toho ofsajd.
33:15'
Hosté v červených dresech zkoušejí pozornost domácího gólmana.
32:50'
Vítkovičtí okamžitě po vhazování poslali puk až k hostující brance, ale Olomouc je rychle zpět.
32:31'
Za sekání je potrestán domácí Lakatoš.
32:31'
Hostující Kolouch svou střelu neumístil přesně, Dolejš se po ní vrhl jako lev.
32:11'
Vítkovické oslabení trvá, hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.
31:15'
30:38'
Je vyrovnáno! Hosté využili hru 4 na 4 velmi rychle, s asistencí Bambuly překonává Dolejše ADAM RUTAR – 1:1. Asistence: Jan Bambula.
30:23'
Bude se hrát ve čtyřech, na trestnou lavici míří Marosz, který odpyká trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
30:10'
Kolouch se snaží narušit domácí rozehrávku.
29:50'
Hosté dostali puk do bezpečí a přesunuli se do středního pásma.
29:15'
Za držení je vyloučen hostující Hlaváč.
28:49'
Konrád znovu drží těsný výsledek, domácí se nepodařilo jej ani při zvýšeném tempu střel překonat.
28:36'
Domácí okupovali prostor před Konrádovou klecí, Kovář se snažil dopravit puk přímo do branky, ale olomoucký gólman neuhnul.
28:00'
Oba týmy střídají, hosté se drží u své klece s pukem.
27:27'
Vítkovičtí zvyšovali tlak na branku soupeře, ale gólman byl nakonec přece jen úspěšnější.
26:51'
Romanovi Polákovi se zamotal puk mezi brusle, ale přesto se domácí v pásmu udrželi.
26:37'
Šišovský s Polákem míří rychle k olomoucké brance.
26:11'
Vítkovice změnily směr hry. ale Konráda neohrozily.
25:41'
Burian zavezl puk do pásma a dočkal se také podpory spoluhráčů.
24:12'
24:09'
Hosté se pomalu rozestavují v útočném pásmu, Navrátilova střela orazila zadní plexisklo.
23:37'
Chvilka Olomouce v útočném pásmu Dolejše neohrozila. Puk znovu míří k olomoucké kleci.
22:54'
Vítkovičtí vyhazují puk od své branky až ke Konrádovi a přesunují se za ním.
22:42'
Na ledě končí hostující Handl, na trestnou lavici usedá domácí Krenželok za hákování.
22:13'
Olomoučtí posílají nepřesnou přihrávku na zakázané uvolnění.
21:58'
Hosté bojují v pásmu o místo, ale vítkovičtí je tlačí k mantinelu.
21:04'
Olomoučtí vyhrávají buly u Dolejše, ale puk jim uniká do středního pásma.
20:12'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí jako první otevírají skóre, po střele ROMANA POLÁKA loví Konrád puk ze sítě – 1:0. Bez asistence.
20:01'
Hosté měli v první části více ze hry, Dolejšova klec byla ohrožena častěji, ale přesto je skóre po první třetině stále 0:0:
Další třetina začne přibližně v 18:17.
20:00'
19:59'
Poslední vteřiny první třetiny patří hostujícímu týmu, který ohrožoval zdatně Dolejšovu branku.
19:51'
Werbik nahrál zpoza branky mezi kruhy, Dočekal se sice do prostoru dostal, ale nestačil kotouč zasáhnout.
19:23'
Hraje se ve středním pásmu, puk se od mantinelu snaží vydolovat Štencel.
18:50'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, ale nedokáží se vymanit ze svého obranného pásma.
18:00'
17:30'
Olomoučtí se protáhli do pásma, Knotek našel Handla, který vystřelil přes Lakatoše, ale puk se o jeho brusle odrazil do rohu.
17:19'
Mikyska poslal puk na branku, na opačné straně klece číhal Dej, ale puk je v bezpečí Konrádovy výstroje.
16:50'
Domácí musejí vycouvat a znovu rozehrávají svou přesilovku.
16:44'
Vítkovičtí se drží v pásmu, Krenželok poslal puk do tyče!
16:07'
Kucserovi se nepodařilo odpálit puk do bezpečí.
16:00'
Další přesilovka pro domácí, Rutar bude pykat za hru vysokou holí.
15:58'
Vítkovice se drží za olomouckou brankou a bojují o prostor.
15:32'
15:26'
Bude se vhazovat před útočnou modrou domácích.
15:05'
Od modré pálil Štencel, puk vytěsňuje Konrád ramenem.
14:20'
Hosté neměli s ochranou své branky příliš práce, nyní vyhazují puk mimo hřiště.
13:32'
Za sekání bude pykat olomoucký Navrátil.
12:51'
12:48'
Štencel našel spoluhráče, ten nastřelil puk na branku, ale Dejovi se nepodařilo jej tečovat do protipohybu Konráda.
12:38'
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, hledají skulinku k proniknutí ke Konrádově kleci.
12:01'
Dočekal zdatně šetřil vteřiny z oslabení v rohu svého útočného pásma.
11:30'
Dolejš lapá tečovanou střelu, čímž si vysloužil extra potlesk fanoušků.
11:28'
Škůrek pálil přes ležícího obránce.
10:54'
Hosté v plném počtu, mají před sebou přesilovou hru.
10:51'
Za hákování je potrestán domácí kapitán Roman Polák. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
10:38'
Průnik vítkovickým příliš nevyšel, rychle ztratili kotouč.
09:55'
Olomouc se brání na jedničku, domácím se nedaří přejít ani přes střední pásmo.
09:18'
Vítkovice musejí rozehrát od své branky.
08:54'
Za sekání je na trestnou lavici odvelen hostující Kucsera.
08:40'
08:03'
Krenželok vystihl přihrávku soupeře a sám míří k olomoucké brance, Konrád měl ale dost času se připravit.
07:32'
Puk je na hokejce Konráda, domácí střídají.
07:17'
Olomoučtí dotírají na vítkovickou klec, ale domácí se brání zuby nehty.
06:40'
Za podražení je vyloučen domácí Marosz.
06:38'
06:10'
Domácí se snaží udělat si u branky prostor, ale nedaří se jim to.
05:28'
Hosté vyhazují kotouč až k domácí brance.
05:18'
Domácí rozjeli přihrávkový kolotoč, střelu Romana Poláka z kruhu tečoval jeden z domácích, ale Konrád byl připraven.
04:38'
Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Škůrek.
04:37'
Škůrek se protáhl až do kruhu, ale zakončení mu nevyšlo.
03:53'
Bude se vhazovat u Dolejše, který skryl puk pod lapačkou.
03:18'
Hosté mají více ze hry, puk mají pod kontrolou častěji.
02:28'
Gřeš bojoval za domácí brankou, ale vítkovičtí si nakonec puk uhájili.
01:43'
Hosté se protáhli do pásma, Kolouch našel Olesze, ale ten nastřelil jen Dolejšův beton.
00:52'
Bojuje se o kotouč v rohu u olomoucké klece.
00:24'
Olomoučtí se dostávají až k Dolejšovi, ale ten těžkou práci neměl.
00:04'
Úvodní bully pro hosty.
00:01'

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Dolíška) – Štencel, R. Polák (C), Demel, Trška, Kovář, Koch, Barinka, Černý – Krenželok (A), V. Polák, Lakatoš – Šišovský, Marosz, Schleiss (A) – Dej, Mikyska, Mallet – Dočekal, Werbik, Kubalík

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (A), Škůrek, Hlaváč, Valenta, Vyrůbalík (C), Rutar – Handl, Knotek (A), Kucsera – Olesz, Kolouch, Tomeček – Mácha, Nahodil, Navrátil – Burian, Gřeš, Bambula

Rozhodčí: R. Janda, Polášek – Cirkl, Urbánek.
Generálka na extraligovou sezónu bude i vzhledem k předchozímu vzájemnému utkání zřejmě zajímavá, buďte tedy u toho s námi.
Domácí nemohou do hry nasadit několik zraněných hráčů, vypomoci by jim ale měl útočník Vojtěch Polák, který prozatím bude v ostravském týmu působit měsíc. Měl by tak zaplnit místo po zraněném Hruškovi, který se zranil právě v utkání s Olomoucí. Michal Barinka, který je v Ostravě na měsíční zkoušce, by měl zaplnit místo beka Dudase, jehož léčení si zřejmě také vyžádá několik týdnů. Hanákům se naopak uzdravilo několik hráčů základní sestavy, a proto nastoupí silnější než na svém ledě.
Oba týmy se už letos v přípravě potkaly, zápas hraný na ledě Olomouce byl místy vypjatý, nerozhodný výsledek 5:5 po šedesáti minutách hry byl po dohodě obou týmů konečný.
Vítkovičtí mají před sebou poslední přípravné utkání před zahájením extraligové sezóny. Úterní přátelské utkání jim odpadlo, když Brno z preventivních důvodů zápas odřeklo, takže fanoušci jsou už nedočkaví na dnešní duel s Olomoucí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.