Hokejisté Davosu začali poslední utkání základní skupiny Cattini na letošním Spenglerově poháru podobně špatně, jako odehráli včerejší zápas s Kanadou. Jen stěží se probíjeli přes kompaktní defenzivu soupeře a naopak to byli hosté, kteří dokázali své šance proměňovat. Ve čtvrté minutě první třetiny otevřel skóre Dennis Seidenberg a ve stejné minutě po první změně stran skóroval i Florian Kettemer. Davos ale vrátil do hry rychlou brankou Enzo Corvi a poté už hra měla naprosto jednostranný průběh. Polovinu zápasu olemoval klíčovými brankami zápasu Dino Wieser, přičemž ta druhá má nádech branky vítězné. Ve třetí třetině už pouze potvrdili vysoké vítězství domácích Eriksson (po akci českých spoluhráčů Sýkory a Tatíčka), Hofmann a na závěr skóroval Santeri Alatalo.

59:40
Domácí už soupeři puk ani nepůjčí a k obrovské radosti místních fanoušků v dnešním utkání nakonec jasně vítězí.
59:01
Za oslavných chorálů domácích fanoušků začíná poslední minuta dnešního utkání. Prodlužovat už se s jistotou nebude.
57:35
Oba týmy už v poklidném tempu zápas pouze dohrávají. Domácí nadále jsou výrazně aktivnějším týmem a drží puk na svých hokejkách, už ale bez výraznější snahy o ohrožení německé branky.
56:10
Po Sciaroniho pasu Tim Ramholt v dobré střelecké pozici nechal vyniknout Endrase, jenž jeho střelu vyrazil těsně nad svojí svatyni.
55:50
Parádní útočnou souhru předvedli Loui Eriksson s Kanem a po sérii vzájemných přihrávek projeli hřištěm až k Endrasovi, závěrečnou přihrávku švédského útočníka do střelecké pozice svému spoluhráči ale v poslední možné chvíli stačil zablokovat Seidenberg.
54:10
Na druhé straně se zcela osamocen před Endrasem ocitl Thornton, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal německého brankáře překonat.
53:20
Grossman nepochopitelnou přihrávkou z rohu vlastní třetiny před branku vytvořil obrovskou příležitost pro Pominvilla, tomu ale v klíčovou chvíli sjel puk z hokejky.
52:30
Hosté jakoby už šetřili síly na zítřejší čtvrtfinále, které v případně dnešní prohry budou hrát proti Fribourgu, a nikam se neženou.
51:10
Švýcarští fanoušci si průběh zápasu náležitě užívají a tradičně zcela zaplněným hledištěm běží mexická vlna.
50:08
Davos právě vstřelil branku!
Domácí pokračují v herní euforii! Thornton přihrávkou napříč útočnou třetinou uvolnil SANTERI ALATALA a finský obránce ránou bez přípravy prostřelil Endrase! Asistence: Joe Thornton.
48:12
Domácí potvrzují svoji aktivitu pátou vstřelenou brankou! Forsterovu pumelici od modré brankář Endras vyrazil pouze ke GREGORY HOFMANNOVI, jenž se při dorážce nemýlil a po několika neproměněných tutovkách se konečně dočkal vstřelené branky! Asistence: Beat Forster, Petr Sýkora.
47:30
I nadále se hraje prakticky jen na hostující branku, v další útočné akci Davosu Schneeberger po průjezdu do útočného pásma předal puk do dobré střelecké pozice Thorntonovi, po jehož ráně zazvonila pravá tyč Endrasovy klece.
46:50
Domácí mohli využít další chyby v německé rozehrávce, akci tří proti dvěma zakončil Wieser nepřesnou střelou z vrcholu kruhů.
45:10
Hofmann připravil střeleckou pozici pro Von Arxe, najel si před Endrase a při dorážce střely svého spoluhráče se sám ocitl ve stoprocentní střelecké příležitosti, ovšem kout poloprázdné branky minul!
44:40
Ostrá rána Ramholta od modré čáry prosvištěla jen těsně vedle hostující branky.
43:45
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu střílel Bittner, ovšem mířil velmi nepřesně a o puk se bojuje v rohu kluziště.
43:00
Do další šance si najížděl Hofmann, překonat Endrase ale nedokázal a naopak sám poté nepříjemně narazil do hrazení za brankou.
42:10
Role se zcela obrátily, zatímco do první branky Davosu hosté na ledě dominovali a hráli podstatně přesněji než jejich soupeř, tak nyní jsou to právě hokejisté z Německa, kteří mají problém s rozehrávkou útočných akcí a ty končí ještě daleko před Genonim.
40:54
Sýkora se neúspěšně probíjel do útočného pásma, na modré čáře jej zastavil Sifers, český útočník ovšem ještě stačil předat puk Tatíčkovi, jenž ještě vylepšil střeleckou pozici LOUI ERIKSSONOVI. Švédský útočník povedenou kličkou obelstil Endrase a zavěsil puk do prázdné branky! Asistence: Petr Tatíček.
40:01
Po dvou třetinách vede Davos nad Mannheimem v závěrečném utkání základních skupin letošního ročníku Spengler Cupu 3:2. Po změně stran zvýšil náskok německého celku Kettemer, ovšem domácí během sedmi minut dokázali zápas zcela otočit, jejich první branku v turnaji vstřelil Corvi a dvěma brankami obrat dokonal Dino Wieser. Třetí třetina začne zhruba v 22:02.
40:00
39:50
V závěru prostředního dějství ještě kombinovali v útočné třetině Kane s Tatíčkem, zakončit akci střeleckým pokusem už ale nedokázali.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:15
MacDonald si našel cestu k domácí brance, ovšem před jeho zakončením puk ukryl pod svoji lapačku Genoni.
37:30
Florian Kettemer je spíše svátečním střelcem, v celém letošním ročníku nejvyšší německé soutěže skóroval jedinou branku, dnes k ní ale přidal další a teď se probíjel do dalšího zakončení, ovšem včas jej ubránil Alatalo.
34:35
Okamžitě z protiútoku mohl skórovat Hoffman, jenž si od mantinelu najel před hostující branku, tam ale tísněn Sifersem nedokázal přesně zakončit.
34:20
Hosté vtrhli do útočné třetiny v přečíslení dvou proti jedinému obránci, MacDonald přesným pasem vyzval k zakončení Mitchella, ten ale nepřekonal Genoniho.
34:50
Další nebezpečí před Endrasem vytvořil obranný spoluhráč Kettemer hrubou chybou v rozehrávce, kterou vystihl Wieser. Jeho útočnou snahu poté mohl v gólové dílo dokonat Sciaroni, ovšem před ním výborně zasáhl Endras.
34:20
Za hostující brankou dostal pořádnou ránu Plachta, kterého poslal na plexisklo Sciaroni a hostující hokejista se těžce zvedal ze země.
33:45
Znovu v akci Kane, jenž před Endrasem nadělal pořádný vítr, hostující brankář následně puk neudržel, ale naštěstí pro Mannheim se touš odrazil k mantinelu.
32:50
Do dalšího zakončení se dral Patrick Kane, proti jeho povedené individuální akci ale zasáhl brankář Endras.
31:23
Domácí v euforii zcela obrací dosavadní průběh zápasu! Rychlou akci podél pravého mantinelu zakončil přesnou střelou opět DINO WIESER! Bez asistence.
30:12
Nepřesná souhra Von Arxe s Hofmannem zastavila další nadějnou akci Davosu.
28:30
Domácí svojí první přesilovku zápasu využívají ke srovnání stavu! Sciaroniho přihrávku z rohu kluziště proměnil v druhou branku Davosu DINO WIESER. Asistence: Janick Steinmann, René Back.
28:10
Hosté vyhráli další vhazování v útočném pásmu, ovšem nedůsledným zásahem Mauera získal puk Loui Eriksson, přes Mauera i Sbisu projel přes dvě třetiny hřiště až k Endrasovi, kterého sice překonat nedokázal, ovšem především díky nedovolenému zákroku Sbisy, jenž si jde odpočinout s dvouminutovým trestem za hákování.
27:20
Velmi nepřesný pas Alatala doklouzal až za hostující branku, píská se zakázané uvolnění.
25:45
Do střelecké pozice si najel hostující obránce Sbisa, jeho ránu ale brankář Genoni kryje.
24:20
Back rozehrál puk od vlastní modré křižnou přihrávkou do jízdy Joe Thorntonovi, zkušený útočník vjel do útočného pásma, přesným pasem naservíroval puk ENZU CORVIMU, jenž prostřelil Endrase a střílí vůbec první branku Davosu v dosavadním průběhu turnaje! Asistence: Joe Thornton.
23:12
Mannheim právě vstřelil branku! Glumacovu střelu od mantinelu brankář Genoni vyrazil pouze před sebe, kde naprosto zaspali domácí obránci a nechali zakončit zcela osamoceného FLORIANA KETTEMERA, ten už si proti Genonimu věděl rady a zdvojnásobuje náskok Mannheimu! Asistence: Mike Glumac
22:45
Do zakončení pronikl až domácí mladík Hofmann, jeho ránu ale Endras vyrazil k mantinelu.
22:20
Uplynulé desítky sekund byly ve znamení velmi nepřesných rozehrávek, oběma týmům se nedaří přejít útočnou modrou čáru a brzy o puk přichází.
20:40
Do další šance hostů se dral Seidenberg, na hraně nedovoleného zákroku jej zastavil Joggi, sudí ale nechávají ve hře pokračovat.
20:25
Hosté se v samém úvodu druhého dějství usadili před brankou Davosu, Pominville v bezprostřední blízkosti Genoniho ale nedokázal došťouchat puk za domácího brankáře.
20:01
Po dvaceti minutách švýcarsko-německého souboje Davos prohrává s Mannheimem 0:1. Jedinou brankou se v úvodním dějství, mírně prodlouženém pauzou při opravě tvrzeného skla, prezentoval Dennis Seidenberg, jenž z ostrého úhlu šťastně procedil svoji střelu přes brankáře Genoniho. Druhá třetina začne zhruba v 21:08.
20:00
19:45
Kane si vyjel zpoza branky a střelou z otočky ohrozil Endrase, ten vyrazil puk do bezpečí.
18:59
Ani jejich kolegům z třetí formace se přesilová hra vůbec nepodařila a Corvi už se vrací do hry, domácí tak pokračují v plném počtu.
17:40
Mannheim hraje přesilovku se Seidenbergem a Wagnerem v obraně, MacDonaldem, Marcelem Gocem a Pominvillem v útoku, zatím se ale hosté vůbec nemohou dostat k zakončení.
16:59
První přesilovku budou mít k dispozici Němci. Na dvě minuty za hrubost jde na trestnou lavici pykat Enzo Corvi.
16:30
Mitchell měl dostatek prostoru ve středním pásmu, ovšem pouze nahodil za domácí branku a společně se svými spoluhráči odjel střídat.
15:59
V poslední sekundě šestnácté minuty je domácím odpískáno zakázané uvolnění, hra se přesune před Genoniho.
14:15
Po chybné rozehrávce domácích do nadějného protiútoku mířil Plachta, ovšem vracející se Ramholt nabral vyšší rychlost a zamezil soupeřově útočníkovi jakékoliv zakončení.
13:30
Adam Mitchell se poměrně snadno probil z rohu kluziště před branku, tam Genoniho nepřekonal.
13:10
MacDonald zkusil překvapit Genoniho nahozením z rohu kluziště, švýcarský brankář se ale nenechal zaskočit.
11:50
Marha napříč útočnou třetinou vyzval k zakončení Forstera, jeho ránu ale Endras dobře viděl a snadno zasáhl.
10:30
Úvodní dějství už se přehouplo do své druhé poloviny. Přes domácí obranu se útočnou třetinou probil Mitchell, před zakončením mu ale puk sjel z hole a Genoni zasahovat nemusel.
09:55
První vážnější šance domácích, po Kaneově akci a parádní přihrávce do volného prostoru zakončoval Loui Eriksson pouze do boční sítě.
09:30
Marcel Goc ránou od levého mantinelu branku Genoniho netrefil.
08:40
Hosté v úvodu zápasu precizně brání a zatím nepouští mírného favorita zápasu do zajímavých střeleckých příležitostí.
07:35
Steinmann při průniku do útočného pásma narazil do švýcarského krajana Sbisy jako do zdi a další útočnou akci mohou rozehrát hosté.
06:00
Na Marhovu přihrávku si před hostující branku najížděl Forster, mezi třemi protihráči si ale nenašel prostor k zakončení a puk se odrazil do rohu kluziště.
04:30
Do další šance Mannheimu se dral MacDonald, před Genonim mu ale puk utekl od hokejky a brankář domácích jej schoval pod svoji rukavici.
03:15
Mannheim právě vstřelil branku! Německý celek se ujímá vedení! Pomohla mu k tomu šťastná trefa DENNISE SEIDENBERGA, jenž podél mantinelu vjel do útočné třetiny a z ostrého úhlu propasíroval svoji ránu přes brankáře Genoniho.
Bez asistence.
02:42
Thornton dostal přesný pas od Ramholta a ze strany ujížděl k Endrasovi, Bittner mu však dokázal včas zkřížit cestu a zamezit kvalitnějšímu zakončení, které by německého brankáře výrazněji ohrozilo.
02:01
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před Genonim.
01:50
Veškeré technické potíže se v tuto chvíli zdají být vyřešené a v utkání se může pokračovat vhazováním ve středu hřiště.
01:50
Stále se ve Vaillant Areně nehraje a hlavní roli momentálně mají údržbáři, kteří do rohu kluziště montují novou tabuli tvrzeného skla.
01:50
V jednom z oken za brankou Leonarda Genoniho vypadlo plexisklo a zápas již ve svém úvodu nabere několikaminutové zpoždění.
01:40
Wieser se projel po takřka celém obvodu útočné třetiny, poté ale nepřesnou přihrávkou z otočky marně hledal některého ze spoluhráčů najíždějících před branku.
01:05
Hosté spěchali ve čtyřech do útočné třetiny, nahození Mitchella na domácí branku ale ukryl Genoni do lapačky.
00:01
Je rozehráno. Domácí Davos hraje ve žlutých dresech, hosté v modrých, v tradičně zcela vyprodaných ochozech Vaillant Areny je parádní atmosféra.
00:01

HC Davos: Genoni - Ramholt, Diaz, Marha, Grossmann, Forster, Joggi, Back, Schneeberger - Thornton, Kane, Brunner - Tatíček, Eriksson, Sýkora - Wieser, Von Arx, Burgler - Hofmann, Sciaroni, Steinmann

Adler Mannheim: Endras - Seidenberg, Sifers, Wagner, Bittner, Mauer, Sbisa, Glumac - M. Goc, Pominville, Bonino - MacDonald, Mitchell, Seidenberg - Lehoux, Plachta, Mauer - N. Goc, El-Sayed, Kink

Rozhodčí: Jeřábek, Reiber - Müller, Arm.
Příjemný večer při sledování závěrečného utkání základních skupin 86. ročníku Spengler Cupu. Domácí Davos v něm přivítá Mannheim a budou to právě hokejisté německého celku, kteří vzhledem k dosavadnímu průběhu skupiny budou mít větší motivaci. Případné tříbodové vítězství je totiž posune přímo do semifinále, zatímco jakýkoliv jiný bodový zisk je posílá do čtvrtfinálových bojů. Ty určitě neminou Davos, ten už může skončit nejlépe na druhém místě a to pouze v případě tříbodového vítězství.

Oba celky už mají za sebou duel s týmem Kanada, složeným převážně z kanadských hokejistů působících ve švýcarské nejvyšší soutěži, ovšem díky výluce v zámořské NHL výběrem velice silným. Výrazně lépe si vedl Mannheim, který Kanadu nečekaně zdolal 2:1 v prodloužení. Klíčovým mužem byl Dennis Endras, německý hrdina v brance z mistrovství světa 2010, kde dotáhl domácí výběr k senzačnímu čtvrtému místu. Ve středu proti hvězdám kanadsko-americké NHL kryl 34 z 35 ran soupeře a výborným výkonem hlavní měrou přispěl k nečekanému triumfu německého celku. Ten dokonal v prodloužení kapitán Buffala Sabres Jason Pominville, jedna ze tří posil během výluky nejslavnější hokejové soutěže světa. Dalšími dvěma jsou němečtí hokejisté Marcel Goc a Dennis Seidenberg.

Davos si proti Kanadě vedl nepoměrně hůře, už v první třetině dvakrát inkasoval a když v druhém dějství inkasoval i při vlastní přesilovce, bylo o vítězi rozhodnuto. I přes velká jména z NHL v sestavě (Joe Thornton, Patrick Kane nebo Loui Eriksson) domácí zahazovali celou řadu šancí a nakonec soupeři podlehli 0:5. V brance se představil Reto Berra, dočasná posila z konkurenčního Bielu, nicméně dnes by již měl chytat Leonardo Genoni, kmenová jednička Davosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.